2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:40 am

Tracy Mac έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:24 am
οριστε μιας και ειπαμε για Ρουμπιτ, γιατι δεν τον παιρνουμε εμεις για 4-5αρι; απο το να παρουμε κανα 4-3αρι καλυτερα αυτον στην τελικη. ετσι και αλλιως χειζ δυσκολα θα παρουμε, αλλα 4αρια δεν νομιζω οτι κυκλοφορουν και αν υπαρχουν σιγα μην θελουν να ερθουν για δευτερα, οποτε αν δεν θελουμε να ρισκαρουμε ρουμπιτ.

Εγω Αουντα προτιμω αλλα νταξει, θεωρω δεν υπαρχουν πιθανοτητες
Κι εγώ τον σκέφθηκα τον Ρούμπιτ. Το 4 τού πάει και πιο πολύ από το 5, κ δεν σουτάρει κι άσχημα από το 3π. ενώ έχει πολύ καλό σουτ κι από τα 4-5 μέτρα. Ως έσχατη λύση είναι οκ. Κι είναι και τερατάκι.

titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:44 am




τι Τζακσον τι Κοουλ

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:47 am

titsokk έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:44 am



τι Τζακσον τι Κοουλ
Mεγάλη διαφορά.
Ο Ν.Κόουλ είναι πολύ σοβαρή κίνηση. Θα τιθασεύσει και το μπάσκετ "ότι να. ναι του Νέντο". Αν τον πάρετε βελτιώνεστε σημαντικά.

giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:49 am

οκ κοροιδευομαστε αν ισχυει κατι τετοιο!κατι δε παει καλα εκει στην ομαδα!αλλο αθλημα βλεπουμε εμεις!ακου κοουλ που δε τη δινει απο το δεξι στα αριστερο που απο αμυνα δεν παιζει!απιστευτα πραγματα οτι ναναι καθε φορα!

0
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:54 am

basket72 έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:47 am
titsokk έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:44 am



τι Τζακσον τι Κοουλ
Mεγάλη διαφορά.
Ο Ν.Κόουλ είναι πολύ σοβαρή κίνηση. Θα τιθασεύσει και το μπάσκετ "ότι να. ναι του Νέντο". Αν τον πάρετε βελτιώνεστε σημαντικά.
βρε συ , δε νομιζω. Τους θυμαμαι και τους δυο πολυ καλα στη Μακαμπι. Μη σου πω οτι ο Κοουλ ηταν ακομη πιο "τρελος" . Τα νουμερα του Τζακσον ηταν καλυτερα και το παιξιμο τους εμοιαζε πολυ σε σημειο να μη καταλαβαινεις ποιος ειναι ποιος. Ισως ενας σοβαρος λογος που πηγε απατη εκεινη η σεζον για τους Μακκαβαίους

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:57 am

Αν πήραμε τον Κόουλ για να τιθασεύσει το Νέντοβιτς είναι σα να πήραμε το Γιάννη το Λαγό για πρόεδρο στο ΠΑρατηρητήριο ΚΑταπολέμησης Ρατσιστικών ΕΠιθέσεων. Το παιδί είναι τρελοκομείο, σουτάρει ασύστολα χωρίς λογική, πολύ κακή αναλογία ασίστ/λαθών. Ποιοτικός ναι, αλλά σε ντούο με Νέντοβιτς είμαστε για Δρομοκαϊτειο όλοι μαζί παρέα, με το ΔΓ δε ρόλο ψυχιάτρου και τον Πρίφτη προϊσταμένη να φοράει ζουρλομανδύες στους εισαχθέντες.

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yorgos την Δευ Ιούλ 26, 2021 11:59 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 11:59 am

titsokk έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:54 am


βρε συ , δε νομιζω. Τους θυμαμαι και τους δυο πολυ καλα στη Μακαμπι. Μη σου πω οτι ο Κοουλ ηταν ακομη πιο "τρελος" . Τα νουμερα του Τζακσον ηταν καλυτερα και το παιξιμο τους εμοιαζε πολυ σε σημειο να μη καταλαβαινεις ποιος ειναι ποιος. Ισως ενας σοβαρος λογος που πηγε απατη εκεινη η σεζον για τους Μακκαβαίους
ΚΑλά θυμάσαι, αλλά έχει "εξευρωπαϊστεί" κάπως, έκτοτε. ΜΕ τη Βιλερμπάν ήταν καλός στον ρόλο του. Είναι μεν περισσότερο σκόρερ από πασέρ, αλλά δεν κάνει τρέλες, μοιράζει την μπάλα, κοντρολάρει τον ρυθμό ή του δίνει γκάζια (βασικό στοιχείο στον pg) και κυρίως όπως έχω ξαναπεί δεν "βλέπει" τον Νέντο ως προσωπικότητα. Έχει τα δαχτυλίδια του, έχει τ΄όνομά του, αυτός θα κάνει κουμάντο.
Σωστή κίνηση- αν ισχύει, γιατί αυτό το σάιτ δεν το έχω ξανακούσει. :roll:
Μακάρι όμως για σας. Το πιστεύω ότι και λόγω προσωπικότητας θα είναι κοντά σε αυτό που χρειάζεστε ώστε να μην έχετε πάλι αυτό το μπάσκετ αλάνας που είδαμε πέρσι. Και μπορεί να παίξει και καλή άμυνα.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Δευ Ιούλ 26, 2021 12:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:00 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:57 am
Αν πήραμε τον Κόουλ για να τιθασεύσει το Νέντοβιτς είναι σα να πήραμε το Γιάννη το Λαγό για πρόεδρο στο ΠΑρατηρητήριο ΚΑταπολέμησης Ρατσιστικών ΕΠιθέσεων. Το παιδί είναι τρελοκομείο, σουτάρει ασύστολα χωρίς λογική, πολύ κακή αναλογία ασίστ/λαθών. Ποιοτικός ναι, αλλά σε ντούο με Νέντοβιτς είμαστε για Δρομοκαϊτειο όλοι μαζί παρέα, με το ΔΓ δε ρόλο ψυχιάτρου και τον Πρίφτη προϊσταμένη να φοράει ζουρλομανδύες στους εισαχθέντες.
Ανατριχιαστικα γλαφυρος αλλα ετσι το βλεπω κι εγω. Κοουλ- Τζακσον ιδιο στιλακι.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:05 pm

titsokk έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 12:00 pm
yorgos έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:57 am
Αν πήραμε τον Κόουλ για να τιθασεύσει το Νέντοβιτς είναι σα να πήραμε το Γιάννη το Λαγό για πρόεδρο στο ΠΑρατηρητήριο ΚΑταπολέμησης Ρατσιστικών ΕΠιθέσεων. Το παιδί είναι τρελοκομείο, σουτάρει ασύστολα χωρίς λογική, πολύ κακή αναλογία ασίστ/λαθών. Ποιοτικός ναι, αλλά σε ντούο με Νέντοβιτς είμαστε για Δρομοκαϊτειο όλοι μαζί παρέα, με το ΔΓ δε ρόλο ψυχιάτρου και τον Πρίφτη προϊσταμένη να φοράει ζουρλομανδύες στους εισαχθέντες.
Ανατριχιαστικα γλαφυρος αλλα ετσι το βλεπω κι εγω. Κοουλ- Τζακσον ιδιο στιλακι.
Εγώ πέρυσι προσπαθούσα να δω Βιλερμπάν και δε μπορούσα λόγω Κόουλ, πραγματικά ό,τι να' ναι ο -ποιοτικός κατά τα άλλα- λεβέντης.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:06 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:59 am
titsokk έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:54 am


βρε συ , δε νομιζω. Τους θυμαμαι και τους δυο πολυ καλα στη Μακαμπι. Μη σου πω οτι ο Κοουλ ηταν ακομη πιο "τρελος" . Τα νουμερα του Τζακσον ηταν καλυτερα και το παιξιμο τους εμοιαζε πολυ σε σημειο να μη καταλαβαινεις ποιος ειναι ποιος. Ισως ενας σοβαρος λογος που πηγε απατη εκεινη η σεζον για τους Μακκαβαίους
ΚΑλά θυμάσαι, αλλά έχει "εξευρωπαϊστεί" έκτοτε. ΜΕ τη Βιλερμπάν ήταν πολύ καλός στον ρόλο του. Είναι μεν περισσότερο σκόρερ από πασέρ, αλλά δεν κάνει τρέλες, μοιράζει την μπάλα, κοντρολάρει τον ρυθμό ή του δίνει γκάζια (βασικό στοιχείο στον pg) και κυρίως όπως έχω ξαναπεί δεν "βλέπει" τον Νέντο ως προσωπικότητα. Έχει τα δαχτυλίδια του, έχει τ΄όνομά του, αυτός θα κάνει κουμάντο.
Σωστή κίνηση- αν ισχύει, γιατί αυτό το σάιτ δεν το έχω ξανακούσει. :roll:
Μακάρι όμως για σας. Το πιστεύω ότι και λόγω προσωπικότητας θα είναι κοντά σε αυτό που χρειάζεστε ώστε να μην έχετε πάλι αυτό το μπάσκετ αλάνας που είδαμε πέρσι.
Καλα , κάτσε να δουμε γιατί το ιδιο account σε παλιοτερο τουητ γραφει (τωρα που το αναμοχλευω ) για done deal Ολυμπιακου -Ντορσει αλλα και για ενδιαφερον Ολυ για Χεζονια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Παντως αναπαραγεται και αλλου

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:07 pm

titsokk έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 12:06 pm
basket72 έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 11:59 am

ΚΑλά θυμάσαι, αλλά έχει "εξευρωπαϊστεί" έκτοτε. ΜΕ τη Βιλερμπάν ήταν πολύ καλός στον ρόλο του. Είναι μεν περισσότερο σκόρερ από πασέρ, αλλά δεν κάνει τρέλες, μοιράζει την μπάλα, κοντρολάρει τον ρυθμό ή του δίνει γκάζια (βασικό στοιχείο στον pg) και κυρίως όπως έχω ξαναπεί δεν "βλέπει" τον Νέντο ως προσωπικότητα. Έχει τα δαχτυλίδια του, έχει τ΄όνομά του, αυτός θα κάνει κουμάντο.
Σωστή κίνηση- αν ισχύει, γιατί αυτό το σάιτ δεν το έχω ξανακούσει. :roll:
Μακάρι όμως για σας. Το πιστεύω ότι και λόγω προσωπικότητας θα είναι κοντά σε αυτό που χρειάζεστε ώστε να μην έχετε πάλι αυτό το μπάσκετ αλάνας που είδαμε πέρσι.
Καλα , κάτσε να δουμε γιατί το ιδιο account σε παλιοτερο τουητ γραφει (τωρα που το αναμοχλευω ) για done deal Ολυμπιακου -Ντορσει αλλα και για ενδιαφερον Ολυ για Χεζονια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Το πρώτο δεν είναι απίθανο, το δεύτερο είναι πιο fake news κι από τον Αρτέμη Σώρα αυτοπροσώπως.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:13 pm

απο την μια δεν ειναι αυτο που κολλαει στην ομαδα, απο την αλλη ισως και να λεμε και ευχαριστω αν παρουμε εστω τον κοουλ.

Βεβαια ποιος απο ολους αυτους θα πασαρει και θα δημιουργει, καθως ολοι 1vs1 θα παιζουν. εκτος και αν οντως αυτος ειναι ο στοχος του πριφτη, να πιεζουν αμυνα, να παιζουν ολοι αλλαγες στα σκριν και να παιζουμε 1vs1.

παντως αν αποκτηθει ο Κοουλ ειναι αυτο που λεμε οτι ο σχεδιασμος μας εινα οτι να ναι. απο την αλλη δεν νομιζω να ερθει με λιγοτερα απο 600 ο κοουλ μετα απο μια καλη χρονια ευρωλιγκα.

Εγω θα πω οτι σαν παικτης ειναι ποιοτικος και μου κανει, αλλα δεν ταιριαζει με το υπολοιπο ροστερ.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11153
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:14 pm

Απο τις ποιοτικότερες διαθέσιμες λύσεις θεωρητικα ο Κόουλ,και έρχεται απο καλή σεζον με την Βιλερμπάν. Δεν πετάω και την σκούφια μου,να είμαι ειλικρινής,αλλα κακή κίνηση δεν νομίζω να είναι.
Εγω βασικά ίσως και να περιμενα λιγο,να δω τι μπορεί να προκύψει απο Αμερική.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:22 pm

titsokk έγραψε:
Δευ Ιούλ 26, 2021 12:06 pm


Καλα , κάτσε να δουμε γιατί το ιδιο account σε παλιοτερο τουητ γραφει (τωρα που το αναμοχλευω ) για done deal Ολυμπιακου -Ντορσει αλλα και για ενδιαφερον Ολυ για Χεζονια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Παντως αναπαραγεται και αλλου
Δεν κατέχω από του-ί-τια, :roll: αλλά κάπου θα το είχε πάρει το μάτι μου (ως πηγή, έστω).
Για τον Ντόρσεϊ, είναι κάτι που "τρέχει" από τον Μαϊο.
Για τον Χεζόνια δεν πιστεύω ότι παίχτηκε ποτέ τίποτε. Όχι ενδιαφέρον/προσέγγισή αλλά ούτε καν πέρασε ως ιδέα από το μυαλό της ερυθρόλευκης ΚΑΕ ή του Μπαρτζώκα. Έφαγαν τα μούτρα τους μία φορά στην υπόθεση Μήτογλου.
Μόνο και μόνο ότι έγραψε για Ολυμπιακό και Χεζόνια, με κάνει να αμφιβάλω ακόμα πιο πολύ, από την ώρα που το είδα.
Στο καθαρά μπασκετικό δεν συμφωνώ με τίποτε όμως. Ο φετινός Ν. Κόουλ τα πήγε αρκετά καλά για τον ρόλο που τον ήθελε η φουλ αθλητική/μπασκετικά"αθώα" Βιλερμπάν. Κι έκανε πολύ καλές και μεστές εμφανίσεις σε ματς πολύ δύσκολα όπως αυτά κόντρα στην Μπαρτσελόνα 2 φορές και στη Ρεάλ άλλες 2- παιχνίδια τα οποία η Βιλερμπάν τα έπαιξε με ομαδικό μπάσκετ κι όχι με μπάσκετ Νέντοβιτς ή Μ. Τζέιμς, ή Σβεντ. :bball: Και τα πήγε και πολύ καλά σε αυτά τα 4 παιχνίδια η Βιλερμπάν. ΄Γιατί άλλο "Γράφω νούμερα κι η ομάδα μου χάνει " κι άλλο παίζω καλά (με νούμερα) κι η ομάδα μου νικάει ή παλεύει με πολύ καλύτερες ομάδες". :wink:

Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1620
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Δευ Ιούλ 26, 2021 12:29 pm

απτο καθολου η καποιους αλλους απιθανιδιδες καλυτερα να παρουμε κοουλ

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”