Play Off 2021-2022. AS Monaco vs Olympiacos Piraeus, Game 3

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5268
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 6:50 am

Εξαιρετικός ο Papp7, συμφωνώ μέχρι τέλους.
Πάντως είναι δελεαστική η ιδέα να παίξουμε χαλαρά την Παρασκευή και να πάμε να πάρουμε την πρόκριση σε ένα κατάμεστο ΣΕΦ. Δελεαστική και λάθος. Την Παρασκευή την πίεση θα την έχει η Μονακό, στο ΣΕΦ την πίεση θα την έχουμε εμείς.
Στα του ματς σκληρό παιχνίδι όπως έιναι τα play off και συγκέντρωση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, νομίζω είναι ξεκάθαρο, όσο ακολουθούμε το πλάνο μας τους κερδίζουμε, όταν μας παρασύρουν στο δικό τους το παιχνίδι γίνεται απρόβλεπτο. Όταν είδα την αντίδραση του Μπαρτζώκα στο επιθετικό του Σλούκα και κατάλαβα την τεχνική που ερχόταν φοβήθηκα, και όμως και ο Μπαρτζώκας και οι παίκτες συνέχισαν χωρίς να τα χάσουν. Νομίζω ότι ο Μπαρτζώκας πνευματικά έχει ωριμάσει πλέον εξαιρετικά για να μπορεί να ελέγχει (ως ένα βαθμό) τις αντιδράσεις του.
Η ομάδα κυκλοφόρησε την μπάλα, έψαξε το σουτ με καλές προϋποθέσεις, έκοβε τον Τζέιμς σε κάθε ευκαιρία ακόμα και αν κάποια φάουλ οδήγησαν σε βολές, όποτε η Μονακό τον έφτανε είχε την υπομονή και το καθαρό μυαλό να το γυρίζει.
Ο Ομπράντοβιτς πάντως προσπαθεί, στο 2ο παιχνίδι έδιωξε την μπάλα από τον Τζέιμς μπερδεύοντας μας, έχει εκείνα τα κοντά σχήματα που μας δυσκολεύουν, γενικά έχει ενδιαφέρον η σειρά και σε κάποιον ουδέτερο.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 387
Δημοσιεύσεις: 1519
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 7:16 am

Redoctor_33 έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 1:00 am
Μη φοβάσαι b72.

Moνο ο Ντορσευ δεν έχει συμβόλαιο του χρόνου απτους βασικούς.


B2B #2
Ο οποίος Ντόρσεϊ πρέπει να συνέλθει και να παίξει σύμφωνα με τις δυνατότητες του, χθες ήταν πιο χρήσιμος αμυντικά παρά επιθετικά....Κι έτσι όπως παίζει τώρα, συμβόλαιο δεν βρίσκει στο ΝΒΑ που να παίζει κι όλας όπως ζητάει.Οπότε αν δεν τον πάρει άλλη Ευρωπαϊκή ομάδα δεν τον βλέπω να φεύγει.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 8:42 am

Redoctor_33 έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 1:00 am
Μη φοβάσαι b72.

Moνο ο Ντορσευ δεν έχει συμβόλαιο του χρόνου απτους βασικούς.


B2B #2
Σωστός είσαι, απλώς το αφήνω στο τραπέζι να υπάρχει και χωρίς να έχω ουδεμία πληροφόρηση. Έχουμε όμως 6 παίκτες που θα τους ήθελαν πολλές ακριβές ομάδες.

Διαφωνώ για τον Ντόρσεϊ με τους περισσότερους. Χθες ήταν πολύ καλός και στην επίθεση, αναστάτωνε την άμυνα της Μονακό, της χάλαγε τις θέσεις, προς το τέλος έκανε 3 πετυχημένες μπούκες, η μία με εύστοχο λέι απ σε φάση που σκοράραμε με το σταγονόμετρο, η άλλη ήταν τελική στον αφύλακτο Γουόκαπ στο πλάι για 3π, και μια ακόμα που μπήκε μπροστά στον αρπαγμένο Ντουέιν Λαρδή, κι έφαγε ένα ωραιότατο κατέβασμα χεριών- ένα από τα αρκετά που έκανε ο Λαρδής παρέα με τον Πάρις Χίλτον, στο βου ημίχρονο.
Eίχε άλλωστε και το καλύτερο +- μετά από Παπανικολάου (σας κούφανα, ε;;;) Γουόκαπ και Φαλ.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11018
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 8:49 am

Εγώ αυτές τις θεωρίες με τα "αναγωνριστικά ματς" και τα ματς "που δεν τα χτυπάς" δεν τις καταλαβαίνω, πιο πολύ θεωρίες συνωμοσίας μου ακούγονται σε φάση Αρτέμης Σώρας. Δεν υπάρχει ομάδα να μη χτυπήσει παιχνίδι σε σειρά best of five για Φ4. Όλο το χρόνο παίζουν γι αυτές τις σειρές, θα πάνε και θα πουν "ε ας χάσουμε το πρώτο για να μας υποτιμήσουν :shock: οι αντίπαλοι κι έτσι ΙΣΩΣ να μπορέσουμε να πάρουμε το δεύτερο;". Δε γίνονται αυτά.

Το πολύ-πολύ, αν χάνει με μεγάλη διαφορά μια ομάδα στην τελευταία περίοδο να μη χτυπήσουν 35λεπτο οι βασικοί αν θεωρείται ήδη χαμένο το ματς, ώστε να έχουν δυνάμεις για το 5ο. Το οποίο παίζει πολύ για τον Ολυμπιακό του περιορισμένου ροτέισιον, αν χάνει με 15π πχ στο 35' στα τελευταία να μπουν οι Λούτζηδες του ρόστερ.

Ξαναλέω, προβλέπω σχετικά εύκολη επικράτηση της Μονακό. Παίξτε το για να τα πάρετε όπως και στις προηγούμενες προβλέψεις μου :drunk:

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 9:00 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 8:49 am
Εγώ αυτές τις θεωρίες με τα "αναγωνριστικά ματς" και τα ματς "που δεν τα χτυπάς" δεν τις καταλαβαίνω, πιο πολύ θεωρίες συνωμοσίας μου ακούγονται σε φάση Αρτέμης Σώρας. Δεν υπάρχει ομάδα να μη χτυπήσει παιχνίδι σε σειρά best of five για Φ4. Όλο το χρόνο παίζουν γι αυτές τις σειρές, θα πάνε και θα πουν "ε ας χάσουμε το πρώτο για να μας υποτιμήσουν :shock: οι αντίπαλοι κι έτσι ΙΣΩΣ να μπορέσουμε να πάρουμε το δεύτερο;". Δε γίνονται αυτά.

Το πολύ-πολύ, αν χάνει με μεγάλη διαφορά μια ομάδα στην τελευταία περίοδο να μη χτυπήσουν 35λεπτο οι βασικοί αν θεωρείται ήδη χαμένο το ματς, ώστε να έχουν δυνάμεις για το 5ο. Το οποίο παίζει πολύ για τον Ολυμπιακό του περιορισμένου ροτέισιον, αν χάνει με 15π πχ στο 35' στα τελευταία να μπουν οι Λούτζηδες του ρόστερ.

Ξαναλέω, προβλέπω σχετικά εύκολη επικράτηση της Μονακό. Παίξτε το για να τα πάρετε όπως και στις προηγούμενες προβλέψεις μου :drunk:
Συμφωνώ κι εγώ, πόσο μάλλον μετά το -20κάτι στο Σεφ πριν λίγες μέρες.
Η κούραση ωστόσο αντιμετωπίζεται σε ένα 2ημερο. Αν γυρίσει κι ο Μάρτιν και μπορεί ο Ζαν Σαρλ (πολύ καλός ξανά όπως άλλωστε εδώ κι ένα με ενάμιση μήνα, αλλά είναι κάτι φορές που τον παίρνει ο ύπνος κάτω από το καλάθι) να βοήθήσει τον Βεζέ, είμαστε οκ. Μιας και ο Σακίλ αυτή τη φορά θα δώσει ανάσες στον Παπ (άρα θα μπορεί ο Γουόκαπ να πάρει περισσότερο χρόνο στον άσσο, αντί του ΣΛούκα). Αν κουράζονται 2 παίκτες μας, αυτοί είναι ο Σλούκας, ( φιτ είναι ο άνρθωπος αλλά τρώει τρελή παρενόχληση από τον Πάρις τον Χίλτον) κι ο Βεζέ που αν κι αγνώριστος συγκριτικά με τα προηγούμενα χρόνια, πάντα θα χάνει στον τομέα της φυσικής κατάστασης/αθλητικότητας.

Και βέβαια ο Φαλ που κουράζεται περισσότερο απ' όλους. Γι' αυτό αύριο μας είναι πολυτιμότατοι οι Μακίσικ και Μάρτιν. Αν δώσουν 10-15 καλά λεπτά, τότε έχουμε σαφώς τον πρώτο λόγο. Αν όχι, θα θέλει υπερπροσπάθεια από τους υπόλοιπους και μετά σπα στην κυανή ακτή.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 9:05 am

yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 27, 2022 11:38 pm
Θα τα ξοδέψω στο σούπερ μάρκετ σε μακαρόνια και ρύζια. Κάνω στοκ.Άσε που έχω πετύχει μια ταμία- πειρασμό. Εκεί γίνονται οι καλές γνωριμίες.
Όπως ξέρουν μερικοί εδώ μέσα, τα εμβόλια με διέλυσαν. Μέσα σε άλλες παρενέργειες που είχα (και πλέον έχω λίγες πια) για πάνω από ένα χρόνο, ήταν και μυικοί σπασμοί συνεχώς. Κάποιοι από αυτούς ήταν σε στομα και μάτια, ειδικά το δεύτερο με το ένα μου μάτι να "παίζει" πολλές φόρες για ώρες. Πάω στο σούπερ μάρκετ και την ώρα που είναι να πληρώσω λέω στην ταμία "για δώστε μου κι αυτό που μου αρέσει", αναφερόμενος στα κουπόνια που ξέρουν ότι είμαι φανατίκλα. Έπαιζε το μάτι μου τρελά κι αυτή νόμιζε ΄΄οτι της την έπεφτα. Κάνω να βγάλω τη μάσκα να της πω ότι είναι νευρική αντίδραση κι αρχίζει να παίζει και το στόμα , σαν να της δίνω φιλάκια κλείνοντας το μάτι :D . Τέλος πάντων φεύγω, χωρίς άλλα παρατράγουδα.

Καμιά εβδομάδα αργότερα πάει η Χουάνα στο ίδιο σούπερ μάρκετ. Δεν ξέρουν ότι μιλάει ελληνικά γιατί πάντα της μιλάνε στα Αγγλικά. Αρχίζουν λοιπόν οι δύο ταμίες:
-Αυτή είναι η γυναίκα του πέφτουλα
- Α την καημένη
-Αμα κάνει αυτά σε μας φαντάσου στη δουλειά του τι θα κάνει
- Καλέ αυτός είναι τόσο πέφτουλας που θα την πέφτει κι όταν πάει στο ΙΚΑ

Γυρίζει η Χουάνα σπίτι και με ρωτάει "Que es PEFTULAS"; :D
Ναι αλλά εσύ δεν είσαι γόης.


Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 924
Δημοσιεύσεις: 4731
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 9:18 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 8:49 am
Εγώ αυτές τις θεωρίες με τα "αναγωνριστικά ματς" και τα ματς "που δεν τα χτυπάς" δεν τις καταλαβαίνω, πιο πολύ θεωρίες συνωμοσίας μου ακούγονται σε φάση Αρτέμης Σώρας. Δεν υπάρχει ομάδα να μη χτυπήσει παιχνίδι σε σειρά best of five για Φ4. Όλο το χρόνο παίζουν γι αυτές τις σειρές, θα πάνε και θα πουν "ε ας χάσουμε το πρώτο για να μας υποτιμήσουν :shock: οι αντίπαλοι κι έτσι ΙΣΩΣ να μπορέσουμε να πάρουμε το δεύτερο;". Δε γίνονται αυτά.

Το πολύ-πολύ, αν χάνει με μεγάλη διαφορά μια ομάδα στην τελευταία περίοδο να μη χτυπήσουν 35λεπτο οι βασικοί αν θεωρείται ήδη χαμένο το ματς, ώστε να έχουν δυνάμεις για το 5ο. Το οποίο παίζει πολύ για τον Ολυμπιακό του περιορισμένου ροτέισιον, αν χάνει με 15π πχ στο 35' στα τελευταία να μπουν οι Λούτζηδες του ρόστερ.

Ξαναλέω, προβλέπω σχετικά εύκολη επικράτηση της Μονακό. Παίξτε το για να τα πάρετε όπως και στις προηγούμενες προβλέψεις μου :drunk:
Ακριβώς, αύτα είναι για λαϊκή κατανάλωση. 3 νίκες ψάχνουν οι ομάδες. Δεν λένε θα κερδίσω το 1,2, και 4. Αν δεν σε υποτιμήσει ο αντίπαλος, που σε αυτό το επίπεδο κάνεις δεν θα το κάνει, και χάσεις στον πόντο ξέρω γω βρίσκεσαι με ένα ωραιότατο 0-2 και τρέχεις και δεν φτάνεις. Οι τακτικές μπορεί να είναι του στυλ "αν δεν τα καταφέρω στο 1ο,θα ρισκαρω λίγο παραπάνω στο 2ο" η "ας κρατήσω μια ματς απ ζώνη που μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο σε έναν αγώνα σε ένα πιο κρίσιμο σημείο της σειράς". Η εσκεμμένη ήττα ως μέρος τακτικής είναι για γελια

1
1 Εικόνα
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Απρ 28, 2022 9:22 am

Ο Ντόρσεϊ είναι αρκετά άστοχος αλλά οι περισσότερες προσπάθειες του είναι προσωπικές φάσεις έτσι, η σουτάρει με παίχτη κολλημένο πάνω του.
Αν η μπάλα κυκλοφορούσε και τον βρισκαν ελεύθερο θα τα έσταζε πιο εύκολα. Είναι κάτι που πρέπει να δει ο κοουτς. Να τον δει και λίγο σαν στημένο σουτέρ και να βγάλει κανένα συστηματακι με κάνα δυο σκριν για να μείνει ελεύθερος.

0
Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

 a1greece
Reactions: 300
Δημοσιεύσεις: 506
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 10:12 am

Ο Ντορσει οκ συμπαθητικότατος αλλα μεγαλος παιχτης δεν ειναι...Παιζει πολυ με το θυμικό και γι αυτο ειναι ασταθής...αν νοητικά έφτανε εστω το 50% του Σπανούλη θα ηταν απ τα κορυφαια γκαρντ...αν μας το παιξει δύσκολος για μενα να παει στο καλο...δε θα τον παρακαλάμε κιολας...

Απο κει και περα αν ειχαμε ενα 4ρι στη θεση του Εισι και του Πρίντεζη που παιζουν ελαχιστα πχ Μητογλου και ενα καλο αμυντικό γκαρντ ακομα θα βγάζαμε πολυ καλυτερη δυναμική...Οπως και να εχει μπραβο στα παιδια μας εχουν κανει περήφανους αντίθετα με το ποδοσφαιρο περιμενω σαν τρελούς να τους δω σε καθε αγωνα

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 609
Δημοσιεύσεις: 1340
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 10:34 am

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 27, 2022 11:52 pm
Κύριοι επικεντρωθείτε στο αγωνιστικό κομμάτι και όχι στη διαιτησία.

Σας ευχαριστώ
οκ αλλα η φαση με το κεφαλοκλειδωμα περναει σε συνθηκες ποινικου κωδικα οχι διαιτησιας, δεν γινεται να μη σχολιαστει , ιδιαιτερα απο ενα αμιγως μπασκετικο κοινο...

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fotis vlachopoulos την Πέμ Απρ 28, 2022 10:46 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 609
Δημοσιεύσεις: 1340
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 10:43 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 8:49 am
Εγώ αυτές τις θεωρίες με τα "αναγωνριστικά ματς" και τα ματς "που δεν τα χτυπάς" δεν τις καταλαβαίνω, πιο πολύ θεωρίες συνωμοσίας μου ακούγονται σε φάση Αρτέμης Σώρας. Δεν υπάρχει ομάδα να μη χτυπήσει παιχνίδι σε σειρά best of five για Φ4. Όλο το χρόνο παίζουν γι αυτές τις σειρές, θα πάνε και θα πουν "ε ας χάσουμε το πρώτο για να μας υποτιμήσουν :shock: οι αντίπαλοι κι έτσι ΙΣΩΣ να μπορέσουμε να πάρουμε το δεύτερο;". Δε γίνονται αυτά.

Το πολύ-πολύ, αν χάνει με μεγάλη διαφορά μια ομάδα στην τελευταία περίοδο να μη χτυπήσουν 35λεπτο οι βασικοί αν θεωρείται ήδη χαμένο το ματς, ώστε να έχουν δυνάμεις για το 5ο. Το οποίο παίζει πολύ για τον Ολυμπιακό του περιορισμένου ροτέισιον, αν χάνει με 15π πχ στο 35' στα τελευταία να μπουν οι Λούτζηδες του ρόστερ.

Ξαναλέω, προβλέπω σχετικά εύκολη επικράτηση της Μονακό. Παίξτε το για να τα πάρετε όπως και στις προηγούμενες προβλέψεις μου :drunk:
δεν νομιζω οι παικτες να τσακιζονται ολη τη χρονια για να κατεβουν να παιξουν "αναγνωριστικο αγωνα" στα πλευ οφ . το μονο που μου επιτρεπει η λογικη μου να γραψω ειναι οτι ολοι οι προπονητες εχουν κρυμμενα καποια συστηματα (καποια τραβηγμενα καποια οχι ) και καποια τρυκ που μπορουν να τα χρησιμοποιησουν μια δυο φορες οχι παραπανω πριν τα καταλαβουν οι αντιπαλοι και βγαλουν αντιδραση πχ οταν ο Μπαρτζωκας εβαλε πενταδα με πα στο 4 και βεζε στο 5 για να εχει μεσα 5 παικτες να απειλουν απο το τριποντο ,ασχετο αν δεν του εκατσε ... ε το ειδαμε και τελος 1δεν νομιζω να το ξαναδουμε . Απο την αλλη αν εχεις ενα χαρισματικο σκορερ ,ειναι λογικο να τον πνιξει η αντιπαλη αμυνα ,οποτε τι κανεις ? εκει που περιμενουν ολοι να εχει τη μπαλα στα χερια του μοιραζεις τη μπαλα αλλου κι οσο η αντιπαλη αμυνα τρεχει να βουλωσει τρυπες εσυ τα σταζεις (οτι εκανε η μονακο στο G2 ) . και στις δυο περιπτωσεις ανακατεμα τραπουλας δηλαδη . αλλιως ολα ταG1 στις σειρες θα τελειωναν με σκορ 25 -32 ξερωγω γιατι οι παικτες θα τουβλαρανε ασυστολα προκειμενου να τους υποτιμησουν οι αντιπαλοι .

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1827
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Απρ 28, 2022 10:48 am

Θα ήταν μεγάλη αδικία, να μη γίνει μιά αναφορά στο Μιχάλη Λούντζη, που μπήκε για λίγο χρόνο μεν, αλλά όσο ήταν μέσα πρόσφερε περισσότερα από οποιονδήποτε άλλον στο παρκέ.
Μεγάλο κατόρθωμα να έχει η ομάδα τέτοιον παίκτη, που να τον βγάζεις από τη ντουλάπα και να είναι έτοιμος, σάμπως να είχε παίξει ευρωλίγκα με το τσουβάλι.
Μπράβο στον παίκτη, μπράβο και στον κόουτς.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5268
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 10:51 am

