2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 6:28 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 5:57 pm

γενικα ειμαι της αποψης οτι μεχρι να ειναι κατι επισημο δεν ξερω τι θα γινει και ειναι πολυ νωρις ακομα για να πουμε τι θα γινει και που θα παει ο καθε ενας.

χαζομαρα θα ειναι αν τον δωσει τον νικ. δεν βρισκει αλλον τετοιον. μια ομαδα με χαμηλα μπατζετ για να αναπληρωσουν παικτη που τα κανει ολα σε ολους τους τομεις πρεπει να παρει 5αδα παιχταραδων για να μεινει στο ιδιο επιπεδο.

δεν θα βρει κανεναν που θα ειναι ο τοπ αμυντικος, ο τοπ δημιουργος-οργανωτης και ταυτοχρονα και σκορερ και ριμπαουντερ. πρεπει να παρει 3 διαφορετικους παικτες του μυριου ισως και ανω στην περιφερεια για να τον αντικαταστησει και φυσικα ξενους.

αν φυγει ο νικ τοτε οι μονοι που πρεπει να μεινουν ειναι οι μητο-παπατζον-παπαπετρου. ολοι οι αλλοι δρομο. ετσι και αλλιως δεν θα μιλαμε πια για χημεια ομαδας οποτε ολικο restart. με 5 παικτες ξενους τοπ αφου οι ελληνες δεν υπαρχουν πλην σλουκα.

θα ειναι δυσκολο να βρεις τοσους καλους και να ταιριαξουν στην ομαδα.


Εγώ την είπα την άποψη μου, ότι αν μπουν σωστά κάποια χρήματα, κερδισμένοι θα βγείτε.
Θα πω και 2 πράγματα επιπλέον για τον ΚΑλάθη και δεν επανατοποθετούμαι.
Λοιπόν, ο Καλάθης δεν είναι αυτός που παρουσιάζετε ότι είναι. Ο τοπ στο ένα, τοπ στο άλλο. Είναι απλά μες τους τοπ pg και μέχρι εκεί. Καμιά ομάδα του (Παναθηναϊκός ή Εθνική) από τότε που ο ίδιος λογίζεται ως πρώτο βιολί, δεν έχει κάνει ποτέ της υπέρβαση ή έστω να ξύσει ταβάνι.
Αν θέλετε να το δούμε ψύχραιμα και χωρίς κορώνες οπαδικές βέβαια.

Ο Καλάθης (χονδρικά) παίζει στο 40% των παιχνιδιών από καλά εώς πολύ καλά. Στο υπόλοιπο 30% παίζει ονειρικά- τέλεια, κάνοντας πράγματα που μόνο αυτός μπορεί να κάνει. Και στο άλλο 30% των παιχνιδιών είναι ο καλύτερος παίκτης της αντίπαλης ομάδας.
Τα καλά του τα είπαμε εδώ όλοι μας. Αλλά έχει και πολύ - μα πολύ χτυπητά κακά πέρα από μια στάνταρ κοιλιά που κάνει κάθε χρόνο.
Έχει πολύ κακά ποσοστά σε 3π και βολές. Ανεπίτρεπτα για πλέι μέικερ.
Στη σούμα παραμένει ένας από τους 3 καλύτερους pg στην Ευρώπη (δεν βάζω τον Λάρκιν ως τέτοιο, παρότι θα μπορούσα).
Στην ΤΣΣΚΑ θα κάνει αυτά που πρέπει και θα παίξει πιο ήρεμο μπάσκετ, πιο κοντά στα θέλω του και λογικά μια κούπα θα τη σηκώσει.
Εσείς με ένα ρόστερ τύπου σαν κι αυτό που έβαλα, κι ενάν καλό προπονητή κι ας μην είναι από τον αφρό, μπορείτε να παίξετε καλύτερο μπάσκετ από ποτέ επί εποχής Δ.Γ και να διεκδικήσετε με πιο πολλές αξιώσεις μιαν είσοδο σε F4.

Εμένα αν ήταν η ομάδα μου ο Παναθηναϊκός πάλι τα ίδια θα έλεγα. Ούτε θα πήγαινα ντε και καλά για σταρ και δε συμμαζεύεται. Για παίκτες ομάδας όπως το ρόστερ που έβαλα πιο πάνω.


* Για Καλάθη - Μιλουτίνοβ, συμφωνώ ότι είναι νωρίς (λογικά θα έχουν γίνει κουβέντες, ιδίως με τον Σέρβο) αλλά για Ζοτς και Ιτούδη, όχι. Θεωρείται σχεδόν σίγουρο το αντίο του Ομπράντοβιτς (άρα και του Σλούκα λέω εγώ....) , ενώ για τον Ιτο΄δη είναι πιο πολλές οι πιθανότητες να φύγει από το να μείνει.
Κάθε χρόνο τέτοια εποχή γίνονται τα ντίλια. Μάρτη- Απρίλη από τις πλούσιες ομάδες. Το λέγαμε πρόπερσι θυμάμαι για Μάικ Τζέιμς. Για να αναφέρω μόνο μία χαρακτηριστική περίπτωση όπου ήταν γνωστό στα μπασκετικά φόρα και μμε ότι έχει κλείσει, αλλά εδώ (δεν διαβάζω άλλα από ελληνικά) επικρατούσε (και βροντερά μάλιστα :smile: ) η άποψη ότι ο Τζέιμς δεν έχει κλείσει πουθενά και βάζει τον Παναθηναϊκό πάνω από όλα.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 6:48 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 6:28 pm
Tracy Mac έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 5:57 pm

γενικα ειμαι της αποψης οτι μεχρι να ειναι κατι επισημο δεν ξερω τι θα γινει και ειναι πολυ νωρις ακομα για να πουμε τι θα γινει και που θα παει ο καθε ενας.

χαζομαρα θα ειναι αν τον δωσει τον νικ. δεν βρισκει αλλον τετοιον. μια ομαδα με χαμηλα μπατζετ για να αναπληρωσουν παικτη που τα κανει ολα σε ολους τους τομεις πρεπει να παρει 5αδα παιχταραδων για να μεινει στο ιδιο επιπεδο.

δεν θα βρει κανεναν που θα ειναι ο τοπ αμυντικος, ο τοπ δημιουργος-οργανωτης και ταυτοχρονα και σκορερ και ριμπαουντερ. πρεπει να παρει 3 διαφορετικους παικτες του μυριου ισως και ανω στην περιφερεια για να τον αντικαταστησει και φυσικα ξενους.

αν φυγει ο νικ τοτε οι μονοι που πρεπει να μεινουν ειναι οι μητο-παπατζον-παπαπετρου. ολοι οι αλλοι δρομο. ετσι και αλλιως δεν θα μιλαμε πια για χημεια ομαδας οποτε ολικο restart. με 5 παικτες ξενους τοπ αφου οι ελληνες δεν υπαρχουν πλην σλουκα.

θα ειναι δυσκολο να βρεις τοσους καλους και να ταιριαξουν στην ομαδα.
Εγώ την είπα την άποψη μου, ότι αν μπουν σωστά κάποια χρήματα, κερδισμένοι θα βγείτε.
Θα πω και 2 πράγματα επιπλέον για τον ΚΑλάθη και δεν επανατοποθετούμαι.
Λοιπόν, ο Καλάθης δεν είναι αυτός που παρουσιάζετε ότι είναι. Ο τοπ στο ένα, τοπ στο άλλο. Είναι απλά μες τους τοπ pg και μέχρι εκεί. Καμιά ομάδα του (Παναθηναϊκός ή Εθνική) από τότε που ο ίδιος λογίζεται ως πρώτο βιολί, δεν έχει κάνει ποτέ της υπέρβαση ή έστω να ξύσει ταβάνι.
Αν θέλετε να το δούμε ψύχραιμα και χωρίς κορώνες οπαδικές βέβαια.
Δεν είναι κριτήριο το αν έχει κάνει υπέρβαση η ομάδα του, για να χαρακτηρίσεις τοπ έναν παίκτη.Η υπέρβαση και το να ξύσεις ταβάνι,σε μια ομάδα όπως ο Παναθηναϊκός που δεν έχει το μπάτζετ να κινηθεί όπως θέλει και να κοντράρει στα ίσια τους μεγάλους,είναι αποτέλεσμα πολλών συγκυριών,και δεν καθορίζεται απο την απόδοση ενός παίκτη.Θεωρώ λάθος το συγκεκριμένο επιχείρημα.

1
1 Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 7:11 pm

ο κακομοιρης ο νικ ειναι οντως ο καλυτερος ασσος στην ευρωπη και κανει εξωπραγματικα πραγματα σε αμυνα, ασσιστ, ενεργεια, αποφασεις κλπ ενω ειναι πολυ καλος και σε ριμπαουντ και σκορ. μονο τα ποσοστα δεν ειναι καλα σε βολες και τριποντα. νταξει δεν ειναι και ο τζορνταν.

