2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 9:27 am

j-kidd13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 9:21 am




Καταλαβαίνω την απογοήτευση που μπορεί να φέρει μια μεταγραφή ενός μη γνωστού παίκτη,ωστόσο είμαι υπέρ του να περιμένω για να δώ,καί ύστερα να κρίνω.Ακόμα και αν τα παραδείγματα αποτυχίας είναι περισσότερα. Ο Χάινς δεν ηρθε σαν ένας διαφημισμένος παίκτης στον Ολυμπιακό.Και απο την πρώτη χρονιά έκανε πλάκα σε όλους. Ο Μπιρτς το ιδιο. Ο Λοτζέσκι το ίδιο. Ο Γκιστ δεν είχε την καριέρα που θα μας έκανε να περιμένουμε αυτά που πέτυχε με τον Παναθηναικο. Όλοι ζητάμε λαβράκια,αλλα οταν πάρουμε έναν άγνωστο,αρχίζει η γκρίνια.
Για τις κακές επιλογές στο 5 θα συμφωνήσω.Και δεν είναι υπεροβολή οτι ο τελευταίος πραγματικά καλός ήταν ο Λάσμε.Και ο Ραντούλιτσα,επιθετικά ήταν εξαιρετικός,αλλά στην άμυνα ήταν παιδική χαρά.
Συμφωνούμε με μια μικρό -ένσταση περί του Γκιστ. Είχε παίξει Ευρωλίγκα με ΠΑρτίζαν και Φενέρ (ράστα, τότε :D ) και η Μάλαγα, όταν έπαιζε ήταν δύναμη, απλώς δεν ήταν σε καλή φάση της καριέρας του όταν ήρθε. Κι ο Λάσμε είχε περάσει από καλές ομάδες.
Κι ο Μασιούλις. Το θέμα είναι ότι κι οι 3 τους δεν ήταν σε καλό φεγγάρι (αντιτουριστικοί, που λέμε) όταν τους υπέγραψε ο Πεδουλάκης.
Χαρακτηριστική περίπτωση λαβρακίου :smile: είναι σίγουρα ο Μπατίστ.

Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Ιουν 11, 2020 10:41 am

Χολ/Αθηναιου/Καλαιτζακης
Παππας/x?
Παπαπετρου/Ντεσον
Μητογλου/Μπεντιλ/Κασελακης
Χαμιλτον/Παπαγιαννης

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 10:45 am

portokalopita13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 9:19 am
συνοπτικα οσα ειπε ο Κοντος για τα μετεγγραφικα πριν στον αερα του sport fm
-Κασελακης πρεπει να μεινει πρωτα ελευθερος
το ιδιο και ο Μποχωριδης
-ο Μοργκαν εχει προταθει και αρεσει στον Βοβορα,αλλα πρεπει να δουμε πρωτα αν θα ειναι αυτος ο προπονητης.. (λολ )
-ναι πρεπει να δουμε πρωτα ποιος θα ειναι οριστικα προπονητης
-αλλα ακομα πιο πριν να μαθουμε λεει σε ποια διοργανωση θα αγωνιστει η ομαδα για να προχωρησουν ολα τα υπολοιπα.
-φυσικα ομως πρωτα να δουμε τα επομενα επεισοδια της κοντρας dpg- με το τιμ σουβλατζη (προσθετω εγω)
αντε καλο καλοκαιρι 8-)
Άρα Κασελάκη και Μποχωρίδη καλωσήρθατε στον Παναθηναϊκό :smile:
Του μεν Μποχωρίδη το συμβόλαιο τελειώνει φέτος, οκ τυπικά δεσμεύεται ως 30/6 με συμβόλαιο οπότε ίσως γίνει μετά η ανακοίνωση αλλά ελεύθερος είναι.
Ο Κασελάκης έχει συμβόλαιο και buy out 100 χιλιάδες αλλά θέλουν να του κάνουν μείωση που δεν δέχεται και γενικά δεν θα κράταγαν με το ζόρι κάποιον οπότε περιμένουν απλά να μείνει και τυπικά ελεύθερος, λογικά σαν συμφωνία θα χαρίσει το ποσό για το διάστημα που δεν παίχτηκαν αγώνες(δηλαδή θα πληρωθεί μόνο μέχρι Μάρτη) και θα τον αφήσουν ελεύθερο.

