ΑΕΚ - Αγωνιστικά 2019-2021

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1916
Δημοσιεύσεις: 5229
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 7:13 am

Η ΑΕΚ πάει από λάθος επιλογή προπονητή σε λάθος προπονητή, πίσω από Παναθηναϊκό και Ολυμπιακο έχει δαπανήσει τα περισσότερα χρήματα από τότε που ήρθε ο
Αγγελόπουλος χωρίς αποτέλεσμα πλην της χρονιάς που πήρε το BCL στην έδρα της και το διηπειρωτικό.
Σάκοτα που είναι πια ξεπερασμένος, (και που οδήγησε πάντως την ΑΕΚ στους τίτλους) αλλά ήταν εμβληματική φυσιογνωμία για τον Σύλλογο.
Ζνοβτς που αποδείχτηκε ανεπαρκής και κατάφερε να κάνει αρκετούς τσακωμούς με παίκτες.
Μανωλόπουλος που δεν είχε δείξει κάτι ιδιαίτερο ως τότε
και τώρα τον Παπαθεωδόρου.
Για τον Παπαθεωδόρου να πω την αλήθεια είχα πιστέψει ότι ήταν καλή επιλογή, εμπειρία σε ομάδες, στην Ευρώπη, με νέους στις μικρές Εθνικές, νόμιζα ότι μπορούσε να κάνει το βήμα παραπάνω ( ο ίδιος). Τελικά αποδείχτηκε το αντίθετο.
Ενδιάμεσα ήταν ο Λούκι Μπάνκι, δεν έφερε τίτλους μεν αλλά νομίζω προσπάθησε να αναδείξει και παίκτες και να παίξει η ΑΕΚ καλό μπάσκετ, νομίζω ότι ήταν τελείως λάθος η απομάκρυνση του, ειδικά από την στιγμή που ο επόμενος που ήρθε δεν είχε παρουσιάσει και ποτέ τρομερό μπάσκετ.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 7:20 am

Εγώ θα πήγαινα σε λύση Ζούρου ή Κατσικάρη (αν κ νομίζω ο 2ος εχει ομάδα) ..

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 9:22 am

'Ολοι οι προπονητές της ΑΕΚ ήταν καλοί. Δηλαδή π.χ. ο Banchi ήταν λάθος επιλογή; :!: :-?

Νομίζω το κύριο πρόβλημα της ΑΕΚ είναι διοικητικό. Αυτό συνεπάγεται από τη συμπεριφορά της ομάδας στο περουσιακό της στοιχείο που λέγεται Ρογκαβόπουλος. Άλλωστε πέρσι πέρασε στα ψηλά παρόμοιο πρόβλημα με τον Maciulis.

Όσοι έμπειροι παίκτες ήρθαν/έμειναν στην ΑΕΚ όλοι κουβαλούσαν σοβαρά θέματα τραυματισμών. Ο Lojeski, ο Slaugter, ο Maciulis ακόμη και ο Ζήσης. Ο μόνος που δεν είχε ιστορικό σοβαρών τραυματισμών ήταν ο Rice, ο οποίος εν τέλει αποχώρησε. Ετούτη τη στιγμή οι δύο καλύτεροι παίκτες της είναι ο Moses και ο Macon, που ήρθαν σαν μπαλώματα (ειδικά ο πρώτος).

Είναι δυνατόν να πείστηκε ο προπονητής να τους κρατήσει όλους αυτούς; :!: Ο Παπαθεοδώρου τα έκανε σ :@#$: ά. Δέχτηκε το καλοκαίρι να μαζέψει όλο το ΚΑΤ και το Μάρτιο να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία με το Λαύριο. Δεν πάει έτσι, κόουτς.

Όπως λοιπόν οι δημοσιογράφοι σε μια άλλη ομάδα βγάζουν συγκεκριμμένο παίκτη να μιλάει και πάντοτε τον εκθιάζουν χωρίς να αναφέρουν/γράφουν τα αρνητικά του(γκουχου-γκουχου :mrgreen: ), έτσι και στην ΑΕΚ λόγω παρουσιάς του συγκεκριμμένου προπονητή δεν γραφόταν κάτι πολύ αρνητικό όλο αυτό το διάστημα, πλην των τραυματισμών. Ότι πει ο Ηλίας ήταν η φάση.

Μόλις η διοίκηση των απέπεμψε, κάποιοι άρχισαν να γράφουν για ευθύνες του προπονητή. Αλλά και πάλι το δάσος είναι ο Αγγελόπουλος, όχι ο Παπαθεοδώρου.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6460
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 9:41 am

john wick έγραψε:
Δευ Απρ 12, 2021 7:20 am
Εγώ θα πήγαινα σε λύση Ζούρου ή Κατσικάρη (αν κ νομίζω ο 2ος εχει ομάδα) ..
Ο Κατσικάρης έχει εδώ και 1-2 μήνες περίπου που έχει υπογράψει στην Malaga. Ακόμα κι αν δεν μείνει του χρόνου εκεί, μάλλον είναι δύσκολη περίπτωση. Έχει καλό όνομα στην Ισπανία τόσα χρόνια οπότε δεν ξέρω αν θα επιλέξει να γυρίσει στην Ελλάδα για την ΑΕΚ, ακόμα κι αν οι εναλλακτικές του είναι μικρομεσαίες ισπανικές του BCL και του Eurocup.

Ο Πεδουλάκης δεν ξέρω αν θα έκανε τόσο γκελ αυτή την στιγμή, δεδομένου ότι στις δύο τελευταίες δουλειές του έφυγε κακήν κακώς κατά κάποιο τρόπο. Ίσως και το σχετικά πρόσφατο πράσινο παρελθόν του λειτουργεί επίσης αρνητικά.

Αν επιλέξουν στην ΑΕΚ να τελειώσουν την σεζόν με κάποια προσωρινή λύση (πιθανόν αν σκεφτεί κανείς ότι η πρώτη λύση ήταν ο Λημνιάτης, μάλλον επειδή ξέρει την ομάδα ώστε να τελειώσει την σεεζόν και βλέπουμε), νομίζω πάντως το καλοκαίρι θα ήθελα να δω, και πολύ πιθανόν να παίξει και σαν όνομα, τον Δέδα. Αν και νέος έχει κάνει καλή δουλειά στην Τουρκία και (κυρίως) στο Ισραήλ, και ίσως βρίσκεται πλέον στην κατάσταση να κάνει άλλο ένα βήμα παραπάνω.

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 9:54 am

Ο Λημνιάτης νομίζω πως αρνήθηκε να αναλάβει την ομάδα μέχρι τέλος της σεζόν.

Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 10:33 am

Να θυμήσω για όσους το έχουν ξεχάσει πριν από αρκετά χρόνια (εποχές που η ΑΕΚ έπαιζε στο Ελληνικό αν δε κάνω λάθος) ο Πεδουλάκης είχε αναλάβει την ΑΕΚ και έφυγε μετά τη πρώτη προπόνηση. Είχαν υπάρξει μεγάλες αντιδράσεις για τη πρόσληψη του από τους οργανωμένους.

Κάποιο περιστατικό είχε συμβεί στο παρελθόν το οποίο μου διαφεύγει αλλά είχε λήξει η συνεργασία πριν καν ξεκινήσει.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 10:40 am

η αεκ πρεπει καποια στιγμη να καταλαβει οτι δεν ειναι κοντα στο επιπεδο του παναθηναικου και του ολυμπιακου, αλλα απεχει πολυ ακομα και πρεπει να ακολουθησει το μοντελο του προμηθεα, οχι του παναθηναικου με πολυ λιγοτερα χρηματα.
επειδη πηρε ενα bcl και περσυ το κυπελλο, δεν σημαινει οτι θα παρει το πρωταθλημα. δν ειναι ποδοσφαιρο το μπασκετ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6460
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 12:44 pm

Τελικά ο Βαγγέλης Αγγέλου θα είναι πιθανότατα ο νέος προπονητής της ΑΕΚ.

Εντάξει, δεν ξέρω αν είναι και η ιδανικότερη επιλογή, αλλά στις περισσότερες από τις ομάδες του έχει κάνει δουλειά. Άλλο επίπεδο η ΑΕΚ ωστόσο. Μάλλον πάντως περισσότερο μοιάζει σαν λύση μέχρι το τέλος της σεζόν, και βλέπουμε. Όχι μόνιμη.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 4:53 pm

Ilias7 έγραψε:
Δευ Απρ 12, 2021 10:33 am
Να θυμήσω για όσους το έχουν ξεχάσει πριν από αρκετά χρόνια (εποχές που η ΑΕΚ έπαιζε στο Ελληνικό αν δε κάνω λάθος) ο Πεδουλάκης είχε αναλάβει την ΑΕΚ και έφυγε μετά τη πρώτη προπόνηση. Είχαν υπάρξει μεγάλες αντιδράσεις για τη πρόσληψη του από τους οργανωμένους.

Κάποιο περιστατικό είχε συμβεί στο παρελθόν το οποίο μου διαφεύγει αλλά είχε λήξει η συνεργασία πριν καν ξεκινήσει.
Νόμιζα ότι ήταν άλλοι λόγοι τότε κι όχι οπαδικοι. I'll dig into.it.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 4:56 pm

Ilias7 έγραψε:
Δευ Απρ 12, 2021 10:33 am
Να θυμήσω για όσους το έχουν ξεχάσει πριν από αρκετά χρόνια (εποχές που η ΑΕΚ έπαιζε στο Ελληνικό αν δε κάνω λάθος) ο Πεδουλάκης είχε αναλάβει την ΑΕΚ και έφυγε μετά τη πρώτη προπόνηση. Είχαν υπάρξει μεγάλες αντιδράσεις για τη πρόσληψη του από τους οργανωμένους.

Κάποιο περιστατικό είχε συμβεί στο παρελθόν το οποίο μου διαφεύγει αλλά είχε λήξει η συνεργασία πριν καν ξεκινήσει.
https://www.google.com/amp/s/www.sport- ... amp/212111

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 5:00 pm

Οπως ακριβως τα λεει ο ssouliss και ο irving. To θεμα με την συγκεκριμμενη ομαδα ειναι η ελλειψη επαφης με την τωρινη της μπασκετικη πραγματικοτητα ( Θυμαστε τις σχεδον υποχρεωτικες παρακολουθησεις του '1968' ?) , μαζι με οτι αλλο υπαρχει στους αλλους δυο , (ελλειψη του να μπορουν να βαλουν συγκεκριμμενους μακροπροθεσμους στοχους και να τους ακολουθησουν , καθολου οργανωση, μηδεν ταπεινοτητα αλλα προσκαιροι μεγαλοιδεατισμοι κλπ κλπ ).
To δικο μου προβλημα ειναι οτι ετσι καιγονται διαφοροι ταλαντουχοι και μη, που πανε εκει, ( αν και απο καποιο σημειο και μετα δεν εχουν δικαιολογια, την μεγαλυτερη ευθυνη στο τελος την εχουν αυτοι και οι γονεις μιας και δεν μπορουν να προσποιηθουν αγνοια)
:sorry:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 6:16 pm

Το καλοκαίρι έγινε έγκλημα.
Την εποχή που το μπάσκετ έχει πάει στην αθλητικότητα όσο ποτέ να γεμίζεις την ομάδα 33-35χρονους ευπαθείς στους τραυματισμούς που ακόμα και στα νιάτα τους σοφτ ήταν.
Φταίει η διοίκηση αλλά δεν είναι μόνο η διοίκηση, και στον ΠΑΟΚ και στην Κηφισιά το ίδιο έκανε ο Παπαθεοδώρου με ομάδες γεμάτες σχεδόν συνταξιούχους.

