2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Ιούλ 25, 2021 10:16 am

ο μπρει θα μεινει σιγα σιγα τα γραφουν κ τι παιχταρας ειναι με το λαυριο βομβαρδιζε!πραγματικα ηλπιζα οτι επιτελους θαρθει καποιος κ θα φτιαξει μια ορθολογικη ομαδα ποια μπατζετ?αλλες ομαδες δε βλεπουμε που με μικρα μπατζετ χτιζουν καλες ομαδες κ πσιζουν ωραιο μπασκετ κ ας μην πανε 8αδα!καθιστε τωρα να βλεπουμε τον ρος συνεχεια παλι στον ασσο γιατι ολοι οι αλλοι αμυντικα δεν μπορουν!πως να μη γκρινιαξεις αφου καθε χρονο γινονται τα ιδια ειτε δε θα εχουμε σεντερ τωρα δε θα εχουμε ασσο!ειναι πραγματα ανεξηγητα!

0
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Κυρ Ιούλ 25, 2021 11:17 am

Ωραίος ο Tracy με Auda και Lo!!!!!!!!Για 5αρι Ζαχαρια ούτε κατά διάνοια...το άτομο είναι αλλού.Γοντικας τίμιος και ότι κάνει.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1658
Δημοσιεύσεις: 4159
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Ιούλ 25, 2021 11:45 am

yorgos έγραψε:
Κυρ Ιούλ 25, 2021 8:32 am
Αυτό με τον Χέιζ δεν ξέρω από πού έχει προκύψει, άκουσα και τον Κοτζιά που έλεγε ότι έχουμε επαφές, θα εκπλαγώ αν το παιδί δεν πάει ΝΒΑ, τα έχει πάει πολύ καλά το καλοκαίρι.

Α, just in:
https://badgerswire.usatoday.com/2021/0 ... gel-hayes/
απλα για να γραφουν τα καθεστωτικα μεσα καποιο ονομα,στο τελος θα πουνε τον θελαμε αλλα πηγε αμερικη τωρα δεν εχει καποιο αξιολογο ονομα οποτε θα παρουμε καποια αγνωστη εξυπνη βομβα

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 25, 2021 10:29 pm

Ο πριφτης θα ναι κουκουλωμενος στα σεντόνια του , κλαίγοντας, θα καταριέται τη στιγμη που επέλεξε να αφήσει την ουνικς, η οποία πήρε ΚΑΙ τον Τζεκιρι μετα τον Μπραουν, τον Γουιλ Τομας και τον Χεζονια. Ενώ κράτησαν και τους Τζον Μπραουν και Κανααν. Να δούμε πως θα αποφύγουμε τη τελευταία θέση φετος. Εντύπωση μου έκανε παντως που ο Τζεκιρι υπέγραψε 2ετες σε μια ομαδα που θα παιζει γιουροκαπ του χρονου. Στο μεταξυ η Ζαλγκιρις παιρνει τον Μουντιει αλλα σε εμας δεν κάνουν τέτοιοι παιχτες, ταιριαστο κομμάτι στο παζλ το δικο μας είναι μόνο ο νερόβραστος Γουολτερς που έκανε καλή σεζόν τελευταία φορά πριν 3 χρόνια! Να θυμίσω ότι περσι επαιζε 2ος πίσω απτον Τζορνταν τον Θιοντορ. Τοσοι παιχτες υπάρχουν απο Ευρώπη και ΝΒΑ αλλα εμεις επιλέγουμε τα προμαγειρεμενα...

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 25, 2021 10:32 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιούλ 25, 2021 8:39 am
Παίδες ο Μ. Λο υπέγραψε πέρσι μονοετές.
O Άουντα θα προστατέψει τη γραμμή ψηλών που ως τώρα είναι lightweight.

Γουόλτερς είναι πολύ καλή λύση για σας. Γνωρίζεται καλά και με τον Πρίφτη κι αυτό είναι σημαντικότατο για παίκτη με σοβαρό ρόλο σε μια ομάδα. Το ίδιο ισχύει και για τον Οκάρο που θα συντονίζει την άμυνα πίσω μαζί με Σαντ Ρόος. Εκτός κι αν ο Πάπι αποφασίσει να γυρίσει ένα-ενάμιση χρόνο πίσω το ρολόι, τότε που έπαιζε άμυνα ως κι αμυνάρα, κι έπαιρνε με περισσότερο μέτρο επιθετικές προσπάθειες.

Εγώ πάντως βλέπω ότι θέλετε σουτ από το 3 και το 4. Καλό σουτ, εννοώ. Οπότε αντί του ¨Αουντα με το σούπερ ΦΙΜΠΑ μπάσκετ σε ομάδα μοντέλο (Τσεχία) θα προτιμούσα κάτι άλλο. Έρχονται και οι ελεύθεροι από το ΝΒΑ. Γιατί να πάρετε ντε και καλά από Ευρώπη από τη στιγμή που μόνο ο Γερέμπκο σας κάνει και έχουμε φτάσει λίγες μέρες μονάχα από το άνοιγμα της αγοράς του ΝΒΑ; :roll:
Αρα για σένα το διδυμο Γουολτερς-Χειζ που ακούγεται θα πρέπει να φαντάζει εξαιρετικό. Κατα τα αλλα συμφωνώ στο κομμάτι περι παιχτων απο νβα.

0
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 6:32 am

Μου φαίνεται αδύνατο ολόκληρος ΔΔ και ολόκληρος Αλβέρτης να δέχονται οτι μπορεί να βγει ολόκληρη χρονιά χωρίς pg. Επίσης μου φαίνεται απίθανο ο Πρίφτης να μην το βλέπει ή να το δέχεται. Ο Βόβορας αντε να δέχτηκε 2 πράγματα παραπάνω μιας και ήταν στο ξεκίνημα του και ήξερε οτι για να πάρει την ευκαιρία πρέπει να τα δεχτεί. Πέρυσι τέτοια εποχή συζητάγαμε για τον Λο, υπήρχαν διαφωνίες για το αν κάνει για βασικός ή για αναπληρωματικός. Φέτος ένα χρόνο μετά ο Λο φαντάζει μεσσίας μπροστά σε αυτούς που είχαμε πέρυσι και αυτούς που πιθανότατα θα έχουμε φέτος. Αυτό.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 891
Δημοσιεύσεις: 11171
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 8:12 am

djibriliant έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 6:32 am
Μου φαίνεται αδύνατο ολόκληρος ΔΔ και ολόκληρος Αλβέρτης να δέχονται οτι μπορεί να βγει ολόκληρη χρονιά χωρίς pg. Επίσης μου φαίνεται απίθανο ο Πρίφτης να μην το βλέπει ή να το δέχεται. Ο Βόβορας αντε να δέχτηκε 2 πράγματα παραπάνω μιας και ήταν στο ξεκίνημα του και ήξερε οτι για να πάρει την ευκαιρία πρέπει να τα δεχτεί. Πέρυσι τέτοια εποχή συζητάγαμε για τον Λο, υπήρχαν διαφωνίες για το αν κάνει για βασικός ή για αναπληρωματικός. Φέτος ένα χρόνο μετά ο Λο φαντάζει μεσσίας μπροστά σε αυτούς που είχαμε πέρυσι και αυτούς που πιθανότατα θα έχουμε φέτος. Αυτό.
Mήπως αυτό λοιπόν δείχνει οτι δεν είναι θέμα σχεδιασμού αλλά οτι απο τη μια η αγορά είναι περιορισμένη όσον αφορά τις επιλογές,και απο την αλλη οτι με το μπατζετ που διαθετουμε δεν μπορουμε να χτυπησουμε γερα τους στοχους που πιθανον εχουμε?Γιατι πχ ο κάθε Μπράουν,βλέποντας την λειψανδρία στη θέση, μπορεί να ζητάει περισσότερα απο όσα θα ζητούσε κανονικά,οπότε αυτόματα η ομάδα είναι σε μειονεκτική θέση. Αρα αναγκαστικά πρέπει ή να περιμένουμε μήπως κάτσει κάποια ευκαιρία, ή να πάμε σε wannabe "λαβράκια" αμβιβόλου αξιοπιστίας.

Και στο επιχειρημα οτι θα μπορουσαμε να διαθεσουμε αλλιως το μπατζετ, να πω οτι το μεγαλυτερο συμβολαιο, κοντα στα 900 λογικα,το εχει ο Παπαπετρου, το οποιο συμβολαιο πολυ απλα ΔΕΝ μπορουσε να δωθει αλλου και να χασεις τον Παπαπετρου.
Μετα εχουμε τον Παπαγιαννη ο οποιος μαζί με την άυξηση που εχει στο συμβολαιο του,φετος πρεπει να αγγιζει το 700αρι, το οποιο συμβολαιο επισης δεν μπορεις να δωσεις αλλού,τον Οκαρο που και αυτός πρεπει να πηρε γυρω στα 700,που για το βασικο σου 4αρι δεν ειναι πολλα και ο οποιος ειναι επιλογη Πριφτη(εδω να δεχτω οτι θα μπορουσε πχ να παρει εναν χαμηλοτερης αξιας με κανα 450αρι και να διαθεσει τα υπολοιπα για το 1,αλλα μετά θα γκρινιάζαμε ξανα γιατι παίρνει ρίσκο στο 4 ενω περσυ ειχαμε Μητογλου,κλπ),και μετα είναι ο Νεντοβιτς ο οποίος πρέπει να κινείται γύρω στα 500-600, για τον οποιο έχουμε ξαναπεί οτι με τα καλά και τα κακά του ειναι παίκτης τοπ που με το μπατζετ σου, αντίστοιχης ποιότητας παίκτη δεν βλέπεις ούτε με τα κυάλια.

2
2 Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 8:48 am

j-kidd13 έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 8:12 am
djibriliant έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 6:32 am
Μου φαίνεται αδύνατο ολόκληρος ΔΔ και ολόκληρος Αλβέρτης να δέχονται οτι μπορεί να βγει ολόκληρη χρονιά χωρίς pg. Επίσης μου φαίνεται απίθανο ο Πρίφτης να μην το βλέπει ή να το δέχεται. Ο Βόβορας αντε να δέχτηκε 2 πράγματα παραπάνω μιας και ήταν στο ξεκίνημα του και ήξερε οτι για να πάρει την ευκαιρία πρέπει να τα δεχτεί. Πέρυσι τέτοια εποχή συζητάγαμε για τον Λο, υπήρχαν διαφωνίες για το αν κάνει για βασικός ή για αναπληρωματικός. Φέτος ένα χρόνο μετά ο Λο φαντάζει μεσσίας μπροστά σε αυτούς που είχαμε πέρυσι και αυτούς που πιθανότατα θα έχουμε φέτος. Αυτό.
Mήπως αυτό λοιπόν δείχνει οτι δεν είναι θέμα σχεδιασμού αλλά οτι απο τη μια η αγορά είναι περιορισμένη όσον αφορά τις επιλογές,και απο την αλλη οτι με το μπατζετ που διαθετουμε δεν μπορουμε να χτυπησουμε γερα τους στοχους που πιθανον εχουμε?Γιατι πχ ο κάθε Μπράουν,βλέποντας την λειψανδρία στη θέση, μπορεί να ζητάει περισσότερα απο όσα θα ζητούσε κανονικά,οπότε αυτόματα η ομάδα είναι σε μειονεκτική θέση. Αρα αναγκαστικά πρέπει ή να περιμένουμε μήπως κάτσει κάποια ευκαιρία, ή να πάμε σε wannabe "λαβράκια" αμβιβόλου αξιοπιστίας.

Και στο επιχειρημα οτι θα μπορουσαμε να διαθεσουμε αλλιως το μπατζετ, να πω οτι το μεγαλυτερο συμβολαιο, κοντα στα 900 λογικα,το εχει ο Παπαπετρου, το οποιο συμβολαιο πολυ απλα ΔΕΝ μπορουσε να δωθει αλλου και να χασεις τον Παπαπετρου.
Μετα εχουμε τον Παπαγιαννη ο οποιος μαζί με την άυξηση που εχει στο συμβολαιο του,φετος πρεπει να αγγιζει το 700αρι, το οποιο συμβολαιο επισης δεν μπορεις να δωσεις αλλού,τον Οκαρο που και αυτός πρεπει να πηρε γυρω στα 700,που για το βασικο σου 4αρι δεν ειναι πολλα και ο οποιος ειναι επιλογη Πριφτη(εδω να δεχτω οτι θα μπορουσε πχ να παρει εναν χαμηλοτερης αξιας με κανα 450αρι και να διαθεσει τα υπολοιπα για το 1,αλλα μετά θα γκρινιάζαμε ξανα γιατι παίρνει ρίσκο στο 4 ενω περσυ ειχαμε Μητογλου,κλπ),και μετα είναι ο Νεντοβιτς ο οποίος πρέπει να κινείται γύρω στα 500-600, για τον οποιο έχουμε ξαναπεί οτι με τα καλά και τα κακά του ειναι παίκτης τοπ που με το μπατζετ σου, αντίστοιχης ποιότητας παίκτη δεν βλέπεις ούτε με τα κυάλια.
προφανεστατα ειναι θεμα σχεδιασμου! ο οσφπ πως πηρε δηλαδη με τα λεφτα του οκαρο, τον ουοκαπ; εμεις πως ξεμειναμε με μπρει που αν δεν φυγει δεν θα παρουμε και ασσο κιολας; πως ειμαστε τοσο λαιτ στους ψηλους και αντι να παρουμε δυνατο 4-5αρι θελουμε παλι 4-3αρι;

ολα αυτα ειναι θεμα σχεδιασμου. περσυ δεν ειχαμε ασσο, μας γονατισε αυτο το προβλημα και πηγαμε και πηραμε 2αρι (μπρει) και φετος παμε να κανουμε παλι το ιδιο. Οι ομαδες ξεκιναν απο τον ασσο, για αυτο η ζαλγκιρις φερνει παικταρα (αλλο αν θα αποδωσει) και για αυτο δεν ριχνει ολα της λεφτα στους πλαγιους αλλα σε ασσους και σεντερ. το ιδιο εκανε και η μπαγερν.

Δηλαδη ηταν αναγκη να παμε για 8 ξενους; αν ειχαμε 6 αλλα ηταν ολοι καλοι και στις θεσεις που ποναμε και οι αλλοι ηταν ελληνες τι θα αλλαζε? δεν θα χαμε 2 ξενα 4αρια και δεν θα χαμε 3 ξενα 2αρια. ε σιγα αφου ετσι και αλλιως ουτε αυτοι θα παιζουν πολυ, καθως π.χ αν μεινει ο μπρει δεν θα παιζει καθολου ουσιαστικα, ενω το 2ο 4αρι παλι 10λεπτα θα παιζει.

Ολα ειναι θεμα σχεδιασμου. Ναι δεν θα μας κατσουν οι παικτες που θελουμε λογο μπατζετ και σε καποιες θεσεις λογο ελλειψης της αγορας, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να παρουμε ασσο ή να παρουμε μονο 3-4αρια.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 8:50 am

JohnnyPao έγραψε:
Κυρ Ιούλ 25, 2021 10:32 pm


Αρα για σένα το διδυμο Γουολτερς-Χειζ που ακούγεται θα πρέπει να φαντάζει εξαιρετικό. Κατα τα αλλα συμφωνώ στο κομμάτι περι παιχτων απο νβα.
Εννοούσα ή από το 3 ή από το 4. Νομίζω όμως ότι στο 4-5 θέλετε παίκτη. Στο 3 έχετε Πάπι και Σαντ Ρόος συν τους Έλληνες συν κάποια σχήματα με 3 γκαρντ.

Οπότε 4-5ρι πρέπει να πάρετε. Άσε που εγώ τον Χέιζ τον έχω για καθαρό 4ρι στην Ευρωλίγκα. Νομίζω ότι χάνει από την αξία του βγαίνοντας στο 3. Επιπλέον 4-3ρι είναι κι ο Οκάρο. Ως κοψιά τουλάχιστον. Κλασσικά φόργουορντ που δεν πάνε στο 5.
Για τον Γερέμπκο τα λέμε συνέχεια. Και τον Καμπόκλο. Οσονούπω θα έχει κι άλλους τέτοιους από το ΝΒΑ. Εκεί πια πρέπει να κοιτάξετε κι εσείς.
Τέλος, αν θυμάμαι καλά , ο Χέιζ έχει το μυαλό του αποκλειστικά στο ΝΒΑ.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 891
Δημοσιεύσεις: 11171
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 9:07 am