ασε που και με εθνικη εδω και χρονια ειναι μακραν ο μοναδικος παικτης που παιζει απιστευτα καλα! μιλαμε ο σλουκας ουτε που τον βλεπει σε αποδοση με την εθνικη ομαδα!

αν βγαλουμε τον λαρκιν εξω που ειναι combo guard και οχι ασσος, τοτε ο νικ ειναι σιγουρα ο καλυτερος pg. βλεπεις κατι καμπατσο να κανουν 2-3 ματς συνεχομενα κακα και η ομαδα του κερδιζει στο πολυ χαλαρο. βλεπεις να κανει 2-3 κακα ματς ο νικ και παει απατη η ομαδα.

αυτη ειναι η διαφορα.

η αληθεια ειναι οτι αν φυγει ο νικ και γινουν πολυ καλες και στοχευμενες επιλογες, ναι υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες φτιαχτει πολυ καλη ομαδα και πολυ καλυτερη απο ολα αυτα τα χρονια.

εγω εχω τρελους ενδοιασμους ομως γιατι ως ομαδα απλως δεν ξερουμε να δομουμε ροστερ, αν φυγει και ο νικ τοτε θα φτιαξουμε ομαδα χαλια, εκτος αν ερθει κανας ζοτς ή σαρας ή βαλουν τον αρτζι να κανει τις μεταγραφες. για αυτο δεν θελω να φυγει ο νικ με τιποτα.

ΥΓ ξερω οτι γραφεις ειλικρινα και οτι τα ιδια θα εγραφες αν υποστηριζες παναθηναικο. απλως συζητηση κανουμε ;) ;)

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 7:34 pm

j-kidd13 έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 6:48 pm


Δεν είναι κριτήριο το αν έχει κάνει υπέρβαση η ομάδα του, για να χαρακτηρίσεις τοπ έναν παίκτη.Η υπέρβαση και το να ξύσεις ταβάνι,σε μια ομάδα όπως ο Παναθηναϊκός που δεν έχει το μπάτζετ να κινηθεί όπως θέλει και να κοντράρει στα ίσια τους μεγάλους,είναι αποτέλεσμα πολλών συγκυριών,και δεν καθορίζεται απο την απόδοση ενός παίκτη.Θεωρώ λάθος το συγκεκριμένο επιχείρημα.

Μπορεί να είναι και λάθος. Δεν θα επιμείνω :smile:

Σχετικά με το αν στέκει ή όντως το επιχείρημά μου (που δεν είναι το μόνο, το άλλο είναι η αναφορά στα στατιστικά του σε 3π και σε βολές που αποτελούν ιστορικά χαμηλό για βασικό PG, καλής Ευρωπαϊκής ομάδας) περί υπέρβασης ή έστω ξυσίματος ταβανιού, να υπενθυμίσω ότι μιλάμε για πολλές χρονιές πια από τότε που χρίστηκε ηγέτης του Παναθηναϊκού και συγχρόνως της Εθνικής (πέραν από τα 2 καλοκαίρια που ήταν ο Γιάννης στην Εθνική). Είναι μεγάλο πια το δείγμα και δεν έχουμε ούτε μία εξαίρεση. Αντίθετα με τον Καμπάσο ας πούμε που εγώ και πολλοί ακόμα στην Ευρώπη τον θεωρούμε εδώ κι έναν χρόνο καλύτερο άσσο από τον Νικ. Εκεί που πρέπει είναι καλύτερος για την ομάδα του, είτε αυτή είναι η Ρεάλ είτε η κουτσή Εθνική Αργεντινής με το λειψό ρόστερ (για να μην τα ρίχνουμε όλα στο ρόστερ :smile: ).

