Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, 3ος τελικός Basket League 2021-22

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 18, 2022 2:44 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 18, 2022 8:58 am
Conan1982 έγραψε:
Σάβ Ιουν 18, 2022 8:20 am


Αν και είμαστε offtopic δεν είναι ακριβές αυτό που λες μέσα στην παρένθεση. Ο αναγκαίος χρόνος εργασίας δεν είναι μια σταθερή αναλογία σε σχέση με την εργάσιμη μέρα ή ένα σταθερό χρονικό διάστημα. Εξαρτάται και από την διάρκεια της εργάσιμης μέρας και από την παραγωγικότητα των εργατών
Ωραιότατη η παρέμβασή σου. Τέτοια θέλω. Και ποτέ δεν είναι εκτός θεματικής ο αναγκαιός χρόνος εργασίας. :)
Επειδή αναφέρομαι σε πρωτόλεια καπιταλιστική εργασία, την αμιγώς χειρωνακτική οικοδομή, (καρότσι, φτυάρι και μπετονιέρα τα μοναδικά μέσα του Σταθερού Κεφαλαίου που μας προσφέροταν, ως εργάτες) ο χρόνος εργασίας που αντιστοιχούσε με το ημερομίσθιο μας ήταν κάπου στις 4 ώρες (ο αναγκαίος που λέγαμε). Ο πλεονάζων χρόνος είναι ο χρόνος που δημιοουργεί την υπεραξία, τουτέστιν το κέρδος για τον κάτοχο των μέσων παραγωγής.
Έλα όμως που στην περίπτωση εμού (του ιδίου) και του Ρουμάνου συναδέφλου μου, αυτό ξεπερνούσε τα μισά, μιας και δουλεύαμε (όπως προείπα) για περιπου 4. Άρα ακόμα μεγαλύτερο κέρδος για το αφεντικό (υπεραξία).
"Το άθροισμα της αναγκαίας εργασίας και της υπερεργασίας, των χρονικών διαστημάτων, στα οποία ο εργάτης παράγει την αξία που αναπληρώνει την εργατική του δύναμη και την υπεραξία, αποτελεί το απόλυτο μέγεθος του εργάσιμου χρόνου του - την εργάσιμη μέρα» έγραφε ο κάρολος κάπου 160 χρόνια πίσω.

Σε γενικές γραμμές ωστόσο και με την πάροδο του χρόνου και από τη δεκαετία του 20' ακόμα με αυτοματοποίηση και λοιπές καινοτομίες στην υπηρεσία του κεφαλαίου (Φορντισμός και Ταιηλορισμός) όλα αυτά άρχισαν να μετατρέπονται.
Όσπου φτάσασε στη δεκαετία του 80- που άρχισε στη Δύση να πέφτει η παραγωγή, να παράγεται όλο και περισσότερο ΠΛασματικό Κεφάλαιο, μέχρι να φτάσουμε στην 4τη βιομηχανική επανάσταση, στην εποχή της Πατέντας ( το λες και καρτέλ), στην εποχή της Ποσοτικής Χαλάρωσης κλπ.

Σε αμιγώς χειρωνακτικές εργασίες ωστόσο, όπου είναι ο εργάτης κι ο κεφαλαιοκράτης, κι η εργασία έχει απόλυτα προδιαγεγραμμένο χρονικό ορίζοντα (π. χ πρέπει σήμερα να περάσουμε πλάκες σε μια ταράτσα κι αύριο να πιάσουμε τον προάυλειο χώρο της ίδιας οικοδομής) τότε ο αναγκαίος χρόνος είναι ο μισός της εργάσιμης μέρας. Το υπόλοιπο πάει στις τσέπες τους εργολάβου.,


* ¨Ετσι είναι καλέ μου Χίπστερ. Ζόρικο το Κεφάλαιο. Εγώ, υπήρχαν στιγμές που απελπιζόμουν (να τα λέμε όλα :D ).Αποτελεί υπέρβαση στην ανθρώπινη ιστορία και προφανώς έχει ξεπεραστεί σε κάποια του σημεία. Όχι όμως το αρχικό του νόημα.
spirito di Stakanov esci da questo corpo martoriato !