Η διοίκηση της ΑΕΚ φταίει γιατί δεν μπορεί να κρατήσει ένα πλάνο, άλλα λέει(ανάδειξη νέων) άλλα κάνει(παίρνει σχεδόν παλαίμαχους) κι άλλα εννοεί(αναβίωση αυτοκρατορίας) :D

Ο Παπαθεοδώρου φταίει σίγουρα και αποδείχθηκε ανεπαρκής.

Αν όμως θεωρηθεί ότι το πρόβλημα ήταν ο Παπαθεοδώρου σε κάνα χρόνο θα γράφουμε τα ίδια.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 6:18 pm

Θα συμφωνήσω με τον yorgo ότι ο Πεδουλακης θα ήταν εξαιρετική επιλογή για την ΑΕΚ.

Αυτά τα οπαδικα δεν τα καταλαβαίνω, αν τον θεκει Αγγελόπουλος μια χαρά θα τον δεχτούν οι φίλαθλοι.

Να πούμε ότι το ροστερ της ΑΕΚ δεν είναι κακό, αντιθέτως έχει ποιοτικότατους παίκτες. Δεν έγιναν όμως σε καμία περίπτωση ομάδα. Βλέπεις πχ πως παίζει ο Προμηθέας και είναι μέρα με την νύχτα

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 6:22 pm

pan24 έγραψε:
Δευ Απρ 12, 2021 6:16 pm
Το καλοκαίρι έγινε έγκλημα.
Την εποχή που το μπάσκετ έχει πάει στην αθλητικότητα όσο ποτέ να γεμίζεις την ομάδα 33-35χρονους ευπαθείς στους τραυματισμούς που ακόμα και στα νιάτα τους σοφτ ήταν.
Φταίει η διοίκηση αλλά δεν είναι μόνο η διοίκηση, και στον ΠΑΟΚ και στην Κηφισιά το ίδιο έκανε ο Παπαθεοδώρου με ομάδες γεμάτες σχεδόν συνταξιούχους.

Η διοίκηση της ΑΕΚ φταίει γιατί δεν μπορεί να κρατήσει ένα πλάνο, άλλα λέει(ανάδειξη νέων) άλλα κάνει(παίρνει σχεδόν παλαίμαχους) κι άλλα εννοεί(αναβίωση αυτοκρατορίας) :D

Ο Παπαθεοδώρου φταίει σίγουρα και αποδείχθηκε ανεπαρκής.

Αν όμως θεωρηθεί ότι το πρόβλημα ήταν ο Παπαθεοδώρου σε κάνα χρόνο θα γράφουμε τα ίδια.

Και στον ΠΑΟΚ και στην Κηφισιά ανέβασε το μπάτζετ για μια εφήμερη επιτυχία χωρίς πλάνο, ο ίδιος έκανε το κομμάτι του εκμεταλλευόμενος και την καλή δημοσιότητα, όταν όμως έφυγε άφησε πίσω καμμένη γη

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6460
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 6:33 pm

Μα σε καμία σχεδόν από τις δουλειές του μέχρι τώρα ο Παπαθεοδώρου έδειξε ότι μπορεί να δημιουργήσει μια ομάδα που να έχει συνέχεια.

Κάτι έκανε με την Κηφισιά αρχικά που την πήρε από την Α2 και σε λίγα χρόνια την έβαλε στην εξάδα της Α1, αλλά κι εκεί στηρίχτηκε σε πολλούς βετεράνους και ομάδες μιας χρήσης. Δεν θυμάμαι κιόλας να έχει πάρει στα χέρια του Έλληνα και να τον εξελίξει, με εξαίρεση 2-3 περιπτώσεις ίσως (που κι αυτοί κυρίως ρολίστες έγιναν).

Έφτιαξε κατά μεγάλο βαθμό όνομα λόγω των επιτυχιών με τις μικρές εθνικές, που είχε την τύχη κιόλας να έχει καλές φουρνιές να διαχειριστεί, και που δεν χρειαζόταν να στήσει ομάδες από το μηδέν ή να τις δουλέψει σε βάθος σεζόν.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΕΚ”