2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 9:02 am

μας τελειωσαν νωρις τα ονειρα..για Μπρουκς :?
παμε λοιπον παλι απο την αρχη

Παπαγιαννης,Ννοκο
Γουιτινγκτον,Μητογλου,Κασελακης
Παπαπετρου,Πιερ
Πρεπελιτς,Παππας,Μποχωριδης
Λορεντζο,ΜαοντοΛο,Καλαιτζακης

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 9:08 am

Τον Πρέπελιτς στο wikipedia τον έβαλαν παίκτη της Μπιλμπάο.
Ξέρουμε κάτι, αν ισχύει;
Επίσης ξέρουμε αν η Ρεαλ θελήσει να τον κρατήσει;
Αφού αφήνουν Λαπροβίτολα σκεφτόμουν μήπως τον αντικαταστήσει αυτός στο ροτέισον με Γιούλ να παίζει τα λεπτά πίσω από τον Καμπάτσο

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 9:34 am

pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 9:08 am
Τον Πρέπελιτς στο wikipedia τον έβαλαν παίκτη της Μπιλμπάο.
Ξέρουμε κάτι, αν ισχύει;
Επίσης ξέρουμε αν η Ρεαλ θελήσει να τον κρατήσει;
Αφού αφήνουν Λαπροβίτολα σκεφτόμουν μήπως τον αντικαταστήσει αυτός στο ροτέισον με Γιούλ να παίζει τα λεπτά πίσω από τον Καμπάτσο
H Ρεάλ τον άφησε ελεύθερο μετά τη συμφωνία με τον Κάρολ πριν καμιά 20μέρες, περίπου.
https://www.solobasket.com/liga-endesa/ ... -todorovic (εκεί που λέει "agente libre"_)

Ο Λαπροβίτολα, θέλει ο ίδιος να φύγει να πάει κάπου να παίξει παραπάνω.

Ο Πρέπελιτς είναι πολύ δύσκολο να πάει εκτός Ευρωλίγκας κατά τη γνώμη μου. Εκτός κι αν του σκάσει χοντρά καμιά ρώσικη τύπου Ούνιξ, ξέρω εγώ....
Είχε ακουστεί για την επίσης βάσκικη Μπασκόνια. Με την Μπιλμπάο θα έχει γίνει κάποιο λάθος (πως λέγαμε παλιά ¨ο δαίμων του τυπογραφείου¨).

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 9:43 am

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 9:34 am

Είχε ακουστεί για την επίσης βάσκικη Μπασκόνια. Με την Μπιλμπάο θα έχει γίνει κάποιο λάθος (πως λέγαμε παλιά ¨ο δαίμων του τυπογραφείου¨).
Καλα wikipedia μπαινω και εγω αν ειναι και κανω δικο μας τον Καμπατσο ξερωγω :P
για Πρεπελιτς κατσε μην γυρισει Παρι,που τωρα ετοιμαζεται να τα σκασει χοντρα απ οτι λεγεται..
(αλλη μια που θα απειλει να περασει αργα η γρηγορα σε μπατζετ την Παναθα :banghead: )

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 9:49 am

ο ινσταιντερ τζιμι ,ο οποιος τελευταια σαν να εχει πληροφορια οντως απο μεσα (προχθες πετυχε και τον Μοτλει..)
αργα χθες το βραδυ τουιταρε απευθυνομενος στο πρασινο τλ ,για το πως τους φαινεται ο coach Αρης!
αλλα για πρωτος :o εγω εδω μερες πριν τον προτεινα για ασισταντ του Βοβορα ,με αυξημενες αρμοδιοτητες.νταξει οχι και για πρωτος :mutombo:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 10:19 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 9:49 am
ο ινσταιντερ τζιμι ,ο οποιος τελευταια σαν να εχει πληροφορια οντως απο μεσα (προχθες πετυχε και τον Μοτλει..)
αργα χθες το βραδυ τουιταρε απευθυνομενος στο πρασινο τλ ,για το πως τους φαινεται ο coach Αρης!
αλλα για πρωτος :o εγω εδω μερες πριν τον προτεινα για ασισταντ του Βοβορα ,με αυξημενες αρμοδιοτητες.νταξει οχι και για πρωτος :mutombo:
Δηλαδή ο Λυκογιάννης που είναι χρόνια πρώτος θα πάει να κάνει το βοηθό στον χρόνια βοηθό Βόβορα; Μόνο ως θέση για πριόνισμα καρέκλας το βλέπω, ειδικά λαμβάνοντας υπόψη το χαρακτήρω των δύο ανδρών (μοι εννεπε μουσα πολύτροπον ος μαλα πολλα πλάγθη και άλλα τριτοδεσμίτικα ).

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yorgos την Δευ Ιουν 08, 2020 10:22 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 10:21 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 9:49 am
ο ινσταιντερ τζιμι ,ο οποιος τελευταια σαν να εχει πληροφορια οντως απο μεσα (προχθες πετυχε και τον Μοτλει..)
αργα χθες το βραδυ τουιταρε απευθυνομενος στο πρασινο τλ ,για το πως τους φαινεται ο coach Αρης!
αλλα για πρωτος :o εγω εδω μερες πριν τον προτεινα για ασισταντ του Βοβορα ,με αυξημενες αρμοδιοτητες.νταξει οχι και για πρωτος :mutombo:
Ποιοι είναι αυτοί οι ινσάιντερς βρε παίδες; :D
Εγώ πάντως χθες το βράδυ είπα να δω το λέει ο χουπφέλλας ύστερα από πολύ- πολύ καιρό.
Δεν τον διάβασα όλον και πήγα και στα σχόλια, μετά από ακόμα περισσότερο καιρό. Κατέληξα για μια ακόμη φορά ότι σαν το φόρουμ (άσχετα αν λείπουν πολύ, κάμποσοι παλιού συμφορουμίτες) δεν έχει. Ούτε κατά διάνοια όμως. Εξυπναδίστικα/εμπρηστικά σχόλια, αναπαραγωγή "αρβύλας", αλλά και μπόλικη μπασκετική μπαρούφα μαζί.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 10:41 am

τριτοδεσμιτη @yorgo δεν εχεις αδικο για Λυκογιαννη.ειναι εκρηκτικος χαρακτηρας.ομως κατ εμε το νοημα αυτο ειναι.ο Βοβορας που μου κανει πολυ μαλθακος για αποδυτηρια χρειαζεται εναν πιο δυναμικο χαρακτηρα διπλα του.
φιλοδοξιες ως πρωτος δεν ξερω για Λυκογιαννη.παντως στο χρηματικο εστω ως ασισταντ κερδιμενος θα εβγαινε

@basket72 μακαρι να ειναι οπως τα λες για το φορουμ.το οποιο συμφωνω σιγουρα πως εχει ολες τις προδιαγραφες για να μαζεψει τον αφρο απο μπασκετοκοσμο αρκει να ασχοληθουν οι ανθρωποι που το τρεχουν να προσελκυσουν κοσμο που δεν το γνωριζει !
εχω δει παντως μεχρι και προπονητες να ειναι fan στην σελιδα στο fb !θα ηθελα να ρωτησω καποια στιγμη αν ειναι ενεργα μελη εδω.πχ ειδα προχθες τον coach Μπρατσιακο και αναρωτηθηκα

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Δευ Ιουν 08, 2020 11:07 am

Κατ αρχας συγνωμη για το off topic....AΛΛΑ επειδη ειχα καιρο να τα δω κι η ανατριχιλα ηταν απιστευτα μεγαλη για ισως τον πιο clutch και game changer EVER στην Ευρωπη ειπα να το βαλω εδω και να με συγχωρατε....https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... ageia-vids

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
massey21

 sophomore
Reactions: 17
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 13, 2018 7:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 11:10 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 9:49 am
ο ινσταιντερ τζιμι ,ο οποιος τελευταια σαν να εχει πληροφορια οντως απο μεσα (προχθες πετυχε και τον Μοτλει..)
αργα χθες το βραδυ τουιταρε απευθυνομενος στο πρασινο τλ ,για το πως τους φαινεται ο coach Αρης!
αλλα για πρωτος :o εγω εδω μερες πριν τον προτεινα για ασισταντ του Βοβορα ,με αυξημενες αρμοδιοτητες.νταξει οχι και για πρωτος :mutombo:
Φίλε portokalopita13 νομιζω οτι εννοούσε τον Κατσικάρη για προπονητή αν προσέξεις το tweet του και όχι τον Λυκογιάννη.Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια :smile:

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Δευ Ιουν 08, 2020 11:11 am

JohnnyPao έγραψε:
Κυρ Ιουν 07, 2020 11:03 pm
manj13 έγραψε:
Κυρ Ιουν 07, 2020 8:31 pm
JohnnyPao έγραψε:
Κυρ Ιουν 07, 2020 10:33 am
Καλησπερα , εμενα μαρεσει πολυ ο βιλντοζα εξαιρετικη χρονιά περσι , ηταν αρνητικός φέτος ωστόσο, έχει χρόνο να μας δειξει πράγματα πιστευω.
Περαν της Ρεάλ θα μπορουσα ανετα να τον δω και ση τσσκα παρέα με χακετ και τζειμς .

Στα δικα μας.. μια φροντ λαιν με τα δύο ονόματα που ακούγονται δεν ειναι κακή, δηλαδη με μπρουκς και λοβερν . Αν και οι 2 ειναι αρκετά μεγάλοι ηλικιακά κι όχι τόσο εξελιξιμοι. Να θυμίσω ότι ο παναθηναινος φέτος πρέπει να οικοδομησει , αυτός να ειναι ο μονος στοχος.


Ταιλερ Ενις(600) , Χερμανσον(500) , Καλαιτζακης
Πρεπελιτς(700) , Γιαγκ(300) , Παππας(300)
Παπαπετρου(800) , Περπερογλου(200)
Γουιτιγκτον(500) , Μητογλου(500)
Λοβερν(700) , Παπαγιαννης(500) , Χικς(300)


Έβαλα και τον περπε που ανεφερε ο παν.



Σας θυμίζει καποιον?

ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ μαζι με Portokalopita για assistant Bοβορα!!!....Εγω απ την αλλη φευγω για διαρκειας σουμπιτος αδερφε να παρω και την ..εκπτωση!!! :evil: ...Αν αντι για Ενις μαλιστα γινοταν Πανγκος και αντι για Λοβερν Χαμιλτον( οχι οτι με χαλαει ο Λοβερν) θα ρωταγα ποσο πανε φετος οι ..''μπλε''!! :D :!:
Δεν ξέρω αν είσαι ειρωνικός ή όχι, λιγο υπερβολικός παντως είσαι σιγουρα 🤣.
Αν τα λες στα σοβαρα να σαι καλα φιλε και οντως ο χαμιλτον θα κολλούσε ακομα καλυτερα αποτι ο λοβερν , το τονισε κι ο μπασκετ72 προηγουμένως. Για παγκος δεν ξερω εχω τις αμφιβολίες μου..
Καμμια ειρωνεια φιλε...ιδανικο ροστερ για τα δεδομενα που υπαρχουν...θυμιζει τις επιδεξιες επιλογες του ροστερ της Ζαλγκιρις απο τον Σαρας...Δεν υπαρχει ο σουπερ ντουπερ παικτης αλλα το υλικο γεμιζει τις περισσοτερες τρυπες χωρις ανισομερειες και εκμεταλλευεται και το τελευταιο ευρω ενος μετριου μπατζετ...Δεν θα χα κανενα προβλημα να παω να δω αυτην την ομαδα...Γιατι θα ημουν πρωτα απ ολα ικανοποιημενος οτι δεν σπαταληθηκαν ασκοπα λεφτα και φτιαχτηκε ενα ανισορροπο συνολο..Μακαρι ο Βοβορας και οσοι ειναι μαζι του να φτιαξουν ενα αντιστοιχα καλα ΔΟΜΗΜΕΝΟ ροστερ για την νεα σεζον...

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
Than.pao

 sophomore
Reactions: 43
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 26, 2019 8:50 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Paul George
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 1:11 pm

Ακούγεται η μάχη του ΠΑΟ με ΟΣΦΠ για το λοβερν. Η μεταγραφή αυτή θα είναι ανούσια καθως ο Γαλλος δε θα μπορέσει να καλύψει τις τρύπες που αφήνουν ο Παπαγιάννης ή ο Μιλουτίνοβ. Παρόλα αυτά θα ήταν τέλειο να τον πάρει ο Γιαννακόπουλος γιατί είναι σαφώς καλύτερος από τον έλληνα σεντερ της ομάδας

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 1:14 pm

Than.pao έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 1:11 pm
Ακούγεται η μάχη του ΠΑΟ με ΟΣΦΠ για το λοβερν. Η μεταγραφή αυτή θα είναι ανούσια καθως ο Γαλλος δε θα μπορέσει να καλύψει τις τρύπες που αφήνουν ο Παπαγιάννης ή ο Μιλουτίνοβ. Παρόλα αυτά θα ήταν τέλειο να τον πάρει ο Γιαννακόπουλος γιατί είναι σαφώς καλύτερος από τον έλληνα σεντερ της ομάδας
το θεμα ειναι να παρουμε παικτες που ταιριαζουν με την ομαδα. αν ειναι να παρουμε αλλον εναν παναργο και κακο αμυντικο παικτη τοτε τι να τον κανουμε? ας παιρναμε τον χειζ καλυτερα.

δομηση ροστερ και χημεια ομαδας τα πιο σημαντικα για φετος με αυτο το μπατζετ που θα εχουμε. ας ελπισουμε για πρωτη φορα να το κανουν αυτο.

0
Άβαταρ μέλους
No Center-No Party

senior
Reactions: 191
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 8:59 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D-Larry-Kukoc
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 1:48 pm

massey21 έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 11:10 am
portokalopita13 έγραψε:
Δευ Ιουν 08, 2020 9:49 am
ο ινσταιντερ τζιμι ,ο οποιος τελευταια σαν να εχει πληροφορια οντως απο μεσα (προχθες πετυχε και τον Μοτλει..)
αργα χθες το βραδυ τουιταρε απευθυνομενος στο πρασινο τλ ,για το πως τους φαινεται ο coach Αρης!
αλλα για πρωτος :o εγω εδω μερες πριν τον προτεινα για ασισταντ του Βοβορα ,με αυξημενες αρμοδιοτητες.νταξει οχι και για πρωτος :mutombo:
Φίλε portokalopita13 νομιζω οτι εννοούσε τον Κατσικάρη για προπονητή αν προσέξεις το tweet του και όχι τον Λυκογιάννη.Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια :smile:
Τον Κατσικάρη έλεγε όντως, ολίγον τι τρομακτικό σενάριο, εσείς τι λέτε?

0
Εγώ καλά σου τα'λεγα και τ'ακουγες παράλογα!
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 08, 2020 2:31 pm

Πιο τρομακτικό από το τωρινό σενάριο που κάνει ένας όχι τρομερά νηφάλιος πρόεδρος τις μεταγραφές με συμβουλάτορες το Νέστορα και το γιουτούμπι, όχι, δεν είναι.

Ο Κατσικάρης έχει κι ένα ενδιαφέρον βιογραφικό, με κάποιες καλές χρονιές.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”