Προμηθέας Πατρών - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 27, 2022 7:04 am

Έχεις τον Μπαζίνα :P
Τελικά τι γίνεται με τον Ρογκαβοπουλο ? Του παίρνει τη θέση ο μικρός αδερφός ?

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 27, 2022 7:11 am

Spectator έγραψε:
Παρ Μάιος 27, 2022 7:04 am
Έχεις τον Μπαζίνα :P
Τελικά τι γίνεται με τον Ρογκαβοπουλο ? Του παίρνει τη θέση ο μικρός αδερφός ?
Ο Ρόγκα από ότι λέγεται έχει θέμα με την μέση και τα έχουν σπάσει για το θέμα της αποθεραπείας.
Ότι αυτός θέλει συντηρητικά ενω η ομάδα του πρότεινε επέμβαση ή κάτι τέτοιο,
Μακάρι να έμενε, χίλιες φορές από τον μικρό αδερφό αλλά δεν το βλέπω...

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 27, 2022 10:06 am

pan24 έγραψε:
Παρ Μάιος 27, 2022 6:28 am
Προμηθέας λένε κοιτάει Κέλι και Κάουαν για την νέα χρονιά.

Για εμένα πρέπει να μείνουν Σίμπσον, Φόστερ, Ρέι, Γκράντ.
Μετά κάτι τέτοιο θα μου άρεσε:

Κάουαν, Μουράτος/Γκίκας, Μπαζίνας
Ρέι, Φόστερ
Σίμπσον, Γ.Αγραβάνης
Δ.Αγραβάνης, Κασελάκης
Γκράντ, Κέλι, Τανούλης

Ρέι και Φόστερ προφανώς θα παίζουν πολύ και μαζί.
Αν ο Κασελάκης δεν είναι διαθέσιμος μπορείς να δεις για Χρυσικόπουλο.

Αν δεν μείνει ο μεγάλος Αγραβάνης είτε παίρνεις ξένο 4-5αρι και για το 5 κάποιον Έλληνα(Τσαλμπούρη ή Καββαδά) αντί για 2 ξένους είτε θυσιάζεις κάποιον από τους ξένους κοντούς για Μποχωρίδη.
Το οποίο ίσως πρέπει έτσι κι αλλιώς να γίνει, ειδικά αν δεν καταφέρεις να πάρεις Μουράτο, γιατί η αλλιώς στο 1-2 δεν έχεις παίκτη πάνω από το 1.90
Συμφωνώ και με τις δύο μεταγραφές. Και φτηνές και αποτελεσματικές λύσεις, αυτό που λέμε έξυπνη επιλογή. Ο Κέλι είναι ο Ντάνστον των πτωχών :D :D :D

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 27, 2022 1:11 pm

taraboura έγραψε:
Παρ Μάιος 27, 2022 10:06 am
pan24 έγραψε:
Παρ Μάιος 27, 2022 6:28 am
Προμηθέας λένε κοιτάει Κέλι και Κάουαν για την νέα χρονιά.

Για εμένα πρέπει να μείνουν Σίμπσον, Φόστερ, Ρέι, Γκράντ.
Μετά κάτι τέτοιο θα μου άρεσε:

Κάουαν, Μουράτος/Γκίκας, Μπαζίνας
Ρέι, Φόστερ
Σίμπσον, Γ.Αγραβάνης
Δ.Αγραβάνης, Κασελάκης
Γκράντ, Κέλι, Τανούλης

Ρέι και Φόστερ προφανώς θα παίζουν πολύ και μαζί.
Αν ο Κασελάκης δεν είναι διαθέσιμος μπορείς να δεις για Χρυσικόπουλο.

Αν δεν μείνει ο μεγάλος Αγραβάνης είτε παίρνεις ξένο 4-5αρι και για το 5 κάποιον Έλληνα(Τσαλμπούρη ή Καββαδά) αντί για 2 ξένους είτε θυσιάζεις κάποιον από τους ξένους κοντούς για Μποχωρίδη.
Το οποίο ίσως πρέπει έτσι κι αλλιώς να γίνει, ειδικά αν δεν καταφέρεις να πάρεις Μουράτο, γιατί η αλλιώς στο 1-2 δεν έχεις παίκτη πάνω από το 1.90
Συμφωνώ και με τις δύο μεταγραφές. Και φτηνές και αποτελεσματικές λύσεις, αυτό που λέμε έξυπνη επιλογή. Ο Κέλι είναι ο Ντάνστον των πτωχών :D :D :D
Ωραιο ροστερ θα ειναι, αλλα στον ασσο θελεις κατι καλυτερο απο τον Καουαν αν παιζεις Eurocup. Ειδικα αν μεινει και ο γκικας, αυτο το ροστερ ειναι πολυ limited στους κοντους στην αμυνα. Θα εχεις και ελλειψη δημιουργιας. Οποτε με ενα καλυτερο ασσο, πιο ψηλο και πιο δημιουργικο θα ηταν τελεια η ομαδα. Καθως ολοι αυτοι κοιταν πολυ το σκορ και καποιος πρεπει να την μοιραζει καλυτερα.