Σεβαστή κι η δικιά σας γνώμη, όμως. Για να δούμε τι θα γίνει και με αυτό το θέμα. Το θεωρώ αρκετά πιθανο να παίξει πάντως. Τόσο γιατί οι (διαφαινόμενες) αποχωρήσεις Ζοτς κι Ιτούδη θα προκαλέσουν ντόμινο ανακατάξεων στα ρόστερ των πλουσίων, όσο κι εξαιτίας του Δ.Γ που λογικά θα ψάξει αποδιοπομπαίο και σε κάθε περίπτωση μπορεί και να έχει μάθει από το λάθος του πριν χρόνια όταν δεν πούλησε τον (ήδη) ξινισμένο Σίνγκλετον.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 8:50 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 7:34 pm
j-kidd13 έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 6:48 pm


Δεν είναι κριτήριο το αν έχει κάνει υπέρβαση η ομάδα του, για να χαρακτηρίσεις τοπ έναν παίκτη.Η υπέρβαση και το να ξύσεις ταβάνι,σε μια ομάδα όπως ο Παναθηναϊκός που δεν έχει το μπάτζετ να κινηθεί όπως θέλει και να κοντράρει στα ίσια τους μεγάλους,είναι αποτέλεσμα πολλών συγκυριών,και δεν καθορίζεται απο την απόδοση ενός παίκτη.Θεωρώ λάθος το συγκεκριμένο επιχείρημα.

Μπορεί να είναι και λάθος. Δεν θα επιμείνω :smile:

Σχετικά με το αν στέκει ή όντως το επιχείρημά μου (που δεν είναι το μόνο, το άλλο είναι η αναφορά στα στατιστικά του σε 3π και σε βολές που αποτελούν ιστορικά χαμηλό για βασικό PG, καλής Ευρωπαϊκής ομάδας) περί υπέρβασης ή έστω ξυσίματος ταβανιού, να υπενθυμίσω ότι μιλάμε για πολλές χρονιές πια από τότε που χρίστηκε ηγέτης του Παναθηναϊκού και συγχρόνως της Εθνικής (πέραν από τα 2 καλοκαίρια που ήταν ο Γιάννης στην Εθνική). Είναι μεγάλο πια το δείγμα και δεν έχουμε ούτε μία εξαίρεση. Αντίθετα με τον Καμπάσο ας πούμε που εγώ και πολλοί ακόμα στην Ευρώπη τον θεωρούμε εδώ κι έναν χρόνο καλύτερο άσσο από τον Νικ. Εκεί που πρέπει είναι καλύτερος για την ομάδα του, είτε αυτή είναι η Ρεάλ είτε η κουτσή Εθνική Αργεντινής με το λειψό ρόστερ (για να μην τα ρίχνουμε όλα στο ρόστερ :smile: ).

Σεβαστή κι η δικιά σας γνώμη, όμως. Για να δούμε τι θα γίνει και με αυτό το θέμα. Το θεωρώ αρκετά πιθανο να παίξει πάντως. Τόσο γιατί οι (διαφαινόμενες) αποχωρήσεις Ζοτς κι Ιτούδη θα προκαλέσουν ντόμινο ανακατάξεων στα ρόστερ των πλουσίων, όσο κι εξαιτίας του Δ.Γ που λογικά θα ψάξει αποδιοπομπαίο και σε κάθε περίπτωση μπορεί και να έχει μάθει από το λάθος του πριν χρόνια όταν δεν πούλησε τον (ήδη) ξινισμένο Σίνγκλετον.
Με τη φετινή είναι 5 χρονιές που είναι πίσω ο Νικ.Αν δεις τις σειρές στα play off με Λαμποράλ,Φενέρ και τις 2 τελευταίες με Ρεάλ,το πρόβλημα του Παναθηναϊκού και ο λόγος που δεν έκανε την υπέρβαση,είναι η απόδοση του Καλάθη?
Ο Παναθηναϊκός το 15-16 με τη Λαμποράλ είχε αστεία ομάδα,το 16-17 με τη Φενέρ είχε καλό σύνολο,αλλα όχι για να αντιμετωπίσει την Φενέρ του Ομπράντοβιτς και των Μπογκντάνοβιτς-Ουντο-Βεσελυ-Σλούκα-Ντατομε-Ναναλι,το 17-18 ήταν η χρονιά που ο Παναθηναϊκός είχε την καλύτερη ομάδα των τελευταίων ετών που πραγματικά θα μπορούσε να πάει στο φ4 και είχε την καλύτερη παρουσία σε play offs,αλλά επιπολαιότητες-κακή διαχείριση σε σημεία απο τον Πασκουάλ,και για μένα πρώτον και κύριον αυτό για το οποίο δεν επιτρέπεται να μιλαμε στο φόρουμ:lol: ,στέρησαν απο τον Παναθηναικό το να φέρει την σειρά σε 5ο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ και να διεκδικήσει την πρόκριση.Στη συγκεκριμενη σειρά ο Νικ ηταν καταπληκτικός(19.5 μο στο σύστημα αξιολόγησης).Πέρσυ πάλι είχαμε ανορθόδοξο ρόστερ,όχι σωστά στελεχωμένο,όχι κατάλληλο να επικρατήσει σε σειρά της Ρεάλ(που πάλι είχαμε...διάφορα).
Επομένως,βάσει της δικής μου συλλογιστικής,δεν φταίει ο Νικ που ο Παναθηναικός δεν έχει κάνει το βήμα παραπάνω,όταν στις 3 απο τις 4 χρονιές,έχει πέσει πάνω σε ομάδες κατα ποιτικότερες και πληρέστερες,2 εκ των οποίων πήραν την κούπα.Έχει μεγάλες ευθύνες,με τα ελαττώματα του,σίγουρα το μοντέλο στελέχωσης με αυτον "μπροστάρη" δεν έχει φέρει την υπέρβαση,αλλά δεν είναι ο πρώτος υπεύθυνος για να φτάσουμε να λέμε οτι δεν είναι top(ή ο top) πλευ μέικερ. Και για τον Καμπάτσο,όντως κάνει ώρες ώρες εξωπραγματικά πράγματα,και μπορεί να είναι ο νο 1 πλευμέικερ αυτη τη στιγμή(απλά ο Καμπάτσο έχει ένα τρελό ρόστερ δίπλα του με ό,τι αυτο συνεπάγεται)

