2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μαρ 28, 2023 7:18 am

οχι κ να εχουμε καλαθη λι στον ασσο!θα χτιζουν οικοδομες παλι!ειναι διδυμο αυτο τωρα να μας παει καλα?για μενα ουτε ο λι πρεπει να μεινει!

0
assistant77

 nba
Reactions: 1289
Δημοσιεύσεις: 2105
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 28, 2023 7:51 am

giorgos45 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 7:18 am
οχι κ να εχουμε καλαθη λι στον ασσο!θα χτιζουν οικοδομες παλι!ειναι διδυμο αυτο τωρα να μας παει καλα?για μενα ουτε ο λι πρεπει να μεινει!
O Λι σε μια καλα δομημενη ομαδα οπως η περσινη Μονακο ειναι πολυεργαλειο.......ειναι σκυλος στην αμυνα,δεν τραυματιζεται ποτε και θα παρει και 4-5 ελευθερα σουτακια που θα του ρθουν,αντε και κανα φλοτερακι μετα απο close-out.......σε μια καλη ομαδα δε χρειαζεται να κανει τα φετινα καουμποιλικια......ουτε να σουταρει απ τα 10 μετρα,ουτε να ορμαει μεσα στους ψηλους καθε τρεις και λιγο.......εγω για δευτερο μια χαρα θα τον κραταγα,αλλα δικο σας θεμα......αν μπορειτε να βρειτε 2 ασσους καλυτερους του Λι μπραβο σας.........

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 28, 2023 8:41 am

giorgos45 έγραψε:
Δευ Μαρ 27, 2023 6:15 pm
επιστροφη καλαθη τι λετε?

Ο Καλάθης έφυγε από τον ΠΑΟ τσακωμένος :boxing: και ζητώντας χρήματα που ο dpg δεν ήθελε να τα του δώσει (διακοπή αγώνων λόγο covid).

Όχι να βοηθήσει δεν θα θέλει, αλλά ούτε να περάσει απ’ έξω!

Οι φίλαθλοι λογικό να έχουν κοντή και επιλεκτική μνήμη αλλά οι παίχτες όχι :roulette:

0
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 466
Δημοσιεύσεις: 975
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μαρ 28, 2023 9:30 am

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 8:41 am
giorgos45 έγραψε:
Δευ Μαρ 27, 2023 6:15 pm
επιστροφη καλαθη τι λετε?

Ο Καλάθης έφυγε από τον ΠΑΟ τσακωμένος :boxing: και ζητώντας χρήματα που ο dpg δεν ήθελε να τα του δώσει (διακοπή αγώνων λόγο covid).

Όχι να βοηθήσει δεν θα θέλει, αλλά ούτε να περάσει απ’ έξω!

Οι φίλαθλοι λογικό να έχουν κοντή και επιλεκτική μνήμη αλλά οι παίχτες όχι :roulette:
Φιλε NI οφειλω να γραψω οτι εισαι λιγο ισοπεδωτικος , γραφεις γενικα βαριες κουβεντες χωρις να τις τεκμηριωνεις και καταντας κουραστικος

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 28, 2023 9:57 am

HackerBaby έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 9:30 am
N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 8:41 am


Ο Καλάθης έφυγε από τον ΠΑΟ τσακωμένος :boxing: και ζητώντας χρήματα που ο dpg δεν ήθελε να τα του δώσει (διακοπή αγώνων λόγο covid).

Όχι να βοηθήσει δεν θα θέλει, αλλά ούτε να περάσει απ’ έξω!

Οι φίλαθλοι λογικό να έχουν κοντή και επιλεκτική μνήμη αλλά οι παίχτες όχι :roulette:
Φιλε NI οφειλω να γραψω οτι εισαι λιγο ισοπεδωτικος , γραφεις γενικα βαριες κουβεντες χωρις να τις τεκμηριωνεις και καταντας κουραστικος
Τι να τεκμηριώσω παντού είχε γραφτεί (όχι στο SDNA) η κόντρα του Καλάθη με τον dpg που ήθελε να του πληρώσει το 60% του συμβολαίου ενώ αυτός απαιτούσε το 80% όπως είχε προτείνει η Ευρωλίγκα λόγο διακοπής πρωταθλημάτων ( μάλλον θα ήσουν μικρός και δεν τα καταλάβαινες αυτά τότε)!
Αν με θεωρείς κουραστικό επειδή δεν τα βλέπω όλα με τα πράσινα γυαλιά σου και δεν είναι αιθεροβάμον, ναι είμαι!
Άλλα το ίδιο θα έγραφα αν και κάποιος φίλος του Ολυμπιακού έγραφε κάτι αντίστοιχο ( πχ ο Τουπαν να έρθει ξανά στο Ολυμπιακό ενώ είχε φύγει και αυτός τσακωμένος για τα οικονομικά).

0
tarp7

allstar
Reactions: 1355
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 28, 2023 10:05 am

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα η κουβέντα για το καλάθη. Το βασικότερο είναι ότι ο παναθηναϊκός δεν χρειάζετε τον Καλάθη. Ο καλάθης το πολύ για 2ος πλευ μέικερ θα είναι για του χρόνου στα 35 του, έχετε όμως 2ο το Λι, που για μένα είναι καλός. Ο Καμπάτσο νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείτε να κάνετε το καλοκαίρι για βασικό, υπάρχουν κι άλλες επιλογές βέβαια.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 28, 2023 10:08 am

πέρυσι ο Παναθηναϊκός έκανε επίσημη πρόταση στον Καλάθη, προφανώς και δεν είναι "τσακωμένοι" και προφανώς για να του γίνει η πρόταση έχει προηγηθεί και η ανάλογη επικοινωνία.

πραγματικά δε προκύπτει από πουθενά ότι δε θέλει να περάσει ούτε απ' έξω.

N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 28, 2023 10:27 am

austerity_blues έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 10:08 am
πέρυσι ο Παναθηναϊκός έκανε επίσημη πρόταση στον Καλάθη, προφανώς και δεν είναι "τσακωμένοι" και προφανώς για να του γίνει η πρόταση έχει προηγηθεί και η ανάλογη επικοινωνία.

πραγματικά δε προκύπτει από πουθενά ότι δε θέλει να περάσει ούτε απ' έξω.
Δεν είπα ότι ο ΠΑΟ δεν θα τον ήθελε !! Ο Καλαθης έχει χαλαστεί από την αντιμετώπιση που είχε!
Πρόταση του έγινε μέσο του γραφείου που τον αντιπροσωπεύει (γνωστός Έλληνας μάνατζερ) και δεν προχώρησε καν!!

Αλλά όπως λέει και φίλος αυτά είναι ανούσια γιατί ο ΠΑΟ θα θέλει κάποιον καλύτερο από τον Λι για πρώτο και ο Λι είναι πιο χρήσιμος για δεύτερος από τον Νικ!
Αλλά και ούτε πιστεύω ότι θα φύγει ο Καλάθης από την Φενερ όσο είναι εκεί ο Ιτουδης, να μην δούμε και Παπαγιάννη να πηγαίνει εκεί του χρόνου!

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 28, 2023 11:47 am

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 10:27 am
austerity_blues έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 10:08 am
πέρυσι ο Παναθηναϊκός έκανε επίσημη πρόταση στον Καλάθη, προφανώς και δεν είναι "τσακωμένοι" και προφανώς για να του γίνει η πρόταση έχει προηγηθεί και η ανάλογη επικοινωνία.

πραγματικά δε προκύπτει από πουθενά ότι δε θέλει να περάσει ούτε απ' έξω.
Δεν είπα ότι ο ΠΑΟ δεν θα τον ήθελε !! Ο Καλαθης έχει χαλαστεί από την αντιμετώπιση που είχε!
Πρόταση του έγινε μέσο του γραφείου που τον αντιπροσωπεύει (γνωστός Έλληνας μάνατζερ) και δεν προχώρησε καν!!
αυτό που λέω είναι ότι στην ΚΑΕ Παναθηναϊκός ξέρουν καλύτερα από εμάς αν έχει χαλαστεί και πόσο έχει χαλαστεί ο Καλάθης και προφανώς για να του κάνουν πρόταση δεν έχει επικοινωνηθεί από το μάνατζερ του ότι δε θέλει να περάσει ούτε απ' έξω. αν θυμάμαι καλά πρέπει να του είχαν γίνει δύο προτάσεις κιόλας, που σημαίνει ότι δεδομένα συζήτησαν. το ότι εμφανίστηκε η Φενέρ με καλύτερη πρόταση και προτίμησε εκείνη το μόνο που δείχνει είναι ότι δεν είχε καμία κάψα να επιστρέψει στον Παναθηναϊκό και αποφάσισε καθαρά επαγγελματικά, αλλά αυτό λίγο πολύ το ξέραμε.

επιμένω γιατί δε το θεωρώ απίθανο να δούμε κάνα Βιλντόζα - Καλάθης του χρόνου στον Παναθηναϊκό, το οποίο δε μου φαίνεται καθόλου άσχημο, κάθε άλλο.

EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 28, 2023 1:59 pm

Δεν θα τσακωθούμε για Καλαθη πάλι παίδες🤣🤣🤣🤣🤣

Εγώ κυκλώνω τις εξής σκέψεις Μπετσιροβιτς με έμφαση στις θέσεις 1,4,5:


1)τριπλετα Leday-Petrusev😉 στο 4-5 & Lessort(5)
Μαντζουκας -Αγραβανης(Μιτογλου)

2) παραμονή Ponitka ως 3 ος άσσος και βασικό 3αρι.

3)Ρογκαβοπουλος

4)Lee-Vildoza

5)Thomas 7ος ξενος

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μαρ 28, 2023 2:10 pm

το λι βιλντοσα μπορει να κανω κ λαθος θα μας παει αντε στη θεση 10!δεν ειναι για παραπανω!λι βιλντοσα γκριγκονις τομας πονιτκα λεντευ λεσορτ!εγω θελωω 2 ασσους!οπως θαχουν ολες οι ομαδες!ο οσφπ πχ θα εχει ουοκαπ σλουκα κ εγω βιλντοσα λι!

0
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 466
Δημοσιεύσεις: 975
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μαρ 28, 2023 2:24 pm

Μου κανει εντυπωση που δεν εχει εστω ακουστει ενδιαφερον του Παναθηναικου για Walkup .
Μεγαλος ποθος DPG :drunk:

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 28, 2023 2:58 pm

έχει συμβόλαιο και για του χρόνου ο Walkup, που και να μην είχε δεν υπάρχει περίπτωση να τον αφήσουν να φύγει από τον Ολυμπιακό.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 28, 2023 3:47 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 10:05 am
Δεν νομίζω ότι έχει νόημα η κουβέντα για το καλάθη. Το βασικότερο είναι ότι ο παναθηναϊκός δεν χρειάζετε τον Καλάθη. Ο καλάθης το πολύ για 2ος πλευ μέικερ θα είναι για του χρόνου στα 35 του, έχετε όμως 2ο το Λι, που για μένα είναι καλός. Ο Καμπάτσο νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείτε να κάνετε το καλοκαίρι για βασικό, υπάρχουν κι άλλες επιλογές βέβαια.
Δεν ξέρω αν η απόδοση του Καλάθη πέσει πολύ του χρόνου πάντως φέτος είναι ο βασικός πλέι μέικερ της Φενέρ, 2ος σε χρόνο συμμετοχής, 1ος σε ασσίστ και 4ος σε pir. Δεν ξέρω από που προκύπτει ότι θεωρητικά αν έρθει θα έρθει για 2ος πλέι μέικερ. Σαφώς ο Καμπάτσο είναι καλύτερη επιλογή αλλά όχι ότι υπάρχει και πλειάδα παικτών στην Ευρωλίγκα που είναι καλύτεροι του Καλάθη στον άσσο και είναι πιθανόν να έρθουν

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4639
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 28, 2023 4:22 pm

εγω δεν τον κοβω να ερχεται ελλαδα παλι ο καλαθης εκτος και δεν εχει αλλη επιλογη η ειναι 37πχ και ερθει στην αεκ..

Πλεον που δεν ειναι και στα νιατα του το τι κραξιμο εχει να φαει ετσι και ερθει πιστευω θα το περιμενει και ο ιδιος...καλα ειναι στην φενερ.

Το ροστερ το επομενο θα κριθει απο τον ασσο,ειναι δυσκολο να βρει καποιον εκτος και παει και σκασει 3εκ στον καμπατσο ξερω εγω..οσοι λενε για τομπσον ξεχνανε τον κερεχετα..ποιος μπορει να ερθει τοπ επιπεδου?που να εχει παιξει και ευρωλιγκα κιολας.. Και θα ψαχνει ασσο και η ρεαλ,η αρμανι κτλ..

Και τον λεσσορτ που βλεπω να βαζετε μου φαινεται πολυ δυσκολος στοχος..εκτος και οντως κανει πραξη το unlimited budget o dpg..που δεν φημιζεται οτι τηρει τα λογια του συχνα :lol:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”