Tracy Mac έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 8:48 am
j-kidd13 έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 8:12 am


Mήπως αυτό λοιπόν δείχνει οτι δεν είναι θέμα σχεδιασμού αλλά οτι απο τη μια η αγορά είναι περιορισμένη όσον αφορά τις επιλογές,και απο την αλλη οτι με το μπατζετ που διαθετουμε δεν μπορουμε να χτυπησουμε γερα τους στοχους που πιθανον εχουμε?Γιατι πχ ο κάθε Μπράουν,βλέποντας την λειψανδρία στη θέση, μπορεί να ζητάει περισσότερα απο όσα θα ζητούσε κανονικά,οπότε αυτόματα η ομάδα είναι σε μειονεκτική θέση. Αρα αναγκαστικά πρέπει ή να περιμένουμε μήπως κάτσει κάποια ευκαιρία, ή να πάμε σε wannabe "λαβράκια" αμβιβόλου αξιοπιστίας.

Και στο επιχειρημα οτι θα μπορουσαμε να διαθεσουμε αλλιως το μπατζετ, να πω οτι το μεγαλυτερο συμβολαιο, κοντα στα 900 λογικα,το εχει ο Παπαπετρου, το οποιο συμβολαιο πολυ απλα ΔΕΝ μπορουσε να δωθει αλλου και να χασεις τον Παπαπετρου.
Μετα εχουμε τον Παπαγιαννη ο οποιος μαζί με την άυξηση που εχει στο συμβολαιο του,φετος πρεπει να αγγιζει το 700αρι, το οποιο συμβολαιο επισης δεν μπορεις να δωσεις αλλού,τον Οκαρο που και αυτός πρεπει να πηρε γυρω στα 700,που για το βασικο σου 4αρι δεν ειναι πολλα και ο οποιος ειναι επιλογη Πριφτη(εδω να δεχτω οτι θα μπορουσε πχ να παρει εναν χαμηλοτερης αξιας με κανα 450αρι και να διαθεσει τα υπολοιπα για το 1,αλλα μετά θα γκρινιάζαμε ξανα γιατι παίρνει ρίσκο στο 4 ενω περσυ ειχαμε Μητογλου,κλπ),και μετα είναι ο Νεντοβιτς ο οποίος πρέπει να κινείται γύρω στα 500-600, για τον οποιο έχουμε ξαναπεί οτι με τα καλά και τα κακά του ειναι παίκτης τοπ που με το μπατζετ σου, αντίστοιχης ποιότητας παίκτη δεν βλέπεις ούτε με τα κυάλια.
προφανεστατα ειναι θεμα σχεδιασμου! ο οσφπ πως πηρε δηλαδη με τα λεφτα του οκαρο, τον ουοκαπ; εμεις πως ξεμειναμε με μπρει που αν δεν φυγει δεν θα παρουμε και ασσο κιολας; πως ειμαστε τοσο λαιτ στους ψηλους και αντι να παρουμε δυνατο 4-5αρι θελουμε παλι 4-3αρι;

ολα αυτα ειναι θεμα σχεδιασμου. περσυ δεν ειχαμε ασσο, μας γονατισε αυτο το προβλημα και πηγαμε και πηραμε 2αρι (μπρει) και φετος παμε να κανουμε παλι το ιδιο. Οι ομαδες ξεκιναν απο τον ασσο, για αυτο η ζαλγκιρις φερνει παικταρα (αλλο αν θα αποδωσει) και για αυτο δεν ριχνει ολα της λεφτα στους πλαγιους αλλα σε ασσους και σεντερ. το ιδιο εκανε και η μπαγερν.

Δηλαδη ηταν αναγκη να παμε για 8 ξενους; αν ειχαμε 6 αλλα ηταν ολοι καλοι και στις θεσεις που ποναμε και οι αλλοι ηταν ελληνες τι θα αλλαζε? δεν θα χαμε 2 ξενα 4αρια και δεν θα χαμε 3 ξενα 2αρια. ε σιγα αφου ετσι και αλλιως ουτε αυτοι θα παιζουν πολυ, καθως π.χ αν μεινει ο μπρει δεν θα παιζει καθολου ουσιαστικα, ενω το 2ο 4αρι παλι 10λεπτα θα παιζει.

Ολα ειναι θεμα σχεδιασμου. Ναι δεν θα μας κατσουν οι παικτες που θελουμε λογο μπατζετ και σε καποιες θεσεις λογο ελλειψης της αγορας, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να παρουμε ασσο ή να παρουμε μονο 3-4αρια.
Κατ αρχην δεν ξερουμε οτι δεν θα παρουμε ασο. Η μεταγραφικη περιοδος ειναι μακρα ακομα, περιμενουμε και θα δουμε. Το να γκρινιαζουμε με το καλημερα πριν καν πιουμε καφε δεν εχει νοημα.
Ο Ουοκαπ πηρε παραπανω απο Ουαιτ,νομιζω ειναι 800+, αλλα οπως και να εχει η αναφορα ειναι σωστη,βεβαια εμεις ακομα δεν ειχαμε ξεκαθαρισει το θεμα του προπονητη,και των συμβολαιων του Παπαπετρου και του Μητογλου που μας καιγανε,οποτε δεν ξεραμε και τι μπατζετ θα μεινει αν εμενα και οι 2,για να κινηθουμε νωρις για ασο. Αλλα ας δουμε τι κινηση θα γινει, και μετα κραζουμε. Οτι χρειαζεται καλυτερα 4αρο5αρι απο 4αρο3αρι,και εγω το πιστευω, αλλα ο Πριφτης ξερει καλυτερα απο εμας,γι αυτο ειναι εκεινος προπονητης εδω και χρονια και κονομαει,και εμεις ξυπναμε το πρωι να παμε για το μεροκαματο.

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 10:41 am

Μιας και υπάρχει ανησυχία για τη φροντ λαιν μας και αφου μιλάμε και για τη Ζαλγκιρις στο τοπικ με τις μεταγραφές να τονίσω και εδώ πως οι Λιθουανοι περσι έφτασαν στην 11η θεση με ψηλους τον σοφτ σύμφωνα με πολλούς Ναιτζελ Χειζ , τον Λοβερν και τον Ρουμπιτ.. δηλαδη ποσο χειρότεροι είναι οι Οκαρο, Παπαγιαννης και Φλοιντ? Αμυντινα μαλλον για καλύτεροι μου φαίνονται, ωστοσο στη Ζαλγκιρις είχαν και τοπ περιφέρεια με Γουοκαπ , Γκριγκονις και Γιοκουμπαιτις. Συνεπώς σε εμένα τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο το σε ποια θέση πρέπει να δώσουμε το καλό μας συμβόλαιο.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 10:50 am

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 10:41 am
Μιας και υπάρχει ανησυχία για τη φροντ λαιν μας και αφου μιλάμε και για τη Ζαλγκιρις στο τοπικ με τις μεταγραφές να τονίσω και εδώ πως οι Λιθουανοι περσι έφτασαν στην 11η θεση με ψηλους τον σοφτ σύμφωνα με πολλούς Ναιτζελ Χειζ , τον Λοβερν και τον Ρουμπιτ.. δηλαδη ποσο χειρότεροι είναι οι Οκαρο, Παπαγιαννης και Φλοιντ? Αμυντινα μαλλον για καλύτεροι μου φαίνονται, ωστοσο στη Ζαλγκιρις είχαν και τοπ περιφέρεια με Γουοκαπ , Γκριγκονις και Γιοκουμπαιτις. Συνεπώς σε εμένα τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο το σε ποια θέση πρέπει να δώσουμε το καλό μας συμβόλαιο.
Από τη στιγμή που κρατήσατε Νέντο, ξεχνάτε σπουδαία πράγματα στον άσσο. Διεκπεραιωτικά πιο πολύ....
Η παραμονή Νέντο ήταν από τους λόγους που το διπλοσκέφθηκε ο ερωτευμένος με τον...ευατό του (και μόνο) Χεζόνια. :wink:

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 10:50 am

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 10:41 am
Μιας και υπάρχει ανησυχία για τη φροντ λαιν μας και αφου μιλάμε και για τη Ζαλγκιρις στο τοπικ με τις μεταγραφές να τονίσω και εδώ πως οι Λιθουανοι περσι έφτασαν στην 11η θεση με ψηλους τον σοφτ σύμφωνα με πολλούς Ναιτζελ Χειζ , τον Λοβερν και τον Ρουμπιτ.. δηλαδη ποσο χειρότεροι είναι οι Οκαρο, Παπαγιαννης και Φλοιντ? Αμυντινα μαλλον για καλύτεροι μου φαίνονται, ωστοσο στη Ζαλγκιρις είχαν και τοπ περιφέρεια με Γουοκαπ , Γκριγκονις και Γιοκουμπαιτις. Συνεπώς σε εμένα τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο το σε ποια θέση πρέπει να δώσουμε το καλό μας συμβόλαιο.
δεν ειναι σοφτ ο χειζ. επισης ουτε οι λοβερν-ρουμπιτ ειναι. Επισης ουοκαπ-γκριγκονις ειναι πολυ δυνατο διδυμο στην αμυνα. ειδικα ουοκαπ καμια σχεση με τους δικους μας!

σκεψου ζαλγκιρις με ουοκαπ-γκριγκονις-χειζ-λοβερν και εμας με περυ-νεντο-οκαρο-παπαγιαννης. ειμαστε αρκετα σοφτ και λαιτ, παρολου που εχουμε ταχυτητα. Δεν εχουμε ουτε εναν να σπρωξει.

Επισης ακομα και αυτη η ζαλγκιρις δεν ηταν καλη στους ψηλους. Νομιζω οτι ειχε θεμα μεγαλο στα ριμπαουντ και ολοι εκει την χτυπαγαν. Ομως παρολο που εγω θεωρω οτι η περσυνη τους γραμμη ψηλων ειναι καλυτερη και πιο δυνατη απο την δικη μας (να δουμε και πως θα την κλεισουμε και μεις φετος ομως), ειχε πολυ δυνατο διδυμο κοντων που πιεζαν πολυ πανω στην μπαλα και βοηθουσαν παρα πολυ σε αυτο το κομματι.

εμεις ειμαστε πολυ μετριοι σε αυτο το κομματι και αν συνδυαστει με την λαιτ γραμμη ψηλων μας, αυξανεται εκθετικα το προβλημα μας. αλλο να εχεις τοπ διδυμο κοντων και μετριους ψηλους στην αμυνα και αλλο να εχεις ισως το χειροτερο διδυμο κοντων σε αμυνα και να συνδυαζεται και απο αδυναμη αμυνα ψηλων (αλλα γρηγορων μπορω να πω)

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:07 am

μια ζωη θα γεμιζουν ποσοτικα με μετριους ξενους στο 2κ 3 αντι να παρουν σου λεω εγω 3 καλους ξενους εναν ασσο απο την αρχη ενα ψηλο δυναμιτη κ ενα 4αρι αφου εφυγε ο μητο!πανε κ μου φερνουν το περυ απο εκει καταλαβαινεις τι γινεται!μου κραταν νεντοβιτς κ φερνουν μεικον οχι φερε 2 ασσους κ παρε 1 2αρι μαζι ρος κ μποχω καλυπτεται η θεση!ειναι δυνατον παλι να μην εχουμε ασσο καλο δημιουργο ηδη ξερεις οτι ο φλοιντ καιγεται χωρις ασσο!πραγματικα δε ξερω τι κανουν

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:24 am

οριστε μιας και ειπαμε για Ρουμπιτ, γιατι δεν τον παιρνουμε εμεις για 4-5αρι; απο το να παρουμε κανα 4-3αρι καλυτερα αυτον στην τελικη. ετσι και αλλιως χειζ δυσκολα θα παρουμε, αλλα 4αρια δεν νομιζω οτι κυκλοφορουν και αν υπαρχουν σιγα μην θελουν να ερθουν για δευτερα, οποτε αν δεν θελουμε να ρισκαρουμε ρουμπιτ.

Εγω Αουντα προτιμω αλλα νταξει, θεωρω δεν υπαρχουν πιθανοτητες

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”