ΑΕΚ - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 05, 2021 8:13 am

Pointgod έγραψε:
Τετ Αύγ 04, 2021 9:35 pm

Ενδιαφέρουσα η δουλειά του Δεδα, που πρώτη φορά θα έχει τόσο καλά εργαλεία για να παίξει το μπάσκετ που του αρέσει. Ισπανό PG, πολύ αθλητικά φοργουορντ, ψηλούς που σουτάρουν, υπερθέαμα που είπε και ο Αγγελοπουλος σήμερα :)
Τη διάβασα τη συνέντευξη του τύπου.
Ψάρωσα με τον τίτλο (κάτι σαν κορυφή της Ευρώπης) και μπήκα να δω ανυποψιάστος κι έχοντας ξεχάσει την ιστορία με τα ban.

Αμετροέπεια φουλ.
Ξεχωρίζω το υπερθέαμα που λες κι εσύ.
Κατά τ' άλλα αν ο Μάνι είναι στην κατάσταση που ήταν στο πρώτο του πέρασμα από την ΑΕΚ κι ο Παππάς μπορεί και γυρίσει όπως ήταν στην Πολωνία (αρκετά δύσκολο όπως και του Κολόμ) θα τραβήξει η ΑΕΚ.
Οι 3 τους αυτοί είναι τα γερά ονόματα με τη τη διαφορά ότι έχουν παίξει πολύ λίγο μπάσκετ την τελευταία 3ετία κι οι οιωνοί δεν είναι κι οι καλύτεροι.
Για την ΑΕΚ μακάρι να διαψευστώ.
Αλλά ο τύπος αυτός δεν μου αρέσει καθόλου.

Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 05, 2021 10:10 am

Σύμφωνα απόλυτα. Βέβαια για να πετάς 16εκ πρέπει να έχεις μια άλφα τρέλα.

Περίμενα πολύ χειρότερη την ΑΕΚ πάντως, όπως λες μεγάλα ερωτηματικά και τα 4 γκαρντ (θα έβαζα και Κόνιαρη), αλλά αν είναι καλά, μαλλον θα είναι η καλύτερη 4αδα την Α1 πλην αιωνίων.

Πολύ ποιότητα και εμπειρία.

Στα υπέρ οι επιλογές Φλιωνη-Πετρόπουλου για βάθος και άμυνα, σαν εφεδρικές λυσεις στο 1-2. Θα δώσουν χρόνο στους υπόλοιπους να βρουν το ρυθμό τους.

Τόσο η ομάδα όσο και οι παίκτες που ήρθαν χρειάζονταν μια νέα αρχή. Πιστεύω ότι θα βγει σε καλό για όλες τις πλευρές.

Νέο γήπεδο, καλός Έλληνας προπονητής. Θέλει χρόνο.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 25, 2021 2:12 am

Κολομ Κονιαρης Φλιωνης
Παππας Αγκολα
Βαουλετ Χαρις Πετροπουλος
Γκριφιν Φιλιππακος
Γιελοβατς Μπογρης Μαυροειδης

Κακη ομαδα δεν τη λες.. με πολλά "αν" βεβαια. Αν τα θέματα με τα μπαν δεν λυθούν τωρα, θα τα βρουν μπροστά τους μεσα στη σεζόν αν και ο Κοτζιάς στο sdna είπε πως μαθαινει ότι θα σβηστούν σύντομα. Στο αγωνιστικό κομμάτι τωρα, μαρεσει πολυ ο κοουτς Δεδας και θέλω να δω τι θα παρουσιάσει, χρειάζεται έναν ακόμη παιχτη εκει στο 4 (4/3 ή 4/5). Ενδιαφέρον σύνολο παντως εχουν φτιάξει όπως και να χει.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 25, 2021 7:35 am

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Αύγ 25, 2021 2:12 am
Κολομ Κονιαρης Φλιωνης
Παππας Αγκολα
Βαουλετ Χαρις Πετροπουλος
Γκριφιν Φιλιππακος
Γιελοβατς Μπογρης Μαυροειδης

