Περιστέρι winmasters - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 18, 2023 3:06 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Ιουν 18, 2023 2:50 pm
gspara έγραψε:
Κυρ Ιουν 18, 2023 2:01 pm
Πολυ κοντα σε συμφωνια με Μποχωριδη......
Κρίμα,μια χαρά κινήσεις έκανε η ομάδα μέχρι στιγμής,τι τον θέλει τον Μποχωριδη......... :sorry:
Κακιστη κινηση, απ τους πλεον αντιπαθεις και βρωμικους παικτες.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 436
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 18, 2023 3:19 pm

Reaper έγραψε:
Κυρ Ιουν 18, 2023 3:06 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Ιουν 18, 2023 2:50 pm


Κρίμα,μια χαρά κινήσεις έκανε η ομάδα μέχρι στιγμής,τι τον θέλει τον Μποχωριδη......... :sorry:
Κακιστη κινηση, απ τους πλεον αντιπαθεις και βρωμικους παικτες.
Συμφωνώ, μακάρι να μην προχωρήσει η περίπτωση του....

Από την σεζόν 2018-2019 όταν έπαιζε ο Αρης με το Περιστέρι την 6η αγωνιστική κι είχε ρίξει εσκεμμένα σφαλιάρα στον Harrow σε διείσδυση του προς το τέλος του ματς, προσωπικά δεν θέλω να τον δω στην ομάδα μου. Να μην πω για τις λαβές στους φετινους τελικούς....

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Ιουν 18, 2023 3:53 pm

Οι διαθεσιμοι ελληνες με καποιο επιπεδο ειναι τοσοι λιγοι , που ο μποχωριδης ειναι αναγκαια επιλογη για το περιστερι. Και δεν ειναι τοσο κακος παικτης οσο εδειξε στο φετινο παναθηναικο.
Με σωστη διαχειρηση απο τον προπονητη και σε ηρεμο περιβαλλον εχει πραγματα να δωσει σημαντικα.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 436
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 18, 2023 4:34 pm

Dedalos έγραψε:
Κυρ Ιουν 18, 2023 3:53 pm
Οι διαθεσιμοι ελληνες με καποιο επιπεδο ειναι τοσοι λιγοι , που ο μποχωριδης ειναι αναγκαια επιλογη για το περιστερι. Και δεν ειναι τοσο κακος παικτης οσο εδειξε στο φετινο παναθηναικο.
Με σωστη διαχειρηση απο τον προπονητη και σε ηρεμο περιβαλλον εχει πραγματα να δωσει σημαντικα.
Με το συμβόλαιο που θα αξιώνει βρίσκεις έναν ξένο παίκτη στην ίδια θέση που μπορεί να προσφέρει σίγουρα πολύ περισσότερα...

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1109
Δημοσιεύσεις: 11188
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 18, 2023 8:41 pm

https://www.sdna.gr/mpasket/1094629_apo ... -peristeri

Kλεινει ο πρωην συμπαιχτης του Σπανουλη, Οκταβιους Ελις !!

3
1 Εικόνα 1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 436
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 19, 2023 5:08 am

gspara έγραψε:
Κυρ Ιουν 18, 2023 8:41 pm
https://www.sdna.gr/mpasket/1094629_apo ... -peristeri

Kλεινει ο πρωην συμπαιχτης του Σπανουλη, Οκταβιους Ελις !!
εντελώς διαφορετικό style παίκτη από τον Miro Bilan,αλλά πρόκειται για μια καλή περίπτωση παίκτη. Αυτό που με ανησυχεί είναι η έλλειψη ανανέωσης παιδιών από το φετινό ρόστερ,κι βλέπω να κάνουμε μια νέα εντελώς νέα ομάδα,με ο,τι συνεπάγεται....

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 19, 2023 6:59 am

Ε αφού έχασε αναγκαστικά Μπιλαν, Μωραιτη και Φρανσίσκο τι να κάνει πήγε σε ανανέωση.

Ο Ελις πάντως είναι πολύ σοβαρή κίνηση. Μπορεί σε ομάδα με ένταση και πίεση ευρωλιγκας να μην τα καταφέρνει λόγω χαρακτήρα λένε, αλλά σαν παίχτης είναι πολύ καλός και λογικά ο Σπαν θα τον ανεβάσει.

Για Μποχωριδη είναι ξενέρωμα γιατί δεν είναι ωραίο τυπάκι αλλά νομίζω και αυτός με Σπαν στο Περιστέρι θα παίξει πολύ καλά.

Ο Χουγκαζ θα μείνει άραγε; επίσης, ο Κασελακης έχει συμβόλαιο έτσι;

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 436
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 19, 2023 3:40 pm

AlexD έγραψε:
Δευ Ιουν 19, 2023 6:59 am
Ε αφού έχασε αναγκαστικά Μπιλαν, Μωραιτη και Φρανσίσκο τι να κάνει πήγε σε ανανέωση.

Ο Ελις πάντως είναι πολύ σοβαρή κίνηση. Μπορεί σε ομάδα με ένταση και πίεση ευρωλιγκας να μην τα καταφέρνει λόγω χαρακτήρα λένε, αλλά σαν παίχτης είναι πολύ καλός και λογικά ο Σπαν θα τον ανεβάσει.

Για Μποχωριδη είναι ξενέρωμα γιατί δεν είναι ωραίο τυπάκι αλλά νομίζω και αυτός με Σπαν στο Περιστέρι θα παίξει πολύ καλά.

Ο Χουγκαζ θα μείνει άραγε; επίσης, ο Κασελακης έχει συμβόλαιο έτσι;
Ο Ellis είναι καλή περίπτωση,απλά το στυλ του είναι εντελώς αντίθετο με αυτό που έκτισε πέρυσι η ομάδα,κι να δούμε πόσο θα αλλάξει η συνολική δόμηση στις υπόλοιπες θέσεις.

Για τον Χουγκαζ δεν ξέρω τι θα γίνει, ίσως γίνει άτυπη "ανταλλαγή" με τον Μωραϊτη, καθως ο Μωραϊτης είχε συμβόλαιο έως το 2024. Ο Κασελακης νομίζω είχε υπογράψει 1+1,με τον 2ο χρόνο να έχει μια μικρή αύξηση στο συμβόλαιο (νομίζω ύψους 20Κ αύξηση)

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1487
Δημοσιεύσεις: 6488
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 21, 2023 9:24 am

Μου κάνει εντύπωση πάντως που μετά από μια επιτυχημένη χρονιά το Περιστέρι κάνεις τόσες μαζικές προσθαφαιρέσεις. Και χωρίς μάλιστα να πει κανείς ότι φαίνεται να ανεβάζει τρομερά το μπάτζετ ή τον πήχη ώστε να δικαιολογούνται.

Από ξένους έχουν αποχαιρετήσει όλοι σχεδόν (έφυγε και ο Radanov και ο Hummer που πάει Ιαπωνία). Για Francisco μάλλον είναι απίθανο να μείνει ειδικά αν ακούγεται ενδιαφέρον ακόμα και από ομάδες της Euroleague, και για Denmon επίσης αρκετά αμφίβολο όπως φαίνεται. Από Έλληνες πέρα από τους πιτσιρικάδες οι μόνοι με συμβόλαιο για του χρόνου είναι ο Πουλιανίτης και ο Κασελάκης. Μωραϊτης πάει ΠΑΟ όπως ακούγεται, Περσίδης χαιρετάει και ο Χουγκάζ ήταν δανεικός (βέβαια δεν νομίζω να συνεχίσει στον ΠΑΟ).

Πάντως οι κινήσεις που γίνονται είναι στοχευμένες, με παίκτες που έχουν εμπειρία από Ελλάδα. Ακόμα και ο Μποχωρίδης αν κλείσει νομίζω είναι μια χαρά κίνηση Έλληνα αν έχει μπροστά του τον Williams. Ένας Ελληνικός κορμός δηλαδή με Κασελάκη, Μποχωρίδη, Πουλιανίτη, Μήτρου-Λονγκ, Ζούγρη (σαν τρίτος ψηλός) και έναν παίκτη ακόμα στο 3 ή στο 4 δεν είναι άσχημος, και χωρίς να γίνει κάποια μεγάλη οικονομική υπέρβαση. Αν παίξει πάντως Eurocup χρειάζεται ακόμα είτε έναν έβδομο φτηνό ξένο είτε έναν Έλληνα.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 21, 2023 12:30 pm

Ο Ζούγρης πάντως με τρέλανε φέτος με το θράσος του. Φαντάζομαι σιγά σιγά ίσως μπορεί να δίνει παραπάνω πράγματα όποτε χρειαστεί.

Από την ώρα που έχασε τους βασικούς πυλώνες μετά έπρεπε να σχεδιάσει την ομάδα αλλιώς. Λένε ότι θα μείνει ελεύθερος ο Χουγκαζ οπότε αν του κάνει του κόουτς όντως φαντάζομαι θα μείνει έτσι ή αλλιώς.

Θέλει, φαντάζομαι, άλλον έναν παίχτη με ατομική δημιουργία και σκορ πάντως όπως και να χει. Το Φρανσίσκο και Μπιλαν πρέπει κάπως να καλυφθεί και δεν νομίζω να είναι με μακροπρόθεσμο πλάνο για παραγωγή σκορ μέσα από συνεργασίες χωρίς χαρισματικούς σκόρερ.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 436
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 22, 2023 6:08 pm

Σωρεία ονομάτων ακούστηκαν σήμερα για τον ΓΣΠ. Για την περιφέρεια ακούγονται το όνομα του Τζο Ραγκλαντ κι Τζειλεν Χαντς μαζί με τον Μποχωριδη,ενώ για τους ψηλούς το νέο όνομα είναι αυτό του Ίθαν Χαπ.

Εντωμεταξυ το σκεπτικό είναι να έρθει κι ο Έλις, οπότε το δίδυμο να είναι Happ-Ellis. Εάν είναι έτσι η κατάσταση, απορώ γιατί δεν δόθηκαν λεφτά στο να παραμείνει ο Bilan...

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 22, 2023 6:15 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Ιουν 22, 2023 6:08 pm
Σωρεία ονομάτων ακούστηκαν σήμερα για τον ΓΣΠ. Για την περιφέρεια ακούγονται το όνομα του Τζο Ραγκλαντ κι Τζειλεν Χαντς μαζί με τον Μποχωριδη,ενώ για τους ψηλούς το νέο όνομα είναι αυτό του Ίθαν Χαπ.

Εντωμεταξυ το σκεπτικό είναι να έρθει κι ο Έλις, οπότε το δίδυμο να είναι Happ-Ellis. Εάν είναι έτσι η κατάσταση, απορώ γιατί δεν δόθηκαν λεφτά στο να παραμείνει ο Bilan...
"Βόμβα", χαρακτήρισε το hoops το ενδεχόμενο Μποχωριδη :obey:

Ίθαν Χαπ έχω μια αδυναμία και απ' έξω θα ήθελα να τον βλέπω στην Α1. Τώρα πόσο χρήσιμος θα καταλήξει να είναι μένει να φανεί.
Το κούμπωμα πάντως δεν είναι κακό, είναι;

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 436
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 22, 2023 6:29 pm

AlexD έγραψε:
Πέμ Ιουν 22, 2023 6:15 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Ιουν 22, 2023 6:08 pm
Σωρεία ονομάτων ακούστηκαν σήμερα για τον ΓΣΠ. Για την περιφέρεια ακούγονται το όνομα του Τζο Ραγκλαντ κι Τζειλεν Χαντς μαζί με τον Μποχωριδη,ενώ για τους ψηλούς το νέο όνομα είναι αυτό του Ίθαν Χαπ.

Εντωμεταξυ το σκεπτικό είναι να έρθει κι ο Έλις, οπότε το δίδυμο να είναι Happ-Ellis. Εάν είναι έτσι η κατάσταση, απορώ γιατί δεν δόθηκαν λεφτά στο να παραμείνει ο Bilan...
"Βόμβα", χαρακτήρισε το hoops το ενδεχόμενο Μποχωριδη :obey:

Ίθαν Χαπ έχω μια αδυναμία και απ' έξω θα ήθελα να τον βλέπω στην Α1. Τώρα πόσο χρήσιμος θα καταλήξει να είναι μένει να φανεί.
Το κούμπωμα πάντως δεν είναι κακό, είναι;
Βόμβα από τις λίγες,τι να λέμε τώρα :peace: :roofl:

Καλό φιτ ι Χαπ κι σε καλή ηλικία είναι,απλά όπως έχω ξαναγράψει δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έμεινε κάποιος από τους πυλώνες της φετινής ομάδας.Anyway,ας δούμε πως θα φτιαχτεί οριστικά το ρόστερ πρωτα

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιουν 23, 2023 9:03 am

Ανακοινώθηκε ο Ράγκλαντ.



2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 23, 2023 9:19 am

PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Ιουν 22, 2023 6:29 pm
[
Καλό φιτ ι Χαπ κι σε καλή ηλικία είναι,απλά όπως έχω ξαναγράψει δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έμεινε κάποιος από τους πυλώνες της φετινής ομάδας.
προφανως είχαν καλυτερες προτάσεις ή τους χρωστάνε λεφτά

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιστέρι”