2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 18, 2020 3:54 pm

Ροστεράκι μετά από καιρό..


Καλαθης , Γουεμπερ
Ντιλεινι(1/2) , Χαρισον(2/3) , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Σταουσκας(3/2)
Τομας(4/3) , Μητογλου(4/5) , Μπεντιλ
Παπαγιάννης , Χάμιλτον


Ρεαλιστικό το βρίσκω , ο ντιλεινι λένε δεν περνάει καλά στη Βαρκελώνη κι αν του δώσεις το συμβόλαιο του φριντετ πιστεύω έρχεται . Ο αγαπητός γενικά στο φόρουμ γουεμπερ θα ερθει με το συμβολαιο του ραις και ο σταουσκας που είναι ελεύθερος θα ερχόταν και με λιγότερα από αυτά που παίρνει ο παππάς πιστεύω . Ο χαμιλτον θα ερθει με ένα καλο χρηματικο πακετακι γουαιλι+ιαν , κινηση για το μελλον ουσιαστικα και τέλος ο χαρισον με τα μισα χρήματα του τζονσον. Συνολικα μενει ένα γεματο 500αρι στην ακρη σε περιπτωση που βρουμε κατι καλυτερο. Καλυτερο σεντερ από χαμιλτον , καλυτερο γκαρντ από σταουσκας (πχ μπομπουα,κουρικ) κλπ..

+μποχωριδης για μια ακομη ευκαιρια με τη προϋπόθεση να φτιαξει το σωμα του το καλοκαιρι , παπαδακης δανεικός στο ρεθυμνο να βρει ρολο και χρονο και καλαιτζακης σε μια πιο ανταγωνιστική ομαδα από τη τωρινη του . Ματιές παραλληλα σε ρογκαβοπουλο και καραμπελα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 18, 2020 4:03 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Φεβ 18, 2020 3:54 pm
Ροστεράκι μετά από καιρό..


Καλαθης , Γουεμπερ
Ντιλεινι(1/2) , Χαρισον(2/3) , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Σταουσκας(3/2)
Τομας(4/3) , Μητογλου(4/5) , Μπεντιλ
Παπαγιάννης , Χάμιλτον


Ρεαλιστικό το βρίσκω , ο ντιλεινι λένε δεν περνάει καλά στη Βαρκελώνη κι αν του δώσεις το συμβόλαιο του φριντετ πιστεύω έρχεται . Ο αγαπητός γενικά στο φόρουμ γουεμπερ θα ερθει με το συμβολαιο του ραις και ο σταουσκας που είναι ελεύθερος θα ερχόταν και με λιγότερα από αυτά που παίρνει ο παππάς πιστεύω . Ο χαμιλτον θα ερθει με ένα καλο χρηματικο πακετακι γουαιλι+ιαν , κινηση για το μελλον ουσιαστικα και τέλος ο χαρισον με τα μισα χρήματα του τζονσον. Συνολικα μενει ένα γεματο 500αρι στην ακρη σε περιπτωση που βρουμε κατι καλυτερο. Καλυτερο σεντερ από χαμιλτον , καλυτερο γκαρντ από σταουσκας (πχ μπομπουα,κουρικ) κλπ..

+μποχωριδης για μια ακομη ευκαιρια με τη προϋπόθεση να φτιαξει το σωμα του το καλοκαιρι , παπαδακης δανεικός στο ρεθυμνο να βρει ρολο και χρονο και καλαιτζακης σε μια πιο ανταγωνιστική ομαδα από τη τωρινη του . Ματιές παραλληλα σε ρογκαβοπουλο και καραμπελα.

Κομπλέ ρόστερ τεσσάρων εποχών :smile: αλλά βάλε μου σε παρακαλώ πρώτο τον Χάμιλτον αντί του Παπαγιάννη (που ευελπιστώ να ευσταθεί το σενάριο που έγραψες περί Ολυμπιακού και να τον πάρουμε εμείς τελικά.)

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 21, 2020 9:58 pm

Επιβεβαιώθηκε από τον ασσισταντ κοουτσ Κουστένη . ΔΕΝ θα ερθει παικτης στον παναθηναικο , τα σχολια δικα σας..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 21, 2020 10:27 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Φεβ 21, 2020 9:58 pm
Επιβεβαιώθηκε από τον ασσισταντ κοουτσ Κουστένη . ΔΕΝ θα ερθει παικτης στον παναθηναικο , τα σχολια δικα σας..
Νομίζω ότι δεν είμαστε στο σωστό μέρος να το σχολιάσουμε, αλλά από τα λίγα που ξέρω επί του θέματος, δεν θυμάμαι να έχει βγει κάτι επίσημα, προς την αντίθετη κατεύθυνση. Ότι θα πάρετε παίκτη. Κάτι "ινσάιντερς" κι " αουτσάιντερς" μόνο, συν κάτι φυλλάδες. :smile: Πάτε μέχρι σκασμού του Καλάθη, ΠΑπαπέτρου, Τόμας και Παπαγιάννη με γύρω στο 30λεπτο ο καθένας τους. Πάλι καλά που ομάδες σαν τη Φενέρ, την Χ-Αρμάνι και την Μπασκόνια φάνηκαν κατά πολύ κατώτερες των προσδοκιών. Η τελευταία έχει σοβαρό άλλοθι τους αλλεπάλληλους τραυματισμούς όλων των γκαρντ της.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 6:44 pm

