Παναθηναϊκός vs Βιλερμπάν 21η Αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 8:25 am

Steph_30 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 1:35 am


Αυτός ο Ρέινολντς ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ σε επίθεση και άμυνα. Ειλικρινά αν μπορεί να μου πει κάποιος ΜΙΑ λογική εξήγηση - σκεπτικό που αποκτήθηκε αυτός ο παίκτης. Δηλαδή καλύτερα τα λεφτά που θα πάρει να τα είχανε διαθέσει σε κάποιο κοινωφελές ίδρυμα να πιάνανε περισσότερο τόπο.
Aνύπαρκτος κυριολεκτικά θα μπορούσε κανεις να πει ότι είναι ο Ρέινολντς. Γιατί (κρατήσου!) δεν υπάρχει Ρέινολντς!!! Κι όμως φίλε μου, έτσι είναι.
Μόνο στο Τελ- Αβιβ κυκλοφορεί ένας τέτοιος. :smile:
Steph_30 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 1:35 am

Ο Τζίμερ είναι αρτίστας του Μπάσκετ. Μακάρι να είχα 10 Φριντέτ να έβλεπα μπάσκετ...αν έπαιζε 30 λεπτά θα είχε 30 πόντους μέσο όρο. Μεγάλος σκόρερ. Ακόμα και οι βολές του είναι σαν μικρά ερωτικά ποιηματάκια.
Αν είχες 10 Φριντέτ θα είχες 200 λεπτά ( οι πέντε Φριντέτ της εκάστοτε πεντάδας επί 40') = 200 πόντους. θα έτρωγες 220 όμως :D .

Dim13

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Ιαν 10, 2020 2:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 9:46 am

Έχουμε πιθανότατα το πιο χαρισματικό σκόρερ (μαζί με Λάρκιν) στην Ευρώπη και γκρινιάζουμε γιατί δεν "δαγκώνει" στην άμυνα. Ποιος παίκτης το κάνει? Ο Καουάι? Ο Κλέι? Δεν είναι καλός αμυντικός, όχι, αλλά δεν είναι αδιάφορος και δείχνει να έχει και το κλέψιμο. Δεν είναι τυχαία τα κλεψίματα που κάνει, αλλά καταλαβαίνει πού θα πάει η μπάλα. Μένει να τον καλύπτουν οι ψηλοί όταν χρειάζεται.

Χαλάρωσαν επικίνδυνα από ένα σημείο και μετά χθες στν άμυνα. Επίσης από το να πάρουμε πάλι κάποιον σαν τον Πέιν, καλύτερα με Βουγιούκα μέχρι τέλος...

0
Steph_30

 
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Ιαν 08, 2020 9:40 pm
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Air Jordan 3D Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 10:00 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 8:25 am
Steph_30 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 1:35 am

Aνύπαρκτος κυριολεκτικά θα μπορούσε κανεις να πει ότι είναι ο Ρέινολντς. Γιατί (κρατήσου!) δεν υπάρχει Ρέινολντς!!! Κι όμως φίλε μου, έτσι είναι.
Μόνο στο Τελ- Αβιβ κυκλοφορεί ένας τέτοιος. :smile:
Steph_30 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 1:35 am

Το ξέρω ότι δεν τον λένε έτσι...αλλά πιστεύω πως δεν υπάρχει νόημα να μάθω το ακριβές όνομά του, οπότε χρησιμοποιώ ένα παρεμφερές απλά για να καταλαβαίνουν οι άλλοι ποιόν εννοώ. :D :D


0
Ιt ain't about how hard you hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward , how much you can take and keep moving forward. That's how winning is done!
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 10:23 am

Dim13 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 9:46 am
Έχουμε πιθανότατα το πιο χαρισματικό σκόρερ (μαζί με Λάρκιν) στην Ευρώπη και γκρινιάζουμε γιατί δεν "δαγκώνει" στην άμυνα. Ποιος παίκτης το κάνει? Ο Καουάι? Ο Κλέι? Δεν είναι καλός αμυντικός, όχι, αλλά δεν είναι αδιάφορος και δείχνει να έχει και το κλέψιμο. Δεν είναι τυχαία τα κλεψίματα που κάνει, αλλά καταλαβαίνει πού θα πάει η μπάλα. Μένει να τον καλύπτουν οι ψηλοί όταν χρειάζεται.

Χαλάρωσαν επικίνδυνα από ένα σημείο και μετά χθες στν άμυνα. Επίσης από το να πάρουμε πάλι κάποιον σαν τον Πέιν, καλύτερα με Βουγιούκα μέχρι τέλος...
Εδώ νομίζω συμφωνώ και εγώ. Αν ο Φριντέτ ήταν όπως τον θέλαμε και στις δυο ακρες του γηπέδου, δεν θα έπαιζε σε εμάς. Έχουμε πάρει ένα επιθετικό πολυβόλο στη κυριολεξία και γκρινιάζουμε για την άμυνα. Άμα δεν είχε αποκτηθεί ο "Ρέινολντς" όπως λέει και ο φίλος, ο Ράουτινς δηλαδή, και είχαμε φέρει έναν αμυντικό στοππερ, απο το χθεσινό ματς και όλας θα φαίνοτανε η διαφορά. Ο άνθρωπος σε 22 λεπτά συμμετοχής έχει ~15 πόντους με 53% FG και 45% στα τρίποντα, που έχουμε δει η πλειοψηφία των σουτ τι επιλογές είναι. Μην μιλήσω για το 96% στις βολές, που κρίνει εύκολα ένα ματς. Είναι με διαφορά ο πιο σταθερός παίχτης επιθετικά και σε κάθε αγώνα ζητάμε και άλλα.

Και αμυντικά τουλάχιστον δεν είναι αδιάφορος, φαίνεται να προσπαθεί, άσχετα το πόσο του βγαίνει. Εδώ μένει να γίνει η σωστή μεταγραφή, που έχουμε τρελαθεί εδώ στο φόρουμ, και να έρθει ένας αμυντικός stopper, και η εικόνα της ομάδας θα βελτιωθεί ακραία!

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 12:23 pm

εχει βρει ρυθμο η ομαδα και τετοια ματς θα τα καθαριζει ολα στο οακα. βεβαια απο εδω και περα και με πιο καλες ομαδες θελουμε προσθηκες.

ο ραουτινς δεν κανει, το ελεγα οτι ο μπραουν ειναι 2 επιπεδα πανω, παππας-ιαν δεν υπαρχουν, τζονσον περα βρεχει, μπεντιλ-ουιλι δεν καταλαβαινω γιατι παιζουν τοσο λιγο και φυσικα ο παπαγιαννης δεν θα παιζει ετσι καθε μερα.

ενα γκαρντ και ενα 5αρι θελουμε αμεσα. ιαν-ουαιλι και στην θεση του ενα καλο σεντερ και αντι του ραουτινς ενα καλο γκαρντ defensive stopper(webber).

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 12:42 pm

Steph_30 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 10:00 am

Το ξέρω ότι δεν τον λένε έτσι...αλλά πιστεύω πως δεν υπάρχει νόημα να μάθω το ακριβές όνομά του, οπότε χρησιμοποιώ ένα παρεμφερές απλά για να καταλαβαίνουν οι άλλοι ποιόν εννοώ. :D :D

Σωστό κι αυτό. :smile:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”