2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:37 am

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:01 am
Για τον Ντιαλο εγω να πω πως μπορεί και να ρθει αντι του ΣαντΡος. Παντως αν ειναι να μας βγει επόμενος Ντισον Πιερ με 100χιλ εμένα δεν με χαλάει. Επισης ακούστηκε κι ο Τζεκιρι ως μπακαπ σεντερ που θα τον ηθελα σαν τρελός. Πιστεύω έρχεται με 500χιλ. Ροστερ :

Brown Thompson Mouratos
Χ1 Χ2
Papapetrou Diallo
Peters Mitoglou Matzoukas
Papagiannis Jekiri

Για τη θεση 2 θα προτιμούσατε τους
(Hollins & Marinkovic) ή (Prepelic & SantRoss) ?
Για το παραπάνω ροστερ ποιοι κολλάνε? Ο ακριβός παιχτης δηλαδή να είναι το 2/3αρι με χαρακτηριστικά 3&D ή ο ατόφιος σουτερ?

Επίσης στη παραπάνω ομαδα χωράει ο Κασελακης ή ο Χουγκαζ ?
καμια σχεση ντιαλο με σαντρος. ο ντιαλο προσπαθει να γινει 3 n d παικτης αλλα δεν εχει και τοσο καλο σουτ και επισης δεν ξερουμε πως θα μαρκαρει σε ευρωλιγκα. για μενα δεν ειναι παικτης ευρωλιγκας τωρα. τωρα για μενα καλυτερα να εχουμε τον κασελακη 2ο-3ο 3αρι που ειναι και ελληνας παρα να δωσουμε σε εναν παρομοιο παικτη και ξενο αυτον τον ρολο.

επισης δεν εχει λογικη να παρουμε κανα πιτερς στην ομαδα και να πει ο μητο οτι δεν θα ειμαι ξεκαθαρα βασικος, οποτε γιατι να μεινω? παιρνεις εναν καλο αθλητικα παικτη με καλο σουτ για 2ο με 400 χιλ και τελος. και το ιδιο και για 5αρι. αντε να δωσουμε λιγα παραπανω για 5αρι. δεν εχει νοημα να δωσουμε 600 που θελει σιγουρα ο πιτερς για 4αρι και να μην τα διαθεσουμε σε κοντους.

Για λορενζο δεν εχω θεμα, τον θελω για βασικο ασσο και βασικα μακαρι να τον αποκτησουμε, αρκει να μην παρουμε κανα περυ ή λαπρο για βασικο και μεινει και ο μπρει και κλαιμε ολοι στο τελος.

για το 2 ο σαντρος θα μεινει σιγουρα και πολυ σωστα θα γινει. τωρα για βασικο 2αρι, ελπιζω να δωσουμε εστω 600-700 και να παρουμε εναν καλο, εστω και αν χρειαστει να περιμενουμε απο nba εως αυγουστο.

Θα δειξει τωρα και απο προπονητη γιατι αν μεινει ο Κατας, θα παμε στον ασσο με μπρει-σαντρος συν εναν βασικο ασσο στη θεση οποτε θα κλαιμε. Για αυτο ευχηθειτε να φυγει ο Κατας!

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:33 pm

Σκεφτομουν πως θα μπορουσαμε να πλαισιώσουμε τον Νεντοβιτς την επομενη σεζον αν ο νεος κοουτς επελεγε να τον κρατησει με γυρω στα 600χιλ... κατεληξα στο οτι θα θελουμε 2 πλειμεικερ που θα δινουν εμφαση στην αμυνα και δεν θα νοιαζονται πολυ για τα νουμερα τους πχ Λ. Μπραουν και Ντ. Τομπσον κι ενα ακομη 2αρι να παιζει πισω/διπλα στον Νεντο , να μην τον θελουν ως βασικουρα καλες ομαδες και να μπορει να τραβηξει κουπι (οτ)αν ο Νεντο τραυματιστει. Κατεληξα στον Ερικ Μακολουμ , μετα απο μετρια σεζον στη κακιστη Χιμκι , στα 32 του , χωρις τρομερους αριθμους και χωρις καλες επιλογες σε σουτ ποτε στη καριερα του , δεν παύει να αποτελει εναν εξαιρετικο σκορερ στο ευρωπαικο μπασκετ που στο σωστο περιβαλλον και με τον σωστο ρολο μπορει να βγαλει ματια ακομα και σε αυτη την ηλικία. Με αλλα 600χιλ ερχεται κι αυτος (πολλα λεω αν ο Ντορσει θελει 700). +φυσικα εναν εκ των Μποχω ή Μουρατο ως 5ο γκαρντ και τον ΣαντΡος πισω απτον Παπαπετρου , να βοηθαει και στο 2.

Brown Thompson Mouratos/Bochoridis
Nedovic McCollum
Papapetrou(3/4) SantRoss(2/3)

Αυτοι οι 7 παιχτες μαζι με αλλους 5 στη front line θα μπορουσαν να παιξουν ωραιο μπασκετ.. Μετα ομως σκεφτηκα , γιατι να δωσουμε 600χιλ στον 32χρονο Μακολουμ?

Γιατι να μην δωσουμε τα μισα στον 25χρονο Daryl Macon? Εχει το ιδιο υψος με τον Ερικ , ειναι εξισου άθλιος αμυντικος , καλυτερος 3ποντερ και μπορει να γινει εξισου καλος σκορερ. Σε επιπεδο Bcl και Eurocup ειναι ηδη τοπ , μενει να δοκιμαστει και στην γιουρολιγκ. Θα μπορουσε να μας βγει πολυ καλο λαβράκι. Τι λετε? Ισως με καποιον αλλον μπροστα του?

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:42 pm

Κι ο Κόντι Μίλερ Μακιντάιρ είναι θελκτική περίπτωση για δεύτερος άσσος. Ομως κάτι μου λέει ότι ο δεύτερος άσσος σας θα είναι ο Μουράτος που θα μοιράζεται τη θέση με τον πασπαρτού Σαντ Ρόος.
Ενώ αν είναι να έρθει ο Λάπρο, τότε με κλειστά μάτια, θα πήγαινα για δίδυμο τούμπανο με Α. Γουάιτχεντ και Μ. Μακιντάιρ. Μπροστά στο φετινό Μακ- Μπόχω- Σαντ Ρόος θα ήταν μεγίστη αναβάθμιση.
Γενικά πρέπει να πάτε για δυνατούς παίκτες (αλλά όχι άνευρους) και σουτέρ.
Κάτι που να θυμίζει τον ΠαναθηναΙκό που έστησε ο Πέδουλας με Γκιστ από τα αζήτητα. Μασιούλις από τα δεύτερα της Αρμάνι. Λάσμε ένας σέντερ "καλός μωρέ για αλλαγή" και Μπράμο από τους Αχέπανς (περίπου, είχε μεσολαβήσει το Περιστέρι αν δεν με απατά η μνήμη μου) που έδωσε πάρα πολλά εκείνη τη χρονια.

Άμυνα- Αμυνα- Αμυνα. Ομαδικότητα- Ομαδικότητα- Ομαδικότητα- Κίνητρο- Κίνητρο- Κίνητρο. 100 φορές στον πίνακα μέχρι να εμπεδωθεί.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Πέμ Ιουν 17, 2021 10:48 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:47 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:42 pm
Κι ο Κόντι Μίλερ Μακιντάιρ είναι θελκτική περίπτωση για δεύτερος άσσος. Ομως κάτι μου λέει ότι ο δεύτερος άσσος σας θα είναι ο Μουράτος που θα μοιράζεται τη θέση με τον πασπαρτού Σαντ Ρόος.
Μην τα λες ουτε για πλακα αυτα...

Δες τι ωραια τα εγραψα απο πανω, μια χαρα βγαινουν οικονομικα. Χωρις καναν παιχταρα στο 4 και στο 5 , με 2 νορμαλ ασους , 2 νορμαλ 2αρια , Ρος πισω απο Παπι και παραμονη Μητο.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:52 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:47 pm

Μην τα λες ουτε για πλακα αυτα...

Δες τι ωραια τα εγραψα απο πανω, μια χαρα βγαινουν οικονομικα. Χωρις καναν παιχταρα στο 4 και στο 5 , με 2 νορμαλ ασους , 2 νορμαλ 2αρια , Ρος πισω απο Παπι και παραμονη Μητο.
Δεν το λέω για πλάκα ούτε το εύχομαι. Αλλά αυτό εξέλαβα από τα σημερινά (που περίπου τα προλόγιζα καιρό, αλλά τα είδα χειρότερα). Αν χάσετε τους 2 Έλληνες θα χρειαστείτε παίκτες ξενους στις θέσεις τους και ο Μουράτος είναι καλός για δεύτερος στη θέση του. Αν τον συγκρίνεις με άλλους αντίστοιχους Έλληνες.
Ένα σενάριο τέλος πάντων. ΠΕς το παρένθεση και ξέχνα το.

Ο Μ. Μακιντάιρ είναι ωραία λύση για δεύτερος. Σοβαρή περίπτωση. :dribble:

* Μια χαρά τα λες εσύ Τζόνι μου. Από το στόμα σου και στου Μήτογλου, του Παπαπέτρου το αυτί.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:19 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:52 pm
JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:47 pm

Μην τα λες ουτε για πλακα αυτα...

Δες τι ωραια τα εγραψα απο πανω, μια χαρα βγαινουν οικονομικα. Χωρις καναν παιχταρα στο 4 και στο 5 , με 2 νορμαλ ασους , 2 νορμαλ 2αρια , Ρος πισω απο Παπι και παραμονη Μητο.
Δεν το λέω για πλάκα ούτε το εύχομαι. Αλλά αυτό εξέλαβα από τα σημερινά (που περίπου τα προλόγιζα καιρό, αλλά τα είδα χειρότερα). Αν χάσετε τους 2 Έλληνες θα χρειαστείτε παίκτες ξενους στις θέσεις τους και ο Μουράτος είναι καλός για δεύτερος στη θέση του. Αν τον συγκρίνεις με άλλους αντίστοιχους Έλληνες.
Ένα σενάριο τέλος πάντων. ΠΕς το παρένθεση και ξέχνα το.

Ο Μ. Μακιντάιρ είναι ωραία λύση για δεύτερος. Σοβαρή περίπτωση. :dribble:

* Μια χαρά τα λες εσύ Τζόνι μου. Από το στόμα σου και στου Μήτογλου, του Παπαπέτρου το αυτί.
Λαμβανω υπόψιν ολα τα σεναρια αλλα αυτο που λες φαναταζει πολυ δυσκολο, τραγικο παντως αν συμβει. Ησουν απαισιοδοξος ομως και για το θεμα του ΔΔ και επεσες εξω οποτε κατσε να δουμε...

Τα δημοσιευματα λενε πως δινουμε 1,7 εκατ στον Παπι για 2 χρονια και η εφες του δινει 2,5 αλλα οτι δεν τον νοιαζουν τοσο τα λεφτα του αλλα οι τελικοι στοχοι της ομαδας. Αν παμε τη προσφορα σε 2,3 εκατ (1,1+1,2) κι Option +1 στην ομαδα για 3ο χρονο με ποσο που το συζητάμε γιατι να μην μεινει? Μητογλου τωρα... 3ετες με 2,3 εκατ και πολυ του ειναι (δλδ 700+800+850) , να ερθει σε εσας για 200χιλ παραπανω να κανει τι? Τζαμπα το δραμα που θα περασει, ο Ιωαννης που εκανε την αντιστροφη διαδρομη ειχε εναν Παπανικολαου μπροστα του και δεν ηθελε, ο Μητο σε μας ειναι αρχοντας. Φερνουμε και τον Λ. Μπραουν με 800χιλ και απο πισω καποιον 25χρονο στυλ Τομπσον, Σπισου, Χερμανσον κλπ, πολυ λιγα θελουν αυτοι (200-400χιλ) , δυο 2αρια με 1,5 εκατ μαζι και εναν εκ των Μποχω/Μουρατο στη τιμη.. Στους ψηλους θα παρει κι ο Παπατζον 600-700χιλ κι απο πισω κανας Νεμπο ή Ννοκο παλι με ελαχιστα χρηματα και μενει και για 4αρι κανα καλο συμβολαιο , 700χιλ για Πιτερς πχ +100χιλ για Κασελ και 100χιλ για Ματζουκα και Διπλαρο μαζι. Τον ΣαντΡος ξεχασα με μισο εκατ.

Προσθεσε τα αυτα και βγαινουν κατω απο 7 εκατομμύρια. Το μπατζετ εχουν πει θα αυξηθεί 1-2 εκατ , ειτε 5 εκατ να ταν το φετινο μας μπατζετ που λεω εγω , ειτε 6,5 που λες εσυ παλι μεσα ειμαστε.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:31 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 11:19 pm
Λαμβανω υπόψιν ολα τα σεναρια αλλα αυτο που λες φαναταζει πολυ δυσκολο, τραγικο παντως αν συμβει. Ησουν απαισιοδοξος ομως και για το θεμα του ΔΔ και επεσες εξω οποτε κατσε να δουμε...
Χθες τέτοια ώρα περίπου είπα ότι " παίζει *να ανακοινώσει την παραίτησή του ο Δ.Δ¨ Και μετά πρόσθεσα (δις) ότι μακάρι να μην μη το κάνει.
Εσύ από αυτά που είδες και διάβασες σήμερα, δεν πείστηκες ότι κάτι τέτοιο όντως έπαιξε και πολύ μάλιστα αυτόν τν καιρό, αυτές τις μέρες; Μια εικόνα- χίλιες λέξεις που λέει και το κλισέ.
Φαντάζομαι γι' αυτό βάλανε και τρίτο άνθρωπο μέσα στην ομάδα. Για να αποφορτίσει τον Διαμαντίδη. Τώρα για το αν πείστηκε να αλλάξει, ε δεν θέλει και πολλή σκέψη. Φιλότιμος είναι και αγαπάει πολύ τον Παναθηναϊκό.
Και κάποια που λέω τα λέω σιγά- σιγά και με τρόπο και για μήνες και μαλακά. Και ξέρεις γιατί; Γιατί έχει περάσει η ομάδα μου από τη θέση που είναι ο Παναθηναϊκός ενώ ο Παναθηναϊκός είναι συνηθισμένος για δεκαετίες να έχει χρήμα, να μαζεύει τίτλους κλπ. Οπότε είναι απότομη η προσγείωση κι εγώ δεν σβήνω τσιγάρο πάνω σε πληγές. :wink: Άσε που μου αρέσει ο δυνατός αντίπαλος.
Καλά ξεμπερδέματα και τα λέμε όταν αρχίσουν οι μεταγραφές.
Η γνώμη μου είναι ότι αν άκουγαν στον Παναθηναϊκό όσα γράφω σε αυτό το τόπικ εγώ ο Ολυμπιακός, θα είσαστε πολύ καλύτερα κάθε χρονιά. Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που όμως δεν αρκούν ώστε να αλλάξουν τον κανόνα, παρά μόνο τον επιβεβαιώνουν.
*"Παίζει¨άρα, "ενδεχομένως¨ ¨"πιθανόν", ¨"ακούγεται" κλπ

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 10:59 am

Ο ΠΑναθηναϊκός είναι μπροστά σε μια μεγάλη πρόκληση. Για μένα πρέπει να κάνει τα πάντα ώστε να κρατήσει τον έναν από τους 2 ΈΛληνες κι από κει και πέρα να πάει για 2 καλούς Ευρωλιγκάτους (τύπου Μπράουν ή Γκρέιντζερ και τύπου Χίλιαρντ ή Χόλινς στην περιφέρεια, έναν ακόμη καλό ευρωλιγκάτο στο 3 ΄ή στο 4 (αναλόγως ποιον από τους 2 Έλληνς θα κρατήσει) κι αλλους 2 ξένους που να έχουν δώσει διαπιστευτήρια. (Ν. Γουόλτερς, Οκάρο, Τζ. Γκραντ, Ντ. Τόμπσον, κλπ)Κι ένα στοίχημα τύπου Ντιαλό. Συν 2 Έλληνες του επιπέδου Μουράτου και Χουγκάζ ή και Κώστα Αντετο.

Σχετικά με τον Λάπρο να πω 2 πράγματα. ΤΟν κριτικάρω από τότε που τον υπέγραψε η Ρεάλ και πέρσι ήμουν απέναντι σε μια πιθανή του μεταγραφή. Όμως υπάρχει μια σημαντική παράμετρος. Φέτος από τον χειμώνα κι έπειτα ο Λάπρο δούλεψε πολύ με τον Λάσο, προσπάθησε πολύ να σταθεί ως πρώτος στη Ρεάλ ( δεν το έχει με τίποτε- άλλο αυτό) και είναι ένας άλλος παίκτες από αυτόν που θα ερχόταν πέρσι. Εκτός κι αν του βγει το "callejero"(δρομίσιο) που κουβαλάει από τα μικράτα του.
Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για έναν παίκτη που "έτρεξε" την πιο καλοπροπονημένη ομάδα της Ευρώπης τα τελευταία χρόνια, κι αν κρατήσει κάποια από αυτά τα μαθήματα, μπορεί να συνεισφέρει.
Αν αρχίσει πάλι το μπάσκετ που έπαιζε στην Μπανταλόνα, μακριά κι αγαπημένοι.
ΑΚόμα κι έτσι, αν ήμουν Παναθηναϊκός θα προτιμούσα Λ.Μπράουν και μετά Γκρέιντζερ ή και ΓΙόβιτς συγκριτικά με τον Λάπρο. Απλώς ήθελα να βάλω κι αυτήν την παράμετρο γιατί υπάρχουν κάποιες φάσεις στη διαδρομή ενός παίκτη που τον αλλάζουν. ΈΣτω και λίγο.
Π.χ κοιτάχτε τη διαφορά του Σλούκα, από τότε που ¨'έτρεξε" τη Φενέρ του Ζοτς...κι άλλα πολλά.

*Βάζω ως εφικτό τον στόχο, να κρατήσει τον έναν από τους 2 Έλληνες. Ως το πιο πιιθανό.Εννοείται ότι πρέπει να μείνουν κι οι 2.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 11:05 am

Αμα χασει τον μητο ο παο πιστευω θα κινηθει για τον κ.αντετο και για ντορσει..Ο μπραουν ειναι το καλυτερο διαθεσιμο πλειμεικερ απο αυτους που ερχονται,μαγκια του αν καταφερει να τον κλεισει.

1
1 Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 11:24 am

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 10:59 am
Ο ΠΑναθηναϊκός είναι μπροστά σε μια μεγάλη πρόκληση. Για μένα πρέπει να κάνει τα πάντα ώστε να κρατήσει τον έναν από τους 2 ΈΛληνες κι από κει και πέρα να πάει για 2 καλούς Ευρωλιγκάτους (τύπου Μπράουν ή Γκρέιντζερ και τύπου Χίλιαρντ ή Χόλινς στην περιφέρεια, έναν ακόμη καλό ευρωλιγκάτο στο 3 ΄στο 4 (αναλόγως ποιον από τους 2 Έλληνς θα κρατήσει) κι αλλους 2 ξένους που να έχουν δώσει διαπιεστευτήρια. Κι ένα στοίχημα τύπου Ντιαλό. Συν 2 Έλληνες του επιπέδου Μουράτου και Χουγκάζ ή και Κώστα Αντετο.

Σχετικά με τον Λάπρο να πω 2 πράγματα. ΤΟν κριτικάρω από τότε που τον υπέγραψε η Ρεάλ και πέρσι ήμουν απέναντι σε μια πιθανή του μεταγραφή. Όμως υπάρχει μια σημαντική παράμετρος. Φέτος από τον χειμώνα κι έπειτα ο Λάπρο δούλεψε πολύ με τον Λάσο, προσπάθησε πολύ να σταθεί ως πρώτος στη Ρεάλ ( δεν το έχει με τίποτε- άλλο αυτό) και είναι ένας άλλος παίκτες από αυτόν που θα ερχόταν πέρσι. Εκτός κι αν του βγει το "callejero"(δρομίσιο) που κουβαλάει από τα μικράτα του.
Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για έναν παίκτη που "έτρεξε" την πιο καλοπροπονημένη ομάδα της Ευρώπης τα τελευταία χρόνια, κι αν κρατήσει κάποια από αυτά τα μαθήματα, μπορεί να συνεισφέρει.
Αν αρχίσει πάλι το μπάσκετ που έπαιζε στην Μπανταλόνα, μακριά κι αγαπημένοι.
ΑΚόμα κι έτσι, αν ήμουν Παναθηναϊκός θα προτιμούσε Μπράουν και μετά Γκρέιντζερ ή και ΓΙόβιτς συγκριτικά με τον Λάπρο. Απλώς ήθελα να βάλω κι αυτήν την παράμετρο γιατί υπάρχουν κάποιες φάσεις στη διαδρομή ενός παίκτη που τον αλλάζουν. ΈΣτω και λίγο.
Π.χ κοιτάχτε τη διαφορά του Σλούκα, από τότε που ¨'έτρεξε" τη Φενέρ του Ζοτς...κι άλλα πολλά.

*Βάζω ως εφικτό τον στόχο, να κρατήσει τον έναν από τους 2 Έλληνες. Ως το πιο πιιθανό.Εννοείται ότι πρέπει να μείνουν κι οι 2.
Θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να αποκτηθει ο Γκρειντζερ ως πρωτος. Ουτε στην Αλμπα ηταν βασικος. Για 2ος ειναι τελειος!

Σε ολα τα αλλα συμφωνω. Ακομα και για Λαπρο αν τελικα δεν προχωρησουν αλλες καλες περιπτωσεις οπως π.χ Λορενζο. Μονο που τον Λαπρο δεν τον θελω με τιποτα μαζι με νεντο. Δυο τρυπες στην αμυνα δεν τις αντεχει ενα τετοιο μπατζετ. Γενικα δεν θελω τρυπες στην αμυνα.

Ο χερμανσον ποσο να κοστιζει? π.χ Το χερμανσον-γκρειντζερ διδυμο δεν θα με χαλαγε, αν τελικα καταληξουμε οτι θελουμε μονο εμπειρους απο ευρωλιγκα παικτες. Αλλιως για 2ος εχω προτεινει Γκραντ, ο Τζονυ τομπσον κλπ.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 11:43 am

Tracy Mac έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 11:24 am
basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 10:59 am
Ο ΠΑναθηναϊκός είναι μπροστά σε μια μεγάλη πρόκληση. Για μένα πρέπει να κάνει τα πάντα ώστε να κρατήσει τον έναν από τους 2 ΈΛληνες κι από κει και πέρα να πάει για 2 καλούς Ευρωλιγκάτους (τύπου Μπράουν ή Γκρέιντζερ και τύπου Χίλιαρντ ή Χόλινς στην περιφέρεια, έναν ακόμη καλό ευρωλιγκάτο στο 3 ΄στο 4 (αναλόγως ποιον από τους 2 Έλληνς θα κρατήσει) κι αλλους 2 ξένους που να έχουν δώσει διαπιεστευτήρια. Κι ένα στοίχημα τύπου Ντιαλό. Συν 2 Έλληνες του επιπέδου Μουράτου και Χουγκάζ ή και Κώστα Αντετο.

Σχετικά με τον Λάπρο να πω 2 πράγματα. ΤΟν κριτικάρω από τότε που τον υπέγραψε η Ρεάλ και πέρσι ήμουν απέναντι σε μια πιθανή του μεταγραφή. Όμως υπάρχει μια σημαντική παράμετρος. Φέτος από τον χειμώνα κι έπειτα ο Λάπρο δούλεψε πολύ με τον Λάσο, προσπάθησε πολύ να σταθεί ως πρώτος στη Ρεάλ ( δεν το έχει με τίποτε- άλλο αυτό) και είναι ένας άλλος παίκτες από αυτόν που θα ερχόταν πέρσι. Εκτός κι αν του βγει το "callejero"(δρομίσιο) που κουβαλάει από τα μικράτα του.
Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για έναν παίκτη που "έτρεξε" την πιο καλοπροπονημένη ομάδα της Ευρώπης τα τελευταία χρόνια, κι αν κρατήσει κάποια από αυτά τα μαθήματα, μπορεί να συνεισφέρει.
Αν αρχίσει πάλι το μπάσκετ που έπαιζε στην Μπανταλόνα, μακριά κι αγαπημένοι.
ΑΚόμα κι έτσι, αν ήμουν Παναθηναϊκός θα προτιμούσε Μπράουν και μετά Γκρέιντζερ ή και ΓΙόβιτς συγκριτικά με τον Λάπρο. Απλώς ήθελα να βάλω κι αυτήν την παράμετρο γιατί υπάρχουν κάποιες φάσεις στη διαδρομή ενός παίκτη που τον αλλάζουν. ΈΣτω και λίγο.
Π.χ κοιτάχτε τη διαφορά του Σλούκα, από τότε που ¨'έτρεξε" τη Φενέρ του Ζοτς...κι άλλα πολλά.

*Βάζω ως εφικτό τον στόχο, να κρατήσει τον έναν από τους 2 Έλληνες. Ως το πιο πιιθανό.Εννοείται ότι πρέπει να μείνουν κι οι 2.
Θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να αποκτηθει ο Γκρειντζερ ως πρωτος. Ουτε στην Αλμπα ηταν βασικος. Για 2ος ειναι τελειος!

Σε ολα τα αλλα συμφωνω. Ακομα και για Λαπρο αν τελικα δεν προχωρησουν αλλες καλες περιπτωσεις οπως π.χ Λορενζο. Μονο που τον Λαπρο δεν τον θελω με τιποτα μαζι με νεντο. Δυο τρυπες στην αμυνα δεν τις αντεχει ενα τετοιο μπατζετ. Γενικα δεν θελω τρυπες στην αμυνα.

Ο χερμανσον ποσο να κοστιζει? π.χ Το χερμανσον-γκρειντζερ διδυμο δεν θα με χαλαγε, αν τελικα καταληξουμε οτι θελουμε μονο εμπειρους απο ευρωλιγκα παικτες. Αλλιως για 2ος εχω προτεινει Γκραντ, ο Τζονυ τομπσον κλπ.
Παντως στο Χερμανσον-Γκρειντζερ ο Γκρειντζερ θα παιζει πρώτος ξεκάθαρα. Αλλα συμφωνώ πως ιδανικα τον θες για 2ο.

Brown Thompson Mouratos
Dorsey Marinkovic
Papapetrou SantRoss Matzoukas
Peters Blackshear Choukgaz
Papagiannis Antetokounmpo

Εναλλάξ 12αδα ευρωλιγκας στο παραπάνω ροστερ θα παιζουν ειτε ο Χουγκαζ ειτε ο Ματζουκας και σε λίγα χρόνια θα έχουμε εξαιρετικό διδυμο στο 4. Αν ο οσφπ παρει τελικά τον Μήτογλου δυσκολα θα χει χρήματα ΚΑΙ για Ντορσει , πρεπει να τον χτυπήσουμε. Αν όχι Ντορσει , τοτε Hollins ή Hilliard.

6 εκατ βγαίνει το παραπάνω ροστερ με Ντορσει και Παπαπετρου μεσα. Αν έχουμε κι άλλα τοτε θα μαρεσε κι ο Costello αντι του Μπλακσιρ.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιουν 18, 2021 11:51 am

πρεπει σιγουρα ναρθει ενας εμπειρος στον ασσο για μενα μπρααουν κ μετα λαπρο βεβαια ο λαπρο απο αμυνα σοφτ κ μαζι με νεντο θα υπαρχει πρβλ!οποτε αν παμε σε λαπρο για δευτερος πρεπει ναρθει καλος αμυντικος αυτος ο γουαιντχεντ τι λεει δε τον ξερω κ στο 2 καποιος να παιζει κ λιγο αμυνα χιλιαρντ δε με χαλαει!η ιδανικη για μενα 3αδα μπραουν χερμανσον κ χιλιαρντ η πρεπελιτς!αν ερθουν οι 2 απο τους 3 δηλ μπραουν χλιαρντ κ παρεις κ τομπσον η γουαιντχεντ που ανεφερατε κ παλι πιστευω μια χαρα αρκει βεβαια να μη κανουμε παλι το λαθος κ φερουμε λαπρο μεινει ο νεντο κ μπακ απ ασσος μπρει τοτε εκει παω να μαρκαρω εγω!

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 11:52 am

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 11:43 am
Tracy Mac έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 11:24 am


Θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να αποκτηθει ο Γκρειντζερ ως πρωτος. Ουτε στην Αλμπα ηταν βασικος. Για 2ος ειναι τελειος!

Σε ολα τα αλλα συμφωνω. Ακομα και για Λαπρο αν τελικα δεν προχωρησουν αλλες καλες περιπτωσεις οπως π.χ Λορενζο. Μονο που τον Λαπρο δεν τον θελω με τιποτα μαζι με νεντο. Δυο τρυπες στην αμυνα δεν τις αντεχει ενα τετοιο μπατζετ. Γενικα δεν θελω τρυπες στην αμυνα.

Ο χερμανσον ποσο να κοστιζει? π.χ Το χερμανσον-γκρειντζερ διδυμο δεν θα με χαλαγε, αν τελικα καταληξουμε οτι θελουμε μονο εμπειρους απο ευρωλιγκα παικτες. Αλλιως για 2ος εχω προτεινει Γκραντ, ο Τζονυ τομπσον κλπ.
Παντως στο Χερμανσον-Γκρειντζερ ο Γκρειντζερ θα παιζει πρώτος ξεκάθαρα. Αλλα συμφωνώ πως ιδανικα τον θες για 2ο.

Brown Thompson Mouratos
Dorsey Marinkovic
Papapetrou SantRoss Matzoukas
Peters Blackshear Choukgaz
Papagiannis Antetokounmpo

Εναλλάξ 12αδα ευρωλιγκας στο παραπάνω ροστερ θα παιζουν ειτε ο Χουγκαζ ειτε ο Ματζουκας και σε λίγα χρόνια θα έχουμε εξαιρετικό διδυμο στο 4. Αν ο οσφπ παρει τελικά τον Μήτογλου δυσκολα θα χει χρήματα ΚΑΙ για Ντορσει , πρεπει να τον χτυπήσουμε. Αν όχι Ντορσει , τοτε Hollins ή Hilliard.

6 εκατ βγαίνει το παραπάνω ροστερ με Ντορσει και Παπαπετρου μεσα. Αν έχουμε κι άλλα τοτε θα μαρεσε κι ο Costello αντι του Μπλακσιρ.
μια χαρα ροστερακι εφτιαξες, με βρισκει τελειως σύμφωνο. Αν και στο 5 ισως θελουμε εναν ακομα κανονικο σεντερ γιατι ο Κωστας δεν ξερω αν μπορει να παιξει. Οπως και να εχει αν παμε ετσι εγω ευχαριστημενος πληρως θα ειμαι!

στο Χερμανσον-Γκρειντζερ, πρωτος θα παιζει αυτος που θα ταιριαζει καλυτερα με το βασικο 2αρι. Π.χ αν μεινει ο νεντο, ταιριαζει καλυτερα Γκρειντζερ

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 11:59 am

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 11:43 am
Tracy Mac έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 11:24 am


Θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να αποκτηθει ο Γκρειντζερ ως πρωτος. Ουτε στην Αλμπα ηταν βασικος. Για 2ος ειναι τελειος!

Σε ολα τα αλλα συμφωνω. Ακομα και για Λαπρο αν τελικα δεν προχωρησουν αλλες καλες περιπτωσεις οπως π.χ Λορενζο. Μονο που τον Λαπρο δεν τον θελω με τιποτα μαζι με νεντο. Δυο τρυπες στην αμυνα δεν τις αντεχει ενα τετοιο μπατζετ. Γενικα δεν θελω τρυπες στην αμυνα.

Ο χερμανσον ποσο να κοστιζει? π.χ Το χερμανσον-γκρειντζερ διδυμο δεν θα με χαλαγε, αν τελικα καταληξουμε οτι θελουμε μονο εμπειρους απο ευρωλιγκα παικτες. Αλλιως για 2ος εχω προτεινει Γκραντ, ο Τζονυ τομπσον κλπ.
Παντως στο Χερμανσον-Γκρειντζερ ο Γκρειντζερ θα παιζει πρώτος ξεκάθαρα. Αλλα συμφωνώ πως ιδανικα τον θες για 2ο.

Brown Thompson Mouratos
Dorsey Marinkovic
Papapetrou SantRoss Matzoukas
Peters Blackshear Choukgaz
Papagiannis Antetokounmpo

Εναλλάξ 12αδα ευρωλιγκας στο παραπάνω ροστερ θα παιζουν ειτε ο Χουγκαζ ειτε ο Ματζουκας και σε λίγα χρόνια θα έχουμε εξαιρετικό διδυμο στο 4. Αν ο οσφπ παρει τελικά τον Μήτογλου δυσκολα θα χει χρήματα ΚΑΙ για Ντορσει , πρεπει να τον χτυπήσουμε. Αν όχι Ντορσει , τοτε Hollins ή Hilliard.

6 εκατ βγαίνει το παραπάνω ροστερ με Ντορσει και Παπαπετρου μεσα. Αν έχουμε κι άλλα τοτε θα μαρεσε κι ο Costello αντι του Μπλακσιρ.
6εκ χλωμο να βγει το παραπανω ροστερ?900 ο μπραουν,800 ο ντορσει,1,1+ ο παπαπετρου,650 ο πιτερς,500 ο μαρινκοβιτς,500 ο αντετο..σαν πολυ περισσοτερα απο 6εκ να βγαινουν.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 12:36 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 11:59 am
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 11:43 am


Παντως στο Χερμανσον-Γκρειντζερ ο Γκρειντζερ θα παιζει πρώτος ξεκάθαρα. Αλλα συμφωνώ πως ιδανικα τον θες για 2ο.

Brown Thompson Mouratos
Dorsey Marinkovic
Papapetrou SantRoss Matzoukas
Peters Blackshear Choukgaz
Papagiannis Antetokounmpo

Εναλλάξ 12αδα ευρωλιγκας στο παραπάνω ροστερ θα παιζουν ειτε ο Χουγκαζ ειτε ο Ματζουκας και σε λίγα χρόνια θα έχουμε εξαιρετικό διδυμο στο 4. Αν ο οσφπ παρει τελικά τον Μήτογλου δυσκολα θα χει χρήματα ΚΑΙ για Ντορσει , πρεπει να τον χτυπήσουμε. Αν όχι Ντορσει , τοτε Hollins ή Hilliard.

6 εκατ βγαίνει το παραπάνω ροστερ με Ντορσει και Παπαπετρου μεσα. Αν έχουμε κι άλλα τοτε θα μαρεσε κι ο Costello αντι του Μπλακσιρ.
6εκ χλωμο να βγει το παραπανω ροστερ?900 ο μπραουν,800 ο ντορσει,1,1+ ο παπαπετρου,650 ο πιτερς,500 ο μαρινκοβιτς,500 ο αντετο..σαν πολυ περισσοτερα απο 6εκ να βγαινουν.
Σιγα μην πάρει 500 ο κωστας.. 300 και πολλά του ειναι.

Μπραουν(800) Τόμπσον(200) Μουρατος(100)
Ντόρσει(800) Μαρινκοβιτς(500)
Παπι(1,1) Ρος(500)
Πιτερς(700) , Μπλακσιρ(200)
Παπατζον(700) Αντετο(300)

5,9 εκατ αν κανεις τη προσθεση. Χουγκαζ και Ματζουκας θα παίρνουν μαζι 150χιλ αρα παμε στα 6μ. Αντε και να το ανεβάσεις λιγο δεν υπάρχει πρόβλημα, έχουν πει ότι στα 7 θα ναι το μπατζετ μας. Οποτε κι ο Κοστέλο χωράει μια χαρα αντι του Μπλακσιρ.

ΥΓ. Φίλε Τρέισι Μακ πρώτος θα παιζει ο καλύτερος. Πρώτος δεν ειναι απαραίτητα αυτος που ξεκινάει αλλα αυτους που τελειώνει τα παιχνίδια. Επισης για τον Κώστα συμφωνώ απλως κάπως πρέπει να βγουν κι οι Έλληνες.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”