Καλαθης , Κολομ(1/2)

Ντιλεινι(2/1) , Ντενμον , Μποχωριδης

Παπαπέτρου , Γκιετραιτις(3/2)

Μητογλου , Χειζ , Μπεντιλ(4/5)

Μπλακ , Παπαγιάννης


Το ιδιο μπατζετ με φετος . Ο ντιλεινι δεν περναει καλα στη μπαρτσελονα , ο ντενμον ειδικα τωρα με τον ιο θα το σκεφτει καλυτερα για να επιστρέψει και τα δινουμε όλα για όλα για να κλεψουμε μπλακ από την μακαμπι. Αν δεν εχω μετρησει κατι καλα υπαρχουν κι οι εναλλακτικές χαρισον αντι για ντενμον και σταουσκας αντι για γκιετραιτις.



-->Οσο για φετος δεν πιστευω πως ο ψηλος ειναι τοσο απαραίτητος . Η ομαδα γκαρντ ειχε αναγκη , ακομα γκαρντ θελει . Τον ντενμον συγκεκριμένα αν μπορούσαμε να τον φερουμε από κινα και θα μασταν σουπερ . Ακομα ελπιζω πως ο ρικ θα αλλάξει το τσιπάκι της ομαδας στα πλειοφς και θα δώσουμε μάχη με τη μπαρτσελονα για έναν τουλάχιστον τιμιο αποκλεισμό (ή και πρόκριση αν είμαστε ΠΟΛΥ τυχεροί)


Καλαθης , Ραις

Φριντετ , Ντενμον , Παππας

Παπαπέτρου , Τζονσον

Τομας , Μητογλου , Μπεντιλ

Παπαγιάννης , Γουαιλι


Θα μου φαινόταν πολύ πιο λογικο απτο καλοκαίρι ακομη.. Θα του έλειπε σιγουρα ενας ακομη δημιουργος κι ενας καλυτερος σεντερ του Γουαιλι αλλα θα την εκανε τη δουλεια του. Ουσιαστικα τον γκαρντ τυπου ντενμον δεν τον θες για να σου παρει καποιο ματς.. τον θες για να εχεις έναν παικτη που θα επιτρεπει στον Ραις να παίζει περισσοτερο στο 1 και ετσι να μην αφηνει τα κοκαλα του στο παρκε ο καλαθης σε κάθε ματς.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 7:30 pm

:goodpost:
JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Φεβ 22, 2020 6:44 pm
Καλαθης , Κολομ(1/2)

Ντιλεινι(2/1) , Ντενμον , Μποχωριδης

Παπαπέτρου , Γκιετραιτις(3/2)

Μητογλου , Χειζ , Μπεντιλ(4/5)

Μπλακ , Παπαγιάννης


Το ιδιο μπατζετ με φετος . Ο ντιλεινι δεν περναει καλα στη μπαρτσελονα , ο ντενμον ειδικα τωρα με τον ιο θα το σκεφτει καλυτερα για να επιστρέψει και τα δινουμε όλα για όλα για να κλεψουμε μπλακ από την μακαμπι. Αν δεν εχω μετρησει κατι καλα υπαρχουν κι οι εναλλακτικές χαρισον αντι για ντενμον και σταουσκας αντι για γκιετραιτις.



-->Οσο για φετος δεν πιστευω πως ο ψηλος ειναι τοσο απαραίτητος . Η ομαδα γκαρντ ειχε αναγκη , ακομα γκαρντ θελει . Τον ντενμον συγκεκριμένα αν μπορούσαμε να τον φερουμε από κινα και θα μασταν σουπερ . Ακομα ελπιζω πως ο ρικ θα αλλάξει το τσιπάκι της ομαδας στα πλειοφς και θα δώσουμε μάχη με τη μπαρτσελονα για έναν τουλάχιστον τιμιο αποκλεισμό (ή και πρόκριση αν είμαστε ΠΟΛΥ τυχεροί)


Καλαθης , Ραις

Φριντετ , Ντενμον , Παππας

Παπαπέτρου , Τζονσον

Τομας , Μητογλου , Μπεντιλ

Παπαγιάννης , Γουαιλι


Θα μου φαινόταν πολύ πιο λογικο απτο καλοκαίρι ακομη.. Θα του έλειπε σιγουρα ενας ακομη δημιουργος κι ενας καλυτερος σεντερ του Γουαιλι αλλα θα την εκανε τη δουλεια του. Ουσιαστικα τον γκαρντ τυπου ντενμον δεν τον θες για να σου παρει καποιο ματς.. τον θες για να εχεις έναν παικτη που θα επιτρεπει στον Ραις να παίζει περισσοτερο στο 1 και ετσι να μην αφηνει τα κοκαλα του στο παρκε ο καλαθης σε κάθε ματς.

Eίσαι θεός ήλιος καλοκαιρινός. :smile:

Άσε για μια βδομάδα ένα σταθερό ρόστερ βρε Τζόνι. Έστω με 2 προσθαφαιρέσεις.

Φέτος σας έχουν ματώσει μέσα από το ζωγραφιστό. Η χρησιμοποίηση του Μπέντιλ θα μάζευε κάπως τα πράγματα, αλλά μέχρις εκεί.

Όσο για τη σειρά στους 8. να έχεις υπόψη, ότι αν πετύχεις την Μπαρτσελόνα, θα έχει και Ερτέλ και Πάνγκος, ενώ οι μεγάλες ομάδες με βαθύ και ποιοτικό ρόστερ, κάθε Απρίλη είναι και λιγότερο αντιμετωπίσιμες εξαιτίας ακριβώς αυτών των 2 χαρακτηριστικών.

Κατά τα άλλα ο Ντιλέινι θα θέλει ενα διπλό στην καθησιά του αν μάθει ότι ο Φριντέρ παίρνει 1.7 :D
Ο Μπλάκ κι ο Γκεντράιτις είναι αγκαζέ. Μιλάμε για ακριβότατες κινήσεις μαζί με το κασέ τους.

Τέλος αν υποθέταμε ότ παίρνατει Ντιλέινι και Ντένμον μαζί, τότε ο Κολόμ σας είναι άχρηστος. Από τα 30_+ λεπτά που παίρνουν οι βασικοί σας, θα πέσετε στα 20' για να βγαίνουν οι χρόνοι;

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 9:14 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Φεβ 22, 2020 7:30 pm
:goodpost:
JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Φεβ 22, 2020 6:44 pm
Καλαθης , Κολομ(1/2)

Ντιλεινι(2/1) , Ντενμον , Μποχωριδης

Παπαπέτρου , Γκιετραιτις(3/2)

Μητογλου , Χειζ , Μπεντιλ(4/5)

Μπλακ , Παπαγιάννης


Το ιδιο μπατζετ με φετος . Ο ντιλεινι δεν περναει καλα στη μπαρτσελονα , ο ντενμον ειδικα τωρα με τον ιο θα το σκεφτει καλυτερα για να επιστρέψει και τα δινουμε όλα για όλα για να κλεψουμε μπλακ από την μακαμπι. Αν δεν εχω μετρησει κατι καλα υπαρχουν κι οι εναλλακτικές χαρισον αντι για ντενμον και σταουσκας αντι για γκιετραιτις.



-->Οσο για φετος δεν πιστευω πως ο ψηλος ειναι τοσο απαραίτητος . Η ομαδα γκαρντ ειχε αναγκη , ακομα γκαρντ θελει . Τον ντενμον συγκεκριμένα αν μπορούσαμε να τον φερουμε από κινα και θα μασταν σουπερ . Ακομα ελπιζω πως ο ρικ θα αλλάξει το τσιπάκι της ομαδας στα πλειοφς και θα δώσουμε μάχη με τη μπαρτσελονα για έναν τουλάχιστον τιμιο αποκλεισμό (ή και πρόκριση αν είμαστε ΠΟΛΥ τυχεροί)


Καλαθης , Ραις

Φριντετ , Ντενμον , Παππας

Παπαπέτρου , Τζονσον

Τομας , Μητογλου , Μπεντιλ

Παπαγιάννης , Γουαιλι


Θα μου φαινόταν πολύ πιο λογικο απτο καλοκαίρι ακομη.. Θα του έλειπε σιγουρα ενας ακομη δημιουργος κι ενας καλυτερος σεντερ του Γουαιλι αλλα θα την εκανε τη δουλεια του. Ουσιαστικα τον γκαρντ τυπου ντενμον δεν τον θες για να σου παρει καποιο ματς.. τον θες για να εχεις έναν παικτη που θα επιτρεπει στον Ραις να παίζει περισσοτερο στο 1 και ετσι να μην αφηνει τα κοκαλα του στο παρκε ο καλαθης σε κάθε ματς.

Eίσαι θεός ήλιος καλοκαιρινός. :smile:

Άσε για μια βδομάδα ένα σταθερό ρόστερ βρε Τζόνι. Έστω με 2 προσθαφαιρέσεις.

Φέτος σας έχουν ματώσει μέσα από το ζωγραφιστό. Η χρησιμοποίηση του Μπέντιλ θα μάζευε κάπως τα πράγματα, αλλά μέχρις εκεί.

Όσο για τη σειρά στους 8. να έχεις υπόψη, ότι αν πετύχεις την Μπαρτσελόνα, θα έχει και Ερτέλ και Πάνγκος, ενώ οι μεγάλες ομάδες με βαθύ και ποιοτικό ρόστερ, κάθε Απρίλη είναι και λιγότερο αντιμετωπίσιμες εξαιτίας ακριβώς αυτών των 2 χαρακτηριστικών.

Κατά τα άλλα ο Ντιλέινι θα θέλει ενα διπλό στην καθησιά του αν μάθει ότι ο Φριντέρ παίρνει 1.7 :D
Ο Μπλάκ κι ο Γκεντράιτις είναι αγκαζέ. Μιλάμε για ακριβότατες κινήσεις μαζί με το κασέ τους.