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 18, 2022 4:56 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Σάβ Ιουν 18, 2022 2:44 pm

spirito di Stakanov esci da questo corpo martoriato !
:D :D
Σωσ- τοστ!!!

Έχεις όλα τα δίκια να με λες Σταχάνοφ.
Η αλήθεια είναι ότι ο Ρουμάνος συνάδελφος ήταν η επιτομή του Σταχάνοφ. Κι ακολουθούσα εγώ για να μην τον αφήνω μόνο του, γιατί αυτός ικανός ήταν. :shock:
Θυμάμαι μια μέρα μπήκαμε σε λεώφα να γυρίσουμε προς κέντρο και δεν είχαμε εισιτήριο. Ήταν να ανοίξει η γη να τον καταπιεί. Περίπτωση μία στο εκατομμύριο ο Ιωσήφ.
Εθνική Ρουμανίας στην πυγμαχία στα 18 του και στα 23 μετανάστης στην Ελλάδα. Να περιμένει από τις 5 κάθε πρωί σε ένα στενό πίσω από την Ομόνοια, όπου περνούσαν οι εργολάβοι και επέλεγαν εργάτες. Εκεί κάπου πίσω από τον "Χόντος Σέντερ".
Κρέας για τα κανόνια. Ετσι κάπως χτίστηκε η Ελλάδα το βου μισό της δεκαετία του 90'. Για κάθε 10 μετανάστες στις οικοδομές άντε να πετύχαινες έναν Έλληνα. Μπορεί να λέω και μπούρδες και η αντιστοιχία να ήταν 1 προς 50 ξέρω εγώ.
Και τη νύχτα γεμάτο Ρωσίδες, Ουκρανές, Ρουμάνες να βγάζουν γούστα οι δικοί μας.
Αυτή ήταν η Αθήνα στο βου μισό της δεκαετίας του 90'. Η αθέατη. Γιατή η λουσάτη περιλάμβανε 6000 δείκτη στη Σοφοκλέους, τα πρώτα διακοποδάνεια, τα πανηγύρια της πλάστικ Γιάννας όταν πήραμε τους Ολυμπιακούς, Ρουβά με Ψινάκη.

Δανεικά όνειρα που λέγανε κι οι "τοίχοι¨".

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 18, 2022 5:16 pm

Παίδες, ο Φαλ ήταν ο πρώτος 7πόδος που επέλεξε ο Μπαρτζώ ως βασικό.

Δεν έχει να κάνει με δηλώσεις κλπ. Καλύτερη δήλωση του κόουτς ήταν τα ρόστερ του. Με 2 θητείες στον Ολυμπιακό κι από μία σε Μπαρτσελόνα, Λόκο και Χίμκι.
ΜΕγάλο το δείγμα.
Εγώ μαζί του πάντως που επέλεγε μόνο ΜΑΠ. Και ναι, καλά τα λέει και στη δήλωση που παρέθεσε ο φίλος @ταρπ7, Αν μπορούσε να βρει γρήγορο ψηλό θα τον είχε βρει.
Το ότι πέρσι τέτοιο καιρό πήρε τη μεγάλη απόφαση να πορευτεί με 7πόδο ως βασικό, είναι ακριβώς αυτό που ο ίδιος λέει στο συγκεκριμένο απόσπασμα. Εξέλιξη. Η οποία εξέλιξη δεν έρχεται μόνη της με την πάροδο των χρόνων, αλλά προϋποθέτει, θάρρος ώστε να αντιμετωπίσεις τα ζητήματά σου, δουλειά, υπομονή κι επιμονή.
Άρα το ότι πήγε φέτος με 7ποδο βασικό, δεν είναι προδοσία των αρχών του. Είναι εξέλιξη.

Όλη η χρονιά ήταν απότοκο αυτής της δουλειάς που έκανε ο κόουτς πέρσι τέτοιο καιρό. Μην ξεχνάμε ότι προσθέσαμε 3 παίκτες (βασικούς- βασικότατους μεν, οι οποίοι τα πήγαν και σούπερ για πρώτη χρονιά) κι όμως ήταν σα να αλλάξαμε όλη την ομάδα. Από αυτό το χάλι που βλέπαμε το βου μισό της περσινής σεζ λονγκ, μετατραπήκαμε σε μια καταπληκτική ομάδα.
Κι επειδή τα λέμε όλα εδώ (και παντού) σε αυτό συνετέλεσε και το αντίο του αρχηγού. Το είχαμε επισημάνει πολλές φορές κι είχαμε αντιμετωπιστεί ως ιερόσυλοι. Το ίδιο κι ο κόουτς με τις δηλώσεις του πέρσι την άνοιξη (που δεν είχε πει τίποτε κακο΄ο άνρθωπος).
Βέβαια οι χθεσινές δηλώσεις του κόουτς εμπεριείχαν το καρφάκι τους (αυτές όντως). Μιλάω για το σημείο που είπε ( ¨ο Πρίντεζης είναι ο καλύτερος αρχηγός που είχα ποτέ¨). Οκ, για μένα μια χαρά, και δίκιο θα είχε γιατί άνρθωπος σαν τον Πριντέζαρο δεν είναι εύκολο να βρεθεί. Μάλαμα. Και Ολυμπιακός μέχρι το μεδούλι.
Η γνώμη μου είναι ότι αν ήθελε ο κόουτς θα μπορούσε να την είχε αποφύγει τη δήλωση αυτή. Δεν το έκανε (και μαζί του, επαναλαμβάνω) κι αυτό δείχνει ότι τα πράγματα πέρσι ήταν πιο περίπλοκα.

Η αλήθεια είναι ότι φέτος πήρε το βραβείο του καλύτερου προπονητή στην Ευρωλίγκα 100% δίκαια κι όλη η ομάδα το "φωνάζει" ότι είναι ομάδα προπονητή.

Πέρσι, τα πήγε προς το χάλια. Στη διάρκεια της σεζ- λονγκ. Από το κλέψιμο του Γουόκαπ και την καλάθαρα του Θωμά μπρος στον Ζαν Σαρλ. Από κει και μετά δεν υπήρχε ομάδα. Κι η ευθύνη βαραίνει τον ίδιο. Μαγκιά του που το άλλαξε. Τα εύσημα και στους Αφούς που τον στήριξαν.

- Σχετικά με το κεφάλαιο 2ρεντφλάι, δεν τίθεται θέμα "εγώ¨ (ή "υπερεγώ"πιο σωστά γιατί χωρίς "εγώ" πάμε για φούντο- για καρπαζοεισπράχτορες και αυλικοί), Εδώ μιλάμε για τον ιστορικό υλισμό στα καλύτερα του (αν κι ολίγο άκαμπτος για τα δεδομένα μου, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα).
Μιλάμε δηλαδή για Κάρολο κι όχι για Ζίγκμουντ.
Δουλειά θέλει, τριβή με το αντικείμενο, υπομονή και παραδοχή της άγνοιας μας.
Εγώ πάντως για καλό την έπιασα την άσχετη κουβέντα χθες. Αλλά οκ, "εγώ με το εγώ μου"¨. :wink:

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 18, 2022 9:49 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 18, 2022 5:16 pm
Παίδες, ο Φαλ ήταν ο πρώτος 7πόδος που επέλεξε ο Μπαρτζώ ως βασικό.

