2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Tl45200445

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2020 6:42 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 3:55 pm

avtokrator13 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 3:51 pm
Tl45200445 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 12:11 pm


Από που προκύπτει η συγκεκριμένη πληροφορία?
ανακοινωνεται την τεταρτη ο τρινκερι

ας ελπισουμε να φερει μαζι και γουλοντεν-μπαμπ πακετο

το τελειο φυσικα θα ηταν να ερθει μαζι με μπαεζι
Φίλε μια λες ασ ελπίσουμε μια λες ανανκοινωνεται Τετάρτη και σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν βαδίζεις κάπου τον ισχυρισμό. Πρόκειται για πρόβλεψη η ξερεις κάτι που δεν ξέρουμε;

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Ιουν 27, 2022 3:56 pm

avtokrator13 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 3:51 pm
Tl45200445 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 12:11 pm


Από που προκύπτει η συγκεκριμένη πληροφορία?
ανακοινωνεται την τεταρτη ο τρινκερι

ας ελπισουμε να φερει μαζι και γουλοντεν-μπαμπ πακετο

το τελειο φυσικα θα ηταν να ερθει μαζι με μπαεζι
Ακόμη δεν ξέρουμε ποιος θα είναι ο νέος προπονητής της ομάδας, λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 4:12 pm

avtokrator13 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 3:51 pm
Tl45200445 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 12:11 pm


Από που προκύπτει η συγκεκριμένη πληροφορία?
ανακοινωνεται την τεταρτη ο τρινκερι

ας ελπισουμε να φερει μαζι και γουoλντεν-μπαμπ πακετο

το τελειο φυσικα θα ηταν να ερθει μαζι με μπαεζι
Που το έχεις δει αυτό?

0
Manos97

 
Reactions: 15
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 08, 2021 1:04 am
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιουν 27, 2022 10:20 pm

avtokrator13 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 3:51 pm
Tl45200445 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 12:11 pm


Από που προκύπτει η συγκεκριμένη πληροφορία?
ανακοινωνεται την τεταρτη ο τρινκερι

ας ελπισουμε να φερει μαζι και γουoλντεν-μπαμπ πακετο

το τελειο φυσικα θα ηταν να ερθει μαζι με μπαεζι
Φίλε μήπως διαβάζεις τους Ινσαιντερς στο τουιτερ ; Πάντως αν έσπαγε το συμβόλαιο του Μακαρι ( εφόσον ζοτς πασκουαλ κ περασοβιτς δεν σπάνε)

0
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Ιουν 28, 2022 12:25 am

Ας μου εξηγήσει κάποιος τις διαφορές μεταξύ Οκαρο Γουάιτ και Γουίλιαμ Χάουαρντ (πέραν των 200 Χιλ ίσως.....).Μου φαίνεται εντελώς κουφό.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 28, 2022 1:50 am

EXASFAIROS13 έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 12:25 am
Ας μου εξηγήσει κάποιος τις διαφορές μεταξύ Οκαρο Γουάιτ και Γουίλιαμ Χάουαρντ (πέραν των 200 Χιλ ίσως.....).Μου φαίνεται εντελώς κουφό.
Ο Χαουαρντ παιζει στη θέση 3 και στη θέση 4 σε αντίθεση με τον Οκαρο που παιζει μόνο στο 4, ο Χαουαρντ επίσης έχει απίστευτο σουτ αν και χειρότερη αμυνα και τέλος ο Χαουαρντ έχει πολυ περισσότερη εμπειρία από επιπεδο γιουρολιγκ. Αν παμε στα forward με Παπι, Ματζουκα, Χαουαρντ κι ενα 4/5αρι στυλ Ρουμπιτ θα μαστε σουπερ θεωρω.

0
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Ιουν 28, 2022 4:37 am

Παιδιά εγώ που κοίταξα τα νούμερα και των δύο αλλά μου δείχνουν.Αμφιβαλω αν μπορεί ο Χάουαρντ να προσφέρει κάτι παραπάνω από Οκαρο με τα στατιστικά της φετινής σεζόν ...ειδικά σε δύναμη κάτω από το καλάθι μάλλον είναι μάπες και οι δύο lolΘα τους φέρνει συνέχεια μέσα ο Βεζενκοφ.
Αν πάμε σε 2-3αρο αμαρτια η θέση ξένου στο 3-4.

Ο Κορνελι κάτι πήρε το μάτι μου για Μάλαγα.Ο Κομποκλο έχει συμβόλαιο στην εξωτική χώρα του.Θα θέλει να κάνει ένα νέο ξεκίνημα στην καριέρα του στην Ευρωλίγκα;Με τον Μπολομποι παίζει δικαστήρια με Τσκα;;;

Τουλάχιστον να μην αργήσουμε με προπονητή.Και ο προπονητής θα έχει έτοιμη λίστα εν μια νυκτί;;;;αμφιβάλω.Περσι ο Πρίφτης νομίζω 12 Ιουλίου ήλθε σε εμάς.Καλο είναι να μην περιμένουμε Καλάθη πολλές μέρες και να κλείσουμε Σταντ μπάι έναν Γουολτερς.Το πιο τίμιο αν δεν βρει ο Άρτζι αυτό που θέλει είναι να κοουτσάρει μόνος του.ο Θεός βοηθός!!!! Lol

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 28, 2022 9:23 am

Το Καλάθης, Τόμπκινς, Τέιλορ, Λι πακέτο πόσο πιο ακριβό να βγαίνει από Πέρι, Μέικον, Οκάρο, Σαντ Ρος;
Οι πρώτοι 4 κάνουν κάπου στα 3-3,5 και οι άλλοι 4 κάπου στο 1,5-2.
Δηλαδή με αύξηση μπάτζετ στα 2 μύρια βγαίνει.

Μετά με τα συμβόλαια Μποχωρίδη, Κασελάκη τους 2 Καλαιτζάκηδες, με το συμβόλαιο Έβανς ένα φτηνό 5αρι ή 5-4αρι.

Καλάθης, Λι
Τέιλορ, Νέντοβιτς, Καλαιτζάκης Γ.
Παπαπέτρου, Καλαιτζάκης Π.
Τόμπκινς, Μαντζούκας, Χουγκάζ
Παπαγιάννης, Ξένος

Για μεγαλύτερο βάθος κρατάς Καββαδά(ή Μποχωρίδη).
Αυτό το ρόστερ έχει 5 ξένους κιόλας που σημαίνει μπορείς αν φτάνει το μπάτζετ να πάρεις κι άλλο φτηνό ξένο για τους ψηλούς ή αντί του ενός Καλαιτζάκη ένα λαχείο κοντό ή αν ο Καλάθης δεν έρθει(πολύ πιθανό) να πας για κανέναν Γουόλτερς, Ερτέλ, Μπράουν κλπ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Ιουν 28, 2022 9:23 am

EXASFAIROS13 έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 12:25 am
Ας μου εξηγήσει κάποιος τις διαφορές μεταξύ Οκαρο Γουάιτ και Γουίλιαμ Χάουαρντ (πέραν των 200 Χιλ ίσως.....).Μου φαίνεται εντελώς κουφό.
ο πρωτος δοκιμαστηκε και βρεθηκε επιπεδου α1,ανυπαρκτος παντου
και ο αλλος δεν εχει δοκιμαστει,αν βρεθει και αυτος λιγος θα φυγει του χρονου
δεν μπορει να μας βγει χειροτερος απτο οκαρα αφου ο ρο ηταν ουσιαστικα ανυπαρκτος

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 28, 2022 10:40 am

Μεταξύ Χεζονια και Παπαπετρου ποιον προτιμάτε ; Εγώ με βαριά καρδιά τον Κροάτη.


Δεν τίθεται θέμα Ελλήνων αν αποκτήσουμε Παναγιώτη Καλαϊτζάκη, Καλαθη μαζί με Μαντζούκα και Παπαγιαννη θα έχουμε 4. Ο Χουγκαζ διάβασα ότι θα πάει Αμερική μα δουλέψει το σώμα του και να γυρίσει καλύτερος, θα ήθελα ακόμα Μητογλου και Κώστα Αντετοκουμπο. Τότε θα είχαμε 7 Έλληνες.

0
old boy

 junior
Reactions: 152
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2020 4:22 pm
Αγαπημένος παίκτης: MJ, Saras, DerrickRose
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 28, 2022 10:59 am

Phys87 έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 10:40 am
Μεταξύ Χεζονια και Παπαπετρου ποιον προτιμάτε ; Εγώ με βαριά καρδιά τον Κροάτη.


Δεν τίθεται θέμα Ελλήνων αν αποκτήσουμε Παναγιώτη Καλαϊτζάκη, Καλαθη μαζί με Μαντζούκα και Παπαγιαννη θα έχουμε 4. Ο Χουγκαζ διάβασα ότι θα πάει Αμερική μα δουλέψει το σώμα του και να γυρίσει καλύτερος, θα ήθελα ακόμα Μητογλου και Κώστα Αντετοκουμπο. Τότε θα είχαμε 7 Έλληνες.
Χεζονια χωρίς δεύτερη κουβέντα. Δυστυχώς ο παπαπετρου αδικεί τον εαυτό του θέλοντας σώνει και ντε να (το) παίζει swing man ενώ και ο ρόλος του. αρχηγού δεν του ταιριάζει, κατά τη γνώμη μου. Βουδιστικη ηρεμία σε παιχνίδια που μας πατάνε κάτω, ακαιρα χάι φαιβ, μέτριος αμυντικός πια και επ ουδενί game changer. Αν δεν ήταν Έλληνας θα του δίνες 1 μύριο;

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 28, 2022 12:08 pm

old boy έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 10:59 am
Phys87 έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 10:40 am
Μεταξύ Χεζονια και Παπαπετρου ποιον προτιμάτε ; Εγώ με βαριά καρδιά τον Κροάτη.


Δεν τίθεται θέμα Ελλήνων αν αποκτήσουμε Παναγιώτη Καλαϊτζάκη, Καλαθη μαζί με Μαντζούκα και Παπαγιαννη θα έχουμε 4. Ο Χουγκαζ διάβασα ότι θα πάει Αμερική μα δουλέψει το σώμα του και να γυρίσει καλύτερος, θα ήθελα ακόμα Μητογλου και Κώστα Αντετοκουμπο. Τότε θα είχαμε 7 Έλληνες.
Χεζονια χωρίς δεύτερη κουβέντα. Δυστυχώς ο παπαπετρου αδικεί τον εαυτό του θέλοντας σώνει και ντε να (το) παίζει swing man ενώ και ο ρόλος του. αρχηγού δεν του ταιριάζει, κατά τη γνώμη μου. Βουδιστικη ηρεμία σε παιχνίδια που μας πατάνε κάτω, ακαιρα χάι φαιβ, μέτριος αμυντικός πια και επ ουδενί game changer. Αν δεν ήταν Έλληνας θα του δίνες 1 μύριο;
Πιστεύω ότι αδικήθηκε και απο τα μικρά μπατζετ, ήρθε
σε κακό φεγγάρι στην ομάδα όμως το σημαντικότερο, ήρθε χωρίς να έχουμε ένα σοβαρό προπονητή να τον στρώσει.

0
corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 28, 2022 12:39 pm

Και γω σαν παίχτη τον χεζονια θα προτιμούσα αλλά λόγω ελληνικού διαβατηρίου Παπαπέτρου θα κρατούσα. Ο Παο αυτή τη στιγμή έχει μόλις 2 Έλληνες επιπέδου Ευρωλίγκας. Και του Παπαγιάννη το συμβόλαιο λήγει σε ένα χρόνο. Όσους καλαιτζακηδες και να πάρεις για να συμπληρώσεις 6αδα Ελλήνων δεν είναι παίχτες Ευρωλίγκας. Καλάθης πάει στα 34. Θα σου παίξει 1-2χρονια. Παπαπέτρου έχει μπροστά του αρκετά χρόνια καλού μπάσκετ. Από την στιγμή που είναι δυσεύρετοι οι Έλληνες επιπέδου βγάζεις τα μάτια σου αν δεν τους κρατάς.

Βλέπουμε στον Ολυμπιακό ότι δίνουν πάνω από ένα μυριο να κρατήσουν τον Ντόρσεϊ. Επειδή έχει Ελληνικό διαβατήριο. Με 1 μύριο πχ στο 2 μπορείς να έπαιρνες Λόιντ που έχει πιο πλήρες επιθετικό πακέτο αλλά λογίζεται σαν ξένος οπότε χαλάει τον σχεδιασμό σου και την ποιοτική ενίσχυση σε άλλες θέσεις. Θα αναγκαστείς να πάρεις Έλληνα κατώτερου επιπέδου από Ντόρσεϊ σε κάποια άλλη θέση γιατί δεν θα βγαίνουν τα κουκιά να πάρεις ξένο.

0
GreenLantern

senior
Reactions: 65
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2016 9:10 am
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 28, 2022 1:04 pm

τουλουμπα έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 9:23 am
EXASFAIROS13 έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 12:25 am
Ας μου εξηγήσει κάποιος τις διαφορές μεταξύ Οκαρο Γουάιτ και Γουίλιαμ Χάουαρντ (πέραν των 200 Χιλ ίσως.....).Μου φαίνεται εντελώς κουφό.
ο πρωτος δοκιμαστηκε και βρεθηκε επιπεδου α1,ανυπαρκτος παντου
και ο αλλος δεν εχει δοκιμαστει,αν βρεθει και αυτος λιγος θα φυγει του χρονου
δεν μπορει να μας βγει χειροτερος απτο οκαρα αφου ο ρο ηταν ουσιαστικα ανυπαρκτος
O Ρο δεν ήταν ανύπαρκτος, αντιθέτως ήταν από τους καλύτερους μας παίχτες. Κάποιος στο φόρουμ είχε ανεβάσει και το σκορ της ομάδας με τα λεπτά που έπαιζε ο κάθε παίχτης και ο Ρο ήταν πρώτος στη λίστα. Προφανώς δεν άλλαξε το ρο της ιστορίας μας, αλλά από τη φετινή μετριότατη χρονιά νομίζω οι πιο σταθεροί μας πάιχτες ήταν οι Παπαγιάννης και Ρο.

Πρέπει κάποια στιγμή να βλέπουμε τα πράγματα πιο μπασκετικά και να μη καίμε τους πάιχτες τόσο εύκολα. Για παράδειγμα έβλεπα τους γαλλικούς τελικούς και το πόσο παίχτης κλειδί ήταν ο Γκιστ απέναντι σε μια σούπερ ομάδα όπως η Μονακό. Τον ίδιο ρόλο είχε και στη Μπάγερν του τρινκιέρι. Θυμίζω Βιλερμπαν και Μπαγερν τερματίζουν πάνω από εμάς στην Ευρωλίγκα. Εμείς τον Γκίστ τον έχουμε κάψει εδώ και χρόνια και δε νομίζω να φέραμε κάποιον καλύτερο μετά από αυτόν. Προσοχή δε λέω ότι θα έκανε τη τεράστια διαφορά αλλά θα είχαμε μια ομοιγένεια αν κρατάγαμε τους πάιχτες μας εφόσον δεν έχουμε και σκοπό να φέρουμε και κάτι πιο ακριβο και πιο καλό.

Πόσο χειρότερη και ακριβότερη θα ήταν η παρακάτω ομάδα σε σχέση με τη φετινή αν είχαμε διατηρήσει ενδεικτικά το παρακάτω ρόστερ με σταθερά έναν προπονήτη πχ Πασκουάλ. Έβαλα τους πάιχτες που θα μπορούσαμε να είχαμε κρατήσει εύκολα αν είχαμε πληρώσει κάτι παραπάνω ή τους είχαμε φερθεί καλύτερα και όχι περιπτώσεις Καλάθη και Μήτογλου που δε μπορούσαμε να τους κρατήσουμε λόγω μπάτζετ ή λόγω άλλων θέλω του ίδιου του πάιχτη. Επίσης δε βλέπω αν είναι Έλληνες ή όχι.


1. Λεκαβιτσιους, Η κοντούρα που πήγε μετά Αυστραλία και μετά λίγο Νβα ξεχνάω το όνομα του.
2. Νεντο, Ρος, Καλαιτζακης
3. Παπι, Ντιαλο ( δε πάτησε καν παρκέ)
4.Χεζόνια, Μπεντιλ, Ααρον Γουαιτ
5.Παπ, Γκιστ

Καταλήγω ότι θα έπρεπε να είχαμε υπομονή, να κρατάγαμε τους πάιχτες μας και νομίζω και οι ίδιοι θα έδειχναν καλύτερη εικόνα τα επόμενα χρόνια και φύσικά θα είχαμε και μια ομοιογένεια που θα έκανε τη διαφορά.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Ιουν 28, 2022 1:28 pm

GreenLantern έγραψε:
Τρί Ιουν 28, 2022 1:04 pm


O Ρο δεν ήταν ανύπαρκτος, αντιθέτως ήταν από τους καλύτερους μας παίχτες.
δηλαδη θες να πεις οτι η ομαδα σπαει το συμβολαιο ενος παιχτη και τον αποζημιωνει για να φυγει ενω ηταν ο καλυτερος της ομαδας περυσι,σωστα?

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”