Επισης παντα ο Γιατρας (λογικα θα μεινει) παιρνει εναν defensive stopper περιφερειακο που πιεζει παντου και παντα (Σαλουστρο-Λιποβι-Λουντζη-Χριστοδουλου κλπ κλπ) και ειδικα σε full court press που ειναι απο τις αγαπημενες του Γιατρα.

Οσον αφορα τις αλλες θεσεις ειναι τελεια η ομαδα, αν μεινουν ετσι οπως το εχεις παντως.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 06, 2022 2:25 pm

Ο Μούντι είναι στόχος του Προμηθέα.



0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 06, 2022 7:33 pm

Πάντως αγωνιστικά και ο Μούντι και ο Κάουαν που ακούστηκαν δεν ταιριάζουν στην υπάρχουσα περιφέρεια, δηλαδή το να γλίτωνες μια θέση ξένου από τουε ψηλούς και να την έδινες σε κάποιον από αυτούς μπροστά από τον Μούντι.

Όμως θα ταίριαζε αρκετά αν ερχόταν στην θέση του Ρέι ή του Φόστερ και στο 2 ερχόταν ο Μποχωρίδης.
Θα ταίριαζε ακόμα περισσότερο και αν αντί του Γκίκα ερχόταν ο Μουράτος ή ένας καλός ξένος άσσος(σε αυτή την περίπτωση με Κασελάκη ή Χρυσικόπουλο για δεύτερο 4αρι)

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 06, 2022 7:58 pm

pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 06, 2022 7:33 pm
Πάντως αγωνιστικά και ο Μούντι και ο Κάουαν που ακούστηκαν δεν ταιριάζουν στην υπάρχουσα περιφέρεια, δηλαδή το να γλίτωνες μια θέση ξένου από τουε ψηλούς και να την έδινες σε κάποιον από αυτούς μπροστά από τον Μούντι.

Όμως θα ταίριαζε αρκετά αν ερχόταν στην θέση του Ρέι ή του Φόστερ και στο 2 ερχόταν ο Μποχωρίδης.
Θα ταίριαζε ακόμα περισσότερο και αν αντί του Γκίκα ερχόταν ο Μουράτος ή ένας καλός ξένος άσσος(σε αυτή την περίπτωση με Κασελάκη ή Χρυσικόπουλο για δεύτερο 4αρι)
Μουντι Μποχωριδης Μπαζινας
Ρει Φοστερ
Σιμπσον Αγραβανης
Αγραβανης Χρυσικοπουλος
Γκραντ Κελι Τανουλης

Το λες και σοβαρο ροστερ, γίνεται και ξενος αντι του Χρυσικοπουλου και ελληνας αντι του Κελι (δεν ξέρω ποιος θα μπορουσε). Επισης θα μπορούσε και Μουρατος αντι του Μποχω.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 06, 2022 8:35 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 06, 2022 7:58 pm
pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 06, 2022 7:33 pm
Πάντως αγωνιστικά και ο Μούντι και ο Κάουαν που ακούστηκαν δεν ταιριάζουν στην υπάρχουσα περιφέρεια, δηλαδή το να γλίτωνες μια θέση ξένου από τουε ψηλούς και να την έδινες σε κάποιον από αυτούς μπροστά από τον Μούντι.

Όμως θα ταίριαζε αρκετά αν ερχόταν στην θέση του Ρέι ή του Φόστερ και στο 2 ερχόταν ο Μποχωρίδης.
Θα ταίριαζε ακόμα περισσότερο και αν αντί του Γκίκα ερχόταν ο Μουράτος ή ένας καλός ξένος άσσος(σε αυτή την περίπτωση με Κασελάκη ή Χρυσικόπουλο για δεύτερο 4αρι)
Μουντι Μποχωριδης Μπαζινας
Ρει Φοστερ
Σιμπσον Αγραβανης
Αγραβανης Χρυσικοπουλος
Γκραντ Κελι Τανουλης

Το λες και σοβαρο ροστερ, γίνεται και ξενος αντι του Χρυσικοπουλου και ελληνας αντι του Κελι (δεν ξέρω ποιος θα μπορουσε). Επισης θα μπορούσε και Μουρατος αντι του Μποχω.
Αν πήγαινε έτσι θα προτιμούσα Μουράτο αντί Μποχωρίδη γιατί και ο Μούντι κλασσικός άσσος δεν είναι κυρίως σκορ κοιτάει.