Μόργκαν καλωσήρθες δηλαδή εκτός αν βρεθεί κάτι άλλο σπέσιαλ

Για την διοργάνωση προφανώς, κι ο Κασελάκης ακόμα ίσως να διστάζει να αφήσει καλή ομάδα Eurocup για να παίξει BCL έστω κι αν αυτό είναι στον Παναθηναικό(!!). Και σίγουρα σε οποινδήποτε ξένο πρέπει να του πεις σε ποια διοργάνωση θα παίζεις για να έρθει. Δε νομίζω να γίνει αλλαγή διοργάνωσης φέτος πάντως, ίσως του χρόνου αν κι εφόσον αποφασιστεί οριστικά κι αυτό μόνο αν βρεθεί σίγουρος τρόπος να αποφύγουν να πληρώσουν τη ρήτρα
manj13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 10:41 am
Χολ/Αθηναιου/Καλαιτζακης
Παππας/x?
Παπαπετρου/Ντεσον
Μητογλου/Μπεντιλ/Κασελακης
Χαμιλτον/Παπαγιαννης
Εδώ νομίζω αντί του Χάμιλτον βάζεις πιο φθηνό(Μόργκαν) κι αντί του Τόμας επίσης πιο φθηνό ώστε στην περιφέρεια να έχεις έναν Μπράουν ή Πάνγκος βασικό 1(Χολ ναι αλλά μπακάπ) και 2 έναν ξένο σαν τον Φόστερ για βασικό.
Γενικά θεωρώ αν είναι να έχουμε ποιότητα κάπου καλύτερα στο 1.
Ψηλό καλό μπορείς να βρεις και με 300 χιλιάδες(όλοι όσοι ανακάλυπτε ο Ολυμπιακό πχ τόσα χρόνια) αλλά χωρίς 1 επιπέδου και τον Ούντο να έχεις στο 5...

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Ιουν 11, 2020 11:06 am

pan24 έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 10:45 am
portokalopita13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 9:19 am
συνοπτικα οσα ειπε ο Κοντος για τα μετεγγραφικα πριν στον αερα του sport fm
-Κασελακης πρεπει να μεινει πρωτα ελευθερος
το ιδιο και ο Μποχωριδης
-ο Μοργκαν εχει προταθει και αρεσει στον Βοβορα,αλλα πρεπει να δουμε πρωτα αν θα ειναι αυτος ο προπονητης.. (λολ )
-ναι πρεπει να δουμε πρωτα ποιος θα ειναι οριστικα προπονητης
-αλλα ακομα πιο πριν να μαθουμε λεει σε ποια διοργανωση θα αγωνιστει η ομαδα για να προχωρησουν ολα τα υπολοιπα.
-φυσικα ομως πρωτα να δουμε τα επομενα επεισοδια της κοντρας dpg- με το τιμ σουβλατζη (προσθετω εγω)
αντε καλο καλοκαιρι 8-)
Άρα Κασελάκη και Μποχωρίδη καλωσήρθατε στον Παναθηναϊκό :smile:
Του μεν Μποχωρίδη το συμβόλαιο τελειώνει φέτος, οκ τυπικά δεσμεύεται ως 30/6 με συμβόλαιο οπότε ίσως γίνει μετά η ανακοίνωση αλλά ελεύθερος είναι.
Ο Κασελάκης έχει συμβόλαιο και buy out 100 χιλιάδες αλλά θέλουν να του κάνουν μείωση που δεν δέχεται και γενικά δεν θα κράταγαν με το ζόρι κάποιον οπότε περιμένουν απλά να μείνει και τυπικά ελεύθερος, λογικά σαν συμφωνία θα χαρίσει το ποσό για το διάστημα που δεν παίχτηκαν αγώνες(δηλαδή θα πληρωθεί μόνο μέχρι Μάρτη) και θα τον αφήσουν ελεύθερο.

