2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 3:10 pm

john wick έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 2:41 pm




Θα ειμαι λιγο αιρετικος...
Ο Παναθηναικος λογω της οικονομικης κρισης πρεπει να ζησει κ να πεθανει με τον Παπαγιαννη..,
Κ γω θα ηθελα Tarick Bllack ,Dundston κλπ..,
Φετος ο big Papa πρεπει να λιωσει μεσα στα παρκε.
Τα ιδια ισχυουν κ για Μητογλου.

Δεν ψαχνουμε για Hunter ή για Ταρζεφσκι ή για κατι σχετικο.
Ψαχνλυμε για φθηνο ψηλο που για 15' θα κανει σωστα τη δουλεια.....
να λιωσει φιλε μου,ομως οσο και να δουλεψει-οσο και να χει ωριμασει και να ολοκληρωθει σαν παικτης,δεν γινεται να περιμενεις απο ενα κορμι 2.20 να σου βγαζει 25λεπτα μ.ο ευρωλιγκα σε σταθερα υψηλο ρυθμο.
δεν προτεινει νομιζω κανεις παικτες με τοσο αλμυρο κασε!μεχρι τζεκιρι ο πιο ακριβος που εχω δει να γραφεται!κ εγω μεχρι Τζεκιρι φτανω.
ενδιαμεσα υπαρχουν κ αλλοι παικτες,που χωρις πλ υψηλο κασε,θα εχουν την δυνατοτητα να καλυπτουν και παραπανω απο 10-15λεπτα ως αναπληρωματικοι!οταν κ οπως χρειαζεται!
παρομοιως για Μητογλου ! ας αφησουμε αυτα τα προτζεκτ σταδιακα να φτασουν σε σημειο να παιρνουν τους χρονους που αναφερεις,οταν θα ειναι ετοιμοι.αλλιως θα υπαρχει κινδυνος να τους καψουμε κ απο πανω! παραμονευουν κιολας οι επικριτες τυπου <<τσεπωνουν τα 5κατοσταρικα και δεν δουλευουν τα μαλ**μενα>> (με πρωτο τον προεδρο..)

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 5:00 pm

john wick έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 2:41 pm
Σε προσέχουμε εσένα, όπως ξέρεις Τζόνι!! :smile:
Αλλά βρε συ, κράτα το αυτό το ποστ για τον χειμώνα όταν θα προτείνεις ΜΑΠ.
Ο ΠΑπαγιάννης μετά τη φυγή Καλάθη θα πέσει στα μισά στατιστικά του. Είχε τον καλύτερο πασέρ της Ευρώπης, δίπλα του. Πως θα τους βάλει τους πόντους;
Την αξιολόγησή του την εκτόξευε με τους 10 πόντους που έβαζε μπροστά και με τα ποσοστά του στα δίποντα.
ΑΑΑ. Άνετα, Αβιάστα Ανεμπόδιστα.
:P

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 5:05 pm

ο Τολης ο Κοτζιας,ο οποιος παντα ελεγχεται για την αξιοπιστια του..
δεν παυει ομως να δουλευει για το sdna (με οτι σημαινει αυτο..)
αφηνει ανοιχτο παραθυρακι να μην ειναι οριστικο ακομα για Βοβορα :o
επισης λεει οτι πιθανο να παμε για Μοτλει στο 5 !!

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 5:09 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 5:05 pm
ο Τολης ο Κοτζιας,ο οποιος παντα ελεγχεται για την αξιοπιστια του..
δεν παυει ομως να δουλευει για το sdna (με οτι σημαινει αυτο..)
αφηνει ανοιχτο παραθυρακι να μην ειναι οριστικο ακομα για Βοβορα :o
επισης λεει οτι πιθανο να παμε για Μοτλει στο 5 !!
Συγγνώμη αλλά αν δεν είναι ακόμη οριστικό για Βοβορας, ποιος κυβερνάει αυτή τη χώρα;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 8:19 pm

https://panathinaikos24.gr/2020/06/06/3 ... thinaikos/

απο αξιοπιστια τι λεει αυτο το tiempodebasket ?
@basket72 εσυ θα γνωριζεις

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 9:57 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 5:00 pm
john wick έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 2:41 pm
Σε προσέχουμε εσένα, όπως ξέρεις Τζόνι!! :smile:
Αλλά βρε συ, κράτα το αυτό το ποστ για τον χειμώνα όταν θα προτείνεις ΜΑΠ.
Ο ΠΑπαγιάννης μετά τη φυγή Καλάθη θα πέσει στα μισά στατιστικά του. Είχε τον καλύτερο πασέρ της Ευρώπης, δίπλα του. Πως θα τους βάλει τους πόντους;
Την αξιολόγησή του την εκτόξευε με τους 10 πόντους που έβαζε μπροστά και με τα ποσοστά του στα δίποντα.
ΑΑΑ. Άνετα, Αβιάστα Ανεμπόδιστα.
:P
:goodpost:
Συμφωνω , ολοι οι ασουτοι ψηλοι ,καλη ωρα οπως οι Παπαγιαννης ,Μιλου , κλπ οφειλουν καθε μηνα να καταθέτουν το 1/3 του μισθου τους στον γκαρντ της ομαδας τους...
Ο Παπαjohn δεν θα χαθει.Οποιος κ να ερθει 2-3 αλει ουπ θα του τα βγαζει ,συν 2 φολοου καρφωματα συν 2 ταπες ,οριστε το βγαλε το μεροκαματο ο Μεγαριτης ψηλος...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 10:21 pm

john wick έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 9:57 pm


:goodpost:
Συμφωνω , ολοι οι ασουτοι ψηλοι ,καλη ωρα οπως οι Παπαγιαννης ,Μιλου , κλπ οφειλουν καθε μηνα να καταθέτουν το 1/3 του μισθου τους στον γκαρντ της ομαδας τους...
Ο Παπαjohn δεν θα χαθει.Οποιος κ να ερθει 2-3 αλει ουπ θα του τα βγαζει ,συν 2 φολοου καρφωματα συν 2 ταπες ,οριστε το βγαλε το μεροκαματο ο Μεγαριτης ψηλος...
Έτσι, ναι φίλε μου, JohnWick!
Λίγο ψάξιμο θέλει( τα λες κι εσύ τόσον καιρό ;) ) και βρίσκετε ΜΑΠ. Αν σας βγει τεφαρίκι, ας πάει προς την άκρη του πάγκου ο Παπαγιάννης. Αν πάλι δεν βγάλει και μάτια, ας είναι έστω κάποιος αθλητικός εκεί στο 5. Από τον.... περίπου κανέναν που είχατε πέρσι καλύτερος θα είναι. Όπου "περίπου κανένας", βάζετε τον Γουάλι, που όμως αδικήθηκε νομίζω από τον Πιτίνο όπως κι ο Μπράουν άλλωστε. Είναι αδιανόητο αυτό που σάς έλαχε πέρσι με τους ξένους σας- και τη διαχείρισή τους.
Μόνο ο Τόμας κι ο Φριντέτ είχαν πάνω από 20 λεπτά συμμετοχής, με τον Φριντέτ όμως να είναι σπανίως μέσα όταν κρινόταν τα παιχνίδια.

@portokalopita13 δεν το ξέρω καθόλου αυτό το σάιτ που λες. Τον θέλω για μας τον Μπρουκς, κανονίστε ,εε;; :D

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 10:27 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 5:09 pm
Συγγνώμη αλλά αν δεν είναι ακόμη οριστικό για Βοβορας, ποιος κυβερνάει αυτή τη χώρα;
Το ΠΑΣΟΚ είναι ΕΔΩ, ΕΝΩΜΕΝΟ, ΔΥΝΑΤΟ!
Τα λέει κι το άβαταρ σου άλλωστε.
Ποιος Νηλ Άρμστρονγκ, τώρα ; Τι να μας πει; Τον Βασιλακόπουλο τον ξέρει;

Esteban_bachoso

 junior
Reactions: 15
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2012 7:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 10:33 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 05, 2020 11:55 pm
Esteban_bachoso έγραψε:
Παρ Ιουν 05, 2020 11:08 pm
J.Motley,Παπαγιάννης,Γκιστόπουλος
G.Whittington,Μήτογλου,Κασελάκης
Παπαπέτρου,Axel Bouteille,Περσίδης
John Jenkins, Aaron Harrison,Καλαιτζάκης
Lorenzo Brown,Μάτζαρης,Lamar Peters

Μου άρεσε ο πιτσιρικάς ο Peters αν και άπειρος στα 22 μόλις...
Μου αρέσουν στοιχεία από το ρόστερ του γιατί αφενός έχει πολύ καλό σουτ( με 4 παίκτες άνω του 40%) κι αφετέρου γιατί έχει 2 προτάσεις που τις κάνω από το 19΄. Γουίτιγκτον και Μπουτέιγ.
Ο Γάλλος, μαζί με τη ρήτρα που θα πρέπει να πληρώσετε στη Μάλαγα θα φτάσει μίνιμου τα 800-900.
Ο αμερικάνος τα 400 πιστεύω.

Βέβαια τον Τζ. Μότλι και τον Λ.Πίτερς δεν τους ξέρω τους κυρίους :smile:, όσο για τον Γκιστ, αν θέλει κι ο ίδιος, τότε μια χαρά, για τρίτος, παρότι μου κάνει λίγο σε ξαναζεσταμένο φαί.
Τον Peters από βιντεο τον έχω δεί και εγώ που μπορεί να μην είναι και αντιπροσωπευτικά.. Άλλωστε άλλες άμυνες στην GLeague και άλλο τα αμυντικά συστήματα στην Ευρωλίγκα.
Αριστερόχειρας κοντός (1.83m) τριποντακιας εν κινήση μετά από ξεμαρκάρισμα με τρίπλα. Πολύ καλός χειρισμός, ευφάνταστες ασσίστ, πολύ καλό πρώτο βήμα, αθλητικός παίκτης!Στην θυγατρική των knicks φέτος σε 30' 17.8pt,40% 3p σε 9 προσπάθειες ανα παιχνίδι,7.3asist,1.4steal...

Lamar Peters!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 06, 2020 10:48 pm

Esteban_bachoso έγραψε:
Σάβ Ιουν 06, 2020 10:33 pm

Τον Peters από βιντεο τον έχω δεί και εγώ που μπορεί να μην είναι και αντιπροσωπευτικά.. Άλλωστε άλλες άμυνες στην GLeague και άλλο τα αμυντικά συστήματα στην Ευρωλίγκα.
Αριστερόχειρας κοντός (1.83m) τριποντακιας εν κινήση μετά από ξεμαρκάρισμα με τρίπλα. Πολύ καλός χειρισμός, ευφάνταστες ασσίστ, πολύ καλό πρώτο βήμα, αθλητικός παίκτης!Στην θυγατρική των knicks φέτος σε 30' 17.8pt,40% 3p σε 9 προσπάθειες ανα παιχνίδι,7.3asist,1.4steal...

Lamar Peters!
:goodpost: Σωστός! Τα ψάχνεις βλέπω!
Εμένα με κράτάνε λίγο μακριά η αναπτυξιακή και η κινέζικη λίγκα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν πολύ καλές περιπτώσεις. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για κάτω των 24 -25χρόνων.

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 07, 2020 5:54 am

@basket72
σύντροφε Καλημέρα.
μιας και τον ανέφερες , θα με ενδιέφερε η γνώμη σου για τον jacob Wiley.... :roll:
Κατ εμέ , για να στο συνοψίσω σε 3 λέξεις : μία χρυσή μετριότητα .
Θα τον ανανέωνες;

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 07, 2020 8:21 am

john wick έγραψε:
Κυρ Ιουν 07, 2020 5:54 am
@basket72
σύντροφε Καλημέρα.
μιας και τον ανέφερες , θα με ενδιέφερε η γνώμη σου για τον jacob Wiley.... :roll:
Κατ εμέ , για να στο συνοψίσω σε 3 λέξεις : μία χρυσή μετριότητα .
Θα τον ανανέωνες;
Καλήμερα και καλή Κυριακή με την οικογένεια σου. :smile: σύντροφε J.W

