ΠΑΟΚ - Μεταγραφές

Συντονιστές: Super Moderators, Captains, Hall of Fame

Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 127
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Grant Hill
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 29, 2020 12:39 pm

Δεν προλαβαίνεις τις ανακοινώσεις!

0
Steve Nash. 2× NBA Most Valuable Player (2005, 2006)
SSOL- Seven Second or Len
Goran is no dragon. He is and will ever be the Slovenian Snake.
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 246
Αγαπημένη θέση: Bench

Παρ Ιούλ 31, 2020 4:46 pm

O Mitrou-Long δεν έχει διαβατήριο αυτή τη στιγμή τουλάχιστον, σωστά?

Το βασικό ρόστερ αυτή τη στιγμή έχει ως εξής:
Griffin - Παπαντωνίου
Love - Mitrou Long
Turner
Beech - Μαργαρίτης
Herndon - Κακλαμανάκης

Τον Herndon δεν τον ξέρω, ένα σημείο όμως που δεν έχει αναφερθεί ιδιαίτερα είναι ότι έχει και αξιόλογο τρίποντο.
Ο Beech έχει κυρίως τρίποντο, πέρυσι στο γερμανικό πρωτάθλημα σούταρε σχεδόν τριπλάσια τρίποντα από δίποντα.
Τον Turner δεν τον θυμάμαι ως κάτι τόσο ιδιαίτερο από πέρυσι στον Ήφαιστο (ίσως κάνω και λάθος βέβαια), αλλά το δίδυμο Griffin-Love νομίζω είναι πολύ καλό, και με εμπειρία στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Ο Ζάρας που ακούστηκε κουμπώνει αρκετά καλά για να συμπληρωθεί η πρώτη 10άδα της ομάδας, από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν θα δωθούν και σημαντικότερες ευκαιρίες σε κάποιους από τους μικρούς.

0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

senior
Reactions: 28
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Sant-Roos
Αγαπημένη ομάδα: Aek

Κυρ Αύγ 02, 2020 9:04 am

O μητρου-Λονγκ ναι λογίζεται ως ξενος για την ώρα.
5ος ψηλός θα είναι ο μικρός ο ιατριδης.

Κάποιες αποριες:
Ο beech δεν είναι 3αρι πιο πολύ και ο Herndon 4αρι?

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 246
Αγαπημένη θέση: Bench

Κυρ Αύγ 02, 2020 9:36 am

Giwrgos_AEK έγραψε:
Κυρ Αύγ 02, 2020 9:04 am
Ο beech δεν είναι 3αρι πιο πολύ και ο Herndon 4αρι?
Για τον Herndon μάλλον έχεις δίκιο, τώρα έκατσα και τον είδα λίγο με αφορμή το σχόλιό σου. Υποθέτω πως ο Μαργαρίτης πλέον θα υπολογίζεται περισσότερο ως "5", εκτός αν αποκτηθεί και άλλος παίκτης, ποιος όμως?

Ο Beech κι αυτός είναι κάτι ανάμεσα σε 3 και 4, περισσότερο θα έλεγα όμως 4 άσχετα αν στην επίθεση αυτό που κάνει είναι να κατασκηνώνει στο τρίποντο. Θα δούμε αν θα γίνουν και άλλες κινήσεις για να καταλήξουμε στο για τι ακριβώς υπολογίζεται ο καθένας...

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 74

Τρί Αύγ 04, 2020 4:51 pm

Αποκτήθηκε κι ο Γ. Καμπερίδης από τον Πανιώνιο (4.3 πόντοι - 1.7 ριμπάουντ πέρσι). Άρα το ρόστερ έχει σχεδόν κλείσει. Μένει μια θέση στους ψηλούς, που μάλλον θα πάει σε κάποιον από τους μικρούς, δηλαδή ή τον Ιατρίδη ή τον Τανούλη, και μια ακόμα στην περιφέρεια. Για τον περιφερειακό έχουν γίνει συζητήσεις με τον Ζάρα, υπάρχει διαφορά προς το παρόν, αλλά νομίζω στο τέλος θα κλείσει είτε αυτός είτε κάποιος Έλληνας για έναν συμπληρωματικό ρόλο 10 - 15 λεπτών... Αν βγάλει και ο Μήτρου - Λονγκ ελληνικό διαβατήριο, θα απελευθερωθεί και μια θέση ξένου για κάποια διορθωτική προσθήκη μέσα στην χρονιά αν χρειαστεί.

Δεν ξέρω τι φρούτα είναι οι ξένοι που αποκτήθηκαν, αλλά μόνο και μόνο με την απόκτηση Παπαντωνίου και Κακλαμανάκη νομίζω ότι όσον αφορά τους Έλληνες θα υπάρχει μια αναβάθμιση στην ομάδα φέτος.

0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

senior
Reactions: 28
Αγαπημένος παίκτης: Sant-Roos
Αγαπημένη ομάδα: Aek

Τρί Αύγ 04, 2020 6:25 pm

Tο ροστερ θα ειναι

Griffin - Παπαντωνίου - Παπασαβογλου
Love - Mitrou Long
Turner - Καμπεριδης
Beech - Μαργαρίτης
Herndon - Κακλαμανακης - Ιατριδης

Δηλ ο 5ος γκαρντ και ψηλός θα είναι δύο μικροί. Τον παπασαβογλου, 21 χρόνων τον έκλεισε ο παοκ πριν 3-4 μερες

Beech τελικά θα πάει στο 4 και Herndon στο 5, το δήλωσε ο Μεξας όταν μίλησε για τον ρόλο των 2. Έκανα λάθος όταν είπα ότι θα είναι μια θέση πιο κάτω ο καθένας. Ο παοκ θα πάει τελικά σε χαμηλά σχήματα με έμφαση στο περιφερειακό σουτ

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΑΟΚ”