2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 10:45 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Απρ 08, 2021 11:56 pm
JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Απρ 08, 2021 11:21 pm
Ο Ννοκο 2ο σερι ματς που ειναι διψήφιος σε ριμπάουντ. Αν ο Μητογλου που το μόνο που κάνει είναι να παίρνει κανα ριμπάουντ ζητάει 800χιλ, ο Γιαμπουσελε που έριξε μια χαλαρή 20αρα στη Τσσκα χθες τι πρέπει να ζητήσει? 2 εκατομμύρια?
το έχω πει σε ανύποπτη φάση στον Yorgos, ότι ο Μήτογλου πρέπει να είναι στους 3 κορυφαίους ριμπάουντερ στην Ευρωλίγκα ανά λεπτό συμμετοχής.
Για μένα είναι παίκτης που χωράει στο ρόστερ πολύ καλύτερης ομάδας από τις 2 ελληνικές. Κι είναι ο μόνος παίκτης σας για τον οποίο μπορώ να πω αυτό, όσο κι αν φαίνεται παράδοξο.
Αν κρατήσετε Νέντοβιτς και (αυτόν τον Παπαπέτρου) μην περιμένετε προκοπή. ΠΑρότι είναι συμπαθείς φυσιογνωμίες αμφότεροι και ταλαντούχοι, παίζουν αναχρονιστικό μπάσκετ (τύπου στριτ με σιδερένιο διχτάκι) μπροστά. Έτσι, όχι με τον Μήτογλου και τον Γιαμπουσέλε, αλλά ούτε με τον Σενγκέλια και τον καλό Ράντολφ δεν θα δείτε προκοπή. Πρέπει να ξαναγίνετε κανονική ομάδα.

Να έχετε άσσο κανονικό (pass first) που να κάνει τον άσσο αλλά και sg (triple threat)αλλά παράλληλα να ασχολείται και με την άμυνα. Ομάδες σαν τις ελληνικές δεν έχουν την πολυτέλεια για τουρίστες στην dirty job :) . Ο Χεζόνια αν πλαισιωθεί με ένα καλό σκόρερ/σουτέρ/χειριστή από το 2 και έναν καλό και πραγματικό άσσο( καλό αμυντικό και με καλό σουτ) μπορεί να φανεί χρήσιμος- αρκεί να κάνει προετοιμασία σωστή (έχει χάσει την επαφή του με το διαρκές κι ανταγωνιστικό μπάσκετ) και να ζητήσει κοντά στο 1εκ. Αφού την αγαπάει και τη φανέλα.
Αλλιώς ας γυρίσει στο ΝΒΑ ή ας πάει Κίνα με τον Φριντέτ. :dribble:

Π.χ μπορείτε να Φέρετε Γουόκαπ, Χαίμε, Ντόρσεϊ, Μπουτέιγ ή τον μεγάλο τον Μπέρτανς από τη Χίμκι, Γ. Χάουαρντ,έναν καλό μομπάιλ (Λεσόρτ, Καμπά, αν παίζει και παράς, φέρτε και Μπούκερ) κι ένα συμπληρωματικό 4-5ρι (Οσετκφόσκι ή Σ. Ϊθερτον) και θα δείτε μπασκετάκι. Και τζάστε και τους 3 σας αστέρες( Σέρβο, Κροάτη και Ιωάννη) και κρατήσε τον Κουβανό. Δεν είναι αστέρας αλλά σε ένα κανονικό ρόστερ μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος. Με τον προπονητή θέλει όντως προσοχή.
Συμφωνω στα περισσοτερα αλλα ουτε ο Μητογλου στα λεφτα που ζηταει πρεπει να μεινει

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2084
Δημοσιεύσεις: 4746
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 11:06 am

Για μενα πρεπει ο Παο να προσεξει τι λεφτα θα δωσει τωρα στους Ελληνες..800χιλ πχ στον ντινο θα μιλαμε για χειροτερο συμβολαιο αποτι τα 700 του μαντζαρη..Παικτης με μελλον ναι ,κορυφαιος ριμπαουντερ αλλα αν ηταν ξενος δεν θα του εδινε κανενας πανω απο 500χιλ..Σουταρει και σκυβουν οι φωτογραφιες που χουν βαλει στις καρεκλες..

Ο Παπαπετρου απο την αλλη εχει πιστεψει οτι ειναι πολυ καλυτερος παικτης απο αυτον που ειναι..Τα προσοντα του ειναι η σκυλισια αμυνα και να ειναι κορυφαιος ρολιστας,σε καμια περιπτωση να παιρνει ολες τις προσπαθειες της ομαδας..800χιλ θα ταν ενα τιμιο συμβολαιο θεωρω,με 1εκ+ που θελει φερνεις γκαρντ παικταρα..

Επισης μετα θα σου ζητανε ολοι οι ελληνες τον ουρανο με τα αστρα..Ο παπατζον δεν θα ζητησει 900 αν παρει 800 ο μητογλου?Δηλαδη ο βεζενκοφ πρεπει να ανανεωσει με 1εκ σε μας :o
Δεν χωρανε υπεραξιες σε μπατζετ 6εκ..

Ο χεζονια απο την αλλη με 1εκ ειναι το κλεψιμο της χρονιας,εγω θεωρω οτι θα χει προτασεις απο πολλες ομαδες αλλα και οτι η μπαρτσα θα θελει να τον κρατησει..μην κοιτατε που δεν τον ηθελε τωρα στην μεση της χρονιας και απροετοιμαστο ο σαρας..του χρονου θα τον κανει μηχανακι αν τον παρει..

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1689
Δημοσιεύσεις: 4243
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Απρ 09, 2021 11:21 am

παπαπετρου 700 το χρονο
νεντο 700
παπαγιαννης 500 το πολυ
μητογλου 300 το πολυ
χεζονια 1 εκατ 1,2 ως εκει

οι υπολοιποι ξενοι ουτε τζαμπα
οι υπολοιποι ελληνες να πληρωνουν για να παιζουν

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 11:43 am

τουλουμπα έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 11:21 am
παπαπετρου 700 το χρονο
νεντο 700
παπαγιαννης 500 το πολυ
μητογλου 300 το πολυ
χεζονια 1 εκατ 1,2 ως εκει

οι υπολοιποι ξενοι ουτε τζαμπα
οι υπολοιποι ελληνες να πληρωνουν για να παιζουν
Εγω λεω απλώς ότι αν είχε 800χιλ και επρεπε να διαλέξω μεταξυ Μητογλου, Γιαμπουσελε η Ναιτζελ Χειζ σιγουρα δεν θα διάλεγα τον Μητογλου. Αν είχα 1,2 εκατομμύρια κι είχα να διαλέξω μεταξυ Παπαπετρου και Παγκος, δεν θα διάλεγα τον Παπαπετρου. Αν είχα 800χιλ για Ντορσει ή Νεντοβιτς θα το σκεφτόμουν λόγω του 6+6. Πες μου και αν θες με 200χιλ αν θα διάλεγες Μποχωριδη η Μπρει.. κούρασαν οι υπεραξίες στους Έλληνες.

Disclaimer : δεν πρόκειται να μείνουμε χωρις Έλληνες προφανως, τα λεω και λιγο υπερβολικά αλλα ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ.

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 12:08 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 11:06 am
Για μενα πρεπει ο Παο να προσεξει τι λεφτα θα δωσει τωρα στους Ελληνες..800χιλ πχ στον ντινο θα μιλαμε για χειροτερο συμβολαιο αποτι τα 700 του μαντζαρη..Παικτης με μελλον ναι ,κορυφαιος ριμπαουντερ αλλα αν ηταν ξενος δεν θα του εδινε κανενας πανω απο 500χιλ..Σουταρει και σκυβουν οι φωτογραφιες που χουν βαλει στις καρεκλες..

Ο Παπαπετρου απο την αλλη εχει πιστεψει οτι ειναι πολυ καλυτερος παικτης απο αυτον που ειναι..Τα προσοντα του ειναι η σκυλισια αμυνα και να ειναι κορυφαιος ρολιστας,σε καμια περιπτωση να παιρνει ολες τις προσπαθειες της ομαδας..800χιλ θα ταν ενα τιμιο συμβολαιο θεωρω,με 1εκ+ που θελει φερνεις γκαρντ παικταρα..

Επισης μετα θα σου ζητανε ολοι οι ελληνες τον ουρανο με τα αστρα..Ο παπατζον δεν θα ζητησει 900 αν παρει 800 ο μητογλου?Δηλαδη ο βεζενκοφ πρεπει να ανανεωσει με 1εκ σε μας :o
Δεν χωρανε υπεραξιες σε μπατζετ 6εκ..

Ο χεζονια απο την αλλη με 1εκ ειναι το κλεψιμο της χρονιας,εγω θεωρω οτι θα χει προτασεις απο πολλες ομαδες αλλα και οτι η μπαρτσα θα θελει να τον κρατησει..μην κοιτατε που δεν τον ηθελε τωρα στην μεση της χρονιας και απροετοιμαστο ο σαρας..του χρονου θα τον κανει μηχανακι αν τον παρει..
Πολυ σωστος! νομιζω οτι Ελληνες παικτες και βαζω μεσα και τον Παπαπετρου ακομα και αν βρισκανε σε ομαδες με δυνατα πορτοφολια τα λεφτα που ζητανε σε καμια περιπτωση δεν θα επαιζαν ουτε το μισο χρονου που παιζουν σε μας και μαλλον περισσοτερο κακο θα τους εκανε παρα καλο. οπως και να χει πρεπει να καταλαβουν οτι μονο μεσα απο την ατομικη βελτιωση ερχονται οι επιτυχιες. Αυτα περι ομαδικης δουλειας ειναι σε δευτερη μοιρα. πχ ο Διαμαντιδης αν δεν καθοτανε να δουλεψει σαν σκυλι οταν πρωτοηρθε στον Παναθηναικο τωρα δεν θα τον θυμοτανε κανεις . ειναι απλα τα πραγματα στον αθλητισμο πρωτα ειναι το ταλεντο και μετα η ομαδικη δουλεια σε ομαδικα αθληματα. Και η Ζαλγκιρις μπορει να ειναι φθηνη ομαδα αλλα εγω βλεπω οτι το Λιθουανικο μπασκετ ξεχειλιζει απο ταλεντα το οποιο τα δουλευουνε σωστα και με προγραμμα. Εδω στην Ελλαδα ο καθε υλοτομος οικοδομος ή αγυμναστος χλαπατσας χαρακτηριζεται ταλεντο ....

0
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Παρ Απρ 09, 2021 12:39 pm

O χεζόνια παίζει βασικός σε όλες τις ομάδες της ευρολίγκας μιλάμε για παίκτη που μπορεί να βάζει για πλάκα 20π μ.ο του χρόνου στην ευρώπη. Ειναι δυνατόν να συζητάμε ότι ο παίκτης είναι για 1εκ όταν αυτά τα χρήματα παίρνουν ο παπαπέτρου και ο παλαίμαχος παπανικολάου. Ο χεζόνια θα στοιχίσει μίνιμουμ 1,5εκ και αυτό αν ο ίδιος αποφασίσει να μείνει για συναισθηματικούς λόγους.
Δεν έχω το χρόνο να ψάξω τι γράφατε πέρσι αλλά θυμάμαι πολύ καλά τόσο τα καλά λόγια για τον ολετήρα βόβορα όπως και για παίκτες τύπου φόστερ, Τζένκινς, χάρισον,σαντρος, μάρτιν κ.α. Αλήθεια τώρα που τελείωσε η χρονιά ποιός δικαιώθηκε; Εσείς που τους γράφατε έξυπνες βόμβες ή εγώ που έγραφα ότι αμφότερες οι ομάδες θα τερμάτιζαν στο πάτο της βαθμολογίας με τέτοιους παίκτες; Να θυμίσω μήπως τα σχόλια περί παικταρά και ηγέτη σλούκα; Ή να γράψω για τον παλάιμαχο κουφό που κάποιοι τον θεωρούσατε ως σοβαρή μετεγγραφή πριν κανά μήνα;

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 12:44 pm

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 12:39 pm
O χεζόνια παίζει βασικός σε όλες τις ομάδες της ευρολίγκας μιλάμε για παίκτη που μπορεί να βάζει για πλάκα 20π μ.ο του χρόνου στην ευρώπη. Ειναι δυνατόν να συζητάμε ότι ο παίκτης είναι για 1εκ όταν αυτά τα χρήματα παίρνουν ο παπαπέτρου και ο παλαίμαχος παπανικολάου. Ο χεζόνια θα στοιχίσει μίνιμουμ 1,5εκ και αυτό αν ο ίδιος αποφασίσει να μείνει για συναισθηματικούς λόγους.
Δεν έχω το χρόνο να ψάξω τι γράφατε πέρσι αλλά θυμάμαι πολύ καλά τόσο τα καλά λόγια για τον ολετήρα βόβορα όπως και για παίκτες τύπου φόστερ, Τζένκινς, χάρισον,σαντρος, μάρτιν κ.α. Αλήθεια τώρα που τελείωσε η χρονιά ποιός δικαιώθηκε; Εσείς που τους γράφατε έξυπνες βόμβες ή εγώ που έγραφα ότι αμφότερες οι ομάδες θα τερμάτιζαν στο πάτο της βαθμολογίας με τέτοιους παίκτες; Να θυμίσω μήπως τα σχόλια περί παικταρά και ηγέτη σλούκα; Ή να γράψω για τον παλάιμαχο κουφό που κάποιοι τον θεωρούσατε ως σοβαρή μετεγγραφή πριν κανά μήνα;
Περα απο κριτική εχεις να μας προτείνεις καναν παιχτη εσυ? Πως πρέπει να δομηθεί το ροστερ μας του χρονου? Μπορει οι επιλογές που ανέφερες να μην βγήκαν αλλα οταν το μπατζετ είναι περιορισμένο αναγκαστικά καταφεύγεις σε ρισκα. Ειναι διαφορετικό να μου λες δεν έπρεπε να πάρεις τον Φοστερ αλλα το Χ λαβράκι απτο bcl ή γιουροκαπ και διαφορετικό το να λες δεν έπρεπε να πάρεις τον Φοστερ αλλα τον Μαικ Τζειμς.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 2:40 pm

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 12:39 pm
O χεζόνια παίζει βασικός σε όλες τις ομάδες της ευρολίγκας μιλάμε για παίκτη που μπορεί να βάζει για πλάκα 20π μ.ο του χρόνου στην ευρώπη. Ειναι δυνατόν να συζητάμε ότι ο παίκτης είναι για 1εκ όταν αυτά τα χρήματα παίρνουν ο παπαπέτρου και ο παλαίμαχος παπανικολάου. Ο χεζόνια θα στοιχίσει μίνιμουμ 1,5εκ και αυτό αν ο ίδιος αποφασίσει να μείνει για συναισθηματικούς λόγους.
Δεν έχω το χρόνο να ψάξω τι γράφατε πέρσι αλλά θυμάμαι πολύ καλά τόσο τα καλά λόγια για τον ολετήρα βόβορα όπως και για παίκτες τύπου φόστερ, Τζένκινς, χάρισον,σαντρος, μάρτιν κ.α. Αλήθεια τώρα που τελείωσε η χρονιά ποιός δικαιώθηκε; Εσείς που τους γράφατε έξυπνες βόμβες ή εγώ που έγραφα ότι αμφότερες οι ομάδες θα τερμάτιζαν στο πάτο της βαθμολογίας με τέτοιους παίκτες; Να θυμίσω μήπως τα σχόλια περί παικταρά και ηγέτη σλούκα; Ή να γράψω για τον παλάιμαχο κουφό που κάποιοι τον θεωρούσατε ως σοβαρή μετεγγραφή πριν κανά μήνα;
Δεν το αποκλείω να παίξει βασικός σε όλες τις ομάδες της Ευρολίγκας.
Eγώ μίλησα μονάχα για τις καλές ομάδες της Ευρωλίγκας. :) Σε πειράζω, όλοι μας κάνουμε λάθη, άλλωστε.

Ο Παπανικολάου δεν είναι παλαίμαχος. Τον μπερδεύεις με τον Δημήτρη κα συνεπώνυμό του μήπως; :)

Ο Σλούκας παικταράς και μεγάλη μεταγραφή. Εννοείται.
Ο Μάρτιν επίσης παικταράς (για τα λεφτά του).

Για τον Χάρισσον και τον Τζένκινς ποτέ δεν πέταξα τη σκούφια μου. Είχα φαγωθεί για Γκριγκόνις και Γουόκαπ. Απλώς για τον Τζένκινς έγραφα συνεχώς ότι τουβλαδόρος δεν είναι. Τουναντίον σούταρε για 6 χρονιές γύρω στο 45%. Όπως δηλαδή έκανε και φέτος. :wink:
Σε κάθε περίπτωση έχω αναλύσει τους λόγους της κακής χρονιάς που έκανε ο Ολυμπιακός κι αυτοί δεν άπτονται (πρωτίστως) της στελέχωσης.

Για τον Σαντ Ρόος έγραφα ότι ωραίος all around παίκτης είναι, αλλά άστοχη μεταγραφή, δεδομένου ότι θέλατε άσσο. Επίσης, έγραφα ότι μου "μύριζε" ενεργό ανάμιξη του hoopfellas.


Επιπλέον δεν είναι κι οι 2 ομάδες στον πάτο της βαθμολογίας. Η μία υπερέχει αρκετά της άλλης όλη τη χρονιά.


Να θυμίσω στο σημεία αυτό ότι στη μεγαλύτερη (μακράν της δεύτερης) νίκη σας (που συνοδεύτηκε από ομαδικό και στρωτό μπάσκετ), ο Νέντοβιτς ήταν απών (κλάσσικ) κι ο παίκτης ορχήστρα και στις 2 μεριές του παρκέ ήταν ο Σαντ Ρόος.

Τέλος, θεωρώ τον όρο "σκεπτόμενο μπάσκετ¨ως πλεονασμό- στη λιγότερη. Άλλο το "οργανωμένο, ομαδικό, με αρχές" μπάσκετ κι άλλο το "σκεπτόμενο". Είναι σαν να λέμε "σκεπτόμενο σεξ" ένα πράγμα. :P

Το μοναδικό παράδειγμα σκεπτόμενου αθλήματος που θυμάμαι από το 79- που παρακολουθώ αθλητισμό είναι τούτο εδώ (ξεκινά από το 1.12 η "δράση"):


Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1689
Δημοσιεύσεις: 4243
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Απρ 09, 2021 2:46 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 11:43 am
τουλουμπα έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 11:21 am
παπαπετρου 700 το χρονο
νεντο 700
παπαγιαννης 500 το πολυ
μητογλου 300 το πολυ
χεζονια 1 εκατ 1,2 ως εκει

οι υπολοιποι ξενοι ουτε τζαμπα
οι υπολοιποι ελληνες να πληρωνουν για να παιζουν
Εγω λεω απλώς ότι αν είχε 800χιλ και επρεπε να διαλέξω μεταξυ Μητογλου, Γιαμπουσελε η Ναιτζελ Χειζ σιγουρα δεν θα διάλεγα τον Μητογλου. Αν είχα 1,2 εκατομμύρια κι είχα να διαλέξω μεταξυ Παπαπετρου και Παγκος, δεν θα διάλεγα τον Παπαπετρου. Αν είχα 800χιλ για Ντορσει ή Νεντοβιτς θα το σκεφτόμουν λόγω του 6+6. Πες μου και αν θες με 200χιλ αν θα διάλεγες Μποχωριδη η Μπρει.. κούρασαν οι υπεραξίες στους Έλληνες.

Disclaimer : δεν πρόκειται να μείνουμε χωρις Έλληνες προφανως, τα λεω και λιγο υπερβολικά αλλα ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ.
εγω προσωπικα τον μποχωριδη δεν θα τον κρατουσα ακομα και τζαμπα
ενταξει αν εδινε και τιποτα θ ατον κρατουσα για τις προπονησεις μονο
αυτη την στιγμη για μενα οτι δωσουμε παραπανω απο αυτα που εγραψα ειναι υπεραξια με εξαιρεση τον χεζονια που αξιζει παραπανω απλα εμεις δεν μπορουμε να του τα δωσουμε
ολοι οι υπολοιποι εκει αξιζουν πανω κατω,τωρα αν βρεθει κανας παλαβος και τους δωσει τα διπλασια απο αυτα σε καμια ευρωπαικη ομαδα τι να πω,υπαρχουν και κοροιδα,εδω βρηκε ομαδα ο παππας που το 90% των παιχνιδιων ειναι ειτε τραυματιας ειτε στην εξεδρα τι να λεμε τωρα

0
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Παρ Απρ 09, 2021 3:50 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 12:44 pm
SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 12:39 pm
O χεζόνια παίζει βασικός σε όλες τις ομάδες της ευρολίγκας μιλάμε για παίκτη που μπορεί να βάζει για πλάκα 20π μ.ο του χρόνου στην ευρώπη. Ειναι δυνατόν να συζητάμε ότι ο παίκτης είναι για 1εκ όταν αυτά τα χρήματα παίρνουν ο παπαπέτρου και ο παλαίμαχος παπανικολάου. Ο χεζόνια θα στοιχίσει μίνιμουμ 1,5εκ και αυτό αν ο ίδιος αποφασίσει να μείνει για συναισθηματικούς λόγους.
Δεν έχω το χρόνο να ψάξω τι γράφατε πέρσι αλλά θυμάμαι πολύ καλά τόσο τα καλά λόγια για τον ολετήρα βόβορα όπως και για παίκτες τύπου φόστερ, Τζένκινς, χάρισον,σαντρος, μάρτιν κ.α. Αλήθεια τώρα που τελείωσε η χρονιά ποιός δικαιώθηκε; Εσείς που τους γράφατε έξυπνες βόμβες ή εγώ που έγραφα ότι αμφότερες οι ομάδες θα τερμάτιζαν στο πάτο της βαθμολογίας με τέτοιους παίκτες; Να θυμίσω μήπως τα σχόλια περί παικταρά και ηγέτη σλούκα; Ή να γράψω για τον παλάιμαχο κουφό που κάποιοι τον θεωρούσατε ως σοβαρή μετεγγραφή πριν κανά μήνα;
Περα απο κριτική εχεις να μας προτείνεις καναν παιχτη εσυ? Πως πρέπει να δομηθεί το ροστερ μας του χρονου? Μπορει οι επιλογές που ανέφερες να μην βγήκαν αλλα οταν το μπατζετ είναι περιορισμένο αναγκαστικά καταφεύγεις σε ρισκα. Ειναι διαφορετικό να μου λες δεν έπρεπε να πάρεις τον Φοστερ αλλα το Χ λαβράκι απτο bcl ή γιουροκαπ και διαφορετικό το να λες δεν έπρεπε να πάρεις τον Φοστερ αλλα τον Μαικ Τζειμς.
To καλοκαίρι είχα προτείνει το λοιντ ο οποίος πήγε για ψίχουλα στον ερυθρό και φέτος θα πάρει πάνω από εκατομμύριο. Είχα προτείνει σίκμα που παίζει στην άλμπα που έχει μικρότερο μπάτζετ από πάο. Είχα προτείνει και τον ρεινολντς που είχε φύγει από μακάμπι τότε και τον λοβέρν που βγάζει μάτια στη ζάλγκιρις. Θα προτείνω και φέτος κατά τον Ιούνιο που θα γίνει γνωστό το μπάτζετ και οι στόχοι της νέας χρονιάς.
Το θέμα είναι τι προτείνατε εσείς πέρσι και τι βγήκε στο παρκέ. Ακόμα θυμάμαι τα θετικά σχόλια για φόστερ και σαντρος, το φοβερό τεσσάρι γουαιτ κ.α. Για να μη γράψω για βόβορα που έπρεπε να τον αφήσουμε να τελειώσει τη σεζόν για να δείξει το έργο του.
ΥΓ: Αμα θεωρείται εκεί στον ολυμπιακό παικταρά το σλούκα , σοβαρό πεντάρι το χασάν μάρτιν και εν ενεργεία παίκτη τον κώστα τον παπανικολάου εμένα μου περισσεύει. Εκτός οκτάδας θα είστε και του χρόνου και χωρίς τίτλο για έκτη σερί σεζόν θα μείνετε. Ευτυχώς συνεχίζει και ο σπανούλης για να πανηγυρίζετε τα ατομικά του ρεκόρ, αλλά από το τίποτα κάτι είναι και αυτό.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1956
Δημοσιεύσεις: 5297
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 4:14 pm

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 3:50 pm

To καλοκαίρι είχα προτείνει το λοιντ ο οποίος πήγε για ψίχουλα στον ερυθρό και φέτος θα πάρει πάνω από εκατομμύριο. Είχα προτείνει σίκμα που παίζει στην άλμπα που έχει μικρότερο μπάτζετ από πάο. Είχα προτείνει και τον ρεινολντς που είχε φύγει από μακάμπι τότε και τον λοβέρν που βγάζει μάτια στη ζάλγκιρις.
Εντάξει δεν τις λες και πολύ ψαγμένες τις προτάσεις, όλοι στην Ευρωλίγκα έπαιζαν.
Ο Λόυντ από που προκύπτει ότι πήρε ψίχουλα; Λογικά είναι το βαρύ συμβόλαιο του Ερυθρού, Εσείς από τις κινήσεις που κάνατε για νέους παίκτες πήρατε τον Νέντοβιτς, δεν νομίζω να χωοούσε (στο μπατζετ εννοώ) και ο Λόυντ.
Ο Σίμκα είχε ανανεώσει με την Άλμπα το 2019, ο Λοβέρν με τον Ρεινολνς δεν ήταν σε καμία περίπτωση φτηνοί. Δεν είναι τυχαίο που και ο ΠΑΟ και ο Ολυμπιακός δεν παίρνουν παίκτες από ομάδες Euroleague και ψάχνουν λαχεία φτηνά και οικονομικά.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 4:42 pm

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 3:50 pm
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 12:44 pm


Περα απο κριτική εχεις να μας προτείνεις καναν παιχτη εσυ? Πως πρέπει να δομηθεί το ροστερ μας του χρονου? Μπορει οι επιλογές που ανέφερες να μην βγήκαν αλλα οταν το μπατζετ είναι περιορισμένο αναγκαστικά καταφεύγεις σε ρισκα. Ειναι διαφορετικό να μου λες δεν έπρεπε να πάρεις τον Φοστερ αλλα το Χ λαβράκι απτο bcl ή γιουροκαπ και διαφορετικό το να λες δεν έπρεπε να πάρεις τον Φοστερ αλλα τον Μαικ Τζειμς.
To καλοκαίρι είχα προτείνει το λοιντ ο οποίος πήγε για ψίχουλα στον ερυθρό και φέτος θα πάρει πάνω από εκατομμύριο. Είχα προτείνει σίκμα που παίζει στην άλμπα που έχει μικρότερο μπάτζετ από πάο. Είχα προτείνει και τον ρεινολντς που είχε φύγει από μακάμπι τότε και τον λοβέρν που βγάζει μάτια στη ζάλγκιρις. Θα προτείνω και φέτος κατά τον Ιούνιο που θα γίνει γνωστό το μπάτζετ και οι στόχοι της νέας χρονιάς.
Το θέμα είναι τι προτείνατε εσείς πέρσι και τι βγήκε στο παρκέ. Ακόμα θυμάμαι τα θετικά σχόλια για φόστερ και σαντρος, το φοβερό τεσσάρι γουαιτ κ.α. Για να μη γράψω για βόβορα που έπρεπε να τον αφήσουμε να τελειώσει τη σεζόν για να δείξει το έργο του.
ΥΓ: Αμα θεωρείται εκεί στον ολυμπιακό παικταρά το σλούκα , σοβαρό πεντάρι το χασάν μάρτιν και εν ενεργεία παίκτη τον κώστα τον παπανικολάου εμένα μου περισσεύει. Εκτός οκτάδας θα είστε και του χρόνου και χωρίς τίτλο για έκτη σερί σεζόν θα μείνετε. Ευτυχώς συνεχίζει και ο σπανούλης για να πανηγυρίζετε τα ατομικά του ρεκόρ, αλλά από το τίποτα κάτι είναι και αυτό.
Αυτοί οι παίκτες έκαναν οντως το στεπ απ βεβαια εκτος του Λοιντ για τους υπόλοιπους μίλησες αφου ειχε περασει ενα 3μηνο στη σεζόν και τους ειχες δει να παιζουν καλα οποτε δεν ηταν κι ακριβώς καλοκαιρινή σου πρόταση. Όπως και να χει εγω σε ρώτησα ποιον θα επέλεγε αντι του Ογκαστ, Μπεντιλ, Ουαιτ, Φοστερ, ΣαντΡος, Μακ κι αυτοί που έγραψες είναι όλοι ακριβότεροι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 4:59 pm

SARAS1989 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 3:50 pm
[
ΥΓ: Αμα θεωρείται εκεί στον ολυμπιακό παικταρά το σλούκα , σοβαρό πεντάρι το χασάν μάρτιν και εν ενεργεία παίκτη τον κώστα τον παπανικολάου εμένα μου περισσεύει. Εκτός οκτάδας θα είστε και του χρόνου και χωρίς τίτλο για έκτη σερί σεζόν θα μείνετε. Ευτυχώς συνεχίζει και ο σπανούλης για να πανηγυρίζετε τα ατομικά του ρεκόρ, αλλά από το τίποτα κάτι είναι και αυτό.

O Σπανούλης σταματάει απόψε. Μεγάλη νύχτα απ' όπου και να το πιάσεις.

Να περάσει παρακαλώ, δεν βρίζω. :P

giorgos45

 a1greece
Reactions: 127
Δημοσιεύσεις: 657
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 09, 2021 5:11 pm

αν ανεβει το μπατζετ κ παει 7 με 8 εκ μια χαρα ομαδα φτιαχνεις!οι αλλοι ζαλγκιρις μπαγερν πως φτιαχνουν ομαδες κ εμεις δε μπορουμε!αυτο το scouting τι κανει με τους παιχταραδες που μας φορτωσαν!σαντρος μια παιζει μια στο κοσμο του μεχρι κ φαουλ εκανε χτες για να βγει απο τον αγωνα απο τα νευρα του!ο ουαιτ τι να πω ειτε παιζει ειτε δε παιζει το ιδιο!ο μπεντιλ χανουμε κ χασκογελαει σα να μη συμβαινει τπτ!!ο ογκαστ εβαλε 10 εφαγε 20 μια τρυπα που τα ξεραμε κ μας τον φορτωσαν παλι!για το μακ τετοια στηριξη απο το προπονητη δεν υπαρχει ποσο χειροτερος ο καλαιτζακης δηλ?πιο καλα να βλεπω το μικρο κ ας κανει κ λαθη!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 5:22 pm

Μιας και πιάσαμε την κρυστάλλινη σφαίρα να δούμε πόσες διακρίσεις θα έχει μαζέψει μέχρι το καλοκαίρι στο κορυφαίο επίπεδο ο Μάικ Τζέιμς (ο οποίος ως προσωπικότητα μού είναι πολύ συμπαθής και τον εκτιμώ για την ευαισθησία του, απλώς δεν το έχει με τον πρωταθλητισμό και τις συνέπειες του ούτε και με το ομαδικό μπάσκετ)

Ο Τζέιμς μέχρι να διακοπεί πέρσι η Βαλτική, είχε την ΤΣΣΚΑ δεύτερη (πρωτοφανές) ενώ πριν τον διακόψουν φέτος (για τρίτη φορά-) πάλι δεύτερη την είχε. Στην ιταλική λίγκα μία από τα ίδια.
Να δούμε και πόσες προτάσεις θα έχει από κορυφαίες ομάδες της Ευρωλίγκας.

Να δούμε επίσης πόσες προτάσεις από καλές ομάδες της Ευρώπης θα έχει ο Φριντέτ. ¨Οπως και το περασμένο καλοκαίρι που τα λέγαμε κι ακούγαμε πάλι για σφαγές και για ματσέτες. :D

Να δούμε πόσες προτάσεις θα έχει ο Σβεντ (για να το γενικεύσω, μπας και...)

Να κάνουμε μια ανάλυση (στο πόδι, έστω) αν με όλους αυτούς τους παίκτες, οι ομάδες τους είδαν προκοπή. Αν έχουν μετανιώσει που τους υπέγραψαν.

ΝΑ δούμε γιατί οι κορυφαίοι προπονητές στην Ευρώπη θέλουν για άσσο τους (την πιο κομβική θέση στο παιχνίδι) τον Σλούκα και τον Καλάθη (Λάσο για χρόνια, Ιτούδης επίσης, Σάρας και ο παμμέγιστος ο Ζοτς).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”