Περιστέρι winmasters - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 12, 2020 11:04 am

Δύσκολη περίπτωση είναι η αλήθεια μιας και ο Μάντζαρης κάνει καλή χρονιά μέχρι στιγμής και θα μπορούσε να βρει ένα συμβόλαιο μέχρι το τέλος της χρονιάς.

Από την άλλη δε ξέρουμε και κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο για να γίνετε συζήτηση.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 12, 2020 11:14 am

Δεν υπάρχει ζήτημα να αποδεσμεύσει ο Προμηθέας τον Μάντζαρη αφού το συμβόλαιο του είναι ως το τέλος του 2020.
Ο Προμηθέας θέλει να τον κρατήσει ναι, αλλά ελεύθερος θα είναι.
Όμως πιθανώς να είχε δώσει τον λόγο του ότι να φύγει θα είναι για ομάδα Ευρωλίγκας ή τοπ Eurocup κι όχι ανταγωνιστική του Προμηθέα και να θέλει να το τηρήσει ή το Περιστέρι να τον θέλει εδώ και τώρα κι όχι σε ένα μήνα.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 12, 2020 12:04 pm

Εμένα προσωπικά δεν μ'αρεσει καθόλου η οικονομική διαχείριση της ομάδας φέτος. O Μάντζαρης κάνει πολύ καλή σεζόν φέτος κι προφανώς θα βοηθούσε, όμως δεν βλέπω γιατί να γίνει άλλη μία τέτοια κίνηση, ενώ έγιναν τόσες μαζεμένες αλλαγές.

Δεν βλέπω την ομάδα να επιβιώνει οικονομικα μακροπρόθεσμα με τέτοιες αλλαγές συνεχώς...

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 12, 2020 12:51 pm

Μπορεί να είμαι υπερβολικός,μπορεί να είναι ιδέα μου και να κάνω λάθος αλλά γενικά βλέπω μια τάση υπεροψίας από την ομάδα.

Το έχω γράψει και παλιότερα,λίγο οι διθυραμβικοί σχολιασμοί για νίκες σε φιλικά παιχνίδια στην αρχή της σεζόν, λίγο η υπερβολική ανακοίνωση για το «καλύτερος Έλληνας προπονητής» στη πρόσληψη του Πεδουλάκη συν ανακοίνωση πώλησης διαρκείας όταν δεν ήξερε κανείς τι θα γίνει με την είσοδο του κόσμου στα γήπεδα μου έχουν κακοφανεί.

Οι καταστροφικές κινήσεις του παρελθόντος είναι στο κοντινό παρελθόν και θα πρέπει να είναι οδηγός για το μέλλον.Ειδικά αυτή την εποχή που λόγου ιού τα οικονομικά για όλες τις ομάδες είναι δύσκολα.

Θα πρέπει να μείνουν ταπεινοί και μετρημένοι σε όποιες κινήσεις γίνονται κυρίως στο οικονομικό κομμάτι.Αν υπήρχε ένα Πρωτάθλημα με Ολυμπιακό,ΠΑΟΚ και Άρη δυνατούς συν το Πανιώνιο το Περιστέρι θα έπαιζε για την είσοδο στην 8αδα και όχι για τη 4αδα. Να βλέπουν τι γίνετε γύρω και σε ομάδες με μεγαλύτερη δυναμική κόσμου.Θα είναι κρίμα να χαλάσει όλο αυτό που έχει δημιουργηθεί.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 07, 2021 7:55 pm

https://m.sport24.gr/basket/to-perister ... 02557.html

Οπότε,περα απο τον αντί Γκρέι,η ομάδα ψάχνει κ ψηλό. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία, όπως έχω ξαναπεί,με τον Moses Kingsley, αλλα η Αεκ είχε μπει δυναμικά στην περίπτωση του.

Για γκαρντ τωρα,θα μ'αρεσε ενας παίκτης που είχε περάσει πριν απο μία διετία στην Κύμη,τον φονικό σουτέρ Matt Williams ο οποίος βέβαια έχει να παίξει καιρό μπάσκετ

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 1:56 pm

Jorge Guttierez η νέα προσθήκη του ΓΣΠ. Γνωστός για την αμυντική του ικανότητα κυρίως, δεν τον λες κ φοβερό σουτέρ

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 2:14 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 1:56 pm
Jorge Guttierez η νέα προσθήκη του ΓΣΠ. Γνωστός για την αμυντική του ικανότητα κυρίως, δεν τον λες κ φοβερό σουτέρ
Νομίζω ότι αν είναι καλά από φυσικά κατάσταση θα προσφέρει πολλά. Πιο πολύ για PG τον έχω, κάποτε είχε πολύ δυνατό drive αλλά από σουτ λίγα πράγματα. Φέτος πήγε στη Γερμανία στη Goettingen με περίπου 12 πόντους και 5 ασίστ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 2:57 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 2:14 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 1:56 pm
Jorge Guttierez η νέα προσθήκη του ΓΣΠ. Γνωστός για την αμυντική του ικανότητα κυρίως, δεν τον λες κ φοβερό σουτέρ
Νομίζω ότι αν είναι καλά από φυσικά κατάσταση θα προσφέρει πολλά. Πιο πολύ για PG τον έχω, κάποτε είχε πολύ δυνατό drive αλλά από σουτ λίγα πράγματα. Φέτος πήγε στη Γερμανία στη Goettingen με περίπου 12 πόντους και 5 ασίστ.
Ναι κυρίως άσσος ειναι ,με καλη αμυντική δυνατότητα. Λογικά ως αντί Χαροου έρχεται,δεν μπορώ να δω πως θα ταιριάξουν μετά από δύο μηνες, Χαροου-Γκουτιερεζ-Μαντζαρης-Καραμπελας

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 3:12 pm

Καμία σχέση παικτικά ο Γκουτιέρεζ με τον Γκρέι. Μα καμία όμως.
Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει στο μυαλό του ο Πεδουλάκης. Είναι πλέον κοντά όμως στο να αλλάξει και τους 6 αρχικούς ξένους :P (+2 βασικούς Έλληνες)

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 3:16 pm

benchwarmer έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 3:12 pm
Καμία σχέση παικτικά ο Γκουτιέρεζ με τον Γκρέι. Μα καμία όμως.
Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει στο μυαλό του ο Πεδουλάκης. Είναι πλέον κοντά όμως στο να αλλάξει και τους 6 αρχικούς ξένους :P (+2 βασικούς Έλληνες)
Ηθελε Goudelock, αλλα ζητούσε 15Κ τον μήνα κ έτσι δεν προχώρησε η κατάσταση. Θελω να πιστεύω πως ηρθε ως αντί Χαροου...

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 3:28 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 2:57 pm
Ναι κυρίως άσσος ειναι ,με καλη αμυντική δυνατότητα. Λογικά ως αντί Χαροου έρχεται,δεν μπορώ να δω πως θα ταιριάξουν μετά από δύο μηνες, Χαροου-Γκουτιερεζ-Μαντζαρης-Καραμπελας
Και εγώ ως αλλαγή του Harrow τον βλέπω. Θέλω να δω τι θα γίνει αν τον καλέσουν για τα παράθυρα (στο Μεξικό) σε λίγες ημέρες. Δηλαδή κλείνεις έναν παίκτη που μπορεί να φύγει σύντομα και όταν επιστρέψει ίσως να πρέπει να μείνει σε καραντίνα (not).

Όσο για τον Πεδουλάκη, τον εκτιμώ σε ορισμένα πράγματα, αναμφίβολα αγαπάει το Περιστέρι όμως αυτό που γίνεται φέτος με το ξήλωμα της ομάδας ειλικρινά δεν το θυμάμαι σε άλλη ομάδα τα τελευταία χρόνια.

Ειλικρινα δεν γνωρίζω, επιτρέπονται τόσες αλλάγες σε ομάδα Α1; :?:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 3:51 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 3:28 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 2:57 pm
Ναι κυρίως άσσος ειναι ,με καλη αμυντική δυνατότητα. Λογικά ως αντί Χαροου έρχεται,δεν μπορώ να δω πως θα ταιριάξουν μετά από δύο μηνες, Χαροου-Γκουτιερεζ-Μαντζαρης-Καραμπελας
Και εγώ ως αλλαγή του Harrow τον βλέπω. Θέλω να δω τι θα γίνει αν τον καλέσουν για τα παράθυρα (στο Μεξικό) σε λίγες ημέρες. Δηλαδή κλείνεις έναν παίκτη που μπορεί να φύγει σύντομα και όταν επιστρέψει ίσως να πρέπει να μείνει σε καραντίνα (not).

Όσο για τον Πεδουλάκη, τον εκτιμώ σε ορισμένα πράγματα, αναμφίβολα αγαπάει το Περιστέρι όμως αυτό που γίνεται φέτος με το ξήλωμα της ομάδας ειλικρινά δεν το θυμάμαι σε άλλη ομάδα τα τελευταία χρόνια.

Ειλικρινα δεν γνωρίζω, επιτρέπονται τόσες αλλάγες σε ομάδα Α1; :?:
Όλα νόμιμα ειναι,κατα πόσο είναι ηθικά είναι άλλη ερώτηση... Προσωπικά θα ήθελα δυάρι μόνο ,κι να πορευτεί με Καραμπελα-Μαντζαρη αλλα ο ίδιος έχει άλλα κατα νου

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 4:07 pm

δεν καταλαβα, εκτος απο γκρει εφυγε και ο Χαροου;

παντως εγω θεωρω πως αν δεν ειχαν διωξει τον Γκαντι στην αρχη, δεν νομιζω να υπηρχαν μετα ενα καρο αλλαγες. νομιζω καπως ξενερωσαν με αυτην την αλλαγη. αλλη εκδοχη ειναι να μην εχουν πληρωθει και φυσικα αλλη μια εκδοχη ειναι να μην τους θελει ο Αρτζι.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 4:24 pm

Tracy Mac έγραψε:
Παρ Ιαν 15, 2021 4:07 pm
δεν καταλαβα, εκτος απο γκρει εφυγε και ο Χαροου;

παντως εγω θεωρω πως αν δεν ειχαν διωξει τον Γκαντι στην αρχη, δεν νομιζω να υπηρχαν μετα ενα καρο αλλαγες. νομιζω καπως ξενερωσαν με αυτην την αλλαγη. αλλη εκδοχη ειναι να μην εχουν πληρωθει και φυσικα αλλη μια εκδοχη ειναι να μην τους θελει ο Αρτζι.
Θεμα πληρωμών δεν τίθεται θαρρώ, αλλιώς δεν θα έπαιρναν Μπουρούση, κοίταγαν Goudelock κλπ...

Απλά αλλαξε απότομα τον Gaddy κι εκεί χάθηκε καπου η μπάλα,αλλα τις τελευταίες 2 βδομαδες η ομάδα δείχνει πάθος-ενεργεια όπως κ πριν.

Το θεμα είναι πως ο Χαροου θα χασει δύο μήνες,ο Μάντζαρης δυο βδομαδες, αρα κοίταξε κ εφερε έναν άσσο πρώτα.
Στο sdna λενε θα κλείσει άμεσα κι ενα δυάρι.

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 432
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 17, 2021 9:20 am

Βρέθηκε κι ο αντι Gray: James Woodard. Δεν έχει ιδιαίτερο βιογραφικό, κι λογικά δεν κόστισε κι πολύ

https://www.eurohoops.net/el/fiba-champ ... gountarnt/

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιστέρι”