Περιστέρι winmasters - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

HackerBaby

 a1greece
Reactions: 430
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Ιουν 26, 2022 2:01 pm

Προσωπικά το όλο πρότζεκτ μου φαντάζει,για να μην πω καταδικασμένο,θα πω όμως σίγουρα βεβιασμενο.

Με πια λογική πας και μου δίνεις τα κλειδιά της ομάδας , ανεβάζοντας και το μπάτζετ μάλιστα,σε έναν εντελώς άγουρο προπονητή ,που συγγνώμη κιόλας, δεν θεωρώ ,(ελπίζω να μην παρεξηγηθω απλά είναι η άποψη μου ), ότι δείχνει να έχει το iq του καλού coach ,την σπιρτάδα ρε παιδί μου ,τον βλέπεις και από τις συνεντεύξεις .

Όπως και να έχει βγει δε βγει το πρότζεκτ ,το περιστέρι δείχνει αντιεπαγγελματισμο και ρισκάρει τρομερά χωρίς λόγο κιόλας.

3
3 Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 2:23 pm

shaq7 έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 1:19 pm
Θα φτιαξει ομαδαρα ο μπιλης μαλλον,τον βοηθαει και ο μανατζερ του..Αν ενα ειναι σιγουρο για τον κοουτς σπανουλη ειναι οτι θα εχει τον σεβασμο απολους τους παικτες,τουλαχιστον στην αρχη της καριερας του..Αν του κουνηθει ο μουντι πχ θα τον στειλει αδιαβαστο και θα μπει αυτος να παιξει,παιζει να ειναι καλυτερος ακομα και τωρα :D

Οτι θα φτασει το επιπεδο του σαρας εγω το εχω σιγουρο..μετα θα δειξει αν θα μπορει να διαχειριστει τεραστιες προσωπικοτητες,ο σαρας πχ δεν μπορει οπως αποδειχτηκε κατι που φοβαμαι και για τον σπανουλη.

Εντωμεταξυ οσοι λενε οτι δεν εχει εμπειρια δεν σκεφτονται οτι απο σφαιρο και μετα αυτος ηταν σχεδον προπονητης :roofl:
Το επιπεδο του Σαρας? Δηλαδη θα φτασει σιγουρα σε επιπεδο τοπ 5 στην Ευρωπη σιγουρα? Χωρις να τον εχουμε δει καν να προπονει ομαδα? Μαλλον προτρέχουμε...

Εγω παντως δεν θεωρω οτι θα γινει κατι το σπουδαιο σαν προπονητης, ενα στυλ Κατας θα ειναι κατα την αποψη μου.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 2:28 pm

HackerBaby έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 2:01 pm
Προσωπικά το όλο πρότζεκτ μου φαντάζει,για να μην πω καταδικασμένο,θα πω όμως σίγουρα βεβιασμενο.

Με πια λογική πας και μου δίνεις τα κλειδιά της ομάδας , ανεβάζοντας και το μπάτζετ μάλιστα,σε έναν εντελώς άγουρο προπονητή ,που συγγνώμη κιόλας, δεν θεωρώ ,(ελπίζω να μην παρεξηγηθω απλά είναι η άποψη μου ), ότι δείχνει να έχει το iq του καλού coach ,την σπιρτάδα ρε παιδί μου ,τον βλέπεις και από τις συνεντεύξεις .

Όπως και να έχει βγει δε βγει το πρότζεκτ ,το περιστέρι δείχνει αντιεπαγγελματισμο και ρισκάρει τρομερά χωρίς λόγο κιόλας.
Είναι 2-3 χρόνια που η ομάδα έχει χάσει τον προσανατολισμό της κι η επιλογή Σπανούλη ειναι do or die για κάποια στελέχη (Πανταζόπουλο). Όταν γύρισε ο ΓΣΠ την σεζόν 18-19 κι με την εξαιρετική καθοδήγηση του Πεδουλάκη, ο ΓΣΠ είχε επιστρέψει με σωστό τρόπο (ταλαντούχοι νέοι + καλοί ξένοι),οι οποίοι ήταν δεμένοι με συμβόλαιο κι είχαν περιθώρια εξέλιξης. Ε μετά χάθηκε η μπάλα κάπως κι φτάσαμε στο σήμερα.... Μόλις βγήκε άρθρο κ αναφορά για ενδιαφέρον για τον Jerai Grant

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 2:35 pm

Το να κάνεις ομάδα τύπου superteam για το επίπεδο σου, πολύ σπάνια βγαίνει σε καλό ειδικά στην Ευρωπη.

