2022-2023-Ολυμπιακός - Μεταγραφές και προτάσεις

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 27, 2023 9:19 am

Κατά τη γνώμη μου χρειάζεται ένα τοπ καθαρό 3άρι, για να μοιράζεται τη θέση με τον Παπ, και να δίνει και πόντους στην ομάδα (πολύτιμο αυτό, ειδικά αν φύγει ο Σάσα).
Ο Μιλου δεν με χαλάει, αν έλθει, αλλά νομίζω ότι μπορούμε και χωρίς αυτόν, κρατώντας ακριβώς τα ίδια 5άρια.
Πάντως, μεταγραφικός σχεδιασμός, χωρίς να ξέρουμε τι θα γίνει με τον Βεζε, δεν μπορεί να γίνει.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 9:19 am

Έτσι είναι Conan, πιτερς μπολο δεν είχαν σοβαρό χρόνο συμμετοχής οπότε δεν χαλάει κανένας κορμός αν αντικατασταθούν. Ο Πιτερς όσο υπάρχει το θέμα του Βεζε , βέβαια δεν τον αλλάζεις εύκολα, αλλά για τον Μπολο δε βρίσκω λόγο για να τον κρατήσει κανείς. Στο 4 δεν τον βάλαμε διότι προφανώς κάτι είδε ο προπονητής οπότε για το 5 τον θεωρώ ακατάλληλο. Μόνο βελτίωση θα υπάρξει αν αντικατασταθεί. Ο Μπλακ τώρα, αν αλλάξει θα είναι καθαρά θέμα σχεδιασμού. Ο παίκτης έπαιξε πάρα πολύ καλά για τρίτος center, και αν αλλάξει θα είναι καθαρά απόφαση αλλαγής σχεδιασμού. Για τον κειναν τώρα είναι δύσκολη απόφαση. Έβγαλε μάτια μετά την rs, εμένα προσωπικά με καλύπτει, αλλά αν φύγει πχ ο Βεζε θα ήθελα κάτι καλύτερο στη θέση του, που όμως δε βρίσκεις και εύκολα. Μάλλον θα τον κράταγα. Ας μείνει ο Βεζε, και μετά ότι άλλο κάνουμε για καλό θα είναι. Η μεγάλη απόφαση είναι στη θέση του Λάρε. Πραγματικά δε ξέρω πως θα συμπεριφερόμουν στον παίκτη αν ήμουν couch. O παίκτης στον πρώτο γύρο ήταν πραγματικά καλός. Έσπασε ταβάνι, μας κράτησε σε δύσκολα ματς. Αλλά.. μετά φάνηκαν όλες οι αδυναμίες. Για πιο πίσω στο ρόστερ δε νομίζω να το δεχτεί ο παίκτης, ή σίγουρα θα τον επηρεάσει, για να φύγει, σίγουρα θα προβληματίσει τους άλλους νέους που τόσο καιρό προσπαθούσαν να φτάσουν στο επίπεδό του και τώρα βλέπουν ότι αυτό δεν αρκεί.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 9:26 am

James K R έγραψε:
Παρ Μάιος 26, 2023 4:19 pm
Μιας και έχω λίγο διάθεση, ας ρίξω λίγο λάδι στη φωτιά των φημολογιών :

Μία απλή(?) συνάντηση 2 καλών φίλων
μπορει να ψηνει τον κολλητο του να πανε παρεα Σακραμεντο και να μεινουμε εμεις με τη φωτο

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 9:29 am

assistant77 έγραψε:
Παρ Μάιος 26, 2023 2:12 pm
ε,ναι μην το ξεφτυλλιζουμε με τις ιντριγκαδορικες.........να εχουν εστω ενα ελαχιστο ψυγμα επιβεβαιωσης.......΄΄αν φυγει ο Σασα ποσες πιθανοτητες εχουμε να ερθει ο Λεμπρον στη θεση του.......;;;;;;;;;......΄΄
μονο αν υπογραψουμε και τον μπρονυ παρεα αλλωστε το εχει δηλωσει ο λεμπρον οτι εχει ονειρο να παιξει συμπαικτης με το γιο του .

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 9:44 am

Ούτως ή αλλιώς ο ρόλος του λάρυ πρέπει να υποβαθμιστεί την επόμενη σεζόν.Μανι Μάνι με απόκτηση παίκτη στο 2-3 που θα παίρνει το χρόνο του στο 3 και με πιθανή παραμονή κάνααν με αυξημένο ρόλο και χρόνο(αλλιώς γιατί να τον κρατήσεις)ο χρόνος του θα πέσει αρκετά.Δεν είναι Λούντζης για να μπαίνει απλά στη δωδεκάδα και να είναι dnp,αλλά είναι ένας παίκτης που μπορεί να δώσει λύσεις στην rs αλλά όσο κορυφώνεται η σεζόν και φτάνουμε στα κρίσιμα δυστυχώς δε μπορεί να αποδώσει και χάνεται ακόμα και με ομάδες που θεωρητικά του ταιριάζουν.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 27, 2023 10:22 am

Δεν καταλαβαίνω, γιατί θεωρείται ο Λούντζης ως παρακατιανός.
Το παιδί, αν έπαιρνε χρόνο και ρόλο, νομίζω πως θα είχε μεγάλη βελτίωση και προσφορά.
Άλλωστε, όποτε χρειάστηκε, μπήκε και έπαιξε ικανοποιητικότατα. Με λίγη στήριξη θα είναι αναντικατάστατο μέλος της ομάδας.
Στα υπέρ του, επίσης, ότι, σε αντίθεση με τον Λάρε, είναι πιο προσγειωμένος και σοβαρός, μάλλον δε και πιο έξυπνος μπασκετικά.

3
3 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Μάιος 27, 2023 11:39 am

"Πιο κοντά απ' όσο ποτέ άλλοτε ο Μιλουτίνοβ στον Ολυμπιακό"

Σύμφωνα με το sport24 και τον Π. Διαμαντόπουλο.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 1:17 pm

Αν μεινει ο σασα εγω θα αλλαζα μονο τον μπολομποι με τον μιλου ,τον μπλακ φυσικα θα τον κρατουσα με τα τωρινα δεδομενα και οχι με αυξημενο ρολο και συμβολαιο 800χιλ πχ...αλλιως τανουλη αν δεν υπαρχει μπατζετ η καποιον ανερχομενο οπως ο ταρικ τζοουνς.

Και στην περιφερεια κραταω κανααν και φερνω εναν εκ των γκουντουριτς,καλινιτς,μιχαιλιουκ,σιλντς. Μιλαμε για εκτοξευση στο μπατζετ βεβαιως αλλα δεν τα βαζω εγω απο την τσεπη μου :lol: Αυτο το ροστερ θα ναι φαβορι για Φ4 αλλα και κουπα..

*Λαρε αν δεν του αρεσει οτι θα μεινει πισω στο ροτεισον ας αποχωρησει..

0
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 466
Δημοσιεύσεις: 975
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 1:23 pm

Δεν καταλαβαίνω τον ερχομό Μιλουτινοβ στον Ολυμπιακό. Έχει τον φαλ για αυτό το ρόλο τον οποίο και ανανέωσε και πάει και παίρνει έναν παρόμοιο ψηλό για ποιο λόγο? Στα μάτια μου είναι καλύτερος κιόλας ο Φαλ .
Νομίζω θα μπερδέψει και τα αποδυτήρια στους ψηλούς αυτή η κίνηση και θα ξενερώσει τον Φαλ . Έναν καλύτερο Μπολομποι ήθελε ο Ολυμπιακός κατά την άποψη μου με ένα Χ προκοπής σουτακι απέξω, θα μπορούσε να μείνει και ο ίδιος ο Μπολομποι σίγουρα θα έκανε καλύτερη δεύτερη σεζόν.

0
Leo_98

 a1greece
Reactions: 271
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 1:33 pm

lefpan έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 10:22 am
Δεν καταλαβαίνω, γιατί θεωρείται ο Λούντζης ως παρακατιανός.
Το παιδί, αν έπαιρνε χρόνο και ρόλο, νομίζω πως θα είχε μεγάλη βελτίωση και προσφορά.
Άλλωστε, όποτε χρειάστηκε, μπήκε και έπαιξε ικανοποιητικότατα. Με λίγη στήριξη θα είναι αναντικατάστατο μέλος της ομάδας.
Στα υπέρ του, επίσης, ότι, σε αντίθεση με τον Λάρε, είναι πιο προσγειωμένος και σοβαρός, μάλλον δε και πιο έξυπνος μπασκετικά.
Συμφωνώ, το μόνο πρόβλημα κατά την γνώμη μου για τον Λούντζη είναι η θέση του και αυτό τον περιορίζει.
Άσσος δεν είναι για μένα, υστερεί σημαντικά σε δημιουργία αλλά και χειρισμό. Για δυάρι πάλι δεν έχει σταθερό σουτ (αν και το δουλεύει).