Μόργκαν καλωσήρθες δηλαδή εκτός αν βρεθεί κάτι άλλο σπέσιαλ

Για την διοργάνωση προφανώς, κι ο Κασελάκης ακόμα ίσως να διστάζει να αφήσει καλή ομάδα Eurocup για να παίξει BCL έστω κι αν αυτό είναι στον Παναθηναικό(!!). Και σίγουρα σε οποινδήποτε ξένο πρέπει να του πεις σε ποια διοργάνωση θα παίζεις για να έρθει. Δε νομίζω να γίνει αλλαγή διοργάνωσης φέτος πάντως, ίσως του χρόνου αν κι εφόσον αποφασιστεί οριστικά κι αυτό μόνο αν βρεθεί σίγουρος τρόπος να αποφύγουν να πληρώσουν τη ρήτρα
manj13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 10:41 am
Χολ/Αθηναιου/Καλαιτζακης
Παππας/x?
Παπαπετρου/Ντεσον
Μητογλου/Μπεντιλ/Κασελακης
Χαμιλτον/Παπαγιαννης
Εδώ νομίζω αντί του Χάμιλτον βάζεις πιο φθηνό(Μόργκαν) κι αντί του Τόμας επίσης πιο φθηνό ώστε στην περιφέρεια να έχεις έναν Μπράουν ή Πάνγκος βασικό 1(Χολ ναι αλλά μπακάπ) και 2 έναν ξένο σαν τον Φόστερ για βασικό.
Γενικά θεωρώ αν είναι να έχουμε ποιότητα κάπου καλύτερα στο 1.
Ψηλό καλό μπορείς να βρεις και με 300 χιλιάδες(όλοι όσοι ανακάλυπτε ο Ολυμπιακό πχ τόσα χρόνια) αλλά χωρίς 1 επιπέδου και τον Ούντο να έχεις στο 5...
Το καταλαβαινω αυτο που λες φιλε μου...και σωστος εισαι...απλα η ανυπαρξια απο το 2010 και μετα σε σεντερ ειναι χειροτερη απο Covid στην ψυχολογια μου οσες φορες ειδα την ομαδα Ευρωλιγκα....Και κατι ακομη...Το συνολο Μποχωριδης,Αθηναιου ,Κασελακης ,Μητογλου κτλ ( χωρις να λεω οτι ειναι κακοι παικτες με εξαιρεση τον Μποχωριδη)με κανει να μπαινω στο τριπ του ποδοσφαιρου ,που δεν μπορω να σου απαρτισω ολοκληρη την ενδεκαδα απο το 2010 και μετα.... που το αποφευγω γιατι πεφτω σε καταθλιψη...

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Ιουν 11, 2020 12:06 pm

aiver έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 9:15 am
Εγώ έχω την απορία πως γίνεται εντός της χρονιάς να ασχοληθήκαμε με Μάντζαρη και στην τωρινή κατάσταση δεν έχει ακουστεί καθόλου. Δεν θα εκφέρω ακόμα γνώμη. Βάζω έτσι τις φιτιλιές μου, παω να πιο ενα καφεδάκι και θα επιστρέψω έτοιμος να εκφέρω γνώμη :lol:
δεν θυμασαι τι ειχε γινει με μαντζαρη?εχει τελειωσει δεν τον θελει ο δγ με τιποτα
και τζαμπα δεν τον παιρνει πλεον

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 12:22 pm

στο hoopfellas παντως βγηκε οτι θελουμε τον ααρον ουαιτ. δεν ξερω αν ειναι για το μπατζετ μας βεβαια. βασικα δεν ξερω ποσο θα ειναι το μπατζετ μας για του χρονου οποτε τι σχεδιασμο να λες.

παντως θεωρω οτι 5-5,5 μυρια θα ειναι σιγουρα(για το ροστερ εννοω).

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 12:30 pm

Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 12:22 pm
στο hoopfellas παντως βγηκε οτι θελουμε τον ααρον ουαιτ. δεν ξερω αν ειναι για το μπατζετ μας βεβαια. βασικα δεν ξερω ποσο θα ειναι το μπατζετ μας για του χρονου οποτε τι σχεδιασμο να λες.

παντως θεωρω οτι 5-5,5 μυρια θα ειναι σιγουρα(για το ροστερ εννοω).
Προσωπικά πλέον με τις νέες συνθήκες δεν βλέπω λόγο για κάτι τέτοιο.
Με Μήτογλου, Μπέντιλ και αν υπάρξει ταρυματισμός Κασελάκη βγαίνει μια χαρά το 4
Θα προτιμούσα σε τόσο σφιχτό μπάτζετ τα 500-600 που θα θέλει αυτός να πάνε για κάτι καλύτερο στο 5 η για το 2 για κάτι πιο σίγουρο από ένα στοίχημα τύπου Φόστερ.

Μακάρι να είναι 5-5,5 μύρια καθαρά για παίκτες, δύσκολο μου φαίνεται όμως

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 2:05 pm

τουλουμπα έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 12:06 pm
aiver έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 9:15 am
Εγώ έχω την απορία πως γίνεται εντός της χρονιάς να ασχοληθήκαμε με Μάντζαρη και στην τωρινή κατάσταση δεν έχει ακουστεί καθόλου. Δεν θα εκφέρω ακόμα γνώμη. Βάζω έτσι τις φιτιλιές μου, παω να πιο ενα καφεδάκι και θα επιστρέψω έτοιμος να εκφέρω γνώμη :lol:
δεν θυμασαι τι ειχε γινει με μαντζαρη?εχει τελειωσει δεν τον θελει ο δγ με τιποτα
και τζαμπα δεν τον παιρνει πλεον
Μάλλον κάτι μου διαφεύγει. Και με μία γρήγορη αναζήτηση δεν μπόρεσα να ανακαλύψω κάτι. Νομίζω πως το τελευταίο δημοσίευμα που είχα δει για μάντζαρη ήταν εντός Απριλίου - Μαϊου.

Προσωπικά, θεωρώ πως ο Παναθηναικός της νέας χρονιάς, θα πρέπει να έχει πολύ δυνατό ελληνικό κορμό. Όλοι μας γνωρίζουμε πως δεν θα κυνηγήσουμε μεγάλα πράγματα, ουσιαστικά τίποτα. Καλώς η κακώς όσο πιο γρήγορα το αποδεχτούμε τόσο καλύτερο για την ψυχολογία μας. Άρα σαν φίλαθλος του μπασκετ, τι θα ήθελα να δω απο την ομάδα μου? Προφανώς ανθρώπους να δείχνουν ζήλο, ανθρώπους να μην σκύψουν το κεφάλι και να ευχαριστηθώ την προσπάθεια και τους αγώνες. Άλλωστε, αυτές οι προσπάθειες πολλές φορές βγαίνουν και σε κάτι πολύ καλό, όλοι μας τα έχουμε δει όλα αυτά τα χρόνια. Εξηγούμαι λοιπόν, σίγουρα το να φέρεις ξένους είναι μία εύκολη λύση στο ρίσκο. Προσωπικά, είμαι της άποψης ότι όταν πας να ξεκινήσεις μία τέτοια χρονιά, το ελληνικό στοιχείο είναι το Α και το Ω.

Στα social media ας πούμε, είδα μεγάλη κριτική αντί για το καλωσόρισμα στον Κασελάκη. Προσωπικά το θεωρώ μία πολύ καλή κίνηση. Αν σκεφτούμε και όλας ποιανού θέση θα πάρει (Wesley). Σίγουρα δεν κατέχει το ταλέντο αυτού του επιπέδου, συμφωνώ. ΑΛΛΑ βλέποντας τον όλα αυτά τα χρόνια, τη σταθερότητα και το attitude που έχει σαν παίχτης, προσωπικά θεωρώ ότι για τον νέο παναθηναικό αποτελεί πολύ καλή κίνηση. Και στην ίδια ακριβώς λογική θεωρώ και την κίνηση του Μάντζαρη.

Μαντζαρης/Φοστερ/Παππας/Μποχωρίδης
Γιαννόπουλος
Παπαπετρου/Κασελακης
Μητογλου/Μπεντιλ
Παπαγιάννης/Μοργκαν/Βουγιούκας

Προφανώς το πάνω δεν είναι κάτι ρεαλιστικό. Είναι ας πούμε η πρώτη σκέψη μου. Μέχρι πρότινος δεν είχα μπει ξανά στη σκέψη για νέο ρόστερ, τελευταία φορά που κούρασα το κεφάλι μου ήταν όταν ψάχναμε guard και ψηλό.
Σίγουρα σε 2 μέρες θα έχω άλλη άποψη, αυτό το ρόστερ ωστόσο δεν είναι κάτι που έχω στο μυαλό μου ως ελπιδοφόρο. Είναι κάτι που έχω στο μυαλό μου σαν αρκετά fun to watch!

Είμαι έτοιμος να δεχθώ το hate των υπολοίπων εδώ μέσα. Αλλά πρωτού παρεξηγηθώ, let me defence myself. Το συγκεκριμένο ροστερ δεν νομίζω να ξεπερνάει τα 3,5-4εκ, σίγουρα αν ήθελα έβαζα και λορενζο μέσα κι όσους ακούγονται. Αλλα επιμένω, σε μία χαμμένη χρονιά προτιμώ να δω μία ομάδα που θα μου γεμίζει το μάτι, που έχει τις προδιαγραφές να δεθεί γιατί έρχονται δύσκολες μέρες.

Για κάποιο λόγο στο παρον ποστ έχω νιώσει πως καθ'όλη τη διάρκεια προσπαθώ να δικαιολογηθώ :lol:

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Ιουν 11, 2020 3:14 pm

aiver έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 2:05 pm
τουλουμπα έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 12:06 pm
aiver έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 9:15 am
Εγώ έχω την απορία πως γίνεται εντός της χρονιάς να ασχοληθήκαμε με Μάντζαρη και στην τωρινή κατάσταση δεν έχει ακουστεί καθόλου. Δεν θα εκφέρω ακόμα γνώμη. Βάζω έτσι τις φιτιλιές μου, παω να πιο ενα καφεδάκι και θα επιστρέψω έτοιμος να εκφέρω γνώμη :lol:
δεν θυμασαι τι ειχε γινει με μαντζαρη?εχει τελειωσει δεν τον θελει ο δγ με τιποτα
και τζαμπα δεν τον παιρνει πλεον
Μάλλον κάτι μου διαφεύγει. Και με μία γρήγορη αναζήτηση δεν μπόρεσα να ανακαλύψω κάτι. Νομίζω πως το τελευταίο δημοσίευμα που είχα δει για μάντζαρη ήταν εντός Απριλίου - Μαϊου.

Προσωπικά, θεωρώ πως ο Παναθηναικός της νέας χρονιάς, θα πρέπει να έχει πολύ δυνατό ελληνικό κορμό. Όλοι μας γνωρίζουμε πως δεν θα κυνηγήσουμε μεγάλα πράγματα, ουσιαστικά τίποτα. Καλώς η κακώς όσο πιο γρήγορα το αποδεχτούμε τόσο καλύτερο για την ψυχολογία μας. Άρα σαν φίλαθλος του μπασκετ, τι θα ήθελα να δω απο την ομάδα μου? Προφανώς ανθρώπους να δείχνουν ζήλο, ανθρώπους να μην σκύψουν το κεφάλι και να ευχαριστηθώ την προσπάθεια και τους αγώνες. Άλλωστε, αυτές οι προσπάθειες πολλές φορές βγαίνουν και σε κάτι πολύ καλό, όλοι μας τα έχουμε δει όλα αυτά τα χρόνια. Εξηγούμαι λοιπόν, σίγουρα το να φέρεις ξένους είναι μία εύκολη λύση στο ρίσκο. Προσωπικά, είμαι της άποψης ότι όταν πας να ξεκινήσεις μία τέτοια χρονιά, το ελληνικό στοιχείο είναι το Α και το Ω.

Στα social media ας πούμε, είδα μεγάλη κριτική αντί για το καλωσόρισμα στον Κασελάκη. Προσωπικά το θεωρώ μία πολύ καλή κίνηση. Αν σκεφτούμε και όλας ποιανού θέση θα πάρει (Wesley). Σίγουρα δεν κατέχει το ταλέντο αυτού του επιπέδου, συμφωνώ. ΑΛΛΑ βλέποντας τον όλα αυτά τα χρόνια, τη σταθερότητα και το attitude που έχει σαν παίχτης, προσωπικά θεωρώ ότι για τον νέο παναθηναικό αποτελεί πολύ καλή κίνηση. Και στην ίδια ακριβώς λογική θεωρώ και την κίνηση του Μάντζαρη.

