Ηρακλής - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 17, 2021 4:28 pm

Σκορδίλης τελικά στο 5.
Μένουν πλέον ένας ξένος και ένας Έλληνας να αποκτηθούν, εκτός αν υπολογίζεται για την 12άδα κάποιος εκ των νεαρών (ο Φίλλιος πχ). Σε κάθε περίπτωση, ο ξένος γκαρντ που μένει ίσως είναι το κλειδί για να ανεβάσει επίπεδο την ομάδα.

Woolridge - Παπαδάκης
Taylor -
Turner - Αγραβάνης
Finke - Κουζέλογλου
Lynch - Σκορδίλης - Χαριτόπουλος

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 17, 2021 4:33 pm

benchwarmer έγραψε:
Τρί Αύγ 17, 2021 4:28 pm
Σκορδίλης τελικά στο 5.
Μένουν πλέον ένας ξένος και ένας Έλληνας να αποκτηθούν, εκτός αν υπολογίζεται για την 12άδα κάποιος εκ των νεαρών (ο Φίλλιος πχ). Σε κάθε περίπτωση, ο ξένος γκαρντ που μένει ίσως είναι το κλειδί για να ανεβάσει επίπεδο την ομάδα.

Woolridge - Παπαδάκης
Taylor -
Turner - Αγραβάνης
Finke - Κουζέλογλου
Lynch - Σκορδίλης - Χαριτόπουλος
Λογικα καποιο κομπο γκαρντ θα ειναι ή καποιο 2-3αρι σουτερ. Λογικα κομπο γκαρντ.

Δεν ειναι ασχημο το ροστερ του, εχει και εμπειρους ξενους. Πιο ορθολογικο σε σχεση με περσυ και φυσικα καλυτεροι ελληνες, εκτος της φυγης καββαδα.

0
xavier

senior
Reactions: 24
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2006 9:50 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 18, 2021 9:38 pm

με toney douglas κλεινει ο ηρακλης, ο φιλιος προοριζεται για τη 12αδα, με τον πετανιδη για 13ο.
μεγαλο ονομα για τα δεδομενα του ηρακλη, αλλα και 35αρης πλεον, καλη χρονια στην ιταλια περσι, αν θα βρει κινητρο και αν αντεχει ειναι ερωτηματικα...

ο κουζελογλου παιζει να ειναι μπροστα απο το φινκε στο 4,

αλλα και για τον ηρακλη νομιζω οτι ισχυει οτι και για ολους τους υπολοιπους αυτης της κατηγοριας. ολα Θα εξαρτηθουν απο τη χημεια των ξενων του...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 8:41 pm

Ο Ηρακλής είναι σε διαπραγματεύσεις με τον Τσέρι.



0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 10:06 pm

Λογικά θα του βρουν σπίτι μέσω booking.com. Πέραν της FIBA, μαζεύουν ban κι από airbnb :twisted:

iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Νοέμ 17, 2021 1:47 pm

vforvendetta85 έγραψε:
Κυρ Οκτ 17, 2021 10:06 pm
Λογικά θα του βρουν σπίτι μέσω booking.com. Πέραν της FIBA, μαζεύουν ban κι από airbnb :twisted:
ποιος έχει μαζέψει ban από την fiba ; Μάλλον μπερδεύτηκες και ήθελες να γράψεις σε τόπικ άλλης ομάδας. Το airbnb είναι είδηση κατασκεύασμα μπας και σωθεί η όποια καριέρα του τότε προπονητή . Την πραγματικότητα την έχω γράψει στο τόπικ Ηρακλής Αγωνστικά. Αν θες να μάθεις πραγματικά μπορείς να διαβάσεις. Πάντως είναι βλακεία να διαδίδουμε fake news.


Ο Ρέτζι Λιντς έχει πρόταση από την Νάπολι.
Ο παίκτης είναι δεδομένο πως θα παίξει με τον Ιωνικό , άλλωστε και ο ίδιος το ξεκαθαρίζει πως δεν υπάρχει περίπτωση να κρεμάσει την ομάδα πριν τον κρίσιμο αγώνα. Από εκεί και πέρα ο παίκτης προφανώς δεν έχει δικαίωμα να φύγει(άλλωστε είναι πληρωμένος όπως όλοι και για αυτό ο Ηρακλής δεν έχει μπαν στην φίμπα όπως άστοχα έγραψε ο vforvendetta85) και για αυτό μιλάμε για μεταγραφή.
Από την ομάδα δεν είναι αρνητικοί καθώς ο παίκτης έχει μεγάλο συμβόλαιο (12χιλ / μήνα) και αν προσθέσεις και τα λεφτά που πρέπει να πληρώσει η Νάπολι για να τον πάρει(τουλάχιστον 20χιλ ) θα υπάρχει μεγάλο μπάτζετ για τον αντικαταστάτη του. Πιστεύουν ότι με λίγα παραπάνω χρήματα μπορούν να βρουν παίκτη που θα βοηθήσει περισσότερο ειδικά στην επιθετική λειτουργία της ομάδας.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Νοέμ 17, 2021 2:10 pm

iraklisiraklis έγραψε:
Τετ Νοέμ 17, 2021 1:47 pm
vforvendetta85 έγραψε:
Κυρ Οκτ 17, 2021 10:06 pm
Λογικά θα του βρουν σπίτι μέσω booking.com. Πέραν της FIBA, μαζεύουν ban κι από airbnb :twisted:
ποιος έχει μαζέψει ban από την fiba ; Μάλλον μπερδεύτηκες και ήθελες να γράψεις σε τόπικ άλλης ομάδας. Το airbnb είναι είδηση κατασκεύασμα μπας και σωθεί η όποια καριέρα του τότε προπονητή . Την πραγματικότητα την έχω γράψει στο τόπικ Ηρακλής Αγωνστικά. Αν θες να μάθεις πραγματικά μπορείς να διαβάσεις. Πάντως είναι βλακεία να διαδίδουμε fake news.


Ο Ρέτζι Λιντς έχει πρόταση από την Νάπολι.
Ο παίκτης είναι δεδομένο πως θα παίξει με τον Ιωνικό , άλλωστε και ο ίδιος το ξεκαθαρίζει πως δεν υπάρχει περίπτωση να κρεμάσει την ομάδα πριν τον κρίσιμο αγώνα. Από εκεί και πέρα ο παίκτης προφανώς δεν έχει δικαίωμα να φύγει(άλλωστε είναι πληρωμένος όπως όλοι και για αυτό ο Ηρακλής δεν έχει μπαν στην φίμπα όπως άστοχα έγραψε ο vforvendetta85) και για αυτό μιλάμε για μεταγραφή.
Από την ομάδα δεν είναι αρνητικοί καθώς ο παίκτης έχει μεγάλο συμβόλαιο (12χιλ / μήνα) και αν προσθέσεις και τα λεφτά που πρέπει να πληρώσει η Νάπολι για να τον πάρει(τουλάχιστον 20χιλ ) θα υπάρχει μεγάλο μπάτζετ για τον αντικαταστάτη του. Πιστεύουν ότι με λίγα παραπάνω χρήματα μπορούν να βρουν παίκτη που θα βοηθήσει περισσότερο ειδικά στην επιθετική λειτουργία της ομάδας.
γιατι ο παικτης δεν εχει δικαιωμα να φυγει απο τον Ηρακλη? δεν το καταλαβα αυτο.

Επισης για να βρει καλυτερο αντικαταστατη του Λιντς δεν πρεπει να πληρωσει και ο Ηρακλης αλλη ομαδα μπαι αουτ? ή θα βρει καποιον απο ελευθερο (δυσκολο)? Οποτε αν ειναι να χαλασει τα ιδια λεφτα για να παρει καλυτερο του Λιντς, ας κρατησει τον ιδιο που ειναι και καλος ετσι και αλλιως.

0
iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Νοέμ 17, 2021 2:27 pm

Ο παίκτης έχει συμβόλαιο με τον Ηρακλή. Ο μόνος τρόπος να φύγει παίκτης με συμβόλαιο είναι αν έχει να παίρνει. Από την στιγμή που δεν ισχύει αυτό πρέπει να συμφωνήσει και ο Ηρακλής.

0
iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Νοέμ 22, 2021 10:25 am

Λύσσαξε ο Λιντς να πάει στην Νάπολη. Η ομάδα έκανε προσπάθεια να τον κρατήσει αλλά από την στιγμή που ο παίκτης ήθελε να φύγει και ο Ηρακλής θα αποζημιωθεί δεν μπορεί να γίνει κάτι παραπάνω. Mε το ζόρι δουλειά δεν γίνεται.

Για αντικαταστάτης πρώτος στόχος ο Trevor Thompson που παίζει στην Torun. Έχει buy-out αλλά φαντάζομαι θα είναι μικρό μιας και έχει αρκετά χαμηλό μισθό εκεί. Επίσης ενδιαφέρει και o Maurice Watson Jr(έχει γραφτεί και για το Περιστέρι ο συγκεκριμένος) πάλι από την ίδια ομάδα. Έχει και αυτός buy-out οπότε δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να πληρώσει ο Ηρακλής 2 buy-outs.
Επίσης ο πρόεδρος έλεγε ότι θα έρθει και ο Καββαδάς. Δεν έχω ιδέα το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν έχει καθόλου ρόλο στον ΠΑΟ οπότε φαντάζομαι δεν θα έχουν πρόβλημα να τον αφήσουν.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 22, 2021 11:58 am

iraklisiraklis έγραψε:
Δευ Νοέμ 22, 2021 10:25 am
ει και ο Καββαδάς. Δεν έχω ιδέα το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν έχει καθόλου ρόλο στον ΠΑΟ οπότε φαντάζομαι δεν θα έχουν πρόβλημα να τον αφήσουν.
Στην Ευρωλίγκα μπορεί να μην έχει λεπτό αλλά στην Α1 όπου επιτρέπονται μόνο 6 παίκτες αν φύγει και αυτός θα μείνουν οριακά με 6 Έλληνες και μέσα σ' αυτούς και ο Αβδάλας που είναι πολύ μικρός.

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 22, 2021 12:32 pm

Καλα ο Καββαδάς είχε απορρίψει τον Ηρακλή το καλοκαίρι, καθώς ήθελε πολύ περισσότερα από τα 90.000 που του προσέφερε.

Ωραίος παίκτης πάντως ο Λιντς αμυντικά. Επιθετικά βέβαια είχε τα θέματά του.

0
iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Νοέμ 22, 2021 2:20 pm

Τα του Παναθηναϊκού δεν τα ξέρω αλλά δεν νομίζω ότι παίρνει και τρελά λεφτά ο Βασίλης. Ο κύριος λόγος που έφυγε είναι γιατί ήθελε να δοκιμάσει στην Euroleague και γιατί οι άνθρωποι του πίστευαν ότι θα "φάει" τον Φλόιντ και θα γίνει 2ος στον ΠΑΟ. Σε κάθε περίπτωση απλά μετέφερα κάτι που έλεγε ο Δρακόπουλος μετά το παιχνίδι με τον Άρη , προσωπικά δεν έχω ιδέα αν υπάρχει πραγματικά θέμα....

Ο Λιντς κατά την άποψη μου είναι πολύ σπεσιαλίστας για να παίρνει τα λεφτά που παίρνει στον Ηρακλή. Και στην άμυνα έχει τα θεματάκια του και επιθετικά είναι με τις μέρες του. Κατά την άποψη μου θα ήταν ιδανικός για μια μέτρια ομάδα Eurocup / BCL δεύτερος ψηλός να παίζει μαξ 20 λεπτά και να τα δίνει όλα.

0
iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Ιαν 23, 2022 9:44 pm

https://www.youtube.com/watch?v=R01TlVaysDg

Myke henry Ο πρώτος. Μετράει και για πρώτο γύρο.

0
iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιαν 28, 2022 3:33 pm

Εικόνα


Ανακοινώθηκε και επισήμως. Έρχεται να καλύψει το κενό στο 3. Είναι τελείως διαφορετικός παίκτης από τον Taylor .Δεν είναι σουτερ αλλά φαίνεται να παίζει περισσότερο με την αθλητικότητα του. Πάντως είναι παιγμένος σε καλά πρωταθλήματα και με αξιοπρεπέστατους μέσους όρους. Φαίνεται αρκετά καλή κίνηση !

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 28, 2022 3:44 pm

iraklisiraklis έγραψε:
Παρ Ιαν 28, 2022 3:33 pm
Εικόνα


Ανακοινώθηκε και επισήμως. Έρχεται να καλύψει το κενό στο 3. Είναι τελείως διαφορετικός παίκτης από τον Taylor .Δεν είναι σουτερ αλλά φαίνεται να παίζει περισσότερο με την αθλητικότητα του. Πάντως είναι παιγμένος σε καλά πρωταθλήματα και με αξιοπρεπέστατους μέσους όρους. Φαίνεται αρκετά καλή κίνηση !
Σίγουρα αναβάθμιση σε σχέση με τον Τέιλορ που φέτος ήταν τραγικός και μονοδιάστατος στο παιχνίδι του. Νομίζω καλά θα σας βγει ο συγκεκριμένος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηρακλής”