2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 1:14 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 12:57 pm
JohnnyPao έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 12:41 pm


Χενρυ , Χερμανσον , Καλαιτζακης
Ντορσει , Χιλ , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Κασελακης
Γουιτιγκτον , Μητογλου
Αγιον , Εβανς(4/5) , Παπαγιάννης


Σχετικα ισορροπημένο επιθετικα και αμυντικα και παντα κατω από 6,5 εκατ το μπατζετ.
Είναι πολύ καλό το ρόστερ σου. Αν ο Χένρι μείνει ελεύθερος θα σας βγει σχετικά οικονομικά. Ο ΈΒανς είναι κάπου στα 700χιλ. με κασέ κορωνοϊού κι αν είναι πολύ - πολύ καλή λύση και ταιριάζει άψογα με το ρόστερ, ίσως χρειαστεί να πάτε σε κάτι πιο οικονομικό. Το λέω γιατί μόλις διάβασα το ποστ του jkidd13 που λέει ότι Κόντος (που αν δεν κάνω λάθος είναι κοντινός του Δ.Γ) μιλάει για λαβράκια κλπ.
Εγώ πάντα είμαι υπέρ τέτοιων ρόστερ έτσι κι αλλιώς. Με ιντριγκάρουν. Δηλαδή 2 παίκτες κάπου στα 2.5 -3εκ κι οι 2 τους. Κι οι υπόλοιποι από 300χιλ μέχρι 700χιλ.

Για τον Ρασόν Τόμας είμαι πιο σίγουρος από ότι ήμουν για τον Κομπς πριν 3 χρόνια. Αν δεν μπει καμιά φυλακή μέχρι τότε, έχει προοπτική όχι μόνο να φτάσει αλλά και να ξεπεράσει τον Γκιστ προ τραυματισμού του.

Συμφωνούμε γενικα. Καλα δεν φανταζεσαι ποσο ξενερωσα που ανανεωσε ο Κομπς , κι εγω τον πιστευα πολύ. Ωστόσο αν και παρακολουθησα αρκετο γιουροκαπ φετος , δεν εχω σχηματισει ολοκληρωμενη γνωμη για τον ρασον τομας και από τα βιντεακια στο γιουτιουμπ δεν μπορω να καταλαβω οντως περι τινος πρόκειται (αυτά τα κανει ο δπγ μονο) , ξερω παντως πως ακουγοταν αρκετα ο τομας για τον οσφπ περσι το καλοκαιρι.

Για να με βοηθήσεις να αποκτησω εικονα , με ποια σειρα θα κατέτασσες τους τζερεμι εβανς , ρασον τομας , γκιστ προ τραυματισμου και γκιστ μετα τραυματισμου(2016-2018) ?

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 1:25 pm

επισης αλλος ενας σκληρος παικτης για το 4 ειναι και ο aaron white της αρμανι. σιγουρα θα εχει πεσει η τιμη του αρκετα μετα την περσυνη σεζον και με ενα 600αρι θεωρω ερχεται. μια χαρα επιλογη θα ειναι και θα παιζει και ταυτοχρονα και με μητογλου πολυ διδυμο στους ψηλους σε χαμηλα σχηματα.

μια χαρα ειναι να παρουμε καποιους παικτες που θα θεωρουνται οτι εχουν potential και ειναι ετοιμοι για το επομενο επιπεδο. δεν εχω προβλημα να παρουμε καποιους τετοιους. απλως αυτο πρεπει να γινει σωστα, δηλαδη να εχουμε 3-4 παικτες σιγουρους οτι ειναι για αυτο το επιπεδο και μετα δοκιμαζουμε και τετοιους παικτες.

ας πουμε αν παρουμε 6 ξενους απο το scouting, ε λογικο ειναι οι 4 απο αυτους να μην βγουν και καψει ο ΔΓ το scouting μεσα σε μια σεζον, αφου ουτε αυτο μας πηγε final 4. ας ειναι λοιπον μια χρονια αυτη οπου θα βρουμε 2-3 καλους ξενους και μαζι με 3-4 παικτες απο scouting συν τον ελληνικο κορμο, ωστε σε συνδυασμο με το μικρο μπατζετ φετος, να χτισουμε φετος ομαδα για του χρονου.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 2:12 pm

Ο γουαιτ ψιλοαπιθανο να παρει μονο 600 οταν τοσα ζηταει ο βεζενκοφ..Δεν θα εδιαφερθουν τουλαχιστον 4-5 ομαδες για αυτον? Οσφπ,παο,βαλενθια,ζαλγκιρις,φενερ ανετα θα τον θελουν..εγω για 800ρι στο νερο τον κοβω εκτος και τζονταρει και η αρμανι τιποτα..

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 2:41 pm

shaq7 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 2:12 pm
Ο γουαιτ ψιλοαπιθανο να παρει μονο 600 οταν τοσα ζηταει ο βεζενκοφ..Δεν θα εδιαφερθουν τουλαχιστον 4-5 ομαδες για αυτον? Οσφπ,παο,βαλενθια,ζαλγκιρις,φενερ ανετα θα τον θελουν..εγω για 800ρι στο νερο τον κοβω εκτος και τζονταρει και η αρμανι τιποτα..
και επειδη ζηταει ο σασα 600 παει να πει οτι τα αξιζει? για 400 μονο σε παο-οσφπ γιατι ειναι ελληνας αξιζει.

ο ουαιτ 600-700 αξιζει μετα απο μια κακη σεζον για ευρωλιγκα. κανα 900αρι-1 μυριο πηρε απο αρμανι περσυ, φετος μετα απο κακη σεζον και μειωση ολων των μπατζετ δεν θα πεσει 300 χιλιαρικα? αποκλειεται. εκτος αν πηρε 1,5 μυρια απο αρμανι, εκει παω πασο

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 2:48 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 1:14 pm

Συμφωνούμε γενικα. Καλα δεν φανταζεσαι ποσο ξενερωσα που ανανεωσε ο Κομπς , κι εγω τον πιστευα πολύ. Ωστόσο αν και παρακολουθησα αρκετο γιουροκαπ φετος , δεν εχω σχηματισει ολοκληρωμενη γνωμη για τον ρασον τομας και από τα βιντεακια στο γιουτιουμπ δεν μπορω να καταλαβω οντως περι τινος πρόκειται (αυτά τα κανει ο δπγ μονο) , ξερω παντως πως ακουγοταν αρκετα ο τομας για τον οσφπ περσι το καλοκαιρι.

Για να με βοηθήσεις να αποκτησω εικονα , με ποια σειρα θα κατέτασσες τους τζερεμι εβανς , ρασον τομας , γκιστ προ τραυματισμου και γκιστ μετα τραυματισμου(2016-2018) ?
Νομίζω ότι ο Ρασόν Τόμας έχει το ψηλότερο ταβάνι. Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ από βιντεάκια και στατιστικά τον ξέρω. Δεν είδα ούτε ένα παιχνίδι της Παρτίζαν φέτος αν και γενικά βλέπω eurocup, κι είδα και τον χειμώνα, αλλά όχι την Παρτίζαν.
Όμως τον παρακολουθεί από κοντά ένας τύπος από ισπανικό φόρουμ τον οποίο τον διαβάζω χρόνια και βλέπει μόνο μπάσκετ στη ζωή του (δεν ξέρω πως τα καταφέρνει- εγώ το 20' έχω δει πολύ λόγω ίωσης και καραντίνας, αυτός το κάνει τα τελευταία 9 χρόνια που τον διαβάζω) ενώ παράλληλα δεν κάνει τον έξυπνο, φάση hoopfellas.
Τον έχει αναλύσει πολύ καλά και το μόνο ψεγάδι (πέραν της απειρίας του) είναι η κλίση του στην παραβατικότητα (κι ο Γκιστ το είχε....) αλλά έχει σαφώς μεγαλύτερο ταβάνι από Έβανς ακόμα και τον καλό, Γκιστ. Για μένα η κατάταξη θα ήταν Ρ.Τόμας, Γκιστ, Έβανς.

Κι ο Α. Γουάιτ έχει πολύ ενδιαφέρον, εννοείται!.Κάπου στα 700χιλ. είναι μια χαρά τιμή δεδομένης και της κατάστασης. Αρκεί να μην έχει κλείσει στην Ισπανία.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 5:36 pm

https://www.sdna.gr/mpasket/722278_sto- ... -o-pangkos


Τα λεγανε καποια παιδια από εδώ καιρο τωρα , το σδνα σημερα το πηρε χαμπαρι :P .

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 5:42 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 5:36 pm
https://www.sdna.gr/mpasket/722278_sto- ... -o-pangkos


Τα λεγανε καποια παιδια από εδώ καιρο τωρα , το σδνα σημερα το πηρε χαμπαρι :P .
και το πρωι εγραφα οτι για εκει τον βλεπω δυστυχως ! η Βαλενθια ειχε εξαιρετικη γραμμη ψηλων περσι !
αν ενισχυθει με Πανγκος και στα γκαρντ
-επιστρεψει ο Λοιντ που δεν τον ειχε οσο ανεβαινε μεσα στην χρονια η αντικατασταθει με ισαξιο ποιοτικα
-δειξει ο Μαρινκοβιτς την εξελιξη που αναμενεται
-εχει και τον Αμπαλντε που ειναι τρομερα εξελιξιμος
γενικα μιλαμε για ομαδα που μπορει να φτασει παρα πολυ ψηλα !
εμεις το ξερουμε το στορι.θα λεμε οτι και αυτη ειναι πλεον εκτος συναγωνισμου,καθως ο προεδρος της πλουτισε στην κριση με τα σουπερ μαρκετ ! στην κλαψα οτι οι αλλοι ειναι πλουσιοι και ο δικος μας ματωνει σε μια ανιση μαχη ειμαστε επιστημονες.. :P

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 7:43 pm

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 5:42 pm
JohnnyPao έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 5:36 pm
https://www.sdna.gr/mpasket/722278_sto- ... -o-pangkos


Τα λεγανε καποια παιδια από εδώ καιρο τωρα , το σδνα σημερα το πηρε χαμπαρι :P .
και το πρωι εγραφα οτι για εκει τον βλεπω δυστυχως ! η Βαλενθια ειχε εξαιρετικη γραμμη ψηλων περσι !
αν ενισχυθει με Πανγκος και στα γκαρντ
-επιστρεψει ο Λοιντ που δεν τον ειχε οσο ανεβαινε μεσα στην χρονια η αντικατασταθει με ισαξιο ποιοτικα
-δειξει ο Μαρινκοβιτς την εξελιξη που αναμενεται
-εχει και τον Αμπαλντε που ειναι τρομερα εξελιξιμος
γενικα μιλαμε για ομαδα που μπορει να φτασει παρα πολυ ψηλα !
εμεις το ξερουμε το στορι.θα λεμε οτι και αυτη ειναι πλεον εκτος συναγωνισμου,καθως ο προεδρος της πλουτισε στην κριση με τα σουπερ μαρκετ ! στην κλαψα οτι οι αλλοι ειναι πλουσιοι και ο δικος μας ματωνει σε μια ανιση μαχη ειμαστε επιστημονες.. :P
οταν μια ομαδα εχει ανθρωπους που ξερουν τι κανουν και τι χρειαζεται μια ομαδα για να παει μπροστα και ταυτοχρονα εχουν και υπομονη ολα γινονται. η βαλενθια ποτε δεν ειχε λεφτα οπως οι τοπ ομαδες αλλα παντα ειχε το know how(περισσοτερο στο ποδοσφαιρο).

απο την στιγμη που και εμεις δεν ειχαμε τα λεφτα του παρελθοντος ετσι επρεπε να κινηθουμε σαν την βαλνθια, την ζαλγκιρις, την μπαμπεργκ του τρινκιερι κλπ.

αλλα εδω μεσα σε 2-3 μηνες μπορει να τα παρει ο προεδρος και να τα διαλυσει ολα. και το κριμα δεν ειναι αυτο. ειναι οτι οντως χαλαει λεφτα σε μια χωρα δυσκολη και με τρελη φορολογια, αλλα για αλλους χαζους λογους τα διαλυει ολα αντι να κανει υπομονη. φτιαξαμε ωραιους κορμους τα περισσοτερα απο αυτα τα χρονια του ΔΓ και με ακατανοητες κινησεις απλα τον χαλαγε καθε φορα. πραγματικα κριμα και μεχρι να βαλει μυαλο τα ιδια θα εχουμε.

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 8:34 pm

αρχισε να συζητιεται και για Ντεκολο στην Βαλενθια απο αποψε !!!
τ μακαρι να τον παρουν εχω να πω ! προσωπικα μαλλον την εχω βρει την ομαδα που θα υποστηριζω του χρονου ,μιας και εμεις παμε καρφι για το 12-16.. :cry:

στα δικα μας λοιπον,ενα περασμα που εκανα τουιτερ σε ποσταρισματα των γνωστων -αγνωστων..ινσταιντερς ,το ονομα που παιζει σημερα για εμας πολυ ειναι ο Λορεντζο Μπραουν

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 9:30 pm

Μιας και ειμαστε εδώ ετσι μπασκετοπαρεα , ας σας ρωτησω κατι που σκεφτομουν.. Ανα θεση ποιους θεωρείτε τους τοπ 3 παικτες που παιζουν στην ευρωπη ??

Θεση 1 , είμαι μεταξυ καλαθη και καμπατσο και από πισω μισιτς δειλά δειλά.
Θεση 2 , ξεκάθαρα λαρκιν , σβεντ και χιγκινς ακριβως με αυτή τη σειρα , ισως υποτιμω τον ντε κολο.
Θεση 3 , πραγματικα δεν ξερω κλαιμπερν και μετα το χαος θα πω. Λουσιτς , Παπαπέτρου , Ντεκ ολοι καλοι αλλα δεν μπορω να τους βαλω σε σειρα.
Θεση 4 , αμφιταλαντεύομαι και εδώ μεταξυ μιροτιτς και σεγκελια και 3ος ο ραντολφ θεωρω.
Θεση 5 , ταβαρες χερια κατω και από πισω μιλουτινοφ και ντειβις αλλα ουτε εδώ δεν ξερω ποιον να βαλω 2ο και ποιον 3ο.


Τι λετε?
Μπορει να μου πειτε ότι είναι οφφ τοπικ αλλα θα σας πω εγω ότι ολοι αυτοι μπορει να είναι εν δυναμει προτασεις για ροστερ και μεταγραφες , ποιος ξερει χαχαχ.

0
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 12:20 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 8:34 pm
αρχισε να συζητιεται και για Ντεκολο στην Βαλενθια απο αποψε !!!
τ μακαρι να τον παρουν εχω να πω ! προσωπικα μαλλον την εχω βρει την ομαδα που θα υποστηριζω του χρονου ,μιας και εμεις παμε καρφι για το 12-16.. :cry:

στα δικα μας λοιπον,ενα περασμα που εκανα τουιτερ σε ποσταρισματα των γνωστων -αγνωστων..ινσταιντερς ,το ονομα που παιζει σημερα για εμας πολυ ειναι ο Λορεντζο Μπραουν
Η ομάδα σου είναι ομάδα σου είτε καταλήγει πρωτη ειτε 18η...
Έχω απατήσει όλες τις κοπέλες με τις οποίες έβγαινα. Αλλά τη Ρόμα δεν την έχω απατήσει ποτέ και ούτε πρόκειται να το κάνω Φραντσεσκο Τότι

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 6:06 am

1. Jovic , Hermanson , Παπαδάκης

2. Dorsey , Παππάς , Μήτρου Λονγκ

3. Παπι , Gedraitis

4. Whittington , Μήτογλου , Bendil

5. Παπαγιάννης , Rashawn Thomas

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 7:54 am

john wick έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 6:06 am
1. Jovic , Hermanson , Παπαδάκης

2. Dorsey , Παππάς , Μήτρου Λονγκ

3. Παπι , Gedraitis

4. Whittington , Μήτογλου , Bendil

5. Παπαγιάννης , Rashawn Thomas
φιλε μου εχει το ενδιαφερον του,αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να στηριχθεις σε ενα 4ρο5ρι και ενα 4ρι για σεντερ σου,μετα απο Παπαγιαννη ! θα ελεγα να δεις ενα πιο κλασσικο 5ρι!
επισης εδω που φτασαμε ο Γκιεντραιτις ισως να ειναι υπερβολικη απαιτηση για τα δεδομενα του μπατζετ μας ! θα προτεινα κατι αρκετα πιο οικονομικο, εκει,που θα σου δωσει την ευχερια για κατι ακριβοτερο στα γκαρντ ! για Ντορσει ας πουμε εγω δεν εχω πειστει σε τετοιο βαθμο ωστε να τον βλεπω και για βασικο ..

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 8:06 am

john wick έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 6:06 am
1. Jovic , Hermanson , Παπαδάκης

2. Dorsey , Παππάς , Μήτρου Λονγκ

3. Παπι , Gedraitis

4. Whittington , Μήτογλου , Bendil

5. Παπαγιάννης , Rashawn Thomas
Παίδες τέτοια ροστερ είναι 8-9 μύρια. Εμείς λέμε ότι το καλό σενάριο είναι να έχουμε 7, μάλλον λιγότερα.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 8:39 am

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 7:54 am
john wick έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 6:06 am
1. Jovic , Hermanson , Παπαδάκης

2. Dorsey , Παππάς , Μήτρου Λονγκ

3. Παπι , Gedraitis

4. Whittington , Μήτογλου , Bendil

5. Παπαγιάννης , Rashawn Thomas
φιλε μου εχει το ενδιαφερον του,αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να στηριχθεις σε ενα 4ρο5ρι και ενα 4ρι για σεντερ σου,μετα απο Παπαγιαννη ! θα ελεγα να δεις ενα πιο κλασσικο 5ρι!
επισης εδω που φτασαμε ο Γκιεντραιτις ισως να ειναι υπερβολικη απαιτηση για τα δεδομενα του μπατζετ μας ! θα προτεινα κατι αρκετα πιο οικονομικο, εκει,που θα σου δωσει την ευχερια για κατι ακριβοτερο στα γκαρντ ! για Ντορσει ας πουμε εγω δεν εχω πειστει σε τετοιο βαθμο ωστε να τον βλεπω και για βασικο ..
Ο Ντόρσει(κι ο κάθε Ντόρσει, δηλαδή παίκτης 700-800 χιλιάδων) με τα τωρινά οικονομικά δεδομένα ίσως είναι και πολυτέλεια όπως κι ο Γκεντράιτις.
Δηλαδή αν μου έλεγες Ντόρσει ή Λόιντ για βασικό 2 με δεδομένο κιόλας ότι ο Ντόρσει έχει διαβατήριο θα έλεγα Ντόρσει
Το θέμα είναι ότι τόσο Ντόρσει όσο και Γκεντράιτις έχουν συμβόλαιο
Τον πρώτο δύσκολο να τον δώσει η Μακάμπι και απίθανο να τον αφήσει ελεύθερο αφού τον είχαν πάρει πολύ φθηνά(γραφόταν για 500 χιλιάδες ή και παρακάτω) ως κομμένο από nba που μέσα Αυγούστου που τον πήραν κινδύνευε να μείνει χωρίς ομάδα, τον δεύτερο μπορούμε να τον αγοράσουμε αλλά δεν ξέρω αν μας βγαίνουν τα λεφτά για να το κάνουμε

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”