2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 12:42 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 12:00 pm
εκτιμηση του ινσαιντερ..τζιμι για το τελικο ροστερ

• PG: Pangos, Μάντζαρης, Μποχωριδης*
•SG: Foster(PG), Παππας, Χαρισον(SF)
•SF: Παπαπετρου, Κασελακης(PF)*
•PF: A.White(SF), Μήτογλου(C), Bentil(C)*
•C: Παπαγιάννης, Ννοκό, Γκιστ

εκτος απο το σοκ για Γκιστ..
εχει και το πλεον ακυρο με Αaron White να υπολογιζεται και για το 3 :shock:
Απο το hoopfellas λες?
Moυ αρεσει πολυ το ρόστερ...Μονο η ευπαθεια του Πανγκος με προβληματιζει,γιατι αν την παθει...την κατσαμε!

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 1:23 pm

• PG: Pangos, Μάντζαρης, Μποχωριδης*
•SG: Foster(PG), Παππας, Χαρισον(SF)
•SF: Παπαπετρου, Κασελακης(PF)*
•PF: A.White(SF), Μήτογλου(C), Bentil(C)*
•C: Παπαγιάννης, Ννοκό, Γκιστ
Για μένα σε αυτό περισσεύει ο Γκιστ και χρειάζεται κάτι καλύτερο στον άσο πίσω από τον Πάνγκος, αφού ο Μποχωρίδης άσος δεν είναι και ο Μάντζαρης δε θα πρεπε να συζητιέται καν. ΘΑ πρότεινα Αθηναίου αντί για Μάντζαρης ως τρίτο άσο και ο δεύτερος άσος να είναι κάποιος ξένος στη θέση ων χρημάτων για Γκιστ και Μποχώ.

Είναι αξιοπρεπές το ρόστερ, εντός του υποτιθέμενου προϋπολογισμού και τέλος πάντων θα πάλευε αρκετά ματς απέναντι σε μικρομεσαίες ομάδες.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 1:30 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 1:23 pm
• PG: Pangos, Μάντζαρης, Μποχωριδης*
•SG: Foster(PG), Παππας, Χαρισον(SF)
•SF: Παπαπετρου, Κασελακης(PF)*
•PF: A.White(SF), Μήτογλου(C), Bentil(C)*
•C: Παπαγιάννης, Ννοκό, Γκιστ
Για μένα σε αυτό περισσεύει ο Γκιστ και χρειάζεται κάτι καλύτερο στον άσο πίσω από τον Πάνγκος, αφού ο Μποχωρίδης άσος δεν είναι και ο Μάντζαρης δε θα πρεπε να συζητιέται καν. ΘΑ πρότεινα Αθηναίου αντί για Μάντζαρης ως τρίτο άσο και ο δεύτερος άσος να είναι κάποιος ξένος στη θέση ων χρημάτων για Γκιστ και Μποχώ.

Είναι αξιοπρεπές το ρόστερ, εντός του υποτιθέμενου προϋπολογισμού και τέλος πάντων θα πάλευε αρκετά ματς απέναντι σε μικρομεσαίες ομάδες.
οντως αν στην θεση του γκιστ παρουμε εναν κανονικο ασσο, μποχω-μαντζαρης δεν αποκτηθουν και παει 3ος και 4ος καλαιτζακης-αθηναιου θα ειναι πολυ καλα! με μετακινηση του χαρισον στο 2-3 και του κασελ στο 3-4(δεν τον θελω αλλα ειναι κλεισμενος μαλλον) τοτε θα ειναι και λειτουργικο.

PG: Pangos, hall(ή καποιος αλλος με ιδια λεφτα)-καλαιτζ-αθηναιου
SG: Foster(PG), Παππας
SG-SF: Χαρισον
SF: Παπαπετρου, Κασελακης(PF)*
PF: A.White(SF), Μήτογλου,
PF-C: Bentil
C: Παπαγιάννης, Ννοκό

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 16, 2020 1:50 pm

Στο hoopfellas ο Τζίμ πρότεινε κάποιες αρκετά ενδιαφέρουσες περιπτώσεις ιδιαίτερα στα γκαρντ. Στο σημερινό του άρθρο μ άρεσε η ανάλυση για καιλ γκαι κ πειτον πριτσαρντ παρότι ο δεύτερος είναι ακόμα στο ncaa. Μου φάνηκαν παίχτες που αξίζει να κοιτάξει μια ομάδα σα το παναθηναϊκό που αναζητά το rebuild. Ο πριτσαρντ ειδικά μου φάνηκε αρκετά κοντρολαρισμενος κ με απίθανο Ball handling. Με τη προϋποθέση ότι και οι δύο θα συμπληρωνονται από ένα ψηλό γκαρντ. Για ψηλό έχω πει το πουλέν μου που λέγεται Τζόναθαν μοτλει.

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 16, 2020 1:50 pm

Στο hoopfellas ο Τζίμ πρότεινε κάποιες αρκετά ενδιαφέρουσες περιπτώσεις ιδιαίτερα στα γκαρντ. Στο σημερινό του άρθρο μ άρεσε η ανάλυση για καιλ γκαι κ πειτον πριτσαρντ παρότι ο δεύτερος είναι ακόμα στο ncaa. Μου φάνηκαν παίχτες που αξίζει να κοιτάξει μια ομάδα σα το παναθηναϊκό που αναζητά το rebuild. Ο πριτσαρντ ειδικά μου φάνηκε αρκετά κοντρολαρισμενος κ με απίθανο Ball handling. Με τη προϋποθέση ότι και οι δύο θα συμπληρωνονται από ένα ψηλό γκαρντ. Για ψηλό έχω πει το πουλέν μου που λέγεται Τζόναθαν μοτλει.

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 16, 2020 1:51 pm

Επίσης από παλιά άρθρα μ αρέσει κ ο μεισον των μπακς που για Ευρώπη μπορεί να φανεί καταλυτικός

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 1:59 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 1:23 pm

Για μένα σε αυτό περισσεύει ο Γκιστ και χρειάζεται κάτι καλύτερο στον άσο πίσω από τον Πάνγκος, αφού ο Μποχωρίδης άσος δεν είναι και ο Μάντζαρης δε θα πρεπε να συζητιέται καν. ΘΑ πρότεινα Αθηναίου αντί για Μάντζαρης ως τρίτο άσο και ο δεύτερος άσος να είναι κάποιος ξένος στη θέση ων χρημάτων για Γκιστ και Μποχώ.

Είναι αξιοπρεπές το ρόστερ, εντός του υποτιθέμενου προϋπολογισμού και τέλος πάντων θα πάλευε αρκετά ματς απέναντι σε μικρομεσαίες ομάδες.
Συμφωνώ σε όλα.

Ήθελα επίσης να πω, ότι ο Πάνγκος έναν σοβαρό τραυματισμό έχει όλο κι όλο στην καριέρα του από τον οποίο επανήλθε κανονικά και χωρίς χαζό-εγκληματικές βιασύνες που έχουμε δει αλλού. Απλώς, με το που επανήλθε, έσπασε το δάκτυλο του ποδιού του, το οποίο όμως κολλάει κανονικά, αν δεν βιαστεί κανείς να μπει στις προπονήσεις. Και ο Πάνγκος πήρε πολύ χρόνο.
Δεν είναι περίπτωση Λοτζέσκι, Πρίντεζη, Νέντοβιτς, Παππά που κουβαλάνε χρόνια προβλήματα.
Κι ο Γκιλ θα μπορούσε να συμπεριληφθεί στις άνωθεν περιπτώσεις, όμως το πρόβλημα που είχε στη μέση ή την πλάτη (;) το αντιμετώπισε επιτυχώς με επέμβαση.

* Έχασα την ευκαυρία να διαθέσω ένα 2ωρο, τόσο καιρό με τα του νέου ιού, προκειμένου να παραθέσω όλες τις περιπτώσεις "λαχεία" αμερικάνων που προτείνει ο χουπφελλας από το 2011. Μιλάμε για ποσοστά μάξιμουμ στο 20% κι αυτό μέχρι πριν περίπου 3 χρόνια που τον διάβαζα ακόμα. :)

djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 2:46 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 1:59 pm
yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 1:23 pm

Για μένα σε αυτό περισσεύει ο Γκιστ και χρειάζεται κάτι καλύτερο στον άσο πίσω από τον Πάνγκος, αφού ο Μποχωρίδης άσος δεν είναι και ο Μάντζαρης δε θα πρεπε να συζητιέται καν. ΘΑ πρότεινα Αθηναίου αντί για Μάντζαρης ως τρίτο άσο και ο δεύτερος άσος να είναι κάποιος ξένος στη θέση ων χρημάτων για Γκιστ και Μποχώ.

Είναι αξιοπρεπές το ρόστερ, εντός του υποτιθέμενου προϋπολογισμού και τέλος πάντων θα πάλευε αρκετά ματς απέναντι σε μικρομεσαίες ομάδες.
Συμφωνώ σε όλα.

Ήθελα επίσης να πω, ότι ο Πάνγκος έναν σοβαρό τραυματισμό έχει όλο κι όλο στην καριέρα του από τον οποίο επανήλθε κανονικά και χωρίς χαζό-εγκληματικές βιασύνες που έχουμε δει αλλού. Απλώς, με το που επανήλθε, έσπασε το δάκτυλο του ποδιού του, το οποίο όμως κολλάει κανονικά, αν δεν βιαστεί κανείς να μπει στις προπονήσεις. Και ο Πάνγκος πήρε πολύ χρόνο.
Δεν είναι περίπτωση Λοτζέσκι, Πρίντεζη, Νέντοβιτς, Παππά που κουβαλάνε χρόνια προβλήματα.
Κι ο Γκιλ θα μπορούσε να συμπεριληφθεί στις άνωθεν περιπτώσεις, όμως το πρόβλημα που είχε στη μέση ή την πλάτη (;) το αντιμετώπισε επιτυχώς με επέμβαση.

* Έχασα την ευκαυρία να διαθέσω ένα 2ωρο, τόσο καιρό με τα του νέου ιού, προκειμένου να παραθέσω όλες τις περιπτώσεις "λαχεία" αμερικάνων που προτείνει ο χουπφελλας από το 2011. Μιλάμε για ποσοστά μάξιμουμ στο 20% κι αυτό μέχρι πριν περίπου 3 χρόνια που τον διάβαζα ακόμα. :)
Τον είχαν ρωτήσει κάποτε για τον νελσον και άλλες του προτασεις που δεν βγήκαν και η απαντηση ηταν οι παικτες ηταν σωστοι οι ομάδες εφταιγαν :dribble:

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 4:38 pm

παιδες να μαζευουμε οικονομικες προτασεις σαν τον Αλεξ Χαμιλτον που πιασαμε σημερα
και να τις στελνουμε pm στο fb του Βοβορα !
ειναι απλος ανθρωπος, τα διαβαζει ολα !ποτε δεν ξερεις :mrgreen:

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 5:59 pm

Ννοκο,Παπαγιαννης
Γουιτινγκτον,Μητογλου(pf-c),Μπεντιλ(pf-c)
Παπαπετρου,Βεζενκοφ(sf-pf),Κασελακης(sf-pf)
Χαρισον,(sg-sf)Παππας,Μποχωριδης(sg-pg)
Βεστερμαν,ΑλεξΧαμιλτον :oops: ,Παπαδακης

θα ελεγα οτι τι καλυτερο να πας να αρπαξεις τον Βεζενκοφ,που απ οτι φαινεται δεν τα βρισκει στ οικονομικο με Ολυμπιακο !
και να τον εχεις 3ρο4ρο οικονομικο !πιανει και θεση Ελληνα!σιγουρα θα σου κανε αποσβεση !
δεν χρειαζοταν ο Κασελακης σε αυτη την περιπτωση...
-ο Μπεντιλ στο ροστερ μου σαν να περισσευει!αλλα αφου τον θελει σιγουρα ο Βοβορας δεν του χαλαω χατιρι :D

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 16, 2020 6:24 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 5:59 pm
Ννοκο,Παπαγιαννης
Γουιτινγκτον,Μητογλου(pf-c),Μπεντιλ(pf-c)
Παπαπετρου,Βεζενκοφ(sf-pf),Κασελακης(sf-pf)
Χαρισον,(sg-sf)Παππας,Μποχωριδης(sg-pg)
Βεστερμαν,ΑλεξΧαμιλτον :oops: ,Παπαδακης

θα ελεγα οτι τι καλυτερο να πας να αρπαξεις τον Βεζενκοφ,που απ οτι φαινεται δεν τα βρισκει στ οικονομικο με Ολυμπιακο !
και να τον εχεις 3ρο4ρο οικονομικο !πιανει και θεση Ελληνα!σιγουρα θα σου κανε αποσβεση !
δεν χρειαζοταν ο Κασελακης σε αυτη την περιπτωση...
-ο Μπεντιλ στο ροστερ μου σαν να περισσευει!αλλα αφου τον θελει σιγουρα ο Βοβορας δεν του χαλαω χατιρι :D
Πολλά φόργουορντ αυτό το μπάτζετ.. Κ Κασελακης κ βεζενκοβ κ παπατερου κ γουιτινγκτον.. Όλοι αυτοί πάνω κάτω παίζουν την ίδια θέση. Νομίζω χρειάζεται κάτι πιο ευέλικτο στο 3 πέρα απ τον Ιωάννη.

0
Άβαταρ μέλους
Than.pao

 sophomore
Reactions: 43
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 26, 2019 8:50 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Paul George
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 8:00 pm

Έχουν υπάρξει ξανά σενάρια για λεκαβιτσιους και παο κάτι που θεωρώ καλό σημάδι. Ας έρθει κάποιος που ξέρει μπάσκετ γιατί με Αθηναίου ή μποχωριδη για βασικό δεν θα ήταν και ο,τι καλύτερο.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 8:23 pm

Brown, Pangos, Μποχωρίδης
Φοστερ, Παππάς
Παπαπέτρου, Giedraitis, Κασελάκης
White, Μήτογλου
Nnoko, Παπαγιάννης

Παρακαλείτε κάποιος να κάνει τα οικονομικά. Εγώ το βγάζω κάπου 5,5 + -.
Στα τελευταία ρόστερ έχω κολλήσει με Giedraitis, αποτελούσε έναν απο τους αγαπημένους μου παίχτες στη φετινή ευρωλίγκα, και στην αρχή του καλοκαιριού ακούστηκε έντονα για Παναθηναικό.

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 8:42 pm

aiver έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 8:23 pm
Brown, Pangos, Μποχωρίδης
Φοστερ, Παππάς
Παπαπέτρου, Giedraitis, Κασελάκης
White, Μήτογλου
Nnoko, Παπαγιάννης

Παρακαλείτε κάποιος να κάνει τα οικονομικά. Εγώ το βγάζω κάπου 5,5 + -.
Στα τελευταία ρόστερ έχω κολλήσει με Giedraitis, αποτελούσε έναν απο τους αγαπημένους μου παίχτες στη φετινή ευρωλίγκα, και στην αρχή του καλοκαιριού ακούστηκε έντονα για Παναθηναικό.
φιλε μου μαλλον ειναι παρα πλ δυνατο στο 1-3 και μια χαρα η 4δα στους ψηλους,αλλα η αδυναμια σου με Γκιεντραιτις το κανει να ξεφευγει απο τα 5.5 m και μεταφερει ρισκο στους ψηλους ,που θελει και εναν επιπλεον παικτη εκει (εστω Μπεντιλ)
νομιζω πρεπει να τον ξεχασεις τον Λιθουανο !θα ηταν και αφυσικο να τον παρουμε για πισω απο τον ηγετη Παπαπετρου,αλλα να του δινουμε τα διπλα σχεδον λεφτα..(αν γινει η μεγαλη μειωση στον Παπαπετρου,οπως γραφεται)

0
basketikos13

 a1greece
Reactions: 19
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2017 1:46 pm
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 10:03 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 8:33 am
basketikos13 έγραψε:
Δευ Ιουν 15, 2020 11:35 pm
1 Μπράουν 700 χερμανσον 500 αθηναιου 100
2 Φόστερ 400 Παππάς 400
3 Παπαπέτρου 700 Χιλ 300
4 Τόμας 600 γουαιτ 500
4-5 μητογλου 450 μπεντιλ 200
5 Παπαγιάννης 450

Στα 5,3 εκατομμύρια χωρίς μειώσεις συμβολαιων.

Μητογλου μπεντιλ περισσότερο στο 5 παρά στο 4.

προσπαθω να πιασω τον συλλογισμο σου φιλε!
οι παικτες εχουν αποδεχθει μειωσεις ! εσυ τους επιστρεφεις λεφτα με ευγενικη χορηγια Basketikos13 !
δηλαδη στον Παπαπετρου θα ξαναπουμε ελα πισω για αναπροσαρμογη παλι ,να σου δωσουμε ολοκληρο το συμβολαιο ;
ετσι στα 5.3 βασικα στερεις ενα 5ρι !
παλι βρηκες τροπο να με αφησεις με το στομα ανοιχτο : :o :shock: :o
Mην διαβαζεις ως θεσφατα αυτα που γραφονται, Μκρες μειωσεις εχουν υποστει οι παπαγιαννης και μητογλου. Μονο ο παππας ανηκει σε αλλη κατηγορια, που ανενεωνει φυσικα με πολυ μειωμενες αποδοχες. (διαδικαστικο ειναι το θεμα του παππα που κολλαει σε τυχον πειθαρχικο παραπτωμα του παικτη)

Ο Ννοκο που ακουγεται την διαφορα δεν θα την κανει, δεν εχει τιποτα να προσδωσει παραπανω απο μητογλου μπεντιλ.

Ο Χολ αν και καλος παικτης, δεν απασχολησε ποτε..

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”