Δεν έχει να κάνει με δηλώσεις κλπ. Καλύτερη δήλωση του κόουτς ήταν τα ρόστερ του. Με 2 θητείες στον Ολυμπιακό κι από μία σε Μπαρτσελόνα, Λόκο και Χίμκι.
ΜΕγάλο το δείγμα.
Εγώ μαζί του πάντως που επέλεγε μόνο ΜΑΠ. Και ναι, καλά τα λέει και στη δήλωση που παρέθεσε ο φίλος @ταρπ7, Αν μπορούσε να βρει γρήγορο ψηλό θα τον είχε βρει.
Το ότι πέρσι τέτοιο καιρό πήρε τη μεγάλη απόφαση να πορευτεί με 7πόδο ως βασικό, είναι ακριβώς αυτό που ο ίδιος λέει στο συγκεκριμένο απόσπασμα. Εξέλιξη. Η οποία εξέλιξη δεν έρχεται μόνη της με την πάροδο των χρόνων, αλλά προϋποθέτει, θάρρος ώστε να αντιμετωπίσεις τα ζητήματά σου, δουλειά, υπομονή κι επιμονή.
Άρα το ότι πήγε φέτος με 7ποδο βασικό, δεν είναι προδοσία των αρχών του. Είναι εξέλιξη.

Όλη η χρονιά ήταν απότοκο αυτής της δουλειάς που έκανε ο κόουτς πέρσι τέτοιο καιρό. Μην ξεχνάμε ότι προσθέσαμε 3 παίκτες (βασικούς- βασικότατους μεν, οι οποίοι τα πήγαν και σούπερ για πρώτη χρονιά) κι όμως ήταν σα να αλλάξαμε όλη την ομάδα. Από αυτό το χάλι που βλέπαμε το βου μισό της περσινής σεζ λονγκ, μετατραπήκαμε σε μια καταπληκτική ομάδα.
Κι επειδή τα λέμε όλα εδώ (και παντού) σε αυτό συνετέλεσε και το αντίο του αρχηγού. Το είχαμε επισημάνει πολλές φορές κι είχαμε αντιμετωπιστεί ως ιερόσυλοι. Το ίδιο κι ο κόουτς με τις δηλώσεις του πέρσι την άνοιξη (που δεν είχε πει τίποτε κακο΄ο άνρθωπος).
Βέβαια οι χθεσινές δηλώσεις του κόουτς εμπεριείχαν το καρφάκι τους (αυτές όντως). Μιλάω για το σημείο που είπε ( ¨ο Πρίντεζης είναι ο καλύτερος αρχηγός που είχα ποτέ¨). Οκ, για μένα μια χαρά, και δίκιο θα είχε γιατί άνρθωπος σαν τον Πριντέζαρο δεν είναι εύκολο να βρεθεί. Μάλαμα. Και Ολυμπιακός μέχρι το μεδούλι.
Η γνώμη μου είναι ότι αν ήθελε ο κόουτς θα μπορούσε να την είχε αποφύγει τη δήλωση αυτή. Δεν το έκανε (και μαζί του, επαναλαμβάνω) κι αυτό δείχνει ότι τα πράγματα πέρσι ήταν πιο περίπλοκα.

Η αλήθεια είναι ότι φέτος πήρε το βραβείο του καλύτερου προπονητή στην Ευρωλίγκα 100% δίκαια κι όλη η ομάδα το "φωνάζει" ότι είναι ομάδα προπονητή.

Πέρσι, τα πήγε προς το χάλια. Στη διάρκεια της σεζ- λονγκ. Από το κλέψιμο του Γουόκαπ και την καλάθαρα του Θωμά μπρος στον Ζαν Σαρλ. Από κει και μετά δεν υπήρχε ομάδα. Κι η ευθύνη βαραίνει τον ίδιο. Μαγκιά του που το άλλαξε. Τα εύσημα και στους Αφούς που τον στήριξαν.

- Σχετικά με το κεφάλαιο 2ρεντφλάι, δεν τίθεται θέμα "εγώ¨ (ή "υπερεγώ"πιο σωστά γιατί χωρίς "εγώ" πάμε για φούντο- για καρπαζοεισπράχτορες και αυλικοί), Εδώ μιλάμε για τον ιστορικό υλισμό στα καλύτερα του (αν κι ολίγο άκαμπτος για τα δεδομένα μου, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα).
Μιλάμε δηλαδή για Κάρολο κι όχι για Ζίγκμουντ.
Δουλειά θέλει, τριβή με το αντικείμενο, υπομονή και παραδοχή της άγνοιας μας.
Εγώ πάντως για καλό την έπιασα την άσχετη κουβέντα χθες. Αλλά οκ, "εγώ με το εγώ μου"¨. :wink:

Θα σου πω λοιπον μιας και βλέπω ότι κατανόησες το τί έγραψα. Το πιο σημαντικό είναι να αναλύεται και να συζητιέται τμηματικά και εδώ μπαίνει το εγω και το υπερεγώ. Από ότι κατάλαβα δεν σε ενδιαφέρει τέτοπο <<χομπι>>, κακιά συνήθεια για πολλούς στις μέρες μας, αλλά πίστεψέ με, δεν έχει καμία σχέση η ατομική κατανόηση που αν κατάλαβα καλά γουστάρεις, με την ανάλυση συμπερασμάτων και ένταξη του ξεπεράσμένου που λες εσύ συγγράματος στο σήμερα, πράγμα που σου δηλώνω λοιπόν ότι γουστάρω εγώ, για να μην νοιώθω ημιμαθής. Νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι γράφω.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 18, 2022 10:00 pm

Redfly έγραψε:
Σάβ Ιουν 18, 2022 9:49 pm


Θα σου πω λοιπον μιας και βλέπω ότι κατανόησες το τί έγραψα. Το πιο σημαντικό είναι να αναλύεται και να συζητιέται τμηματικά και εδώ μπαίνει το εγω και το υπερεγώ. Από ότι κατάλαβα δεν σε ενδιαφέρει τέτοπο <<χομπι>>, κακιά συνήθεια για πολλούς στις μέρες μας, αλλά πίστεψέ με, δεν έχει καμία σχέση η ατομική κατανόηση που αν κατάλαβα καλά γουστάρεις, με την ανάλυση συμπερασμάτων και ένταξη του ξεπεράσμένου που λες εσύ συγγράματος στο σήμερα, πράγμα που σου δηλώνω λοιπόν ότι γουστάρω εγώ, για να μην νοιώθω ημιμαθής. Νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι γράφω.
Τώρα σ' έχασα τελειώς, αλλά όλα καλά. Κι εσύ μ΄'έχασες από τη στιγμή που μου λες ότι γράφω πως είναι ξεπερασμένο το ¨Κεφάλαιο." Δεν είπα ούτε εννοήσα κάτι τέτοιο.
Αλλά όλα καλά.
Στο προτείνω να το διαβάσεις. Ένα 3χρόνο θα χρειαστεί στην καλή περίπτωση. Υπάρχουν κι ομάδες που τείνουν χείρα αλλά και πολύ υλικό στα ελληνικά που θα βοηθήσει.

Καλά να είμαστε (μινγουάιλ).

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 19, 2022 12:15 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 18, 2022 5:16 pm

Κι επειδή τα λέμε όλα εδώ (και παντού) σε αυτό συνετέλεσε και το αντίο του αρχηγού. Το είχαμε επισημάνει πολλές φορές κι είχαμε αντιμετωπιστεί ως ιερόσυλοι. Το ίδιο κι ο κόουτς με τις δηλώσεις του πέρσι την άνοιξη (που δεν είχε πει τίποτε κακο΄ο άνρθωπος).
Βέβαια οι χθεσινές δηλώσεις του κόουτς εμπεριείχαν το καρφάκι τους (αυτές όντως). Μιλάω για το σημείο που είπε ( ¨ο Πρίντεζης είναι ο καλύτερος αρχηγός που είχα ποτέ¨). Οκ, για μένα μια χαρά, και δίκιο θα είχε γιατί άνρθωπος σαν τον Πριντέζαρο δεν είναι εύκολο να βρεθεί. Μάλαμα. Και Ολυμπιακός μέχρι το μεδούλι.
Η γνώμη μου είναι ότι αν ήθελε ο κόουτς θα μπορούσε να την είχε αποφύγει τη δήλωση αυτή. Δεν το έκανε (και μαζί του, επαναλαμβάνω) κι αυτό δείχνει ότι τα πράγματα πέρσι ήταν πιο περίπλοκα.
Νομίζω ήταν ξεκάθαρη η περσινή πολυπλοκότητα και εντός παρκέ (τραγικός Σπανούλης, να τα λέμε) και εκτός. Ο Ομυπιακός θα είχε πάει καλύτερα πέρυσι χωρίς το Σπανούλη, αλλά αυτά είναι περασμένες ιστορίες. Προσωπικά δε βλέπω κανένα φάουλ από πλευράς Μπαρτζώκα, τη γνώμη του είπε και νομίζω και τους παίκτες να ρωτήσεις την ίδια θα είχαν.

Ο Πρίντεζης πρέπει να είναι από τους συμπαθέστερους παίκτες=σημαίες οποιουδήποτε αιωνίου στις τάξεις των αντιπάλων οπαδών. Όλοι θα θέλαμε να έχουμε μερικούς τέτοιους στις ομάδες μας και δεν το λέω μόνο για το αγωνιστικό.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 19, 2022 8:15 am

yorgos έγραψε:
Κυρ Ιουν 19, 2022 12:15 am


Νομίζω ήταν ξεκάθαρη η περσινή πολυπλοκότητα και εντός παρκέ (τραγικός Σπανούλης, να τα λέμε) και εκτός. Ο Ομυπιακός θα είχε πάει καλύτερα πέρυσι χωρίς το Σπανούλη, αλλά αυτά είναι περασμένες ιστορίες. Προσωπικά δε βλέπω κανένα φάουλ από πλευράς Μπαρτζώκα, τη γνώμη του είπε και νομίζω και τους παίκτες να ρωτήσεις την ίδια θα είχαν.

Ο Πρίντεζης πρέπει να είναι από τους συμπαθέστερους παίκτες=σημαίες οποιουδήποτε αιωνίου στις τάξεις των αντιπάλων οπαδών. Όλοι θα θέλαμε να έχουμε μερικούς τέτοιους στις ομάδες μας και δεν το λέω μόνο για το αγωνιστικό.
Έτσι είναι, κι εγώ έτσι ακριβώς τα βλέπω. :bball:

Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 19, 2022 9:26 am

Πολύ ωραία η παρακάμερα του 3ου τελικού. Πόσο θα λείψει το μικρό τελετουργικό πριν τα ματς στα αποδυτήρια, με το Πρίντεζη να βγαίνει τελευταίος και να φωνάζει και να χοροπηδάει. Το κλίμα στην ομάδα είναι ονειρικό και μακάρι να μείνει έτσι.



1
1 Εικόνα
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 19, 2022 2:12 pm

Έχουμε κάμποσο καιρό να τα πούμε μέσω του φόρουμ ελλείψει χρόνου, ωστόσο ελπίζω πλέον να μπορώ να γράφω όλο και συχνότερα. Ειλικρινά συγχαρητήρια στην ομάδα μας για αυτό που κατάφερε φέτος. Με πολύ καλές προσθήκες έφτιαξε ένα σύνολο λειτουργικό στο παρκέ και με εξαιρετικό οικογενειακό κλίμα στα αποδυτήρια, κατάφερε και πήρε το φετινό νταμπλ. Το τελευταίο ματς ήταν μια γιορτή, αφιερωμένη στον αρχηγό μας Γιώργο Πρίντεζη και η συγκίνηση και για μένα και φαντάζομαι και για τους υπόλοιπους συνοπαδούς μου ήταν πολύ μεγάλη.

Μπράβο στη διοίκηση για τις φετινές κινήσεις, μπράβο στον κόουτς για το μπάσκετ, μπράβο σε όλα τα παιδιά για την εντυπωσιακή φετινή πορεία που μας έφερε ένα σουτ μακριά από τον τελικό της Ευρωλίγκας. Λίγες και καλές προσθήκες χρειάζονται για μια ακόμα χρόνια που θα πρωταγωνιστούμε και ειλικρινής συγκίνηση για τον κύκλο που έκανε η ομάδα από την πτώση στην κορυφή.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο Τελικών Α1 και Yποβιβασμένων Ομάδων Α1”