2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 12, 2020 8:16 pm

Η ομαδα (περσυ) ειχε διαγνωσθει με τα εξης προβλήματα:


1) κακο ποσοστο στις βολες

2) κακο ποσοστο στα 3ποντα

3) ριμπαουντ

4) παίκτες που δεν πασάρουν



Απο τα 4 αυτα ,εχουμε βελτιώσει τα πρωτα 2....
Τα υπόλοιπα παραμένουν δυσεπίλυτα κ εχει εμφανισθει κ ενα 5ο :η κακη περιφερειακή αμυνα...

Ας ελπίσουμε ο παικτης ή οι παικτες που θα παρουμε να βοηθησουν σε κατι απο αυτα..

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 12, 2020 11:40 pm

john wick έγραψε:
Κυρ Ιαν 12, 2020 8:16 pm
Η ομαδα (περσυ) ειχε διαγνωσθει με τα εξης προβλήματα:


1) κακο ποσοστο στις βολες

2) κακο ποσοστο στα 3ποντα

3) ριμπαουντ

4) παίκτες που δεν πασάρουν



Απο τα 4 αυτα ,εχουμε βελτιώσει τα πρωτα 2....
Τα υπόλοιπα παραμένουν δυσεπίλυτα κ εχει εμφανισθει κ ενα 5ο :η κακη περιφερειακή αμυνα...

Ας ελπίσουμε ο παικτης ή οι παικτες που θα παρουμε να βοηθησουν σε κατι απο αυτα..
John μου καλά τα λες, ωστόσο εγώ θα πρότεινα τη μερική "απο-καλαθοποίηση" της ομάδας, και τη στροφή της σε ένα πιο ομαδικό μπάσκε να πάτε για μια ομάδας με βάθος 3τίας ή και 5ετίας ακόμη με προεξάρχοντα τον Νικ, αλλά όχι με τον ρόλο που έχει τα τελευταία χρόνια σε σας. Εκείνον που τα πάντα περνάνε από αυτόν.
Εν αρχήν είναι 2 προτέκτορες στο 5 με καλά τελειώματα στο πικ εν ρολ κ να έχουν και γοργά ποδάρια. (Τζον Χάμιλτον- Κώστας Αντετοκούμπο,σε ψηλά σχήματα κι ως 4αρι ο Κώστας, σε ελαφριά ως 5 είναι κομπλέ για Ευρώπη... )
Ένας pf που να μπορέσει να ακολουθήσει και χαμηλά και ψηλά και να σουτάρει καλά. (Γρεγκ Γούιτιγκτον)
Ένα κλασσικό 2αρι με φονικό σουτ που να μπορεί να παίξει και χωρίς τη μπάλα όμως.(Κάιλ Κούρικ)
Ένα κόμπο. ( Κιλλιάν Χέις - τσέκαρε τον να δεις τι μπάσκετ και τι προσόντα έχει ο μικρός, αν δεν πάει ΝΒΑ από αυτό το καλοκαίρι κιόλας... αν πάει Αμέρικα τότε, Μαόντο Λο).
Έναν κανονικό άσσο που να δαγκώνει στην άμυνα και να πασάρει αλλά να μπορεί να εκτελέσει αξιοπρεπώς. (Μπριάντε Γουέμπερ)
Κι ένα αθλητικό 2-3αρι που να σουτάρει καλά. ( Ντέιβιντ Γουόκερ)

Δεν νομίζω ότι θέλετε αστέρια, γαλαξίες και λοιπά συμπαντικά στοιχεία. Εξάλλου έχετε ένα αστέρι: Τον Νικ.
Παίκτες ρόλων, αθλητικούς, που να ξέρουν καλά τα βασικά και οι 3 από τους 6 να μπορούν να σουτάρουν με πάνω από 40% από το 3π.
Με διετή συμβόλαια και στους 6 και τον στόχο τη δημιουργία μιας ανταγωνιστικής ομάδας όπως ήταν η Ζαλγκίρις του Σάρας ας πούμε. Με τα χαρακτηριστικά τα δικά σας προφανώς.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 1:01 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιαν 12, 2020 11:40 pm
john wick έγραψε:
Κυρ Ιαν 12, 2020 8:16 pm
Η ομαδα (περσυ) ειχε διαγνωσθει με τα εξης προβλήματα:


1) κακο ποσοστο στις βολες

2) κακο ποσοστο στα 3ποντα

3) ριμπαουντ

4) παίκτες που δεν πασάρουν



Απο τα 4 αυτα ,εχουμε βελτιώσει τα πρωτα 2....
Τα υπόλοιπα παραμένουν δυσεπίλυτα κ εχει εμφανισθει κ ενα 5ο :η κακη περιφερειακή αμυνα...

Ας ελπίσουμε ο παικτης ή οι παικτες που θα παρουμε να βοηθησουν σε κατι απο αυτα..
John μου καλά τα λες, ωστόσο εγώ θα πρότεινα τη μερική "απο-καλαθοποίηση" της ομάδας, και τη στροφή της σε ένα πιο ομαδικό μπάσκε να πάτε για μια ομάδας με βάθος 3τίας ή και 5ετίας ακόμη με προεξάρχοντα τον Νικ, αλλά όχι με τον ρόλο που έχει τα τελευταία χρόνια σε σας. Εκείνον που τα πάντα περνάνε από αυτόν.
Εν αρχήν είναι 2 προτέκτορες στο 5 με καλά τελειώματα στο πικ εν ρολ κ να έχουν και γοργά ποδάρια. (Τζον Χάμιλτον- Κώστας Αντετοκούμπο,σε ψηλά σχήματα κι ως 4αρι ο Κώστας, σε ελαφριά ως 5 είναι κομπλέ για Ευρώπη... )
Ένας pf που να μπορέσει να ακολουθήσει και χαμηλά και ψηλά και να σουτάρει καλά. (Γρεγκ Γούιτιγκτον)
Ένα κλασσικό 2αρι με φονικό σουτ που να μπορεί να παίξει και χωρίς τη μπάλα όμως.(Κάιλ Κούρικ)
Ένα κόμπο. ( Κιλλιάν Χέις - τσέκαρε τον να δεις τι μπάσκετ και τι προσόντα έχει ο μικρός, αν δεν πάει ΝΒΑ από αυτό το καλοκαίρι κιόλας... αν πάει Αμέρικα τότε, Μαόντο Λο).
Έναν κανονικό άσσο που να δαγκώνει στην άμυνα και να πασάρει αλλά να μπορεί να εκτελέσει αξιοπρεπώς. (Μπριάντε Γουέμπερ)
Κι ένα αθλητικό 2-3αρι που να σουτάρει καλά. ( Ντέιβιντ Γουόκερ)

Δεν νομίζω ότι θέλετε αστέρια, γαλαξίες και λοιπά συμπαντικά στοιχεία. Εξάλλου έχετε ένα αστέρι: Τον Νικ.
Παίκτες ρόλων, αθλητικούς, που να ξέρουν καλά τα βασικά και οι 3 από τους 6 να μπορούν να σουτάρουν με πάνω από 40% από το 3π.
Με διετή συμβόλαια και στους 6 και τον στόχο τη δημιουργία μιας ανταγωνιστικής ομάδας όπως ήταν η Ζαλγκίρις του Σάρας ας πούμε. Με τα χαρακτηριστικά τα δικά σας προφανώς.

Συμφωνώ σε όλα! Έτσι πιστεύω πως όντως πρέπει να κινηθεί ο παο και με πλάνο 5ετιας ακριβώς! Απλά ουσιαστικά αυτό που λες εσυ είναι να κρατήσουμε τη βασική μας 5αδα και να φέρουμε 7 νέους παίκτες που σημαίνει πως του χρόνου έχεις και πάλι καινουρια ομάδα χωρίς ομοιογένεια και ενώ υποτίθεται πως φέτος είναι «μεταβατική» σεζόν για να χτυπήσεις του χρόνου , με 7 νέους παίκτες θεωρητικά το καθυστερείς για άλλη μια σεζόν . Παρόλα αυτά αν πεις ότι όντως του χρόνου δημιουργείς ομάδα που θα πρωταγωνιστεί τα επόμενα 5 χρόνια με σχεδόν αναλλοίωτο κορμό τότε ναι αξίζει η καθυστέρηση . Το πιο σημαντικό όμως για να συμβεί αυτό είναι το ότι πρέπει να εξασφαλίσεις τη παρουσία ενός συγκεκριμένου προπονητή για τα επόμενα 5 χρόνια αυτά και δεν ξέρω μήπως ο πιτινο πάρει καμία σύνταξη σε 1-2 χρόνια από τώρα.. Είναι κι αυτό ένα θέμα για την ομάδα .