Kαι στο δια ταύτα,προσωπικά δεν θέλω επ ουδενί να φύγει ο Νικ ,αλλά αν αυτό συμβεί,θα υπάρχει ποσό στο μπάτζετ που μπορείς να κινηθείς έξυπνα και να φτιάξεις κάτι καλό.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 9:09 pm

Εμένα πάντως θα με ιντρίγκαρε ένα ολικό ριστάρτ στην ομάδα μου, ιδίως αν αυτή τα τελευταία χρόνια ποτέ δεν μπόρεσε να παλέψει στα ίσα για την πρόκριση πέραν της φοράς με τον Πεδουλάκη- Λάσμε- Γκιστ και βέβαια του συγκλονιστικού Διαμαντίδη.*
Όσο για τα παιχνίδια στους 8 που λες, το έχω ψάξει πριν λίγους μήνες και είχα παραθέσει και τα στατιστικά εδώ. Δεν τα έχει πάει καλά βρε συ ο (καταπληκτικός αυτός αθλητής, Νικ). Μόνο τη μία χρονιά κόντρα στη Ρεάλ που λες. Την πρώτη. Με Μπασκόνια ήταν άστα να πάνε, με Φενέρ περίπου το ίδιο, ενώ πέρσι στη μεταξύ τους άτυπη κόντρα, ο Αργεντίνος ήταν σαφώς καλύτερος. Μιας και μιλάμε για τον Καμπάσο, να επαναλάβω αυτό που είπα και προηγουμένως: το μέταλλο του, φάνηκε με την Εθνική της χώρας του που είχε φτωχότατο ρόστερ κι έκανε τα πάντα.
Ο Καλάθης θα ήταν σούπερ πιστεύω αν το μεγάλο όπλο της ομάδας στην επίθεση έπαιζε σε άλλη θέση από αυτόν. Θα ήθελα ας πούμε να τον δω μαζί με Ούντο. Ή με Σενγκέλια. Ή με Ντε Κολό. ;) Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να γίνει στον σύγχρονο Παναθηναϊκό. Δυο συμβόλαια των 2κ μαζί. Κάτι τελευταίο για τον Καλάθη: Δεν τον λέω υπερτιμημένο ή ότι παίρνει παραπάνω χρήματα από αυτά που αξίζει. Λέω απλώς ότι του έχει φορεθεί ένας ρόλος που δεν του πάει αφενός λόγω αγωνιστικών χαρακτηριστικών αφετέρου λόγω ιδιοσυγκρασίας.

* Εκείνη τη φορά αδικήθηκε κιόλας από τη διαιτησία, κόντρα στην έτσι κι αλλιώς καλή ομάδα του Πασκουάλ.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 10:17 pm

Πάντως ένα ρόστερ χωρίς Καλάθη

Πάνγκος-Ουέμπερ-Αθηναίου (ή Μποχωρίδης)
Κόμπο γκαρντ εκατομμυριου-Έρικσον
Παπαπέτρου-Χάρισον ή Γκεντράιτις
Τόμας-Μήτογλου
Γιούντο-Παπαγιάννης
Συν ενα αθλητικό 5άρι που να μπορεί να πάει και στο 4,για 5η λύση στους ψηλούς

το βλέπω μια χαρά,και δεν ξεφεύγει στο μπάτζετ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 10:38 pm

Εγώ θα ήθελα πολύ να έχω στην ομάδα μου 2 παίκτες. Τον Γουόκαπ και τον Μπρόκχοφ. Κι αν γινόταν και τον Γουόναμεϊκερ. :oops: Ενώ στο 5, θα ήθελα την πρώτη εκδοχή του Τόμας Ρόμπινσον στη Χίκμι μέχρι τον τραυματισμό του. Κι επειδή τον θυμόμαστε και από τα χρόνια του στην Αμερική, θα του έδινα μια ευκαιρία κι ας έχει 2 χρόνια περίπου να παίξει μπάσκετ της προκοπής.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 24, 2020 10:53 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 10:38 pm
Εγώ θα ήθελα πολύ να έχω στην ομάδα μου 2 παίκτες. Τον Γουόκαπ και τον Μπρόκχοφ. Κι αν γινόταν και τον Γουόναμεϊκερ. :oops: Ενώ στο 5, θα ήθελα την πρώτη εκδοχή του Τόμας Ρόμπινσον στη Χίκμι μέχρι τον τραυματισμό του. Κι επειδή τον θυμόμαστε και από τα χρόνια του στην Αμερική, θα του έδινα μια ευκαιρία κι ας έχει 2 χρόνια περίπου να παίξει μπάσκετ της προκοπής.
Συμφωνω και για τους 3...

0
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 27, 2020 8:37 pm

https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... -omada-pic
τρεχάτε ωρέ αδέρφια κλείστε τον για όποτε ξαναπαιχτεί μπασκετ!! :evil:

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 27, 2020 8:43 pm

Καλησπέρα παιδιά Ολυμπιακός εδώ μη με φάτε.. Να πω κάποια λόγια για το νέο ριστερ του παο. Θεωρώ ότι πρέπει να αξιοποιηθούν πιο πολύ τα νέα παιδιά βλέπε καλαιτζακης Παπαδάκης κ περσιδης, οι οποίοι δεν είναι τόσο νέοι αλλά έχουν μηδενικές παραστάσεις οπότε είναι κάτι σα πουστονεα στο στρατό. Ο Τόμας πρέπει να μείνει ασυζητητί κ ο μητογλου να αξιοποιηθεί το ίδιο με φέτος. Στο 5 θέλετε εγώ σαν προπονητής του καναπέ θα έδινα λεφτά για μια παιχταρα τύπου γιουντο και θα εκοβα φριντετ απ το ροστερ που μόνο σουτ έχει και μια αποτυχημένη σοφτ διείσδυση. Κάρολ δε γίνεσαι γεννιέσαι. Από κει κ πέρα θα πρότεινα ντορσει αντί παππα και να φύγει αυτός ο γουεσλι πως λέγεται.. Στο 2 3 ιδανικός είναι κ ο Αξελ μπουτειγ της Μπιλμπάο αλλά τώρα πήγε μαλαγα.. Βέβαια δε ξέρω αν θα μείνει διαφορετικά είναι καλή περίπτωση. Στο 1 θα πρότεινα τζεραια Γκραντ που παιζε στους ματζικ κ φέτος στη g league. Ωραίο πσιχτακι.. Στο 2 θα έπαιρνα για βασικό το μπομπουα αν κ μου φαίνεται παίχτης του ύψους κ του βάθους οπότε κρατάω μια επιφύλαξη γι αυτόν.
1 καλαθης, Γκραντ, καλαιτζακης
2 μπομπουα( γουοκαπ), ντορσει, Παπαδάκης
3 μπουτειγ, παπαπετρου, περσιδης
4 Τόμας, μητογλου, μπεντιλ( Μαντζουκας)
5 ουντο, παπαγιαννης, βουγιουκας

Αντί μπεντιλ ίσως έπαιρνα Μαντζουκα δεδομένοθ ότι στο 5 παίζει με την ίδια ευκολία ο μητογλου

