2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 8:47 am

pan24 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 8:39 am


Ο Ντόρσει(κι ο κάθε Ντόρσει, δηλαδή παίκτης 700-800 χιλιάδων) με τα τωρινά οικονομικά δεδομένα ίσως είναι και πολυτέλεια όπως κι ο Γκεντράιτις.
o john wick τον Γκιεντραιτις τον προτεινει για αναπληρωματικο του Παπαπετρου ,ενω τον Ντορσει ως βασικο sg ! εχει διαφορα ! για αναπληρωματικος λεω πολυτελεια ο Γκιεντραιτις ,εκει μαλιστα που υπαρχει για βασικος ενα απο τοπ 3ρια της ευρωπης (οσο ακομα υπαρχει,για καλη μας τυχη..)
οπως και να χει για Ντορσει εγω δεν πειστηκα οτι κανει για πενταδατος!δειτε λιγο τα στατς του !
τριποντο κατω απο 40 ,διποντο κατω απο 40 ,ασιστ μολις 1.5 !!ακομα και βολες μετριες !
οκ εδειξε σχετικα καλη προσαρμογη λεμε πρωτη του χρονια ευρωπη,αλλα οχι οτι εκανε καμια σουπερ σεζον,μην τρελαθουμε κιολας !
ασε που ευνοηθηκε απο τους πολλους τραυματισμοςυ της Μακαμπι σε ενα σημειο !γιατι μεχρι το χειμωνα ηταν σχετικα αφαντος στην συντρηπτικη πλειοψηφια των παιχνιδιων της ευρωλιγκας !
για μενα λοιπον οχι,δεν ειναι για βασικουρα σε ευρωλιγκατη ομαδα.ακομα τουλαχιστον

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:13 am

djibriliant έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 12:20 am

Η ομάδα σου είναι ομάδα σου είτε καταλήγει πρωτη ειτε 18η...
Έχω απατήσει όλες τις κοπέλες με τις οποίες έβγαινα. Αλλά τη Ρόμα δεν την έχω απατήσει ποτέ και ούτε πρόκειται να το κάνω Φραντσεσκο Τότι
Το εύκολο έκανες, δηλαδή. :smile:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:27 am

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 8:47 am
pan24 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 8:39 am


Ο Ντόρσει(κι ο κάθε Ντόρσει, δηλαδή παίκτης 700-800 χιλιάδων) με τα τωρινά οικονομικά δεδομένα ίσως είναι και πολυτέλεια όπως κι ο Γκεντράιτις.
o john wick τον Γκιεντραιτις τον προτεινει για αναπληρωματικο του Παπαπετρου ,ενω τον Ντορσει ως βασικο sg ! εχει διαφορα ! για αναπληρωματικος λεω πολυτελεια ο Γκιεντραιτις ,εκει μαλιστα που υπαρχει για βασικος ενα απο τοπ 3ρια της ευρωπης (οσο ακομα υπαρχει,για καλη μας τυχη..)
οπως και να χει για Ντορσει εγω δεν πειστηκα οτι κανει για πενταδατος!δειτε λιγο τα στατς του !
τριποντο κατω απο 40 ,διποντο κατω απο 40 ,ασιστ μολις 1.5 !!ακομα και βολες μετριες !
οκ εδειξε σχετικα καλη προσαρμογη λεμε πρωτη του χρονια ευρωπη,αλλα οχι οτι εκανε καμια σουπερ σεζον,μην τρελαθουμε κιολας !
ασε που ευνοηθηκε απο τους πολλους τραυματισμοςυ της Μακαμπι σε ενα σημειο !γιατι μεχρι το χειμωνα ηταν σχετικα αφαντος στην συντρηπτικη πλειοψηφια των παιχνιδιων της ευρωλιγκας !
για μενα λοιπον οχι,δεν ειναι για βασικουρα σε ευρωλιγκατη ομαδα.ακομα τουλαχιστον
Γεια σου portokalopita13, ο Γκεντράιτις είναι λίγο πιο καλός παίκτης συνολικά από τον Πάπι. Αμυντικά χειρότερος, επιθετικά σημαντικά καλύτερος κι εξίσου καλός ριμπάουντερ.
Δεν είναι μόνο τα στατιστικά (που ο Λιθουανός υπερέχει του Παπαπέτρου) αλλά κι άλλοι τομείς του παιχνιδιού. Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή κοστίζει πιο πολλά ο Γκέντρας.
Επειδή είδα ότι ανέφερες και χθες-προχθές κάπου, τη δήλωση Πέσιτς ότι είναι το καλύτερο 3ρι στην Ευρώπη. Κοίτα αφενός ήταν σχετικά κοντά στη 40αρα του Παπι κι αφετέρου και σημαντικότερο να έχεις υπόψη σου ότι ο Πέσιτς είναι αμετροεπής και παλιάς κοπής προπονητής που προσπαθεί να χαζο-παίξει με το μυαλό των αντιπάλων . Το έχει κάνει κι άλλες φορές κι ούτε ο ίδιος παίρνει στα σοβαρά τις δηλώσεις του. Μια σχετικά πρόσφατη ήταν όταν ανακήρυξε τον Γουίλ Τόμας της Βαλένθια (τότε, τώρα της Ζενίτ) ως το καλύτερο 4αρι της Ευρώπης, μια μέρα πριν από σημαντικό παιχνίδι πλει οφφς. :P

Τέλος, φαίνεται ότι θα τον κρατήσετε (είναι και Παναθηναϊκός το παιδί ) μιας κι η Αρμάνι φαίνεται να καταλήγει στον Σιλντς.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:41 am

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 8:47 am
pan24 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 8:39 am


Ο Ντόρσει(κι ο κάθε Ντόρσει, δηλαδή παίκτης 700-800 χιλιάδων) με τα τωρινά οικονομικά δεδομένα ίσως είναι και πολυτέλεια όπως κι ο Γκεντράιτις.
o john wick τον Γκιεντραιτις τον προτεινει για αναπληρωματικο του Παπαπετρου ,ενω τον Ντορσει ως βασικο sg ! εχει διαφορα ! για αναπληρωματικος λεω πολυτελεια ο Γκιεντραιτις ,εκει μαλιστα που υπαρχει για βασικος ενα απο τοπ 3ρια της ευρωπης (οσο ακομα υπαρχει,για καλη μας τυχη..)
οπως και να χει για Ντορσει εγω δεν πειστηκα οτι κανει για πενταδατος!δειτε λιγο τα στατς του !
τριποντο κατω απο 40 ,διποντο κατω απο 40 ,ασιστ μολις 1.5 !!ακομα και βολες μετριες !
οκ εδειξε σχετικα καλη προσαρμογη λεμε πρωτη του χρονια ευρωπη,αλλα οχι οτι εκανε καμια σουπερ σεζον,μην τρελαθουμε κιολας !
ασε που ευνοηθηκε απο τους πολλους τραυματισμοςυ της Μακαμπι σε ενα σημειο !γιατι μεχρι το χειμωνα ηταν σχετικα αφαντος στην συντρηπτικη πλειοψηφια των παιχνιδιων της ευρωλιγκας !
για μενα λοιπον οχι,δεν ειναι για βασικουρα σε ευρωλιγκατη ομαδα.ακομα τουλαχιστον
Ότι δεν είναι, δεν είναι.
Λογικά όμως ούτε το 4αρι που θα πάρουμε θα είναι(πιθανότατα στην καλύτερη κάποιος με σούπερ νούμερα στο Eurocup ή ρολίστας στην Ευρωλίγκα θα είναι όποιος έρθει) ούτε το 5αρι θα είναι κάποιος δοκιμασμένος.
Αν υπήρχε δυνατότητα(που 90% δεν υπαρχει) για Ντόρσει θα τον ήθελα έστω κι αν δεν είναι για βασικός σε ομάδα 8αδας, Έλληνας σε καλή ηλικία μετά την πρώτη το χρονιά στην Ευρώπη και με προοπτική να πάρεις χρήματα από το nba out του.


Τώρα περί Γκεντράιτις,αν έχουμε λεφτά να τον αγοράσουμε ίσως θα μπορούσε να είναι αυτός το βασικό 2 και πίσω από τον Παπαπέτρου κάποιος φθηνός με τον Γκεντράιτις να είναι εξασφάλιση ότι αν δεν βγει παίζει κι αυτός
Παίζει και στο 2 και ταιριάζει επειδή με Πάνγκος(βάζω αυτόν γιατί ο Γιόβιτς έχει συμβόλαιο και ως τώρα δεν έχουμε κάποια ένδειξη ότι θα μείνει ελέυθερος) θες κάποιον με μέγεθος δίπλα του
Ίσως αντί του Hermannson(είναι ελέυθερος;δεν βρήκα κάπου διάρκεια συμβολαίου) να μπορούσε να μπει κάποιος πιο αθλητικός.
Αντί του Μποχωρίδη αν είναι στα ίδια λεφτά ας μπει και Μήτρου δεν πειράζει, υπό κανονικές συνθήκες κανείς τους δεν θα πατάει παρκέ στην Ευρωλίγκα.
Τέλος αν υπάρχουν λεφτά(ή κοστίζουν το ίδιο) αντί Abass μπαίνει Toupane

Δηλαδή περιφέρεια
Pangos, Hermannsson
Giedraitis, Παππάς,Μποχωρίδης
Παπαπέτρου,Abass

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:41 am

basket72 επετρεψε μου να εχω μια διαφορετικη εικονα των πραγματων.
δεν ειναι ο Γκιεντραιτις καλυτερος του Παπαπετρου συνολικα ! εγω οπως ειπα και χθες κραταω δηλωση του Πεσιτς οτι ο Παπαπετρου ειναι το καλυτερο 3ρι στην ευρωπη αυτη την στιγμη !
(προφανως με τον Κλαιμπερν εκτος δρασης!γιατι τοτε το ειπε..)
εγω παντως τον βαζω καπου 3.ο με 5.0 !
σιγουρα ομως πανω απο Γκιεντραιτις-Σιλντς ! χωρις να λεω οτι ειναι πιο ποιοτικος !δεν εχει το ταλεντο του Ντατομε πχ για να τον ξεχωριζω.

ομως ουτε με την τελικη σου τοποθετηση συμφωνω ! δεν νομιζω να προτιμαει Σιλντς η Αρμανι!δεν κραταμε Παπαπετρου_μιας και η Αρμανι καταλληγει σε Σιλντς,οπως λες.. ! βλεπω ο Παπαπετρου να προτιμαει Παναθηναικο !οχι γιατι ο προεδρος του τα εσκασε..( αντιθετως,ηταν ικανος να χασει και αυτον..)
αλλα γιατι οπως εχω ξαναπει ειναι πλ μεγαλο το δελεαρ του να γινει ο ηγετης του Παναθηναικου για τα επομενα χρονια.ασχετα απο τα πρασινα αισθηματα του που λες !
σε αυτα συνηθως δεν μετρανε τα 100-200 χιλιαδες παραπανω που μπορει να φτασει τωρα ο Γκιεντραιτις η ο Σιλντς η οποιοσδηποτε. ειναι και θεμα συγκυριων το πως διαμορφωνονται οι τιμες ανα περιοδους ,οταν μιλαμε για μικροδιαφορες των 100-200 χιλιαδων ! δεν το βρισκω ικανο ποσο ωστε να αποτελει δεικτη του ποιος υπερισχυει παικτικα στις λεπτομερειες

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:56 am

Έκανα μια σκέψη όπως έγραφα το προηγούμενο ρόστερ.
Αν το μπάτζετ πάει στα 6-7 αλλά κρατήσουμε Καλάθη δίνοντας του γύρω στο 1,8 αλλά με μπάτζετ στα 6-7 μύρια* δηλαδή Καλάθης μαζί με Παπαπέτρου,Παπαγιάννη, Παππά,Μήτογλου πάρουν γύρω στα 4 μύρια πως θα φτιάχνατε το υπόλοιπο ρόστερ;

