2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 28, 2023 4:51 pm

Conan1982 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 3:47 pm
tarp7 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 10:05 am
Δεν νομίζω ότι έχει νόημα η κουβέντα για το καλάθη. Το βασικότερο είναι ότι ο παναθηναϊκός δεν χρειάζετε τον Καλάθη. Ο καλάθης το πολύ για 2ος πλευ μέικερ θα είναι για του χρόνου στα 35 του, έχετε όμως 2ο το Λι, που για μένα είναι καλός. Ο Καμπάτσο νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείτε να κάνετε το καλοκαίρι για βασικό, υπάρχουν κι άλλες επιλογές βέβαια.
Δεν ξέρω αν η απόδοση του Καλάθη πέσει πολύ του χρόνου πάντως φέτος είναι ο βασικός πλέι μέικερ της Φενέρ, 2ος σε χρόνο συμμετοχής, 1ος σε ασσίστ και 4ος σε pir. Δεν ξέρω από που προκύπτει ότι θεωρητικά αν έρθει θα έρθει για 2ος πλέι μέικερ. Σαφώς ο Καμπάτσο είναι καλύτερη επιλογή αλλά όχι ότι υπάρχει και πλειάδα παικτών στην Ευρωλίγκα που είναι καλύτεροι του Καλάθη στον άσσο και είναι πιθανόν να έρθουν
Στη Φενέρ δεν τον έχω δει πολύ φέτος. Στην εθνική το καλοκαίρι είχε θέματα στην άμυνα που δεν είχε και τοπ γκαρντ να αντιμετωπίσει. Σ' αυτές τις ηλικίες παίζει ρόλο ο ένας χρόνος δύσκολα βρίσκεις 35αρι βασικό στη Ευρωλίγκα

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Μαρ 28, 2023 5:51 pm

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 28, 2023 8:41 am


Ο Καλάθης έφυγε από τον ΠΑΟ τσακωμένος :boxing: και ζητώντας χρήματα που ο dpg δεν ήθελε να τα του δώσει (διακοπή αγώνων λόγο covid).

Όχι να βοηθήσει δεν θα θέλει, αλλά ούτε να περάσει απ’ έξω!

καλυτερα
να και ενα καλο που εκανε ο ταραντουλας

1
1 Εικόνα
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 29, 2023 5:51 am

1,) LEE

2)Vildoza η Mike James

3)Cambacco η Pieria Henry η William Goss η Lo η Τ.Blatt .....η *Ponitka (που παίζει βασικό 3αρι)

4)Hilliard η Grigonis η άλλο 3-2αρο.
*Αν μείνει Ponitka 2αρι στυλ Matt Thomas

5)**ΡΟΓΚΑΒΟΠΟΥΛΟΣ η *Π.ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ

6)***ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ η** ΘΑΝΑΣΗΣ η** OJELEYE η **SAM DEKKER η** POLONARA

7)ΜΑΤΖΟΥΚΑΣ

8)ΑΓΡΑΒΑΝΗΣ (ΜΙΤΟΓΛΟΥ)

9)LEDAY η MICKEY JORDAN η ΒΟΟΚΕR

10)ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ η PETROUSEV η BITADZE η VOIGHTMANN η KOUMADZE η Y.FALL

11) LESSORT η JAITEH η RIVERO η **Κ.ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 7:16 am

Η ομάδα του χρόνου θα χρειαστεί 7 Έλληνες και 7 ξένους για να καλυφθεί η τεράστια σεζόν. Θα γράψω τις σκέψεις μου σχετικά με το ρόστερ του χρόνου.

Έλληνες
Π. Καλαιτζακης ως δυάρι
Γ. Καλαιτζακης ως τριάρι
Μαντζουκας ως τεσσάρι
Αγραβάνης ως τεσσαροπενταρι
Παπαγιαννης ως πεντάρι

Μεταγραφές
Κώστας Αντετοκουμπο ως πεντάρι
Παπαπετρου ή Θανάσης Αντετοκουμπο ως τεσσάρι

7 Έλληνες, Ρογκαβοπουλος μάλλον θα πάει Οσφπ και Μητογλου. Έχασαν Ντορσει και θα χάσουν Σλουκα ή Βεζενκοφ όποτε θα πρέπει να καλύψουν το κενό αυτό που θα δημιουργηθεί και δεν γίνεται να τους πάρουμε όλους εμείς, ενώ φέτος χτίσαμε για του χρόνου τα αδέρφια και τον Μαντζούκα ενώ βελτιώθηκε και ο Παπαγιαννης στο σουτ.

Στους ξένους τώρα πρέπει να κρατήσουμε

Λι ως ασοδυο
Τομας ως δυάρι
Γκριγκονις ως δυάροτριαρι
Μπέικον ως τριαρι

Και ως μεταγραφές χτυπάμε
Βιλντοζα ως άσο
Γιαραμαζ ως άσο
Κουματζε ως πεντάρι

Και κλείσαμε

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 29, 2023 7:51 am

Phys87 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 7:16 am
Η ομάδα του χρόνου θα χρειαστεί 7 Έλληνες και 7 ξένους για να καλυφθεί η τεράστια σεζόν. Θα γράψω τις σκέψεις μου σχετικά με το ρόστερ του χρόνου.

Έλληνες
Π. Καλαιτζακης ως δυάρι
Γ. Καλαιτζακης ως τριάρι
Μαντζουκας ως τεσσάρι
Αγραβάνης ως τεσσαροπενταρι
Παπαγιαννης ως πεντάρι

Μεταγραφές
Κώστας Αντετοκουμπο ως πεντάρι
Παπαπετρου ή Θανάσης Αντετοκουμπο ως τεσσάρι

7 Έλληνες, Ρογκαβοπουλος μάλλον θα πάει Οσφπ και Μητογλου. Έχασαν Ντορσει και θα χάσουν Σλουκα ή Βεζενκοφ όποτε θα πρέπει να καλύψουν το κενό αυτό που θα δημιουργηθεί και δεν γίνεται να τους πάρουμε όλους εμείς, ενώ φέτος χτίσαμε για του χρόνου τα αδέρφια και τον Μαντζούκα ενώ βελτιώθηκε και ο Παπαγιαννης στο σουτ.

Στους ξένους τώρα πρέπει να κρατήσουμε

Λι ως ασοδυο
Τομας ως δυάρι
Γκριγκονις ως δυάροτριαρι
Μπέικον ως τριαρι

Και ως μεταγραφές χτυπάμε
Βιλντοζα ως άσο
Γιαραμαζ ως άσο
Κουματζε ως πεντάρι

Και κλείσαμε
Δηλαδή στο 4 μόνο Αγραβάνης-Μαντζούκας και κάνας Θανάσης ή Παπαπέτρου(που δεν θέλει/δεν μπορεί 4);
Ο Κουμάτζε μου αρέσει για το 5, η περιφέρεια δεν μου αρέσει.
Με Λι, Τόμας, Γκριγκόνις, Μπέικον, Βιλντόζα που θα παίρνουν το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου στο 1-3(δεν μένουν πάνω από 15-20 λεπτά) ποιος θα παίζει άμυνα; Θα παίζει ο Λι για όλους;
Αν έχεις αυτούς ή κάποιους σαν αυτούς, θεωρώ δεν χρειάζεται ο Γιάραμαζ και καλύτερα αντι για αυτόν ένα ξένο 4αρι.

Αλλά όλα εξαρτώνται από τους Έλληνες και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα είναι διαθέσιμοι Θανάσης ή Παπαπέτρου και ότι θα μείνει ο Παπαγιάννης.
Ο Θανάσης θα πρέπει να θέλει ο ίδιος να έρθει Ευρώπη για να παίξει, αν θέλει να είναι δίπλα στον αδερφό του θα τον κρατήσουν.
Δεν ξέρω δηλαδή και αν θα τον ήθελα και διαθέσιμος να είναι. Ουσιαστικά έχει 4 χρόνια να παίξει μπασκετ.

Ο δε Παπαπέτρου έχει συμβόλαιο και για του χρόνου. Πρέπει ο ίδιος να θέλει να φύγει ή να θέλουν να τον διώξουν και εξαρτάται και τι θα κάνουν γενικά.
Αν ο Ζοτς κρατήσει Λεσόρτ-Λεντέι ίσως να πάει για κάτι καλύτερο/διαφορετικό από τον Παπαπέτρου. Αλλιώς σύμφωνα με όσα έχουμε δει από τον Ζοτς που δεν θέλει πολλές αλλαγές το βλέπω απίθανο να αλλάξει όλη την γραμμή ψηλών του...

Ο Παπαγιάννης εξαρτάται τι προτάσεις θα έχει.
Δεν θα φύγει για να πάει ξέρω γω στην Μπάγερν αλλά αν του έλεγε ο Ιτούδης έλα να κάνεις δίδυμο με τον Μότλει ή τώρα που έχει βάλει και τρίποντο στο παιχνίδι του βρει μια πρόταση από nba είναι αρκετά πιθανό να την κάνει.
Συν ότι αν βγει σωστή η πρόβλεψη σου και ο Ολυμπιακός χάσει πρωτοκλασάτο Έλληνα πολύ πιθανό να χτυπήσει και αυτός. Έλληνα επιπέδου Βεζένκοφ δεν τον αντικαθιστάς με τον Ρογκαβόπουλο εκτός αν δεν υπάρχει κάτι άλλο διαθέσιμο.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Μαρ 29, 2023 10:18 am

Phys87 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 7:16 am
Η ομάδα του χρόνου θα χρειαστεί 7 Έλληνες και 7 ξένους για να καλυφθεί η τεράστια σεζόν. Θα γράψω τις σκέψεις μου σχετικά με το ρόστερ του χρόνου.

Έλληνες
Π. Καλαιτζακης ως δυάρι
Γ. Καλαιτζακης ως τριάρι
Μαντζουκας ως τεσσάρι
Αγραβάνης ως τεσσαροπενταρι
Παπαγιαννης ως πεντάρι

Μεταγραφές
Κώστας Αντετοκουμπο ως πεντάρι
Παπαπετρου ή Θανάσης Αντετοκουμπο ως τεσσάρι

7 Έλληνες, Ρογκαβοπουλος μάλλον θα πάει Οσφπ και Μητογλου. Έχασαν Ντορσει και θα χάσουν Σλουκα ή Βεζενκοφ όποτε θα πρέπει να καλύψουν το κενό αυτό που θα δημιουργηθεί και δεν γίνεται να τους πάρουμε όλους εμείς, ενώ φέτος χτίσαμε για του χρόνου τα αδέρφια και τον Μαντζούκα ενώ βελτιώθηκε και ο Παπαγιαννης στο σουτ.

Στους ξένους τώρα πρέπει να κρατήσουμε

Λι ως ασοδυο
Τομας ως δυάρι
Γκριγκονις ως δυάροτριαρι
Μπέικον ως τριαρι

Και ως μεταγραφές χτυπάμε
Βιλντοζα ως άσο
Γιαραμαζ ως άσο
Κουματζε ως πεντάρι

Και κλείσαμε
ουσιαστικα θες να μεινει το 80% του φετινου ροστερ
δηλαδη τοσο πολυ ευχαριστημενος εισαι απο φετος η βλεπεις οτι αυτοι οι παιχτες το εχουν και θες να μεινουν και του χρονου?
και απτην αλλη θα σκασουμε ενα σωρο λεφτα για να φερουμε λασο αταμαν για να προπονουν τον ρογκαβοπουλο τον κωστα αντεν. τον καλαιτζακη τον γκριγκονις και τον τομας?
σιγουρη αποτυχια ας κρατησει τα λεφτα του ο ταραντουλας γιατι θα πανε πεταμενα

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 10:42 am

pan24 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 7:51 am
Phys87 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 7:16 am
Η ομάδα του χρόνου θα χρειαστεί 7 Έλληνες και 7 ξένους για να καλυφθεί η τεράστια σεζόν. Θα γράψω τις σκέψεις μου σχετικά με το ρόστερ του χρόνου.

Έλληνες
Π. Καλαιτζακης ως δυάρι
Γ. Καλαιτζακης ως τριάρι
Μαντζουκας ως τεσσάρι
Αγραβάνης ως τεσσαροπενταρι
Παπαγιαννης ως πεντάρι

Μεταγραφές
Κώστας Αντετοκουμπο ως πεντάρι
Παπαπετρου ή Θανάσης Αντετοκουμπο ως τεσσάρι

7 Έλληνες, Ρογκαβοπουλος μάλλον θα πάει Οσφπ και Μητογλου. Έχασαν Ντορσει και θα χάσουν Σλουκα ή Βεζενκοφ όποτε θα πρέπει να καλύψουν το κενό αυτό που θα δημιουργηθεί και δεν γίνεται να τους πάρουμε όλους εμείς, ενώ φέτος χτίσαμε για του χρόνου τα αδέρφια και τον Μαντζούκα ενώ βελτιώθηκε και ο Παπαγιαννης στο σουτ.

Στους ξένους τώρα πρέπει να κρατήσουμε

Λι ως ασοδυο
Τομας ως δυάρι
Γκριγκονις ως δυάροτριαρι
Μπέικον ως τριαρι

Και ως μεταγραφές χτυπάμε
Βιλντοζα ως άσο
Γιαραμαζ ως άσο
Κουματζε ως πεντάρι

Και κλείσαμε
Δηλαδή στο 4 μόνο Αγραβάνης-Μαντζούκας και κάνας Θανάσης ή Παπαπέτρου(που δεν θέλει/δεν μπορεί 4);
Ο Κουμάτζε μου αρέσει για το 5, η περιφέρεια δεν μου αρέσει.
Με Λι, Τόμας, Γκριγκόνις, Μπέικον, Βιλντόζα που θα παίρνουν το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου στο 1-3(δεν μένουν πάνω από 15-20 λεπτά) ποιος θα παίζει άμυνα; Θα παίζει ο Λι για όλους;
Αν έχεις αυτούς ή κάποιους σαν αυτούς, θεωρώ δεν χρειάζεται ο Γιάραμαζ και καλύτερα αντι για αυτόν ένα ξένο 4αρι.

Αλλά όλα εξαρτώνται από τους Έλληνες και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα είναι διαθέσιμοι Θανάσης ή Παπαπέτρου και ότι θα μείνει ο Παπαγιάννης.
Ο Θανάσης θα πρέπει να θέλει ο ίδιος να έρθει Ευρώπη για να παίξει, αν θέλει να είναι δίπλα στον αδερφό του θα τον κρατήσουν.
Δεν ξέρω δηλαδή και αν θα τον ήθελα και διαθέσιμος να είναι. Ουσιαστικά έχει 4 χρόνια να παίξει μπασκετ.

Ο δε Παπαπέτρου έχει συμβόλαιο και για του χρόνου. Πρέπει ο ίδιος να θέλει να φύγει ή να θέλουν να τον διώξουν και εξαρτάται και τι θα κάνουν γενικά.
Αν ο Ζοτς κρατήσει Λεσόρτ-Λεντέι ίσως να πάει για κάτι καλύτερο/διαφορετικό από τον Παπαπέτρου. Αλλιώς σύμφωνα με όσα έχουμε δει από τον Ζοτς που δεν θέλει πολλές αλλαγές το βλέπω απίθανο να αλλάξει όλη την γραμμή ψηλών του...

Ο Παπαγιάννης εξαρτάται τι προτάσεις θα έχει.
Δεν θα φύγει για να πάει ξέρω γω στην Μπάγερν αλλά αν του έλεγε ο Ιτούδης έλα να κάνεις δίδυμο με τον Μότλει ή τώρα που έχει βάλει και τρίποντο στο παιχνίδι του βρει μια πρόταση από nba είναι αρκετά πιθανό να την κάνει.
Συν ότι αν βγει σωστή η πρόβλεψη σου και ο Ολυμπιακός χάσει πρωτοκλασάτο Έλληνα πολύ πιθανό να χτυπήσει και αυτός. Έλληνα επιπέδου Βεζένκοφ δεν τον αντικαθιστάς με τον Ρογκαβόπουλο εκτός αν δεν υπάρχει κάτι άλλο διαθέσιμο.
Ναι πιστεύω ότι θα βγει έτσι το ρόστερ. Ο Γιαραμαζ είναι ο επόμενος μεγάλος Σέρβος, πρέπει να τον κλείσουμε, πρέπει να γίνει πράσινος. Δεν τον αφήνεις. Αν έχεις καλή περιφέρεια, όλα τα υπόλοιπα γίνονται, συν τοις αλλοις έχεις τρία πεντάρια και είσαι safe εκεί. Με Παπαπετρου-Μαντζούκα-Αγραβάνη-Μπέικον το 3 και το 4 είναι πλήρως καλυμμένα. Στο 3 λίγο Γ Καλαιτζακης, λίγο Γκριγκονις είσαι σούπερ. Και αμυντικά και επιθετικά. Στο 4 τα ψηλά τεσσάρια τα μαρκάρει ο Αγραβάνης και τα υπόλοιπα Μαντζουκας και Παπαπετρου. Άμυνα απο το 1-3 παίζουν όλοι με τον κατάλληλο προπονητή. Κάποτε ο Ζοτς έκανε αμυντικό εργαλείο τον Ντρου. Προτιμώ Παπαπετρου απο Θανάση. Αυτά

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Phys87 την Τετ Μαρ 29, 2023 10:46 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 10:45 am

τουλουμπα έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 10:18 am
Phys87 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 7:16 am
Η ομάδα του χρόνου θα χρειαστεί 7 Έλληνες και 7 ξένους για να καλυφθεί η τεράστια σεζόν. Θα γράψω τις σκέψεις μου σχετικά με το ρόστερ του χρόνου.

Έλληνες
Π. Καλαιτζακης ως δυάρι
Γ. Καλαιτζακης ως τριάρι
Μαντζουκας ως τεσσάρι
Αγραβάνης ως τεσσαροπενταρι
Παπαγιαννης ως πεντάρι

Μεταγραφές
Κώστας Αντετοκουμπο ως πεντάρι
Παπαπετρου ή Θανάσης Αντετοκουμπο ως τεσσάρι

7 Έλληνες, Ρογκαβοπουλος μάλλον θα πάει Οσφπ και Μητογλου. Έχασαν Ντορσει και θα χάσουν Σλουκα ή Βεζενκοφ όποτε θα πρέπει να καλύψουν το κενό αυτό που θα δημιουργηθεί και δεν γίνεται να τους πάρουμε όλους εμείς, ενώ φέτος χτίσαμε για του χρόνου τα αδέρφια και τον Μαντζούκα ενώ βελτιώθηκε και ο Παπαγιαννης στο σουτ.

Στους ξένους τώρα πρέπει να κρατήσουμε

Λι ως ασοδυο
Τομας ως δυάρι
Γκριγκονις ως δυάροτριαρι
Μπέικον ως τριαρι

Και ως μεταγραφές χτυπάμε
Βιλντοζα ως άσο
Γιαραμαζ ως άσο
Κουματζε ως πεντάρι

Και κλείσαμε
ουσιαστικα θες να μεινει το 80% του φετινου ροστερ
δηλαδη τοσο πολυ ευχαριστημενος εισαι απο φετος η βλεπεις οτι αυτοι οι παιχτες το εχουν και θες να μεινουν και του χρονου?
και απτην αλλη θα σκασουμε ενα σωρο λεφτα για να φερουμε λασο αταμαν για να προπονουν τον ρογκαβοπουλο τον κωστα αντεν. τον καλαιτζακη τον γκριγκονις και τον τομας?
σιγουρη αποτυχια ας κρατησει τα λεφτα του ο ταραντουλας γιατι θα πανε πεταμενα
Όχι. Θέλω να φύγουν 4 ξένοι και να έρθουν 3 άλλοι. Θέλω να φύγει ο Μποχωριδης και να έρθουν Κ. Αντετο- Παπαπετρου. Με το 60% του ρόστερ είμαι χαρούμενος και ικανοποιημένος εφόσον ερθει ο κατάλληλος κοουτς. Που για εμένα είναι ο Ομπράντοβιτς. Αυτά

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 29, 2023 12:08 pm

Phys87 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 10:42 am
pan24 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 7:51 am


Δηλαδή στο 4 μόνο Αγραβάνης-Μαντζούκας και κάνας Θανάσης ή Παπαπέτρου(που δεν θέλει/δεν μπορεί 4);
Ο Κουμάτζε μου αρέσει για το 5, η περιφέρεια δεν μου αρέσει.
Με Λι, Τόμας, Γκριγκόνις, Μπέικον, Βιλντόζα που θα παίρνουν το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου στο 1-3(δεν μένουν πάνω από 15-20 λεπτά) ποιος θα παίζει άμυνα; Θα παίζει ο Λι για όλους;
Αν έχεις αυτούς ή κάποιους σαν αυτούς, θεωρώ δεν χρειάζεται ο Γιάραμαζ και καλύτερα αντι για αυτόν ένα ξένο 4αρι.

Αλλά όλα εξαρτώνται από τους Έλληνες και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα είναι διαθέσιμοι Θανάσης ή Παπαπέτρου και ότι θα μείνει ο Παπαγιάννης.
Ο Θανάσης θα πρέπει να θέλει ο ίδιος να έρθει Ευρώπη για να παίξει, αν θέλει να είναι δίπλα στον αδερφό του θα τον κρατήσουν.
Δεν ξέρω δηλαδή και αν θα τον ήθελα και διαθέσιμος να είναι. Ουσιαστικά έχει 4 χρόνια να παίξει μπασκετ.

Ο δε Παπαπέτρου έχει συμβόλαιο και για του χρόνου. Πρέπει ο ίδιος να θέλει να φύγει ή να θέλουν να τον διώξουν και εξαρτάται και τι θα κάνουν γενικά.
Αν ο Ζοτς κρατήσει Λεσόρτ-Λεντέι ίσως να πάει για κάτι καλύτερο/διαφορετικό από τον Παπαπέτρου. Αλλιώς σύμφωνα με όσα έχουμε δει από τον Ζοτς που δεν θέλει πολλές αλλαγές το βλέπω απίθανο να αλλάξει όλη την γραμμή ψηλών του...

Ο Παπαγιάννης εξαρτάται τι προτάσεις θα έχει.
Δεν θα φύγει για να πάει ξέρω γω στην Μπάγερν αλλά αν του έλεγε ο Ιτούδης έλα να κάνεις δίδυμο με τον Μότλει ή τώρα που έχει βάλει και τρίποντο στο παιχνίδι του βρει μια πρόταση από nba είναι αρκετά πιθανό να την κάνει.
Συν ότι αν βγει σωστή η πρόβλεψη σου και ο Ολυμπιακός χάσει πρωτοκλασάτο Έλληνα πολύ πιθανό να χτυπήσει και αυτός. Έλληνα επιπέδου Βεζένκοφ δεν τον αντικαθιστάς με τον Ρογκαβόπουλο εκτός αν δεν υπάρχει κάτι άλλο διαθέσιμο.
Ναι πιστεύω ότι θα βγει έτσι το ρόστερ. Ο Γιαραμαζ είναι ο επόμενος μεγάλος Σέρβος, πρέπει να τον κλείσουμε, πρέπει να γίνει πράσινος. Δεν τον αφήνεις. Αν έχεις καλή περιφέρεια, όλα τα υπόλοιπα γίνονται, συν τοις αλλοις έχεις τρία πεντάρια και είσαι safe εκεί. Με Παπαπετρου-Μαντζούκα-Αγραβάνη-Μπέικον το 3 και το 4 είναι πλήρως καλυμμένα. Στο 3 λίγο Γ Καλαιτζακης, λίγο Γκριγκονις είσαι σούπερ. Και αμυντικά και επιθετικά. Στο 4 τα ψηλά τεσσάρια τα μαρκάρει ο Αγραβάνης και τα υπόλοιπα Μαντζουκας και Παπαπετρου. Άμυνα απο το 1-3 παίζουν όλοι με τον κατάλληλο προπονητή. Κάποτε ο Ζοτς έκανε αμυντικό εργαλείο τον Ντρου. Προτιμώ Παπαπετρου απο Θανάση. Αυτά
Αυτό για τον Γιάραμαζ το ακούω από χρόνια αλλά τον ερχόμενο Σεπτέμβρη κλείνει τα 28, μου θυμίζει κάποιους Έλληνες που τους λένε ταλέντα μέχρι τα 30.
Παίζει 15 λεπτά με 6,5 πόντους σε ομάδα επιπέδου Μπάγερν χωρίς να έχει δείξει και κάποια βελτίωση από πέρσι.
Οπότε δε νομίζω ότι μπορούμε να περιμένουμε κάποια ιδιαίτερη εξέλιξη πλέον.

Τώρα για την άμυνα οκ πέρα από το ότι κάποιοι έχουν και δυσκολία στην άμυνα λόγω έλλειψης αθλητικότητας, ο κανόνας είναι ότι ένας παίκτης δεν θα αλλάξει τον τρόπο που παίζει άμυνα και επίθεση στα 28+. Εξαιρέσεις υπάρχουν αλλά είναι εξαιρέσεις.

Γενικά στο κομμάτι Ελλήνων έχεις πάρει το πιο αισιόδοξο σενάριο, δηλαδή ότι και θα μείνει ο Παπαγιάννης και θα πάρουμε Κώστα και θα είναι διαθέσιμοι Θανάσης ή Παπαπέτρου και θα έρθουν εδώ. Μακάρι αλλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξος :)
Πάντως αν γινόταν το ρόστερ που λες οι 2 Καλαιτζάκηδες θα ήταν εκτός 12αδας στην Ευρωλίγκα, ο ένας εκτός και Α1 οπότε δεν είναι ότι θα βοήθαγαν το πιθανότερο θα ήταν να ζήταγαν οι ίδιοι να φύγουν.
Θα είχαμε:
Βιλντόζα,Λι, Γιάραμαζ,Τόμας, Μπέικον, Γκριγκόνις περιφέρεια.
Παπαπέτρου/Θανάση, Μαντζούκα, Αγραβάνη, Παπαγιάννη,Κουμάτζε, Κώστα Αντετό στους ψηλούς.

+τους 2 Καλαιτζάκηδες για 13-14ο παίκτη, δηλαδή τον ρόλο που είχαν φέτος ο Χουγκάζ και ο Παππάς.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 1:00 pm

δεν ερχεται ο λασο να προπονει το το γκριγκονις κ το λι!δηλ ειμαι οκ με τους φετινους να τους κρατησουμε!κανενας δε θα μεινει αν μεινει καποιος θα κρατουσα λι που εγω θελω καλυτερο!

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 1:05 pm

pan24 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 12:08 pm
Phys87 έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 10:42 am


Ναι πιστεύω ότι θα βγει έτσι το ρόστερ. Ο Γιαραμαζ είναι ο επόμενος μεγάλος Σέρβος, πρέπει να τον κλείσουμε, πρέπει να γίνει πράσινος. Δεν τον αφήνεις. Αν έχεις καλή περιφέρεια, όλα τα υπόλοιπα γίνονται, συν τοις αλλοις έχεις τρία πεντάρια και είσαι safe εκεί. Με Παπαπετρου-Μαντζούκα-Αγραβάνη-Μπέικον το 3 και το 4 είναι πλήρως καλυμμένα. Στο 3 λίγο Γ Καλαιτζακης, λίγο Γκριγκονις είσαι σούπερ. Και αμυντικά και επιθετικά. Στο 4 τα ψηλά τεσσάρια τα μαρκάρει ο Αγραβάνης και τα υπόλοιπα Μαντζουκας και Παπαπετρου. Άμυνα απο το 1-3 παίζουν όλοι με τον κατάλληλο προπονητή. Κάποτε ο Ζοτς έκανε αμυντικό εργαλείο τον Ντρου. Προτιμώ Παπαπετρου απο Θανάση. Αυτά
Αυτό για τον Γιάραμαζ το ακούω από χρόνια αλλά τον ερχόμενο Σεπτέμβρη κλείνει τα 28, μου θυμίζει κάποιους Έλληνες που τους λένε ταλέντα μέχρι τα 30.
Παίζει 15 λεπτά με 6,5 πόντους σε ομάδα επιπέδου Μπάγερν χωρίς να έχει δείξει και κάποια βελτίωση από πέρσι.
Οπότε δε νομίζω ότι μπορούμε να περιμένουμε κάποια ιδιαίτερη εξέλιξη πλέον.

Τώρα για την άμυνα οκ πέρα από το ότι κάποιοι έχουν και δυσκολία στην άμυνα λόγω έλλειψης αθλητικότητας, ο κανόνας είναι ότι ένας παίκτης δεν θα αλλάξει τον τρόπο που παίζει άμυνα και επίθεση στα 28+. Εξαιρέσεις υπάρχουν αλλά είναι εξαιρέσεις.

Γενικά στο κομμάτι Ελλήνων έχεις πάρει το πιο αισιόδοξο σενάριο, δηλαδή ότι και θα μείνει ο Παπαγιάννης και θα πάρουμε Κώστα και θα είναι διαθέσιμοι Θανάσης ή Παπαπέτρου και θα έρθουν εδώ. Μακάρι αλλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξος :)
Πάντως αν γινόταν το ρόστερ που λες οι 2 Καλαιτζάκηδες θα ήταν εκτός 12αδας στην Ευρωλίγκα, ο ένας εκτός και Α1 οπότε δεν είναι ότι θα βοήθαγαν το πιθανότερο θα ήταν να ζήταγαν οι ίδιοι να φύγουν.
Θα είχαμε:
Βιλντόζα,Λι, Γιάραμαζ,Τόμας, Μπέικον, Γκριγκόνις περιφέρεια.
Παπαπέτρου/Θανάση, Μαντζούκα, Αγραβάνη, Παπαγιάννη,Κουμάτζε, Κώστα Αντετό στους ψηλούς.

+τους 2 Καλαιτζάκηδες για 13-14ο παίκτη, δηλαδή τον ρόλο που είχαν φέτος ο Χουγκάζ και ο Παππάς.
Έξω θα μένουν οποίοι κρίνει ο προπονητής

0
taurus13

senior
Reactions: 50
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2016 8:24 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 29, 2023 1:17 pm

Δεν υπάρχει ούτε υπήρχε ποτέ παίχτης καλός για 10 λεπτά. Υπάρχει παίχτης πχ με έφεση στην επίθεση ή την άμυνα, που μπορεί ένας καλός προπονητής αναλόγως του αντιπάλου να τον χρησιμοποιήσει περισσότερο ή λιγότερο σε κάποιον αγώνα, εκτός κι αν εννοούμε ότι επειδή δεν φτάνουν τα φράγκα για κάποιον καλύτερο θα τον βάζουμε λίγο μέχρι να ξεκουραστεί ο "βασικός" προσπαθώντας να περιορίσουμε τη ζημιά. Μην τύχει μόνο και τραυματιστεί ο "βασικός"... Η μόνη περίπτωση παίχτη που είναι καλός για 10 λεπτά είναι ένας παίχτης πραγματικά καλός, που λόγω προχωρημένης ηλικίας (ή ιδιαίτερης σωματοδωμής) δεν μπορεί να αποδώσει στο maximum για περισσότερο.

0
Άβαταρ μέλους
brandon_roy

 junior
Reactions: 145
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Δευ Ιαν 09, 2023 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 5:36 pm

Αν θες να λογίζεσαι σοβαρή ομάδα, κανένας παίκτης δεν θα πρέπει να είναι σίγουρος για του χρόνου αν δεν εισηγηθεί ο προπονητής. Γι'αυτό το ιδανικό θα ήταν να κλείσει πολύ πριν την αρχή της μεταγραφικής περιόδου ή λήξουν οι όποιες οψιόν ανανέωσης έχουμε. Βέβαια θα είναι δύσκολο να διώξεις αυτούς με υψηλά κλειστά συμβόλαια και να μη τους θέλει ο κοουτς (νομίζω Λι και Γκριγκόνις μόνο?), αλλά ας προσέχαμε.

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 29, 2023 6:46 pm

brandon_roy έγραψε:
Τετ Μαρ 29, 2023 5:36 pm
Αν θες να λογίζεσαι σοβαρή ομάδα, κανένας παίκτης δεν θα πρέπει να είναι σίγουρος για του χρόνου αν δεν εισηγηθεί ο προπονητής. Γι'αυτό το ιδανικό θα ήταν να κλείσει πολύ πριν την αρχή της μεταγραφικής περιόδου ή λήξουν οι όποιες οψιόν ανανέωσης έχουμε. Βέβαια θα είναι δύσκολο να διώξεις αυτούς με υψηλά κλειστά συμβόλαια και να μη τους θέλει ο κοουτς (νομίζω Λι και Γκριγκόνις μόνο?), αλλά ας προσέχαμε.
Μόνο ο Γκριγκονις έχει συμβόλαιο για του χρόνου. Ο Λι έχει 1+1. Και έκανες το πιο σωστό σχόλιο από όλους, αν και όλοι οι προπονητές αν τους κανείς κατα 80-90 % τα χατήρια μπορούν να παρβλεψουν ένα συμβόλαιο που μπορεί να μην θέλουν

0
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 29, 2023 7:02 pm

Εγώ πάντως δεν βλέπω πουθενά το 1+1 του Λι.Παντου διετές το βρίσκω.Επισης και του χρόνου Γκριγκονις και 7 Έλληνες (Καλαιτζακηδες,Μαντζουκας,Σαμοντουροφ,Αβδαλας,Χουγκαζ,Αγραβανης)

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”