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 27, 2020 8:46 pm

djibriliant έγραψε:
Παρ Μαρ 27, 2020 8:37 pm
https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... -omada-pic
τρεχάτε ωρέ αδέρφια κλείστε τον για όποτε ξαναπαιχτεί μπασκετ!! :evil:
να θελει πανω απο 1,5μυριο στα 33?ισως μπορουν να προσπαθησουν οι ελληνικες ομαδες..ο τυπος ειναι σουπερμαν αν ειναι στην ιδια κατασταση οπως στην φενερ

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 27, 2020 9:06 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μαρ 24, 2020 10:38 pm
Εγώ θα ήθελα πολύ να έχω στην ομάδα μου 2 παίκτες. Τον Γουόκαπ και τον Μπρόκχοφ. Κι αν γινόταν και τον Γουόναμεϊκερ. :oops: Ενώ στο 5, θα ήθελα την πρώτη εκδοχή του Τόμας Ρόμπινσον στη Χίκμι μέχρι τον τραυματισμό του. Κι επειδή τον θυμόμαστε και από τα χρόνια του στην Αμερική, θα του έδινα μια ευκαιρία κι ας έχει 2 χρόνια περίπου να παίξει μπάσκετ της προκοπής.
ναι πολυ καλες επιλογες και οι 3. αν μας δωσουν κανα μυριο ρητρα συν το συμβολαιο του νικ και φυγει και ο φριντετ ειναι τρομερες επιλογες.

γενικα παικτες που ειναι πολυ καλοι σε αθλητικοτητα, αμυνα, σουτ, ενεργεια και ταυτοχρονα ξερεις οτι θα παιζουν για την ομαδα, ακομα και μικρης ποιοτητας να ειναι θα δωσουν παρα πολλα στην ευρωλιγκα.

απλως ετσι οπως το σκεφτομαι θα θελουμε 3,5-4 μυρια για τους 3. και καναν ελληνα ρολιστα.

το προβλημα ειναι αν φυγει ο νικ οτι δεν ειμαστε ομαδα που μπορει να διαλεξει καλους παικτες δυστηχως. και αυτες τις 3 φορες που χρειαστηκε να κανουμε ολικη ανακαινιση του ροστερ, ευτηχως στις 2 ηταν ο αρτζι και μας εφτιαξε καλα ροστερ. αυτο φοβαμαι οτι παλι σε κακες επιλογες θα πανε.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 27, 2020 9:14 pm

Tracy Mac έγραψε:
Παρ Μαρ 27, 2020 9:06 pm


ναι πολυ καλες επιλογες και οι 3. αν μας δωσουν κανα μυριο ρητρα συν το συμβολαιο του νικ και φυγει και ο φριντετ ειναι τρομερες επιλογες.

γενικα παικτες που ειναι πολυ καλοι σε αθλητικοτητα, αμυνα, σουτ, ενεργεια και ταυτοχρονα ξερεις οτι θα παιζουν για την ομαδα, ακομα και μικρης ποιοτητας να ειναι θα δωσουν παρα πολλα στην ευρωλιγκα.

απλως ετσι οπως το σκεφτομαι θα θελουμε 3,5-4 μυρια για τους 3. και καναν ελληνα ρολιστα.

το προβλημα ειναι αν φυγει ο νικ οτι δεν ειμαστε ομαδα που μπορει να διαλεξει καλους παικτες δυστηχως. και αυτες τις 3 φορες που χρειαστηκε να κανουμε ολικη ανακαινιση του ροστερ, ευτηχως στις 2 ηταν ο αρτζι και μας εφτιαξε καλα ροστερ. αυτο φοβαμαι οτι παλι σε κακες επιλογες θα πανε.


Δεν έχεις άδικο να φοβάσαι για τις επιλογές που θα κάνετε. Από κει και πέρα εμείς γράφουμε το τι θα μπορούσε να γίνει σε ένα προφανώς γειωμένο πλαίσιο (δεν λέμε να φέρετε τον Μίσιτς, τον Ντιλέινι και τον Χίγκινς π.χ :P ).
Πάντως για τον Νικ ένα με ενάμιση μύριο θα δώσει η ΤΣΣΚΑ αν όντως ισχύει η φήμη και δεν είναι αρβίλα.
Το λέω γιατί ξέρω ότι κάποια στιγμή προτείναν κάπου τόσα (1 με ενάμιση) στον Κερεχέτα για τον Σενγκέλια (το προπερασμένο καλοκαίρι) και φέτος πάλι το ίδιο για Μίλου στον Ολυμπιακό.
Για τόσα είναι κι ο Νικ αφού όλοι τους είναι αφρός στη θέση τους στην Ευρώπη.
Βάλε και μισό εκ. από τον Τζόνσον και κανά 800ρι του Παππά και άλλα 500 τουλάχιστον του Ράις. Βγαίνουν νομίζω μαζί με (υποθετικό μπάι άουτ στη Ζαλγκίρις) για Γουόκαπ.
Κουνούπι δεν θα πέρναγε με τους 3 αυτούς πίσω και θα είχατε πολύ μεγαλύτερη ποικιλία μπροστά από τότε που έφυγε ο Ζοτς τολμώ να πω. ;)

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 28, 2020 9:43 am

basket72 έγραψε:
Παρ Μαρ 27, 2020 9:14 pm
Tracy Mac έγραψε:
Παρ Μαρ 27, 2020 9:06 pm


ναι πολυ καλες επιλογες και οι 3. αν μας δωσουν κανα μυριο ρητρα συν το συμβολαιο του νικ και φυγει και ο φριντετ ειναι τρομερες επιλογες.

γενικα παικτες που ειναι πολυ καλοι σε αθλητικοτητα, αμυνα, σουτ, ενεργεια και ταυτοχρονα ξερεις οτι θα παιζουν για την ομαδα, ακομα και μικρης ποιοτητας να ειναι θα δωσουν παρα πολλα στην ευρωλιγκα.

απλως ετσι οπως το σκεφτομαι θα θελουμε 3,5-4 μυρια για τους 3. και καναν ελληνα ρολιστα.

το προβλημα ειναι αν φυγει ο νικ οτι δεν ειμαστε ομαδα που μπορει να διαλεξει καλους παικτες δυστηχως. και αυτες τις 3 φορες που χρειαστηκε να κανουμε ολικη ανακαινιση του ροστερ, ευτηχως στις 2 ηταν ο αρτζι και μας εφτιαξε καλα ροστερ. αυτο φοβαμαι οτι παλι σε κακες επιλογες θα πανε.


Δεν έχεις άδικο να φοβάσαι για τις επιλογές που θα κάνετε. Από κει και πέρα εμείς γράφουμε το τι θα μπορούσε να γίνει σε ένα προφανώς γειωμένο πλαίσιο (δεν λέμε να φέρετε τον Μίσιτς, τον Ντιλέινι και τον Χίγκινς π.χ :P ).
Πάντως για τον Νικ ένα με ενάμιση μύριο θα δώσει η ΤΣΣΚΑ αν όντως ισχύει η φήμη και δεν είναι αρβίλα.
Το λέω γιατί ξέρω ότι κάποια στιγμή προτείναν κάπου τόσα (1 με ενάμιση) στον Κερεχέτα για τον Σενγκέλια (το προπερασμένο καλοκαίρι) και φέτος πάλι το ίδιο για Μίλου στον Ολυμπιακό.
Για τόσα είναι κι ο Νικ αφού όλοι τους είναι αφρός στη θέση τους στην Ευρώπη.
Βάλε και μισό εκ. από τον Τζόνσον και κανά 800ρι του Παππά και άλλα 500 τουλάχιστον του Ράις. Βγαίνουν νομίζω μαζί με (υποθετικό μπάι άουτ στη Ζαλγκίρις) για Γουόκαπ.
Κουνούπι δεν θα πέρναγε με τους 3 αυτούς πίσω και θα είχατε πολύ μεγαλύτερη ποικιλία μπροστά από τότε που έφυγε ο Ζοτς τολμώ να πω. ;)
ναι θωρακιση μεγαλη με αυτους, ενω και στην επιθεση θα ειναι πολυ καλοι σε ολα τα στοιχεια. και σουτ και slasher και 1vs1.

ο ντιλεινι παντως δεν βλεπω να μενει μπαρτσα με την διακοπη συμβολαιων που τους προτεινουν. ειναι και φραγκοφονιας αυτος. αυτα που κοροιδευε τωρα τα δεχεται. και αν δεν μεινει μπαρτσα τον βλεπω να μην τον θελουν και πολλες ομαδες. δεν θα μου ειναι ακυρο αν μεινει χωρις ομαδα μεχρι αργα καλοκαιρι.

ο ραις 350 παιρνει. μακραν η καλυτερη μεταγραφη φετος. αρτζι-ματι χαχα.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”