Στο θέμα Παπαπέτρου, καλύτερο 3αρι της Ευρωλίγκας σίγουρα δεν είναι. Για το αν είναι στους τοπ θέλω να δω την ερχόμενη σεζόν για να κρίνω.
Στην άμυνα είναι καλός(ειδικά κοντά στη ρακέτα, απέναντι σε κοντούς στην περιφέρεια έχει θέμα στα πλάγια βήματα) χωρίς να είναι ο παίκτης που θα μπει στη συζήτηση για αμυντικός της χρονιάς.
Είναι εξαιρετικός ριμπάουντερ για την θέση του.
Είχε σχεδόν 11 πόντους μέσο όρο αλλά σχεδόν όλοι ήταν από δημιουργία άλλων, δύσκολα δημιουργεί καταστάσεις μόνος του και θέλω να δω τι θα κάνει σε μια ομάδα χωρίς τον καλύτερο πασέρ της Ευρώπης.
Διατηρώ και μια επιφύλαξη για το σουτ του.
Ξεκίνησε την χρονιά με 0/8,μετά έκανε ένα διάστημα που σούταρε σαν τον Ντατόμε και πήγε το ποσοστό πάνω από 40% τρίποντο και κατά τη διάρκεια της υπόλοιπης χρονιάς έπεφτε.
Στην διακοπή ήταν στο στο 36,7%. Είναι streaky σουτέρ και δεν είμαι σίγουρος αν όντως βελτίωσε το ποσοστό του ή παραμένει στο 34-35% που είναι το ποσοστό καριέρας του.

Το λέω γιατί αν την επόμενη είναι με 8-9 πόντους,γύρω στα 4 ριμπάουντ και 34-35% τρίποντο σε 28 λεπτά χωρίς να παίζει την άμυνα του Draymond Green είναι απλά ένας πολύ καλός ρολίστας


*Θα μπορούσε να γίνει,αν με όσα έχουν ακουστεί πέσει τόσο το μπάτζετ αλλά μείνει ο Καλάθης ο ΔΓ θα ακούσει κι ευχαριστώ ενώ κι ο Καλάθης αν δεν βρει σε Ισπανία-Ιταλία αυτό που θέλει ίσως δεν θέλει με οικογένεια πλέον να πάει Ρωσία

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:10 am

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 9:41 am
basket72 επετρεψε μου να εχω μια διαφορετικη εικονα των πραγματων.
δεν ειναι ο Γκιεντραιτις καλυτερος του Παπαπετρου συνολικα ! εγω οπως ειπα και χθες κραταω δηλωση του Πεσιτς οτι ο Παπαπετρου ειναι το καλυτερο 3ρι στην ευρωπη αυτη την στιγμη !
(προφανως με τον Κλαιμπερν εκτος δρασης!γιατι τοτε το ειπε..)
Θα κρατήσεις και τη δήλωση Πέσιτς ότι ο Γουίλ Τόμας είναι το καλύτερο 4αρι : Αμφότερες έγιναν αμέσως πριν τα ματς της ομάδας του Πέσιτς απέναντι σε Τόμας και Παπαπέτρου.
Κατά τ' άλλα, μια ματιά και στα στατιστικά, τη σταθερότητα αλλά και το εν γένει παιχνίδι του Γκεντράιτις θα σε πείσει. Αν, όχι εδώ είμαστε και θα δεις τις τιμές τους στο παζάρι. Σύντομα. :smile:
Να έχεις διαφορετική εικόνα, εννοείται. Και να στηρίζεις τους αγαπημένους σου παίκτες και την ομάδα σου. Εύλογο θα το έλεγα. Σχετικά με τον Πέσιτς και τις δηλώσεις του, όμως θα χρειαστεί να αναθεωρήσεις. Είναι στα όρια του γραφικού. Δεν ξέρω αν έχεις προλάβει τον "ξανθό" Ιωαννίδη. Κάτι τέτοιο ο πατέρας Πέσιτς. :P

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:20 am

ο παπαπετρου δεν ειναι το κορυφαιο 3αρι της διοργανωσης σιγουρα. αλλα ειναι στα καλυτερα. η θεση 3 ειναι η θεση που το επιπεδο της ειναι πραγματικα πολυ μικρο σε σχεση με τις αλλες θεσεις. καμια απο τις μεγαλες ομαδες δεν εχει καποιον παικταρα εκει πλην κλαιμπερν που τραυματιστηκε, για αυτο μπαινει στη συζητηση και ο παπι για τους καλυτερους στην θεση του.

αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να ειναι, παρολο που εχει βελτιωθει παρα πολυ!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:33 am

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 10:20 am
ο παπαπετρου δεν ειναι το κορυφαιο 3αρι της διοργανωσης σιγουρα. αλλα ειναι στα καλυτερα. η θεση 3 ειναι η θεση που το επιπεδο της ειναι πραγματικα πολυ μικρο σε σχεση με τις αλλες θεσεις. καμια απο τις μεγαλες ομαδες δεν εχει καποιον παικταρα εκει πλην κλαιμπερν που τραυματιστηκε, για αυτο μπαινει στη συζητηση και ο παπι για τους καλυτερους στην θεση του.

αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να ειναι, παρολο που εχει βελτιωθει παρα πολυ!
Έτσι ακριβώς όπως το θέτεις είναι. Συν τις παραμέτρους που έθεσε κι ο Pan24. Το δίχως άλλο, θα έμπαινε με μεγάλες αξιώσεις για το βραβείο του πιο βελτιωμένου παίκτη για φέτος. Με Γιόβιτς νομίζω, ως αντίπαλο στην κατηγορία αυτή, ενδεχομένως και Λούσιτς;
Πολύ βελτιωμένοι ήταν κι οι Σίνγκλετον κι Τζείμς αλλά οκ μιλάμε για άλλο επίπεδο....

Edit: Pan24, ο Χέρμανσον μένει ελεύθερος το καλοκαίρι.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τρί Μάιος 19, 2020 10:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:37 am

pan24 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 9:56 am
Έκανα μια σκέψη όπως έγραφα το προηγούμενο ρόστερ.
Αν το μπάτζετ πάει στα 6-7 αλλά κρατήσουμε Καλάθη δίνοντας του γύρω στο 1,8 αλλά με μπάτζετ στα 6-7 μύρια* δηλαδή Καλάθης μαζί με Παπαπέτρου,Παπαγιάννη, Παππά,Μήτογλου πάρουν γύρω στα 4 μύρια πως θα φτιάχνατε το υπόλοιπο ρόστερ;

Στο θέμα Παπαπέτρου, καλύτερο 3αρι της Ευρωλίγκας σίγουρα δεν είναι. Για το αν είναι στους τοπ θέλω να δω την ερχόμενη σεζόν για να κρίνω.
Στην άμυνα είναι καλός(ειδικά κοντά στη ρακέτα, απέναντι σε κοντούς στην περιφέρεια έχει θέμα στα πλάγια βήματα) χωρίς να είναι ο παίκτης που θα μπει στη συζήτηση για αμυντικός της χρονιάς.
Είναι εξαιρετικός ριμπάουντερ για την θέση του.
Είχε σχεδόν 11 πόντους μέσο όρο αλλά σχεδόν όλοι ήταν από δημιουργία άλλων, δύσκολα δημιουργεί καταστάσεις μόνος του και θέλω να δω τι θα κάνει σε μια ομάδα χωρίς τον καλύτερο πασέρ της Ευρώπης.
Διατηρώ και μια επιφύλαξη για το σουτ του.
Ξεκίνησε την χρονιά με 0/8,μετά έκανε ένα διάστημα που σούταρε σαν τον Ντατόμε και πήγε το ποσοστό πάνω από 40% τρίποντο και κατά τη διάρκεια της υπόλοιπης χρονιάς έπεφτε.
Στην διακοπή ήταν στο στο 36,7%. Είναι streaky σουτέρ και δεν είμαι σίγουρος αν όντως βελτίωσε το ποσοστό του ή παραμένει στο 34-35% που είναι το ποσοστό καριέρας του.

Το λέω γιατί αν την επόμενη είναι με 8-9 πόντους,γύρω στα 4 ριμπάουντ και 34-35% τρίποντο σε 28 λεπτά χωρίς να παίζει την άμυνα του Draymond Green είναι απλά ένας πολύ καλός ρολίστας


*Θα μπορούσε να γίνει,αν με όσα έχουν ακουστεί πέσει τόσο το μπάτζετ αλλά μείνει ο Καλάθης ο ΔΓ θα ακούσει κι ευχαριστώ ενώ κι ο Καλάθης αν δεν βρει σε Ισπανία-Ιταλία αυτό που θέλει ίσως δεν θέλει με οικογένεια πλέον να πάει Ρωσία


Κοιτα , προσωπικα θεωρω ότι το μπατζετ μας δεν θα αγγιζει τα 7 εκατ φετος , για αυτό σε ότι ροστερ φτιαχνω σκέφτομαι πρωτα να μην ξεπερναει τα 6,5μυρια πχ , ισως να μην πρεπει να ξεπερναει και τα 6..

Πχ ανεβασα ένα ροστερ χθες(νομιζω) με

Χενρυ,Κομπς (ξερω ότι ανανεωσε απλα δεν θελω να γραφω αθλητικος γκαρτ)
Ντορσει,Μποχωριδη
Παπαπέτρου,Χιλ,Κασελακη
Γουτιτιγκτον,Μητογλου
Αγιον,Εβανς,Παπαγιαννης

Ένα ροστερ κατω από τα 6,5 μυρια κι αν αντικαταστησεις τον εβανς με τον αγαπημενο φυλακοβιο του μπάσκετ72 , τον ρασον τομας , τοτε θα παει και κατω απτα 6 μυρια το συγκεκριμενο ροστερ , με κανεναν παικτη ακομα και με εβανς μεσα να μην ξεπερναει τα 900χιλ. Τωρα αν εχεις Νικ στο ροστερ είναι πολύ κριμα να μην του βαλεις αλλον έναν παιχτη του μυριου διπλα του μπας και γινουν πραγματα.. Ροστερ με νικ λοιπον


Καλαθης , Κομπς , Καλαιτζακης
Κουρικ , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Χιλ
Τασον Τομας(άλλος τομας αυτος) , Μητογλου , Αιζαια Χικς
Χάμιλτον , Παπαγιάννης

Αυτό το υπολογιζω ελαχιστα πανω από 6,5 εκ πχ , αν βαλεις και τον φοστερ στα γκαρντ παει τζαστ στα 7 μυρια. Βεβαια γινεται και να υπαρξει φθηνοτερο 2αρι απτον κουρικ (που θα ταν ο τελειος παιχτης διπλα στον νικ) αλλα και οι λοιντ,ντορσει κλπ που είναι κατω του μυριου δεν θα έβλαπταν.


*για οσους δεν ξερουν τον Χικς :




0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:40 am

φιλε basket72
δεν το ειχα διαβασει αυτο για Γουιλ Τομας !αν ειπε το καλυτερο 4ρι οκ κατι παιζει στο μυαλο του μαλλον !εκτος αν μιλαει για συγκεκριμενη χρονικη στιγμη καθε φορα και εννοει βαση φορμας (γιατι θυμαμαι ειχε μια περιοδο σουπερ φορμας φετος ο Γουιλ Τομας )
απο εκει και περα να σου ξεκαθαρισω οτι καμια στηριξη σε αγαπημενους παικτες και ομαδα μην περιμενεις ποτε απο μενα ! και γενικα μην κρινεις για να μην κριθεις :P
καθως με την ιδια λογικη μπορω καλλιστα να σου ανταπαντησω εγω πως βαζεις τον Σιλντς πανω απο Παπαπετρου,γιατι αντιπαθεις τον Παπαπετρου, ως Ολυμπιακος ! κι εχουμε ξαναδιαφωνησει ! περα απο την αμυνα και παραγωγικα h2h να παρεις τους 2 παικτες στις τελευταιες σεζον δεν προκυπτει θεωρω οποιαδηποτε τετοια υποψια ,οτι ο Σιλντς ειναι καλυτερος! ! ουτε κατα διανοια

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:47 am

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 10:40 am
φιλε basket72
δεν το ειχα διαβασει αυτο για Γουιλ Τομας !αν ειπε το καλυτερο 4ρι οκ κατι παιζει στο μυαλο του μαλλον !εκτος αν μιλαει για συγκεκριμενη χρονικη στιγμη καθε φορα και εννοει βαση φορμας (γιατι θυμαμαι ειχε μια περιοδο σουπερ φορμας φετος ο Γουιλ Τομας )
απο εκει και περα να σου ξεκαθαρισω οτι καμια στηριξη σε αγαπημενους παικτες και ομαδα μην περιμενεις ποτε απο μενα ! και γενικα μην κρινεις για να μην κριθεις :P
καθως με την ιδια λογικη μπορω καλλιστα να σου ανταπαντησω εγω πως βαζεις τον Σιλντς πανω απο Παπαπετρου,γιατι αντιπαθεις τον Παπαπετρου, ως Ολυμπιακος ! γιατι οπως εχουμε ξαναδιαφωνησει ! περα απο την αμυνα και παραγωγικα h2h να παρεις τους 2 παικτων στην τελευταια 1.5 σεζον δεν προκυπτει θεωρω οποιαδηποτε τετοια υποψια οτι ο Σιλντς ειναι καλυτερος! ! ουτε κατα διανοια
Με λίγη υπομονή (αν έχεις και χρόνο/όρεξη να τσεκάρεις παλιά ποστ, ακόμα καλύτερα) θα δεις ότι εγώ εδώ μέσα δεν τοποθετούμαι ως Ολυμπιακός ή ως μελαχρινός ή ως δεν ξέρω τι άλλο. ;)
Δεν τον αντιπαθώ τον Παπαπέτρου, τουναντίοn μου είναι συμπαθέστατος. Τα έγραφα κόντρα στο ρεύμα όταν έπρεπε. Ακόμα περισσότερο συμπαθώ κι έχω αδυναμία στον Πρίντεζη και στο "αντίπαλο" αντίστοιχο τόπικ, υποστηρίζω ότι δεν είναι τοπ.
Τα τελευταία 2 χρόνια είναι περίπου στα ίδια ο Σιλντς με τον Πάπι. Την χρονιά που έκανε ο Σιλντς σε Ιταλία, δεν την έχει κάνει ποτέ του ο Πάπι. Για να τον δούμε και φέτος χωρίς Καλάθη κι εδώ θα είμαστε- την υγεία μας πρώτα.

* Ο Πέσιτς τα έχει πει αυτά κι όταν προπονούσε την Μπάγερν και τον Ντιλέινι, τα έλεγα κατά κόρον και στην θητεία του στην Μπάρσα, όταν σηκώσανε την κούπα... Απλώς τώρα είναι όλο και πιο γραφικός.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:54 am

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 10:47 am

Τα τελευταία 2 χρόνια είναι περίπου στα ίδια ο Σιλντς με τον Πάπι. Την χρονιά που έκανε ο Σιλντς σε Ιταλία, δεν την έχει κάνει ποτέ του ο Πάπι. Για να τον δούμε και φέτος χωρίς Καλάθη κι εδώ θα είμαστε- την υγεία μας πρώτα.
επιμενω πως δεν ειναι καθολου στα ιδια ! υπερεχει παντου ο Παπαπετρου απο τον Σιλντς!αλλα ας πει και καποιος αλλος πως τα βλεπει !θα το ηθελα !
επισης νομιζω δεν εχει κανενα νοημα να μου λες την χρονια του Σιλντς στην Τρεντο πριν εμφανιστει ευρωλιγκα πριν 3 χρονια ,απο την στιγμη που τους συγκρινουμε με τα πεπραγμενα τους στην αρενα της ευρωλιγκα.
οσο για Πριντεζη ε αλιμονο ρε συ αν τον βαζουν αυτη την στιγμη στο τοπ 5 των 4ριων της ευρωλιγκας ακομα και οι φανατικοι υποστηρικτες του που εχουν υψωσειιτο πανο στο σεφ : Γιωργο Πριντεζη ψυχαρα !
στους κορυφαιους ομως επι πολλα συναπτα ετη !οχι μετα τα 33 του ομως ! ε Παπαπετρου ειναι νεουδι τωρα μπροστα του.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:55 am

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 10:47 am
portokalopita13 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 10:40 am
φιλε basket72
δεν το ειχα διαβασει αυτο για Γουιλ Τομας !αν ειπε το καλυτερο 4ρι οκ κατι παιζει στο μυαλο του μαλλον !εκτος αν μιλαει για συγκεκριμενη χρονικη στιγμη καθε φορα και εννοει βαση φορμας (γιατι θυμαμαι ειχε μια περιοδο σουπερ φορμας φετος ο Γουιλ Τομας )
απο εκει και περα να σου ξεκαθαρισω οτι καμια στηριξη σε αγαπημενους παικτες και ομαδα μην περιμενεις ποτε απο μενα ! και γενικα μην κρινεις για να μην κριθεις :P
καθως με την ιδια λογικη μπορω καλλιστα να σου ανταπαντησω εγω πως βαζεις τον Σιλντς πανω απο Παπαπετρου,γιατι αντιπαθεις τον Παπαπετρου, ως Ολυμπιακος ! γιατι οπως εχουμε ξαναδιαφωνησει ! περα απο την αμυνα και παραγωγικα h2h να παρεις τους 2 παικτων στην τελευταια 1.5 σεζον δεν προκυπτει θεωρω οποιαδηποτε τετοια υποψια οτι ο Σιλντς ειναι καλυτερος! ! ουτε κατα διανοια
Με λίγη υπομονή (αν έχεις και χρόνο/όρεξη να τσεκάρεις παλιά ποστ, ακόμα καλύτερα) θα δεις ότι εγώ εδώ μέσα δεν τοποθετούμαι ως Ολυμπιακός ή ως μελαχρινός ή ως δεν ξέρω τι άλλο. ;)
Δεν τον αντιπαθώ τον Παπαπέτρου, τουναντίο μου είναι συμπαθέστατος. Τα έγραφα κόντρα στο ρεύμα όταν έπρεπε. Ακόμα περισσότερο συμπαθώ κι έχω αδυναμία στον Πρίντεζη και σο αντίστοιχο τόπικ, υποστηρίζω ότι δεν είναι τοπ.
Τα τελευταία 2 χρόνια είναι περίπου στα ίδια ο Σιλντς με τον Πάπι. Την χρονιά που έκανε ο Σιλντς σε Ιταλία, δεν την έχει κάνει ποτέ του ο Πάπι. Για να τον δούμε και φέτος χωρίς Καλάθη κι εδώ θα είμαστε- την υγεία μας πρώτα.
Ενταξει το θεμα είναι σε ποιο επιπεδο βρίσκεσαι όταν κανεις την τοπ χρονια σου , γιατι άλλο γιουρολιγκ κι άλλο οτιδήποτε άλλο. Δηλαδη ο Γκιεντραιτις που εκανε καλη χρονια περσι στο γιουροκαπ δεν αποτελει τοσο κριτήριο , φετος ωστόσο εκανε τρομερη σεζον (αν και σε ομαδα χωρις καθολου αξιώσεις) . Αν με ρωταγες περσι παντως θα ελεγα ότι ο παπαπετρου ουτε που τον κοιταει τον σιλντς , φετος όμως ο ιωαννης ανεβηκε ενώ ο σαβον ψιλοεπεσε. Για μενα ο κλαιμπερν είναι ο τοπ των τοπ κι από εκει και περα θα εβαζα τους λουσιτς και ντεκ , πιο πισω τους παπαπετρου και σιλτνς και ένα τσακ πιο πισω τον γκιετραιτις που μπορει να του ξεπερασει και τους 4 καποια στιγμη. Το θεμα είναι η διάρκεια όμως αλλα και οι ομαδικες επιτυχίες περαν των ατομικων.

Πραγματι παντως είναι αποριας αξιο το ότι ενώ εχουμε τοσους παιχταράδες στην ευρωλιγκα στις θεσεις 1,2,4,5 όπως ο νικ , ο καμαπτσο , ο λαρκιν , ο σβεντ , ο Τζειμς , ο μιροτιτς , ο σεγκελια , ο ταβαρες , ο μιλουτινοφ , ο ντειβις κλπ κλπ , παιχτες που θα επαιζαν ευκολα και στο νβα δηλαδή , στη θεση 3 ειμαστε (με εξαίρεση τον κλαιμπερν) αρκετα πισω.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 11:00 am

Κασπι. Τελεια και παύλα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”