2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 10:17 am

vforvendetta85 έγραψε:
Πέμ Απρ 15, 2021 9:12 am
Το ΥΓ, περί Τζόρντι, μπορείς να το κάνεις πενηνταράκια (που θα έλεγε και μια ψυχή);

Το πως θα μοιραστούν τα έσοδα της EL του χρόνου, για το αν θα μείνει ως CEO, για το αν παραμείνει μπορεί να φύγει ο Παναθηναϊκός από EL;
Θα βγουν οι λεπτομέρειες τις επόμενες μέρες, δεν ξερω αν θα μείνει ή θα φύγει παντως η λογική λέει πως και να κάτσει θα αναγκαστεί να βρει τρόπους να αυξήσει κατα πολυ τα έσοδα των ομάδων, να παρει μέτρα για τα ταξίδια κλπ και να κοιτάξει και το κομμάτι της διαιτησίας. Εγω δεν τον κόβω να μένει, τον θεωρούν ανίκανο οι μέτοχοι πλεον, θέλουν αλλον, να μπορει να διαχειριστεί καλύτερα τα εσοδα/έξοδα της λίγκας προς όφελος των ομάδων. Δεν υπάρχει θέμα αποχωρησης του παο οτι κι αν γίνει. Επισης πιστεύω ότι ίσως αλλάξει και το φορματ ξανά για τις υπόλοιπες θεσεις (εκτος των 14 με συμβόλαιο).


ΥΓ. Φίλε Τρέισι Μακ, είμαι σε σοβαρό δίλημμα, μεταξύ Perry και Grant, αν κοστίζουν κι οι 2 απο 400χιλ δεν ξερω ποιον θα διάλεγα.

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 10:58 am

Είμαι και εγώ υπέρ της απόκτησης του Γκραντ στη θέση του Μπρέι. Νομίζω ότι αυτός ο παίχτης μπορεί να σταθεί επάξια Ευρολίγκα. Και δημιουργία και σκο και άμυνα.
Βέβαια με τα φετινά δεδομένα θα έπαιρνε εύκολα θέση βασικού άσσου.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Απρ 15, 2021 1:32 pm

συμφωνω ο γκραντ η καποιος αλλος θα πρεπει ναρθει στη θεση του μπρει γιατι παμε να κανουμε το μπρει μπακ απ ασσο!ετσι οπως τον ειδα στην α1 κ δε θελω να μεινει ειναι οτι δεν ειναι αθλητικος αργα ποδια κ δε βλεπω να μπορει να μαρκαρει κ μετα οτι ειναι πιο πολυ 2 παρα ασσος!δυστυχως βλεπω ο μπρει να μας χαλαει το σχεδιασμο!παρε 2 ασσους να μη κανουν παρτυ στα τριποντα οι ομαδες να μαρκαρουν κ λιγο αλλα δυστυχως μακαρι να κανω λαθος θα παρω 1 παιχτη κ ο μπρει απο πισω κ μεταα δε παμε πουθενα!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 5:51 pm

Ο Γκράντ φέτος εύκολα θα ήταν ο βασικός μας άσσος.
Ο Γκράντ στην Ευρωλίγκα έχει άνετα 15 λεπτά στις μισές και βάλε ομάδες.
Ψηλός και δυνατός άσσος, εξαιρετικός αμυντικός, έφεση στο κλέψιμο, πολύ καλός οργανωτής και καλό σουτ.

Και δεν είναι καμιά ανακάλυψη του Προμηθέα, μέχρι πέρσι έπαιζε nba με 18 λεπτά μέσο όρο σε 279 παιχνίδια.
Θα είναι κρίμα αν πάμε για κάνα λαχείο από το πουθενά όταν τον έχουμε δίπλα μας και ξέρουμε τι κάνει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 6:04 pm

Λοιπόν το φόρουμ αποφάσισε Γκραντ στον Παναθηναικό παμψηφεί. Φράνκι-ΔΔ η μπάλα στα χέρια σας πλέον! :D

Θέλω και στήριξη για Μπούκερ στο 5 (αλλά και στο 4 δίπλα σε Παπατζόν).
Όλοι μαζί μπορούμε...
... να μην ξαναδούμε Ζακ.

3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 6:18 pm

A.CAB II έγραψε:
Πέμ Απρ 15, 2021 6:04 pm
Λοιπόν το φόρουμ αποφάσισε Γκραντ στον Παναθηναικό παμψηφεί. Φράνκι-ΔΔ η μπάλα στα χέρια σας πλέον! :D

Θέλω και στήριξη για Μπούκερ στο 5 (αλλά και στο 4 δίπλα σε Παπατζόν).
Όλοι μαζί μπορούμε...
... να μην ξαναδούμε Ζακ.
Κατοχυρώνονται και οι δύο! Mε Grant-Nedovic-Hezonja-Booker-Papajohn παίρνεις εισιτήριο για τα playoffs από τον Σεπτέβρη :D !

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 8:50 pm

ποσο ταιριαζει ο μπουκερ? πολυ
ποσα λεφτα θελει? πολλα

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 10:01 pm

irving έγραψε:
Πέμ Απρ 15, 2021 8:50 pm
ποσο ταιριαζει ο μπουκερ? πολυ
ποσα λεφτα θελει? πολλα
Δεν νομίζω να θέλει και τόσα πολλά πάντως. Από τη χειρότερη ομάδα της Ευρολίγκας έρχεται (χειρότερη όλων των εποχών μάλιστα) και έχει παίξει μισή χρονιά. Άσε που η καριέρα του δεν είναι και τόσο εντυπωσιακή. Πλέι οφ δεν έχει δει πάντως.

Λουκούμι μου κάνει. Με ένα 600αρι φαντάζομαι ψήνεται. Τώρα αν εμείς πάμε και του χρόνου με τα μισά για σέντερ, τι να πω, αλλάζει το πράγμα. Ας φέρουν και τον αδερφό του Γκραντ να το παίξουμε Νικ-Πατ :D

0
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 10:51 pm

A.CAB II έγραψε:
Πέμ Απρ 15, 2021 10:01 pm
irving έγραψε:
Πέμ Απρ 15, 2021 8:50 pm
ποσο ταιριαζει ο μπουκερ? πολυ
ποσα λεφτα θελει? πολλα
Δεν νομίζω να θέλει και τόσα πολλά πάντως. Από τη χειρότερη ομάδα της Ευρολίγκας έρχεται (χειρότερη όλων των εποχών μάλιστα) και έχει παίξει μισή χρονιά. Άσε που η καριέρα του δεν είναι και τόσο εντυπωσιακή. Πλέι οφ δεν έχει δει πάντως.

Λουκούμι μου κάνει. Με ένα 600αρι φαντάζομαι ψήνεται. Τώρα αν εμείς πάμε και του χρόνου με τα μισά για σέντερ, τι να πω, αλλάζει το πράγμα. Ας φέρουν και τον αδερφό του Γκραντ να το παίξουμε Νικ-Πατ :D
δεν νομιζω να δωσουμε τοσα χρηματα σε αυτη τη θεση. εκτος κι αν μας περισευουν. :o εχουμε να παρουμε ασσο, να ανανεωσουμε τους καλυτερους μας παιχτες, να παρουμε 4αρι, ενω κι ο παπαγιαννης δεν νομιζω να παρει λιγα.
γενικα, με τη χρονια που κανει ο παπαγιαννης (το ξεκινημα βασικα γιατι μετα επεσε) το τελευταιο που με νοιαζει ειναι ο μπακ απ σεντερ. ας γινουν ολα τα αλλα, και αν παρουμε μπουκερ (που δεν τον λες μπακ απ) καλοδεχουμενος εννοειται.
ειναι μια θεση που προσφερεται να παμε σε πιο αγνωστο, εναν φθηνο που να κανει 3 πραγματα καλα. ασχετα που εχουμε να παρουμε τετοιον απο τους γκιστ και λασμε :D

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 15, 2021 11:42 pm

Εγω και στη θέση του ΣαντΡος τον δέχομαι τον Γκραντ παντως. Εναν καλο ασο για πρώτο αντι του Μακ (αν ο Γουολκαπ παει στη Μακάμπι, νομίζω η επόμενη καλύτερη λύση είναι ο Γουιλιαμς Γκος) , μπακαπ ο Γκραντ ή ο Περρι +Παπαδακης , θα χουμε και τον Νεντο στο 2 κι απο πισω οποιον μεινει εκ των Μπρει ή ΣαντΡος (οικονομικό το κριτήριο) +Μποχωριδη. Στο 3 Παπαπετρου, Χεζονια, Κασελακη και στο 4 Μήτογλου και θα άλλαζα τον Ααρον Ουαιτ με τον Οκαρο +Ματζουκας. Στο 5 εννοείται πως ψηνω Μπουκερ με 600χιλ διπλα σε Παπαγιαννη, αν πρεπει να βρούμε όμως κάποιον με τα μισά θα αρκουμουν και με τον Λεσσορ.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 4:23 am

Ο Μπουκερ αποκλείω να πιάσει κάτω από 1,2-1,3 Το καλοκαίρι, ποια 600 βρε παιδιά; Να πάρει λιγότερα από τα μισά φετινά γιατί;

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1654
Δημοσιεύσεις: 4143
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Απρ 16, 2021 10:29 am

αν δεν αυξηθει του χρονου το μπατζετ ιδιας αξιας παιχτες με τους φετινους θα εχουμε
αντε αν γινουν οι καλυτερες επιλογες και βγουν τα παντα να τεματισουμε 10οι-12οι

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 12:22 pm

Ο Μπούκερ πότε πήρε 1,3 εκ ρε παιδιά; Και πως θα βρει άλλα τόσα φέτος; Με 3 χρονιές Ευρολίγκα όλες κι όλες. Ποτέ πλέι οφ. Έχοντας παίξει μόλις τη μισή χρονιά φέτος. Νομίζω έχουμε χάσει λίγο τον έλεγχο. Ο Ρέινολντς τότε πόσα θα πάρει; 3 εκατομύρια; Μήπως τον μπερδεύεται με τον άλλον Μπούκερ απ' το ΝΒΑ;

Γιατί αν ο Μπούκερ πάρει 1,3 τότε ο Παπαπέτρου με την καριέρα και τα νούμερά του κάτω από 1,5 δεν πέφτει.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 3:08 pm

A.CAB II έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 12:22 pm
Ο Μπούκερ πότε πήρε 1,3 εκ ρε παιδιά; Και πως θα βρει άλλα τόσα φέτος; Με 3 χρονιές Ευρολίγκα όλες κι όλες. Ποτέ πλέι οφ. Έχοντας παίξει μόλις τη μισή χρονιά φέτος. Νομίζω έχουμε χάσει λίγο τον έλεγχο. Ο Ρέινολντς τότε πόσα θα πάρει; 3 εκατομύρια; Μήπως τον μπερδεύεται με τον άλλον Μπούκερ απ' το ΝΒΑ;

Γιατί αν ο Μπούκερ πάρει 1,3 τότε ο Παπαπέτρου με την καριέρα και τα νούμερά του κάτω από 1,5 δεν πέφτει.
παντως μυριο πηρε σιγουρα φετος απο χιμκι, μπορει και παραπανω. αν θυμαμαι καλα πηρε κοντα 1,5 φετος, αν κανω λαθος διορθωστε με.

δεν ειναι να δωσεις σε μπουκερ 1,3 αλλα ουτε και 600 που γραφτηκε πιο πανω. θεωρω ομως οτι το μυριο θα το βρει καθως εχει κατι που δυσκολα βρισκεις σε σεντερ ειδικα ευρωλιγκα: ειναι πολυ καλος επιθετικα.

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 3:24 pm

Tracy Mac έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 3:08 pm
A.CAB II έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 12:22 pm
Ο Μπούκερ πότε πήρε 1,3 εκ ρε παιδιά; Και πως θα βρει άλλα τόσα φέτος; Με 3 χρονιές Ευρολίγκα όλες κι όλες. Ποτέ πλέι οφ. Έχοντας παίξει μόλις τη μισή χρονιά φέτος. Νομίζω έχουμε χάσει λίγο τον έλεγχο. Ο Ρέινολντς τότε πόσα θα πάρει; 3 εκατομύρια; Μήπως τον μπερδεύεται με τον άλλον Μπούκερ απ' το ΝΒΑ;

Γιατί αν ο Μπούκερ πάρει 1,3 τότε ο Παπαπέτρου με την καριέρα και τα νούμερά του κάτω από 1,5 δεν πέφτει.
παντως μυριο πηρε σιγουρα φετος απο χιμκι, μπορει και παραπανω. αν θυμαμαι καλα πηρε κοντα 1,5 φετος, αν κανω λαθος διορθωστε με.

δεν ειναι να δωσεις σε μπουκερ 1,3 αλλα ουτε και 600 που γραφτηκε πιο πανω. θεωρω ομως οτι το μυριο θα το βρει καθως εχει κατι που δυσκολα βρισκεις σε σεντερ ειδικα ευρωλιγκα: ειναι πολυ καλος επιθετικα.
Πήρε 1,5 μύριο μετά από μία μόλις χρονιά στην Ευρολίγκα; Τότε ο Μάρτιν του Ολυμπιακού με καλύτερα νούμερα ως ρούκι πρέπει να κοστίζει 2 μύρια. Επίσης αν παίρνει 1,5 μύριο ο Μπούκερ τότε ο Χάντερ της Μακάμπι με κούπα στην πλάτη πόσο κάνει δηλαδή;
Να δω ποιός θα του δώσει 1 και 1,5 φέτος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”