2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 07, 2021 1:59 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 1:15 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 12:37 pm
Πάσο, φίλε Τζόνι, δεν θα επιμείνω- μην μπλέκω και σε ξένα χωράφια. Οτι θέλετε εσείς.


Επί τη ευκαιρία, σφύρα κάνα στόχο του Ολυμπιακού στο κατάλληλο τόπικ. Δεν ξέρω πολλά. Από την κούτρα μου τα βγάζω εγώ- πλην του Λαντέιλ που το διάβασα σήμερα.
Καλα κι εγω τη προσωπική μου άποψη λεω, δεν σημαίνει ότι θα συμφωνεί κι ο Κατας σε αυτά, θα δουμε. Παντως έρχεται πολυ ωραια off season για τις ελληνικές αλλα και για τις περισσότερες ομαδες της γιουρολιγκ συνολικά. Βλέπω επιστροφές απο νβα και Ασία που θα κάνουν αίσθηση, θα χουμε σίγουρα ανάκαμψη ρεαλ και νομίζω πως οι τοπ 10 ομαδες αυτη τη στιγμή θα μπουν κι αυτές σε διαδικασία να συμπληρώσουν τα κομμάτια του παζλ που τους λείπουν. Νομίζω πως κι η βιλερμπαν θα ανεβει όπως κι η μακαμπι. Για να δουμε... Αρκεί να μην κάνουν το αντίθετο ταξίδι πολλοί παιχτες από εδώ προς άλλες ηπείρους.

Θα επανέλθω και στο δικό σας τοπικ με παιχτες εννοείται, αν και οι περισσότεροι συμφουρμιτες εκει τους έχουν πιάσει σχεδον όλους κι έχω καλυφθεί.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 07, 2021 5:53 pm

irving έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 1:58 pm
[quote=basket72 post_id=33774 t
sg ξεκαθαρισε οτι ειναι, οχι ασσος.

Έχεις δίκιο! :)

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 07, 2021 5:57 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 1:59 pm
...Βλέπω επιστροφές απο νβα και Ασία που θα κάνουν αίσθηση..
Κρυστάλλινη σφαίρα; :P έχεις;

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 07, 2021 9:29 pm

Μήτογλου ο πρώτος που ανανεώνει με 2+1 και φυσικα NBA out κάθε καλοκαίρι, πρόκειται να παρει 800χιλ του χρονου και 900χιλ την επομενη. Λιγο υπεραξια μου φαίνεται αλλα οκ, σειρά κι οι επόμενοι.

*το νβα αουτ ειναι αρκετά υψηλό και μαρεσει.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 07, 2021 10:14 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 9:29 pm
Μήτογλου ο πρώτος που ανανεώνει με 2+1 και φυσικα NBA out κάθε καλοκαίρι, πρόκειται να παρει 800χιλ του χρονου και 900χιλ την επομενη. Λιγο υπεραξια μου φαίνεται αλλα οκ, σειρά κι οι επόμενοι.

*το νβα αουτ ειναι αρκετά υψηλό και μαρεσει.
Πολύ σημαντικό το ΝΒΑ άουτ. Με 1μύριο φέρνεις πολύ καλό αντικαταστάτη. Για φέτος βέβαια μόνο οι Spurs νομίζω έχουν δείξει ενδιαφέρον και δεν αποκλείεται να τον καλέσουν στο Summer League αλλά εν μέσω προολυμπιακού το κόβω δύσκολο να πηγαίνει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 07, 2021 10:44 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 9:29 pm
Μήτογλου ο πρώτος που ανανεώνει με 2+1 και φυσικα NBA out κάθε καλοκαίρι, πρόκειται να παρει 800χιλ του χρονου και 900χιλ την επομενη. Λιγο υπεραξια μου φαίνεται αλλα οκ, σειρά κι οι επόμενοι.

*το νβα αουτ ειναι αρκετά υψηλό και μαρεσει.
Μακάρι να ισχύει. Η παραμονή Μήτογλου είναι must.
Τώρα τα ποσά είναι λίγο τσιμπημένα (κανά 700άρι τον έκοβα) αλλά πληρώνεις προοπτική εξέλιξης και διαβατήριο.

Βέβαια μπορούμε να σκεφτούμε πως τόσα δίναμε για χρόνια στον Παππά και να χαλαρώσουμε.

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 08, 2021 7:31 am

A.CAB II έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 10:44 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Απρ 07, 2021 9:29 pm
Μήτογλου ο πρώτος που ανανεώνει με 2+1 και φυσικα NBA out κάθε καλοκαίρι, πρόκειται να παρει 800χιλ του χρονου και 900χιλ την επομενη. Λιγο υπεραξια μου φαίνεται αλλα οκ, σειρά κι οι επόμενοι.

*το νβα αουτ ειναι αρκετά υψηλό και μαρεσει.
Μακάρι να ισχύει. Η παραμονή Μήτογλου είναι must.
Τώρα τα ποσά είναι λίγο τσιμπημένα (κανά 700άρι τον έκοβα) αλλά πληρώνεις προοπτική εξέλιξης και διαβατήριο.

Βέβαια μπορούμε να σκεφτούμε πως τόσα δίναμε για χρόνια στον Παππά και να χαλαρώσουμε.
Συμφωνώ, πλεον δεν ξερω αν προτιμάω να μείνει ο Μητογλου ή να φυγει και να παρουμε το ΝΒΑ αουτ χαχαχ. Και με τους Παπαπέτρου, Νεντοβιτς γινεται καλη δουλειά, μαθαινω μενουν τα τυπικά για να ανανεώσουν κι αυτοί.

Από τα συμφραζόμενα χωρις να ξερω κατι αλλα λόγω και των πρόωρων ανανεώσεων καταλαβαίνω πως προκύπτει μια οικονομική σταθερότητα..

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 08, 2021 11:21 pm

Ο Ννοκο 2ο σερι ματς που ειναι διψήφιος σε ριμπάουντ. Αν ο Μητογλου που το μόνο που κάνει είναι να παίρνει κανα ριμπάουντ ζητάει 800χιλ, ο Γιαμπουσελε που έριξε μια χαλαρή 20αρα στη Τσσκα χθες τι πρέπει να ζητήσει? 2 εκατομμύρια?

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 08, 2021 11:56 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Απρ 08, 2021 11:21 pm
Ο Ννοκο 2ο σερι ματς που ειναι διψήφιος σε ριμπάουντ. Αν ο Μητογλου που το μόνο που κάνει είναι να παίρνει κανα ριμπάουντ ζητάει 800χιλ, ο Γιαμπουσελε που έριξε μια χαλαρή 20αρα στη Τσσκα χθες τι πρέπει να ζητήσει? 2 εκατομμύρια?
το έχω πει σε ανύποπτη φάση στον Yorgos, ότι ο Μήτογλου πρέπει να είναι στους 3 κορυφαίους ριμπάουντερ στην Ευρωλίγκα ανά λεπτό συμμετοχής.
Για μένα είναι παίκτης που χωράει στο ρόστερ πολύ καλύτερης ομάδας από τις 2 ελληνικές. Κι είναι ο μόνος παίκτης σας για τον οποίο μπορώ να πω αυτό, όσο κι αν φαίνεται παράδοξο.
Αν κρατήσετε Νέντοβιτς και (αυτόν τον Παπαπέτρου) μην περιμένετε προκοπή. ΠΑρότι είναι συμπαθείς φυσιογνωμίες αμφότεροι και ταλαντούχοι, παίζουν αναχρονιστικό μπάσκετ (τύπου στριτ με σιδερένιο διχτάκι) μπροστά. Έτσι, όχι με τον Μήτογλου και τον Γιαμπουσέλε, αλλά ούτε με τον Σενγκέλια και τον καλό Ράντολφ δεν θα δείτε προκοπή. Πρέπει να ξαναγίνετε κανονική ομάδα.

Να έχετε άσσο κανονικό (pass first) που να κάνει τον άσσο αλλά και sg (triple threat)αλλά παράλληλα να ασχολείται και με την άμυνα. Ομάδες σαν τις ελληνικές δεν έχουν την πολυτέλεια για τουρίστες στην dirty job :) . Ο Χεζόνια αν πλαισιωθεί με ένα καλό σκόρερ/σουτέρ/χειριστή από το 2 και έναν καλό και πραγματικό άσσο( καλό αμυντικό και με καλό σουτ) μπορεί να φανεί χρήσιμος- αρκεί να κάνει προετοιμασία σωστή (έχει χάσει την επαφή του με το διαρκές κι ανταγωνιστικό μπάσκετ) και να ζητήσει κοντά στο 1εκ. Αφού την αγαπάει και τη φανέλα.
Αλλιώς ας γυρίσει στο ΝΒΑ ή ας πάει Κίνα με τον Φριντέτ. :dribble:

Π.χ μπορείτε να Φέρετε Γουόκαπ, Χαίμε, Ντόρσεϊ, Μπουτέιγ ή τον μεγάλο τον Μπέρτανς από τη Χίμκι, Γ. Χάουαρντ,έναν καλό μομπάιλ (Λεσόρτ, Καμπά, αν παίζει και παράς, φέρτε και Μπούκερ) κι ένα συμπληρωματικό 4-5ρι (Οσετκφόσκι ή Σ. Ϊθερτον) και θα δείτε μπασκετάκι. Και τζάστε και τους 3 σας αστέρες( Σέρβο, Κροάτη και Ιωάννη) και κρατήσε τον Κουβανό. Δεν είναι αστέρας αλλά σε ένα κανονικό ρόστερ μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος. Με τον προπονητή θέλει όντως προσοχή.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 1:19 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Απρ 08, 2021 11:56 pm
JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Απρ 08, 2021 11:21 pm
Ο Ννοκο 2ο σερι ματς που ειναι διψήφιος σε ριμπάουντ. Αν ο Μητογλου που το μόνο που κάνει είναι να παίρνει κανα ριμπάουντ ζητάει 800χιλ, ο Γιαμπουσελε που έριξε μια χαλαρή 20αρα στη Τσσκα χθες τι πρέπει να ζητήσει? 2 εκατομμύρια?
το έχω πει σε ανύποπτη φάση στον Yorgos, ότι ο Μήτογλου πρέπει να είναι στους 3 κορυφαίους ριμπάουντερ στην Ευρωλίγκα ανά λεπτό συμμετοχής.
Για μένα είναι παίκτης που χωράει στο ρόστερ πολύ καλύτερης ομάδας από τις 2 ελληνικές. Κι είναι ο μόνος παίκτης σας για τον οποίο μπορώ να πω αυτό, όσο κι αν φαίνεται παράδοξο.
Αν κρατήσετε Νέντοβιτς και (αυτόν τον Παπαπέτρου) μην περιμένετε προκοπή. ΠΑρότι είναι συμπαθείς φυσιογνωμίες αμφότεροι και ταλαντούχοι, παίζουν αναχρονιστικό μπάσκετ (τύπου στριτ με σιδερένιο διχτάκι) μπροστά. Έτσι, όχι με τον Μήτογλου και τον Γιαμπουσέλε, αλλά ούτε με τον Σενγκέλια και τον καλό Ράντολφ δεν θα δείτε προκοπή. Πρέπει να ξαναγίνετε κανονική ομάδα.

Να έχετε άσσο κανονικό (pass first) που να κάνει τον άσσο αλλά και sg (triple threat)αλλά παράλληλα να ασχολείται και με την άμυνα. Ομάδες σαν τις ελληνικές δεν έχουν την πολυτέλεια για τουρίστες στην dirty job :) . Ο Χεζόνια αν πλαισιωθεί με ένα καλό σκόρερ/σουτέρ/χειριστή από το 2 και έναν καλό και πραγματικό άσσο( καλό αμυντικό και με καλό σουτ) μπορεί να φανεί χρήσιμος- αρκεί να κάνει προετοιμασία σωστή (έχει χάσει την επαφή του με το διαρκές κι ανταγωνιστικό μπάσκετ) και να ζητήσει κοντά στο 1εκ. Αφού την αγαπάει και τη φανέλα.
Αλλιώς ας γυρίσει στο ΝΒΑ ή ας πάει Κίνα με τον Φριντέτ. :dribble:

Π.χ μπορείτε να Φέρετε Γουόκαπ, Χαίμε, Ντόρσεϊ, Μπουτέιγ ή τον μεγάλο τον Μπέρτανς από τη Χίμκι, Γ. Χάουαρντ,έναν καλό μομπάιλ (Λεσόρτ, Καμπά, αν παίζει και παράς, φέρτε και Μπούκερ) κι ένα συμπληρωματικό 4-5ρι (Οσετκφόσκι ή Σ. Ϊθερτον) και θα δείτε μπασκετάκι. Και τζάστε και τους 3 σας αστέρες( Σέρβο, Κροάτη και Ιωάννη) και κρατήσε τον Κουβανό. Δεν είναι αστέρας αλλά σε ένα κανονικό ρόστερ μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος. Με τον προπονητή θέλει όντως προσοχή.
Η επιστροφή της φωνής της λογικής.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Παρ Απρ 09, 2021 4:05 am

Σοβαρή άποψη να διώξουμε το νεντοβιτς και να κρατήσουμε σαντρος. Ο δε χεζονια να πάρει 1εκ ή να πάει Κίνα που αν βγάλει το όνομα του στην αγορά αυτή τη στιγμή θα γίνει σφαγή για να τον υπογράψουν τα μεγάλα πορτοφολια της διοργανωσης. Ο χεζονια με 14,5π μ.ο σε ομάδα χωρίς άσο και προερχόμενος από απραξία 6μηνων και οι οπαδοί του σκεπτόμενου μπασκετ θέλουν να φύγει και στη θέση του να πάρουμε παλτά τύπου φοστερ και μπεντιλ που αποθεωναν το περσινό καλοκαίρι ως έξυπνες βόμβες.
Μην αναφέρω τη στήριξη στον ανεκδιήγητο Βόβορα.Οι ίδιοι δε κριτικάρουν τον ισραηλινό γιατι δεν είναι θαυματοποιός να διορθώσει το μπάχαλο που παρέλαβε μέσα σε τρεις μήνες εν μέσω πανδημίας και συνεχομενων αγώνων.
Ο ισραηλινός θα κριθεί το καλοκαίρι με τις επιλογές του όπως και η διοίκηση και ελπίζω να μην ακολουθήσουν αυτά που γράφουν οι οπαδοί του σκεπτόμενου μπασκετ γιατί του χρόνου δε θα παίζει η χιμκι για να μην τερματίσουμε τελευταίοι.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4154
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Απρ 09, 2021 4:30 am

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 4:05 am
Σοβαρή άποψη να διώξουμε το νεντοβιτς και να κρατήσουμε σαντρος. Ο δε χεζονια να πάρει 1εκ ή να πάει Κίνα που αν βγάλει το όνομα του στην αγορά αυτή τη στιγμή θα γίνει σφαγή για να τον υπογράψουν τα μεγάλα πορτοφολια της διοργανωσης. Ο χεζονια με 14,5π μ.ο σε ομάδα χωρίς άσο και προερχόμενος από απραξία 6μηνων και οι οπαδοί του σκεπτόμενου μπασκετ θέλουν να φύγει και στη θέση του να πάρουμε παλτά τύπου φοστερ και μπεντιλ που αποθεωναν το περσινό καλοκαίρι ως έξυπνες βόμβες.
Μην αναφέρω τη στήριξη στον ανεκδιήγητο Βόβορα.Οι ίδιοι δε κριτικάρουν τον ισραηλινό γιατι δεν είναι θαυματοποιός να διορθώσει το μπάχαλο που παρέλαβε μέσα σε τρεις μήνες εν μέσω πανδημίας και συνεχομενων αγώνων.
Ο ισραηλινός θα κριθεί το καλοκαίρι με τις επιλογές του όπως και η διοίκηση και ελπίζω να μην ακολουθήσουν αυτά που γράφουν οι οπαδοί του σκεπτόμενου μπασκετ γιατί του χρόνου δε θα παίζει η χιμκι για να μην τερματίσουμε τελευταίοι.
και επιστροφη του πεδουλακη η καποια αλλη εξυπνη σκεπτομενη επιλογη στυλ λυκογιαννη η σουλη :D

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:45 am

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 4:05 am
Σοβαρή άποψη να διώξουμε το νεντοβιτς και να κρατήσουμε σαντρος. Ο δε χεζονια να πάρει 1εκ ή να πάει Κίνα που αν βγάλει το όνομα του στην αγορά αυτή τη στιγμή θα γίνει σφαγή για να τον υπογράψουν τα μεγάλα πορτοφολια της διοργανωσης. Ο χεζονια με 14,5π μ.ο σε ομάδα χωρίς άσο και προερχόμενος από απραξία 6μηνων και οι οπαδοί του σκεπτόμενου μπασκετ θέλουν να φύγει και στη θέση του να πάρουμε παλτά τύπου φοστερ και μπεντιλ που αποθεωναν το περσινό καλοκαίρι ως έξυπνες βόμβες.
Μην αναφέρω τη στήριξη στον ανεκδιήγητο Βόβορα.Οι ίδιοι δε κριτικάρουν τον ισραηλινό γιατι δεν είναι θαυματοποιός να διορθώσει το μπάχαλο που παρέλαβε μέσα σε τρεις μήνες εν μέσω πανδημίας και συνεχομενων αγώνων.
Ο ισραηλινός θα κριθεί το καλοκαίρι με τις επιλογές του όπως και η διοίκηση και ελπίζω να μην ακολουθήσουν αυτά που γράφουν οι οπαδοί του σκεπτόμενου μπασκετ γιατί του χρόνου δε θα παίζει η χιμκι για να μην τερματίσουμε τελευταίοι.
Έχεις δίκιο. Είναι ασόβαρη. Έτσι να πούμε και καμιά μ@@@.

Παρεμπιπτόντως κι επειδή κάτι σκαμπάζω από Ευρωπαϊκό μπάσκετ, ακόμα περισσότερο από Ισπανία μερία και δη την Καταλονία (μην τους πείτε ότι τη βάζω μες την Ισπανία :) ) δεν είδα τους φίλους των μεγάλων ομάδων να ασχολούνται με τον Χεζόνια. Ούτε καν της Μπαρτσελόνα στην οποία ανήκει.
Παρόλα αυτά η γνώμη μου είναι να μείνει. ¨Ολα αυτά εφόσον τα λεφτά που μπαίνουν στον Παναθηναϊκό παραμείνουν τα ίδια (άντε κι ένα εκατομμύριο παραπάνω λόγω των εισιτηριών). Αν τώρα μπει ο Τζακ Μα και σας κάνει ένα με την Άλι Μπάμπα να του δώ-κ-ετε και 3μυριόνια του Χεζόνια (από μικρός στις ρίμες :hoho: )

Εγώ πάντως δεν αποθέωνα τον Βόβορα ούτε τις έξυπνες βόμβες. Γενικά έχω ένα θέμα τις βόμβες εκτός κι αν αυτές είναι σεξό-βόμβες.
Είχα εκφραστεί με κολακευτικά λόγια για την εικόνα σοβαρότητας κι αξιοπρέπειας που έβγαζςε προς τα έξω. Επιπλέον μου άρεσε ένα κάποιο φιλότιμο που κατέθεταν οι παίκτες.
Τώρα που το σκέφτομαι η αλματώδης εξέλιξη του Παπαγιάννη, να μην οφείλεται ούτε ένα 10% και στον αντι-τουριστικό τον Βόβορα; Να μην του δώσουμε αυτό;
Οκ, κάτι πανδημία που έκλεισε τα φαγάδικα, κάτι ο Πιτίνο-ς, κάτι ο ίδιος ο Παπαγιάννης που δούλεψε πολύ με το κεφάλι κάτω (δεν του το είχα με τίποτις) αλλά αυτός ο Βόβορας να μην πιστωθεί έστω κάτι;

*Masacre κανονικό θα γίνει. θα βγουν ματσέτες λοιπόν για τον Χεζόνια. Του Αγίου Βαρθολομαίου και του Αγίου Βαλεντίνου και εκείνο το φρέσκο στις Ταμαουλίπες,θα ωχριούν.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 10:05 am