Μαντζαρης/Φοστερ/Παππας/Μποχωρίδης
Γιαννόπουλος
Παπαπετρου/Κασελακης
Μητογλου/Μπεντιλ
Παπαγιάννης/Μοργκαν/Βουγιούκας

Προφανώς το πάνω δεν είναι κάτι ρεαλιστικό. Είναι ας πούμε η πρώτη σκέψη μου. Μέχρι πρότινος δεν είχα μπει ξανά στη σκέψη για νέο ρόστερ, τελευταία φορά που κούρασα το κεφάλι μου ήταν όταν ψάχναμε guard και ψηλό.
Σίγουρα σε 2 μέρες θα έχω άλλη άποψη, αυτό το ρόστερ ωστόσο δεν είναι κάτι που έχω στο μυαλό μου ως ελπιδοφόρο. Είναι κάτι που έχω στο μυαλό μου σαν αρκετά fun to watch!

Είμαι έτοιμος να δεχθώ το hate των υπολοίπων εδώ μέσα. Αλλά πρωτού παρεξηγηθώ, let me defence myself. Το συγκεκριμένο ροστερ δεν νομίζω να ξεπερνάει τα 3,5-4εκ, σίγουρα αν ήθελα έβαζα και λορενζο μέσα κι όσους ακούγονται. Αλλα επιμένω, σε μία χαμμένη χρονιά προτιμώ να δω μία ομάδα που θα μου γεμίζει το μάτι, που έχει τις προδιαγραφές να δεθεί γιατί έρχονται δύσκολες μέρες.

Για κάποιο λόγο στο παρον ποστ έχω νιώσει πως καθ'όλη τη διάρκεια προσπαθώ να δικαιολογηθώ :lol:
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ξέσπασε κατά του Βαγγέλη Μάντζαρη και του ατζέντη του κάνοντας λόγο για πέντε ραντεβού κατά τη διάρκεια των τελικών.

Η περίπτωση του Βαγγέλη Μάντζαρη ήλθε στο προσκήνιο τις προηγούμενες ημέρες για τον Παναθηναϊκό ως βασικός στόχος των «πράσινων» στην προσπάθειά τους να αποκτήσουν έναν διεθνή παίκτη σε καλή ηλικία και με παραστάσεις υψηλού επιπέδου, ενισχύοντας έτσι το ελληνικό στοιχείο. Παρ' όλα αυτά ο Μάντζαρης υπέγραψε τριετές συμβόλαιο στον Ολυμπιακό και ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ξέσπασε κατά του παίκτη του ατζέντη του, εξηγώντας μάλιστα πως έγιναν πέντε ραντεβού κατά τη διάρκεια των τελικών!

«Τα παντελόνια είναι για άνδρες. Εσύ Βαγγελάκη και ο ατζέντης σου ούτε σορτσάκι δεν θα έπρεπε να φοράτε. Φουστίτσες μόνο» ήταν το μήνυμα του ιδιοκτήτη της ΚΑΕ Παναθηναϊκός στο Instagram.

Πηγή: gazzetta.gr

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 3:21 pm

τουλουμπα έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 3:14 pm

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ξέσπασε κατά του Βαγγέλη Μάντζαρη και του ατζέντη του κάνοντας λόγο για πέντε ραντεβού κατά τη διάρκεια των τελικών.

Η περίπτωση του Βαγγέλη Μάντζαρη ήλθε στο προσκήνιο τις προηγούμενες ημέρες για τον Παναθηναϊκό ως βασικός στόχος των «πράσινων» στην προσπάθειά τους να αποκτήσουν έναν διεθνή παίκτη σε καλή ηλικία και με παραστάσεις υψηλού επιπέδου, ενισχύοντας έτσι το ελληνικό στοιχείο. Παρ' όλα αυτά ο Μάντζαρης υπέγραψε τριετές συμβόλαιο στον Ολυμπιακό και ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ξέσπασε κατά του παίκτη του ατζέντη του, εξηγώντας μάλιστα πως έγιναν πέντε ραντεβού κατά τη διάρκεια των τελικών!

«Τα παντελόνια είναι για άνδρες. Εσύ Βαγγελάκη και ο ατζέντης σου ούτε σορτσάκι δεν θα έπρεπε να φοράτε. Φουστίτσες μόνο» ήταν το μήνυμα του ιδιοκτήτη της ΚΑΕ Παναθηναϊκός στο Instagram.

Πηγή: gazzetta.gr
Αυτά είναι παλιά, απο τότε έχει ακουστεί πολλάκις, με αποκορύφωμα την επιστροφή του στον Προμηθέα. Αν κρίνουμε απο το τι έχει πει ο πρόεδρος κατά καιρούς, πιθανώς να ήμασταν ήδη πρωταθλητές BCL :smile: .

Πάντως συνεχίζω να στηρίζω πως ο Μάντζαρης αν υπάρχει μία πιθανότητα να ξανα παίξει μπάσκετ είναι η επιστροφή του σε μεγάλα club, δηλ. τον Παναθηναικό. Από εκεί και πέρα, θα αρχίσει χρόνο με το χρόνο να σβήνει, μιας και είναι δύσκολο να διαχειριστεί κανείς την καθοδική πορεία σε σχετικά μικρή ηλικία.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4152
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Ιουν 11, 2020 3:22 pm

aiver έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 3:21 pm
τουλουμπα έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 3:14 pm

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ξέσπασε κατά του Βαγγέλη Μάντζαρη και του ατζέντη του κάνοντας λόγο για πέντε ραντεβού κατά τη διάρκεια των τελικών.

Η περίπτωση του Βαγγέλη Μάντζαρη ήλθε στο προσκήνιο τις προηγούμενες ημέρες για τον Παναθηναϊκό ως βασικός στόχος των «πράσινων» στην προσπάθειά τους να αποκτήσουν έναν διεθνή παίκτη σε καλή ηλικία και με παραστάσεις υψηλού επιπέδου, ενισχύοντας έτσι το ελληνικό στοιχείο. Παρ' όλα αυτά ο Μάντζαρης υπέγραψε τριετές συμβόλαιο στον Ολυμπιακό και ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ξέσπασε κατά του παίκτη του ατζέντη του, εξηγώντας μάλιστα πως έγιναν πέντε ραντεβού κατά τη διάρκεια των τελικών!

«Τα παντελόνια είναι για άνδρες. Εσύ Βαγγελάκη και ο ατζέντης σου ούτε σορτσάκι δεν θα έπρεπε να φοράτε. Φουστίτσες μόνο» ήταν το μήνυμα του ιδιοκτήτη της ΚΑΕ Παναθηναϊκός στο Instagram.

Πηγή: gazzetta.gr
Αυτά είναι παλιά, απο τότε έχει ακουστεί πολλάκις, με αποκορύφωμα την επιστροφή του στον Προμηθέα. Αν κρίνουμε απο το τι έχει πει ο πρόεδρος κατά καιρούς, πιθανώς να ήμασταν ήδη πρωταθλητές BCL :smile: .

Πάντως συνεχίζω να στηρίζω πως ο Μάντζαρης αν υπάρχει μία πιθανότητα να ξανα παίξει μπάσκετ είναι η επιστροφή του σε μεγάλα club, δηλ. τον Παναθηναικό. Από εκεί και πέρα, θα αρχίσει χρόνο με το χρόνο να σβήνει, μιας και είναι δύσκολο να διαχειριστεί κανείς την καθοδική πορεία σε σχετικά μικρή ηλικία.
μα τωρα πιστευεις υστερα απο αυτες τις δηλωσεις θα μπορουσε να παρει ο δγ τον μαντζαρη?σοβαρα τωρα?

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 3:36 pm

aiver έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 2:05 pm
Μαντζαρης/Φοστερ/Παππας/Μποχωρίδης
Γιαννόπουλος
Παπαπετρου/Κασελακης
Μητογλου/Μπεντιλ
Παπαγιάννης/Μοργκαν/Βουγιούκας
Μετά την επιστολή αποχώρησης αναπροσαρμόζω. Όχι ότι θα πίστευα οτι ο Γιαννόπουλος θα έρθει, αλλά μετά απο αυτές τις εξελίξεις, δεν νομίζω καν πως θα ήθελε να έρθει. Το ίδιο και ο Φοστερ και ο Μάντζαρης. Επίσης πιστεύω πως αν όλα εξελιχθουν έτσι οντως, τότε θα χάσουμε και κάποιους Έλληνες. Τώρα έρχεται το ζουμί... Είδωμεν!

