2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:22 am

:obey:
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 12:59 am


Κοίτα να δεις που ίσως πέσεις μεσα με Παπαπετρου, λέγεται πως η εφες του προσφέρει 2ετες με 1,5 εκατ τον καθε χρόνο (αρα 3 συνολικά) λεφτα που και να χουμε δεν υπάρχει λογους να δώσουμε στον συμπαθέστατο Ιωαννη. Έπεσες έξω ωστοσο με Νεντοβιτς ο οποίος όπως μαθαίνω κατα πασα πιθανότητα μένει, όπως κι ο Χεζονια με τον Μητογλου. Ξερω φυσικά ότι δεν έκανες πρόβλεψη αλλα μια πρόταση, οπότε δεν ειναι οτι έπεσες μεσα ή έξω παρολα αυτα μιας και έφτιαξες ροστερ χωρίς τον Παπι λεω να το χρησιμοποιήσω για να κάνω κάποιες αλλαγές και να προτείνω ένα αντίστοιχο δικό μου..

Προσωπικά μαρεσουν οι Γουολκαπ και Ντορσει παρολα αυτα ξερω πως ο ενας κλείνει στη μακαμπι κι ο αλλος στον ολυμπιακο (μαλλον) , οπότε τους ξεχνάμε. Ο Φερναντεζ μαρεσει, ίσως ωστοσο μαρεσει περισσότερο ο Νταριους Τομπσον που παιζει Ιταλία κι ειναι 2 χρόνια νεαρότερος (με καλύτερο κορμί επίσης). Για πίσω απτον Χεζονια θελουμε ελληνα ιδανικα, δηλαδή ειτε τον ΣαντΡος με διαβατήριο ειτε επιστροφή του βελτιωμενου πλέον Θανασοκουμπο. Θες και 2/3αρι με σουτ εκει εννοείται, καλος κι ο Μπουτειγ, εμενα με ιντριγκαρει κι ο φθηνότερος συμπατριώτης του ο Οκογιε που σουταρε καλα φετος και παιζει διαχρονικά τοπ αμυνα. Έχετε ιδέα για αλλον παιχτη στη θεση αυτή?

Στους ψηλους μου έχει κάτσει πολύ άσχημα η περίπτωση του Βοιτμαν (ακριβός το ξέρω, αλλά νομίζω είναι ταμάμ για εμας, μπορεί να παίξει τοσο με Μητο, όσο και με Παπατζον). Θα έκλεινα το ροστερ με αλλαγή του Ααρον Ουαιτ με τον συνονόματο Οκαρο που ειναι 3&D. Κρατάμε και Μποχωριδη, Μαντζουκα, αλλάζουμε Κασελακη με Κακλαμανακη για να βρίσκει χρόνο ο μικρός και κλείνουμε με εναν εκ των Διπλαδο ή Παπαδακη (τείνω προς Διπλαρο).

Williams Goss , Thompson
Nemenja , Bouteille , Bochoridis
Hezonja , SantRoss/Antetokounmpo
Mitoglou , White
Voigtmann , Papagiannis , Kaklamanakis

+Mantzoukas, Diplaros για Α1. Budget : 7 εκατ



Γεια σου φίλε, JonhnyPao!
Κι εμένα μου είναι συμπαθέστατος ο Παπαπέτρου ως αθλητής και πάντα έγραφα ότι καλά έκανε κι έφυγε από τον Ολυμπιακό από τη στιγμή που το ήθελε.

Φέτος δεν μου άρεσε όμως. Ούτε ο Νέντοβιτς.
Αυτό όμως έχει να κάνει και με την ομάδα γενικότερα. Δεν υπήρχε ένας προπονητής ικανός να τραβήξει τα λουριά ούτε ένας κανονικός άσσος (ένας "μικρός" προπονητής μες το παιχνίδι) για να γυρίσει σωστά την μπάλα και να δώσει τη ροή που πρέπει αναλόγως το χρονικό σημείο/αντίπαλο.
Ήταν έτσι κι αλλιώς μια μεταβατική χρονιά με τον πιο παρεμβατικό πρόεδρο (sic) που έχει γνωρίσει η Ευρωλίγκα να νίπτει τας χείρας ως άλλος Πόντιος Πιλάτος (ο γνωστός Ρωμαίος γυμναστής που από αυτόν πήραν τον όνομά τους οι πιλάτες- η επανάληψη μήτηρ πάσας μαθήσεως) κι έκαναν ότι ήθελαν οι 2 τους αυτοί.

Για αυτό δεν τους ήθελα μαζί αλλά και για το οικονομικό, αφού ακόμα κι ένα ΄κι 1.5 εκ να ανέβει το μπάτζετ, θα έχετε πρόβλημα σε άλλες θέσεις και δη σε αυτές που πονάνε. Των 2 άσσων.

Ο Γουόκαπ ακόμα δεν έχει κλείσει στη Μακάμπι (ούτε ο Γιαμπουσελέ στη Φενέρ) δεν κάνω τίποτε από δουλειά αυτε΄ς τις μέρες κι επειδή 5 μήνες μου βγήκαν τα μάτια όξω από δύσκολες μελέτες είναι κάνα 10ημερο που το έχω ρίξει στο μπάσκετ και μιας και μπορώ και διαβάζω σε αρκετές γλώσσες έχω καλή πρόσβαση στην πληροφορία.


Το πιο πιθανό είναι να κλείσει ο Γουόκαπ στους Μακαββαίους.

Τον Αμερικάνο από Ιταλία που προτείνεις δεν τον ξέρω καθόλου σε αντίθεση με τον Χάιμε που τον ξέρουμε χρόνια, παίζει Εθνικές, ΑΘΕ ΜΠΕ, Ευρωλίγκα στο παρελθόν και παίζει και σε ομάδα με οικονομικά προβλήματα. :wink:

Υπάρχει κι ένα ακόμα θέμα με τους Χεζόνια, Νέντο, Πάπι. Κουτουλάνε _και πολύ- μάλιστα- μεταξύ τους.
Από τη στιγμή που όπως λες θα κάτσει ο Νέντοβιτς, θέλετε έναν κλασσικό άσσο με καλή άμυνα ως βασικό κι έναν καλό περιφερειακό σουτέρ τύπου Ρολ να κλείνει την πεντάδα των περιφερειακών.
Οπότε δεν θα πήγαινα σε Γουίλιαμ Γκος αλλά θα έπαιρνα το ρίσκο με Τζέιλιν Σμιθ για "βασικό" να να μοιράζεται τη θέση με Γιόβιτς.
Ο Φόιτμαν είναι σούπερ λύση - τον έχω προτείνει κι εγώ, φέτος για σας- αλλά με τέτοιο κλείσιμο σεζόν που κάνει, δεν υπάρχει περίπτωση να μην τον ανανεώσει η ΤΣΣΚΑ. Με τίποτις, εκτός κι αν έρθει καμιά ακόμα πιο τρελή/πλούσια ομάδα και του σκάσει ακόμα περισσότερα. Τύπου τα διπλά που παίρνει τώρα. Κοντά στα 2εκ τον χρόνο. Π.χ καμιά Ζενίτ μιας και λεφτά έχουν και στον ΤΣάβι αρέσουν οι ψηλοί σουτέρ.

Στο σενάριο που μείνουν οι Νέντοβιτς και Χεζόνια, το ρόστερ που θα ήταν κοντά στις ανάγκες σας αλλά και κοντά στα χρήματά σας θα ήταν ένα ρόστερ με 7 ξένους σαν αυτό:

Τζέιλιν Σμιθ- Γιόβιτς
Δίπλαρος, Μποχωρίδης
Νέντοβιτς- Ντι Τζέι Σίλει ή Φαμπιάν Κοζέρ ή Ντ. Μπέρτανς
Σαντ Ρόος
Χεζόνια
Κασελάκης, Μαντζούκας
Γερέμπκο
Μήτογλου,
Παπαγιάννης, Αλφά Καμπά,
:bball: :bball: :bball:

*Αλεφαντιάζω τελευταίως. 8 ξένους έ :sorry: βγαλα ο παίκτης. :D Ε, Βγάλε τον Σαντ Ρόος σε αυτή την περίπτωση κι ας μου αρέσει πολύ ως παίκτης κι ας κρατάς και κορμό ή αντί για Γερέμπκο πήγαινε για Ντάλτον Χόμες της Κρεμόνα που μπορεί να πάρει χρόνο και στο 3 και στο 4. Σε κάθε περίπτωση θέλετε κλασσικό σουτέρ εκεί κάπου στο 4.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:49 am

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 9:22 am
:obey:
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 12:59 am


Κοίτα να δεις που ίσως πέσεις μεσα με Παπαπετρου, λέγεται πως η εφες του προσφέρει 2ετες με 1,5 εκατ τον καθε χρόνο (αρα 3 συνολικά) λεφτα που και να χουμε δεν υπάρχει λογους να δώσουμε στον συμπαθέστατο Ιωαννη. Έπεσες έξω ωστοσο με Νεντοβιτς ο οποίος όπως μαθαίνω κατα πασα πιθανότητα μένει, όπως κι ο Χεζονια με τον Μητογλου. Ξερω φυσικά ότι δεν έκανες πρόβλεψη αλλα μια πρόταση, οπότε δεν ειναι οτι έπεσες μεσα ή έξω παρολα αυτα μιας και έφτιαξες ροστερ χωρίς τον Παπι λεω να το χρησιμοποιήσω για να κάνω κάποιες αλλαγές και να προτείνω ένα αντίστοιχο δικό μου..

Προσωπικά μαρεσουν οι Γουολκαπ και Ντορσει παρολα αυτα ξερω πως ο ενας κλείνει στη μακαμπι κι ο αλλος στον ολυμπιακο (μαλλον) , οπότε τους ξεχνάμε. Ο Φερναντεζ μαρεσει, ίσως ωστοσο μαρεσει περισσότερο ο Νταριους Τομπσον που παιζει Ιταλία κι ειναι 2 χρόνια νεαρότερος (με καλύτερο κορμί επίσης). Για πίσω απτον Χεζονια θελουμε ελληνα ιδανικα, δηλαδή ειτε τον ΣαντΡος με διαβατήριο ειτε επιστροφή του βελτιωμενου πλέον Θανασοκουμπο. Θες και 2/3αρι με σουτ εκει εννοείται, καλος κι ο Μπουτειγ, εμενα με ιντριγκαρει κι ο φθηνότερος συμπατριώτης του ο Οκογιε που σουταρε καλα φετος και παιζει διαχρονικά τοπ αμυνα. Έχετε ιδέα για αλλον παιχτη στη θεση αυτή?

Στους ψηλους μου έχει κάτσει πολύ άσχημα η περίπτωση του Βοιτμαν (ακριβός το ξέρω, αλλά νομίζω είναι ταμάμ για εμας, μπορεί να παίξει τοσο με Μητο, όσο και με Παπατζον). Θα έκλεινα το ροστερ με αλλαγή του Ααρον Ουαιτ με τον συνονόματο Οκαρο που ειναι 3&D. Κρατάμε και Μποχωριδη, Μαντζουκα, αλλάζουμε Κασελακη με Κακλαμανακη για να βρίσκει χρόνο ο μικρός και κλείνουμε με εναν εκ των Διπλαδο ή Παπαδακη (τείνω προς Διπλαρο).

Williams Goss , Thompson
Nemenja , Bouteille , Bochoridis
Hezonja , SantRoss/Antetokounmpo
Mitoglou , White
Voigtmann , Papagiannis , Kaklamanakis

+Mantzoukas, Diplaros για Α1. Budget : 7 εκατ



Γεια σου φίλε, JonhnyPao!
Κι εμένα μου είναι συμπαθέστατος ο Παπαπέτρου ως αθλητής και πάντα έγραφα ότι καλά έκανε κι έφυγε από τον Ολυμπιακό από τη στιγμή που το ήθελε.

Φέτος δεν μου άρεσε όμως. Ούτε ο Νέντοβιτς.
Αυτό όμως έχει να κάνει και με την ομάδα γενικότερα. Δεν υπήρχε ένας προπονητής ικανός να τραβήξει τα λουριά ούτε ένας κανονικός άσσος (ένας "μικρός" προπονητής μες το παιχνίδι) για να γυρίσει σωστά την μπάλα και να δώσει τη ροή που πρέπει αναλόγως το χρονικό σημείο/αντίπαλο.
Ήταν έτσι κι αλλιώς μια μεταβατική χρονιά με τον πιο παρεμβατικό πρόεδρο (sic) που έχει γνωρίσει η Ευρωλίγκα να νίπτει τας χείρας ως άλλος Πόντιος Πιλάτος (ο γνωστός Ρωμαίος γυμναστής που από αυτόν πήραν τον όνομά τους οι πιλάτες- η επανάληψη μήτηρ πάσας μαθήσεως) κι έκαναν ότι ήθελαν οι 2 τους αυτοί.

Για αυτό δεν τους ήθελα μαζί αλλά και για το οικονομικό, αφού ακόμα κι ένα ΄κι 1.5 εκ να ανέβει το μπάτζετ, θα έχετε πρόβλημα σε άλλες θέσεις και δη σε αυτές που πονάνε. Των 2 άσσων.

Ο Γουόκαπ ακόμα δεν έχει κλείσει στη Μακάμπι (ούτε ο Γιαμπουσελέ στη Φενέρ) δεν κάνω τίποτε από δουλειά αυτε΄ς τις μέρες κι επειδή 5 μήνες μου βγήκαν τα μάτια όξω από δύσκολες μελέτες είναι κάνα 10ημερο που το έχω ρίξει στο μπάσκετ και μιας και μπορώ και διαβάζω σε αρκετές γλώσσες έχω καλή πρόσβαση στην πληροφορία.


Το πιο πιθανό είναι να κλείσει ο Γουόκαπ στους Μακαββαίους.

Τον Αμερικάνο από Ιταλία που προτείνεις δεν τον ξέρω καθόλου σε αντίθεση με τον Χάιμε που τον ξέρουμε χρόνια, παίζει Εθνικές, ΑΘΕ ΜΠΕ, Ευρωλίγκα στο παρελθόν και παίζει και σε ομάδα με οικονομικά προβλήματα. :wink:

Υπάρχει κι ένα ακόμα θέμα με τους Χεζόνια, Νέντο, Πάπι. Κουτουλάνε _και πολύ- μάλιστα- μεταξύ τους.
Από τη στιγμή που όπως λες θα κάτσει ο Νέντοβιτς, θέλετε έναν κλασσικό άσσο με καλή άμυνα ως βασικό κι έναν καλό περιφερειακό σουτέρ τύπου Ρολ να κλείνει την πεντάδα των περιφερειακών.
Οπότε δεν θα πήγαινα σε Γουίλιαμ Γκος αλλά θα έπαιρνα το ρίσκο με Τζέιλιν Σμιθ για "βασικό" να να μοιράζεται τη θέση με Γιόβιτς.
Ο Φόιτμαν είναι σούπερ λύση - τον έχω προτείνει κι εγώ, φέτος για σας- αλλά με τέτοιο κλείσιμο σεζόν που κάνει, δεν υπάρχει περίπτωση να μην τον ανανεώσει η ΤΣΣΚΑ. Με τίποτις, εκτός κι αν έρθει καμιά ακόμα πιο τρελή/πλούσια ομάδα και του σκάσει ακόμα περισσότερα. Τύπου τα διπλά που παίρνει τώρα. Κοντά στα 2εκ τον χρόνο. Π.χ καμιά Ζενίτ μιας και λεφτά έχουν και στον ΤΣάβι αρέσουν οι ψηλοί σουτέρ.

Στο σενάριο που μείνουν οι Νέντοβιτς και Χεζόνια, το ρόστερ που θα ήταν κοντά στις ανάγκες σας αλλά και κοντά στα χρήματά σας θα ήταν ένα ρόστερ με 7 ξένους σαν αυτό:

Τζέιλιν Σμιθ- Γιόβιτς
Δίπλαρος, Μποχωρίδης
Νέντοβιτς- Ντι Τζέι Σίλει ή Φαμπιάν Κοζέρ ή Ντ. Μπέρτανς
Σαντ Ρόος
Χεζόνια
Κασελάκης, Μαντζούκας
Γερέμπκο
Μήτογλου,
Παπαγιάννης, Αλφά Καμπά,
:bball: :bball: :bball:

*Αλεφαντιάζω τελευταίως. 8 ξένους έ :sorry: βγαλα ο παίκτης. :D Ε, Βγάλε τον Σαντ Ρόος σε αυτή την περίπτωση κι ας μου αρέσει πολύ ως παίκτης κι ας κρατάς και κορμό ή αντί για Γερέμπκο πήγαινε για Ντάλτον Χόμες της Κρεμόνα που μπορεί να πάρει χρόνο και στο 3 και στο 4. Σε κάθε περίπτωση θέλετε κλασσικό σουτέρ εκεί κάπου στο 4.
Πάνω που είπες Jaleen Smith (που μαρεσει πολυ, αλλά γιατί δεν τον συνδυάζεις με Γουιλιαμς Γκος αντι του Γιοβιτς?) βγηκε δημοσίευμα του Ουρμπονας πως είναι κοντά στη Ζαλγκιρις, οχι που θα τον αφήνανε, ο άνθρωπος είναι ο νέος Γουολκαπ.
7 ειναι οι ξένοι σου πάντως, αν δώσεις διαβατήριο στον ΣαντΡος..
Στους ψηλους θα θελα το ξενο 5αρι μας να κατεβαίνει και στο 5 κι οχι το 4αρι μας να ανεβαίνει εκεί (για τη δουλειά αυτή εχουμε τον Μητο). Αυτο το θέλω για να υπάρξει δικλείδα σε περίπτωση τραυματισμού κάποιου 4αριου μας, γιατί δεν ξέρω κατά πόσο κατεβαίνει ο Μαριο εκει. Για τον Βοιτμαν ωστοσο δεν εχεις πολύ άδικο.
Για τον σουτερ στο 3/2 δεν θα με χαλούσε επίσης κι ο Μπλαζιτς.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 10:02 am

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 9:49 am


Πάνω που είπες Jaleen Smith (που μαρεσει πολυ, αλλά γιατί δεν τον συνδυάζεις με Γουιλιαμς Γκος αντι του Γιοβιτς?) βγηκε δημοσίευμα του Ουρμπονας πως είναι κοντά στη Ζαλγκιρις, οχι που θα τον αφήνανε, ο άνθρωπος είναι ο νέος Γουολκαπ.
7 ειναι οι ξένοι σου πάντως, αν δώσεις διαβατήριο στον ΣαντΡος..
Στους ψηλους θα θελα το ξενο 5αρι μας να κατεβαίνει και στο 5 κι οχι το 4αρι μας να ανεβαίνει εκεί (για τη δουλειά αυτή εχουμε τον Μητο). Αυτο το θέλω για να υπάρξει δικλείδα σε περίπτωση τραυματισμού κάποιου 4αριου μας, γιατί δεν ξέρω κατά πόσο κατεβαίνει ο Μαριο εκει. Για τον Βοιτμαν ωστοσο δεν εχεις πολύ άδικο.
Για τον σουτερ στο 3/2 δεν θα με χαλούσε επίσης κι ο Μπλαζιτς.
Μόλις το διάβασα στο φόρουμ για τον Τζ. Σμιθ. Έ, μιλάμε για τον Μοτεγιούνας και τη Ζαλκρίρις. Μετά τον Σαλαθάρ και την Μπασκόνια είναι κορυφή στο να βρίσκουν παίκτες. Από κοντά κι ο Ντανιέλε Μπαϊέζι της Μπάγερν (παλιά στην Μπάμπεργκ).

Δεν έχεις καθόλου άδικο για τον Γούλιαμ Γκος. Είναι που έχω μια προτίμηση σε ομάδες σαν τις δικές μας, να υπάρχει μονίμως στην πεντάδα ένας πολύ καλός περιφερειακός αμυντικός.
Ο Κοζέρ ας πούμε ακόμα και στην ηλικία αυτή (για έναν χρόνο θα τον κλείνατε- φωτογραφικά που λένε) είναι πολύ καλός στην άμυνα, καθότι πολύ δουλεμένος και χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς.

Ο Μπλάζιτς που προτείνεις επίσης είναι πολύ καλή λύση. Είναι 2 way και τον προτείνω και στο δικό μας, αν δεν καθόταν των Λόυντ/Ντόρσεϊ.

Μια 3αδα (από τη στιγμή που "πάπαλα' ο Τζέιλιν Σμιθ) με Γκος, Γιόβιτς και Μπλάζιτς δίπλα σε Νέντοβιτς και Σαντ Ροος (σούπερ εξέλιξη αν πάρει την υπηκόοτητα- ο Yorgos τα ξέρει 100% αυτά και θα μας διαφωτίσει) είναι εφικτή οικονομικά και πλήρης.


Στο 4 σουτέρ οπωσδήποτε! Ο Γερέμπκο (αν παίζει το ελλ,διαβατήριο του Κουβανού) είναι πολύ καλή επιλογή για 15-18΄. Μην κολλάς με την ηλικία του. Γυμνασμένος σωστά.
4ρι που να πενταρίζει, έχεις ήδη. Τον Μήτογλου (μακάρι για σας να έχει κλείσει, ή να κλείσει το θέμα του).
*Στο 4 μπορεί να πα΄ρει χρόνο κι ο Μαντζούκας. Καλά να είναι το παιδί, βέβαια.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 10:38 am

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 10:02 am
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 9:49 am


Πάνω που είπες Jaleen Smith (που μαρεσει πολυ, αλλά γιατί δεν τον συνδυάζεις με Γουιλιαμς Γκος αντι του Γιοβιτς?) βγηκε δημοσίευμα του Ουρμπονας πως είναι κοντά στη Ζαλγκιρις, οχι που θα τον αφήνανε, ο άνθρωπος είναι ο νέος Γουολκαπ.
7 ειναι οι ξένοι σου πάντως, αν δώσεις διαβατήριο στον ΣαντΡος..
Στους ψηλους θα θελα το ξενο 5αρι μας να κατεβαίνει και στο 5 κι οχι το 4αρι μας να ανεβαίνει εκεί (για τη δουλειά αυτή εχουμε τον Μητο). Αυτο το θέλω για να υπάρξει δικλείδα σε περίπτωση τραυματισμού κάποιου 4αριου μας, γιατί δεν ξέρω κατά πόσο κατεβαίνει ο Μαριο εκει. Για τον Βοιτμαν ωστοσο δεν εχεις πολύ άδικο.
Για τον σουτερ στο 3/2 δεν θα με χαλούσε επίσης κι ο Μπλαζιτς.
Μόλις το διάβασα στο φόρουμ για τον Τζ. Σμιθ. Έ, μιλάμε για τον Μοτεγιούνας και τη Ζαλκρίρις. Μετά τον Σαλαθάρ και την Μπασκόνια είναι κορυφή στο να βρίσκουν παίκτες. Από κοντά κι ο Ντανιέλε Μπαϊέζι της Μπάγερν (παλιά στην Μπάμπεργκ).

Δεν έχεις καθόλου άδικο για τον Γούλιαμ Γκος. Είναι που έχω μια προτίμηση σε ομάδες σαν τις δικές μας, να υπάρχει μονίμως στην πεντάδα ένας πολύ καλός περιφερειακός αμυντικός.
Ο Κοζέρ ας πούμε ακόμα και στην ηλικία αυτή (για έναν χρόνο θα τον κλείνατε- φωτογραφικά που λένε) είναι πολύ καλός στην άμυνα, καθότι πολύ δουλεμένος και χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς.

Ο Μπλάζιτς που προτείνεις επίσης είναι πολύ καλή λύση. Είναι 2 way και τον προτείνω και στο δικό μας, αν δεν καθόταν των Λόυντ/Ντόρσεϊ.

Μια 3αδα (από τη στιγμή που "πάπαλα' ο Τζέιλιν Σμιθ) με Γκος, Γιόβιτς και Μπλάζιτς δίπλα σε Νέντοβιτς και Σαντ Ροος (σούπερ εξέλιξη αν πάρει την υπηκόοτητα- ο Yorgos τα ξέρει 100% αυτά και θα μας διαφωτίσει) είναι εφικτή οικονομικά και πλήρης.


Στο 4 σουτέρ οπωσδήποτε! Ο Γερέμπκο (αν παίζει το ελλ,διαβατήριο του Κουβανού) είναι πολύ καλή επιλογή για 15-18΄. Μην κολλάς με την ηλικία του. Γυμνασμένος σωστά.
4ρι που να πενταρίζει, έχεις ήδη. Τον Μήτογλου (μακάρι για σας να έχει κλείσει, ή να κλείσει το θέμα του).
*Στο 4 μπορεί να πα΄ρει χρόνο κι ο Μαντζούκας. Καλά να είναι το παιδί, βέβαια.
Συμφωνώ πως θέλουμε σουτερ στο 4, αλλά πρέπει να παιζει και αμυνα. Όπως ιδανικα θα θελα σουτ κι απτο 5. Δηλαδη μια φροντ λαιν με :

Μητογλου(4/5) , 4αρι(3&D) , Ματζουκας
Παπαγιαννης , 5/4αρι

Με αυτή τη 5αδα ακομα κι αν τραυματιστεί το ξενο 4αρι ή ο Μητο θα μπορει να τους καλύψει το 5/4αρι μας, ενώ αν χτυπήσει ενα απτα δυο 5αρια θα μπορει να τους καλύψει ο Μητο. Για αυτο ψάχνω κάτι διαφορετικό απτους Καμπα ή Λεσόρτ που παίζουν μόνο μια θέση (και ψάχνω κάποιον σε στυλ Βοιτμαν που πραγματικά παιζει να ακριβύνει πολυ το καλοκαίρι).
Ο Darius Thompson παντως ειναι πολυ καλη περίπτωση παιχτη, 1,93 σε ύψος, γερο και αθλητικό κορμί. Δεν είναι fancy αλλα τη κανει τη δουλειά του, πολυ καλος πασερ με διαθεση να πασάρει (πολυ βασικό) , εκκολαπτόμενος επιθετικά, του αρέσει και το τρανζισιον αρκετα. Αυτος μαζι και με τον Jaleen Smith αλλα και τον Kasey Shepherd που τον εμαθα πρόσφατα αποτελούν τους 3 ασους που πιστεύω θα παρει μια ομαδα ως 2ους του χρονου με 300χιλ και θα εκτινάξουν το κασε τους σε επίπεδο γιουρολιγκ. Ο Κασει βέβαια είναι πιο σκορερ απτους άλλους 2 , αλλά από Μακ ή Τζενκινς ειναι σιγουρα καλυτερος δημιουργος, κι αμυντικός δεν ειναι καθολου κακος..

*ο Τομπσον επίσης παιζει στη 1η τη τάξη ομαδα στο πρωτάθλημα Ιταλίας, ναι αυτή δεν είναι η αρμανι αλλα η Μπρίντιζι.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 30, 2021 12:40 pm

θα παει κ ο σμιθ στη ζαλγκιρις κ θα κανει παππαδες κ εμεις θα μεινουμε με το μπρει με το τρομερο scouting που εχουμε!νεντο παπι κ χεζονια κουτουλανε τα ιδια πραγματα παιχταραδες αλλα πρεπει να παιξει κ μπασκετ η ομαδα κ οχι ενας με ολους!επιτελους στο 4 κ 5 2 κανονικοι ξενοι να παιζουν αμυνα!καλος ο βοιτμαν αλλα στην αμυνα ειναι σοφτ κ θελει κ πολλα!ας δωσει τα πιο πολλα σενα 4αρι με σουτ κ στο 5 ας βρει καποιον απο το γιουροκαπ καμπα λεσορ αν κ δε με τρελαινουν!θελουμε στο 5 ενα μπουκερ χαντερ ρεινολντς

0
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 284
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 30, 2021 2:42 pm

Παναθηναικο site προσφατα εκθειαζε τον Μπεντιλ παντως. Πιθανοτατα λοιπον να τον εχουμε και του χρονου.

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 2:45 pm

xomitsious έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 2:42 pm
Παναθηναικο site προσφατα εκθειαζε τον Μπεντιλ παντως. Πιθανοτατα λοιπον να τον εχουμε και του χρονου.
Αποκλείεται αυτο, ποιο παναθηναικο σαιτ? Στο ινσταγκραμ?

0
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 284
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 30, 2021 3:14 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 2:45 pm
Αποκλείεται αυτο, ποιο παναθηναικο σαιτ? Στο ινσταγκραμ?
https://newspao.gr/xekinima-me-tin-para ... -mitogloy/

Ειναι λιγο οτι ναναι το site παντως, (δεν μπορουσα καν να ανοιξω αλλο ταμπ με δεξι κλικ, ουτε να κανω highlight για copy paste) οποτε ισως και η αξιοπιστια του να ναι μια απ τα ιδια.

Κατω απ τον τιτλο για Παπι Μητο, λεει ποσο καλος ειναι ο Μπεντιλ για ρολιστας περιορισμενου χρονου.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 3:39 pm

xomitsious έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 3:14 pm
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 2:45 pm
Αποκλείεται αυτο, ποιο παναθηναικο σαιτ? Στο ινσταγκραμ?
https://newspao.gr/xekinima-me-tin-para ... -mitogloy/

Ειναι λιγο οτι ναναι το site παντως, (δεν μπορουσα καν να ανοιξω αλλο ταμπ με δεξι κλικ, ουτε να κανω highlight για copy paste) οποτε ισως και η αξιοπιστια του να ναι μια απ τα ιδια.

Κατω απ τον τιτλο για Παπι Μητο, λεει ποσο καλος ειναι ο Μπεντιλ για ρολιστας περιορισμενου χρονου.
Δεν ανησυχώ μέχρι να διαβάσω ότι ο Μακ είναι ο τύπος του γκαρντ που χρειάζεται κάθε ομάδα της Ευρωλίγκας (για να ζήσει και η ταλαιπωρημένη εστίαση).

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 284
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 30, 2021 4:46 pm

Το ροστερ που παραθετω δεν ειναι αυτο που θα ηθελα, αλλα με βαση οτι ακουμε τον τελευταιο καιρο. Προφανως και δεν περναει 8αδα, με το ζορι 10η θεση.

Γιοβιτς, Μπρευ, Παπαδακης
Νεντοβιτς, Σαντ Ροος, Μποχωριδης
Χεζονια, Ουαιτ, Κασελακης
Μητογλου, Μπεντιλ, Μαντζουκας
Παπαγιαννης, Ελληνας παικτης (αν ειναι ο Μπουρουσης ελπιζω να μη συνδυαστει παλι με αποχωρηση του ACAB απ το φορουμ)

Ο Παπι δυστυχως φενεται να φευγει, Παπαδακης στη θεση Καλαιτζακη (δηλαδη δε θα παιζει ποτε) και προσπαθεια ελληνοποιησης Σαντ Ροος, που ομως δεν θα γινει απ την αρχη της χρονιας, μετα θα διαβαζουμε οτι θα γινει κατα το Νοεμβρη με προσθηκη ξενου, και τετοια εποχη του χρονου ακομα θα περιμενει το διαβατηριο.

Αν ο Παπαγιαννης παιξει οπως το φθινοπωρο, η γραμμη των ψηλων δεν θα φανταζει τοσο χαλια, φετος ο Ογκαστ και ο Βουγιουκας δεν προσεφεραν κατι, αλλα στους ψηλους δε φαινομασταν προβληματικοι.

Το προβλημα με αυτο το ροστερ θα ειναι παλι στον ασσο, οποτε ελπιζω να πεσω εξω και να παρουν εναν ακομα παικτη εκει.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 30, 2021 5:45 pm

αυτο το ροστερ θα βγει τελευταιο!μονο πρβλ στον ασσο?οι ψηλοι που ειναι?χωρις σεντερ παλι?χρονια εχουμε να δουμε σεντερ!επιτελους μπεντιλ ουαιτ μπρει κ ρος υπο προυποθεσεις αν πεσει στα λεφτα για μενα πρεπει να φυγουν ολοι!

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 6:21 pm

xomitsious έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 3:14 pm
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 2:45 pm
Αποκλείεται αυτο, ποιο παναθηναικο σαιτ? Στο ινσταγκραμ?
https://newspao.gr/xekinima-me-tin-para ... -mitogloy/

Ειναι λιγο οτι ναναι το site παντως, (δεν μπορουσα καν να ανοιξω αλλο ταμπ με δεξι κλικ, ουτε να κανω highlight για copy paste) οποτε ισως και η αξιοπιστια του να ναι μια απ τα ιδια.

Κατω απ τον τιτλο για Παπι Μητο, λεει ποσο καλος ειναι ο Μπεντιλ για ρολιστας περιορισμενου χρονου.
Μουφα νομιζω ειναι το σαιτ, μην αγχώνεσαι, δεν μένει ο Μπεντιλ. Μην ακούτε πολλά προς το παρον το Α και το Ω ειναι το ποιος θα ναι ο προπονητής και ποια η φιλοσοφία που θα περάσει στην ομαδα, όποιος κι αν ειναι πρεπει να εχει πίστωση χρόνου, Λασο δεν γινεσαι σε 2 σεζον..

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 01, 2021 7:12 am

Αυτα που εκανε χθες ο Τζισπερ δειχνουν τι σημαινει ματωνω την φανελα! μακαρι να ειχαμε παικτες με τετοιο χαρακτηρα!

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 01, 2021 9:54 am

Mόνο εμένα πήρε το μάτι μου ότι χτυπάμε τον Πέρι;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 01, 2021 10:16 am

yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 01, 2021 9:54 am
Mόνο εμένα πήρε το μάτι μου ότι χτυπάμε τον Πέρι;
Αρα τον Νεντοβιτς δεν τον βλεπω να επιστρεφει....

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”