Πάντως εγώ αν ήταν εφικτός ο Μποχωρίδης θα θυσίαζα Ρέι ή Φόστερ για ακριβό άσσο τύπου Τζέριαν Γκράντ με Μποχωρίδη μόνο στο 2 αντε και λίγο 3 αν παίξεις με 3 κοντούς.

Αντί Χρυσικόπουλου θα ήθελα Κασελάκης αλλά και ο Χρυσικόπουλος για 15 λεπτά πολύ καλός είναι.

Αντί του Κέλι θα μπορούσε Τσαλμπούρης αλλά δεν έχει ακουστεί κάτι.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 5:56 pm

Σύμφωνα με το gazzetta έκλεισε ο Μουράτος.
Να δούμε αν θα είναι με παρτενέρ στο 1 κάποιον ξένο η με τον Γκίκα και στο 2 κάποιο combo guard.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 6:11 pm

Μετά τον Μουράτο, η επόμενη κίνηση είναι η ανανέωση Σίμπσον.
Ο Γκίκας έχει και για του χρόνου συμβόλαιο και θα μείνει.

Χάντ και Ρέι λογικά δεν μένουν, ο Γιατράς δεν δείχνει να τους εμπιστεύεται.
Αν αποκτηθεί στο 5 ο Κέλι που έχει ακουστεί είναι σούπερ κίνηση.
Αντί του Ρέι λογικά ένα combo guard εκτός αν αποκτηθεί κάνας Μποχωρίδης οπότε ο ξένος θα είναι πλάγιος.

Θα ήθελα να μείνουν και Γκράντ-Φόστερ, στην ομάδα δεν ξέρω τι θέλουν αλλά εξαρτάται και από τις προτάσεις που θα έχουν.

Με τους Έλληνες η κατάσταση περίεργως είναι πιο απλή.
Μπαζίνας - Τανούλης θα έχουν 2 θέσεις, Γκίκας-Μουράτος άλλες δύο.
Τον μικρό Αγραβάνη αν θέλουν να τον κρατήσουν δεν θα είναι δύσκολο.

Μακάρι να μείνει ο μεγάλος αλλά δεν είναι αναντικατάστατος.
Αν φύγει μπορείς να πάρεις Κασελάκη ή Μποχωρίδη για να ανοίξει θέση για 2 ξένα 4αρια ή Χρυσικόπουλο για αναπληρωματικό και ξένο βασικό 4.

Ιδανικά θα ήθελα να μείνει ο μεγάλος Αγραβάνης και Κασελάκη ή Μποχωρίδη αντί του μικρού.
Δεν ξέρω όμως αν θα είναι εφικτό οικονομικά αυτό.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 6:23 pm

pan24 έγραψε:
Τετ Ιουν 22, 2022 6:11 pm
Μετά τον Μουράτο, η επόμενη κίνηση είναι η ανανέωση Σίμπσον.
Ο Γκίκας έχει και για του χρόνου συμβόλαιο και θα μείνει.

Χάντ και Ρέι λογικά δεν μένουν, ο Γιατράς δεν δείχνει να τους εμπιστεύεται.
Αν αποκτηθεί στο 5 ο Κέλι που έχει ακουστεί είναι σούπερ κίνηση.
Αντί του Ρέι λογικά ένα combo guard εκτός αν αποκτηθεί κάνας Μποχωρίδης οπότε ο ξένος θα είναι πλάγιος.

Θα ήθελα να μείνουν και Γκράντ-Φόστερ, στην ομάδα δεν ξέρω τι θέλουν αλλά εξαρτάται και από τις προτάσεις που θα έχουν.

Με τους Έλληνες η κατάσταση περίεργως είναι πιο απλή.
Μπαζίνας - Τανούλης θα έχουν 2 θέσεις, Γκίκας-Μουράτος άλλες δύο.
Τον μικρό Αγραβάνη αν θέλουν να τον κρατήσουν δεν θα είναι δύσκολο.

Μακάρι να μείνει ο μεγάλος αλλά δεν είναι αναντικατάστατος.
Αν φύγει μπορείς να πάρεις Κασελάκη ή Μποχωρίδη για να ανοίξει θέση για 2 ξένα 4αρια ή Χρυσικόπουλο για αναπληρωματικό και ξένο βασικό 4.

Ιδανικά θα ήθελα να μείνει ο μεγάλος Αγραβάνης και Κασελάκη ή Μποχωρίδη αντί του μικρού.
Δεν ξέρω όμως αν θα είναι εφικτό οικονομικά αυτό.
Εγω σου λεω Κασελακης και Μποχωριδης αν δεν ερθει ξενος προπονητης στον Παναθηναικο δεν θα φυγουν. Παμε ενα στοιχημα τωρα που ειναι νωρις; :)
Ο Κακλαμανακης καπου ακουστηκε. Δεν ειναι ασχημη λυση για προμηθεα.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 7:32 pm

Hipster έγραψε:
Τετ Ιουν 22, 2022 6:23 pm
pan24 έγραψε:
Τετ Ιουν 22, 2022 6:11 pm
Μετά τον Μουράτο, η επόμενη κίνηση είναι η ανανέωση Σίμπσον.
Ο Γκίκας έχει και για του χρόνου συμβόλαιο και θα μείνει.

Χάντ και Ρέι λογικά δεν μένουν, ο Γιατράς δεν δείχνει να τους εμπιστεύεται.
Αν αποκτηθεί στο 5 ο Κέλι που έχει ακουστεί είναι σούπερ κίνηση.
Αντί του Ρέι λογικά ένα combo guard εκτός αν αποκτηθεί κάνας Μποχωρίδης οπότε ο ξένος θα είναι πλάγιος.

Θα ήθελα να μείνουν και Γκράντ-Φόστερ, στην ομάδα δεν ξέρω τι θέλουν αλλά εξαρτάται και από τις προτάσεις που θα έχουν.

Με τους Έλληνες η κατάσταση περίεργως είναι πιο απλή.
Μπαζίνας - Τανούλης θα έχουν 2 θέσεις, Γκίκας-Μουράτος άλλες δύο.
Τον μικρό Αγραβάνη αν θέλουν να τον κρατήσουν δεν θα είναι δύσκολο.

Μακάρι να μείνει ο μεγάλος αλλά δεν είναι αναντικατάστατος.
Αν φύγει μπορείς να πάρεις Κασελάκη ή Μποχωρίδη για να ανοίξει θέση για 2 ξένα 4αρια ή Χρυσικόπουλο για αναπληρωματικό και ξένο βασικό 4.

Ιδανικά θα ήθελα να μείνει ο μεγάλος Αγραβάνης και Κασελάκη ή Μποχωρίδη αντί του μικρού.
Δεν ξέρω όμως αν θα είναι εφικτό οικονομικά αυτό.
Εγω σου λεω Κασελακης και Μποχωριδης αν δεν ερθει ξενος προπονητης στον Παναθηναικο δεν θα φυγουν. Παμε ενα στοιχημα τωρα που ειναι νωρις; :)
Ο Κακλαμανακης καπου ακουστηκε. Δεν ειναι ασχημη λυση για προμηθεα.
Εξαρτάται αν θα πάρει τους Καλαιτζάκηδες.
Αν πάρει και τους 2 δεν χωράνε όλοι.

Ο Κακλαμανάκης δεν θα ήταν άσχημη λύση σαν δεύτερο 5αρι αν δεν μείνει ο Αγραβάνης, χρειάζεται να καλυφθεί θέση Έλληνα και δεν είναι διαθέσιμοι Μποχωρίδης-Κασελάκης-Καββαδάς.

Όμως εγώ στην θέση τους από τέτοιου επιπέδου παίκτες θα έπαιρνα τον Τσαλμπούρη οχι τον Κακλαμανάκη.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 8:59 pm

pan24 έγραψε:
Τετ Ιουν 22, 2022 7:32 pm
Hipster έγραψε:
Τετ Ιουν 22, 2022 6:23 pm


Εγω σου λεω Κασελακης και Μποχωριδης αν δεν ερθει ξενος προπονητης στον Παναθηναικο δεν θα φυγουν. Παμε ενα στοιχημα τωρα που ειναι νωρις; :)
Ο Κακλαμανακης καπου ακουστηκε. Δεν ειναι ασχημη λυση για προμηθεα.
Εξαρτάται αν θα πάρει τους Καλαιτζάκηδες.
Αν πάρει και τους 2 δεν χωράνε όλοι.

