EL Game 13, Unics-Olympiacos, Παρασκευή 18:00

Συντονιστής: Captains

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Δεκ 03, 2021 10:43 pm

Hipster έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 9:45 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 7:39 pm


Θα μπορούσαν να λείπουν οι ειρωνείες. Κρίμα.
Φιλε μου πραγματικα θα ηταν καλο να ελειπαν οι ειρωνειες, αλλα τα σχολια σου ειναι πραγματικα οπαδικα και οχι μπασκετικα. Σορυ κιολας :sorry:
Θα μπορουσες να μην σχολιασεις καθολου απο το να προσπαθεις να κανεις το ασπρο μαυρο για να υποβιβασεις την προσπαθεια της αντιπαλου σου. Την μια ειναι υπερβολικη στα τριποντα, την αλλη στα διποντα, την αλλη δεν ειναι ποιοτικη η λιγκα ( αυτο δεν στεκει καθολου στα εχω πει και σε αλλο νημα) σε λιγο θα πεις πως φταιει η πανδημεια που κερδιζει ο Ολυμπιακος ή ο Ερμης ο Αναδρομος. Παλι καλα που δεν μιλας για τους διαιτητες,τις βολες και τον Μπερτομεου σαν κατι αλλα παιδακια στα SDNA. Τα ιδια ελεγαν και οι Ολυμπιακοι παλια οταν καλπαζε ο Παναθηναικος.
Ας κραταμε ενα επιπεδο σε ενα καθαρο μπασκετικο φορουμ. :dribble:
Επειδή με κατηγορείς ότι κρίνω τον Ολυμπιακό με βάση τα οπαδικά μου αισθήματα, σου λέω ότι απλά εκφράζω την άποψη μου. Άλλωστε ο σκοπός αυτού του φόρουμ είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο διάλογος πάνω σε μπασκετικά θέματα, είναι φυσικό να μην έχουμε όλοι την ίδια άποψη πάνω σε ένα θέμα. Πάντως, αν θέλεις να ξέρεις, δεν παρακολουθώ τόσο αγώνες της ομάδας μου ή του Ολυμπιακού, όσο κυρίως αγώνες άλλων ομάδων (αγώνες για την Α1, την Ευρωλίγκα και άλλες διοργανώσεις), επομένως περισσότερο φίλο του αθλήματος παρά οπαδό μπορεί να με χαρακτηρίσει κανείς. Για να κλείσω το ποστ μου, τα περισσότερα σχόλια μου στο φόρουμ είναι καθαρά μπασκετικά, και δεν έχω εκφραστεί ποτέ με οπαδικό λόγο (επιπέδου σχολίων στο SDNA και όχι μόνο), επομένως δε νομίζω ότι μπορείς να χαρακτηρίζεις ως οπαδικά τα ποστ μου, εκτός και αν δεν τα έχεις διαβάσει όλα. Λυπάμαι για την εσφαλμένη άποψη που έχεις σχηματίσει για μένα, αν και από την πλευρά μου εκτιμώ τα ποστ σου και διαβάζω πάντα τις απόψεις σου. Καλό σου βράδυ. :)

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 03, 2021 10:55 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:43 pm
Επειδή με κατηγορείς ότι κρίνω τον Ολυμπιακό με βάση τα οπαδικά μου αισθήματα, σου λέω ότι απλά εκφράζω την άποψη μου. Άλλωστε ο σκοπός αυτού του φόρουμ είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο διάλογος πάνω σε μπασκετικά θέματα, και είναι φυσικό να μην έχουμε όλοι την ίδια άποψη πάνω σε ένα θέμα. Πάντως, αν θέλεις να ξέρεις, δεν παρακολουθώ τόσο αγώνες της ομάδας μου ή του Ολυμπιακού, όσο κυρίως αγώνες άλλων ομάδων (αγώνες για την Α1, την Ευρωλίγκα και άλλες διοργανώσεις), επομένως περισσότερο φίλο του αθλήματος παρά οπαδό μπορεί να με χαρακτηρίσει κανείς. Για να κλείσω το ποστ μου, τα περισσότερα σχόλια μου στο φόρουμ είναι καθαρά μπασκετικά, και δεν έχω εκφραστεί ποτέ με οπαδικό λόγο (επιπέδου σχολίων στο SDNA και όχι μόνο), επομένως δε νομίζω ότι μπορείς να χαρακτηρίζεις ως οπαδικά τα ποστ μου, εκτός και αν δεν τα έχεις διαβάσει όλα. Λυπάμαι για την εσφαλμένη άποψη που έχεις σχηματίσει για μένα, αν και από την πλευρά μου εκτιμώ τα ποστ σου και διαβάζω πάντα τις απόψεις σου. Καλό σου βράδυ. :)
θα συμφωνήσω με το φίλο Χίψτερ, η εικόνα που δίνεις είναι αυτή του οπαδού και όχι του "μπασκετικού". την προηγούμενη βδομάδα έγραφες ότι κερδίσαμε επειδή μας μπήκαν τα τρίποντα, σήμερα που δε μας μπήκαν τα τρίποντα έγραψες ότι μας μπήκαν τα δίποντα, χαίρω πολύ, κάτι πρέπει να κάνει καλά κάποια ομάδα για να κερδίσει ένα αγώνα. σε όλους τους αγώνες που έχουμε κερδίσει στην ιστορία μας κάπου έχουμε πάει καλά, δε θυμάμαι κάποιον αγώνα που να ήμασταν κακοί σε τρίποντα, δίποντα, βολές και να τον κερδίσαμε.

και αυτό ισχύει για οποιαδήποτε ομάδα.

(φιλικά πάντα εννοείται)

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Δεκ 03, 2021 11:00 pm

austerity_blues έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:55 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:43 pm
Επειδή με κατηγορείς ότι κρίνω τον Ολυμπιακό με βάση τα οπαδικά μου αισθήματα, σου λέω ότι απλά εκφράζω την άποψη μου. Άλλωστε ο σκοπός αυτού του φόρουμ είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο διάλογος πάνω σε μπασκετικά θέματα, και είναι φυσικό να μην έχουμε όλοι την ίδια άποψη πάνω σε ένα θέμα. Πάντως, αν θέλεις να ξέρεις, δεν παρακολουθώ τόσο αγώνες της ομάδας μου ή του Ολυμπιακού, όσο κυρίως αγώνες άλλων ομάδων (αγώνες για την Α1, την Ευρωλίγκα και άλλες διοργανώσεις), επομένως περισσότερο φίλο του αθλήματος παρά οπαδό μπορεί να με χαρακτηρίσει κανείς. Για να κλείσω το ποστ μου, τα περισσότερα σχόλια μου στο φόρουμ είναι καθαρά μπασκετικά, και δεν έχω εκφραστεί ποτέ με οπαδικό λόγο (επιπέδου σχολίων στο SDNA και όχι μόνο), επομένως δε νομίζω ότι μπορείς να χαρακτηρίζεις ως οπαδικά τα ποστ μου, εκτός και αν δεν τα έχεις διαβάσει όλα. Λυπάμαι για την εσφαλμένη άποψη που έχεις σχηματίσει για μένα, αν και από την πλευρά μου εκτιμώ τα ποστ σου και διαβάζω πάντα τις απόψεις σου. Καλό σου βράδυ. :)
θα συμφωνήσω με το φίλο Χίψτερ, η εικόνα που δίνεις είναι αυτή του οπαδού και όχι του "μπασκετικού". την προηγούμενη βδομάδα έγραφες ότι κερδίσαμε επειδή μας μπήκαν τα τρίποντα, σήμερα που δε μας μπήκαν τα τρίποντα έγραψες ότι μας μπήκαν τα δίποντα, χαίρω πολύ, κάτι πρέπει να κάνει καλά κάποια ομάδα για να κερδίσει ένα αγώνα. σε όλους τους αγώνες που έχουμε κερδίσει στην ιστορία μας κάπου έχουμε πάει καλά, δε θυμάμαι κάποιον αγώνα που να ήμασταν κακοί σε τρίποντα, δίποντα, βολές και να τον κερδίσαμε.

και αυτό ισχύει για οποιαδήποτε ομάδα.

(φιλικά πάντα εννοείται)
Αν με κρίνεις από τα τελευταία ποστ μου, τότε σίγουρα έχεις σχηματίσει λανθασμένη άποψη για μένα.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 03, 2021 11:05 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 11:00 pm
austerity_blues έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:55 pm


θα συμφωνήσω με το φίλο Χίψτερ, η εικόνα που δίνεις είναι αυτή του οπαδού και όχι του "μπασκετικού". την προηγούμενη βδομάδα έγραφες ότι κερδίσαμε επειδή μας μπήκαν τα τρίποντα, σήμερα που δε μας μπήκαν τα τρίποντα έγραψες ότι μας μπήκαν τα δίποντα, χαίρω πολύ, κάτι πρέπει να κάνει καλά κάποια ομάδα για να κερδίσει ένα αγώνα. σε όλους τους αγώνες που έχουμε κερδίσει στην ιστορία μας κάπου έχουμε πάει καλά, δε θυμάμαι κάποιον αγώνα που να ήμασταν κακοί σε τρίποντα, δίποντα, βολές και να τον κερδίσαμε.

και αυτό ισχύει για οποιαδήποτε ομάδα.

(φιλικά πάντα εννοείται)
Αν με κρίνεις από τα τελευταία ποστ μου, τότε σίγουρα έχεις σχηματίσει λανθασμένη άποψη για μένα.
δεν έχω σχηματίσει κάποια άποψη, αλήθεια. χαλαρή συζήτηση για μπασκετάρα είναι η φάση. :)

Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 03, 2021 11:15 pm

SteveNashidis έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:38 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 6:54 pm


Ο αντίλογος είναι ότι ήσασταν αντίστοιχα πολύ πιο εύστοχοι στα δίποντα.
Πάντως εγώ θεωρώ ότι τυχερή είναι η ομάδα που νικάει ενώ είναι χειρότερη σε δίποντα και τρίποντα και όχι το στατιστικό που αναφέρεις.

Σπάνια βρίσκουμε τέτοια ματς. Το πιο πρόσφατο που θυμάμαι είναι οι τελικοί Μπακς Σανς, που οι Σανς κατάφεραν και έχασαν ματς έχοντας πολύ καλό ποσοστό σουτ από τρίποντα και δίποντα.
Και εκεί όμως δεν υπάρχει μόνο τύχη γιατί η άλλη ομάδα είτε κυριαρχεί ριμπάουντ είτε δεν έχει λάθη, οπότε μιλάμε για μια έμμεση κυριαρχία (και όχι τύχη) η οποία δε φαίνεται άμεσα στατιστικως στον απλό φίλαθλο. (πχ να έχει τρελα hustle stats, λίγα φάουλ, ευστοχία στις ελεύθερες βολές, ασσιστ χωρίς λάθη κλπ)
Αυτό είναι ένα σοβαρό μπασκετικό ποστ χωρίς μπακαλίστικες λογικές. Η τύχη παίζει ρόλο και στο μπάσκετ αλλά οχι τόσο συχνά όσο νομίζουμε.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Δεκ 03, 2021 11:33 pm

golitog7 έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 11:15 pm
SteveNashidis έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:38 pm

Πάντως εγώ θεωρώ ότι τυχερή είναι η ομάδα που νικάει ενώ είναι χειρότερη σε δίποντα και τρίποντα και όχι το στατιστικό που αναφέρεις.

Σπάνια βρίσκουμε τέτοια ματς. Το πιο πρόσφατο που θυμάμαι είναι οι τελικοί Μπακς Σανς, που οι Σανς κατάφεραν και έχασαν ματς έχοντας πολύ καλό ποσοστό σουτ από τρίποντα και δίποντα.
Και εκεί όμως δεν υπάρχει μόνο τύχη γιατί η άλλη ομάδα είτε κυριαρχεί ριμπάουντ είτε δεν έχει λάθη, οπότε μιλάμε για μια έμμεση κυριαρχία (και όχι τύχη) η οποία δε φαίνεται άμεσα στατιστικως στον απλό φίλαθλο. (πχ να έχει τρελα hustle stats, λίγα φάουλ, ευστοχία στις ελεύθερες βολές, ασσιστ χωρίς λάθη κλπ)
Αυτό είναι ένα σοβαρό μπασκετικό ποστ χωρίς μπακαλίστικες λογικές. Η τύχη παίζει ρόλο και στο μπάσκετ αλλά οχι τόσο συχνά όσο νομίζουμε.
Δε λέω πως ό,τι έχετε πετύχει οφείλεται μόνο στην τύχη, αλίμονο, απλά ότι και η τύχη παίζει ρόλο κάποιες φορές. Από εδώ και πέρα πάντως θα προσπαθώ να γράφω πιο πλήρη ποστ, με επιχειρήματα και παραδείγματα.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 1:18 am

Δεν νομιζω οτι στεκει το θεμα της τυχης ειτε μιλαμε για το παιχνιδι στο Μιλανο ειτε μιλαμε για το παιχνιδι στο Καζαν. Τυχερο ηταν πχ το σουτ του Λεοναρντ με side step-fade away στην ληξη του χρονου μπροστα απο τον Εμπιντ με την μπαλα να αναπηδα 2 και 3 φορες μεχρι να πεσει στο καλαθι.Τυχη ή ατυχια αν θες ηταν το περσινο σουτ του KD στο 7ο παιχνιδι με τα ελαφια, που παταγε με την ακρη του παπουτσιου του την γραμμη του τριποντου, με αποτελεσμα να μετρησει για 2π και να παει το παιχνιδι στην παραταση.

Το να βρεθει μια μερα οπου μια ομαδα θα εχει εξωφρενικη ευστοχια απο το τριποντο, συμβαινει.Οπως αντιστοιχα συμβαινει να βρεθει μια μερα οπου μια ομαδα θα τα σπασει σε εξωφρενικο βαθμο απο την περιφερεια. Τα διποντα που επικαλεισαι(πραγμα το οποιο μπορεις να το δεις και ο ιδιος απο το shooting chart της euroleague) εκτος απο ενα mid range floater του Βεζενκοφ στο δευτερο ημιχρονο και ενα mid range του Ζαν Σαρλ απο τα 5,5 μετρα στο πρωτο, ολα τα υπολοιπα ειναι μεσα στο ζωγραφιστο και κυριως κατω απο το καλαθι. Δεν νομιζω οτι υπαρχει πιο ευνοικο,''ευκολο'' με περισσοτερες πιθανοτητες ευστοχιας και καλο σουτ, απο αυτο κατω απο το καλαθι. Δεν μπορω να καταλαβω επισης πως βγαινει το συμπερασμα οτι ειμαστε ομαδαρα και θα τα σαρωσουμε.Δεν με νοιαζει τι θα πει ο καθε υπαλληλος στο εκαστοτε σαιτ περι θριαμβολογιας και δεν νομιζω να νοιαζει και κανεναν στο συγκεκριμενο φορουμ.Εδω ειμαστε πολυ προσγειωμενοι και συγκροτημενα αισιοδοξοι, τοσο για τις κινησεις που εγιναν οσο και για την συνολικη αγωνιστικη εικονα. Ο Ολυμπιακος ειναι μια καλα στημενη ομαδα με τις αδυναμιες της, μπορει να παιξει μια καλη εως top class αμυνα και εχει μια πιο streaky επιθεση, οπου σε αλλους αγωνες πεταει φωτιες , σε αλλους αγωνες εχει τρελα κενα διαστηματα , στατικοτητα, κακες αποφασεις-αποστασεις και εκτελεσεις και σε αλλους αγωνες ειναι κακος.

Σημερα αν υπηρχε περισσοτερη συγκεντρωση απο καποιους παικτες, περισσοτερη υπομονη στην επιθεση και μια στοιχειωδη ευστοχια απο την περιφερεια, στα σουτ που ηρθαν με καλες προυποθεσεις(δηλαδη ελευθερα μετα απο drive and kick και μετα απο την καλη κυκλοφορια) θα ειχαμε παρει το παιχνιδι πιο ευκολα χωρις να χρειαζεται παραταση. Το συνολο της Ουνιξ εχει αρκετο ταλεντο επιθετικα αλλα εχει επισης και μεγαλη αγνοια κινδυνου και παρασυρομενη απο την διαθεση και την ενεργεια που εχουν, ειτε παιρνουν κακες αποφασεις στην επιθεση, ειτε εχουν πολυ επιθετικη προσεγγιση αμυνας, (προσπαθουν πρωτα να κλεψουν και μετα να περιορισουν την δραση του επιθετικου) με αποτελεσμα να χαλανε οι αμυντικες ισορροπιες ή να κανουν αχρειαστα φαουλ.

Υ.Γ Υπαρχει βελτιωση απο την επιδραση του Κοουτς στο παιχνιδι, ωστοσο προσωπικα τον θελω λιγο πιο γρηγορο στις κινησεις του.Δεν μπορω ομως να μην αναγνωρισω, οτι ο ανθρωπος εκανε την αυτοκριτικη του και παρουσιαζει πιο αμεσες επεμβασεις , απο αυτο το excelικο πλανο που μας εχει συνηθισει.
Υ.Γ2 Basket72 γυρνα πισω :shot:

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 1:38 am

Πολυ σημαντικο διπλο απεναντι σε ομαδα εδρας που ισως ειναι και αντιπαλος για την 8δα..Δεν το πιστευω οτι θα αντεξει στην 8δα με 5παικτες καλους και τοσο ατομικους αλλα ποτε δεν ξερεις..
Αυτον τον τζον μπραουν καλο θα ταν να τον κοιταξουμε το καλοκαιρι...
Ωραιο κλιμα στην ομαδα και τετοιες νικες το κανουν καλυτερο!Για μενα πλεον στο χερι μας ειναι και η 4δα οσο κουλο και αν ακουγεται..μπορουμε να κανουμε 4/4 με ερυθρο μπαγιερν βιλερμπαν παο και μετα νομιζω θα χουμε τον πρωτο λογο.

Ο σλουκας αν και εκανε καλο ματς (εκανε και μια φαση με περιστροφη σαν του ζινταν και τριποντο ποιημα ) θεωρω πως λυγιζει προς το παρον θελωντας να γινει σπανουλης..Ενω στην φενερ ηταν πολυ ψυχραιμος κ σωστος στην crunch time εδω ουτε βολες δεν βαζει ενω εχει ποσοστο καριερας 95% ξερω γω..Ακομα και στις δηλωσεις του μετα ειπε μονος του δεν φοβαμαι την κριτικη και ειμαι εδω να παρω ευθυνες..Ξεκαθαρα παιζει αγχωμενα.

Μακισικ θεωρω πως αδικειται στα τελευταια ματς με τον χρονο που παιρνει,παιζει ρολο βεβαια και οτι ο λαρε ειναι στην ζωνη του λυκοφωτος!Πολυ θετικο οτι οι χειροτεροι παικτες μας μεχρι τωρα μακ και χασαν δειχνουν σοβαρα δειγματα ζωης..Ετσι και παρουν μπρος αυτοι (επιβαλλεται) και δεσει και ο εισι θα δουμε ωραια πραγματακια :shot:

Ο μπαρτζωκας φαινεται οτι κανει καλη δουλεια και οσο περναει ο καιρος καλυτερευει η ομαδα..Λεγαμε δεν μπορει να παιξει με τον Φαλ και το εφτιαξε,η ομαδα ειναι απο τις πρωτες σε ασσιστ/λαθη,λεγαμε κανει αλλαγες με το ρολοι τωρα τον παπ τον παρκαρε..ετσι οπως παιζει ο σλουκας δεν μπορει και ειδαμε οτι αν οι ψηλοι παιζουν μια χαρα μπορει να δημιουργησει.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 1:59 am

BillyPao έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:43 pm
Hipster έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 9:45 pm


Φιλε μου πραγματικα θα ηταν καλο να ελειπαν οι ειρωνειες, αλλα τα σχολια σου ειναι πραγματικα οπαδικα και οχι μπασκετικα. Σορυ κιολας :sorry:
Θα μπορουσες να μην σχολιασεις καθολου απο το να προσπαθεις να κανεις το ασπρο μαυρο για να υποβιβασεις την προσπαθεια της αντιπαλου σου. Την μια ειναι υπερβολικη στα τριποντα, την αλλη στα διποντα, την αλλη δεν ειναι ποιοτικη η λιγκα ( αυτο δεν στεκει καθολου στα εχω πει και σε αλλο νημα) σε λιγο θα πεις πως φταιει η πανδημεια που κερδιζει ο Ολυμπιακος ή ο Ερμης ο Αναδρομος. Παλι καλα που δεν μιλας για τους διαιτητες,τις βολες και τον Μπερτομεου σαν κατι αλλα παιδακια στα SDNA. Τα ιδια ελεγαν και οι Ολυμπιακοι παλια οταν καλπαζε ο Παναθηναικος.
Ας κραταμε ενα επιπεδο σε ενα καθαρο μπασκετικο φορουμ. :dribble:
Επειδή με κατηγορείς ότι κρίνω τον Ολυμπιακό με βάση τα οπαδικά μου αισθήματα, σου λέω ότι απλά εκφράζω την άποψη μου. Άλλωστε ο σκοπός αυτού του φόρουμ είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο διάλογος πάνω σε μπασκετικά θέματα, είναι φυσικό να μην έχουμε όλοι την ίδια άποψη πάνω σε ένα θέμα. Πάντως, αν θέλεις να ξέρεις, δεν παρακολουθώ τόσο αγώνες της ομάδας μου ή του Ολυμπιακού, όσο κυρίως αγώνες άλλων ομάδων (αγώνες για την Α1, την Ευρωλίγκα και άλλες διοργανώσεις), επομένως περισσότερο φίλο του αθλήματος παρά οπαδό μπορεί να με χαρακτηρίσει κανείς. Για να κλείσω το ποστ μου, τα περισσότερα σχόλια μου στο φόρουμ είναι καθαρά μπασκετικά, και δεν έχω εκφραστεί ποτέ με οπαδικό λόγο (επιπέδου σχολίων στο SDNA και όχι μόνο), επομένως δε νομίζω ότι μπορείς να χαρακτηρίζεις ως οπαδικά τα ποστ μου, εκτός και αν δεν τα έχεις διαβάσει όλα. Λυπάμαι για την εσφαλμένη άποψη που έχεις σχηματίσει για μένα, αν και από την πλευρά μου εκτιμώ τα ποστ σου και διαβάζω πάντα τις απόψεις σου. Καλό σου βράδυ. :)
Καλο σου βραδυ.
Δεν ειχα καμια διαθεση να σε στεναχωρησω, αλλα αν δεν θελεις να γραψεις οπαδικα, να το κοιταξεις γιατι τελικα ετσι βγαινει το αποτελεσμα. Και στο λεω οχι σαν θυμωμενος Ολυμπιακος, αλλα σαν κουρασμενος φιλος του μπασκετ που τον εχει εξαντλησει πραγματικα (εχω και καποια χρονια) η αεναη κοντρα μεταξυ - ειδικα Ολυμπιακων και Παναθηναικων- τα τελευταια 10 χρονα ειδικα που ο Ολυμπιακος ξαναμπηκε με ορμη στον χωρο. Τα εχω ζησει και παλιοτερα με Αρη και Παοκ και μετα παλι με Ολυμπιακο και Παναθηναικο τα χρονια του Ιωαννιδη . Επειδη παρακολουθω το μπασκετ πριν το 1987, αρκετα πριν, μου εχουν λειψει οι κουβεντες που καναμε οι λιγοι μπασκετικοι τοτε ειτε Ολυμπιακοι ειτε Παναθηναικοι ειτε Πανιωνιοι, Ιωνικοι (με την επιστροφη του Γιαννακη απο την Βοστονη) και παει λεγοντας για να πιασω της Αθηναικες ομαδες με αγαπη για το αθλημα περισσοτερο και απο τις ομαδες που στηριζαμε. Απο τοτε που μπηκαν οι ποδοσφαιρικοι στην κουβεντα , μετεφεραν μαζι και την αρρωστια τους. Δεν σε κατηγoρησα για SDNAer , και ελπιζω να μην γινες ποτε τετοιος. Η αποψη σου ειναι σεβαστη , αλλα χωρις τεκμηριωση δειχνει λιγο "χρωματισμενη". Πραγματικα η λογικη πολλα τριποντα την μια και ευστοχια στα διποντα την αλλη δεν ειναι μπασκετικη αναλυση,αλλα πιο πολυ "θρησκευτικη" περι του αγνωστου θεου. Δεν λεει τιποτα απο μονο του ή το ενα ή το αλλο. Θα ελεγα μαλιστα για τα δυο παιχνιδια πως ο σημαντικοτερος παραγοντας που βοηθησε στις νικες του Ολυμπιακου ηταν η αστοχια των αντιπαλων και οχι του Ολυμπιακου. Η αμυνα των κοκκινων δηλαδη οπως ειχα επισημανει και την προηγουμενη βδομαδα.
Αλλα εδω διαβαζει κανεις και σχολια Ολυμπιακων για παιχτες της ομαδας τους σε νικες εκτος εδρας που σε κανει να αναρωτιεσαι ποια η σχεση του καθενα με το αθλημα τελικα.
Πολλες φορες αντιμετωπιζουν το μπασκετ σαν ποδοσφαιρο και μετρανε το γκολ. Ποσα γκολ εβαλε ο καθενας για να δουμε αν ειναι καλος ή κακος παιχτης.
Γιατι τελικα πιστευω πως το αθλημα, οπως εχει πει και καποιος φιλος προπονητης, ειναι για εξυπνους ανθρωπους και γι αυτο δεν ηταν απ την αρχη ιδιαιτερα "λαικο" αθλημα. Οπως εχει πει καποιος αλλος ειναι σαν να παιζεις σκακι, εχοντας διαφορους διμετρους να σου ριχνουν την ιδια στιγμη αγκωνιες και να σε σπρωχνουν. :hammer:
Τελικα ξερω πως δεν ειμαι και πολυ ευχαριστος και για πολλους Ολυμπιακους μ αυτα που λεω, αλλα προσπαθω παντα να στηριζω αυτα που λεω σε επιχειρηματα και σε συγκριση αυτων που λεει ο καθενας πριν και μετα. Για να παιρνει ο καθενας την ευθυνη γι αυτα που γραφει και οχι για να το παιξω μαγκας.
ΥΓ για σημερα να πω πως ο Σλουκας επιτελους δεν ηταν τρυπα στην αμυνα και αυτος ειναι ενας απο τους λογους που μπορεσε να κερδισει ο Ολυμπιακος σε μια μαλλον μετρια μερα του. Οταν εχει τον χειροτερο αμυντικο σου να ειναι πανω του μετριου στην αμυνα, δυσκολα θα χασεις το παιχνιδι ακομα και αν βαζεις 9 τριποντα και χανεις 28. Μεχρι και μποξ αουτ εκανε σημερα σε καποια φαση :roofl:
Παραδειγμα για σημερα ο Γουοκαπ που τα εσπασε λεει στα τριποντα επειδη ειχε 0 στα 3 σε ενα παιχνιδι που ο Ντορσευ ειχε 2 στα 9. Ενω την ιδια ωρα ειχε 3 στα 5 διποντα, 5 ριμπαουντ, 4 ασιστ για ενα λαθος και ενα κλεψιμο και καλες αμυνες και παλι οταν χρειαστηκε σε 18 λεπτα παιχνιδιου. Οπως ειχε πει και καποια στιγμη ο Μπαρτζωκας στην αρχη του τουρνουα μετα απο ενα καλο του παιχνιδι, ο Γουοκαπ ακομα και οταν δεν ειναι στην καλη του μερα , δεν μπορει ποτε να ειναι αρνητικος για την ομαδα του. Ειναι παντα πανω απο μετριος αν οχι απλα καλος.

