Day 26 Alba Berlin vs Panathinaikos Athens 21.00

Συντονιστής: Captains

Johnzaro

 junior
Reactions: 55
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2020 6:10 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 26, 2021 8:55 pm

jazz thrilos έγραψε:
Παρ Φεβ 26, 2021 8:50 pm
Johnzaro έγραψε:
Παρ Φεβ 26, 2021 8:39 pm
Λέμε όλοι τώρα γρήγορα να ανανεώσουμε Παπαπέτρου.....προέχει ο Ιωάννης....Πραγματικά, αξίζει αυτός ο παίκτης 1 εκ.+ που ζητάει; Απαντάω στον εαυτό μου....Σε καμία περίπτωση
Δεν συμφωνώ μαζί σου, τουλάχιστον έτσι όπως θετεις το ερώτημα. Δεν πληρώνεις μόνο τα καθαρά αγωνιστικά προσόντα. Καλώς ή κακώς πληρώνεις και το διαβατήριο, τις πιθανές ηγετικές ικανότητες, τον ρολο στα αποδυτήρια, την γνωση του παίχτη περί ελληνικής πραγματικότητας, την επένδυση για το μέλλον κτλ.

Και στην τελική, καθαρά αγωνιστικά, αν ο Παπι αφησει τις τρέλες με την θεση 3 και παιξει τεσσάρι μια χαρά τα αξίζει τα λεφτά. Μην τον βγάλουμε και άμπαλο επειδή φετος φορτώθηκε μια ολόκληρη ομάδα ως ξαφνικός ηγέτης κι επειδή για την μισή χρονιά δεν υπήρχε προπονητής να του πει να μην κάνει στον Στεφ Κάρυ στην περιφέρεια. Νομίζω με Κάτας θα στρωσει.
Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς και εν μέρει συμφωνώ μαζί σου. Βέβαια πληρώνεις όλα αυτά που προαναφέρεις. Σε καμία περίπτωση δεν τον χαρακτηρίζω άμπαλο αλλά η γνώμη μου είναι ότι με ένα τόσο περιορισμένο μπάτζετ, δεν έχεις τη δυνατότητα να δίνεις τόσα στον Ιωάννη.

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 26, 2021 9:08 pm

Εγώ πάντως σήμερα μπορεί να ξενέρωσα με την ήττα έτσι όπως ήρθε αλλά είμαι ικανοποιημένος συνολικά. Νομίζω ότι η απουσία προπονήσεων, η απουσία του Νέντοβιτς και 6 παίχτες να επανέρχονται από κορονοιό ήταν too much και πολλά τα εμπόδια που έπρεπε να ξεπεραστούν.

Η ομάδα μια χαρά το πήγαινε μέχρι το 25'. Σταδιακά έπεφτε βέβαια γιατί ήταν εμφανές πως δεν είχαν δυνάμεις. Προσωπικά τα περίμενα χειρότερα τα πράγματα. Σήμερα φάνηκε η έλλειψη του Νέντοβιτς στο σκοράρισμα. Στο πως παίξαμε, καθόλου θα έλεγα γιατί και πάλι πιο ορθολογικοί ήμασταν.

Βασικά ένας εκ των Παπαπέτρου, Παπαγιάννη αν ήταν στα στάνταρ του τότε μια χαρά διπλό θα ερχόταν. Και χωρίς άσσο και χωρίς Νέντοβιτς και χωρίς προπονήσεις. Αν και ένα ρητό λέει "με Δίπλαρο στο τέλος, αγώνα Ευρολίγκα δεν κερδάς" βέβαια.

Ο ΛεΜπο ήταν τραγικός απόψε αλλά ο Μακ έδειξε μετά από αιώνες σημεία ζωής. Και πάλι βέβαια δεν είναι εικόνα παίχτη αυτή.
Κλαταρισμένοι οι 2 Παπ, καλός ο ΣαντΡοος αν και τα έσπασε στο 2ο.
Καλύτεροι όλων ο Μήτογλου (και στις 2 θέσεις), ο Μπέντιλ (φουλ στατιστική) και εννοείται ο Ουάιτ που ειδικά στο 3 έχει βρει την υγειά του. Άλλος παίχτης και μπράβο του.

Κρίμα που το χάσαμε γιατί θεωρώ ότι η ήττα ήρθε λόγω ειδικών συνθηκών. Προχωράμε.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Φεβ 26, 2021 9:15 pm

Johnzaro έγραψε:
Παρ Φεβ 26, 2021 8:39 pm
Λέμε όλοι τώρα γρήγορα να ανανεώσουμε Παπαπέτρου.....προέχει ο Ιωάννης....Πραγματικά, αξίζει αυτός ο παίκτης 1 εκ.+ που ζητάει; Απαντάω στον εαυτό μου....Σε καμία περίπτωση
οταν εχεις υπαρξει σε μια ομαδα που ενας καλαιης επαιρνε 2,2 τον χρονο και ενας παπας κανα 800ρικο ειναι λογικο να ζητας 1 εκατ
αν μπορεις να το βρεις και απο αλλες ομαδες τοτε ειναι ακομα πιο λογικο να τα ζητας

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Φεβ 26, 2021 9:17 pm

οι μοναδικοι πιαιχτες που εχουμε και ειναι για επιπεδο μεσαιας ομαδας ευρολιγκας ειναι ο παπ και ο νεντο και μερικοι θελουν να τους διωξουν για να παιζουν μποχωριδιδες

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Φεβ 26, 2021 9:18 pm

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Φεβ 26, 2021 8:39 pm
Δεν έχουμε γκαρντ. Έκαναν ένα καλό ματς ο σαντ ρος και ο μποχωρίδης και τους κάνατε παιχταράδες. Σήμερα τα στατιστικά του yorgos πήγαν περίπατο
γιατι πρωτη φορα θα ειναι
εχουν περασει τετοιοι απτην ομαδα τοσα χρονια
καλαθης παπας γκιστ και ολοι αυτοι
μια ταπα στον σπανουλη και ανενεωση συμβολαιου

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 26, 2021 9:42 pm

Εγω κανένα πρόβλημα δεν θα χα με το να μην ανανεώσει ο Παπαπετρου. Όσο μου άρεσε σαν παιχτης περσι (τρομερος αμυντικος , ριμπάουντερ , σκληρός , οικονομικός και αποτελεσματικος στην επίθεση) αλλο τοσο δεν μαρεσει φετος. Σήμερα ειχε 2/7 σουτ και 3 ασίστ για 5 λάθη. Με τον οσφπ επίσης άσχημα και γενικα όλη τη σεζον ειναι κατω του μετρίου. Μια ομαδα που θα μου άρεσε για του χρονου είναι η εξής:

Γιόβιτς , Γουιλιαμς Γκος , Παπαδακης
Νεντοβιτς , Μπρει(2/3) , Μποχωριδης
Χεζονια(3/2) , Κασελακης
Χειζ(4/3) , Μητογλου(4/5) , Ματζουκας
Παπαγιαννης , Τομας(5/4) , Ογκαστ

Ουτε ΣαντΡος , ούτε Ογκαστ , ουτε Μπέντιλ. Μπατζετ το πολυ 7 εκατομμυρίων και ολα καλα. Αν δεν μας μείνει ο Νεντο, να δουμε για Ντορσει τι γίνεται.

ΥΓ. Παπαγιαννης σημερα 0 ριμπάουντ , 0 ταπες. Στενάχωρο...

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 26, 2021 10:08 pm

villiskabas έγραψε:
Παρ Φεβ 26, 2021 8:35 pm
Ο φιλος μας ο Γιωργος κανει λαθος γτ χωρις νεντοβιτς και με τους αλλους παικτες στον μεσο ορο τους με το ζορι παιρναμε τους 60 ποντους...
Δεν ισχύει, όσο λείπει ο Νέντοβιτς σκοράρουμε περισσότερο και κυρίως σουτάρουμε καλύτερα (εξωφρενικά καλύτερα). Δε μιλάω καν για την άμυνα, που όσο παίζει είμαστε χειρότεροι κι από τη Χίμκι και μόλις βγαίνει έχουμε επιδόσεις ανά κατοχή Μπαρτσελόνα. Μην κοιτάς σήμερα που είχαμε να παίξουμε ένα μήνα, όλο το χρόνο αυτό γίνεται, κυνηγάμε να καλύψουμε τις διαφορές που μας παίρνουν όσο είναι μέσα ο Νέντοβιτς και τουβλάρει.

Τώρα ΑΝ η ομάδα έχει στόχους του χρόνου, ΑΝ ο Κάτας τους βάλει σε ρόλους, και ΑΝ ο Νέντοβιτς αποφασίσει να παίξει για να κερδίσουμε και έστω προσποιηθει ότι δεν ξύνεται στην αμυνα, θα είναι τρελό άσετ. Πολλά ΑΝ, αλλά την ποιότητα την έχει.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 26, 2021 10:14 pm

τουλουμπα έγραψε:
Παρ Φεβ 26, 2021 9:17 pm
οι μοναδικοι πιαιχτες που εχουμε και ειναι για επιπεδο μεσαιας ομαδας ευρολιγκας ειναι ο παπ και ο νεντο και μερικοι θελουν να τους διωξουν για να παιζουν μποχωριδιδες
Όχι θέλουμε να φύγουν και να έρθουν καλύτεροι στη θέση τους. Δε θέλουμε να φύγει ο Νέντοβιτς και να παίζει ο Μποχωρίδης. Θέλουμε να έρθει σοβαρός γκαρντ που δε θα τουβλάρει 35% σε σουτ από τη σέντρα και δε θα είναι καφετζής στην άμυνα "έφτασεεεε". Με τα 800 που λέγεται ότι του δίνουμε παίρνεις κανονικό παίκτη, όχι Σβεντ από τα Λιντλ.

Ο Παπ προσωπικά θεωρώ πολύ σημαντικό να μείνει, καλώς ή κακώς είναι τοπ Έλληνας και σε ομάδα που δε θα κάνει το πρώτο βιολί είναι εξαιρετικά χρήσιμος. Εντάξει φέτος που παίρνει hero ball προσπάθειες είναι για κλάμματα, αλλά δεν μπορούμε να κατέβουμε με το Σαλούστρο.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”