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 4:27 pm

Παπαγιάννης, Μήτογλου,Βουγιούκας και Παππάς δεν έχουν και πολλές επιλογές, δε νομίζω ότι στην Ευρωλίγκα θα σκοτώνονταν να τους πάρουν.
Ο Παπαπέτρου πάλι δε νομίζω ότι τρελαίνεται να παίξει BCL

0
montgomery12

 
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Μάιος 18, 2020 6:19 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 4:30 pm

pan24 έγραψε:
Πέμ Ιουν 11, 2020 4:27 pm
Παπαγιάννης, Μήτογλου,Βουγιούκας και Παππάς δεν έχουν και πολλές επιλογές, δε νομίζω ότι στην Ευρωλίγκα θα σκοτώνονταν να τους πάρουν.
Ο Παπαπέτρου πάλι δε νομίζω ότι τρελαίνεται να παίξει BCL
Επίσης βγήκε προς τα έξω πως ο Brown περιμένει την απόφαση μας για Euroleague, αν πάμε Ch. league κλείνει Maccabi μάλλον.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 11, 2020 6:28 pm

Δεν μπορώ να γράψω τίποτα! Μα τι να σχολιάσω? Για την επικαιρότητα? Για το ευρωπαϊκό μοντέλο μπασκετ ? Καθε φορα βρίσκει κάτι να μαα εκπληξει ο γιαννιακοπουλος δεν γίνεται να ηρεμήσουμε με τίποτα!

Εγω την λογικη του τσουλου δεν την καταλαβαινω . Ειδικα απτή στιγμη ππυ φεύγουμε μόνοι μας , αν περναμε αλλες 2-3 ομαδες μαζί μας θα το δεχομουν . Του χρόνου τι ακριβώς θα βλεπουμε ? Ποιος ακριβώς θα πάρει εισιτήριο να δει αγωνες ? Τα έσοδα θα μειωθούν και αρα χρονια με τη χρονια το μπατζετ θα πεφτει παραπάνω. Περίγελος γιναμε.

Δεν βγαίνουν αλλα εισιτήρια και εντελώς τυχαια τωρα αποφάσισε ο δπγ να αποχωρήσει.. καλα για τις χουλιγκανιες κι απτις 2 πλευρες δεν συζητάω καν. Παντως δεν έχει νοημα η κίνηση αυτή, ρίχνεις το πρεστιζ του συλλόγου, ριχνεις τα εσοδα και εξαφανίσεις καθε πιθανότητα αναλαμψης σε 1-2 χρονια από τωρα . Γιατι σε νορμάλ συνθηκες (δηλαδη σε συνθήκες χωρις κορωνοιο με τη φοροελαφρυνση) η ομαδα έχει 7,5 εκατ καθαρά έσοδα και ναι έχω αφαιρέσει τα λειτουργικά , αντε τωρα να έχει μπατζετ εκεί στα 5 εκ αν δεν βρεθει αγοραστης . Ακομα κι έτσι ένα ροστερ με :


Μπραουν(700) , Ματισεκ(300) , Καλαιτζακης(50)
Χαρίσον(500) , Μποχωριδης(150)
Παπαπετρου(800) , Γιαγκ(400) , Κασελακης(100)
Τασον Τομας(400) , Μητογλου(500)
Λεσσορ(400) , Παπαγιαννης(500)

Θα ήταν ανταγωνιστικοτατο! Και μενουν και 200χιλ για να φτάσεις τα 5 εκ (4,8 εκατ βγαίνει το συγκεκριμενο) , οποτε μπορεις να παρεις και καλύτερο μπακ απ ασο πχ !

Γιατί λοιπον αντι να παίζουμε με τους κορυφαίους με ενα τέτοιο ΤΙΜΙΟΤΑΤΟ ροστερακι , να παμε τωρα στο τσου Λου για να πουλήσουμε μούρη?

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”