Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, 3ος τελικός Basket League 2021-22

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 7:56 pm

παραδοξως πρωταθλητής ο ολυμπιακός :imnewhere: :imnewhere: :imnewhere:

1
1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 7:57 pm

Μετά το σερί που κάναμε στη δεύτερη περίοδο το ματς ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Σούπερ ήταν ο Σάσα, με τον Σλούκα να βοηθάει και αυτός πολύ.

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιουν 17, 2022 7:57 pm

Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για άξιο πρωτάθλημα του. Ωραίο μπάσκετ, ομάδα με υγεία. Εύχομαι του χρόνου να είμαστε ανταγωνιστικοί και να δούμε καλύτερα παιχνίδια.

Ο Μπαρτζωκας πρέπει να ωριμάσει λίγο ακόμα και θα είναι εκεί που πρέπει.Πάντως πολύ βελτιωμένος σε όλα του.Μπράβο του.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 7:58 pm

Δε μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος απ τους τελικους που καναμε.

Περιμενα σε τουλαχιστον ενα ματς μια συντριπτικη διαφορα, ουτε με 20 δεν κερδισαμε εν τελει.

Τουλαχιστον καναμε 7 σερι νικες κοντρα στον ΠΑΟ, ελπιζω αυτο να τεθει στην ομαδα ως benchmark της νεας εποχης, να μπαινει ως στοχος καθε χρονο (οσο τουλαχιστον ο ΠΑΟ εχει ιδιοκτητη τον Γιαννακοπουλο) - να μπουν τα θεμελια μιας αυτοκρατοριας.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 7:59 pm

Υπέροχη χρονιά.
Υπόδειγμα ομάδας ο φετινός Ολυμπιακός.
Αν το δει κανείς ψύχραιμα, χωρίς 'εγχρωμα γυαλιά" η φετινή ομάδα είναι μία από τις καλύτερες ομάδες που έχει βγάλει ποτέ το ελληνικό μπάσκετ.
:bball: Αναλόγως των μπάτζετ πάντα. Με τον Λάρε και τον Ζαν Σαρλ "βασικούς ρολίστες" παίζαμε όλη τη σεζ λονγκ.

Χίλια μπράβο στον κόουτς, τους παίκτες και τη διοίκηση.
Κανείς δεν υστέρησε. Μέχρι κι ο Έισι πρόσφερε στην ομάδα αυτή. :bball:
Ο Παναθηναϊκός πρέπει να πιάσει τη σκούπα τώρα και να φύγουν προπονητές και οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) οι ξένοι.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Παρ Ιουν 17, 2022 8:00 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 7:59 pm

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.:wave: :wave: :wave:

Υ.Γ. Τα μάτς με τη Μονακό και την ατμόσφαιρα στο γήπεδο θα μου μείνει αξέχαστη

1
1 Εικόνα
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιουν 17, 2022 8:07 pm

Μέχρι και το τρόπαιο αυτής της διοργάνωσης είναι αστείο, απ'τη ρεζέρβα της γειτονιάς το πήραν; :roofl:

Πολλά πολλά μπράβο στην ομαδαρα που έφτιαξε ο Μπαρτζώκας. Κυριαρχικό μπάσκετ.
Τα καλύτερα έρχονται!!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 8:08 pm

O Βεζένκοφ απόψε θύμισε Γιούγκο των 90-00. Καταπληκτικός. Ο Φαλ, δεν έχει 3 παιχνίδια σερί με πάνω από 20 λεπτά. Κάθε τόσο κλέβει ανάσες.
Ο Σλούκας από τα τέλη της κανονικής ( από τότε με την Έφες στο ΣΕΦ :wink: ) παίζει ως ο καλύτερος ευρωπαίος άσσος. Μακράν του δεύτερου. Αδιανόητα καλός.
Τα έχουμε ξαναπεί ότι ο Μίτσιτς είναι ασόδυο σε αυτό το υβριδικό μπάσκετ των 2 άσσων που μας λάνσαρε ο Αταμάν.

Άβαταρ μέλους
Belorin

 
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2022 10:06 am
Τοποθεσία: Άρτα
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 8:09 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Ιουν 17, 2022 7:58 pm
Δε μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος απ τους τελικους που καναμε.

Περιμενα σε τουλαχιστον ενα ματς μια συντριπτικη διαφορα, ουτε με 20 δεν κερδισαμε εν τελει.

Τουλαχιστον καναμε 7 σερι νικες κοντρα στον ΠΑΟ, ελπιζω αυτο να τεθει στην ομαδα ως benchmark της νεας εποχης, να μπαινει ως στοχος καθε χρονο (οσο τουλαχιστον ο ΠΑΟ εχει ιδιοκτητη τον Γιαννακοπουλο) - να μπουν τα θεμελια μιας αυτοκρατοριας.
Μήπως ήθελες να κερδίσεις και με 95 διαφορά;

Συνέλθε, δεν έγινε ξαφνικά ο Παπανικολάου Durant.

4
1 Εικόνα 3 Εικόνα
It's like a jungle sometimes
It makes me wonder how I keep from going under
Leo_98

 a1greece
Reactions: 271
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 8:13 pm

Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα για την εξαιρετική σεζόν που μας χάρισε! :wave:

Πρωτάθλημα, κύπελλο και Final 4, συνδυασμένα με εξαιρετικό μπάσκετ καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς!

ΥΓ: Τεράστιε Γιώργο Πρίντεζη ευχαριστούμε για όλα! :obey:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Ιουν 17, 2022 8:23 pm

Εγώ δεν θέλω ούτε αυτοκρατορίες, ούτε τίποτα τέτοιο.
Θέλω την πολύ καλή ομάδα, που έκτισε ο κόουτς, να την ενισχύσουμε στοχευμένα του χρόνου, για να ξαναπάμε με αξιώσεις στο Φ4 της Ευρώπης και δεύτερο σερί νταμπλ στην Ελλάδα.
Από εκεί και πέρα, βλέπουμε/
Βασικά, θέλω να καταφέρουν και οι απέναντι να στήσουν μια αξιοπρεπή ομάδα, και να μας κοντράρουν στα σοβαρά. Απαιτείται να έχουν σοβαρό προπονητή και αποδοτικότερους ξένους. Ελληνικό κορμό δεν νομίζω ότι μπορούν να φτιάξουν καλύτερο, δεν τον χρειάζονται άλλωστε. Μια χαρά είναι οι Έλληνες του ΠΑΟ.
Μόνο έτσι θα γίνουμε πραγματικά μεγάλη δύναμη στην Ευρώπη σε επίπεδο χώρας. Όταν θα έχουμε τις δυό συμμετοχές μας να πρωταγωνιστούν με σχετικά μικρό μπάτζετ, αλλά παίζοντας όμορφο και σύγχρονο μπάσκετ

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 8:24 pm

Σλούκας ήταν πραγματικός αρχηγός με τον τρόπο που πήρε το μικρόφωνο για να αποθεώσει τον μοναδικό Πριντέζαρο. :obey:*
Το κλίμα μέσα σε αυτήν την ομάδα είναι άξιομνημόνευτο σε όλο το ευρωπαϊκό μπάσκετ.
Ο Μίλου βλέποντας όλα αυτά, θα κάνει ότι περνάει από το χέρι του, προκειμένου να μείνει τελικά ελεύθερος.
Ακόμα- ακόμα κι ο παικταράς ο Ντόρσεϊ θα το διπλοσκεφθεί (θέλω να πιστεύω).

* Τού άξιζε του Γιώργαρου αυτό το αντίο. Και λόγω συνέχειας, και λόγω κλάσης, και λόγω ήθους.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 8:33 pm

lefpan έγραψε:
Παρ Ιουν 17, 2022 8:23 pm
Εγώ δεν θέλω ούτε αυτοκρατορίες, ούτε τίποτα τέτοιο.
Θέλω την πολύ καλή ομάδα, που έκτισε ο κόουτς, να την ενισχύσουμε στοχευμένα του χρόνου, για να ξαναπάμε με αξιώσεις στο Φ4 της Ευρώπης και δεύτερο σερί νταμπλ στην Ελλάδα.
Από εκεί και πέρα, βλέπουμε/
Βασικά, θέλω να καταφέρουν και οι απέναντι να στήσουν μια αξιοπρεπή ομάδα, και να μας κοντράρουν στα σοβαρά. Απαιτείται να έχουν σοβαρό προπονητή και αποδοτικότερους ξένους. Ελληνικό κορμό δεν νομίζω ότι μπορούν να φτιάξουν καλύτερο, δεν τον χρειάζονται άλλωστε. Μια χαρά είναι οι Έλληνες του ΠΑΟ.
Μόνο έτσι θα γίνουμε πραγματικά μεγάλη δύναμη στην Ευρώπη σε επίπεδο χώρας. Όταν θα έχουμε τις δυό συμμετοχές μας να πρωταγωνιστούν με σχετικά μικρό μπάτζετ, αλλά παίζοντας όμορφο και σύγχρονο μπάσκετ
Βασικα το λαικ παει στο δευτερο κομματι περι του αντιπαλου. :bblove:

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 8:38 pm

Συγχαρητήρια στην ομάδα!

Μακάρι να δυναμώσει ο Παο και να μην θυμίζει οσφπ 2004-2006 να χουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον οι τελικοί

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 8:40 pm

Μπράβο στην ομάδα, αλλά η αποχώρηση του Πρίντεζη και τα συναισθήματα που προκαλεί αυτή, έχει επισκιάσει την κατάκτηση ενός απλού κυπέλου. Γιώργο ευχαριστώ για τη παρουσία σου στην ομάδα όλα αυτά τα χρόνια, οι φαρμακοβιομηχανίες σε ευχαριστούν για τις αμέτρητες παυσίπονες ενέσεις που κατανάλωσες για να παίξεις και το άθλημα σε ευχαριστεί για το μπάσκετ που δίδαξες στους αντιπάλους σου που ακόμα πηδάνε σε λάθος χρόνο όποτε σε βλέπουν. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι, αν πάει κάποιος σε ένα γήπεδο της γειτονιάς να δει τα νέα παιδιά να παίζουν το άθλημα, αυτό που τελικά βλέπει είναι όλοι να προσπαθούν να μάθουν το πεταχτάρι. Δε μαθαίνεται αυτό, (ακούς Βεζέ), γιατί είναι μέρος του χορευτικού και δεν μπορείς απλά να το απομονώσεις. :obey: :obey: :obey: :obey:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο Τελικών Α1 και Yποβιβασμένων Ομάδων Α1”