Ο Κακλαμανάκης δεν θα ήταν άσχημη λύση σαν δεύτερο 5αρι αν δεν μείνει ο Αγραβάνης, χρειάζεται να καλυφθεί θέση Έλληνα και δεν είναι διαθέσιμοι Μποχωρίδης-Κασελάκης-Καββαδάς.

Όμως εγώ στην θέση τους από τέτοιου επιπέδου παίκτες θα έπαιρνα τον Τσαλμπούρη οχι τον Κακλαμανάκη.
Σωστο το περι Καλαιτζακηδων, αν και οι δυο μαζι στην ιδια ομαδα ειναι υπερβολη. Ιδιοι, αλλα ο Γιωργος καλυτερος. Κανενας ετοιμος για Παναθηναικο την εχω πει την γνωμη μου, αλλα μπορουν να παρουν και οι δυο χρονο σε μια ομαδα που κανει νεο ξεκινημα. Θα εξαρτηθει λοιπον.
Τσαλμπουρης ειναι παραξενη φαση. Θα προτιμουσα να παρει χρονο ο Τανουλης παρα ο Τσαλμπουρης. Ο Τσαλμπουρης εχει το τεραστιο προβλημα πως ειναι τριαρι σε σωμα σεντερ. Δεν μπορει να το κανει απο μειονεκτημα -πλεονεκτημα ακομα. Ισως να μην το καταφερει ποτε, δεν ειναικαι ευκολο.
Ο Κακλαμανακης ειναι μια καλη λυση σα νδευτερο πενταρι για ομαδα σαν τον Προμηθεα. Δεν λεω πως θα κανει την διαφορα. Θα τον προτιμουσα και απ τον Καββαδα που ειναι ενα χρονο εκτος στην ουσια και απ τον Κασελακη, που αν εφευγε απο τον Παναθηναικο θα διεκδικουσε, δικαιως, πρωταγωνιστικο ρολο σε θεσεις που μαλλον πρεπει να καλυψουν ξενοι για το καλο της δυναμικης της ομαδας.
Γενικα ειναι παραξενες οι παραμετροι για τον Προμηθεα.
Και να παρει προπονητη. Δεν ειναι ο Γιατρας για μεγαλα πραγματα, οσο και συμπαθης και αν ειναι σαν φιγουρα. :wink:

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 26, 2022 4:57 pm

Ακούγεται ότι θα μείνει και ο Φόστερ, ότι θέλουν ανανέωση Γκράντ αλλά θα εξαρτηθεί από το κασέ του και ότι εξετάζουν και ανανέωση Άντριτς αλλά εξαρτάται από τις υπόλοιπες περιπτώσεις.

Όπως το βλέπω, και σε σχέση με τις φήμες που έχουν βγει για Μούντι, Κάουαν, Κέλι, Κακλαμανάκη πιστεύω θα παίξει το εξής:
1-2 με Μουράτο, Γκίκα, Φόστερ και έναν ξένο ανακατώστρα scoring pg που παίζει στο 1 η στο 2 μαζί με τον Μουράτο και αυτός θα είναι ο Μούντι ή ο Κάουαν συν Μπαζίνα.

3 με Σίμπσον και έναν βοηθητικό Έλληνα, είτε ο Αγραβάνης είτε κάποιος άλλος, συν τον Λάγιο.

Στο 4 ο ένας θα ειναι 3-4αρι και ο άλλος 4-5αρι.
Στο 5 σίγουρα ο ένας ξένος.

Από εκεί και πέρα αν μείνει ο Αγραβάνης θα είναι 2 ξένοι στο 5 συν Τανούλη,αν δεν μείνει δεύτερο 5αρι θα είναι ο Κακλαμανάκης και θα πάνε για καλό ξένο στο 4.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 9:38 am

Ακούγεται ότι ο Αγραβάνης στην πρόταση του Περιστερίου για 200.000 μαζί με τα μπόνους απάντησε ότι θέλει 300.
Αν ισχύει αυτό και ζητάει τόσα και για να ανανεώσει στο καλό, με 300 βρίσκεις καλύτερους.
Και τα 200 δηλαδή μόνο λόγω διαβατηρίου δικαιολογούνται.
Με 300 χιλιάρικα δεν είναι δύσκολο να βρεις Αμερικάνο από Eurocup ή ακόμα και κάποιον με αποτυχημένο πέρασμα από Ευρωλίγκα ίδιου επιπέδου ή καλύτερο.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προμηθέας Πατρών”