Πόσο μάλλον με rookie προπονητή που η μόνη του εμπειρία από κοουτσάρισμα σε οποιοδήποτε επίπεδο είναι σε μεικτή εφήβων για τουρνουά λίγων αγωνιστικών.

Ελπίζω τουλάχιστον να είναι εξασφαλισμένη η χρηματοδότηση για αυτή την μεγάλη αύξηση στο μπάτζετ και ανεξάρτητα του τι θα γίνει αγωνιστικά, να μην μιλάμε σε 1-2 χρόνια για νέα περίπτωση ΑΕΚ.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 2:44 pm

pan24 έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 2:35 pm
Το να κάνεις ομάδα τύπου superteam για το επίπεδο σου, πολύ σπάνια βγαίνει σε καλό ειδικά στην Ευρωπη.

Πόσο μάλλον με rookie προπονητή που η μόνη του εμπειρία από κοουτσάρισμα σε οποιοδήποτε επίπεδο είναι σε μεικτή εφήβων για τουρνουά λίγων αγωνιστικών.

Ελπίζω τουλάχιστον να είναι εξασφαλισμένη η χρηματοδότηση για αυτή την μεγάλη αύξηση στο μπάτζετ και ανεξάρτητα του τι θα γίνει αγωνιστικά, να μην μιλάμε σε 1-2 χρόνια για νέα περίπτωση ΑΕΚ.
Θεωρώ πως δεν θα έχουν οικονομικο θέμα, υπάρχει ένας καλός οικονομικός πυρήνας στην διοίκηση κι παρά τις ατασθαλίες των 2 προηγούμενων ετών,δεν εχει υπάρξει θέμα. Για την αποζημίωση του Μαυροκεφαλίδη πχ, πρέπει να δόθηκε 6ψηφιο ποσό....

Στην χειρότερη των περιπτώσεων κι άμα δεν πάει καλά το πείραμα αυτό κι δημιουργηθεί οικονομικο έλλειμμα,θα πέσει σε τεράστιο βαθμό το μπάτζετ,θα βλέπουμε νέους να έχουν ενεργό χρόνο συμμετοχής κι όλο κι κάποιος θα εμφανιστεί για τον ρόλο του προπονητή(RG για σένα λέω).

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 2:46 pm

Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 2:23 pm
shaq7 έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 1:19 pm
Θα φτιαξει ομαδαρα ο μπιλης μαλλον,τον βοηθαει και ο μανατζερ του..Αν ενα ειναι σιγουρο για τον κοουτς σπανουλη ειναι οτι θα εχει τον σεβασμο απολους τους παικτες,τουλαχιστον στην αρχη της καριερας του..Αν του κουνηθει ο μουντι πχ θα τον στειλει αδιαβαστο και θα μπει αυτος να παιξει,παιζει να ειναι καλυτερος ακομα και τωρα :D

Οτι θα φτασει το επιπεδο του σαρας εγω το εχω σιγουρο..μετα θα δειξει αν θα μπορει να διαχειριστει τεραστιες προσωπικοτητες,ο σαρας πχ δεν μπορει οπως αποδειχτηκε κατι που φοβαμαι και για τον σπανουλη.

Εντωμεταξυ οσοι λενε οτι δεν εχει εμπειρια δεν σκεφτονται οτι απο σφαιρο και μετα αυτος ηταν σχεδον προπονητης :roofl:
Το επιπεδο του Σαρας? Δηλαδη θα φτασει σιγουρα σε επιπεδο τοπ 5 στην Ευρωπη σιγουρα? Χωρις να τον εχουμε δει καν να προπονει ομαδα? Μαλλον προτρέχουμε...

Εγω παντως δεν θεωρω οτι θα γινει κατι το σπουδαιο σαν προπονητης, ενα στυλ Κατας θα ειναι κατα την αποψη μου.
καλα δεν τον εχω τοπ 5 τον σαρας μετα το στραπατσο που εχει φαει στην μπαρτσελονα..2καλες χρονιες εχει κανει σε τελειο περιβαλλον και σαν αουτσαιντερ και μαλιστα με πολυ τυχη την μια χρονια να πετυχει διαλυμενο απο τραυματισμους ολυμπιακο,το να λεμε οτι ειναι τοπ 5 προπονητης ενω εχει αποτυχει παταγωδως στην μπαρτσα νομιζω ειναι τραβηγμενο απο τα μαλλια. Εδειχνε οτι μπορουσε να γινει τετοιος αλλα απο το να φτασει εκει εχει πολυυυυ δρομο.Οποτε για μενα ο σαρας ειναι ενας καλος προπονητης με προοπτικες να γινει καποια στιγμη κορυφαιος,το ιδιο επιπεδο πιστευω θα φτασει και ο σπαν.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 3:14 pm

shaq7 έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 2:46 pm
Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 2:23 pm


Το επιπεδο του Σαρας? Δηλαδη θα φτασει σιγουρα σε επιπεδο τοπ 5 στην Ευρωπη σιγουρα? Χωρις να τον εχουμε δει καν να προπονει ομαδα? Μαλλον προτρέχουμε...

Εγω παντως δεν θεωρω οτι θα γινει κατι το σπουδαιο σαν προπονητης, ενα στυλ Κατας θα ειναι κατα την αποψη μου.
καλα δεν τον εχω τοπ 5 τον σαρας μετα το στραπατσο που εχει φαει στην μπαρτσελονα..2καλες χρονιες εχει κανει σε τελειο περιβαλλον και σαν αουτσαιντερ και μαλιστα με πολυ τυχη την μια χρονια να πετυχει διαλυμενο απο τραυματισμους ολυμπιακο,το να λεμε οτι ειναι τοπ 5 προπονητης ενω εχει αποτυχει παταγωδως στην μπαρτσα νομιζω ειναι τραβηγμενο απο τα μαλλια. Εδειχνε οτι μπορουσε να γινει τετοιος αλλα απο το να φτασει εκει εχει πολυυυυ δρομο.Οποτε για μενα ο σαρας ειναι ενας καλος προπονητης με προοπτικες να γινει καποια στιγμη κορυφαιος,το ιδιο επιπεδο πιστευω θα φτασει και ο σπαν.
Γιατι εχει αποτυχει παταγωδως; Πηρε μια μπαρτσα με τεραστιο μπατζετ που ηταν εκτος 8αδας, ειχε και αυτος τεραστιο μπατζετ, την πηγε final 4 μετα απο πολλα χρονια, εχασε ευρωλιγκα στο σουτ και πηρε πρωταθλημα την πρωτη χρονια. Την 2η ηταν πρωτος regular και βγηκε final 4. Δεν πηρε τιτλους, εκανε απειρα λαθη και ειχε απειρες εμμονες αλλα το παταγωδως δεν το καταλαβαινω.

Για εμας εδω στην Ελλαδα καποιος ειναι ή ο καλυτερος με μιση σεζον καλη ή αμπαλος αν κανει ενα κακο τριμηνο. Τα ισοπεδωνουμε ολα κατευθειαν και ουτε βλεπουμε τι εχει γινει πριν.

Ο Σαρας φετος δεν τα πηγε καλα, αλλα ακομα και ετσι αν δεν τα εσπαγε με καποιους παικτες σιγουρα θα επαιρνε εναν απο τους 2 σημαντικους τιτλους στο τελος. Στις 5-6 σεζον που εχει ως τωρα σαν πρωτο προπονητης, ενα κακο τριμηνο εχει. Και μεις τον βγαλαμε οτι δεν ειναι καλος και δεν ειναι στους τοπ 5. Και ξαφνικα ο Σπανουλης θα ειναι σιγουρα εστω στο επιπεδο του Σαρας χωρις καν να εχει προπονησει ομαδα. Τι να πω...

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 3:33 pm

Μαλλον δεν διαβασες τι ειπα..Δεν ειπα οτι ο σπανουλης στο περιστερι θα ειναι επιπεδου σαρας αλλα οτι θεωρω οτι σε 5-6χρονια θα ειναι στο επιπεδο που ειναι τωρα ο σαρας.Ε αν δεν θεωρεις οτι απετυχε παταγωδως με μικτη κοσμου συν τον μιροτιτς!! να παιζει το χειροτερο μπασκετ που σε ποναει η ψυχη σου να το βλεπεις τι να πω,εχουμε αλλη αποψη..Φετος εχασε απο την μιση ομαδα της ρεαλ και με τον λασο στο νοσοκομειο ενω και την μια νικη που ισοφαρησε μην πω πως την πηρε...Ειχε τον μιροτιτς παντως να ποσταρει ασταματητα :roofl: Το μπασκετ που παιζει δυο χρονια με τοσο ταλαντουχους παικτες επρεπε να του παρουν το διπλωμα..η δικη μου αποψη παντα. Βεβαια εγω δεν αναιρεσα οτι στην ζαλγκιρης επαιζε πολυ ωραιο μπασκετ με ρολους και τους ειχε ολους σουζα.

Στην ευρωλιγκα θα ναι φετος, Ομπραντοβιτς-Μπαρτζω-Λασο-Μεσινα-Τρινκιερι-Ιτουδης-Αταμαν ,ισως τσαβι...ηδη σου βρηκα 8 καλυτερους προπονητες :roofl:

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 3:34 pm

Το Περιστερι θα εχει την προσοχη ολης της μπασκετικης Ελλαδας φετος, θα εινανι η 3η πιο watched ομαδα μετα τους αιωνιους.

Δεδομενου και οτι δεν εχει καποιον "hard" στοχο (πχ να παρει καποιο τροπαιο), δε νομιζω οτι ρισκαρει τρομερα. Εδω καταφερε η Λαρισα να παει 4αδα Α1, γιατι να μη τα καταφερει το Περιστερι ;

Εγω θεωρω οτι αν δεν δειξουν συμπεριφορα κλασικων Ελληνων παραγοντων (ξηλωμα και αλλαγη των παντων στη 2η στραβη) θα τους βγει το προτζεκτ με Σπανουλη, ισως βρουν δια της πλαγιας οδου και καποιον χορηγο ακομα κιολας.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 430
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Ιουν 26, 2022 3:51 pm

Μόνο για το περιστέρι δε θα γίνονται σχόλια σε αυτό το τοπικ φέτος :drunk:

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 4:26 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 2:28 pm
Μόλις βγήκε άρθρο κ αναφορά για ενδιαφέρον για τον Jerai Grant
Δύσκολο, μιας που ο Τζούστον περισσότερο για το 5 είναι παρά για το 4. Βασικά το 5 νομίζω πως έκλεισε, μαζί με κάποιον Έλληνα ακόμα συμπληρωματικό.

Αντίθετα, το νέο όνομα που ακούστηκε (θα ακούγονται πάρα πολλά, λόγω Σπανούλη) είναι ο Ντέβιν Ντέιβις (του Λαυρίου). Κολλάει πολύ περισσότερο.

Η όλη συζήτηση που κάνετε περί των στόχων του Περιστερίου έχει μεγάλο ενδιαφέρον όντως. Σίγουρα περιμένουν πολύ περισσότερα από το brand Σπανούλης, παρά από τον προπονητή Σπανούλη αυτή τη στιγμή. Και σε κάθε περίπτωση, πρέπει να διαθέσουν και για ένα ρόστερ που θα μπορέσει να προχωρήσει σχετικά και στην Ευρώπη.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 4:44 pm

Με Μπίλαν, Τζούστον, Ντέιβις, Κασελάκη και έναν συμπληρωματικό Έλληνα για το 5 μάλλον κλείνει η ρακέτα.
Ο Κασελάκης παίζει και 3 αλλά σε κάθε περίπτωση δεν υπάρχει αρκετός χρόνος στο 4-5 για άλλη ακριβή μεταγραφή θεωρώ.

Ούτε και θέσεις ξένου δηλαδή.
Έχουν πάει 3 ξένοι στο 4-5
Υπάρχει ο Γκρέι(νομίζω, δεν έχει ακουστεί να φεύγει αλλά και να φύγει θα πρέπει να αποκτηθεί κάποιος για το 2-3), είναι κοντά στον Κένι Γουίλιαμς και θέλουν και ξένο άσσο(Μούντι ή άλλον).

Οπότε λογικά το ρόστερ πάει κάπως έτσι:

Μούντι(??), Μωραΐτης
Γουίλιαμς, Γκρέι
Γιαννόπουλος, Σαλούστρος
Κασελάκης(και 3), Ντέιβις
Μπίλαν, Τζούστον, Έλληνας

Δεν υπάρχει καμία πληροφορία τι γίνεται με Γιαννόπουλο και Σαλούστρο αλλά πιστεύω θα μείνουν.
Ουσιαστικά αν είναι αυτό το ρόστερ μένει ένας συμπληρωματικός Έλληνας στην περιφέρεια για να κλείσει.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 4:58 pm

benchwarmer έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 4:26 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 2:28 pm
Μόλις βγήκε άρθρο κ αναφορά για ενδιαφέρον για τον Jerai Grant
Δύσκολο, μιας που ο Τζούστον περισσότερο για το 5 είναι παρά για το 4. Βασικά το 5 νομίζω πως έκλεισε, μαζί με κάποιον Έλληνα ακόμα συμπληρωματικό.

Αντίθετα, το νέο όνομα που ακούστηκε (θα ακούγονται πάρα πολλά, λόγω Σπανούλη) είναι ο Ντέβιν Ντέιβις (του Λαυρίου). Κολλάει πολύ περισσότερο.

Η όλη συζήτηση που κάνετε περί των στόχων του Περιστερίου έχει μεγάλο ενδιαφέρον όντως. Σίγουρα περιμένουν πολύ περισσότερα από το brand Σπανούλης, παρά από τον προπονητή Σπανούλη αυτή τη στιγμή. Και σε κάθε περίπτωση, πρέπει να διαθέσουν και για ένα ρόστερ που θα μπορέσει να προχωρήσει σχετικά και στην Ευρώπη.
Ναι δεν κολλάει ιδιαίτερα με το υπάρχον ρόστερ κι τον Μπιλαν μπροστά του. Μόλις είδα το άρθρο για τον Devin Davis, καλή προσθήκη αλλά πάλι πηγαίνουν σε "σίγουρη" επιλογή,με γνώση από Basket League

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 5:05 pm

pan24 έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 4:44 pm
Με Μπίλαν, Τζούστον, Ντέιβις, Κασελάκη και έναν συμπληρωματικό Έλληνα για το 5 μάλλον κλείνει η ρακέτα.
Ο Κασελάκης παίζει και 3 αλλά σε κάθε περίπτωση δεν υπάρχει αρκετός χρόνος στο 4-5 για άλλη ακριβή μεταγραφή θεωρώ.

Ούτε και θέσεις ξένου δηλαδή.
Έχουν πάει 3 ξένοι στο 4-5
Υπάρχει ο Γκρέι(νομίζω, δεν έχει ακουστεί να φεύγει αλλά και να φύγει θα πρέπει να αποκτηθεί κάποιος για το 2-3), είναι κοντά στον Κένι Γουίλιαμς και θέλουν και ξένο άσσο(Μούντι ή άλλον).

Οπότε λογικά το ρόστερ πάει κάπως έτσι:

Μούντι(??), Μωραΐτης
Γουίλιαμς, Γκρέι
Γιαννόπουλος, Σαλούστρος
Κασελάκης(και 3), Ντέιβις
Μπίλαν, Τζούστον, Έλληνας

Δεν υπάρχει καμία πληροφορία τι γίνεται με Γιαννόπουλο και Σαλούστρο αλλά πιστεύω θα μείνουν.
Ουσιαστικά αν είναι αυτό το ρόστερ μένει ένας συμπληρωματικός Έλληνας στην περιφέρεια για να κλείσει.
Θεωρώ πως θα πάνε για κάτι πιο "woh" στην περιφέρεια (2-3), καθώς δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο με αυτη τη δόμηση (που κ εγώ έτσι την βλέπω να γίνεται)

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 5:35 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 5:05 pm
pan24 έγραψε:
Κυρ Ιουν 26, 2022 4:44 pm
Με Μπίλαν, Τζούστον, Ντέιβις, Κασελάκη και έναν συμπληρωματικό Έλληνα για το 5 μάλλον κλείνει η ρακέτα.
Ο Κασελάκης παίζει και 3 αλλά σε κάθε περίπτωση δεν υπάρχει αρκετός χρόνος στο 4-5 για άλλη ακριβή μεταγραφή θεωρώ.

Ούτε και θέσεις ξένου δηλαδή.
Έχουν πάει 3 ξένοι στο 4-5
Υπάρχει ο Γκρέι(νομίζω, δεν έχει ακουστεί να φεύγει αλλά και να φύγει θα πρέπει να αποκτηθεί κάποιος για το 2-3), είναι κοντά στον Κένι Γουίλιαμς και θέλουν και ξένο άσσο(Μούντι ή άλλον).

Οπότε λογικά το ρόστερ πάει κάπως έτσι:

Μούντι(??), Μωραΐτης
Γουίλιαμς, Γκρέι
Γιαννόπουλος, Σαλούστρος
Κασελάκης(και 3), Ντέιβις
Μπίλαν, Τζούστον, Έλληνας

Δεν υπάρχει καμία πληροφορία τι γίνεται με Γιαννόπουλο και Σαλούστρο αλλά πιστεύω θα μείνουν.
Ουσιαστικά αν είναι αυτό το ρόστερ μένει ένας συμπληρωματικός Έλληνας στην περιφέρεια για να κλείσει.
Θεωρώ πως θα πάνε για κάτι πιο "woh" στην περιφέρεια (2-3), καθώς δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο με αυτη τη δόμηση (που κ εγώ έτσι την βλέπω να γίνεται)
Πως όμως;
Άλλες θέσεις ξένων δεν υπάρχουν, εκτός αν δεν κρατήσουν τον Γκρέι.
Η άλλη περίπτωση είναι να πάνε για Μποχωρίδη αν ο Σπανούλης θέλει να παίζει πολύ με 3 γκαρντ.
Αλλά δεν έχει ακουστεί απολύτως τίποτα για αυτό.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιστέρι”