ΚΑΕ Λάρισα 2020-2021

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 7:58 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 7:46 pm
benchwarmer έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 7:33 pm
Στα μισά σχεδόν ματς της Α1, υπάρχει άλλη ομάδα/εταιρεία που κάνει το στατιστικό του τηλεοπτικού (αυτό φαντάζομαι εννοείς ως live) και άλλη (ο Γαλάνης) που κάνει το στατιστικό που φαίνεται στον ΕΣΑΚΕ. Σε ορισμένα μικροπράγματα θα υπάρχουν διαφορές, είτε ανθρώπινα λάθη από κάποιο team από τα δύο, είτε άλλη θεώρηση/γνώμη για το αν κάποιες πάσες είναι ασίστ, ή για το πού χρεώνεται κάποιο κλέψιμο κλπ :)

Από εντελώς πρώτο χέρι στα λέω αυτά :P
Αυτό ακριβώς εννοώ. Εντάξει δεν έγινε και κάτι, συμβαίνουν αυτά όπως σωστά γράφεις :) .

Έχω μια απόρία: σε άλλες χώρες, άλλη εταιρεία κάνει τα στατιστικά για την τηλεόραση και άλλη εταιρεία επίσημα για το πρωτάθλημα; :?:
Δεν έχω ιδέα για αλλού.
Σε εμάς κάνει στα μισά ματς περίπου ο Γαλάνης και τα δύο ταυτόχρονα, και στα άλλα μισά (χονδρικά το ποσοστό, δεν το ξέρω ακριβώς) όπως είπα πριν. Νομίζω έχει να κάνει με την ΕΡΤ αυτό και τις συμβάσεις που υπογράφει, δεν το ξέρω ακριβώς. Μέχρι πέρυσι πάντως πχ, στα ματς που έδειχνε η Νόβα (τον Παναθηναϊκό δηλαδή), έκανε τα τηλεοπτικά αποκλειστικά η άλλη εταιρεία (Digicom λέγεται).
Αντίστοιχα πχ, τα στατιστικά του BCL τα έχει η Digicom, ενώ σύμβαση με την Ευρωλίγκα (για Ευρωλίγκα και Γιούροκαπ) έχει ο Γαλάνης.

Ειδικά για τις ασίστ, σχεδόν σε κάθε ματς θα διαφωνήσω και με τον διπλανό μου (της ίδιας εταιρείας δηλαδή) για το αν είναι κάποια πάσα ασίστ ή όχι. Και αυτό παρά το γεγονός ότι υπάρχουν και συγκεκριμένες οδηγίες (πχ ασίστ θεωρείται οποιαδήποτε πάσα εντός ρακέτας που καταλήγει σε καλάθι, όση ώρα και αν κάνει ο σκόρερ. Ή οποιαδήποτε πάσα που ο σκόρερ θα έχει ελεύθερο διάδρομο προς το καλάθι, ακόμα και αν ξεκινάει από το τρίποντο).
Αντίστοιχες οδηγίες υπάρχουν για τα ριμπάουντ (που χρεώνονται σε αυτόν που τελικά καταλήγει η μπάλα και όχι σε αυτόν που κάνει το tip), για τα κλεψίματα κλπ κλπ.
Αλλά μερικές φορές αυτοσχεδιάζουμε κιόλας :D

Για να το κάνω και ακόμα πιο ιντριγκαδόρικο, υπάρχει συγκεκριμένος παίκτης Α2 με τεράστια καριέρα, που υποσχόταν κεράσματα αν γραφόντουσαν περισσότερες ασίστ :roll: :roll: Και με βάση το τι γραφόταν τελικά, νομίζω πως δούλευε καλά το σύστημα :dribble:

Τεσπά, σόρρυ για το οφ-τόπικ, ας επιληφθεί κάποιος μοντ (ναι εγώ είμαι αυτός :peace: )

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 8:05 pm

Ένσταση η Λαρισα. Προσωπικά δεν μπορώ να κρίνω την φαση από την μια μοναδική λήψη με ακρίβεια.

Βέβαια να είμαι ειλικρινής, νομίζω η Λαρισα θέλει να πατήσει στην νικηφόρα ένσταση Παοκ κι να ζητήσει επανάληψη του ματς(ή των τελευταίων δευτερολέπτων) .

Μια άλλη λήψη θα μας έλυνε μια κ καλή την απορία.

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 9:26 pm

Υπάρχει τελικά κ ριπλει από την κανονική λήψη, για κάποιο λόγο το σκρινσοτ θεωρείται μεγάλο κ δεν μπορώ να το ανεβάσω.
Δύσκολη φάση αλλά θεωρώ πως ο Γουέμπ οριακά ακουμπησε την μπαλα οσο ηταν παράλληλα με τη στεφάνη κι πριν αρχίσει την κάθοδο.

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 9:27 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 8:05 pm
Ένσταση η Λαρισα. Προσωπικά δεν μπορώ να κρίνω την φαση από την μια μοναδική λήψη με ακρίβεια.

Βέβαια να είμαι ειλικρινής, νομίζω η Λαρισα θέλει να πατήσει στην νικηφόρα ένσταση Παοκ κι να ζητήσει επανάληψη του ματς(ή των τελευταίων δευτερολέπτων) .

Μια άλλη λήψη θα μας έλυνε μια κ καλή την απορία.
Για μένα το ματς τέλειωσε και το Περιστέρι κέρδισε. Καταλαβαίνω πως κάθε επιχείρηση προσπαθεί να διαφυλάξει τα συμφέροντά της, αλλά οι αγώνες πρέπει να παίζονται μες τους αγωνιστικούς χώρους. Καλό για μας να ξεχάσουμε το σημερινό ματς, να κρατήσουμε τα όποια θετικά και να συγκεντρωθούμε στο επόμενο παιχνίδι, γιατί όπως λένε και στο ...χωριό μου no use crying over spilt milk.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 9:36 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 9:27 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 8:05 pm
Ένσταση η Λαρισα. Προσωπικά δεν μπορώ να κρίνω την φαση από την μια μοναδική λήψη με ακρίβεια.

Βέβαια να είμαι ειλικρινής, νομίζω η Λαρισα θέλει να πατήσει στην νικηφόρα ένσταση Παοκ κι να ζητήσει επανάληψη του ματς(ή των τελευταίων δευτερολέπτων) .

Μια άλλη λήψη θα μας έλυνε μια κ καλή την απορία.
Για μένα το ματς τέλειωσε και το Περιστέρι κέρδισε. Καταλαβαίνω πως κάθε επιχείρηση προσπαθεί να διαφυλάξει τα συμφέροντά της, αλλά οι αγώνες πρέπει να παίζονται μες τους αγωνιστικούς χώρους. Καλό για μας να ξεχάσουμε το σημερινό ματς, να κρατήσουμε τα όποια θετικά και να συγκεντρωθούμε στο επόμενο παιχνίδι, γιατί όπως λένε και στο ...χωριό μου no use crying over spilt milk.
Έβγαλε κ μία ανακοίνωση η Καε Λάρισα περί διαιτησίας. Προσωπικά την θεωρώ εντελώς άστοχη,καθως δεν υπήρχε κατι μεμπτό στο ματς, αντίθετα μάλιστα ο Κορομηλάς εδωσε πανευκολα 2 "Τ" στο Περιστέρι (κι όχι τυχαία). Προφανώς κ το Περιστέρι θα εκτελέσει 33 βολές αφού ακουμπαγε τη μπάλα συνεχως στη ρακέτα κ προφανώς η Λάρισα που κατέβηκε με ελλειψεις στους ψηλούς θα εκτελέσει μικρότερο αριθμό βολών. Έχασα κάποιο σεβασμό για την Λάρισα γτ δεν υπήρχε τίποτα περίεργο σε αυτό το ωραίο σημερινό ματσ....

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PeristeriBCfan την Σάβ Δεκ 19, 2020 9:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 9:44 pm

Από την θέση που καθόμουν, μου φάνηκε σχετικά καθαρά ότι ακουμπάει ο παίκτης.
Από το τηλεοπτικό ριπλέι δεν φαίνεται τόσο.

Σε κάθε περίπτωση, έχει ψωμί η υπόθεση με βάση το τι έγινε στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ πλέον...

0
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 9:46 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 9:36 pm
nestoras kommatos έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 9:27 pm


Για μένα το ματς τέλειωσε και το Περιστέρι κέρδισε. Καταλαβαίνω πως κάθε επιχείρηση προσπαθεί να διαφυλάξει τα συμφέροντά της, αλλά οι αγώνες πρέπει να παίζονται μες τους αγωνιστικούς χώρους. Καλό για μας να ξεχάσουμε το σημερινό ματς, να κρατήσουμε τα όποια θετικά και να συγκεντρωθούμε στο επόμενο παιχνίδι, γιατί όπως λένε και στο ...χωριό μου no use crying over spilt milk.
Έβγαλε κ μία ανακοίνωση η Καε Λάρισα περί διαιτησίας. Προσωπικά την θεωρώ εντελώς άστοχη,καθως δεν υπήρχε κατι μεμπτό στο ματς, αντίθετα μάλιστα ο Κορομηλάς εδωσε πανευκολα 2 "Τ" στο Περιστέρι (κι όχι τυχαία). Προφανώς κ το Περιστέρι θα εκτελέσει 33 βολές αφού ακουμπαγε τη μπάλα συνεχως στη ρακέτα κ προφανώς η Λάρισα που κατέβηκε με ελλειψεις στους ψηλούς θα εκτελέσει μικρότερο αριθμό βολών. Έχασα κάποιο σεβασμό για την Λάρισα γτ δεν υπήρχε τίποτα περίεργο σε αυτό το ωραίο σημερινό ματσ....
Εντάξει, η διοίκηση είναι άπειρη και αν και έχει επενδύσει διόλου ευκαταφρόνητα ποσά χρημάτων φτιάχνοντας μια αξιόλογη ομάδα μπάσκετ έπειτα από χρόνια στην Λάρισα υποπίπτει συχνά σε αστοχίες, όπως και το καλοκαίρι με την ΕΕΑ. Δεν τους καταλογίζω κακή πρόθεση, απλώς ίσως επειδή η ομάδα είναι απροσδόκητα φέτος χαμηλά σε ανατιστοιχία με τις δυνατότητές της προσπαθεί να βγάλει από τη μύγα ξύγκι με την ανακοίνωση κτλ.

Τέσπα, είναι σημαντικό πάντως για τη Λάρισα να έχει ομάδα στην Α1 και αν ενισχυθεί σωστά τίποτα δε χάθηκε, μπορεί να το γυρίσει.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 9:50 pm

benchwarmer έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 9:44 pm
Από την θέση που καθόμουν, μου φάνηκε σχετικά καθαρά ότι ακουμπάει ο παίκτης.
Από το τηλεοπτικό ριπλέι δεν φαίνεται τόσο.

Σε κάθε περίπτωση, έχει ψωμί η υπόθεση με βάση το τι έγινε στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ πλέον...
Αμα η ΕΡΤ αποφάσιζε να ανέβαζε τα highlights των ματς με κανονική εικόνα κ όχι με 360p,θα είχαμε ενα καλύτερο μπουσουλα...

Σε ποιο μερος της κερκίδας ήσουν?


Πάντως,με εξέπληξε η ανακοίνωση της Λαρισας καθώς το ματς ειχε,κατ'εμε πολύ καλή διαιτησία

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 9:53 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 9:46 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 9:36 pm


Έβγαλε κ μία ανακοίνωση η Καε Λάρισα περί διαιτησίας. Προσωπικά την θεωρώ εντελώς άστοχη,καθως δεν υπήρχε κατι μεμπτό στο ματς, αντίθετα μάλιστα ο Κορομηλάς εδωσε πανευκολα 2 "Τ" στο Περιστέρι (κι όχι τυχαία). Προφανώς κ το Περιστέρι θα εκτελέσει 33 βολές αφού ακουμπαγε τη μπάλα συνεχως στη ρακέτα κ προφανώς η Λάρισα που κατέβηκε με ελλειψεις στους ψηλούς θα εκτελέσει μικρότερο αριθμό βολών. Έχασα κάποιο σεβασμό για την Λάρισα γτ δεν υπήρχε τίποτα περίεργο σε αυτό το ωραίο σημερινό ματσ....
Εντάξει, η διοίκηση είναι άπειρη και αν και έχει επενδύσει διόλου ευκαταφρόνητα ποσά χρημάτων φτιάχνοντας μια αξιόλογη ομάδα μπάσκετ έπειτα από χρόνια στην Λάρισα υποπίπτει συχνά σε αστοχίες, όπως και το καλοκαίρι με την ΕΕΑ. Δεν τους καταλογίζω κακή πρόθεση, απλώς ίσως επειδή η ομάδα είναι απροσδόκητα φέτος χαμηλά σε ανατιστοιχία με τις δυνατότητές της προσπαθεί να βγάλει από τη μύγα ξύγκι με την ανακοίνωση κτλ.

Τέσπα, είναι σημαντικό πάντως για τη Λάρισα να έχει ομάδα στην Α1 και αν ενισχυθεί σωστά τίποτα δε χάθηκε, μπορεί να το γυρίσει.
Βρε συ μου κανει εντύπωση γιατί πραγματικά δεν ειδα κατι περίεργο από την τριανδρία στο σημερινό.
Κατανοώ πως βρίσκεται σε δύσκολη θέση αλλα μου εκανε εντύπωση. Υπάρχει κ μια φήμη πως άμα δεν αρχίσουν οι υπόλοιπες λίγκες (Α2 κι Β) ισως δεν πέσει κανείς φέτος... Θεωρώ πως τίποτα δεν εχει κριθεί,ο Τρικούπης πχ εχασε τον καλύτερο του Έλληνα αρα υπάρχει ακόμη περιθώριο γ αγωνιστική ανάκαμψη

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 10:05 pm

Όχι, ούτε κι εγώ είδα κάτι μεμπτό από πλευράς διαιτησίας, εξάλλου ούτε και ο Τζήμας ανέφερε κάτι τρομερό στις σοβαρές δηλώσεις που έκανε κατ΄εμέ. Αναφέρθηκε βέβαια στη διαιτησία, αλλά εστίασε ορθά στα λάθη που έκανε η ομάδα.

https://ebasket.gr/2020/12/tzimas-quot- ... lathi-quot

Ναι, αυτό ότι ίσως μην πέσει καμία το διάβασα κι εγώ. Θα δούμε. Δυστυχώς όσο διαρκεί αυτή η κατάσταση οι χαμηλότερες κατηγορίες μεταξύ άλλων υποφέρουν.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 11:16 pm

Το λάθος των διαιτητών είναι πως δεν πήγαν να το δουν στο βίντεο, έστω για επιβεβαίωση. Φάνηκαν σίγουροι και με δεδομένο τον αγώνα ΑΕΚ-ΠΑΟΚ, έκαναν λάθος. Ο Κορομηλάς θα έπρεπε να είναι ψιλιασμένος διότι είναι έμπειρος διαιτητης. Στην ACB βλέπουν ευκολότερες φάσεις προς το τέλος.

Έχω την εντύπωση πως ο Webb ακουμπάει τη στεφάνη, χωρίς να ακουμπάει την μπάλα. Εμπιστεύομαι όμως καλύτερα την άποψη των παρόντων, διότι καλή λήψη δεν υπήρχε. Ο δε γίγας ο σκηνοθέτης της ΕΡΤ αποφάσισε σε τέτοιο χρονικό σημείο να μας δείχνει ζωντανά το χειρότερο πλάνο. :banghead:

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 25, 2020 5:49 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 7:23 pm
Ο Παπαδάκης στο Live είχε 10 ασσίστ και double-double που τελικά, έγιναν...7. :D
Από περιέργεια (και επαγγελματικό ζήλο :D ) ξαναείδα στο fast-forward το ματς, και 10 ασίστ δεν υπάρχουν σε καμία περίπτωση.
Υπάρχουν 7 κανονικότατες και 2 "αμφισβητούμενες", που στο ριπλέι τουλάχιστον νομίζω πως θα έβαζα την μία ως κανονική, άρα πάμε στις 8. Η 10η πιθανολογώ πως ήταν κάποιο λάθος call σε νούμερο φανέλας των συναδέλφων του τηλεοπτικού :)

Τέλος πάντων, σε πιο σημαντικά νέα υπάρχει αυτήν την αγωνιστική το ματς Λάρισα-Μεσολόγγι, που ίσως να είναι και η μισή σεζόν αυτή τη στιγμή για την ομάδα της Λάρισας.
Αντικαταστάτης του Γκούντγουιν δεν υπάρχει ακόμα, ακούγεται όμως το όνομα του Wesley Gordon που έπαιξε πέρυσι στο Ρέθυμνο.

0
Άβαταρ μέλους
massey21

 sophomore
Reactions: 17
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 13, 2018 7:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 31, 2020 7:50 pm

Aνακοινώθηκε και επίσημα η απόκτηση του Wesley Gordon και έτσι καλύπτεται το κενό στη θέση 5 που άφησε η φυγή του Goodwin
https://www.larisabasket.gr/nea-anakoin ... RtVwRN_n_U

1
1 Εικόνα
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 03, 2021 1:51 pm

Δικό μας ματς χάσαμε πάλι, όπως στο Περιστέρι ή με τον Άρη-η ομάδα είναι από τις πιο αφελείς του πρωταθλήματος, αν και σημαντικό μερίδιο στη χθεσινή ήττα είχε και ο προπονητής να πούμε την αλήθεια. Δεν ξέρω ακριβώς τι έχει γίνει με τον Μπέρι, αλλά και εγώ στη θέση του δυσαρεστημένος θα ήμουνα και το ίδιο ισχύει και για τον Ρας. Σμιθ και Μπράουν χρειάζονται χαλινάρι παρά το όποιο μπασκετικό ταλέντο διαθέτουν, ο Μπράουν μέχρι στιγμής ειδικά είναι κατώτερος του αναμενομένου. Σε κάποιες φάσεις ειδικά είναι προκλητικοί, έχουν δίπλα τους ξεμαρκάριστο παίκτη και πάνε και τρακέρνουν μες την αεροπορία. Ο Σμιθ που όντως έκανε ματσάρα δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του από την κούραση στο τέταρτο δεκάλεπτο, βγάλτον και δώσε τη δημιουργία στον Παπαδάκη! Βγάλτε επιτέλους και ένα play για τον Ρας! Δηλαδή περιμένετε στα 35 του με τα πόδια που έχει να ντριμπλάρει και να μπουκάρει μέσα; Δεν είναι τέτοιος παίκτης ο Ρας και ούτε θα γίνει σε αυτή την ηλικία. Έχεις ένα τέτοιο όπλο και ουσιαστικά το βγάζεις ανενεργό. Η ομάδα έχει Αμερικανούς για οκτάδα και θα αγκομαχήσει για την παραμονή, ε δε γίνεται έτσι η δουλειά...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 03, 2021 2:36 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Κυρ Ιαν 03, 2021 1:51 pm
Δικό μας ματς χάσαμε πάλι, όπως στο Περιστέρι ή με τον Άρη-η ομάδα είναι από τις πιο αφελείς του πρωταθλήματος, αν και σημαντικό μερίδιο στη χθεσινή ήττα είχε και ο προπονητής να πούμε την αλήθεια. Δεν ξέρω ακριβώς τι έχει γίνει με τον Μπέρι, αλλά και εγώ στη θέση του δυσαρεστημένος θα ήμουνα και το ίδιο ισχύει και για τον Ρας. Σμιθ και Μπράουν χρειάζονται χαλινάρι παρά το όποιο μπασκετικό ταλέντο διαθέτουν, ο Μπράουν μέχρι στιγμής ειδικά είναι κατώτερος του αναμενομένου. Σε κάποιες φάσεις ειδικά είναι προκλητικοί, έχουν δίπλα τους ξεμαρκάριστο παίκτη και πάνε και τρακέρνουν μες την αεροπορία. Ο Σμιθ που όντως έκανε ματσάρα δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του από την κούραση στο τέταρτο δεκάλεπτο, βγάλτον και δώσε τη δημιουργία στον Παπαδάκη! Βγάλτε επιτέλους και ένα play για τον Ρας! Δηλαδή περιμένετε στα 35 του με τα πόδια που έχει να ντριμπλάρει και να μπουκάρει μέσα; Δεν είναι τέτοιος παίκτης ο Ρας και ούτε θα γίνει σε αυτή την ηλικία. Έχεις ένα τέτοιο όπλο και ουσιαστικά το βγάζεις ανενεργό. Η ομάδα έχει Αμερικανούς για οκτάδα και θα αγκομαχήσει για την παραμονή, ε δε γίνεται έτσι η δουλειά...
Νομίζω πως η Λάρισα θα κάνει ένα σερί κάποια στιγμή, όσο υπάρχουν ο Αρης, ο ΠΑΟΚ και ο Τρικούπης δύσκολο το βλέπω να πέσετε. :)

Εχθές από τη στιγμή που έκανε το χαζό τρίτο φάουλ (αρχές του β' ημιχρόνου) ο Webb ανέβηκε σημαντικά ο Ηρακλής (που παραμένει ψόφιος αγωνιστικά) και όταν τον επανέφερε ο Παπανικολόπουλος μάλλον ήταν αργά. Για τον Berry είπαν στη μετάδοση πως δεν είναι δική του επιλογή και αφού αντέδρασε αρνητικά στις οδηγίες του προπονητή του, σωστά τότε τον έστειλε στα αποδυτήρια.

*Ο Παπαδάκης εχθές δεν ήταν καλός, είχε και φάουλ σωστά δεν έπαιξε.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λάρισα”