Πάντως έτσι όπως εξελίχτηκε η χρονιά είναι δύσκολο να κρίνεις και τους παίκτες.
Ο Παπαπέτρου εγκατέλειψε την άμυνα, έριξε κατακόρυφα τα ποσοστά του στα δίποντα λόγω των επιλογών στο σουτ του (χωρίς τις βολές: 254 πόντοι με 275 σουτ φέτος, 273 πόντοι με 216 σουτ πέρυσι!!) και χωρίς να τα καταφέρει ιδιαίτερα στην δημιουργία, δεν ξέρω και πόσο μεγάλο συμβόλαιο θα βρει μετά από αυτήν την χρονιά αλλού. Σίγουρα πάντως όχι εκατομμυρίου.
Ο Νέντοβιτς τα είδαμε, μηδενικό ενδιαφέρον για την άμυνα, επιθετικά και ατομικά δεν τα πήγε και άσχημα, αλλά τελικά είναι ερώτημα αν βοήθησε επιθετικά την ομάδα ή όχι.
Ο Χεζόνια προφανώς σε ένα τέτοιο περιβάλλον δεν είχε κανένα λόγο να σκυλιάσει στην άμυνα, πήρε προσπάθειες με καλή αποτελεσματικότητα και δεν το συζητάμε ότι έχει την κλάση να σταθεί σε οποιαδήποτε σοβαρή ομάδα της Ευρωλίγκα.
Ο Μήτογλου δεν βελτίωσε μεν το σουτ του όμως έκανε ότι μπορούσε.
Ο Σαντ-Ρος δεν είναι δημιουργός το ξέρουμε, όμως σε μια οργανωμένη ομάδα μπορεί να προσφέρει σε άλλο ρόλο.
Ο Παπαγιάννης μια καλός, μια κακός, πάντως πρώτη φορά είχε τόσο χρόνο και ρόλο, πιστεύω ότι την επόμενη χρονιά μπορεί να παρουσιαστεί πολύ πιο σταθερό.
Κασελάκης-Μποχωρίδης νομίζω ανταποκρίθηκαν και καλύτερα σε σχέση με αυτό που περιμέναμε στην αρχή της χρονιάς, ασχέτως που ο Μποχωρίδης κλήθηκε να παίξει βασικός σε πολλά σημεία και με τέτοιο χρόνο που ούτε ο ίδιος δεν θα το περίμενε.
Τον Μπεντίλ δεν τον πίστευα και δεν τον πιστεύω
Ο White δεν ξέρω γιατί υποτιμάται τόσο, για back up 4άρι εμένα μου φαίνεται παραπάνω από καλός, τίμιο σουτ, προσπάθεια στην άμυνα, συμμετοχή στα ριμπάουντ.

Συμπερασματικά ο κορμός των Ελλήνων πρέπει να γίνει προσπάθεια να διατηρηθεί:
Μποχωρίδης, (ως τεταρτοπέμπτος γκαρντι), Παπαπέτρου, Κασελάκης, Μήτογλου, Παπαγιάννης, Μαντζούκας (για την 12η θέση του ρόστερ)
Να γίνει προσπάθεια να μείνει ο Χεζόνια και νομίζω ότι έτσι ο Σαντ-Ρος περισσεύει.
Εγώ θα κρατούσα και τον Γουάιτ και θα έψαχνα 4 ξένους να ανεβάσουν το επίπεδο.

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 10:44 am

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Απρ 08, 2021 11:21 pm
Ο Ννοκο 2ο σερι ματς που ειναι διψήφιος σε ριμπάουντ. Αν ο Μητογλου που το μόνο που κάνει είναι να παίρνει κανα ριμπάουντ ζητάει 800χιλ, ο Γιαμπουσελε που έριξε μια χαλαρή 20αρα στη Τσσκα χθες τι πρέπει να ζητήσει? 2 εκατομμύρια?
Πες τα αδερφε ποιος Μητογλου τωρα μην τρελαθουμε το παιδι ειναι ξυλοκοπος η τεχνικη του ειναι ατσουμπαλη και το σουτ του κακιστο. ουτε αμυνα δεν παιζει τελευταια.ελεος με τον καθε τυχαρπαστο που περιμενουμε να μας βγει 20 χρονια

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”