2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

HackerBaby

 euroleague
Reactions: 472
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιούλ 14, 2022 8:53 pm

Leo_98 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 8:51 pm
Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο Παπαπέτρου να ζήτησε να φύγει φέτος, που βλέπει ότι γίνεται μια σοβαρή προσπάθεια ανάκαμψης του Παναθηναϊκού και δεν το έκανε πχ πέρσι, που είχε περισσότερους λόγους.
Για να χτυπησει φαιναλ 4 ρε συ . Ο παναθηναικος μπορει , στα χαρτια , να φαινεται οτι θα ειναι πιο λειτουργικος , αλλα ουτε φαβορι για 8αδα δε θα ειναι.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:00 pm

HackerBaby έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 8:53 pm
Leo_98 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 8:51 pm
Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο Παπαπέτρου να ζήτησε να φύγει φέτος, που βλέπει ότι γίνεται μια σοβαρή προσπάθεια ανάκαμψης του Παναθηναϊκού και δεν το έκανε πχ πέρσι, που είχε περισσότερους λόγους.
Για να χτυπησει φαιναλ 4 ρε συ .
Ετσι θα ειναι , περνανε τα χρονια.

0
avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:00 pm

μεγαλη απωλεια ο παπαπετρου

μηπως υπαρχουν ελπιδες για μειωση ποινης μητογλου?

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:01 pm

για Μήτογλου που λέτε, όσο δε βγαίνει απόφαση για την τιμωρία του δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθεί οποιαδήποτε ομάδα. στην εκπομπή του σδνα είπαν ότι μάλλον πάει για Σεπτέμβρη το πράγμα. βάλε εφέσεις, ενδεχόμενα θέματα με τη WADA αν η τιμωρία είναι μικρή κτλ και καταλαβαίνετε ότι προγραμματισμός με το Μήτογλου μέσα δε μπορεί να γίνει.

BillyPao

allstar
Reactions: 1475
Δημοσιεύσεις: 3610
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:02 pm

qspock έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 8:41 pm
Ο Παπαπετρου ας φυγει. Ας αποκτηθουν και 8 ξενοι, ουτως η αλλως μεχρι τους τελικους της Α1 πολλα μπορει να εχουν αλλαξει (προπονητης, παιχτες)... :mrgreen:

Χωρις πλακα τωρα, αυτο το κολλημα με τους 6 ξενους πρεπει να ξεπεραστει. Μακαρι ο Λιολιος να το αλλαξει, μεχρι τωρα η προηγουμενη διοικηση της ΕΟΚ ειχε αλλες αντιληψεις.

ΠΑΟ και Ολυμπιακος πρεπει να αιτηθουν αυξηση των ξενων ή και περισσοτερες αλλαγες μεχρι τελους. Δηλαδη οι αλλοι πιο εξυπνοι ειναι που παν και παιρνουν Ευρωλιγκες? Οπως η Εφες που δεν εχει Τουρκο παιχτη της προκοπης?
Αν όχι αύξηση του αριθμού των ξένων, τουλάχιστον να δοθεί η δυνατότητα για απεριόριστες αλλαγές ανα αγωνιστική. Αν π.χ. τραυματιστεί κάποιος ξένος πριν από ένα παιχνίδι, να έχεις τη δυνατότητα να τον αλλάξεις, ώστε να μην κατέβεις με 5 ξένους στη σύνθεση σου.

0
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:04 pm

Hipster έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 8:05 pm
irving έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 7:50 pm
παντως δε γινεται καθε χρονο να ψαχνουμε απεγνωσμενα ελληνες, να φευγουν μητο, να μη μπορουμε να πληρωσουμε καλαθη, να χρυσοπληρωνουμε παππα, να φορτωνομαστε μποχωριδηδες μονο και μονο επειδη υπαρχει ο κανονισμος των 6 ελληνων.

ουτε ο οσφπ να παρακαλαει ντορσευ και να χρυσοπληρωνει παπανικολαου και μαντζαρη.

καιρος ειναι να κανουν κατι οι μεγαλες ομαδες. εστω και εκβιαστικα. να γινουν 7 ξενοι? να υπαρχουν απεριοριστες αλλαγες? κατι τελος παντων.
Αμα ειναι να τις κανουν πολυεθνικες τις ομαδες να φυγουν και απο το ελληνικο πρωταθλημα να ησυχασουμε. Να γινει και ενα ελληνικο πρωταθλημα και οχι 50-50% οπως ειναι τωρα. Ετσι και αλλιως συνδεση πρωταθληματος με την επαγγελματικη ευρωπαικη λιγκα δεν υπαρχει.
οταν λες ειρωνικα το αντιθετο ακραιο σεναριο δεν τεκμηριωνεις την αποψη σου ετσι.

δε μιλησε κανεις για υπερβολικα πραγματα. μια ευελιξια ειπα ωστε να προσαρμοστουμε στη εποχη.

μακαρι να υπηρχαν πολλοι καλοι ελληνες οπως πιο παλια και να μη χρειαζοντουσαν τοσοι ξενοι. ε δεν υπαρχουν τι να κανουμε τωρα? να πληρωνουμε υπεραξιες και να χαλαμε το σχεδιασμο των ομαδων? ειναι αυτο καλο για το ελληνικο μπασκετ? προφανως οχι.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:13 pm

irving έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:04 pm
Hipster έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 8:05 pm


Αμα ειναι να τις κανουν πολυεθνικες τις ομαδες να φυγουν και απο το ελληνικο πρωταθλημα να ησυχασουμε. Να γινει και ενα ελληνικο πρωταθλημα και οχι 50-50% οπως ειναι τωρα. Ετσι και αλλιως συνδεση πρωταθληματος με την επαγγελματικη ευρωπαικη λιγκα δεν υπαρχει.
οταν λες ειρωνικα το αντιθετο ακραιο σεναριο δεν τεκμηριωνεις την αποψη σου ετσι.

δε μιλησε κανεις για υπερβολικα πραγματα. μια ευελιξια ειπα ωστε να προσαρμοστουμε στη εποχη.

μακαρι να υπηρχαν πολλοι καλοι ελληνες οπως πιο παλια και να μη χρειαζοντουσαν τοσοι ξενοι. ε δεν υπαρχουν τι να κανουμε τωρα? να πληρωνουμε υπεραξιες και να χαλαμε το σχεδιασμο των ομαδων? ειναι αυτο καλο για το ελληνικο μπασκετ? προφανως οχι.
Ωχ πραγματικα βαριεμαι τωρα να τα ξαναγραφω. Εχω γραψει βιβλιο γι αυτο το θεμα σε αλλα ποστ, οχι ομαδων. :roofl:
Δεν το λεω ξεκαρφωτα παντως, ψαχτο αν δεν βαριεσαι. Νομιζω πιο προσφατα στο περι Α1.
Ελληνικο μπασκετ με δυο λογια ειναι οι ελληνες παιχτες και οχι οι ελληνικες ομαδες. Αν οι παιχτες ειναι κακοι το ελληνικο μπασκετ ειναι κακο. Τελεια, παυλα, παραγραφος.. Η γνωμη μου.
Η προταση μου ηταν και ειναι ημιεπαγγλματικο πρωταθλημα με 3 ξενους το πολυ και οποιος θελει επαγγελματικο στις ευρωπαικες επαγγελματικες λιγκες. Θα εχεις προσεξει τα χαΪρια της ελληνικης λιγκας και φετος υποθετω.
Δλδ δεν το λεω ειρωνικα, το εννοω. :)

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2059
Δημοσιεύσεις: 4722
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:25 pm

ο παπαπετρου και περσι ψαχτηκε να φυγει απλα δεν του εδινε κανενας θεση βασικου απο τις μεγαλες

0
Tl45200445

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2020 6:42 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:26 pm

Γουολτερς, λι,μποχωριδης
Γκριγκονις, αντριου
Χεζονια,καλαιτζακης
Γουιλιαμς,χουγκαζ, μαντζουκας
Παπαγιαννης,γκουνταιτις


Εγω ευχαριστημενος θα είμαι με αυτό παντως

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1399
Δημοσιεύσεις: 3561
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:29 pm

Hipster έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:13 pm
irving έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:04 pm


οταν λες ειρωνικα το αντιθετο ακραιο σεναριο δεν τεκμηριωνεις την αποψη σου ετσι.

δε μιλησε κανεις για υπερβολικα πραγματα. μια ευελιξια ειπα ωστε να προσαρμοστουμε στη εποχη.

μακαρι να υπηρχαν πολλοι καλοι ελληνες οπως πιο παλια και να μη χρειαζοντουσαν τοσοι ξενοι. ε δεν υπαρχουν τι να κανουμε τωρα? να πληρωνουμε υπεραξιες και να χαλαμε το σχεδιασμο των ομαδων? ειναι αυτο καλο για το ελληνικο μπασκετ? προφανως οχι.
Ωχ πραγματικα βαριεμαι τωρα να τα ξαναγραφω. Εχω γραψει βιβλιο γι αυτο το θεμα σε αλλα ποστ, οχι ομαδων. :roofl:
Δεν το λεω ξεκαρφωτα παντως, ψαχτο αν δεν βαριεσαι. Νομιζω πιο προσφατα στο περι Α1.
Ελληνικο μπασκετ με δυο λογια ειναι οι ελληνες παιχτες και οχι οι ελληνικες ομαδες. Αν οι παιχτες ειναι κακοι το ελληνικο μπασκετ ειναι κακο. Τελεια, παυλα, παραγραφος.. Η γνωμη μου.
Η προταση μου ηταν και ειναι ημιεπαγγλματικο πρωταθλημα με 3 ξενους το πολυ και οποιος θελει επαγγελματικο στις ευρωπαικες επαγγελματικες λιγκες. Θα εχεις προσεξει τα χαΪρια της ελληνικης λιγκας και φετος υποθετω.
Δλδ δεν το λεω ειρωνικα, το εννοω. :)
Και εγώ συμφωνώ ελληνικό μπάσκετ χωρίς έλληνες παίκτες δεν υπάρχει και τι σόι ελληνικό είναι άμα παίζουν με 1-2 έλληνες παίκτες και δεν το λέω εθνικιστικά. Ακόμη και στο ποδόσφαιρο το μειωμένο ενδιαφέρον είναι από τη μη ύπαρξη ελλήνων παικτών. Κατά τη γνώμη οι ευρωλίγκατες πρέπει να σταματήσουν να πάιζυν στα τοπικά πρωταθλήματα τουλάχιστον στη κανονική περίοδο και να μειωθούν οι ξένοι παίκτες στα εθνικά πρωταθλήματα.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Panos Phys

 junior
Reactions: 48
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 23, 2022 2:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Kevin Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:31 pm

Γράφουν πολλοί για Μητογλου. Έφυγε πέρυσι με προσφορά στο 1 εκ. ετησίως. Ο Παπαππετρου δήλωσε ότι θέλει να φύγει. Γιατί θεωρείτε πως ο Μητογλου (όταν λήξει η τιμωρία του) θα θέλει να επιστρέψει? Εγώ το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο...

0
Respect Yourself
Άβαταρ μέλους
panathinaikos1234

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:07 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:34 pm

Καλήσπερα σε όλα τα μέλη.Στην πρώτη μου ανάρτηση θα ήθελα να εκφράσω την απόψη μου για τη νέα ομάδα που δημιουργείται.Είμαι αισιόδοξος καταρχήν πήραμε έναν κόουτς ποιοτικότερο των προκατόχων του με εμπειρίες στην ευρωλίγκα και δεν έχουμε κοουτς που άπειρο στη διοργάνωση. Όσον αφορά τους παίχτες θετικό για μένα που έφυγε νεντοβιτς και ήρθε γκριγκόνις, θετικό που δεν πήραμε καλάθη και σπάει το μπάτζετ. Καλός παίχτης για τη δεδομενη στιγμή ο ουόλτερς και βέβαια είδαμε πέρσι τι έκανε ο Λι.Τη συνέχεια θα τη δούμε πολύ θα γούσταρα επιστροφή Χεζόνια.....

4
3 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2396
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:36 pm

panathinaikos1234 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:34 pm
Καλήσπερα σε όλα τα μέλη.Στην πρώτη μου ανάρτηση θα ήθελα να εκφράσω την απόψη μου για τη νέα ομάδα που δημιουργείται.Είμαι αισιόδοξος καταρχήν πήραμε έναν κόουτς ποιοτικότερο των προκατόχων του με εμπειρίες στην ευρωλίγκα και δεν έχουμε κοουτς που άπειρο στη διοργάνωση. Όσον αφορά τους παίχτες θετικό για μένα που έφυγε νεντοβιτς και ήρθε γκριγκόνις, θετικό που δεν πήραμε καλάθη και σπάει το μπάτζετ. Καλός παίχτης για τη δεδομενη στιγμή ο ουόλτερς και βέβαια είδαμε πέρσι τι έκανε ο Λι.Τη συνέχεια θα τη δούμε πολύ θα γούσταρα επιστροφή Χεζόνια.....
Καλώς ήρθες στο φόρουμ! :wink:

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:37 pm

panathinaikos1234 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:34 pm
Καλήσπερα σε όλα τα μέλη.Στην πρώτη μου ανάρτηση θα ήθελα να εκφράσω την απόψη μου για τη νέα ομάδα που δημιουργείται.Είμαι αισιόδοξος καταρχήν πήραμε έναν κόουτς ποιοτικότερο των προκατόχων του με εμπειρίες στην ευρωλίγκα και δεν έχουμε κοουτς που άπειρο στη διοργάνωση. Όσον αφορά τους παίχτες θετικό για μένα που έφυγε νεντοβιτς και ήρθε γκριγκόνις, θετικό που δεν πήραμε καλάθη και σπάει το μπάτζετ. Καλός παίχτης για τη δεδομενη στιγμή ο ουόλτερς και βέβαια είδαμε πέρσι τι έκανε ο Λι.Τη συνέχεια θα τη δούμε πολύ θα γούσταρα επιστροφή Χεζόνια.....
Welcome, welcome :)

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1475
Δημοσιεύσεις: 3610
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:38 pm

panathinaikos1234 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:34 pm
Καλήσπερα σε όλα τα μέλη.Στην πρώτη μου ανάρτηση θα ήθελα να εκφράσω την απόψη μου για τη νέα ομάδα που δημιουργείται.Είμαι αισιόδοξος καταρχήν πήραμε έναν κόουτς ποιοτικότερο των προκατόχων του με εμπειρίες στην ευρωλίγκα και δεν έχουμε κοουτς που άπειρο στη διοργάνωση. Όσον αφορά τους παίχτες θετικό για μένα που έφυγε νεντοβιτς και ήρθε γκριγκόνις, θετικό που δεν πήραμε καλάθη και σπάει το μπάτζετ. Καλός παίχτης για τη δεδομενη στιγμή ο ουόλτερς και βέβαια είδαμε πέρσι τι έκανε ο Λι.Τη συνέχεια θα τη δούμε πολύ θα γούσταρα επιστροφή Χεζόνια.....
Καλώς ήρθες στην παρέα μας! :welcome:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”