Κακη ομαδα δεν τη λες.. με πολλά "αν" βεβαια. Αν τα θέματα με τα μπαν δεν λυθούν τωρα, θα τα βρουν μπροστά τους μεσα στη σεζόν αν και ο Κοτζιάς στο sdna είπε πως μαθαινει ότι θα σβηστούν σύντομα. Στο αγωνιστικό κομμάτι τωρα, μαρεσει πολυ ο κοουτς Δεδας και θέλω να δω τι θα παρουσιάσει, χρειάζεται έναν ακόμη παιχτη εκει στο 4 (4/3 ή 4/5). Ενδιαφέρον σύνολο παντως εχουν φτιάξει όπως και να χει.
Λογικά θα πάρει και έναν παίκτη στο 4/5 ακόμα η ΑΕΚ. Μου φαίνεται λίγο απίθανο κιόλας να βγάλει σεζόν Ελλάδα+Ευρώπη με 4ο και 5ο ψηλό τον Μαυροειδή και τον Φιλιππάκο. Οι μόνοι Έλληνες στο 4 που υπάρχουν διαθέσιμοι νομίζω είναι ο Σάκοτα, ο οποίος βέβαια έχει να παίξει μπάσκετ πάνω από έναν χρόνο, και ο Βασιλόπουλος. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να γίνει καμία έκπληξη και να έρθει ο Κουφός στο 5, με τον Γιέλοβατς σε αυτή την περίπτωση να ανεβαίνει περισσότερο στο 4.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 06, 2021 7:08 am

Ισχύει για τον Ian Hummer;

Αθλητικό ψηλό να τρώει παιδάκια θέλει, όχι λευκό 4αρι...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 546
Δημοσιεύσεις: 1489
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 07, 2021 10:12 pm

Η ΑΕΚ ΒC ανακοινώνει, ότι υπέγραψε σήμερα (07/10) συμβόλαιο με τον Ίαν Χάμερ (Ian Hummer).

https://www.aekbc.gr/el/articles-3838/u ... 7PKAnjD_Wo

0
iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Δεκ 20, 2021 6:54 pm

Ο Βαουλέτ εμένα στην αρχή μου είχε φανεί υπερτίμιος.Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί τον έβαλε στην άκρη ο Δέδας..

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5232
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 21, 2021 7:00 am

iraklisiraklis έγραψε:
Δευ Δεκ 20, 2021 6:54 pm
Ο Βαουλέτ εμένα στην αρχή μου είχε φανεί υπερτίμιος.Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί τον έβαλε στην άκρη ο Δέδας..
Μήπως και ο ίδιος με όλη την κατάσταση είχε ξενερώσει, ποιος ξερει. Ούτως ή άλλως αναπλήρωση του δεν μπορεί να γίνει με τόσα μπαν, χάθηκε και ο Γέλοβατς, να δούμε μην σκάσουν και άλλες αποχωρήσεις. Τουλάχιστον πήραν τον Σαντ-Ρος από τον Παναθηναϊκό.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3224
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 21, 2021 1:41 pm

Conan1982 έγραψε:
Τρί Δεκ 21, 2021 7:00 am
Μήπως και ο ίδιος με όλη την κατάσταση είχε ξενερώσει, ποιος ξερει. Ούτως ή άλλως αναπλήρωση του δεν μπορεί να γίνει με τόσα μπαν, χάθηκε και ο Γέλοβατς, να δούμε μην σκάσουν και άλλες αποχωρήσεις. Τουλάχιστον πήραν τον Σαντ-Ρος από τον Παναθηναϊκό.
Αθάνατος ο ΕΣΑΚΕ :roulette: :banghead:

Εντωμεταξύ μετά από λίγη ώρα ξαναπήρε μεταγραφή για τον Παναθηναϊκό!! :hoho:

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 21, 2021 2:10 pm

Τι έγινε με τον σαντ ρος;
Η ΑΕΚ μάλλον πάει για κανόνι δεν της έχουν μείνει και πολλοί παίκτες και αν υπήρχε σοβαρότητα στην ΕΑΑ και ΕΣΑΚΕ θα ήταν ήδη στην Α2
Ο Βάλουετ μια χαρά ήταν για την ΑΕΚ και εμένα μου άρεσε το στιλ του
Ποιοί παίκτες τις μείνανε

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5232
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 21, 2021 2:33 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Δεκ 21, 2021 2:10 pm
Τι έγινε με τον σαντ ρος;
Στο λινκ με το ρόστερ της ΑΕΚ φαινόταν και ο Σαντ Ρος, αλλά το διόρθωσαν, άρα στην ΕΟΚ μας παρακολουθούν :D
Ή έχουμε και μέλος

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 21, 2021 3:11 pm

Μπορεί με τον Βαουλετ να υπήρχε το γνωστό που συμβαίνει με τις ελληνικές ομάδες (κι όχι μόνο την ΑΕΚ), να του είχε χρωστούμενα, ο ίδιος να πίεζε, να μπήκε στο περιθώριο μέχρι να κάνει πίσω και στο τέλος να έφυγε ίσως με μια άτυπη συμφωνία. Του τύπου θα σε αφήσουμε να φύγεις για αλλού (έκλεισε στην Μανρέσα), αρκεί να μην κάνεις καμιά προσφυγή στο κοντινό έστω μέλλον.

Δεν ξέρω πάντως πως θα βγει η χρόνια. Γιατί υπάρχουν και ακριβά συμβόλαια όπως τον Colom και Παππά. Συν τα λειτουργικά έξοδα γιατί και το κλειστό στα Λιόσια δεν συντηρείται με πενταροδεκάρες.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5232
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 22, 2021 10:45 am

Βλέπω και συνέντευξη του Μπόγρη που αναφέρει ότι έχει συμβόλαιο, είναι σε άδεια με...αποδοχές (να το δούμε αυτό), και περιμένει.
https://kontranews.gr/SPOR/Ayta-ypostir ... y-stin-AEK

Επίσης τουιτάρισμα του Ράις που φαίνεται να έχει ...υπομονή ο άνθρωπος για να κάνει ότι χρειαστεί και όσο χρειαστεί μέχρι να εισπράξει όλα όσα του χρωστάνε:
https://www.in.gr/2021/12/22/sports/eks ... n-epilogi/

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 22, 2021 10:58 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Δεκ 22, 2021 10:45 am
Επίσης τουιτάρισμα του Ράις που φαίνεται να έχει ...υπομονή ο άνθρωπος για να κάνει ότι χρειαστεί και όσο χρειαστεί μέχρι να εισπράξει όλα όσα του χρωστάνε:
https://www.in.gr/2021/12/22/sports/eks ... n-epilogi/
η καλύτερη του θα είναι να καθυστερούν να τον πληρώσουν, λογικά θα μιλάμε για αστείο ποσό (ένα μήνα έκατσε στην ομάδα), οπότε θα τα έχει να κάθονται και να μαζεύουν προσαυξήσεις. καθόλου άσχημα.

Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 22, 2021 11:56 am

Η ιστορία με τα μπαν εδώ και 2-3 χρόνια ήταν ύποπτη. Και μάλλον ο κόμπος έφτασε στο χτένι ίσως και με τη βοήθεια της κορωνοιστοριας.

Η μετακίνηση επίσης στα Λιόσια δεν έβγαζε και πολύ νόημα οπότε και αυτή γέννα ερωτηματικά.

Α1 πρότυπο διοργάνωσης.
3 ομάδες με αφαίρεση βαθμών
Η Αεκ υπο διάλυση
Η Τσαπας τιμ να κάνεις τσαπιες.
Μία ωραία ατμόσφαιρα

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΕΚ”