2022-2023-Ολυμπιακός - Μεταγραφές και προτάσεις

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 23, 2023 9:06 pm

ο τομπσον που τον λενε και για παο θα ειναι ελευθερος?Γιατι παικτη απο κερεχετα δεν παιρνει κανεις..

0
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 23, 2023 9:17 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 9:06 pm
ο τομπσον που τον λενε και για παο θα ειναι ελευθερος?Γιατι παικτη απο κερεχετα δεν παιρνει κανεις..
Όχι έχει συμβόλαιο

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 24, 2023 4:07 pm

melagis έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 9:01 pm
Ρογκαβοπουλο ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
Γιατι ρε παιδιά έχουμε λυσάξει και οι μεν και οι δε με τον Ρογκαβόπουλο; Κάνει μια καλή χρονιά σε μια Τούρκικη ομάδα χωρίς υποχρεώσεις σε Ευρώπη, αφήστε το παιδί 1-2 χρόνια να παίξει να κερδίσει με το σπαθί του ένα συμβόλαιο Ευρωλίγκας, έχει χαρακτηριστικά καλά, έχει σουτ, τώρα έχει και χρόνο συμμετοχής, δεν σημαίνει ότι είναι έτοιμος να πρωταγωνιστήσει στην Ευρωλίγκα, γιατί να γίνει άλλος ένας ρολίστας;

2
2 Εικόνα
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 09, 2023 1:15 am

Έχει κανείς άποψη για τον Tyron Wallace;
Ως υποψήφια value for money μεταγραφή , με ελπίδα να γίνει ο επόμενος μακισικ, στη θέση του κάναν
Ψιλό γκαρ, καλός all around παίκτης, λίγο επιπόλαιος αμυντικά.

0
Rice

senior
Reactions: 232
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 10:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 5:57 am

Εγώ πάντως στην θέση του Μπολομποι που πήρε ένα σκασμό λεφτά και εχει προσφέρει ελάχιστα πράγματα θα ήθελα τον Tyrique Jones της Turk telecom.Εχουμε ανάγκη έναν σούπερ αθλητικό ψηλό.



0
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Κυρ Απρ 09, 2023 8:13 am

Να θυμισω οτι ο Μπαρτζωκας εχει ξεκαθαρισει οτι δεν ξαναπαιρνει παιχτη που δεν εχει περπατησει εστω μια χρονια στην Ευρωλιγκα.....΄΄οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι........΄΄
Επισης η ΄΄πιατσα΄΄ βοα οτι ο Μιλουτινοφ ειναι κλεισμενος και γι αυτο ο Μπολομποι ηταν ο πρωτος ξενος που υπεγραψε για 1 χρονο μονο ενω συνηθως οι Αφοι βαζουν οψιον +1 χρονο για την περιπτωση που ΄΄βγει ΄΄ ο παιχτης.......μεχρι φυσικα να υπαρξουν ανακοινωσεις ολα ειναι ανοιχτα........

1
1 Εικόνα
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 09, 2023 8:24 am

Δε νομίζω πάντως του χρόνου να πάμε κ με Φαλ κ με μιλουτινοφ.. Θεωρώ ο μπαρτζωκας θα διαλέξει έναν πιο αθλητικό ψηλό σα μπακαπ του Φαλ. Προσωπικά θα μ άρεσε ο μπουκερ της φένερ πίσω απ τον Φαλ, μιας κ λήγει το συμβόλαιο του το καλοκαίρι

0
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Κυρ Απρ 09, 2023 8:35 am

Agio96 έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 8:24 am
Δε νομίζω πάντως του χρόνου να πάμε κ με Φαλ κ με μιλουτινοφ.. Θεωρώ ο μπαρτζωκας θα διαλέξει έναν πιο αθλητικό ψηλό σα μπακαπ του Φαλ. Προσωπικά θα μ άρεσε ο μπουκερ της φένερ πίσω απ τον Φαλ, μιας κ λήγει το συμβόλαιο του το καλοκαίρι
ο Μπαρτζωκας σε συνεντευξη του μες στη βδομαδα σε Ισπανικο μεσο δηλωσε οτι φευγει σιγα-σιγα η μοδα των mobile ψηλων και ξαναγινονται απαραιτητοι οι ψηλοι-κολονες στυλ Φαλ και Ταβαρες.....

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 8:35 am

Εχω την εντυπωση οτι κατα 80% ο μιλου θα ναι ο επομενος μας σεντερ..θα ελεγα 100 αλλα δινω και ενα 20% στον παπαγιαννη.. 2-3 παικτες θα παρουμε παλι ολοι ευρωλιγκατοι οποτε ειναι μετρημενα τα κουκια..
ο μπουκερ και μενα μαρεσει αλλα δεν νομιζω οτι θα τον επαιρνε ποτε ο μπαρτζω με την αμυνα που παιζει...θελει και 1,5εκ..

1
1 Εικόνα
Rice

senior
Reactions: 232
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 10:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 8:43 am

assistant77 έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 8:13 am
Να θυμισω οτι ο Μπαρτζωκας εχει ξεκαθαρισει οτι δεν ξαναπαιρνει παιχτη που δεν εχει περπατησει εστω μια χρονια στην Ευρωλιγκα.....΄΄οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι........΄΄
Επισης η ΄΄πιατσα΄΄ βοα οτι ο Μιλουτινοφ ειναι κλεισμενος και γι αυτο ο Μπολομποι ηταν ο πρωτος ξενος που υπεγραψε για 1 χρονο μονο ενω συνηθως οι Αφοι βαζουν οψιον +1 χρονο για την περιπτωση που ΄΄βγει ΄΄ ο παιχτης.......μεχρι φυσικα να υπαρξουν ανακοινωσεις ολα ειναι ανοιχτα........
Δεν έχω ακούσει τέτοια δήλωση από τον Μπαρτζώκα,μπορεί να μου έχει διαφύγει βέβαια.Φυσικά και θέλω τον Μιλουτίνοφ να έρθει αλλά όλα έχουν να κάνουν με το μπάτζετ που θα έχει η ομάδα.Η ομάδα το καλοκαίρι θα έχει ανάγκη έναν ελίτ γκαρντ που θα χρειαστούν αρκετά χρήματα για να τον πάρει.Μακάρι οι πρόεδροι να μπορούν να ανανεώσουν όλους τους παίχτες μας να φέρουν Μιλουτινοφ και ένα ελίτ γκαρντ στην θέση του Κανααν.Προσωπικά δεν το πιστεύω αυτό.
Άποψη μου είναι ότι επειδή δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τα μεγάλα πορτοφόλια της λίγκας θα πρέπει να κοιτάμε και παίχτες εκτός EL που μπορούν κάνουν το step up.Όχι για την θέση του βασικού άσου αλλά για το πέμπτο γκαρντ η το τρίτο σέντερ μπορείς να πάρεις ένα ρίσκο που μπορεί όμως να έχει και μεγάλη απόδοση.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 8:54 am

Rice έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 8:43 am
assistant77 έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 8:13 am
Να θυμισω οτι ο Μπαρτζωκας εχει ξεκαθαρισει οτι δεν ξαναπαιρνει παιχτη που δεν εχει περπατησει εστω μια χρονια στην Ευρωλιγκα.....΄΄οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι........΄΄
Επισης η ΄΄πιατσα΄΄ βοα οτι ο Μιλουτινοφ ειναι κλεισμενος και γι αυτο ο Μπολομποι ηταν ο πρωτος ξενος που υπεγραψε για 1 χρονο μονο ενω συνηθως οι Αφοι βαζουν οψιον +1 χρονο για την περιπτωση που ΄΄βγει ΄΄ ο παιχτης.......μεχρι φυσικα να υπαρξουν ανακοινωσεις ολα ειναι ανοιχτα........
Δεν έχω ακούσει τέτοια δήλωση από τον Μπαρτζώκα,μπορεί να μου έχει διαφύγει βέβαια.Φυσικά και θέλω τον Μιλουτίνοφ να έρθει αλλά όλα έχουν να κάνουν με το μπάτζετ που θα έχει η ομάδα.Η ομάδα το καλοκαίρι θα έχει ανάγκη έναν ελίτ γκαρντ που θα χρειαστούν αρκετά χρήματα για να τον πάρει.Μακάρι οι πρόεδροι να μπορούν να ανανεώσουν όλους τους παίχτες μας να φέρουν Μιλουτινοφ και ένα ελίτ γκαρντ στην θέση του Κανααν.Προσωπικά δεν το πιστεύω αυτό.
Άποψη μου είναι ότι επειδή δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τα μεγάλα πορτοφόλια της λίγκας θα πρέπει να κοιτάμε και παίχτες εκτός EL που μπορούν κάνουν το step up.Όχι για την θέση του βασικού άσου αλλά για το πέμπτο γκαρντ η το τρίτο σέντερ μπορείς να πάρεις ένα ρίσκο που μπορεί όμως να έχει και μεγάλη απόδοση.
Ηδη εχουν ανεβει πολυ τα εσοδα απο νοβα και εισιτηρια..ενω ηδη ξεκινησαν να δινουν διαρκειας για την νεα χρονια που ετσι και παρουμε την ευρωλιγκα δεν θα μεινουν ουτε για δειγμα..αν βαλεις και την διαγαλαξιακη εκτοξευση που ετοιμαζουν οι απεναντι το βλεπω απιθανο να μην ανεβασουμε και εμεις το μπατζετ.. Με 1,2 λενε οτι εχουν συμφωνησει με μιλου,ε θα ερθει και ενα γκαρντ του εκατομμυριου αντι τα 700 του κανααν.. Αν κ εγω δεν το εχω σιγουρο οτι δεν θα τον κρατησει ο μπαρτζω,θελει καποιον με ελιτ σουτ που να μην παιζει ατομικα.. μονο ο τομπσον μου ερχεται εμενα οτι θα κολλαει στην ομαδα αλλα ειναι του κερεχετα..και ο μπομπουα αν τον αφησουν απο εφες.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Κυρ Απρ 09, 2023 9:45 am

shaq7 έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 8:54 am
Rice έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 8:43 am


Δεν έχω ακούσει τέτοια δήλωση από τον Μπαρτζώκα,μπορεί να μου έχει διαφύγει βέβαια.Φυσικά και θέλω τον Μιλουτίνοφ να έρθει αλλά όλα έχουν να κάνουν με το μπάτζετ που θα έχει η ομάδα.Η ομάδα το καλοκαίρι θα έχει ανάγκη έναν ελίτ γκαρντ που θα χρειαστούν αρκετά χρήματα για να τον πάρει.Μακάρι οι πρόεδροι να μπορούν να ανανεώσουν όλους τους παίχτες μας να φέρουν Μιλουτινοφ και ένα ελίτ γκαρντ στην θέση του Κανααν.Προσωπικά δεν το πιστεύω αυτό.
Άποψη μου είναι ότι επειδή δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τα μεγάλα πορτοφόλια της λίγκας θα πρέπει να κοιτάμε και παίχτες εκτός EL που μπορούν κάνουν το step up.Όχι για την θέση του βασικού άσου αλλά για το πέμπτο γκαρντ η το τρίτο σέντερ μπορείς να πάρεις ένα ρίσκο που μπορεί όμως να έχει και μεγάλη απόδοση.
Ηδη εχουν ανεβει πολυ τα εσοδα απο νοβα και εισιτηρια..ενω ηδη ξεκινησαν να δινουν διαρκειας για την νεα χρονια που ετσι και παρουμε την ευρωλιγκα δεν θα μεινουν ουτε για δειγμα..αν βαλεις και την διαγαλαξιακη εκτοξευση που ετοιμαζουν οι απεναντι το βλεπω απιθανο να μην ανεβασουμε και εμεις το μπατζετ.. Με 1,2 λενε οτι εχουν συμφωνησει με μιλου,ε θα ερθει και ενα γκαρντ του εκατομμυριου αντι τα 700 του κανααν.. Αν κ εγω δεν το εχω σιγουρο οτι δεν θα τον κρατησει ο μπαρτζω,θελει καποιον με ελιτ σουτ που να μην παιζει ατομικα.. μονο ο τομπσον μου ερχεται εμενα οτι θα κολλαει στην ομαδα αλλα ειναι του κερεχετα..και ο μπομπουα αν τον αφησουν απο εφες.
O Μπομπουα ειναι ερωτας αλλα παιζει μετα φεγγαρια του,οποτε γουσταρει.....μεγαλωνει κιολας...34-35;;;;;;;καπου εκει παιζει να ειναι........

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 9:53 pm

κάπου είχα διαβάσει ότι ο Μπλακ έχει option και για του χρόνου με κοντά στα 700 χιλιάρικα. τον κρατάμε;

(μη βάλουμε το Μιλουτίνοφ στη συζήτηση για ευνόητους λόγους)

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 9:58 pm

Μιας και οι απεναντι λενε για ταβαρες μισιτς καμπατσο καπου εδω να πω οτι την εφες την γυρισαν με πουλμαν και λαρκιν κλαιμπερν δεν μπηκαν μεσα.. Καλως ηρθατε στο λιμανι της καρδιας σας παικταραδες μου :D Εγω και μονο με τον ενα ικανοποιημενος ειμαι :lol:

ο μπλακ με 700 αλμυρος πολυ μου φαινεται και θα πρεπει να ειναι δευτερος με τοσα λεφτα.. Αν βεβαια φορτωσουμε το 2 με καναν παικταρα στυλ τομπσον λαρκιν ας μεινουμε και με μπλακ στο 5..Αλλιως καλυτερα μιλου φαλ και κανας χψ τανουλης ..

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 10, 2023 7:02 am

austerity_blues έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 9:53 pm
κάπου είχα διαβάσει ότι ο Μπλακ έχει option και για του χρόνου με κοντά στα 700 χιλιάρικα. τον κρατάμε;

(μη βάλουμε το Μιλουτίνοφ στη συζήτηση για ευνόητους λόγους)
Να τον δούμε λίγο και στα play off;700κ για 2ος σέντερ είναι κομπλέ λογικά και ως τώρα τα αξίζει.Μιλουτίνοβ για αντι-Φαλ ναι για πλάκα.

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”