2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 23, 2023 5:06 pm

Το βασικο θεμα που εχει να λυσει για μενα ο Παο(κυριως οι οπαδοι του)ειναι η θεωρια οτι με ενα χ υψηλο μπατζετ ΄΄παμε να τα σαρωσουμε ολα΄΄......αν υποθετικα ο Παναθηναικος εχει του χρονου 20 εκ. μπατζετ και ο Ολυ με 1-2 προσθαφαιρεσεις εχει 12 εκατομμυρια αυτο δεν κανει αυτοματως φαβορι τους πρασινους....παλι θα κυνηγαει ισως με καλυτερες προυποθεσεις.......

Δε χτιζονται ετσι οι ομαδες......οι ομαδες θελουν υπομονη και χτισιμο λιθαρακι-λιθαρακι.....για μενα ο στοχος του Παο του χρονου θα θα επρεπε να ειναι η δημιουργια μια ανταγωνιστικης,υγιους ΟΜΑΔΑΣ κι ας μην κατακτησει κανεναν τιτλο......και μετα με 2-3 πινελιες καθε χρονο να βελτιωνεται και να χτυπαει τιτλους.......δυσκολη εξισωση για τη νοοτροπια του Ελληνα που τα θελει ολα εδω και τωρα.........

0
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 23, 2023 5:21 pm

https://www.sport24.gr/basket/o-kris-tz ... 82549.html

ειχε ακουστει και αυτο το ονομα εδω...

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Μαρ 23, 2023 5:22 pm

golitog7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 12:12 pm
Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής: τι άλλαξε φέτος και θα δώσει περισσότερα λεφτά; Εννοώ γιατί και που τα βρήκε; Κέρδισε το Λόττο ας πούμε ο φεγγαρόφωτος; Ανακοίνωσε κάποια καινουρια χορηγία; Τα πήρε που το σερί έφτασε στο 12 ενώ μέχρι το 7-8-9 ξέρω γω ήταν οκ; Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με το μπατζετ του ΠΑΟ, ας φτάσει και τα 300 μυρια. Εκείνο που με εκνευρίζει είναι το σανο. Δεν μπορείς απλά να βγαίνεις και να λες μια παπατζα του τύπου το χρόνου θα γίνει μακελειό έτσι χωρίς στοιχεία και επιχειρήματα και ο κόσμος να σε παίρνει στα σοβαρά. Το ίδιο γίνεται και στην πολιτική. Τσαμπουνάνε ότι τους κατεβάσει η γκλαβα και από κάτω δεν αναρωτιέται κανείς πως και γιατι.
ειναι πολυ απλο
αλλαξε οτι ο οσφπ ειναι στην α1 και παιρνει το πρωταθλημα με σκουπα οποτε του κανουν καζουρα οι ολυμπιακοι και αυτο ειναι κατι που δεν το αντεχει ο εγωισμος του
οσο επαιρνε ο παο πρωταθλημα χωρις τον οσφπ στην α1 δεν τον ενδιεφερε αν ειμαστε τελευταιοι στην ευρωλιγκα δεν θα εμπαινε ο οπαδος της ρεαλ να τον βρισει στα σοσιαλ

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Μαρ 23, 2023 5:26 pm

tarp7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 12:43 pm
j-kidd13 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 12:04 pm


+2 εκατομμυρια αυξηση δεν νομιζω οτι αρκουν για να μετουσιωσουν σε πραξη οσα λεγονται.
Με +2 εκκατομύρια με ένα στοιχειώδης προγραμματσμό μια χαρά ομάδα φτιάχνετε και ομάδα που θα διεκδικεί 8άδα, για του χρόνου και φέτος δεν έδωσε λίγα αλλά η δόμηση της ομάδας ήταν η φάση όποιος έχει πάιξει καλά απέναντι στον ολυμπιακό
η ωρα του προγραμματισμου εχει περασει
τωρα θελει να πεσει χρημα για να αρχισει να παιρνει τιτλους η ομαδα
αν παμε παλι με εξελιξεις νεων παιχτων σπαρτιατοποιηση ελληνοποιηση και τετοια παπατζιλικα παλι ατιτλοι θα μεινουμε

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 23, 2023 5:52 pm

assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 5:06 pm
Δε χτιζονται ετσι οι ομαδες......οι ομαδες θελουν υπομονη και χτισιμο λιθαρακι-λιθαρακι.....για μενα ο στοχος του Παο του χρονου θα θα επρεπε να ειναι η δημιουργια μια ανταγωνιστικης,υγιους ΟΜΑΔΑΣ κι ας μην κατακτησει κανεναν τιτλο......και μετα με 2-3 πινελιες καθε χρονο να βελτιωνεται και να χτυπαει τιτλους.......δυσκολη εξισωση για τη νοοτροπια του Ελληνα που τα θελει ολα εδω και τωρα.........
ο άλλος έχει παραγγείλει κομμάτι από το Νίνο, κάνει 3 ΤΣΟ και ΛΟ ποστ τη μέρα και απ' ότι φαίνεται μιλάει και με παίκτες/μάνατζερς χωρίς να έχει συμφωνήσει με προπονητή.

ο στόχος του ΠΑΟ του χρόνου θα είναι ο ίδιος με φέτος : άμεσα αποτελέσματα, να νικήσει τον Ολυμπιακό για να κάνει την καυλάντα του ο παρορμητικός με τους Αφούς και αν δε γίνουν αυτά άρθρα για τον καλό Πρόεδρο που βάζει άπειρα λεφτά και τον κακό Μπετσίροβιτς και την άθλια στελέχωση που έκανε, μετά η μπάλα θα πάρει και τον προπονητή, στο ενδιάμεσο θα έρθει και κάνας παίκτης που κανείς δε ζήτησε και η ζωή συνεχίζεται.

το έχω ξαναπεί, όσο δεν αλλάζει μυαλά ο ιδιοκτήτης μόνο από σπόντα θα φτιάξει καλή ομάδα ο ΠΑΟ και απ' ότι φαίνεται όχι μόνο δεν αλλάζει αλλά γίνεται συνεχώς χειρότερος.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 23, 2023 7:34 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 3:15 pm
pan24 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 10:38 am

Μπορεί και να πάει 8αδα αλλά φαβορί δεν θα είναι. Κανείς όταν ξεκίναγε η σεζόν δεν υπολόγιζε να μπει η Μπασκόνια. Άλλοι έχουν πάει και final 4 με χειρότερο ρόστερ αλλά δεν είναι ο κανόνας

Ας πούμε το συγκεκριμένο έχει την υπόθεση ότι ο Γουίλις θα αποδώσει σε επίπεδο Ευρωλίγκας, ο Μπέικον με νέο προπονητή θα παίζει ομαδικά στην επίθεση και θα προσπαθεί και στην άμυνα, ότι ο Γκριγκόνις θα θυμίζει τον παλιό Γκριγκόνις και ότι ο προπονητής θα βρει έναν τρόπο μια 5αδα με 3 εκ των Βιλντόζα, Μπέικον, Γκριγκόνις, Τόμας να μην είναι πίσω σουρωτήρι.
Αν γίνουν αυτά,αυτό το ρόστερ μπαίνει 8αδα.

Το οποίο δεν είναι κακό να έχεις μια ομάδα που υπό προυποθέσεις είναι 8αδας, εξαρτάται ποιο είναι το μπάτζετ.
Ο Λεσόρτ πάντως πιστεύω δύσκολα να έρθει. Θεωρώ αν αφήσει την Παρτίζαν και τον Ζοτς θα είναι για μια από τις τοπ που μπορούν να του δώσουν ότι ζητήσει και να είναι φαβορί για κούπα, όχι για μια ομάδα που θα ξεκινάει από χειρότερη αφετηρία σε σχέση με την τωρινή του ομάδα.



Ελπίζω να μην γίνονται αυτά χωρίς να έχει κλείσει προπονητής...
Δηλαδή τι ροστερ θα ήθελες εσυ σε αντίστοιχο μπατζετ με αυτο που αναφέρω?
Μια χαρά είναι το ρόστερ για αυτό το μπάτζετ, ίσως και καλύτερο από το ρεαλιστικό.
Το point μου είναι ότι με αυτό το μπάτζετ δεν θα είμαστε φαβορί για την 8αδα,θα είμαστε μια ομάδα που μαζί με 5-6 άλλους θα παλεύει για τις τελευταίες θέσεις στην 8αδα.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 23, 2023 9:24 pm

Κατα τη γνώμη μου πάντως ο Βιλντοζα δεν ειναι ο ασος που έχει ανάγκη ένας ΠΑΟ με Γκριγκονις και Τομας στα φτερά και πόσο μάλλον όταν για μπακαπ ασος υπάρχει ο Λι που ειναι επίσης scoring first. Νομίζω δυο ιδανικές λύσεις υπάρχουν για την ομαδα κι αυτοί είναι είτε ο Καμπατσο, είτε ο Νταριους Τομπσον, παιχτες δηλαδή που σου δίνουν αμυνα και δημιουργία. Οποιοσδήποτε άλλος θα ειναι σιγουρα λιγότερο ταιριαστός.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Μαρ 24, 2023 5:02 am

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 9:24 pm
Κατα τη γνώμη μου πάντως ο Βιλντοζα δεν ειναι ο ασος που έχει ανάγκη ένας ΠΑΟ με Γκριγκονις και Τομας στα φτερά και πόσο μάλλον όταν για μπακαπ ασος υπάρχει ο Λι που ειναι επίσης scoring first. Νομίζω δυο ιδανικές λύσεις υπάρχουν για την ομαδα κι αυτοί είναι είτε ο Καμπατσο, είτε ο Νταριους Τομπσον, παιχτες δηλαδή που σου δίνουν αμυνα και δημιουργία. Οποιοσδήποτε άλλος θα ειναι σιγουρα λιγότερο ταιριαστός.
γκριγκονις και τομας και θα ειναι στα φτερα αλλα δεν ξερω ποιανου αεροπλανου οταν θα φευγουν :mrgreen:

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 24, 2023 7:36 am

Ο Βιλντόζα και ο Καμπάτσο πάντως, συμβόλαια μέχρι τέλος του 2023-2024 υπέγραψαν με τον Ερυθρό Αστέρα αρα κανονικά ελεύθεροι δεν θα είναι.
https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... uroleague/
https://www.sport-fm.gr/article/basket/ ... za/4331194

Πιθανώς να μείνουν ελεύθεροι αν ο Ερυθρός Αστέρας δεν θα έχει να τους πληρώσει ή αν δεν τους θέλει ο προπονητής, σίγουρα θα μείνουν ελεύθεροι αν ο Ερυθρός Αστέρας δεν παίζει Ευρωλίγκα του χρόνου* αλλά σίγουρα με τα τωρινά δεδομένα ελεύθεροι το καλοκαίρι δεν θα είναι.
Και ο ίδιος ο Βιλντόζα λέει ότι και αυτός και ο Καμπάτσο έχουν συμβόλαιο για τη νέα χρονιά(https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... na-zvezda/)
Οπότε δεν ξέρω πως προκύπτουν οι "πληροφορίες" ότι είναι κλεισμένοι.
Ότι μπορεί να ρωτήσαμε για το κασέ τους και το στάτους ναι οκ.
Αλλά κατά τα λοιπά είναι σαν να βγαίνει ότι μια ομάδα συμφώνησε με τον Μπέικον για τη νέα χρονιά.

Γενικά συμφωνώ ότι ο Βιλντόζα δεν ταιριάζει αν μείνουν Γκριγκόνις, Μπέικον, Τόμας αλλά δε νομίζω ότι θα μείνουν και οι 3. 1, άντε 2 από αυτούς βλέπω να μένουν.

*Αν η Παρτίζαν μπει πλει οφ, ο Ερυθρός Αστέρας σίγουρα θα παίζει Ευρωλίγκα του χρόνου. Οι ομάδες που μπαίνουν 8αδα εξασφαλίζουν αυτόματα συμμετοχή και την επόμενη χρονιά, και η αδριατική λίγκα δίνει μια θέση. Δηλαδή αν η Παρτίζαν μπει 8αδα και να πάρει το πρωτάθλημα, η θέση πάει στον δεύτερο που είναι ο Ερυθρός.

0
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 466
Δημοσιεύσεις: 975
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 24, 2023 7:51 am

pan24 έγραψε:
Παρ Μαρ 24, 2023 7:36 am
Ο Βιλντόζα και ο Καμπάτσο πάντως, συμβόλαια μέχρι τέλος του 2023-2024 υπέγραψαν με τον Ερυθρό Αστέρα αρα κανονικά ελεύθεροι δεν θα είναι.
https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... uroleague/
https://www.sport-fm.gr/article/basket/ ... za/4331194

Πιθανώς να μείνουν ελεύθεροι αν ο Ερυθρός Αστέρας δεν θα έχει να τους πληρώσει ή αν δεν τους θέλει ο προπονητής, σίγουρα θα μείνουν ελεύθεροι αν ο Ερυθρός Αστέρας δεν παίζει Ευρωλίγκα του χρόνου* αλλά σίγουρα με τα τωρινά δεδομένα ελεύθεροι το καλοκαίρι δεν θα είναι.
Και ο ίδιος ο Βιλντόζα λέει ότι και αυτός και ο Καμπάτσο έχουν συμβόλαιο για τη νέα χρονιά(https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... na-zvezda/)
Οπότε δεν ξέρω πως προκύπτουν οι "πληροφορίες" ότι είναι κλεισμένοι.
Ότι μπορεί να ρωτήσαμε για το κασέ τους και το στάτους ναι οκ.
Αλλά κατά τα λοιπά είναι σαν να βγαίνει ότι μια ομάδα συμφώνησε με τον Μπέικον για τη νέα χρονιά.

Γενικά συμφωνώ ότι ο Βιλντόζα δεν ταιριάζει αν μείνουν Γκριγκόνις, Μπέικον, Τόμας αλλά δε νομίζω ότι θα μείνουν και οι 3. 1, άντε 2 από αυτούς βλέπω να μένουν.

*Αν η Παρτίζαν μπει πλει οφ, ο Ερυθρός Αστέρας σίγουρα θα παίζει Ευρωλίγκα του χρόνου. Οι ομάδες που μπαίνουν 8αδα εξασφαλίζουν αυτόματα συμμετοχή και την επόμενη χρονιά, και η αδριατική λίγκα δίνει μια θέση. Δηλαδή αν η Παρτίζαν μπει 8αδα και να πάρει το πρωτάθλημα, η θέση πάει στον δεύτερο που είναι ο Ερυθρός.
O Βιλντοζα σύμφωνα με τους κυβερνητικούς εκπροσώπους έχει ένα μικρό buyout ,αρκετά μικρότερο του Grigonis οπότε αν συμφωνήσει με άλλη ομάδα ο ερυθρός δεν μπορεί να κάνει κάτι

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Μαρ 24, 2023 8:55 am

pan24 έγραψε:
Παρ Μαρ 24, 2023 7:36 am
Ο Βιλντόζα και ο Καμπάτσο πάντως, συμβόλαια μέχρι τέλος του 2023-2024 υπέγραψαν με τον Ερυθρό Αστέρα αρα κανονικά ελεύθεροι δεν θα είναι.
https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... uroleague/
https://www.sport-fm.gr/article/basket/ ... za/4331194

Πιθανώς να μείνουν ελεύθεροι αν ο Ερυθρός Αστέρας δεν θα έχει να τους πληρώσει ή αν δεν τους θέλει ο προπονητής, σίγουρα θα μείνουν ελεύθεροι αν ο Ερυθρός Αστέρας δεν παίζει Ευρωλίγκα του χρόνου* αλλά σίγουρα με τα τωρινά δεδομένα ελεύθεροι το καλοκαίρι δεν θα είναι.
Και ο ίδιος ο Βιλντόζα λέει ότι και αυτός και ο Καμπάτσο έχουν συμβόλαιο για τη νέα χρονιά(https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... na-zvezda/)
Οπότε δεν ξέρω πως προκύπτουν οι "πληροφορίες" ότι είναι κλεισμένοι.
Ότι μπορεί να ρωτήσαμε για το κασέ τους και το στάτους ναι οκ.
Αλλά κατά τα λοιπά είναι σαν να βγαίνει ότι μια ομάδα συμφώνησε με τον Μπέικον για τη νέα χρονιά.

Γενικά συμφωνώ ότι ο Βιλντόζα δεν ταιριάζει αν μείνουν Γκριγκόνις, Μπέικον, Τόμας αλλά δε νομίζω ότι θα μείνουν και οι 3. 1, άντε 2 από αυτούς βλέπω να μένουν.

*Αν η Παρτίζαν μπει πλει οφ, ο Ερυθρός Αστέρας σίγουρα θα παίζει Ευρωλίγκα του χρόνου. Οι ομάδες που μπαίνουν 8αδα εξασφαλίζουν αυτόματα συμμετοχή και την επόμενη χρονιά, και η αδριατική λίγκα δίνει μια θέση. Δηλαδή αν η Παρτίζαν μπει 8αδα και να πάρει το πρωτάθλημα, η θέση πάει στον δεύτερο που είναι ο Ερυθρός.
Το μπατζετ θα εκτιναχτει τοσο πολυ που αυτα τα αστεια μπαι αουτ η το να παρουμε παιχτες απο τον ερυθρο αστερα δεν θα εχουν καμια σημασια

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 24, 2023 9:10 am

ο καμπατσο πρεπει ναρθει πρωτα η τεσπα ενας ασσος με αμυνα δημιουργια κ μετα σκορ κ στη συνεχεια τα υπολοιπα!

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 24, 2023 10:29 am

Συζητησεις για παικτες Μαρτη μηνα χωρις να εχει κλεισει προπονητης ειναι τουλαχιστον αστειο και δειχνει πληρη ασοβαροτητα. Ειναι ενα επικοινωνιακο τρυκ για να μειωθουν οι αντιδρασεις απο την διαφαινομενη σκουπα στο πρωταθλημα.

ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ εχουν κλεισει προπονητη οι συζητησεις πρεπει να γινονται χωρις να μαθαινει κανεις τιποτα. Να μαθαινονται μονο οι ανακοινωσεις.

Αν δεν εχει κλεισει ακομα προπονητης και γινονται επισημες συζητησεις με παικτες και οχι διερευνησεις μιλαμε για καταστασεις καφενειακου επιπεδου.

Γενικα στην ζωη μου εχω μαθει οτι οι πραξεις μετρανε και οχι τα λογια. Οτι και να λες οι πραξεις σε καθοριζουν

3
3 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Μαρ 24, 2023 11:07 am

Γουολντεν ή Γκος-----Λι---Μωραιτης
Κουριτς---ΜητρουΛονγκ
Μπεικον---Ρογκα
Σμιτς---Μαντζουκας----Αγρα
Κεβαριους----Παπα

+ ενας Καλαιτζακης
+ 7ος ξενος οπου κρινει ο προπονητης(ισως ενα 3αρο4αρι Γουεμπ;;;;;)

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Μαρ 24, 2023 11:29 am

Οι πράσινοι αναζητούν τον επόμενο προπονητή τους και ο Τούρκος βρίσκεται στο κάδρο, όπως αναφέρθηκε στην εκπομπή Magic Euroleague της ιστοσελίδας sdna.gr.

Τη στιγμή που το όνομα του Πάμπλο Λάσο είναι πάντα ψηλά στη λίστα, ενώ ακούγεται και αυτό του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, φαίνεται ότι και ο Αταμάν βρίσκεται στο προσκήνιο. Ο τεχνικός της Εφές αρέσει στην ιδιοκτησία και η περίπτωσή του συγκεντρώνει πιθανότητες για την επόμενη μέρα στον «εξάστερο».

Τα πάντα για την τεχνική ηγεσία θα ξεκαθαρίσουν και θα οριστικοποιηθούν μετά τους τελικούς της basket league, όταν και θα χτιστεί ο νέος Παναθηναϊκός.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”