EL Game 5, CSKA Moscow - Olympiacos

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6465
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 8:34 am

Παρασκευή 22 Οκτωβρίου, 22:00 (Novasports Prime)

Μετά την Μπαρτσελόνα και την Ρεάλ, ακόμα ένα δυνατό ματς για τον Ολυμπιακό απέναντι σε μια από τις ομάδες που στοχεύουν στον τίτλο φέτος. Οι ερυθρόλευκοι έχουν μπει πολύ καλά στην σεζόν, μετρώντας 3 νίκες στην Euroleague (και μια ήττα στην παράταση) και 3 κατοστάρες στην Α1 σε ισάριθμα ματς. Ταξιδεύουν λοιπόν στην Μόσχα με τον ρόλο του αουτσάιντερ, έχοντας όμως ανεβασμένη ψυχολογία και με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα, ελπίζουν να φανούν ανταγωνιστικοί και γιατί όχι να διεκδικήσουν και την νίκη, όπως έκαναν στην Βαρκελώνη την περασμένη εβδομάδα. Χωρίς απουσίες.

Αντίπαλος η ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη. Οι Ρώσοι βρίσκονται κι εκείνοι στο 3-1 και προέρχονται από μια δύσκολη νίκη στην Μόσχα απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα. Λίγες αλλαγές σε πρόσωπα σε σχέση με πέρσι αφού πέρα του Hilliard έφυγαν ως επί το πλείστον ρολίστες που έπαιζαν λίγο (Strelnieks, Eric). Νέα πρόσωπα ο Shved και ο Grigonis, με τον πρώτο να μπαίνει πλέον σε έναν διαφορετικό ρόλο, αφού δεν είναι το Α και το Ω στην επίθεση των Ρώσων. Δύο σημαντικές απουσίες για την ΤΣΣΚΑ, με τους Shengelia και Milutinov να είναι τραυματίες. Για αυτό άλλωστε αποκτήθηκε πριν λίγες μέρες και ο πρώην NBAer Kenneth Faried, ο οποίος αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του στην Euroleague αύριο.

Συντριπτικά υπέρ των Ρώσων η προϊστορία (21-10 συνολικά και 12-2 στην Μόσχα). Ρετρό βιντεάκι από το Game 3 των play-offs του 2008 (όταν ακόμα ήταν στις 2 νίκες), με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει βαριά ήττα με 81-56 απέναντι στην ΤΣΣΚΑ του Messina, του Παπαλουκά, του Ζήση και του Shved, και να μην ολοκληρώνει την έκπληξη που είχε ξεκινήσει μια εβδομάδα νωρίτερα.



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 8:44 am

Πάντως βγάζουμε νωρίς- νωρίς τα πολύ δύσκολα ματς. Ρεάλ- Μπαρτσελόνα- ΤΣΚΚΑ στις 5 πρώτες αγωνιστικές. Για μένα τύχη είναι αυτό, γιατί σκληραίνει η ομάδα. Εκτός κι αν συνδυάζεται με 20αρες και 30ρες... :P

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 8:48 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 8:44 am
Πάντως βγάζουμε νωρίς- νωρίς τα πολύ δύσκολα ματς. Ρεάλ- Μπαρτσελόνα- ΤΣΚΚΑ στις 5 πρώτες αγωνιστικές. Για μένα τύχη είναι αυτό, γιατί σκληραίνει η ομάδα. Εκτός κι αν συνδυάζεται με 20αρες και 30ρες... :P
Δε γίνεται με τέτοια άμυνα να φάτε 20ρες και 30ρες, χώρια που καμία από αυτές τις ομάδες δεν είναι επιθετική υπερδύναμη: η Ρεάλ ψάχνεται (και λογικά), η Μπαρτσελόνα παίζει τσούκου-τσούκου με σκληρή άμυνα αλλά χαλινάρια στην επίθεση, η ΤΣΣΚΑ κατεβαίνει χωρίς φροντ λάιν. Δεν παίζουν οι 20-30ρες, ακόμη και μέτριος να εμφανιστεί ο Ολυμπιακός, που δε νομίζω.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 8:55 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 8:48 am


Δε γίνεται με τέτοια άμυνα να φάτε 20ρες και 30ρες, χώρια που καμία από αυτές τις ομάδες δεν είναι επιθετική υπερδύναμη: η Ρεάλ ψάχνεται (και λογικά), η Μπαρτσελόνα παίζει τσούκου-τσούκου με σκληρή άμυνα αλλά χαλινάρια στην επίθεση, η ΤΣΣΚΑ κατεβαίνει χωρίς φροντ λάιν. Δεν παίζουν οι 20-30ρες, ακόμη και μέτριος να εμφανιστεί ο Ολυμπιακός, που δε νομίζω.
Γενικά μιλούσα (αλλά μάλλον δεν το εξέφρασα σωστά). Είναι καλό να παίζεις τα δύσκολα παιχνίδια στην αρχή. Βοηθάνε στο να φτιάξεις ομάδα. Αλλά αν συνδυαστούν με συντριβές, φέρνουν το αντίθετο αποτέλεσμα.
Λέμε τώρα...
ΈΤσι κι αλλιώς πριν από τα παιχνίδια (και δη του Ολυμπιακού) αποφεύγω να πω πολλά. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι αν έπαιζε ο Τόκο (στην κατάσταση που ήταν) θα είχε 30+ στον πίνακα αξιολόγησης. :dribble:

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4639
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 3:20 pm

Εγω ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξος για αυτο το ματς,με μιλου και σενγκελια δεν ειχαμε πολλες ελπιδες αλλα τωρα αλλαζει το πραγμα..Ο φαριντ θα ειναι εκτος τοπου και χρονου λογικα,ο γκρινονις πρεπει να ειναι ψιλοτραυματιας οποτε μετα πρεπει να μην μας διαλυσουν σβεντ και κλαιμπερν..Θεωρω θα γινει κλειστο ματς πολυ και αν ειμαστε ευστοχοι θα κερδισουμε.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 3:55 pm

Άσχετο αλλά κάθισα και μέτρησα πόσες αγωνιστικές παίζουμε την πρώτη μέρα και πόσες την δεύτερη.
Στον πρώτο γύρο παίζουμε 3 αγωνιστικές μόνο την πρώτη μέρα και στον δεύτερο γύρο 10 αγωνιστικές.
Μάλλον έχει να κάνει με τα τηλεοπτικά φαντάζομαι.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 4:27 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 8:48 am
basket72 έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 8:44 am
Πάντως βγάζουμε νωρίς- νωρίς τα πολύ δύσκολα ματς. Ρεάλ- Μπαρτσελόνα- ΤΣΚΚΑ στις 5 πρώτες αγωνιστικές. Για μένα τύχη είναι αυτό, γιατί σκληραίνει η ομάδα. Εκτός κι αν συνδυάζεται με 20αρες και 30ρες... :P
Δε γίνεται με τέτοια άμυνα να φάτε 20ρες και 30ρες, χώρια που καμία από αυτές τις ομάδες δεν είναι επιθετική υπερδύναμη: η Ρεάλ ψάχνεται (και λογικά), η Μπαρτσελόνα παίζει τσούκου-τσούκου με σκληρή άμυνα αλλά χαλινάρια στην επίθεση, η ΤΣΣΚΑ κατεβαίνει χωρίς φροντ λάιν. Δεν παίζουν οι 20-30ρες, ακόμη και μέτριος να εμφανιστεί ο Ολυμπιακός, που δε νομίζω.
ενταξει δεν το λες και χωρις φροντ λαιν το σχημα που θα κατεβασει Βοιτμαν μπολομποι και ο καινουριος Ανιμαλ τετοιος πως τον λενε δνε ειναι παικτακια της σειρας.Οκ δεν εχει τον Μιλου και τον πυρηνοκινητο Σενγκελια αλλα δεν ειναι οτι θα κατεβει να παιξει με 4αρι τον Σακη το Τζαλαλη (τιτανοτεραστιος) και σεντερ τον Βασιλη Λυπηριδη (ΘΕΟΣ) . Ασε που αν δει το υπολοιπο ροστερ σε ζαλιζει ... το θετικο ειναι οτι δεν παιζει αγχος πιστευω αφου μια πιθανη ηττα στη Μοσχα μπορει να θεωρηθει εντος προγραμματος. Αν δε ,συνδυαστει με αξιοπρεπη εμφανιση παλι δηλωση δυναμης θα αποτελεσει. Καλα δεν συζητω τι εχει να γινει σε περιπτωση νικης (γενικα εχει ενα θεματακι η ΤΣΣΚΑ με εμας) αφου θα δωσει τρομερο προβαδισμα στην ομαδα μας εναντι των σχετικων ανταγωνιστων της, δεν ειναι δα και το πιο απλο πραγμα να φυγεις νικητης απο τη Μοσχα.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 4:28 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 3:20 pm
Εγω ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξος για αυτο το ματς,με μιλου και σενγκελια δεν ειχαμε πολλες ελπιδες αλλα τωρα αλλαζει το πραγμα..Ο φαριντ θα ειναι εκτος τοπου και χρονου λογικα,ο γκρινονις πρεπει να ειναι ψιλοτραυματιας οποτε μετα πρεπει να μην μας διαλυσουν σβεντ και κλαιμπερν..Θεωρω θα γινει κλειστο ματς πολυ και αν ειμαστε ευστοχοι θα κερδισουμε.
το κακο ειναι οτι κλαιμπερν και σβεντ στη μερα τους μπορουν να διαλυσουν τον οποιονδηποτε

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Οκτ 21, 2021 5:54 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 4:27 pm
yorgos έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 8:48 am


Δε γίνεται με τέτοια άμυνα να φάτε 20ρες και 30ρες, χώρια που καμία από αυτές τις ομάδες δεν είναι επιθετική υπερδύναμη: η Ρεάλ ψάχνεται (και λογικά), η Μπαρτσελόνα παίζει τσούκου-τσούκου με σκληρή άμυνα αλλά χαλινάρια στην επίθεση, η ΤΣΣΚΑ κατεβαίνει χωρίς φροντ λάιν. Δεν παίζουν οι 20-30ρες, ακόμη και μέτριος να εμφανιστεί ο Ολυμπιακός, που δε νομίζω.
ενταξει δεν το λες και χωρις φροντ λαιν το σχημα που θα κατεβασει Βοιτμαν μπολομποι και ο καινουριος Ανιμαλ τετοιος πως τον λενε δνε ειναι παικτακια της σειρας.Οκ δεν εχει τον Μιλου και τον πυρηνοκινητο Σενγκελια αλλα δεν ειναι οτι θα κατεβει να παιξει με 4αρι τον Σακη το Τζαλαλη (τιτανοτεραστιος) και σεντερ τον Βασιλη Λυπηριδη (ΘΕΟΣ) . Ασε που αν δει το υπολοιπο ροστερ σε ζαλιζει ... το θετικο ειναι οτι δεν παιζει αγχος πιστευω αφου μια πιθανη ηττα στη Μοσχα μπορει να θεωρηθει εντος προγραμματος. Αν δε ,συνδυαστει με αξιοπρεπη εμφανιση παλι δηλωση δυναμης θα αποτελεσει. Καλα δεν συζητω τι εχει να γινει σε περιπτωση νικης (γενικα εχει ενα θεματακι η ΤΣΣΚΑ με εμας) αφου θα δωσει τρομερο προβαδισμα στην ομαδα μας εναντι των σχετικων ανταγωνιστων της, δεν ειναι δα και το πιο απλο πραγμα να φυγεις νικητης απο τη Μοσχα.
Επειδή νομίζω πως είναι άδικο να απαξιώνουμε αθλητές (νυν ή πρώην), θα ήθελα να αναφέρω, για αυτούς που πιθανώς δεν είναι τόσο παλιοί και δεν γνωρίζουν πράγματα και πρόσωπα (οπότε μένουν με την εντύπωση που τους δημιουργείται από τα τωρινά λεγόμενα)... θα ήθελα να αναφέρω, λοιπόν, ότι ο Βασίλης Λυπηρίδης ήταν πραγματικά σπουδαίος (αμυντικός κυρίως) παίκτης, που πρόσφερε πολλά και στον Άρη και στην Εθνική.
Αν το παραπάνω σχόλιό σου είναι ειρωνικό (που νομίζω πως είναι), αδικεί κατάφωρα τον Βασίλη Λυπηρίδη,
Και για την ιστορία: δεν ήταν σέντερ αλλά πάουερ φόργουορντ.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 8:31 pm

Νομίζω πως και αύριο θα κατέβουμε πολύ διαβασμένοι όπως έχει γίνει σε όλα τα παιχνίδια μέχρι στιγμής. Στα σχήματα που θα έχει ο Ιτούδης 5άρι τον Βοιτμαν νομίζω θα έχουμε ένα πρόβλημα γιατί είναι πολύ καλός σουτέρ και δεν νομίζω να μπορούν να τον ακολουθήσουν έξω τα δικά μας 5άρια. Ίσως απαντήσει ο coach b με Ζαν Σαρλ. Είδωμεν. Θεωρώ θα δούμε ωραίο παιχνίδι και θα διεκδικήσουμε τις πιθανότητες μας.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 10:14 pm

AO DAFNIS έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 8:31 pm
Νομίζω πως και αύριο θα κατέβουμε πολύ διαβασμένοι όπως έχει γίνει σε όλα τα παιχνίδια μέχρι στιγμής. Στα σχήματα που θα έχει ο Ιτούδης 5άρι τον Βοιτμαν νομίζω θα έχουμε ένα πρόβλημα γιατί είναι πολύ καλός σουτέρ και δεν νομίζω να μπορούν να τον ακολουθήσουν έξω τα δικά μας 5άρια. Ίσως απαντήσει ο coach b με Ζαν Σαρλ. Είδωμεν. Θεωρώ θα δούμε ωραίο παιχνίδι και θα διεκδικήσουμε τις πιθανότητες μας.
Mωρέ, εγώ σου λέω ότι τον ακολουθούνε. Το θέμα είναι ότι σουτάρει πολύ σωστά και είναι και 2.13.
Το ζήτημα δεν είναι ο Γερμανός πάντως. Αλλά τα γκαρντ της. Εκεί βέβαια είμαστε κι εμείς πολύ γεμάτοι. Η συγκεκριμένη ΤΣΣΚΑ μας κάνει.
Μακάρι να είχε μπει ο Φαλ για τα καλά μες την ομάδα. Με μια περσινή Βιλερμπάν που πέρσι τον τάιζε πολύ και σωστά (κι αυτός ήταν σαφώς πιο λυμένος) ο Γάλλος ψηλός δεν θα είχε αντίπαλο στη Μόσχα. Ο Φαρίντ δεν πρέπει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Λίγες μέρες πριν υπογράψει στην "αρκούδα¨ήταν έτοιμος για το πρωτάθλημα του Πόρτο Ρίκο.... Ο Μπολομπόι, καλός ψηλά, κινητικός αλλά δεν θα τον σταματούσε τον Φαλ.
Μακάρι να πάρουμε αύριο 10-12 πόντους στο ζωγραφιστό από τον Φαλ. Κανονικά κι από τον Μάρτιν θα έπρεπε αλλά αυτός μπροστά είναι φέτος αγνώριστος....

Εμένα με ενδιαφέρει να παίξουμε ανταγωνιστικά. Είναι από τα ματς που δεν κρίνουν είσοδο στην 8αδα.....
Παρόλα αυτά 2 ήττες σε 5 αγώνες (έστω και στις έδρες 2 ομάδων που λογικά θα είναι στο φάιναλ φορ) δεν αντιστοιχούν στην εικόνα της ομάδας μέχρι στιγμής...

* Επειδή δεν θα έχουμε κι άγχος, περιμένω τους Γουόκαπ και Βεζένκοφ να σουτάρουν καλύτερα από το τρίποντο. Κι οι 2 είναι μακριά από τα ποσοστά τους. Ιδιώς ο Γουόκαπ, βασικά. Θα είναι μεγάλο συν- αρκεί να μείνουν κι οι Λάρε, Σακ, και Παπ περίπου στα ποσοστά τους (που εκείνων είναι πιο πάνω από τους μ.ο καριέρας).

TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 422
Δημοσιεύσεις: 1575
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 22, 2021 7:34 am

Πάμε για το διπλό σήμερα παιδιά! Μπορεί η ομάδα που είναι σε πολύ καλή φόρμα και η cska έχει απουσίες!

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 22, 2021 9:26 am

lefpan έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 5:54 pm
fotis vlachopoulos έγραψε:
Πέμ Οκτ 21, 2021 4:27 pm


ενταξει δεν το λες και χωρις φροντ λαιν το σχημα που θα κατεβασει Βοιτμαν μπολομποι και ο καινουριος Ανιμαλ τετοιος πως τον λενε δνε ειναι παικτακια της σειρας.Οκ δεν εχει τον Μιλου και τον πυρηνοκινητο Σενγκελια αλλα δεν ειναι οτι θα κατεβει να παιξει με 4αρι τον Σακη το Τζαλαλη (τιτανοτεραστιος) και σεντερ τον Βασιλη Λυπηριδη (ΘΕΟΣ) . Ασε που αν δει το υπολοιπο ροστερ σε ζαλιζει ... το θετικο ειναι οτι δεν παιζει αγχος πιστευω αφου μια πιθανη ηττα στη Μοσχα μπορει να θεωρηθει εντος προγραμματος. Αν δε ,συνδυαστει με αξιοπρεπη εμφανιση παλι δηλωση δυναμης θα αποτελεσει. Καλα δεν συζητω τι εχει να γινει σε περιπτωση νικης (γενικα εχει ενα θεματακι η ΤΣΣΚΑ με εμας) αφου θα δωσει τρομερο προβαδισμα στην ομαδα μας εναντι των σχετικων ανταγωνιστων της, δεν ειναι δα και το πιο απλο πραγμα να φυγεις νικητης απο τη Μοσχα.
Επειδή νομίζω πως είναι άδικο να απαξιώνουμε αθλητές (νυν ή πρώην), θα ήθελα να αναφέρω, για αυτούς που πιθανώς δεν είναι τόσο παλιοί και δεν γνωρίζουν πράγματα και πρόσωπα (οπότε μένουν με την εντύπωση που τους δημιουργείται από τα τωρινά λεγόμενα)... θα ήθελα να αναφέρω, λοιπόν, ότι ο Βασίλης Λυπηρίδης ήταν πραγματικά σπουδαίος (αμυντικός κυρίως) παίκτης, που πρόσφερε πολλά και στον Άρη και στην Εθνική.
Αν το παραπάνω σχόλιό σου είναι ειρωνικό (που νομίζω πως είναι), αδικεί κατάφωρα τον Βασίλη Λυπηρίδη,
Και για την ιστορία: δεν ήταν σέντερ αλλά πάουερ φόργουορντ.
Ζητω συγνωμη αν αφησα να εννοηθει οτι ειρωνευομαι τον Βασιλη Λυπηριδη η τον Σακη το Τζαλαλη (αντιθετως τους εχω σε μεγαλη εκτιμηση παικτικα και τους 2) , το γνωριζω οτι ηταν παουερ φοργουορντ ο Βασιλαρας , μπορω να σου βρω μεχρι και στατιστικα του αν μου δωσεις χρονο να ψαξω στα παλια τευχη "τριποντο " που εχω στην αποθηκη μου . η χρηση των ονοματων των δυο αυτων παικτων εγινε τυχαια εντελως (μπορω να σου πω οτι ηταν οι πρωτοι 2 που μου ηρθαν λογω συμπαθειας ) .

1
1 Εικόνα
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 22, 2021 10:04 am

Δεν ξέρω τι λέτε για τις απουσίες Μιλουτίνοφ και Σενγκέλια αλλά η ΤΣΣΚΑ είναι η μοναδική ομάδα που μας πήρε παραμάζωμα στα φιλικά. Με όποια βαρύτητα έχουν τα φιλικά φυσικά. Πάντως σε εκείνο το παιχνίδι φάνηκε οτι ίσως δεν μας ταιριάζει σαν ομάδα.

Για μένα μια ικανοποιητική κατάσταση σεναρίων απόψε θα είχε ως εξής:
Α. Χάνουμε και είμαι ευχαριστημένος που παίξαμε όσο καλά παίζαμε έως τώρα (εξαιρώ το πρώτο ημίχρονο με Ζαλγκίρις).
Β. Χάνουμε και είμαι ευχαριστημένος που μείναμε κοντά στο σκορ μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
Γ. Κερδίζουμε και παίζω τρομπέτα στο μπαλκόνι απ' την χαρά μου για μια αναπάντεχη νίκη.

Πάντως χωρίς πλάκα τώρα, δεν μπορώ να φανταστώ που μπορούμε να τους βραχυκυκλώσουμε. Ίσως να τους πιέσουμε πολύ στα γκαρντ με "ξύλο" για να μην βρουν ρυθμό στα σουτ και στην δημιουργία; Θα μας βγει το σκληρό παιχνίδι στην Ρωσία ή θα φορτωνόμαστε 5 φάουλ στο δεύτερο λεπτό κάθε δεκαλέπτου με οτι αυτό συνεπάγεται για την άμυνα μας; Να τους αφήσουμε να περάσουν την μπάλα στην ρακέτα μας λόγω της απουσίας Σενγκέλια-Μιλου; Γιατί, λίγοι είναι οι Μπολομπόι και Βόιτμαν;

Αν είχαν κανά Κουρτινάιτις στον πάγκο θα το συζητάγαμε. Αλλά με Ιτούδη νομίζω οτι μπορούν να διαχειριστούν τις απουσίες τους.

80-20 υπέρ της ΤΣΣΚΑ.

roukounas7

 
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Ιαν 28, 2020 10:48 am
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 22, 2021 10:31 am

Το παιχνίδι θα κριθεί στην ευστοχία από το τρίποντο (ο καλύτερος με διάφορα γύρω στο +10% από τον άλλον θα πάρει και το ματς) και αν ο Φαλ θα προλάβει να φορτώσει με φάουλ τους ψηλούς της ΤΣΣΚΑ πριν τον φορτώσουν αυτοί, πέρυσι ο ψηλός είχε κάνει πολύ καλό παιχνίδι στη Μόσχα.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”