thory έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 9:22 am
Ο Ντόρσεϊ είναι αρκετά άστοχος αλλά οι περισσότερες προσπάθειες του είναι προσωπικές φάσεις έτσι, η σουτάρει με παίχτη κολλημένο πάνω του.
Αν η μπάλα κυκλοφορούσε και τον βρισκαν ελεύθερο θα τα έσταζε πιο εύκολα. Είναι κάτι που πρέπει να δει ο κοουτς. Να τον δει και λίγο σαν στημένο σουτέρ και να βγάλει κανένα συστηματακι με κάνα δυο σκριν για να μείνει ελεύθερος.
Μην το θεωρείς και σίγουρο, ο Ντόρσεϋ σουτάρει εξαιρετικά στα λεγόμενα contested shoots και στα σουτ με δική του δημιουργία δεν είναι spot shooter, μπορεί προφανώς και από στατική θέση αλλά έχουμε και άλλους παίκτες γι' αυτό.
Για το αν οι ομάδες διαλέγουν παιχνίδια ή όχι, δεν είναι θέμα επιλογής, είναι θέμα πόσο θα μπουν συγκεντρωμένοι και θα παίξουν στην υψηλότερη δυνατή ένταση, δεν είναι μόνο η σωματική καταπόνηση, είναι και η πνευματική.

0
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Απρ 28, 2022 11:15 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 10:51 am
thory έγραψε:
Πέμ Απρ 28, 2022 9:22 am
Ο Ντόρσεϊ είναι αρκετά άστοχος αλλά οι περισσότερες προσπάθειες του είναι προσωπικές φάσεις έτσι, η σουτάρει με παίχτη κολλημένο πάνω του.
Αν η μπάλα κυκλοφορούσε και τον βρισκαν ελεύθερο θα τα έσταζε πιο εύκολα. Είναι κάτι που πρέπει να δει ο κοουτς. Να τον δει και λίγο σαν στημένο σουτέρ και να βγάλει κανένα συστηματακι με κάνα δυο σκριν για να μείνει ελεύθερος.
Μην το θεωρείς και σίγουρο, ο Ντόρσεϋ σουτάρει εξαιρετικά στα λεγόμενα contested shoots και στα σουτ με δική του δημιουργία δεν είναι spot shooter, μπορεί προφανώς και από στατική θέση αλλά έχουμε και άλλους παίκτες γι' αυτό.
Για το αν οι ομάδες διαλέγουν παιχνίδια ή όχι, δεν είναι θέμα επιλογής, είναι θέμα πόσο θα μπουν συγκεντρωμένοι και θα παίξουν στην υψηλότερη δυνατή ένταση, δεν είναι μόνο η σωματική καταπόνηση, είναι και η πνευματική.
Επειδη εχω δει ολα τα ματς φετος(εκτος απο ενα με τον ηρακλη εκτος για την α1) οταν ειναι στημενος και εχει κυκλοφορησει η μπαλα με καλες προυποθεσεις συνηθως τα βαζει. Αλλα παιζοντας iso συνεχεια και σουταροντας πανω απο απλωμενα χερια λογικο ειναι να πεσουν τα ποσοστα του δεν ειναι ο ντεροζαν.
Και εννοειται πως πρεπει να μεινει αν θελει και ο ιδιος φυσικα.

Δεν θελω να το παμε μεταγραφικα στην φαση που ειμαστε αλλα νταξει μπαμ κανει οτι η ομαδα θελει 2 4αρια(στην θεση των (εισι,λιβιο,πριντεζη) και ισως ενα 5αρι στη θεση του μαρτιν.
Η υπολοιπη ομαδα πρεπει να μεινει ως εχει.

Παιδια για τον λουντζη τα λεμε καιρο τωρα. Δεν ειναι κονιαρης,μουρατος κλπ ειναι ενα 2μετρο πλει μεικερ που φαινεται συνεπης σε ολα. Αν το παιδι δουλευτει ακομη περισσοτερο και στο ψυχολογικο κομματι και του δοθει και χρονος εννοειτε πως εχει θεση στο ροστερ και σε αναβαθμισμενη θεση τα επομενα χρονια λεω εγω.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 387
Δημοσιεύσεις: 1519
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 28, 2022 11:40 am

Ίσως τον δούμε περισσότερο τον Λούντζη στο 4ο ματς λόγω κόπωσης των Σλούκα και Γουόκαπ....Η λογική λέει ότι θα πάρουν λίγο περισσότερο χρόνο συμμετοχής κι οι Μακίσικ, Πρίντεζης.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”