2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 4:38 pm

nikkal έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 4:32 pm
Τι καταλάβαμε:
1) Η φυγή του Μήτογλου είχε δρομολογηθεί πριν την άφιξη του Πρίφτη.
2) Μεταξύ των Μήτογλου-Παπαπέτρου-Νεντοβιτς-Χεζόνια μπορούσε να κρατήσει μόνο δύο και θα προτιμούσε τους δύο Έλληνες, ενώ μεταξύ των Μήτογλου και Παπαπέτρου θεωρεί τον πρώτο κομβικοτερο.
3) Ο Χεζόνια προοριζόταν καθαρά για 4, ενώ εάν ο παίκτης το ξανασκεφτοταν άνετα θα τον ήθελε.
4) Τα λεφτά για άσσο είναι λίγα και ουσιαστικά δεν έχει νόημα η αντικατάσταση του Μπρέι.
5) Ο Ρος θα παίζει στο 3 και ενίοτε θα κατεβαίνει στο 2, ενώ ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί το +1 του συμβολαίου του.
6) Θα πάρουμε γηγενή τρίτο σέντερ.
7) Η option του Παπαπέτρου αναγκάζει την ομάδα να περιμενει για τον δεύτερο της θέσης 4, καθώς εάν φύγει χρειάζεται 4-3άρι, ενώ αν μείνει θέλει 4άρι ή 4-5άρι.
8) Το 4άρι που θα αποκτηθεί θα πάρει χρήματα κοντά στο συμβόλαιο του Μήτογλου και περισσότερα από τον Χεζόνια.
9) Ο Μαντζούκας θα πάρει χρόνο στην Α1.
10) Ο δανεισμός του Ντιαλό θα εξαρτηθεί από την παραμονή του Παπαπέτρου.
Αυτά...
στα περισσοτερα ναι, αλλα στα:

5) ειπε και στο 1 θα παιζει απο οτι καταλαβα. Επισης θεωρω οτι θα παιζει 30 λεπτα καθως δεν υπαρχει αλλος καλος αμυντικος στα γκαρντ. Βασικα αν εξαιρεσεις τον περυ, ολοι οι αλλοι ειναι κατω του μετριου, με τον περυ να παιζει για το αν θα ειναι εστω μετριος.

8) το 4αρι που θα παρει, θα παρει λιγο λιγοτερα απο Μαριο, καθως οπως ειπε του Χεζονια του προσφεραν παραπανω χρηματα στο συμβολαιο απο οτι μπορουσαμε. οποτε κανα 700αρι υπολογιζε. Τωρα γιατι να παρουμε αναπληρωματικο 4αρι τοσο ακριβο σε μια θεση μη κομβικη την στιγμη που δεν εχουμε βασικο ασσο, αναπληρωματικο 5αρι και υπαρχει τεραστιο ρισκο να μην εχουμε ουτε βασικο 2αρι, ενας θεος ξερει.

10) Αν φυγει ο παπι τοτε θα αποκτηθει βασικο 3αρι και αντε να παρουν και κανα Χρυσικοπουλο. Λογικα για αυτο λενε οτι ο Λινος περιμενει εμας και δεν εχει υπογραψει Προμηθεα ακομα

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1620
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιούλ 28, 2021 4:41 pm

manj13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 3:57 pm
Να φύγει ο Μπρέι, ποιον να πάρουμε και με τι χρήματα;
αυτο περιγραφει τα παντα για την κατασταση στον συλλογο

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος τουλουμπα την Τετ Ιούλ 28, 2021 4:44 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1620
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιούλ 28, 2021 4:43 pm

nikkal έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 4:32 pm

8) Το 4άρι που θα αποκτηθεί θα πάρει χρήματα κοντά στο συμβόλαιο του Μήτογλου και περισσότερα από τον Χεζόνια.
το θεωρω αδυνατο να παρουμε 4αρι που θα παιρνει παραπανω απο 500-600 το χρονο

0
nikkal

 a1greece
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 4:46 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 4:38 pm
nikkal έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 4:32 pm
Τι καταλάβαμε:
1) Η φυγή του Μήτογλου είχε δρομολογηθεί πριν την άφιξη του Πρίφτη.
2) Μεταξύ των Μήτογλου-Παπαπέτρου-Νεντοβιτς-Χεζόνια μπορούσε να κρατήσει μόνο δύο και θα προτιμούσε τους δύο Έλληνες, ενώ μεταξύ των Μήτογλου και Παπαπέτρου θεωρεί τον πρώτο κομβικοτερο.
3) Ο Χεζόνια προοριζόταν καθαρά για 4, ενώ εάν ο παίκτης το ξανασκεφτοταν άνετα θα τον ήθελε.
4) Τα λεφτά για άσσο είναι λίγα και ουσιαστικά δεν έχει νόημα η αντικατάσταση του Μπρέι.
5) Ο Ρος θα παίζει στο 3 και ενίοτε θα κατεβαίνει στο 2, ενώ ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί το +1 του συμβολαίου του.
6) Θα πάρουμε γηγενή τρίτο σέντερ.
7) Η option του Παπαπέτρου αναγκάζει την ομάδα να περιμενει για τον δεύτερο της θέσης 4, καθώς εάν φύγει χρειάζεται 4-3άρι, ενώ αν μείνει θέλει 4άρι ή 4-5άρι.
8) Το 4άρι που θα αποκτηθεί θα πάρει χρήματα κοντά στο συμβόλαιο του Μήτογλου και περισσότερα από τον Χεζόνια.
9) Ο Μαντζούκας θα πάρει χρόνο στην Α1.
10) Ο δανεισμός του Ντιαλό θα εξαρτηθεί από την παραμονή του Παπαπέτρου.
Αυτά...
στα περισσοτερα ναι, αλλα στα:

5) ειπε και στο 1 θα παιζει απο οτι καταλαβα. Επισης θεωρω οτι θα παιζει 30 λεπτα καθως δεν υπαρχει αλλος καλος αμυντικος στα γκαρντ. Βασικα αν εξαιρεσεις τον περυ, ολοι οι αλλοι ειναι κατω του μετριου, με τον περυ να παιζει για το αν θα ειναι εστω μετριος.

8) το 4αρι που θα παρει, θα παρει λιγο λιγοτερα απο Μαριο, καθως οπως ειπε του Χεζονια του προσφεραν παραπανω χρηματα στο συμβολαιο απο οτι μπορουσαμε. οποτε κανα 700αρι υπολογιζε. Τωρα γιατι να παρουμε αναπληρωματικο 4αρι τοσο ακριβο σε μια θεση μη κομβικη την στιγμη που δεν εχουμε βασικο ασσο, αναπληρωματικο 5αρι και υπαρχει τεραστιο ρισκο να μην εχουμε ουτε βασικο 2αρι, ενας θεος ξερει.

10) Αν φυγει ο παπι τοτε θα αποκτηθει βασικο 3αρι και αντε να παρουν και κανα Χρυσικοπουλο. Λογικα για αυτο λενε οτι ο Λινος περιμενει εμας και δεν εχει υπογραψει Προμηθεα ακομα
1) Για τον Ρος δεν είπε για την θέση 1. Νομίζω ότι τον τοποθέτησε στο 3 με κατεβάσματα στο 2.
2) Γιατί θεωρούμε τον Ουάιτ το βασικό 4άρι; Προσωπικά και με όσα άκουσα μάλλον τον τοποθετεί ως δεύτερο. Δηλαδή θα έμενε ο Χεζόνια για να κάνει την αλλαγή του Ουάιτ; Άρα ψάχνουμε για πρώτο 4άρι, βασικό στοιχείο του οποίου θα πρέπει να είναι το μακρινό σουτ.
3) Πάντως αν ακούσεις ξανά το σημείο που αφορά τον Ντιαλό θα δεις πως αναφέρει ότι ότι έχουν δανεισμός του θα εξαρτηθεί από την περαιτέρω στελέχωση του ρόστερ.

0
nikkal

 a1greece
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 4:48 pm

τουλουμπα έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 4:43 pm
nikkal έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 4:32 pm

8) Το 4άρι που θα αποκτηθεί θα πάρει χρήματα κοντά στο συμβόλαιο του Μήτογλου και περισσότερα από τον Χεζόνια.
το θεωρω αδυνατο να παρουμε 4αρι που θα παιρνει παραπανω απο 500-600 το χρονο
Τι να σου πω...
Προσωπικά κατάλαβα ότι θεωρεί το τεσσάρι αρκετά κομβικό, πολύ περισσότερο δε λόγω του ότι αντικαθιστά τον Μήτογλου. Επίσης είπε ότι το τεσσάρι θα πάρει συμβόλαιο λίγο μεγαλύτερο από την προσφορά στο Χεζόνια άρα μιλάμε για ποσο πάνω από 600.000€.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 5:16 pm

Απ΄αυτά που βλέπω εδω κι εν τάχει, λογικά θέλει κομπλέ 4. Κι επειδή δεν είναι κι η πιο κομβική θέση στο μπάσκετ το μυαλό μου πάει στον Ολυμπιακό (Α1 εννοώ- εκεί είναι το στοίχημα φέτος) που έχει Βεζένκοφ και Πρίντεζη.

Στα 600χιλ που θα έβαζε στην τσέπη ο Χεζόνια ξεχνάτε συνεχώς :) και το 400ρι που θα έμπαινε στα ταμεία της Μπαρτσελόνα-ς. 1 εκ. ζεστό θα στοίχιζε στον Παναθηναϊκό ο... πλάγιος Χεζόνια που θα πήγαινε στο 4 ως βασική του θέση :cool: για πρώτη φορά στη ζωή του μετά κάποια πειράματα στο Ορλάντο όταν είχε αρχίσει ήδη η κάτω βόλτα.
Εννοείται ότι ο Χέιζ στο 4 και λίγο στο 3 θα σας δώσει πιο πολλά από τον sg/sf Κροάτη να παίζει μονίμως ξενερωμένος σε θέση που δεν θέλει.
ΚΑι στο Ορλάντο θα μου πει κάποιος;
Ε, το Ορλάντο είναι ΝΒΑ, άντε να πεις όχι στο ΝΒΑ όταν βλέπεις ότι δεν είναι στρωμένα κόκκινα χαλιά για πάρτη σου, όπως νόμιζες.

Περιμένω να δω Πέρι, Μέικον, Σαντ Ρόος, Χέιζ, Οκάρο σε small ball σχήματα Πρίφτης. Θα έχουν ενδιαφέρον και το εννοώ.

titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιούλ 28, 2021 5:20 pm

Guys όσο δεν ανακοινώνεται κάπου ο σούπερ Μάριο τόσο περισσότερο μυρίζει ανατροπή η κατάσταση. Προσωπική αίσθηση καθαρά.
Ο Πρίφτης έσταζε μέλι και ο Παπαθεοδώρου στη συνέντευξη ρωτούσε με επιμονή και πονηρά...

1
1 Εικόνα
nikkal

 a1greece
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 5:27 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 5:16 pm
Απ΄αυτά που βλέπω εδω κι εν τάχει, λογικά θέλει κομπλέ 4. Κι επειδή δεν είναι κι η πιο κομβική θέση στο μπάσκετ το μυαλό μου πάει στον Ολυμπιακό (Α1 εννοώ- εκεί είναι το στοίχημα φέτος) που έχει Βεζένκοφ και Πρίντεζη.

Στα 600χιλ που θα έβαζε στην τσέπη ο Χεζόνια ξεχνάτε συνεχώς :) και το 400ρι που θα έμπαινε στα ταμεία της Μπαρτσελόνα-ς. 1 εκ. ζεστό θα στοίχιζε στον Παναθηναϊκό ο... πλάγιος Χεζόνια που θα πήγαινε στο 4 ως βασική του θέση :cool: για πρώτη φορά στη ζωή του μετά κάποια πειράματα στο Ορλάντο όταν είχε αρχίσει ήδη η κάτω βόλτα.
Εννοείται ότι ο Χέιζ στο 4 και λίγο στο 3 θα σας δώσει πιο πολλά από τον sg/sf Κροάτη να παίζει μονίμως ξενερωμένος σε θέση που δεν θέλει.
ΚΑι στο Ορλάντο θα μου πει κάποιος;
Ε, το Ορλάντο είναι ΝΒΑ, άντε να πεις όχι στο ΝΒΑ όταν βλέπεις ότι δεν είναι στρωμένα κόκκινα χαλιά για πάρτη σου, όπως νόμιζες.

Περιμένω να δω Πέρι, Μέικον, Σαντ Ρόος, Χέιζ, Οκάρο σε small ball σχήματα Πρίφτης. Θα έχουν ενδιαφέρον και το εννοώ.
Δεν το ξεχνάμε το 400άρι. Απλά η ατάκα του "λίγο περισσότερα από το συμβόλαιο του Χεζόνια" προφανώς σημαίνει 600+.
Νομίζω ότι η επιλογή παίκτη 4-3 και όχι 4-5 δείχνει να υπαγορεύεται αφενος μεν από τα τακτικα κατεβάσματα του Ρος στο 2 για να παίζει άμυνα, αφετέρου δε από το ενδεχόμενο φυγής του Παπαπετρου. Και μάλλον γι' αυτό και πάμε για τρίτο αμιγές πεντάρι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 5:41 pm

nikkal έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 5:27 pm

Δεν το ξεχνάμε το 400άρι. Απλά η ατάκα του "λίγο περισσότερα από το συμβόλαιο του Χεζόνια" προφανώς σημαίνει 600+.
Νομίζω ότι η επιλογή παίκτη 4-3 και όχι 4-5 δείχνει να υπαγορεύεται αφενος μεν από τα τακτικα κατεβάσματα του Ρος στο 2 για να παίζει άμυνα, αφετέρου δε από το ενδεχόμενο φυγής του Παπαπετρου. Και μάλλον γι' αυτό και πάμε για τρίτο αμιγές πεντάρι.
Το συμβόλαιο του Χεζόνια θα κόστιζε στον Παναθηναϊκό 1κ και θα απέφερε στον Κροάτη 600χιλ. Είναι αμφίσημο, οπότε. Βασικά το συμβόλαιο του Χεζόνια διαιρεμένο δία δύο, είναι 800χιλ. τον χρόνο.
Τρέχα γύρευε πως το εννοεί ο Πρίφτης. Το λογικό είναι να μιλάει από τη σκοπιά του Παναθηναϊκού, ήτοι -1εκ.

Εγώ νομίζω ότι κι ο Πέρι θα σάς βγει οκ στην άμυνα. Αν ήμουν στη θέση θα αισθανόμουνα τυχερός να έμενε ο Πάπι και να ερχόταν ο Χέιζ. Νομίζω ότι με Χέιζ ο Οκάρο θα κάλυπτε και το 5. Επιμένω ότι δεν βλέπω τον Οκάρο (σε αυτόν τον Παναθηναϊκό) να πέφτει κάτω από τα 23'.

nikkal

 a1greece
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 7:18 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 5:41 pm
nikkal έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 5:27 pm

Δεν το ξεχνάμε το 400άρι. Απλά η ατάκα του "λίγο περισσότερα από το συμβόλαιο του Χεζόνια" προφανώς σημαίνει 600+.
Νομίζω ότι η επιλογή παίκτη 4-3 και όχι 4-5 δείχνει να υπαγορεύεται αφενος μεν από τα τακτικα κατεβάσματα του Ρος στο 2 για να παίζει άμυνα, αφετέρου δε από το ενδεχόμενο φυγής του Παπαπετρου. Και μάλλον γι' αυτό και πάμε για τρίτο αμιγές πεντάρι.
Το συμβόλαιο του Χεζόνια θα κόστιζε στον Παναθηναϊκό 1κ και θα απέφερε στον Κροάτη 600χιλ. Είναι αμφίσημο, οπότε. Βασικά το συμβόλαιο του Χεζόνια διαιρεμένο δία δύο, είναι 800χιλ. τον χρόνο.
Τρέχα γύρευε πως το εννοεί ο Πρίφτης. Το λογικό είναι να μιλάει από τη σκοπιά του Παναθηναϊκού, ήτοι -1εκ.

Εγώ νομίζω ότι κι ο Πέρι θα σάς βγει οκ στην άμυνα. Αν ήμουν στη θέση θα αισθανόμουνα τυχερός να έμενε ο Πάπι και να ερχόταν ο Χέιζ. Νομίζω ότι με Χέιζ ο Οκάρο θα κάλυπτε και το 5. Επιμένω ότι δεν βλέπω τον Οκάρο (σε αυτόν τον Παναθηναϊκό) να πέφτει κάτω από τα 23'.
Προφανώς και είναι θέμα ερμηνειας. Σε κάθε περίπτωση νομίζω πως θα πρέπει να κρατήσουμε το γεγονός ότι (δείχνει να) θέλει να δώσει ένα καλό συμβόλαιο εκεί, καθώς επίσης και το ότι θέλει stretch 4 με καλό μακρινό σουτ.
Δύσκολο; Ναι.
Αδύνατο; Όχι, ειδικά εάν μιλάμε για συμβόλαιο 800.000€

0
Esteban_bachoso

 junior
Reactions: 15
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2012 7:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 8:11 pm

Στην θέση του Bray τι θα λέγατε για MitrouLong? Έχει πάρει η καριέρα του την κατιούσα αλλά είναι ακόμα 27.. Πιάνει θέση ξένου? Τον κυνηγάει διαβασα η Brescia και η Cedevita..

1-2:Perry, Macon, MitrouLong
2:Nedovic, Μποχωριδης
1-3:SantRoos, (Καλαιτζακης)
3-4:Παπάπετρου, (Κασελακης)
4:Okaro, (Μαντζουκας)
4-5:Μotum
5:Παπαγιαννης,Floyd, Καββαδας

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 8:19 pm

nikkal έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 7:18 pm

Προφανώς και είναι θέμα ερμηνειας. Σε κάθε περίπτωση νομίζω πως θα πρέπει να κρατήσουμε το γεγονός ότι (δείχνει να) θέλει να δώσει ένα καλό συμβόλαιο εκεί, καθώς επίσης και το ότι θέλει stretch 4 με καλό μακρινό σουτ.
Δύσκολο; Ναι.
Αδύνατο; Όχι, ειδικά εάν μιλάμε για συμβόλαιο 800.000€
Mε 800χιλ φέρνεις ωραιότατο 3-4ρι ή 4-3ρι (όπως ο Χέιζ που πιο πολύ κατά συνθήκη παίζει στο 3).
Με τόσα φόργουορντ στο σφυρί το καλοκαίρι (Κλάιμπερν, Σιλντς, Γκεντράιτις) δεν νομίζω να μείνει θέση για τον Πάπι για ΝΒΑ. Από την άλλη (ειπώθηκε ήδη στο τόπικ από κάποιον συμφορουμίτη) θα μείνουν και λίγα 3ρια για τις πλούσιες Αρμάνι και ΤΣΣΚΑ (η Μπασκόνια έχει ήδη μεριμνήσει- βασικά φροντίζει η Άλμπα για τους Βάσκους/Βαβέλ).
Αυτό σημαίνει ή ότι θα πάνε για ΝΒΑερ ή για Λούτσιτς (θα τους βγει πανακριβότατος) ή Πάπι που επίσης θα φέρει στον ΠΑναθηναϊκό ένα 600ρι-700ρι ως ρήτρα. :wink: Το έχουμε πει καιρό ότι τον Αύγουστο αυτόν, θα έχει πολύ πήγαιν΄έλα.
Δίνω ένα μικρό προβάδισμα να μείνει στον Παναθηναϊκό, παρόλα αυτά. Και να πάτε με πολύ δυνατή 3αδα στο 3-4 που θα σας αναγκάσει να παίξετε με ευέλικτα σχήματα με 4 φόργουορντ από το 2 ως το 5. (μάκρος/δύναμη στο 2-3-4 και ευελιξία στο 5). Το είπα και πριν στο περίπου: Πέρι, Σαντ Ρόος, Παπι, Χέιζ, Οκάρο νομίζω ότι θα είναι η καλύτερη σας πεντάδα και θα με ιντριγκάρει να τη δω. :bball:

* Ο Ζαν Σαρλ δεν είναι πιο δυνατός/ογκώδης/ψηλός από τον Οκάρο. Κι αυτός ως 3-4ρι ξεκίνησε. Έχει ίσως μεγαλύτερα χέρια από τον Οκάρο αλλά ο Οκάρο είναι καλύτερος παίκτης από τον Γιαννόκαρολο, που με αυτά και με κείνα ήταν αξιοπρεπέστατος ως 5ρι.

EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 164
Δημοσιεύσεις: 869
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιούλ 28, 2021 8:51 pm

Παρακολούθησα την συνέντευξη πριν λίγο
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ
1)Μένει ο TjBray και οι συνθήκες τον χειμώνα θα δημιουργήσουν αποκτηση"ασσου"η όχι.Μαλιστα τον υποστήριξε με καλά λόγια. Επομενως μενει .
2)Έχει κωλησει να πάρει 4-3αρι με τρίποντο φύγει δεν φύγει ο Παπαπέτρου. Τσιμουδιά για4-5αρι.
3)Αποδέχεται απόκτηση 3ου 5αριου Έλληνα.

Την ίδια ώρα εκθειάζει το ψηλό σχήμα του Κατας 2-3 φορες (λογω ανάγκης του τελευταίου )....τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμυδια;;;;την ώρα που στην Α1 θα έχει στους κοντούς....Perry,Macon,Μποχωριδη,Sant Roos,Σιγαλα....4 στην ουσία.ο Οκαρο ,το 3-4αρι και ο Φλουντ θα συμπληρώνουν την 6αδα ξένων.Επομενως που πας με 4 κοντούς 80 λεπτα; αναγκαστικά σε ψηλό σχήμα.Ευχαριστο για μενα που είχα πει ότι εκεί αξιζει να πειραματιστεί...Φυσικά στην Ευρωπη έχει άλλες 2 έξτρα επιλογές στους κοντούς.Το θέμα είναι αν δεν τραβήξουν κάποιοι κοντοί και αν μοιαζουν του Μακ lol θα πάει πάλι σε ψηλό σχημα.Αυτο μάλλον γουστάρει και δεν το λέει....α και δεν κλείνει την πόρτα του Χεζονια.Και μόνο ότι διαπραγματευόταν και ήθελε Χεζονια και έγινε πρόταση προδίδουν την επιθυμία να παίξει με 3αρια και 4αρια .

Με Παπαπέτρου

Α1
Perry-Μacon-(Σιγαλας)
Μποχωριδης-Sant Roos
Παπαπετρου-Κασελακης
4-3αρι-O.White-Μαντζουκας
Παπαγιαννης-Floyd-Καββαδας

Ευρωλιγκα
Perry-Macon-Μποχωριδης
Νedovic-Tj Bray
Sant Roos
Παπαπετρου-(Κασελακης)
Ο.White- 4-3αρι
Παπαγιάννης-Floyd-Καββαδας

Χωρις Παπαπετρου
Α1
Perry-Macon-Σιγαλας
Μποχωριδης-SantRoos
4-3αρι -Κασελακης
Ο.White-Μαντζουκας
Παπαγιαννης-Floyd-Καββαδας

Ευρωλίγκα
Perry-Macon-Μποχωριδης
Νedovic-Tj Bray
Sant Roos- Κασελακης
Ο.White- 4-3αρι
Παπαγιάννης-Floyd-Καββαδας

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιούλ 28, 2021 8:54 pm

παρτε εναν ασσο να ειμαστε μπομπααα!ποιος θα παιξει πικ εντ ρολ?θα καουν κ οι ψηλοι μας!

0
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 9:54 pm

-εγω παντως για μπρει καταλαβα οτι αμα βρει κατι καλυτερο και οικονομικα προσιτο θα τον αλλαξει. εδειξε οτι θελει μεγεθος εκει. απλα δεν μπορει να πει κατι κακο για παιχτη που εχει συμβολαιο και εχει πιθανοτητες να μεινει. θα ηταν μεγαλο φαουλ.

-ουσιαστικα απερριψε τον ουολτερς

-μονο εγω νομιζω οτι εκανε σαρδαμ εκει που ειπε οτι θα δωσουμε παραπανω λεφτα στο 4 απο τον χεζονια? νομιζω ηθελε να πει το αντιθετο. εξαλλου λιγο πριν ειχε πει οτι στον χεζονια διναμε λιγα παραπανω απο οσα μπορουμε.

-για το 4αρι καταλαβα οτι ιδανικα θα ηθελε να παρει παιχτη αφου δει τι γινεται με παπ, αλλα επειδη αυτο δεν ειναι ευκολο (προφανως καποιοι παιχτες δεν θα μας περιμενουν) θα παει σε σειφ επιλογη να παιζει και στο 3.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”