Για τους παίκτες τώρα μου αρέσουν πολύ όλες οι προτάσεις σου . Για μένα ο χειζ είναι ξεκάθαρο πως θα πάει νβα . Σιγά μην αφήσουν αυτοί 17χρονο με 12,5 πόντους και 6,5 ασσιστ στο γιουροκαπ έτσι να πάει χαμένο (και 1’96 ύψος). Επίσης για Λο που ανεφερες αν και πράγματι ταιριάζει γάντι πιστεύω πως το 600αρι (ίσως και παραπάνω που θα ζητήσει) θα ναι λίγο υπερβολικό ενώ είναι πολύ πιθανό να θέλει να μείνει Γερμανία . Το κόμπο που θα πρότεινα εγώ σαν εναλλακτική είναι ο μιτρου-Λογκ που θα μπορεί να τον τσεκάρει και στην εθνική το καλοκαίρι ο πιτινο . Έχει 3 αποτυχημένες απόπειρες στο νβα και είναι ήδη 26 προς 27 νομίζω ήρθε η ώρα να έρθει από τα μέρη μας . Ο 2ος μου προβληματισμός είναι το αν το σχήμα Γουέμπερ-φριντετ θα μπορούσε να λειτουργήσει στο παρκέ αμυντικά κυρίως (λόγω ύψους των παικτών) . Κατά τα άλλα μακάρι το ρόστερ του χρόνου τέτοια εποχή να είναι όσο πιο κοντά σε αυτό γίνεται!!



*εγω σκεφτόμουν επίσης για του χρόνου πως θα κρατούσα τους μπεντιλ-ροτινς (αν βγουν) και τομας ίσως για θέματα ομοιογένειας , και να έφερνα 4 καινουριους παίκτες αντί για 7.

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 9:35 am

Εγώ θα είμαι ακριβοδίκαιος. Απο μεριά Ολυμπιακού, νομίζω πως μέχρι τώρα η κατάσταση ήταν τραγελαφική και πως τα πράγματα αργά ή γρήγορα θα ξέφευγαν. Γιατί το λέω αυτό? Γιατί δεν ξέρω κατα πόσο το πειθαρχικό του Cherry και του Reed ήταν πειθαρχικό που θα έπρεπε να τους κοστίσει στην επόμενη ομάδα. Έχουμε δει άλλα και άλλα. Εμένα ο τρόπος αντιμετώπισης τους μου λέει πως αν προτείνεις στον Reed συμβόλαιο, έρχεται με ακόμα μικρότερες αποδοχές απο τον Ολυμπιακό, απλά για να παίξει στον μισητό αντίπαλο, και είμαι σίγουρος πως θα το κάνει και μάλιστα παθιασμένα! Ο Reed ίσως αυτή τη στιγμή να είναι μία εύκολη λύση σε αυτό που ψάχνουμε. Έμπειρος, δυνατός, στα 2.11, καλός rebounder, καλός επιθετικός και μην ξεχνάμε τα καλύτερα του παιχνίδια με τον Ολυμπιακό τα έκανε απέναντι σε Μπάρτσα και Ρεάλ. Συν ότι έχει προλάβει και έχει πάρει μία γεύση Euroleague και δεν είναι ουσιαστικά μεταγραφή Αμερικανού εν μέση της χρονιάς.

0
Άβαταρ μέλους
Gastone

 champion
Reactions: 2
Δημοσιεύσεις: 7364
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 11:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Ginobili
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 9:54 am

aiver έγραψε:
Δευ Ιαν 13, 2020 9:35 am
Εγώ θα είμαι ακριβοδίκαιος. Απο μεριά Ολυμπιακού, νομίζω πως μέχρι τώρα η κατάσταση ήταν τραγελαφική και πως τα πράγματα αργά ή γρήγορα θα ξέφευγαν. Γιατί το λέω αυτό? Γιατί δεν ξέρω κατα πόσο το πειθαρχικό του Cherry και του Reed ήταν πειθαρχικό που θα έπρεπε να τους κοστίσει στην επόμενη ομάδα. Έχουμε δει άλλα και άλλα. Εμένα ο τρόπος αντιμετώπισης τους μου λέει πως αν προτείνεις στον Reed συμβόλαιο, έρχεται με ακόμα μικρότερες αποδοχές απο τον Ολυμπιακό, απλά για να παίξει στον μισητό αντίπαλο, και είμαι σίγουρος πως θα το κάνει και μάλιστα παθιασμένα! Ο Reed ίσως αυτή τη στιγμή να είναι μία εύκολη λύση σε αυτό που ψάχνουμε. Έμπειρος, δυνατός, στα 2.11, καλός rebounder, καλός επιθετικός και μην ξεχνάμε τα καλύτερα του παιχνίδια με τον Ολυμπιακό τα έκανε απέναντι σε Μπάρτσα και Ρεάλ. Συν ότι έχει προλάβει και έχει πάρει μία γεύση Euroleague και δεν είναι ουσιαστικά μεταγραφή Αμερικανού εν μέση της χρονιάς.
Φιλε,μου αρεσει ο Ριντ και θα τον ηθελα...αλλα δεν εχει δικαιωμα πλεον συμμετοχής για Ευρωλίγκα.Εκτος αν μιλας για το καλοκαιρι.

0
Είμαι o Ginobili από παλιά :welcome:
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 10:01 am

Gastone έγραψε:
Δευ Ιαν 13, 2020 9:54 am
aiver έγραψε:
Δευ Ιαν 13, 2020 9:35 am
Εγώ θα είμαι ακριβοδίκαιος. Απο μεριά Ολυμπιακού, νομίζω πως μέχρι τώρα η κατάσταση ήταν τραγελαφική και πως τα πράγματα αργά ή γρήγορα θα ξέφευγαν. Γιατί το λέω αυτό? Γιατί δεν ξέρω κατα πόσο το πειθαρχικό του Cherry και του Reed ήταν πειθαρχικό που θα έπρεπε να τους κοστίσει στην επόμενη ομάδα. Έχουμε δει άλλα και άλλα. Εμένα ο τρόπος αντιμετώπισης τους μου λέει πως αν προτείνεις στον Reed συμβόλαιο, έρχεται με ακόμα μικρότερες αποδοχές απο τον Ολυμπιακό, απλά για να παίξει στον μισητό αντίπαλο, και είμαι σίγουρος πως θα το κάνει και μάλιστα παθιασμένα! Ο Reed ίσως αυτή τη στιγμή να είναι μία εύκολη λύση σε αυτό που ψάχνουμε. Έμπειρος, δυνατός, στα 2.11, καλός rebounder, καλός επιθετικός και μην ξεχνάμε τα καλύτερα του παιχνίδια με τον Ολυμπιακό τα έκανε απέναντι σε Μπάρτσα και Ρεάλ. Συν ότι έχει προλάβει και έχει πάρει μία γεύση Euroleague και δεν είναι ουσιαστικά μεταγραφή Αμερικανού εν μέση της χρονιάς.
Φιλε,μου αρεσει ο Ριντ και θα τον ηθελα...αλλα δεν εχει δικαιωμα πλεον συμμετοχής για Ευρωλίγκα.Εκτος αν μιλας για το καλοκαιρι.
Μόλις ήπια την πρώτη γουλιά καφέ :rofl:

Καλημέρα, χαχαχ

0
Άβαταρ μέλους
Gastone

 champion
Reactions: 2
Δημοσιεύσεις: 7364
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 11:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Ginobili
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 10:59 am



Γνώμες για Κώστα? Διαθέτει ακριβώς ό,τι μας λείπει.Δεν φανταζομαι κατι πιο ιδανικό να δουλέψει με Πιτίνο. Αυτό που μου κάνει πολύ θετική εντυπωση,από τα βιντεάκια του,και δεν ήξερα ότι το έχει αποκτήσει...είναι ότι έχει το παιχνίδι με επαφές.Σπρωξίματα,κουτουλιές,ξύλο...κάτι το οποίο είναι πολύ σημαντικό για Ευρώπη.
Πιστευω θα βοηθούσε πολύ και αμεσα.Και θα βοηθούσε και τον Παπαγιάννη στην προπόνηση...από την αργομαούνα Βουγιούκα...που δεν προλαβαίνει να δει...όχι να στρίψει..

0
Είμαι o Ginobili από παλιά :welcome:
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 1:41 pm

Εγώ ήδη έχω εκφραστεί για τον Κώστα. Θέλω να τον δω στην Ελλάδα (θα προτιμούσα στον Ολυμπιακό :smile: ) για να πάρει και "τζούρα" από οργανωμένο μπάσκετ μιας κι τον χρειαζόμαστε ...χθες στην Εθνική.
Άνετα τον βλέπω σε σας τώρα. Νομίζω ότι μπορεί να τα πάει πολύ καλά παίζοντας και στις 2 θέσεις του ζωγραφιστού. Θα γεμίσει στατιστική (μαζί και λάθη αλλά οκ, θα μάθει...) και θα αυξήσει τον ήδη πολύ ψηλό μ.ο του Νικ σε ασιστ ενώ θα καλύψει και (μέρος από)το κενό των Φριντέτ αλλά και Ράις στην πρώτη γραμμή άμυνας.
Αν δεν τον έχουν προσεγγίσει ήδη οι 2 μεγάλες ομάδες της χώρας, είναι για να γελάει κανείς.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1802
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 2:21 pm

Gastone έγραψε:
Δευ Ιαν 13, 2020 10:59 am


Γνώμες για Κώστα? Διαθέτει ακριβώς ό,τι μας λείπει.Δεν φανταζομαι κατι πιο ιδανικό να δουλέψει με Πιτίνο. Αυτό που μου κάνει πολύ θετική εντυπωση,από τα βιντεάκια του,και δεν ήξερα ότι το έχει αποκτήσει...είναι ότι έχει το παιχνίδι με επαφές.Σπρωξίματα,κουτουλιές,ξύλο...κάτι το οποίο είναι πολύ σημαντικό για Ευρώπη.
Πιστευω θα βοηθούσε πολύ και αμεσα.Και θα βοηθούσε και τον Παπαγιάννη στην προπόνηση...από την αργομαούνα Βουγιούκα...που δεν προλαβαίνει να δει...όχι να στρίψει..
Πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση για του χρονου εφοσον δεν βρει κανονικο συμβολαιο του χρονου εκει
Ομως πιστευω ταιριαζει καλυτερα στον Ολυμπιακο
Προφανως δεν θεωρει κανενας οτι ο Κωστας αυτη την στιγμη μπορει να υπολογιζεται για βασικο ρολο
Στο 5 εχουμε Παπαγιαννη,στο 4 Μητογλου και Τομας η οποιον ξενο αντιστοιχων χαρακτηριστικων παρουμε
Οποτε χρονος για Κωστα στο 4 δεν υπαρχει
Στο 5 που θα ειναι και η κυρια θεση του αν ερθει Ευρωπη αν παρουμε κι εναν ξενο αξιας οπως λεμε οτι χρειαζεται ειτε Κωστας ειτε Παπαγιαννης θα θαφτουν
Αν παμε με βασικο διδυμο στο 5 Παπαγιαννη-Κωστα οκ απο θεμα εξελιξης τους αλλα απο θεμα ποιοτητας...

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 2:46 pm

Βρε και τώρα δουλίτσα θα σας έκανε.
Το πιο σωστό είναι ωστόσο να τον κοιτάξετε για του χρόνου ώστε να έχει χρόνο το καλοκαίρι να δουλέψει στο κομμάτι της τακτικής που υπολείπεται σαφώς.
Γάντι όμως σας κολλάει. Με ένα καλό 5αρι ως πρώτο κι αυτόν ως 2ο και σε ειδικές περιπτώσεις ως τρίτο τεσσάρι.
Οκ, το πρώτο διάστημα ας είναι δεύτερο πεντάρι ο με το στανιό φέρελπις :smile: (aka prospect) Παπαγιάννης.
Και ως τρίτος σέντερ θα τις βρει τις ευκαιρίες του ο Παπαγιάννης. Πόσο μάλλον όταν το δεύτερο σέντερ (Κώστας Αντ.) θα πάρει και λίγα λεπτά στο 4 κυνηγώντας τους Ράντολφ του κόσμου ετούτου ενδεχομένως στην ίδια πεντάδα με τον Μήτογλου προκειμένου ένας από τους 2 ψηλούς να μπορεί να σουτάρει απόξω.
Από τη στιγμή που ο Θανάσης άφησε θετικό πρόσημο κάνουμε κουβέντα για αν χωράει ο Κώστας; Το παιδί θα έρθει προκειμένου να ψηθεί ώστε να κυνηγήσει με αξιώσεις το όνειρο του στο ΝΒΑ μετά από μια διετία πάνω-κάτω.
Ο δε Μήτογλου δεν γίνεται να θαφτεί μετά τέτοια χρονιά. Το ζήτημα είναι να φτάσει κάποια στιγμή επίπεδα Τσαρτσαρή. Δεν λέω ότι θα το κάνει ντε και καλά, αλλά δικαίως έχει ανοίξει τέτοια κουβέντα. Με το σπαθί του το παιδί.

Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 3:05 pm

Επίσης ενδιαφέρον περίπτωση παίκτη για τα δεδομένα του Παναθηναικού, απο την G-League, είναι ο Kavell Bigby-Williams. Το 2019 πήγε undrafted μιας και αποφάσισε να μπει μεγάλος στο draft, μπαίνει στα 25 φέτος. Είναι 2.11, αρκετά δυνατό κορμί, απίστευτος rim protector και πάρα πολύ καλός rebounder. Επιθετικά δεν κάνει πολλά πράγματα, τα τυπικά ενός ψηλού. Στο summer league αγωνίστηκε με τους Pelicans, οι οποίοι του πρόσφεραν και συμβόλαια, τα τυπικά μετα το summer league για να μαζέψουν παίχτες και τον αποδέσμευσαν τέλη Σεπτεμβρίου.

Στο Summer League λοιπόν, σε 16 λεπτά συμμετοχής, είχε 7 πόντους με 60%, 7.4 rebound (2.6Ο-4.8D). Βέβαια 5 παιχνίδια με τέτοιο χρόνο συμμετοχής δεν είναι και αρκετά να βγει συμπέρασμα, έτσι καλύτερα να αναφέρω τα φετινά παιχνίδια στη G League, όπου σε 24 λεπτά συμμετοχής εχει 9.4 rebound (3.7O-5.8D), 9 πόντους (με περίπου ~50%), και 2.2 blocks!

Από το κολλέγιο

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 3:11 pm

Τον τιτάνα Μπίλι Μπλανκς* θυμίζει ο άτιμος. :smile:

*Πολεμικό-τεχνίτης, πρωταγωνιστής σε αλήστου μνήμης καλτ ταινίες καράτε/βαράτε και δημιουργός του Ταε- Μπο για όσους θυμούνται ελληνική τηλ-ι-όραση του '90.
image-w1280.jpg
image-w1280.jpg (4.59 KiB) Προβλήθηκε 8288 φορές


Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τρί Ιαν 14, 2020 12:39 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 13, 2020 3:12 pm

για την θεση 2-3 προτεινω τον aaron harrison της γαλατασαραι. 13 ποντους 3 ασιστ και 3 ριμπαουντ στο eurocup περσυ και 16,2 ποντους φετος!

πολυ καλος σουτερ, δημιουργια και πασα καλη, ενω και αθλητικος ειναι και θα βοηθησει πολυ στην αμυνα. τον ηθελα απο περσυ και ποτε δεν καταλαβα γιατι δεν τον πηραμε.

με αυτον και με εναν 3 n' d 3αρι μπακ απ του παπι(στυλ μπραμος-μπροκχοφ), θα ειμαστε κομπλε στα φτερα. με φυσικα τομας να μενει στην ομαδα.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2601
Δημοσιεύσεις: 7778
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 7:36 pm

Παρακολουθώντας τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Άλμπα σκέφτομαι οτι υπάρχουν τουλάχιστον 3 παίκτες της που θα έβλεπα στα πράσινα. Η αλλιώς, σκεφτειτε τον Παναθηναικο με Χερμανσον πισω απο τον Καλαθη, Γκιεντραιτης αντι Τζόνσον και Ννοκο αντι Γουαιλι

Για να μην αναφέρω Σικμα

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 7:42 pm

Αιτο Ρενεσες φιλαρακι...ο Δάσκαλος.

1
1 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”