Λάρισα - Αγωνιστικά

Συντονιστής: Captains

Ilias7

 euroleague
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 28, 2021 5:14 pm

Το πάλεψε αλλά στο τέλος δε θα κατάφερε η Λάρισα. Πέρα από το ξεκίνημα, από το 2ο δεκάλεπτο και μετά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Πολύ συμπαθητική η ομάδα της Λάρισας αλλά κάπου το χαλάει στις μικρές λεπτομέρειες που αυτες είναι που κάνουν και τη διαφορά.

Το επόμενο παιχνίδι με τον Άρη εκτός θα έλεγα πως είναι η μισή σεζόν και η άλλη μισή όταν θα έρθει το παιχνίδι με το Μεσολόγγι πάλι εκτός έδρας. Με αυτές τις δύο ομάδες θα παιχτεί η υπόθεση παραμονή πιστεύω.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 28, 2021 5:20 pm

Ilias7 έγραψε:
Κυρ Φεβ 28, 2021 5:14 pm
Το πάλεψε αλλά στο τέλος δε θα κατάφερε η Λάρισα. Πέρα από το ξεκίνημα, από το 2ο δεκάλεπτο και μετά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Πολύ συμπαθητική η ομάδα της Λάρισας αλλά κάπου το χαλάει στις μικρές λεπτομέρειες που αυτες είναι που κάνουν και τη διαφορά.

Το επόμενο παιχνίδι με τον Άρη εκτός θα έλεγα πως είναι η μισή σεζόν και η άλλη μισή όταν θα έρθει το παιχνίδι με το Μεσολόγγι πάλι εκτός έδρας. Με αυτές τις δύο ομάδες θα παιχτεί η υπόθεση παραμονή πιστεύω.
Συο τέλος δυστυχώς πελαγωσαν κι έκαναν πολύ κακες επιθέσεις όταν έκαιγε η μπάλα.

Είναι κάτι θεωρώ που ο κοουτς Παπανικολόπουλος το έχει σαν χαρακτηριστικό, δεν μπορεί λογω απειρίας ακόμη να χειριστεί το κλείσιμο των αγώνων με μεγάλη ανεση.

Υστερεί στον ελληνικό κορμό η Λαρισα κι αυτό της έχει στοιχίσει τρομερά

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 28, 2021 5:50 pm

Εγώ τη σημερινή ήττα δε θα τη χρεώσω ούτε στον Παπανικολόπουλο που στην απειρία του κάνει αρκετά λάθη ούτε στους παίκτες (βλέπε Μπράουν π.χ.).

Άλλοι παράγοντες οδήγησαν στη σημερινή ήττα, αλλά τέλος πάντων. Η ομάδα δεν είναι για υποβιβασμό και θέλω να πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 28, 2021 6:14 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Κυρ Φεβ 28, 2021 5:50 pm
Εγώ τη σημερινή ήττα δε θα τη χρεώσω ούτε στον Παπανικολόπουλο που στην απειρία του κάνει αρκετά λάθη ούτε στους παίκτες (βλέπε Μπράουν π.χ.).

Άλλοι παράγοντες οδήγησαν στη σημερινή ήττα, αλλά τέλος πάντων. Η ομάδα δεν είναι για υποβιβασμό και θέλω να πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε.
Θα συμφωνήσω σε μεγάλο βαθμό για τους άλλους παράγοντες... Απλα υπάρχει ο κανονισμός του forum κι δεν γίνεται να επεκταθούμε περαιτέρω. Πάντως, έβαλε χέρι κι η απάθεια απο τον πάγκο κι επειδή μου θυμίζει κι περσινα παιχνίδια του Περιστερίου, σίγουρα κι ο κοουτς έχει μερίδιο ευθύνης για το σημερινό

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 28, 2021 6:30 pm

Σίγουρα όλα παίζουν ρόλο, όπως και για συγκεκριμένους παίκτες που βγαίνουν αιφνιδιασμό με τέσσερις συμπαίκτες τους και βαράνε τρίποντο και είναι κάτι που το κάνουνε συνέχεια και σε άλλα παιχνίδια. Ο Ουάσινγκτον μου άρεσε, δείχνει πως μπορεί να βοηθήσει. Προσωπικά δε θεωρώ πως είμαστε χειρότεροι από τον ΠΑΟΚ για παράδειγμα και με στενοχωρεί που είμαστε σε αυτή τη θέση, να μοχθούμε πάλι για τον υποβιβασμό. Αλλά δεν μμπορούμε να κλαίμε για τα λάθη ή τις ατυχίες του παρελθόντος, αναγκαστικά πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά. Επαναλαμβάνω πως θα σωθούμε.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 28, 2021 7:00 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Κυρ Φεβ 28, 2021 6:30 pm
Σίγουρα όλα παίζουν ρόλο, όπως και για συγκεκριμένους παίκτες που βγαίνουν αιφνιδιασμό με τέσσερις συμπαίκτες τους και βαράνε τρίποντο και είναι κάτι που το κάνουνε συνέχεια και σε άλλα παιχνίδια. Ο Ουάσινγκτον μου άρεσε, δείχνει πως μπορεί να βοηθήσει. Προσωπικά δε θεωρώ πως είμαστε χειρότεροι από τον ΠΑΟΚ για παράδειγμα και με στενοχωρεί που είμαστε σε αυτή τη θέση, να μοχθούμε πάλι για τον υποβιβασμό. Αλλά δεν μμπορούμε να κλαίμε για τα λάθη ή τις ατυχίες του παρελθόντος, αναγκαστικά πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά. Επαναλαμβάνω πως θα σωθούμε.
Το συγκεκριμένο με το τρίποντο στην επίθεση 4-1 το σχολίασα όταν το είδα, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως κολλάει το μυαλό των παικτών

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λάρισα”