2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1796
Δημοσιεύσεις: 12021
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:08 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 4:06 pm
Λορεντζο Μπραουν-Χερμανσον-Χολ κανουν μια μαχιμη 3δα και προσφερουν μια σχετικη ευελεξια κ στο 2 !θα χρειαστει βεβαια και ενας χερας στον 2,εκει που θα υπαρχει ο Παππας..
Έχω την εντύπωση ότι αν αποκτηθεί ο Χολ δεν θα γίνει κάτι τέτοιο. Μαζί με τον ξένο στο 2 θα είχες 4 θέσεις ξένων στο 1-2 και πολλά λεφτά χωρίς τόσο λόγο για τον 4-5ο κοντό.
Έχουμε δεδομένο ότι θα έχουμε Παππά, πιθανότατα και Μποχωρίδη.
Οπότε στο 1-2 πάμε για 3 ξένους.
Στον Χολ λείπει αθλητικότητα δηλαδή δύσκολα μπορεί σε αυτό το επίπεδο να περάσει τον αντίπαλο του και να παίξει άμυνα σε εκρητικούς κοντούς.
Όμως είναι τρομερός οργανωτής, πανέξυπνος παίκτης και έχει εξαιρετικότατο τρίποντο. Οπότε μπορείς να τον βάλεις τόσο σαν 1 όσο και στο 2 να παίζει σαν spot shooter και να ξεκινάει κάποιες επιθέσεις από το 2, ταιριάζει πολύ καλά δίπλα σε άσουτο pg ακριβώς λόγω του τριπόντου του. Σε τέτοιον ρόλο παίζει αρκετές φορές τα τελευταίο 2 χρόνια παίζοντας σε δίδυμο με τον Κατσίβελη.
Υπό κανονικές συνθήκες θα είχες 3 τοπ ακριβούς κοντούς και θα έπαιρνες ρίσκο να κλείσεις τις θέσεις των κοντών με Χολ κι έναν Έλληνα.
Υπό τις τωρινές συνθήκες, αν έχεις 2 ξένους, Χολ, Παππά, Μποχωρίδη δεν είναι ιδανικό αλλά δεν το θεωρώ και καταστροφή αν φυσικά σου βγουν οι 2 βασικοί ξένοι κοντοί.
basketikos13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 4:39 pm
O παππας θα ειναι παικτης του ΠΑΟ για τα επομενα δυο χρονια.
Μπραουν, Χαρισον εξεταζονται πολυ σοβαρα και αρεσουν πολυ.
Θεμα χολ δεν υπαρχει.
Καλαθης φυσικα τελος, μαλλον προς Βαρκελωνη -ευτυχως σωθηκαμε-
Ογκαστ ζηταει πολλα -οποτε ξανα σωθηκαμε-

Τωρα στο ροστερ που θα ηθελα εγω:

Στην θεση 1, 2 καλους δημιουργους και σουτερ ( μην βλέπετα ποσοστα ο καλαθης ειχε αυτα τα αθλια ποσοστα οντας τις περισσοτερες φορες ελευθερος, μπραουν και χερμανσον ειναι οδανικες επιλογες).

Στην θεση 2 εναν καλο σκορερ και σουτερ (υπαρχουν πολλοι τετοι στην αγορα μαζι με αξιοπρεπη αμυνα)

Στη θεση 3 θα ηθελα μια υπερβαση με γκεντραιτις.

Στην θεση 4 παραμονη τομας, παρεα με ααρον γουαιτ.

4-5 Μπαλαντερ μητογλου και μπεντιλ

5 Παπαγιαννης και μονρο.

1 ΜΠΡΑΟΥΝ (0,7) ΧΕΡΜΑΝΣΟΝ (0,6)
2 ΛΟΙΝΤ (0,7) ΠΑΠΠΑΣ (0,4)
3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ (0,8) ΓΚΕΝΤΡΑΙΤΙΣ (0,8)
4 ΤΟΜΑΣ (0.6) ΓΟΥΑΙΤ )0,6)
4-5 ΜΗΤΟΓΛΟΥ (0,5) ΜΠΕΝΤΙΛ (0,2)
5 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (0,5) ΜΟΝΡΟ 0,9)

Αυτο το ροστερ φτανει στα 7,3 μαζι με δυο πιτσιρικαδες στα 7,5.
Κατανοητή η απέχθεια σου σε άσουτα PG.
Αν θες PG με σουτ όμως σου εγγυώμαι θα καταριέσαι τον Lorenzo Brown που είναι το ίδιο άσουτος με τον Καλάθη* χωρίς να κάνει τα υπόλοιπα από όσα κάνει ο Καλάθης. Καλή επιλογή ωστόσο αν πλαισιωθεί σωστά.
Κατά τα λοιπά το βρίσκω αρκετά ακριβό για τα δεδομένα της εποχής. Θα μπορούσες να κόψεις τον Ουάιτ(αν κρατήσεις Τόμας είναι περιττός) αλλά γενικά μου φαίνεται αρκετά πιο ακριβό από αυτό που θα έχουμε.
Μονρό παικταράς επιθετικά αλλά μαζί με Παπαγιάννη θες κάποιον καλό αμυντικό όχι αντίστοιχη τρύπα πίσω και νομίζω οικονομικά ο Μονρό δεν θα είναι για τα δόντια μας

*O Μπράουν τρίποντο μπορεί να έχει και χειρότερο από τον Καλάθη. Στο nba σε 103 παιχνίδια είχε το εντυπωσιακό 17%(28.9% ο Καλάθης), στην Κίνα το 2018-2019 29% και στην Ευρωλίγκα 28,8% σε πολύ λιγότερες προσπάθειες και όντας εξίσου ελεύθερος με τον Καλάθη. Όλοι το σουτ του δίνουν. Είχε και χειρότερο ποσοστό στο δίποντο. Βέβαια στις βολές δεν συγκρίνονται, είναι γύρω στο 80%

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:10 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 4:49 pm
....

Νομίζω ότι απ' αυτά που βγήκαν σήμερα από Eurohoops κρατάμε μόνο το ζωηρό ενδιαφέρον του ΠαναθηναΪκού για Λ. Μπράουν.
Ο οποίος μέσα στη μαυρίλα των ημερών για τον Παναθηναϊκό είναι ότι καλύτερο σε "κόπια" του Νικ. Μέχρι και το ίδιο ποσοστό στο 3π. έχουν. :P
Παίδες είναι πολύ καλή λύση ο Μπράουν απλώς δεν νομίζω ότι μετά θα πάτε και για Χέρμανσον. Δεν κολλάει ούτε παικτικά ούτε χρηματικά.

Σχετικά με Σλούκα -Καλάθη, να περιμένουμε τη Δευτέρα την οριστική διακοπη της Ευρωλίγκας και μετά θα αρχίσουν τα πάρε - ΄δωσε.
Μέχρι τώρα μόνο ο Ολυμπιακός έχει πλησιάσει τον Σλούκα, η Ζενίτ τον Καλάθη και η Αρμάνι τον Ντιλέινι.

Ο Βαρλάς στα ελληνικά πέφτει μέσα. ΣΤα ισπανικά έχει πέσει πολύ έξω κατά καιρούς. Και χοντρά μάλιστα.

Η Ρεάλ το πάει πολύ μαζεμένα. Η Μπάρτσα (την οποία την είπαμε ως πιθανή υποψήφια για τον Νικ, όταν γράφανε για Ρεάλ κ ΤΣΣΚΑ) το ίδιο και πρέπει οπωσδήποτε να δει τι θα γίνει με Χίγκινς, Τόμιτς, και Κούρικ*. Αλλά και Πέσιτς. Αν η Μπάρσα χάσει τον τίτλο, έφυγε ο Σέρβος, αλλάζουν κ τα κόζια.
Για αυτούς τους λόγους οι 2 μεγάλες ισπανικές δεν είναι πρώτα φαβορί για τους 2 Έλληνες.
¨Οπως πιστεύω δεν είναι ούτε η ΤΣΣΚΑ γιατί δεν θα ψάξει για καθαρό άσσο.

Κάποιες πιθανότητες για Καλάθη ή Σλούκα έχει η Μπάρτσελόνα αν τη Δευτέρα πιάσει γρήγορα- γρήγορα επαφές με Τόμιτς- Κούρικ και δει τι μπορεί να γλιτώσει. Είναι στενεμένη η καταλανική ομάδα.
Το ίδιο και η Αρκούδα.
σόρρυ για το οφ τόπικ. Θα ήθελα από όλες αυτές τις εφημερίδες και τα ΜΜΕ να κάνουν και καμιά ¨δημόσια" κωλοτούμπα όπως εμείς στο φόρουμ. :smile:

* Αν δεν είχατε και τον Παπαγιάννη εκεί στα ψηλά, άλλά έναν Έλλις ή Μάρτιν ας πούμε καλή ώρα, νομίζω ότι θα άξιζε τον κόπο ο Τόμιτς με κάτι λιγότερο από 1Μ.
Θα σας 'εδινε δημιουργ'ια. 8 ριμπς και 12-15 ποντάκια.
** Βέβαια μια πεντάδα με Καλάθη, Κούρικ, Αμπρίνες, Μίροτιτς και Ντέιβις απλά δεν σταματιέται στην Ευρώπη.


Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Σάβ Μάιος 23, 2020 5:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:16 pm

basketikos13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:06 pm
portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 4:49 pm
basketikos13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 4:39 pm
O παππας θα ειναι παικτης του ΠΑΟ για τα επομενα δυο χρονια.
Μπραουν, Χαρισον εξεταζονται πολυ σοβαρα και αρεσουν πολυ.
Θεμα χολ δεν υπαρχει.
Καλαθης φυσικα τελος, μαλλον προς Βαρκελωνη -ευτυχως σωθηκαμε-
Ογκαστ ζηταει πολλα -οποτε ξανα σωθηκαμε-


1 ΜΠΡΑΟΥΝ (0,7) ΧΕΡΜΑΝΣΟΝ (0,6)
2 ΛΟΙΝΤ (0,7) ΠΑΠΠΑΣ (0,4)
3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ (0,8) ΓΚΕΝΤΡΑΙΤΙΣ (0,8)
4 ΤΟΜΑΣ (0.6) ΓΟΥΑΙΤ )0,6)
4-5 ΜΗΤΟΓΛΟΥ (0,5) ΜΠΕΝΤΙΛ (0,2)
5 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (0,5) ΜΟΝΡΟ 0,9)

Αυτο το ροστερ φτανει στα 7,3 μαζι με δυο πιτσιρικαδες στα 7,5.
φιλε εισαι ινσαιντερ ?

Χαρισον πριν λιγο βγηκε οτι τον χτυπαει (και) ο Ολυμπιακος !

Μονρο με 0.9 απλα δεν υπαρχει περιπτωση !
οσο για το σωθηκαμε που γλιτωσαμε απο τον Καλαθη,νταξει ! ευτυχως δεν θα το δουν και παρα εξω απο τα συνορα !θα νομιζουν στην Βαρκελωνη οτι θα φορτωθουν τα απομειναρια μας :rofl:
Φιλε ασε τα ινσαιντερ, εγω ομιλω την ελληνικη και σου λεω οτι εκλεισε ο παππας για τα επομενα 2 χρονια με το μισο συμβολαιο του.
Ουτε οτι εκλεισε ο χαρισον ειπα, ουτε οτι εκλεισε ο μπραουν, οτι εξεταζονται σοβαρα ειπα.
Επισης εχε στο νου σου οτι τα συμβολαια θα πεσουν οποτε μονρο γυρω απο το εκατομμυριο ειναι εφικτοτατο.

Οι υπερβασεις πρεπει να γινουν σε γκεντραιτις και ααρον γουαιτ.

Σε οτι αφορα τον καλαθη ειναι ο καλυτερος 6ος παικτης για οποιαδηποτε μεγαλη ομαδα της ευρωπης. Εμεις δεν εχουμε την πολυτελεια να πληρωνουμε 2 και πλεον εκατομμυρια σε παικτη που δεν ειναι ηγετης, με τρομερη αδυναμια στο σουτ.
Φωναζα οταν μπορουσαμε να ειχαμε τζειμς με 1,5 εκατομμυριο και μισιτς με 500 χιλιαδες απο εποχές μπαγερν. Οπως φωναζα οτι ο μητογλου ειναι περισσοτερο 5 στην ευρωπη παρα 4. Δεν με ακουγε κανει ομως..
Ο καλαθης δεν θα γινει ουτε ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ, ουτε Σπανουλης, ουτε Παπαλουκας, οπως το ιδο συμαβαινει και με τον σλουκα. Με 2,3 εκατομυρια στην αγορα φτιαχνεις απειρως πιο λειτουργικο και δομημενο ροστερ...
Μονο χαρμόσυνο νέο δεν είναι το ότι αποχωρει ο Νικ. Διαμαντίδηδες και Σπανούληδες ισως να μην ξαναβγουν και ποτε , ισως σε 15 χρονια , είμαι σιγουρος όμως ότι μπορεις να βρεις ευκολα εσυ πολλους καλυτερους από Καλαθη και Σλουκα (καλα Ελληνες δεν το συζητω) , θα ναι η πρωτη χρονια που ειτε παο ειτε οσφπ δεν θα εχει ελληνα ηγετη να κουβαλάει την ομαδα , ειδαμε τι καταφέραμε με νικ , εδώ θα ειμαστε να λεμε και τι θα κανουμε χωρις αυτόν.

Οσο για το ότι μπορούμε να φτιαξουμε απειρως πιο λειτουργικο και δομημενο ροστερ τωρα με την αποχωρηση του Νικ.. επισης εδώ θα μαστε για να το δουμε κι αυτό. Όταν ο μητσος εφυγε ηρθαν οι καλαθης(ηταν ηδη αλλα οκ) , ο Τζειμς , ο ριβερς κλπ εστω. Τωρα φευγει ο Νικ και θα αντικατασταθει από Λορενζο και Χερμανσον , πολύ καλο κι αυτό.

Για να δουμε...

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:19 pm

αν παρουμε λορενζο(καθολου απιθανο) τοτε θες μια ομαδα που θα εχει σουτ. αλλιως θα ειμαστε πραγματικα σε απιστευτα δυσκολη κατασταση, αν σκεφτουμε οτι δεν θα εχουμε νικ για δημιουργια. γενικα νομιζουμε οτι θα φυγει ο νικ και ξαφνικα θα ειναι ολοι σουτερ και θα τα βαζουν και δεν θα χασουμε και τιποτα απο την αθλητικοτητα μας. δεν ειναι ετσι ομως τα πραγματα.

1. πανγκος, χερμανσον, μποχωριδης
1-2. λορενζο
2. παππας
2-3. χαρισσον
3. παπαπετρου
3-4. σμιτς
4. μητογλου
4-5. εβανς
5. χαμιλτον, παπαγιαννης

συν 1-2 ακομα φθηνοι ελληνες αθηναιου-περσιδης κλπ. μου βγαινει κατω απο τα 7 μυρια, αλλα μπορει να βγει και 7 μυρια.

2
2 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:25 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:10 pm
portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 4:49 pm
....


** Βέβαια μια πεντάδα με Καλάθη, Κούρικ, Αμπρίνες, Μίροτιτς και Ντέιβις απλά δεν σταματιέται στην Ευρώπη.
Πωπω δεν το χα σκεφτει αυτό , περα απτη ξενερα που θα φυγει ο νικ τουλάχιστον ισως δουμε μπασκεταρα σε μια απτις μεγαλες.

Θυμαμαι τον παν που προτεινε παλαιοτερα διδυμο ερτελ-καλαθη , κατσε μην βγει τελικα στη μπαρτσα , χαρα που θα κανουν ολοι οι συμπαίκτες τους...


1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:27 pm

Tracy Mac έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:19 pm
αν παρουμε λορενζο(καθολου απιθανο) τοτε θες μια ομαδα που θα εχει σουτ. αλλιως θα ειμαστε πραγματικα σε απιστευτα δυσκολη κατασταση, αν σκεφτουμε οτι δεν θα εχουμε νικ για δημιουργια. γενικα νομιζουμε οτι θα φυγει ο νικ και ξαφνικα θα ειναι ολοι σουτερ και θα τα βαζουν και δεν θα χασουμε και τιποτα απο την αθλητικοτητα μας. δεν ειναι ετσι ομως τα πραγματα.

1. πανγκος, χερμανσον, μποχωριδης
1-2. λορενζο
2. παππας
2-3. χαρισσον
3. παπαπετρου
3-4. σμιτς
4. μητογλου
4-5. εβανς
5. χαμιλτον, παπαγιαννης

συν 1-2 ακομα φθηνοι ελληνες αθηναιου-περσιδης κλπ. μου βγαινει κατω απο τα 7 μυρια, αλλα μπορει να βγει και 7 μυρια.
πολυ καλό κι ας έχει κανά στοίχημα αμερικάνο στη θέση του Χέρμανσον. Θα πάρει καλό συμβόλαιο ο ΙΣλανδός παίδες φέτος.
Πάντως γεμάτο ρόστερ και σωστά δομημένο.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:29 pm

μου αρεσει και μενα το ροστερ του tracy mac αν και μαλλον ξεφευγει απο στενα ορια των 7 μυριων !
Εβανς βασικα ξεχναμε κατευθειαν ! υπερπολυτιμος για Χιμκι,δεν παιζει να τον αφησει !

σφηνα : οι Τουρκοι γραψαν και για Νειτ Γουολτερς

0
basketikos13

 a1greece
Reactions: 19
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2017 1:46 pm
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:38 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:29 pm
μου αρεσει και μενα το ροστερ του tracy mac αν και μαλλον ξεφευγει απο στενα ορια των 7 μυριων !
Εβανς βασικα ξεχναμε κατευθειαν ! υπερπολυτιμος για Χιμκι,δεν παιζει να τον αφησει !

σφηνα : οι Τουρκοι γραψαν και για Νειτ Γουολτερς
Γουολτερς πολυ μετριος και πολλα προβληματα τραυματισμων.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:39 pm

Tracy Mac έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:19 pm
αν παρουμε λορενζο(καθολου απιθανο) τοτε θες μια ομαδα που θα εχει σουτ. αλλιως θα ειμαστε πραγματικα σε απιστευτα δυσκολη κατασταση, αν σκεφτουμε οτι δεν θα εχουμε νικ για δημιουργια. γενικα νομιζουμε οτι θα φυγει ο νικ και ξαφνικα θα ειναι ολοι σουτερ και θα τα βαζουν και δεν θα χασουμε και τιποτα απο την αθλητικοτητα μας. δεν ειναι ετσι ομως τα πραγματα.

1. πανγκος, χερμανσον, μποχωριδης
1-2. λορενζο
2. παππας
2-3. χαρισσον
3. παπαπετρου
3-4. σμιτς
4. μητογλου
4-5. εβανς
5. χαμιλτον, παπαγιαννης

συν 1-2 ακομα φθηνοι ελληνες αθηναιου-περσιδης κλπ. μου βγαινει κατω απο τα 7 μυρια, αλλα μπορει να βγει και 7 μυρια.

Πολύ καλο. Και τα δικα μου γενικα στην ιδια λογικη είναι γενικα , εγω δεν το βλεπω πανω από 7 εκατ που λενε τα παιδια , ισως οντως μπορει να βρεθει κατι φθηνοτερο του Εβανς.

Επισης εμενα δεν μαρεσει και πολύ ο Σμιτς αλλα δεν θα τα χαλασουμε εκει.


*Ασχετο με το ροστερ του τρεισι , εγω ισως προτιμουσα τον χενρυ από τον λορενζο , το ιδιο κακοι σουτερ όμως ο χενρι πιο "τρελακιας" , με καλυτερη τριπλα και πασα και συνολικα πιο θεαματικος νομιζω . Θεωρω πως εχει και περισσοτερα περιθώρια βελτιωσης αλλα ισως και να πεφτω εξω .
Το 2ο ερωτημα που μου ρχεται είναι Φοστερ ή Χαρισον. Κι οι 2 μου κανουν για αρκετα καλες περιπτώσεις όμως και παλι πιστευω πως ο Φοστερ εχει πιο μεγαλο ταβανι .

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:44 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:27 pm
Tracy Mac έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:19 pm
αν παρουμε λορενζο(καθολου απιθανο) τοτε θες μια ομαδα που θα εχει σουτ. αλλιως θα ειμαστε πραγματικα σε απιστευτα δυσκολη κατασταση, αν σκεφτουμε οτι δεν θα εχουμε νικ για δημιουργια. γενικα νομιζουμε οτι θα φυγει ο νικ και ξαφνικα θα ειναι ολοι σουτερ και θα τα βαζουν και δεν θα χασουμε και τιποτα απο την αθλητικοτητα μας. δεν ειναι ετσι ομως τα πραγματα.

1. πανγκος, χερμανσον, μποχωριδης
1-2. λορενζο
2. παππας
2-3. χαρισσον
3. παπαπετρου
3-4. σμιτς
4. μητογλου
4-5. εβανς
5. χαμιλτον, παπαγιαννης

συν 1-2 ακομα φθηνοι ελληνες αθηναιου-περσιδης κλπ. μου βγαινει κατω απο τα 7 μυρια, αλλα μπορει να βγει και 7 μυρια.
πολυ καλό κι ας έχει κανά στοίχημα αμερικάνο στη θέση του Χέρμανσον. Θα πάρει καλό συμβόλαιο ο ΙΣλανδός παίδες φέτος.
Πάντως γεμάτο ρόστερ και σωστά δομημένο.
ο χερμανσον δεν νομιζω να θελει πανω απο 500 χιλ, ειδικα με την κατασταση που επικρατει λογο του ιου. εγω για 500 χιλ τον κοβω. και 750-800 πανγκος και λορενζο. αντε καποιος να παει το πολυ 900 απο αυτους τους 2.

εβανς ξερω οτι ειναι δυσκολη υποθεση. απλως σε αυτην την θεση μπορεις να περιμενεις και λιγο, μηπως ειτε φυγει ο εβανς ή μηπως βρουμε κατι καλυτερο ή φθηνοτερο και απο nba. το πολυ πολυ παιρνεις κωστα αντετο και τελειωνεις για αυτην την θεση, αν και θα ειναι υποτιμιση.

απλως πρεπει οπωσδηποτε να κλεισουμε γρηγορα καποιες τρυπες τωρα. ας πουμε λορενζο-χερμανσον-χαρισσον μπορουμε και τωρα ακομα να τους δειξουμε οτι τους θελουμε, θα εχουν βασικο ρολο και να τους αποκτησουμε απο τωρα. μετα να κινηθουμε για χαμιλτον, που και αυτος θα εχει τερμα σημαντικο ρολο και τελος να αφησουμε για πιο μετα τον σμιτς (λογικα θα μεινει ελευθερος), το αλλο βασικο μας γκαρντ και τον 4-5αρι.

αποψη μου μην τα αφησουμε ολα για το τελος. οτι μπορουμε να κλεισουμε ας το κλεισουμε τωρα.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tracy Mac την Σάβ Μάιος 23, 2020 5:45 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:45 pm

basketikos13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:38 pm
portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 5:29 pm
μου αρεσει και μενα το ροστερ του tracy mac αν και μαλλον ξεφευγει απο στενα ορια των 7 μυριων !
Εβανς βασικα ξεχναμε κατευθειαν ! υπερπολυτιμος για Χιμκι,δεν παιζει να τον αφησει !

σφηνα : οι Τουρκοι γραψαν και για Νειτ Γουολτερς
Γουολτερς πολυ μετριος και πολλα προβληματα τραυματισμων.
πολυ μετριος οχι ! μια χαρα ειναι !ειδικα στην Ζαλγκιρις ( ομαδα που θα εχουμε σαν προτυπο θεωωρω,με τα δεδομενα του νεου μπατζετ μας ) ηταν σουπερ καλος !

στα προβληματα τραυματισμων ναι ,δικιο εχεις

0
basketikos13

 a1greece
Reactions: 19
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2017 1:46 pm
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:53 pm

Aδυναμια μου μεγαλη ο Josh adams, στην μαλαγα τωρα.
Μαικ τζειμς των φτωχων...

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 5:54 pm



τον θελω 8-)

παρεπιποντως τοσα χρονια ποσες τετοιες πασες θυμαστε σε εμας απο τον Γκιστοπουλο ? :shock: :P

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 6:10 pm

με αφορμή την τελευταία φάση και συγνώμη για το off topic ισχύει τελικά ή είναι αστικός μύθος ότι όταν ο παίκτης φεύγει ΜΟΝΟΣ του στον αιφνιδιασμό ακόμα και αν κάνει βήματα λίγο πριν το καλάθι είναι non call (δεν λέω να κάνει βήματα στο κέντρο του γηπέδου) ?

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1796
Δημοσιεύσεις: 12021
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 6:27 pm

john wick έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 6:10 pm
με αφορμή την τελευταία φάση και συγνώμη για το off topic ισχύει τελικά ή είναι αστικός μύθος ότι όταν ο παίκτης φεύγει ΜΟΝΟΣ του στον αιφνιδιασμό ακόμα και αν κάνει βήματα λίγο πριν το καλάθι είναι non call (δεν λέω να κάνει βήματα στο κέντρο του γηπέδου) ?
Γενικά ναι το αφήνουν, σωστά κατ'εμέ.
Δεν κερδίζει κάποιο πλεονέκτημα εφόσον είναι μόνος του με το καλάθι με τον αμυντικό σε κάποια απόσταση και μπορεί να οδηγήσει σε κάτι θεαματικό αν κάνεις λίγο τα στραβά μάτια εκεί.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”