0
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 324
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 1:46 pm

HackerBaby έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 1:23 pm
Δεν καταλαβαίνω τον ερχομό Μιλουτινοβ στον Ολυμπιακό. Έχει τον φαλ για αυτό το ρόλο τον οποίο και ανανέωσε και πάει και παίρνει έναν παρόμοιο ψηλό για ποιο λόγο? Στα μάτια μου είναι καλύτερος κιόλας ο Φαλ .
Νομίζω θα μπερδέψει και τα αποδυτήρια στους ψηλούς αυτή η κίνηση και θα ξενερώσει τον Φαλ . Έναν καλύτερο Μπολομποι ήθελε ο Ολυμπιακός κατά την άποψη μου με ένα Χ προκοπής σουτακι απέξω, θα μπορούσε να μείνει και ο ίδιος ο Μπολομποι σίγουρα θα έκανε καλύτερη δεύτερη σεζόν.
Δεν είναι ίδιοι παίχτες φαλ με μιλου. Πιο ευκίνητος ο Μιλουτινοφ με καλύτερα πλάγια βήματα και πολύ καλύτερος στο πικ εν ρολ. Σαφώς μεγαλύτερη ποιότητα από τον Φαλ. Για μένα είναι must buy. Το να έχεις για 40 λεπτά μέσα στο παρκέ 2 σέντερ υψηλού επιπέδου που μπορούν να ελέγχουν και τα ριμπάουντ είναι μεγάλο συν. Ο τρίτος ψηλός που θα αποκτηθεί το 4αρο5αρι μπορεί να είναι ένας οικονομικός αθλητικός ξένος

1
1 Εικόνα
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 2:04 pm

Απο τη μια ακούγεται ότι ο Μιλου κλείνει. Απο την άλλη ακούγεται ότι ο Βεζε πάει ΝΒΑ. Απτην άλλη πάλι, ότι ο Σλούκας δεν ανανεώνει και μάλλον φεύγει. Ενδιαφέρον θα έχει τι θα χτίσει πάλι ο Μπαρτζω.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 2:53 pm

Δεν εχει ακουστει οτι φευγει ο σλουκας απο καπου,ισα ισα οτι ανανεωσε εχει γραφτει απο καποιους..

Για βεζε δεν ξερει ουτε ο ιδιος ο βεζε ακομα..πρεπει να περιμενει να δει τι προταση θα του κανουν.

Ο μιλου με τον φαλ σε τι ακριβως μοιαζουν εκτος απο το υψος και το βαρος? Ο μιλου εχει σουτακι απο 4-5 μετρα,εχει κορυφαιο ποστ παιχνιδι ενω ο φαλ και μονος του να ειναι απο κατω θα δωσει πασα..και γενικα επιθετικα ειναι 2 κλασεις ανωτερος του γαλλου. Αμυντικα ο φαλ ειναι πιο φοβητρο αλλα ο σερβος μπορει να παιζει με αλλαγες καλυτερα και ειναι 5 κλασεις πανω στα ριμπαουντ!!! Επισης πολυ καλυτερο πικ εν ρολ..

Οτι ο μπαρτζωκας δεν θα τριβει τα χερια του να βγαινει ο μιλου και να μπαινει ο φαλ και το αντιστροφο..θα προτιμουσε να εχει τον μαρτιν η τον μπολομποι :roofl: Η ρεαλ με ταβαρες πουαριε ασχημα τα παει..

Το μονο αρνητικο με τον μιλου ειναι μην ερθει τεμπελχανας και να ξημεροβραδιαζεται στην παραλιακη με γκομενακια και ποταρες...Θα τον διωξει ο μπαρτζω με την κλοτσιες..

0
Jamesharden13

 junior
Reactions: 43
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τρί Μάιος 16, 2023 12:08 am
Τοποθεσία: Thessaloniki
Αγαπημένος παίκτης: Span,hackett,law
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:45 pm

Δυο συμπερασαματα απο το ματς περιστερι παναθηναικος και γενικα αυτην την σειρα.Ο κασελακης θα ηταν μια χαρα 12ος παιχτης αντι λουντζη ειναι δυνατος με σουτ 3ποντο σχετικα καλο και συνεισφερει αμυντικα.Επισης ο φρανσισκο ειναι ο επομενος παιχταρας που θα βγει απο το ελληνικο πρωταθλημα μετα τον ταιρισ ραις και τον μαικ τζειμς

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:55 pm

shaq7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 2:53 pm


Το μονο αρνητικο με τον μιλου ειναι μην ερθει τεμπελχανας και να ξημεροβραδιαζεται στην παραλιακη με γκομενακια και ποταρες...Θα τον διωξει ο μπαρτζω με την κλοτσιες..
Αμάν μωρέ. Πήγε σε έναν Νίνο το παιδί και πεσατε να τον φάτε

Τι περιμένεις

Αυτοί είστε

3
3 Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”