Τέλος αν υποθέταμε ότ παίρνατει Ντιλέινι και Ντένμον μαζί, τότε ο Κολόμ σας είναι άχρηστος. Από τα 30_+ λεπτά που παίρνουν οι βασικοί σας, θα πέσετε στα 20' για να βγαίνουν οι χρόνοι;
Φιλε μπάσκετ δεν ξερω αν εισαι επαγγελματίας σε κάποια ομάδα στο κομμάτι της στελέχωσης , εγώ πάντως προσωπικά για τη πλάκα μου ανεβαζω ροστερακια εδώ περα (αν και προτιμώ τις μπασκετοαναλύσεις , αλλα για αυτά σχολιάζω στο χουπφελας , καλη κι η μεταγραφολογία παντως). Κι ακριβώς επειδή τα ανεβάζω για πλάκα όντας πάντα όσο ρεαλιστής μπορώ και χρησιμοποιώντας όσες λίγες μπασκετικες γνωσεις εχω , τα αλλάζω κάθε φορα καθώς θα ήταν κουραστικό φαντάζομαι να ποστάρω συνεχώς το ιδιο ροστερ ξανα και ξανα. Άλλωστε τα σοβαρά τα ροστερ θα τα προτείνουμε το καλοκαίρι με πιο ολοκληρωμένη εικόνα . Προσωρινά απλά μοιράζομαι σκέψεις μου και τίποτα παραπάνω.. Προσωπικά έχω καταλήξει στο ροστερ που θα ήθελα να έχει ο παο του χρόνου και το έχω ανεβάσει μάλιστα κάποια στιγμή στο παρελθόν , αλλα ανεβάζω κι άλλα που επίσης δεν θα με χάλαγαν..


Εγω πιστευω πως μια χαρά χωράνε οι κολομ , καλαθης ντιλεινι και ντενμον/χαρισον σε μια περιφέρεια που θελει να διεκδικεί φαιναλ 4 στην ευρωλίγκα . Εδώ χώρεσαν οι σαρας,σπανουλης,διαμαντιδης,νικολας . Τωρα χωρανε οι ερτελ,χαγκα,ντιλεινι,χιγκινς,κουρικ . Σιγα το πράγμα. Για το οικονομικό τώρα κανείς μας δεν ξερει τις πραγματικές τιμές παικτών . Λέγαμε πως ο ντορσει παίρνει οσα ο Παππας και μαθεύτηκε πως παίρνει 450χιλ.. Στο ροστερ μου πάντως υπολόγισα πως ο ντιλεινι θα ναι γυρω στα 1,8-1,9 και ο μπλακ καπου στα 1,5 και παλι έβγαιναν τα κουκιά αν σκεφτεις πως οι ντενμον/χαρισον και χειζ θα ναι κατά πολύ φθηνότεροι των τομας και παππα , ενώ παραλληλα θα εχεις και τα συμβολαια των γουαιλι , ιαν , ραουτινς και δεν ξερω ποιου αλλου . Και ειδικα με σταουσκας αντι γκιετραιτις εξοικονομάς ακομα και από τον τζονσον χρήματα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 9:48 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Φεβ 22, 2020 9:14 pm






Φιλε μπάσκετ δεν ξερω αν εισαι επαγγελματίας σε κάποια ομάδα στο κομμάτι της στελέχωσης , εγώ πάντως προσωπικά για τη πλάκα μου ανεβαζω ροστερακια εδώ περα (αν και προτιμώ τις μπασκετοαναλύσεις , αλλα για αυτά σχολιάζω στο χουπφελας , καλη κι η μεταγραφολογία παντως). Κι ακριβώς επειδή τα ανεβάζω για πλάκα όντας πάντα όσο ρεαλιστής μπορώ και χρησιμοποιώντας όσες λίγες μπασκετικες γνωσεις εχω , τα αλλάζω κάθε φορα καθώς θα ήταν κουραστικό φαντάζομαι να ποστάρω συνεχώς το ιδιο ροστερ ξανα και ξανα. Άλλωστε τα σοβαρά τα ροστερ θα τα προτείνουμε το καλοκαίρι με πιο ολοκληρωμένη εικόνα . Προσωρινά απλά μοιράζομαι σκέψεις μου και τίποτα παραπάνω.. Προσωπικά έχω καταλήξει στο ροστερ που θα ήθελα να έχει ο παο του χρόνου και το έχω ανεβάσει μάλιστα κάποια στιγμή στο παρελθόν , αλλα ανεβάζω κι άλλα που επίσης δεν θα με χάλαγαν..


Εγω πιστευω πως μια χαρά χωράνε οι κολομ , καλαθης ντιλεινι και ντενμον/χαρισον σε μια περιφέρεια που θελει να διεκδικεί φαιναλ 4 στην ευρωλίγκα . Εδώ χώρεσαν οι σαρας,σπανουλης,διαμαντιδης,νικολας . Τωρα χωρανε οι ερτελ,χαγκα,ντιλεινι,χιγκινς,κουρικ . Σιγα το πράγμα. Για το οικονομικό τώρα κανείς μας δεν ξερει τις πραγματικές τιμές παικτών . Λέγαμε πως ο ντορσει παίρνει οσα ο Παππας και μαθεύτηκε πως παίρνει 450χιλ.. Στο ροστερ μου πάντως υπολόγισα πως ο ντιλεινι θα ναι γυρω στα 1,8-1,9 και ο μπλακ καπου στα 1,5 και παλι έβγαιναν τα κουκιά αν σκεφτεις πως οι ντενμον/χαρισον και χειζ θα ναι κατά πολύ φθηνότεροι των τομας και παππα , ενώ παραλληλα θα εχεις και τα συμβολαια των γουαιλι , ιαν , ραουτινς και δεν ξερω ποιου αλλου . Και ειδικα με σταουσκας αντι γκιετραιτις εξοικονομάς ακομα και από τον τζονσον χρήματα.

Πάω πάσο. Εμένα μου αρέσεις που είσαι ¨μπασκετάκιας" και στο έχω ξαναπεί.
Σε πείραζα γι' αυτό έβαλα και τις φατσούλες.
Βάζε όσα ρόστερ θες. Άσε που σε ένα από τα τελευταία που έβαλες συμφώνησα σε όλα και το βρήκα και ρεαλιστικό.

Για να πάμε και στα μπασκετικά τώρα, θα σου έλεγα με καλή διάθεση πάντα, να μην συγκρίνεις τον Παναθηναϊκό με την Μπαρτσελόνα γιατί είναι άλλο μέγεθος. Η Μπαρτσελόνα μπορεί και τους έχει όλους αυτούς, άσε που έχει και μια λίγκα στη χώρα της που είναι λίγο πιο κάτω σε βαθμό δυσκολίας από την Ευρωλίγκα. Κι έχει να την πάρει και κάμποσα χρόνια και τη θέλει πολύ. Οπότε είναι εύλογο να έχει παραπάνω παίκτες για να παίζει με την κάθε Μάλαγα και Τενερίφη την ώρα που ο Παναθηναϊκός παίζει με το Λαύριο και τον Πανιώνιο (τυχαία μου ήρθαν οι 2 αυτές...).

Όλα καλά από μένα ΄κι ότι σου έγραψα (αστειευόμενος) το έκανα για να κουβεντιάζουμε σε πιο στέρεες βάσεις. Παρεμπιπτόντως πιστεύω ότι οι 2 ελληνικές ομάδες θα πρέπει να πάνε σε ένα μπάσκετ που να στηρίζεται στην άμυνα, στην ομαδικότητα στυλ Ζαλγκίρις επί Σάρας και στυλ Ολυμπιακού επί Ντούντα, Μπαρτζώκα και Σφαιρό (όχι όλα του τα χρόνια, του τελευταίου).
Να υπογράφουν 2 καλούς παίκτες από το πάνω ράφι, 2 ρολίστες επίσης καλούς και 2 "στοιχήματα" από το Γιούροκαπ π.χ ή από μεσαίες προς καλές ομάδες καλυτερων πρωταθλημάτων από την Α1.
* Για τον Μπλακ και τον Γκεντράιτις, σου είπα ότι θα βγουν πολύ ακριβοί - τόσο που δεν θα αξίζει για το μπάτζετ σας- δεδομένου ότι έχουν συμβόλαιο και οι ομάδες τους, τούς χρειάζονται.
Ο Γκεντράιτις παίζει ήδη για ομάδες με μεγαλύτερο μπάτζετ από εσάς. Για τον συγκεκριμένο αργήσατε. Έπρεπε τουλάχιστον από πέρσι να κινηθείτε. Δεν θα πω από πρόπερσι γιατί έχει καιρό ελληνική ομάδα να εμφανίσει από το πουθενά τέτοιο παίκτη. Από την εποχή που ο Λοτζέσκι έπαιζε στην Οστάνδη, ενδεχομένως.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 11:43 pm

ΚΑι σε συνέχεια του ρόστερ το φίλου JohnyPao λέω να αναφέρω κάποιους παίκτες (ορισμένοι εξ αυτών έχουν ήδη "ξαναπαίξει" από συμφορουμίτες ή εμένα) που έχουν ένα ενδιαφέρον και μια ίντριγκα, λόγω αυξημένου κινήτρου. Κάτι που είναι απαραίτητο για μια ομάδα με τη δίψα και το ειδικό βάρος που έχει παράλληλα ο Παναθηναϊκός.

Λοιπόν: Νέντοβιτς. Μένει ελεύθερος με κασέ σημαντικά πεσμένο και έχει να παίξει μπάσκετ από... τότε που έπαιζε στη Μάλαγα. Παίζει και με τον Νικ (κι ας μην είναι ο τέλειος σουτέρ) και χωρίς αυτόν.

Πάνγκος. Επίσης έχει να παίξει μπάσκετ από την προηγούμενη ομάδα του. Μένει κι αυτός ελεύθερος και μπορεί να παίξει κι αυτός και με Καλάθη και χωρίς αυτόν.

Λεσόρτ. Άλλος ένας που έχει να παίξει από τη Μάλαγα (το έχει η μοίρα της, φαίνεται). Αυτός δεν είναι ελεύθερος αλλά άνετα τον ξεφορτώνεται η Μπάγερν.

Γκρέιντζερ: Αυτός κι αν δεν έχει ακουμπήσει μπάλα στην τελευταία του ομάδα. Αν ήταν άλλος στη θέση του με τόσους τραυματισμούς δεν θα τον σκεφτόμουν καν, αλλά ο συγκεκριμένος είναι ένας από τους πιο δυνατούς γκαρντ που έχουν εμφανιστεί στην Ευρώπη την τελευταία δεκαετία. Μπορεί να παίξει και τις 2 θέσεις στους κοντούς, με την πρώτη ματιά δεν είναι και το καλύτερο "φιτ" για τον Νικ, καθότι δεν είναι κλασικός σουτέρ. αλλά έχει τόσα άλλα καλά που εγώ θα τον πλαισιώνα με 2 καλούς σουτέρ από το 3 και το 4 (καλύτερους από τον Πάπι και τον Τόμας) και θα ήμουν οκ. Ελεύθερος κι αυτός, με πολύ πεσμένο κασέ.

Μπρόκχοφ: Τα λόγια είναι περιττά. ΠΑίκτης ομάδας που τα κάνει όλα και με όρεξη για μπάσκετ.

Ρον Μπέικερ: Τον συνοδεύει καλή φήμη στις ΗΠΑ, για πρώτη χρονιά τού έλαχε μια γεμάτη ποσοτικά περιφέρεια σε μια ομάδα που πριν λίγους μήνες έφτασε στην κορυφή της Ευρώπης και καπάκι άλλαξε όλους σχεδόν τους αστέρες της. Μπορεί πολύ καλύτερα και είναι παίκτης ομάδας.

Κι ένα δίδυμο: Μάικλ Έρικ (μένει ελεύθερος από την Μπασκόνια) παρέα με Άλεκ Πίτερς (επίσης ελεύθερος το καλοκαίρι). Ο ένας συμπληρώνει τον άλλον.

Άντζελο Καλοϊάρο και Έρλ Κλαρκ επίσης θα συγκέντρωναν ένα ενδιαφέρον.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 23, 2020 12:02 am

Σε συνέχεια του προηγούμενου ποστ, θα έβαζα και Σαμ Ντέκερ για το 3-4 και Κώστα Αντετοκούμπο που έχει όλα τα φόντα να φτάσει και βασικός σέντερ τη δεύτερη του χρονιά, να κάτσει συνολικά 2 ή 3 χρονιές στην Ευρώπη, να μάθει σωστό μπάσκετ και να γυρίσει στο Στέιτς να διεκδικήσει το όνειρο.

Απ' όσου πρότεινα θα κατέληγα σε ένα τέτοιο ρόστερ:

1. Καλάθης, Μπέικερ, Παπαδάκης
1-2 Νέντοβιτς
2-3. Μπρόκχοφ
3. Παπαπέτρου
3-4 Ντέκερ
4.Πίτερς, Μήτογλου
5. Έρικ, Παπαγιάννης, Κώστας Αντετοκούμπο.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 23, 2020 9:45 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Φεβ 22, 2020 11:43 pm
ΚΑι σε συνέχεια του ρόστερ το φίλου JohnyPao λέω να αναφέρω κάποιους παίκτες (ορισμένοι εξ αυτών έχουν ήδη "ξαναπαίξει" από συμφορουμίτες ή εμένα) που έχουν ένα ενδιαφέρον και μια ίντριγκα, λόγω αυξημένου κινήτρου. Κάτι που είναι απαραίτητο για μια ομάδα με τη δίψα και το ειδικό βάρος που έχει παράλληλα ο Παναθηναϊκός.

Λοιπόν: Νέντοβιτς. Μένει ελεύθερος με κασέ σημαντικά πεσμένο και έχει να παίξει μπάσκετ από... τότε που έπαιζε στη Μάλαγα. Παίζει και με τον Νικ (κι ας μην είναι ο τέλειος σουτέρ) και χωρίς αυτόν.

Πάνγκος. Επίσης έχει να παίξει μπάσκετ από την προηγούμενη ομάδα του. Μένει κι αυτός ελεύθερος και μπορεί να παίξει κι αυτός και με Καλάθη και χωρίς αυτόν.

Λεσόρτ. Άλλος ένας που έχει να παίξει από τη Μάλαγα (το έχει η μοίρα της, φαίνεται). Αυτός δεν είναι ελεύθερος αλλά άνετα τον ξεφορτώνεται η Μπάγερν.

Γκρέιντζερ: Αυτός κι αν δεν έχει ακουμπήσει μπάλα στην τελευταία του ομάδα. Αν ήταν άλλος στη θέση του με τόσους τραυματισμούς δεν θα τον σκεφτόμουν καν, αλλά ο συγκεκριμένος είναι ένας από τους πιο δυνατούς γκαρντ που έχουν εμφανιστεί στην Ευρώπη την τελευταία δεκαετία. Μπορεί να παίξει και τις 2 θέσεις στους κοντούς, με την πρώτη ματιά δεν είναι και το καλύτερο "φιτ" για τον Νικ, καθότι δεν είναι κλασικός σουτέρ. αλλά έχει τόσα άλλα καλά που εγώ θα τον πλαισιώνα με 2 καλούς σουτέρ από το 3 και το 4 (καλύτερους από τον Πάπι και τον Τόμας) και θα ήμουν οκ. Ελεύθερος κι αυτός, με πολύ πεσμένο κασέ.

Μπρόκχοφ: Τα λόγια είναι περιττά. ΠΑίκτης ομάδας που τα κάνει όλα και με όρεξη για μπάσκετ.

Ρον Μπέικερ: Τον συνοδεύει καλή φήμη στις ΗΠΑ, για πρώτη χρονιά τού έλαχε μια γεμάτη ποσοτικά περιφέρεια σε μια ομάδα που πριν λίγους μήνες έφτασε στην κορυφή της Ευρώπης και καπάκι άλλαξε όλους σχεδόν τους αστέρες της. Μπορεί πολύ καλύτερα και είναι παίκτης ομάδας.

Κι ένα δίδυμο: Μάικλ Έρικ (μένει ελεύθερος από την Μπασκόνια) παρέα με Άλεκ Πίτερς (επίσης ελεύθερος το καλοκαίρι). Ο ένας συμπληρώνει τον άλλον.

Άντζελο Καλοϊάρο και Έρλ Κλαρκ επίσης θα συγκέντρωναν ένα ενδιαφέρον.
Εδώ είναι μερικά διαμαντάκια. Μπέικερ δεν θα πλησίαζα και Πίτερς δεν έχει νόημα αφού αν αντικαταστήσεις Τόμας με αυτόν πάλι πίσω έχεις θέμα και με την παρουσία Μήτογλου δεν έχει νόημα να τον πάρεις για δεύτερο.
Καλοιάρο επίσης δεν μου λέει κάτι και Γκρείντζερ παραείναι σοβαροί οι τραυματισμοί του για να πάρεις το ρίσκο
ΟΜΩΣ:Νεντοβιτς, Πάνγκος, Μπρόκχοφ, Λεσόρτ είναι ταμάμ

Αλλάζεις Ράις με Πάνγκος και Τζόνσον με Μπρόκχοφ
Μετά συμβαίνει το εξής δεδομένου ότι ο Πάνγκος κάνα 800αρι στην καλύτερη θα θέλει δηλαδή τα διπλά του Ράις
Αν αυξήσεις το μπάτζετ στην περιφέρεια λίγο(γύρω στα 600 χιλιάρικα δηλαδή) και μπορείς να βρείς τον Νέντοβιτς γύρω στο 1 μύριο τον παίρνεις αντί του Παππά να μοιράζεται το 2 μαζί με Φριντέτ.
Αν πάλι δεν είμαστε τόσο άπλες στο 2 αντί Φριντέτ-Παππά μπορείς να έχεις Νέντοβιτς και κάποιον όπως ο Άαρον Χάρισον ή ο Όστιν Χόλινς.

Έτσι παίρνεις το ρίσκο με Νέντοβιτς(αν μείνει ελεύθερος που λογικά θα μείνει) που δεν έχει ξεχάσει το μπάσκετ, οι τραυματισμοί και μια ομάδα τρελοκομείο έχουν ρίξει το κασέ του τώρα, έχοντας όμως Μπρόκχοφ και τον άλλο που θα είναι μαζί του στο 2 αλλά και τον Πάνγκος να καλύψουν τα λεπτά του αν λείψει.

Στο 5 εφόσον δεν πρόκειται να πάμε για κάποιον τοπ ψηλό ο Λεσόρτ είναι καλή επιλογή και ξέρεις τι σου δίνει.
Φέτος δεν έχει πιάσει στην Μπάγερν γιατί βρίσκει λίγο χρόνο με τους Γερμανούς να έχουν Μονρό βασικό όμως πρόπερσι έκανε πολύ καλή σεζόν με τον Ερυθρό και πέρσι πολύ καλή με τη Μάλαγα. Θα ερχόταν στα λεφτά του Ουάιλι ή λίγο περισσότερα. Κρατάς και Μπέντιλ εννοείται.

Μετά για το 4 αν μπορείς να βρεις κάποιον σαν τον Σίκμα στα λεφτά του Τόμας ή υπάρχουν κάποια λεφτά για κάτι καλύτερο εκεί τον αλλάζεις. Αλλιώς οκ δεν είναι και καταστροφή να μείνει αν μπορείς να εγγυηθείς ότι ποτέ δεν θα παίζει μαζί με τον Παπαγιάννη και αμυντική τρύπα τύπου Φριντέτ

0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 549
Δημοσιεύσεις: 1492
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 23, 2020 10:17 am

O παναθηναϊκός θα μπορούσε να πάρει τον ντορσει στο 2 που σαν Έλληνας δεν θα πιάνει θέση ξενου

5. Μεταγραφή - Παπαγιαννης
4,5. Μπεντιλ
4. Τόμας - Μητογλου
3. Παπαπετρου - Μεταγραφη
2. Ντορσει - Μεταγραφη ή Φριντετ
1. Καλαθης - Μεταγραφή - Αθηναίου ή κάποιος μικρός

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 23, 2020 10:33 am

Giwrgos_AEK έγραψε:
Κυρ Φεβ 23, 2020 10:17 am
O παναθηναϊκός θα μπορούσε να πάρει τον ντορσει στο 2 που σαν Έλληνας δεν θα πιάνει θέση ξενου

5. Μεταγραφή - Παπαγιαννης
4,5. Μπεντιλ
4. Τόμας - Μητογλου
3. Παπαπετρου - Μεταγραφη
2. Ντορσει - Μεταγραφη ή Φριντετ
1. Καλαθης - Μεταγραφή - Αθηναίου ή κάποιος μικρός
Θα μπορούσε αν ήταν ελεύθερος. Όμως έχει συμβόλαιο και για την επόμενη σεζόν με τη Μακάμπι που δε νομίζω να τον αφήσει.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 23, 2020 11:27 am

pan24 έγραψε:
Κυρ Φεβ 23, 2020 10:33 am

Θα μπορούσε αν ήταν ελεύθερος. Όμως έχει συμβόλαιο και για την επόμενη σεζόν με τη Μακάμπι που δε νομίζω να τον αφήσει.

Έτσι είναι, ο άνθρωπος κάνει σπουδαία χρονιά για πρωτοεμφανιζόμενος και μπορούμε να πούμε φωναχτά ότι οι 2 μεγάλοι την πάτησαν σε αντίθεση με τον Σφαιρόπουλο.

Σχετικά με το προηγούμενο ποστ, οκ ο Γκρέιντζερ όντως μέγα ρίσκο με τόσους τραυματισμούς, αλλά έχει ένα ενδιαφέρον. Ο Μπέικερ προφανώς ως ρολίστας και μόνο. Αλλά ρολίστας ποιοτικός και σίγουρα καλύτερς από αυτό που έχει δείξει στη Μόσχα.
Εννοείται ότι ο Πάνγκος είναι ξεκάθαρα καλύτερος κι ως παίκτης και ως "Φιτ" για σας. Πιο πολύ λόγω οικονομίας κατέλξηα στον Μπέικερ στο τελευταίο ρόστερ.

Το πιο μεγάλο "κόλπο" θα ήταν ο Νέντοβιτς. Μπας και βγάλει την ταλεντάρα που έχει. Επιπλέον θα συνέθετε ένα φοβερά αθλητκό δίδυμο με τον Νικ. Ρίσκο προφανώς γιατί έχει κι αυτός τα θέματά του.

Ο δε Πίτερς είναι πιο κλασσικό PF από τον Τόμας. Είναι πιο πολύ παίκτης ρακέτας, και μακράν καλύτερος σουτέρ. Με έναν ΜΑΠ στην πεντάδα και ένα μακρύ/αθλητικό κοντό θα τον έβλεπα. Επίσης θα είχε τον αθλητικότατο (και πολύ ποιοτικό) Ντέκερ να τον συμπληρώνει αλλά και τον Μήτογλου. Θα πηγαίνατε σε ένα "4" που θα είχε απ' όλα χωρίς κάποιος να περνάει το 20λεπτο.

Για τον Μπρόκχοφ συμφωνούμε προφανώς.
Και για Λεσόρτ.
Με αυτούς τους 2 συν Πάνγκος και Νέντοβιτς θα ανεβαίνατε επίπεδο. Σε ποιότητα, εναλλακτικές κι ορθολογικό μπάσκετ. Επιπλέον, όχι ακριβότερο από το φετινό. ;)

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 23, 2020 12:03 pm

μακρια απο νεντοβιτς! τι να τον κανεις με τοσους τραυματισμους? και χωρις καλο σουτ? καλυτερα να παρεις με 500 χιλ τον σταουσκας.

επισης ουτε πιτερς. κραταμε τομας και τελος. πολυ σοφτ ο πιτερς, ο τομας πολυ καλυτερος επιθετικα.

οτι και να λεεμε ο τζιμυ δεν φευγει. εχει συμβολαιο και για του χρονου. και γω θα προτιμουσα να παρουμε καποιον αλλον αλλα με τετοιο συμβολαιο δεν μπορει να λυθει. δεν με χαλαει ο φριντετ απλως παιρνει πολλα για την προσφορα του.

ερικ με τα χιλια! τον προτεινα μαζι με το κουινσι εισι περσυ στο παλιο φορουμ. θελω κανιβαλους στην ομαδα. να τρωνε παιδακια. σαν την μακαμπι ενα πραγμα. οτι ελεγα το εκανε ο σφαιροπουλος και να τα αποτελεσματα. μονο οι σκληρες ομαδες πανε μπροστα.

δειτε και φενερ που ηταν χωρις βεσελυ και τωρα που γυρισε με ναναλυ ειναι 8αδα. ξυλο και αγιος ο θεος! οχι αλλους σοφτ!

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”