2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 7:50 pm

EXASFAIROS13 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 7:02 pm
Εγώ πάντως δεν βλέπω πουθενά το 1+1 του Λι.Παντου διετές το βρίσκω.Επισης και του χρόνου Γκριγκονις και 7 Έλληνες (Καλαιτζακηδες,Μαντζουκας,Σαμοντουροφ,Αβδαλας,Χουγκαζ,Αγραβανης)
Χουγκαζ, Αβδαλας, Σαμοντουροφ δανεικοί σε βαλκανικές ομάδες ή Λιθυανια ή Ισπανία.

https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... paris-lee/

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 30, 2023 6:42 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 3:47 pm
tarp7 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 10:05 am
Δεν νομίζω ότι έχει νόημα η κουβέντα για το καλάθη. Το βασικότερο είναι ότι ο παναθηναϊκός δεν χρειάζετε τον Καλάθη. Ο καλάθης το πολύ για 2ος πλευ μέικερ θα είναι για του χρόνου στα 35 του, έχετε όμως 2ο το Λι, που για μένα είναι καλός. Ο Καμπάτσο νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείτε να κάνετε το καλοκαίρι για βασικό, υπάρχουν κι άλλες επιλογές βέβαια.
Δεν ξέρω αν η απόδοση του Καλάθη πέσει πολύ του χρόνου πάντως φέτος είναι ο βασικός πλέι μέικερ της Φενέρ, 2ος σε χρόνο συμμετοχής, 1ος σε ασσίστ και 4ος σε pir. Δεν ξέρω από που προκύπτει ότι θεωρητικά αν έρθει θα έρθει για 2ος πλέι μέικερ. Σαφώς ο Καμπάτσο είναι καλύτερη επιλογή αλλά όχι ότι υπάρχει και πλειάδα παικτών στην Ευρωλίγκα που είναι καλύτεροι του Καλάθη στον άσσο και είναι πιθανόν να έρθουν


0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 30, 2023 7:10 am

tarp7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 6:42 am
Conan1982 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 3:47 pm


Δεν ξέρω αν η απόδοση του Καλάθη πέσει πολύ του χρόνου πάντως φέτος είναι ο βασικός πλέι μέικερ της Φενέρ, 2ος σε χρόνο συμμετοχής, 1ος σε ασσίστ και 4ος σε pir. Δεν ξέρω από που προκύπτει ότι θεωρητικά αν έρθει θα έρθει για 2ος πλέι μέικερ. Σαφώς ο Καμπάτσο είναι καλύτερη επιλογή αλλά όχι ότι υπάρχει και πλειάδα παικτών στην Ευρωλίγκα που είναι καλύτεροι του Καλάθη στον άσσο και είναι πιθανόν να έρθουν
Δεν ξέρω τι αποδεικνύει το ποσοστό στις βολές που εστιάζετε. Το ξέρουμε για το σουτ του Καλάθη όλα αυτά τα χρόνια, το ότι φέτος έχει πέσει στις βολές από το 50% στο 31% δεν σημαίνει ότι έγινε χειρότερος σουτέρ απ' ότι ήδη ήταν λόγο της ηλικίας του. Απλώς στατιστικά επειδή οι βολές είναι λίγες υπάρχει μεγαλύτερη διακύμανση.
Το ανησυχητικό γεγονός στην περίπτωση μας δεν είναι το ποσοστό, είναι ο αριθμός των βολών που τα τελευταία 3 χρόνια είναι σε πτώση και δείχνει ότι ο παίκτης πηγαίνει όλο και λιγότερο προς το καλάθι για να κερδίσει επαφές.
Δεν ισχυρίζομαι πάντως ότι η απόδοση του Καλάθη δεν έχει πέσει καθώς μεγαλώνει, αν αυτό άφησα να εννοηθεί λάθος μου, λέω όμως ότι ακόμα κι έτσι είναι βασικός οργανωτής της Φενέρ και δεν το βρίσκω λογικό να πάει στον Παναθηναϊκό για να είναι back up κάποιου άλου.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 30, 2023 7:13 am

brandon_roy έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 5:36 pm
Αν θες να λογίζεσαι σοβαρή ομάδα, κανένας παίκτης δεν θα πρέπει να είναι σίγουρος για του χρόνου αν δεν εισηγηθεί ο προπονητής. Γι'αυτό το ιδανικό θα ήταν να κλείσει πολύ πριν την αρχή της μεταγραφικής περιόδου ή λήξουν οι όποιες οψιόν ανανέωσης έχουμε. Βέβαια θα είναι δύσκολο να διώξεις αυτούς με υψηλά κλειστά συμβόλαια και να μη τους θέλει ο κοουτς (νομίζω Λι και Γκριγκόνις μόνο?), αλλά ας προσέχαμε.
Ισχύει αυτό με τον προπονητή αλλά αυτό μπορεί να γίνει μόνο αν ο προπονητής που θα έρθει είναι τώρα χωρίς ομάδα καθώς όλα τα πρωταθλήματα τελειώνουν γύρω στον Ιούνιο.
Δεν υπάρχει περίπτωση και να έχει συμφωνήσει προπονητής από τώρα για το καλοκαίρι, ενω η ομάδα του παίζει σημαντικά παιχνίδια αυτός να κάνει επαφές και να σχεδιάζει το ρόστερ της νεας ομάδας του για την επόμενη χρονιά.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 30, 2023 8:09 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 7:10 am
tarp7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 6:42 am

Δεν ξέρω τι αποδεικνύει το ποσοστό στις βολές που εστιάζετε. Το ξέρουμε για το σουτ του Καλάθη όλα αυτά τα χρόνια, το ότι φέτος έχει πέσει στις βολές από το 50% στο 31% δεν σημαίνει ότι έγινε χειρότερος σουτέρ απ' ότι ήδη ήταν λόγο της ηλικίας του. Απλώς στατιστικά επειδή οι βολές είναι λίγες υπάρχει μεγαλύτερη διακύμανση.
Το ανησυχητικό γεγονός στην περίπτωση μας δεν είναι το ποσοστό, είναι ο αριθμός των βολών που τα τελευταία 3 χρόνια είναι σε πτώση και δείχνει ότι ο παίκτης πηγαίνει όλο και λιγότερο προς το καλάθι για να κερδίσει επαφές.
Δεν ισχυρίζομαι πάντως ότι η απόδοση του Καλάθη δεν έχει πέσει καθώς μεγαλώνει, αν αυτό άφησα να εννοηθεί λάθος μου, λέω όμως ότι ακόμα κι έτσι είναι βασικός οργανωτής της Φενέρ και δεν το βρίσκω λογικό να πάει στον Παναθηναϊκό για να είναι back up κάποιου άλου.
μα ειναι βασικος οργανωτης στη Φενερ γιατι ο Ιτουδης φροντισε να μην παρει αλλον........ουτε Λουτζη δεν εχει απο πισω του.........

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 30, 2023 8:21 am

assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 8:09 am
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 7:10 am


Δεν ξέρω τι αποδεικνύει το ποσοστό στις βολές που εστιάζετε. Το ξέρουμε για το σουτ του Καλάθη όλα αυτά τα χρόνια, το ότι φέτος έχει πέσει στις βολές από το 50% στο 31% δεν σημαίνει ότι έγινε χειρότερος σουτέρ απ' ότι ήδη ήταν λόγο της ηλικίας του. Απλώς στατιστικά επειδή οι βολές είναι λίγες υπάρχει μεγαλύτερη διακύμανση.
Το ανησυχητικό γεγονός στην περίπτωση μας δεν είναι το ποσοστό, είναι ο αριθμός των βολών που τα τελευταία 3 χρόνια είναι σε πτώση και δείχνει ότι ο παίκτης πηγαίνει όλο και λιγότερο προς το καλάθι για να κερδίσει επαφές.
Δεν ισχυρίζομαι πάντως ότι η απόδοση του Καλάθη δεν έχει πέσει καθώς μεγαλώνει, αν αυτό άφησα να εννοηθεί λάθος μου, λέω όμως ότι ακόμα κι έτσι είναι βασικός οργανωτής της Φενέρ και δεν το βρίσκω λογικό να πάει στον Παναθηναϊκό για να είναι back up κάποιου άλου.
μα ειναι βασικος οργανωτης στη Φενερ γιατι ο Ιτουδης φροντισε να μην παρει αλλον........ουτε Λουτζη δεν εχει απο πισω του.........
Έχει τον Edwards που βέβαια είναι combo guard.
Αν δεν τον ικανοποιούσε μπορούσε να πάρει άσσο.
Προτίμησε όμως μέσα στη σεζόν να κάνει προσθήκη στο 2(Ντόρσει) αντι για το 1, θα δείξει αν θα του βγει...

0
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 30, 2023 9:42 am

pan24 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 8:21 am
assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 8:09 am

μα ειναι βασικος οργανωτης στη Φενερ γιατι ο Ιτουδης φροντισε να μην παρει αλλον........ουτε Λουτζη δεν εχει απο πισω του.........
Έχει τον Edwards που βέβαια είναι combo guard.
Αν δεν τον ικανοποιούσε μπορούσε να πάρει άσσο.
Προτίμησε όμως μέσα στη σεζόν να κάνει προσθήκη στο 2(Ντόρσει) αντι για το 1, θα δείξει αν θα του βγει...
μιλαμε για οργανωτη ή για παιχτη που απλα μπορει να μπιστηξει τη μπαλα και να περασει τη σεντρα;;;;;;για μενα οργανωτη εχουν τον εξης ενα τον Καλαθη και δυαρια τον Καρσεν,τον Σκοτι,τον Ντορσει ,τον Μαχμουτογλου,τον Γκουντουριτς(2αρο3αρι)και τον Μπιμπεροβιτς(επισης 2αρο3αρι)......τεχνικα ολοι αυτοι μπορουν να κατεβασουν τη μπαλα,καθαρος οργανωτης ομως που να μπορει να ΄΄σεταρει΄΄ την επιθεση της ομαδας ειναι μονο ο Νικ..........

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 30, 2023 4:53 pm

Ο Γουιλμπεκιν νομίζω είναι κόμπο. Στιλ μαικ Τζεημς. 1-2 δηλαδή. Δεν είναι σίγουρα καθαρό δυάρι αλλά δεν είναι σίγουρα και καθαρός άσος. Το σχέδιο του Ιτούδη είναι όταν βγαίνει ο Καλαθης να παίζει αυτός άσος μαζί με τα υπόλοιπα δυάρια. Όταν βγαίνει δηλαδή ο Καλαθης να παίζει iso πιο πολύ

0
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 30, 2023 5:28 pm

Phys87 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 4:53 pm
Ο Γουιλμπεκιν νομίζω είναι κόμπο. Στιλ μαικ Τζεημς. 1-2 δηλαδή. Δεν είναι σίγουρα καθαρό δυάρι αλλά δεν είναι σίγουρα και καθαρός άσος. Το σχέδιο του Ιτούδη είναι όταν βγαίνει ο Καλαθης να παίζει αυτός άσος μαζί με τα υπόλοιπα δυάρια. Όταν βγαίνει δηλαδή ο Καλαθης να παίζει iso πιο πολύ
H τελευταια σου προταση μονιζω πως περικλειει το συστημα Ιτουδη οταν βγαινει ο Νικ........

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Μαρ 30, 2023 7:03 pm

assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 8:09 am
μα ειναι βασικος οργανωτης στη Φενερ γιατι ο Ιτουδης φροντισε να μην παρει αλλον........ουτε Λουτζη δεν εχει απο πισω του.........
[/quote]
ο καλαθης δεν εκανε για βασικος ασσος σε ομαδα με βλεψεις ευρωλιγκας ουτε οταν ηταν στην ακμη του θα κανει τωρα

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Μαρ 30, 2023 7:04 pm

tarp7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 30, 2023 6:42 am
Conan1982 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 3:47 pm


Δεν ξέρω αν η απόδοση του Καλάθη πέσει πολύ του χρόνου πάντως φέτος είναι ο βασικός πλέι μέικερ της Φενέρ, 2ος σε χρόνο συμμετοχής, 1ος σε ασσίστ και 4ος σε pir. Δεν ξέρω από που προκύπτει ότι θεωρητικά αν έρθει θα έρθει για 2ος πλέι μέικερ. Σαφώς ο Καμπάτσο είναι καλύτερη επιλογή αλλά όχι ότι υπάρχει και πλειάδα παικτών στην Ευρωλίγκα που είναι καλύτεροι του Καλάθη στον άσσο και είναι πιθανόν να έρθουν
μα αν ειχε και σουτ θα επαιζε στο nba με 32.4 εκατ τον μηνα,τα εχουμε πει αυτα

0
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 30, 2023 7:17 pm

Καλάθη δεν πρόκειται να αφήσει ο Ιτουδης.

Παπαπέτρου δύσκολο αρκετά.Στι κάτω κάτω ένα χρόνο ακόμα κοντά στον Ζοτς μονάχα καλό θα του κάνει.

Παπαγιάννης μονάχα αν δεν πάει Αμερική και ΑΝ έμπρακτα έλθει μεγαλος προπονητής και 2 τοπ ασσίστ γκάρντ που θα τον κάνουν σούπερ απολαμβάνοντας ένα υπερδιπλάσιο συμβόλαιο μελλοντικά σε Ευρώπη η Αμερικη.Μαλλον φαίνεται .....φευγατος.

Θανάσης όχι απίθανο αν έλθει πρώτα ο Κώστας.Την έχει καταβρει στην Αμερική ως τουρίστας .Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος επιστροφής πλην ....αδελφού.

Κώστας θα του είναι λαχείο να έλθει σε εμάς με τέτοια μέτρια πορεία μέχρι τώρα.....Υπό όρους όμως μπορεί να...... εκτιναχθει !!!!!

Ρογκαβοπουλος ναι μαζί με ένα ξενο τριαριδυαρι τοπ η κανένα Πονιτκα.

Μιτογλου μόλις βγει η τελική τιμωρία.

Κλοπή Τανουλη lol

Βιλντοζα έχει λένε συμβόλαιο αλλά μικρό μπάι αουτ.Ο Αστέρας θα παίξει σίγουρα στην Ευρωλίγκα του χρόνου ;;;;;;; 50-50 αν υπάρχει μικρό μπάι άουτ .

Ο Καμπατσο παρα πολύ δύσκολο!!!!! Πολλοί μνηστήρες και πιστεύω θα πάει με κανένα τριετές στην Μαδριτη η στην Τουρκία.

Lee-Pieria Henry
Vildoza-Matt Thomas
Ρογκαβοπουλος-Sam Dekker
Leday-Mαντζουκας
Αγραβανης(Μιτογλου)
Παπαγιαννης-Κ.Αντετοκουνμπο

0
Άβαταρ μέλους
brandon_roy

 junior
Reactions: 145
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Δευ Ιαν 09, 2023 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 31, 2023 9:09 am

Φίλε μου τελευταίοι θα βγούμε πάλι με αυτό το ρόστερ.

0
Tl45200445

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2020 6:42 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 31, 2023 2:36 pm

Thompson, Lee
Thomas, giorgos kalaitzakis
Grigonis, panagiotis
Hayes, mantzoukas
Papagiannis, lessort

+ 1 ξένο επιλογή που θα παει του προπονητη

1
1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Μαρ 31, 2023 4:23 pm

Tl45200445 έγραψε:
Παρ Μαρ 31, 2023 2:36 pm
Thompson, Lee
Thomas, giorgos kalaitzakis
Grigonis, panagiotis
Hayes, mantzoukas
Papagiannis, lessort

+ 1 ξένο επιλογή που θα παει του προπονητη
Τους αλλους ξενους (εκτος του +1 )υποθετεις κι εσυ οτι θα τους διαλεξει ο προεδρος;;;;;;;;;;........επισης λιγο λειψο το ροστερ σου,βαλε 3-4 ακομα.....με 10αδα θα κατεβαινεις;;;;;;;;;

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”