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 2:30 am

το παιδι εκλεισε το θεμα με μια πολυ ωραια τοποθετηση, αν το αφησουμε εκει, ειναι οαση το σαιτ σε μια χωρα που ουτε στο γηπεδο του αντιπαλου δεν μπορουμε να παμε εδω και χρονια, λες και εχουμε πολεμο, ντροπη κανονικη.

Υπαρχουν αρκετα φορουμ μονο με οπαδους της μιας ομαδας, εχουν τη φαση τους αλλα γινονται και λιγο βαρετα στο τελος. Ας βοηθησουμε ολοι να υπαρχει ενα καλο επιπεδο εδω, ενιοτε ειναι δυσκολο, αλλα οχι αδυνατο.

Εσυ ρε Μπασεκτ72, ειχες τα δικια σου, αλλα φτανει τωρα, τι πρεπει να κανουμε κινημα; Φτανει αμιγκο, θα παρουμε Ευρωλιγκα και θα κρατας την μυτη σου μεχρι να σκασεις αντι να ποσταρεις να γουσταρουμε, βλεπεις τοσοι και τοσοι σε παρακαλαμε, δειξε ελεος και αστο να παει. Κανε ενα αλλο νικ αν ειναι και θα υποκριθουμε ολοι οτι δεν σε καταλαβαμε :D

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Δεκ 04, 2021 2:55 am

Hipster έγραψε:
Σάβ Δεκ 04, 2021 1:59 am
BillyPao έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:43 pm


Επειδή με κατηγορείς ότι κρίνω τον Ολυμπιακό με βάση τα οπαδικά μου αισθήματα, σου λέω ότι απλά εκφράζω την άποψη μου. Άλλωστε ο σκοπός αυτού του φόρουμ είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο διάλογος πάνω σε μπασκετικά θέματα, είναι φυσικό να μην έχουμε όλοι την ίδια άποψη πάνω σε ένα θέμα. Πάντως, αν θέλεις να ξέρεις, δεν παρακολουθώ τόσο αγώνες της ομάδας μου ή του Ολυμπιακού, όσο κυρίως αγώνες άλλων ομάδων (αγώνες για την Α1, την Ευρωλίγκα και άλλες διοργανώσεις), επομένως περισσότερο φίλο του αθλήματος παρά οπαδό μπορεί να με χαρακτηρίσει κανείς. Για να κλείσω το ποστ μου, τα περισσότερα σχόλια μου στο φόρουμ είναι καθαρά μπασκετικά, και δεν έχω εκφραστεί ποτέ με οπαδικό λόγο (επιπέδου σχολίων στο SDNA και όχι μόνο), επομένως δε νομίζω ότι μπορείς να χαρακτηρίζεις ως οπαδικά τα ποστ μου, εκτός και αν δεν τα έχεις διαβάσει όλα. Λυπάμαι για την εσφαλμένη άποψη που έχεις σχηματίσει για μένα, αν και από την πλευρά μου εκτιμώ τα ποστ σου και διαβάζω πάντα τις απόψεις σου. Καλό σου βράδυ. :)
Καλο σου βραδυ.
Δεν ειχα καμια διαθεση να σε στεναχωρησω, αλλα αν δεν θελεις να γραψεις οπαδικα, να το κοιταξεις γιατι τελικα ετσι βγαινει το αποτελεσμα. Και στο λεω οχι σαν θυμωμενος Ολυμπιακος, αλλα σαν κουρασμενος φιλος του μπασκετ που τον εχει εξαντλησει πραγματικα (εχω και καποια χρονια) η αεναη κοντρα μεταξυ - ειδικα Ολυμπιακων και Παναθηναικων- τα τελευταια 10 χρονα ειδικα που ο Ολυμπιακος ξαναμπηκε με ορμη στον χωρο. Τα εχω ζησει και παλιοτερα με Αρη και Παοκ και μετα παλι με Ολυμπιακο και Παναθηναικο τα χρονια του Ιωαννιδη . Επειδη παρακολουθω το μπασκετ πριν το 1987, αρκετα πριν, μου εχουν λειψει οι κουβεντες που καναμε οι λιγοι μπασκετικοι τοτε ειτε Ολυμπιακοι ειτε Παναθηναικοι ειτε Πανιωνιοι, Ιωνικοι (με την επιστροφη του Γιαννακη απο την Βοστονη) και παει λεγοντας για να πιασω της Αθηναικες ομαδες με αγαπη για το αθλημα περισσοτερο και απο τις ομαδες που στηριζαμε. Απο τοτε που μπηκαν οι ποδοσφαιρικοι στην κουβεντα , μετεφεραν μαζι και την αρρωστια τους. Δεν σε κατηγoρησα για SDNAer , και ελπιζω να μην γινες ποτε τετοιος. Η αποψη σου ειναι σεβαστη , αλλα χωρις τεκμηριωση δειχνει λιγο "χρωματισμενη". Πραγματικα η λογικη πολλα τριποντα την μια και ευστοχια στα διποντα την αλλη δεν ειναι μπασκετικη αναλυση,αλλα πιο πολυ "θρησκευτικη" περι του αγνωστου θεου. Δεν λεει τιποτα απο μονο του ή το ενα ή το αλλο. Θα ελεγα μαλιστα για τα δυο παιχνιδια πως ο σημαντικοτερος παραγοντας που βοηθησε στις νικες του Ολυμπιακου ηταν η αστοχια των αντιπαλων και οχι του Ολυμπιακου. Η αμυνα των κοκκινων δηλαδη οπως ειχα επισημανει και την προηγουμενη βδομαδα.
Αλλα εδω διαβαζει κανεις και σχολια Ολυμπιακων για παιχτες της ομαδας τους σε νικες εκτος εδρας που σε κανει να αναρωτιεσαι ποια η σχεση του καθενα με το αθλημα τελικα.
Πολλες φορες αντιμετωπιζουν το μπασκετ σαν ποδοσφαιρο και μετρανε το γκολ. Ποσα γκολ εβαλε ο καθενας για να δουμε αν ειναι καλος ή κακος παιχτης.
Γιατι τελικα πιστευω πως το αθλημα, οπως εχει πει και καποιος φιλος προπονητης, ειναι για εξυπνους ανθρωπους και γι αυτο δεν ηταν απ την αρχη ιδιαιτερα "λαικο" αθλημα. Οπως εχει πει καποιος αλλος ειναι σαν να παιζεις σκακι, εχοντας διαφορους διμετρους να σου ριχνουν την ιδια στιγμη αγκωνιες και να σε σπρωχνουν. :hammer:
Τελικα ξερω πως δεν ειμαι και πολυ ευχαριστος και για πολλους Ολυμπιακους μ αυτα που λεω, αλλα προσπαθω παντα να στηριζω αυτα που λεω σε επιχειρηματα και σε συγκριση αυτων που λεει ο καθενας πριν και μετα. Για να παιρνει ο καθενας την ευθυνη γι αυτα που γραφει και οχι για να το παιξω μαγκας.
ΥΓ για σημερα να πω πως ο Σλουκας επιτελους δεν ηταν τρυπα στην αμυνα και αυτος ειναι ενας απο τους λογους που μπορεσε να κερδισει ο Ολυμπιακος σε μια μαλλον μετρια μερα του. Οταν εχει τον χειροτερο αμυντικο σου να ειναι πανω του μετριου στην αμυνα, δυσκολα θα χασεις το παιχνιδι ακομα και αν βαζεις 9 τριποντα και χανεις 28. Μεχρι και μποξ αουτ εκανε σημερα σε καποια φαση :roofl:
Παραδειγμα για σημερα ο Γουοκαπ που τα εσπασε λεει στα τριποντα επειδη ειχε 0 στα 3 σε ενα παιχνιδι που ο Ντορσευ ειχε 2 στα 9. Ενω την ιδια ωρα ειχε 3 στα 5 διποντα, 5 ριμπαουντ, 4 ασιστ για ενα λαθος και ενα κλεψιμο και καλες αμυνες και παλι οταν χρειαστηκε σε 18 λεπτα παιχνιδιου. Οπως ειχε πει και καποια στιγμη ο Μπαρτζωκας στην αρχη του τουρνουα μετα απο ενα καλο του παιχνιδι, ο Γουοκαπ ακομα και οταν δεν ειναι στην καλη του μερα , δεν μπορει ποτε να ειναι αρνητικος για την ομαδα του. Ειναι παντα πανω απο μετριος αν οχι απλα καλος.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, φίλε Hipster. Καταλαβαίνω και σέβομαι τις απόψεις σου, και παράλληλα συμφωνώ με πολλές από αυτές. Όπως έγραψα και παραπάνω, από εδώ και πέρα θα στηρίζω περισσότερο με επιχειρήματα και παραδείγματα αυτά που γράφω, ώστε να μη δίνω την εντύπωση ότι γράφω οπαδικά. Κλείνοντας, ζητώ συγγνώμη αν τα τελευταία ποστ μου φάνηκε σε κάποιους να έχουν μια οπαδική χροιά, δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου. :dribble:

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 5:28 am

kojito έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 6:52 pm
Ο Μπαρτζώκας πάντως όντως το διαχειρίστηκε καλά το ματς. Είδε ότι ο Παπ δεν τραβάει, τον απέσυρε, και έβγαλε όλο το τέταρτο δεκάλεπτο και την παράταση με τον Λαρεντζάκη μέσα αν θυμάμαι καλά. Ο Martin έκανε ένα καλό διάστημα στο πρώτο ημίχρονο που ο Fall είχε θέματα, αλλά έκανε μαζεμένα φάουλ και τον απέσυρε. Όταν τον έβαλε ξανά για να δώσει ανάσες στον Fall θύμισε τον γνωστό φετινό Martin ξανά, οπότε καλώς τον απέσυρε άρον άρον.
Ακόμα κι όταν ο Σλούκας είχε αρχίσει να μην τραβάει στην οργάνωση προς το τέλος, δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν συνετή επιλογή να έβαζε τον Walkup μέσα, που δεν θα μπορούσε ούτε να πάρει φάουλ (που τουλάχιστον ο Σλούκας έπαιρνε 1-2) αλλά ούτε και να σκοράρει σε μια μέρα που ο Dorsey ήταν αρκετά άστοχος. Οπότε σε γενικές γραμμές το πήγε καλά το ματς σε θέμα rotation απόψε νομίζω. Σίγουρα δεν έκανε κάτι εκπληπτικό ή ανεπανάληπτο, αλλά το πήγε όπως θα έπρεπε να το πάει.

Σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να δοκιμάσει για 1-2 αγώνες μια τράμπα με τον Παπ να έρχεται από τον πάγκο και τον McKissic να ξεκινάει. Ίσως βοήθαγε και τους δύο να καλύψει κάποιες αδυναμίες τους, αλλά και την ομάδα (π.χ. η δεύτερη πεντάδα να έχει λίγο καλύτερο μπασκετικό iq, και με παίκτες όπως ο Dorsey και ο Σάσα που παίρνουν αρκετές προσπάθειες να μην χρειαζόταν ο McKissic να κάνει του κεφαλιού του).
Συμφωνώ. Και ο μακκισικ με 2 σούπερ σουτερ θα είχε και περισσότερους χώρους για διεισδύσεις. Και ένα σχήμα
Σλουκα ντορσευ μακκισικ Σάσα θα χε ενδιαφέρον.

Τελικά θέλουμε και 2ο 5αρι και 3αρι; επειδή μάλλον είναι υπερβολή που θα πηγαίνατε;

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 6:18 am

tarp7 έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 6:48 pm
Quincy έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 6:33 pm
Λέγαμε τις προάλλες σε κάποιο άλλο νήμα για τα κολλήματα του Μπαρτζώκα και πως ένα από αυτό είναι η "ταρίφα" των 20-25 λεπτών του Παπανικολάου ασχέτως απόδοσης. Σήμερα παρόλο που έπαιξε 17λ, όταν είδε το ξεκίνημα του Παπ στο 2ο ημίχρονο και πως δεν τραβάει τον έβαλε πάγκο και αν δεν κάνω λάθος δεν ξαναμπήκε καθόλου. Ίσως καταλάβει κι ο ίδιος πως δεν είναι η μοναδική λύση στο 3 ακόμη και σε τέτοια χάλια και συνέλθει λιγάκι.

Κρίμα γιατί το ταβάνι του ήταν πολύ ψηλότερο. Στην τελική είχα συμβιβαστεί μετά το πέρασμα του από το ΝΒΑ πως θα είναι πλέον ένα καλό 3&D τριάρι, αλλά ούτε 3, και καμιά φορά ούτε και D :-? :-?
Στο μιλάνο έπαιξε μπασκετάρα και γενικά φέτος ο παπ είναι πολύ καλός φέτος είναι από τα καλύτερα τριάρια στην ευρωλίγκα. Σήμερα δεν ήταν καλός και θα έπρεπε να παίξει ακόμη λιγότερο απ ότι έπαιξε.
Στο Μιλάνο ήταν η μόνη του καλή εκτός έδρας εμφάνιση. Σε όλα τα υπόλοιπα εκτός έδρας είναι τραγωδία. Φίλε αν σου έλεγε κανείς θα σου φέρει παίκτη με 5 πόντους 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ μ.ό, και πως είναι από τα καλύτερα τριάρια της Ευρωλίγκας θα του πέταγες ντομάτες ή όχι? Μη τα λέμε μεταξύ μας αυτά. Με την άνοδο του Σάσα και την προσθήκη του Dorsey καλύπτεται η ανεπάρκειά του στα πάντα πλην της άμυνας. Τουλάχιστον αυτό το κάνει ακόμη καλά στο 90% των αγώνων.

Με τον Παπ σε τέτοια σκαμπανεβάσματα και τον Μακίσικ χωρίς ρόλο εγώ θα επιμείνω πως κάτι πρέπει να γίνει με τη θέση 3. Ο Λαρεντζάκης μόνο σπαθιά δεν καταπίνει φέτος για να καλύψει τους άλλους 2.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
staisdimitris

 
Reactions: 2
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 20, 2020 7:01 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 6:51 am

Καλημέρα σε όλους, είμαι 62 χρονών, παιζω ακόμα μπάσκετ, σας διαβάζω καθημερινά, ο Ολυμπιακός χτίζει μια ομάδα με τις προδιαγραφές του σημερινού Ευρωπαικού μπάσκετ. Η άμυνα και το τρίποντο είναι οι 2 βασικοί άξονες. Σε πολλούς αγώνες κάνω κριτική στον κόουτς, χθες ήταν καλός. Χθες δεν παίξαμε καλά από άποψη θεαματος αλλά είχαμε την παρόρμιση του νικητή.
Πιστεύω ότι στον μαραθώνιο που τρέχουμε φέτος, σε κάθε αγώνα θα υπάρχουν αρνητικοί παίκτες επιθετικά. Η ομάδα έχει όμως πολλές καλές εναλλακτικές.
Βασικό για το άμεσο μέλλον είναι να λειτουργούν οι σταρ (Σλούκας, Ντόρσει) με πάθος στην άμυνα, όπως έκανε χθες ο Σλούκας και οι 2 τους μπορούν να παίξουν καλή άμυνα.
Όσον αφορά τις ανάγκες για μεταγραφές, έτσι όπως είναι η ομάδα δεν χρειαζόμαστε (αν είχαμε πάρει 3αρι, που θα ήταν ο Λαρετζάκης ο οποίος εξελίσσεται συνεχώς). Χρειάζεται να βρεθεί χρόνος και για άλλα νέα παιδιά Έλληνες!

1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 7:10 am

Ο Μπαρτζώκας έχει δει τα όποια λάθη στο rotation στην πρώτη δεκάδα αγώνων κι έχει αλλάξει αρκετά την προσέγγισή του. Φυσικά θα υπάρχουν και κάποιοι που θα παίζουν σερί 15-20 λεπτά, αλλά έχει αλλάξει το pattern που ακολουθούσε πιστά μέχρι πριν λίγα παιχνίδια.
Γενικά η ομάδα νομίζω έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία έως τώρα και το μέλλον το κοιτάμε με αισιοδοξία μετά από αρκετά χρόνια. Σίγουρα δεν είμαστε για τοπ4, αλλά επίσης σίγουρα είμαστε για τοπ8. Μακάρι να αρχίσει να μπαίνει κι ο Acy στην ομάδα για να δούμε τι είχε στο μυαλό του ο coach με τη συγκεκριμένη "περίεργη" μεταγραφή αφού είναι η θέση που πονάμε λιγότερο.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”