Τέτοιος είναι ο Τζέικομπ και με τίποτε δεν θα τον ανανέωνα. Λάθος προσθήκη του Πιτίνο (νομίζω, μάλιστα ότι ήταν ο πρώτος που αποκτήθηκε πέρσι).
Αλλά θα μπορούσε να αξιοποιηθεί καλύτερα. Για μένα κάνατε λάθος που διώξατε τον Πεδουλάκη πέρσι. Δεν θα σας είχε περάσει στο F4 και πιθανώς να είχατε φάει και σκούπισμα, αλλά δεν θα είχατε την πορεία που είχατε από τον Φλεβάρη και μετά. Θα είχαν παίξει περισσότερο οι Μπράουν, Γουάλι και Μπέντιλ και δεν θα είσαστε στη φάση που είστε τώρα. Ο Δ.Γ νομίζω ότι περίμενε κάποιου είδους θαύμα από τον Πιτίνο και από τα ψηλά που ήταν όταν τον προσέλαβε, έπεσε στα ...τάρταρα. Ενώ με Πέδουλα θα είχατε μια βελτίωση από την όντως κακή αρχική εικόνα και θα είσαστε πιο σταθεροί.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 07, 2020 8:36 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιουν 07, 2020 8:21 am
Για μένα κάνατε λάθος που διώξατε τον Πεδουλάκη πέρσι. Δεν θα σας είχε περάσει στο F4 και πιθανώς να είχατε φάει και σκούπισμα, αλλά δεν θα είχατε την πορεία που είχατε από τον Φλεβάρη και μετά. Θα είχαν παίξει περισσότερο οι Μπράουν, Γουάλι και Μπέντιλ και δεν θα είσαστε στη φάση που είστε τώρα. Ο Δ.Γ νομίζω ότι περίμενε κάποιου είδους θαύμα από τον Πιτίνο και από τα ψηλά που ήταν όταν τον προσέλαβε, έπεσε στα ...τάρταρα. Ενώ με Πέδουλα θα είχατε μια βελτίωση από την όντως κακή αρχική εικόνα και θα είσαστε πιο σταθεροί.
καλημερα φιλτατε Basket72 !
εριξε την ζαρια του ο dpg με Πιτινο και δεν του βγηκε !ειναι απ τα λιγα πραγματα που δεν τον κατηγορω.αποτελουσε σχεδον λαικη απαιτηση.αλλα και να μην ηταν κ παλι καλα εκανε.
τα φαινομενα λενε το αντιθετο απ αυτο που λες.στο τελος της 3ης θητειας του ο Πεδουλακης ειχε κλεισει ασφυκτικα το ροτεισον και εδειχνε να μην εμπιστευεται καθολου παικτες τους οποιους ο ιδιος επελεξε !ακομα χειροτερα δηλαδη.αποκορυφωμα το ματς με Αλμπα οπου ματς 45λεπτων επιχειρησε να το παρει με 6 παικτες (και βασικουρα τον Παππα..)
ειχε χασει τελειως την μπαλα ο Αναργυρος. ο Γουαιλι ηταν μια εξαιρεση.απιστευτο αλλα ο Πιτινο εμπιστευοταν μονο επιλογες Πεδουλακη ενω ο Πεδουλακης μονο επιλογες Πιτινο και τουμπαλιν!
Μπραουν&Μπεντιλ που αναφερεις ηταν τελειωμενοι με Πεδουλακη και αντιθετως ο Πιτινο ζητησε χρονο για να τους αξιολογησει. μεχρι και ο Μπεντιλ με το ενα ποδι προς την εξοδο :!: :!: σκεψου οτι στο ματς με Αλμπα τον ειχε αφησει εκτος δωδεκαδας..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 07, 2020 8:51 am

portokalopita13 έγραψε:
Κυρ Ιουν 07, 2020 8:36 am

καλημερα φιλτατε Basket72 !
εριξε την ζαρια του ο dpg με Πιτινο και δεν του βγηκε !ειναι απ τα λιγα πραγματα που δεν τον κατηγορω.αποτελουσε σχεδον λαικη απαιτηση.αλλα και να μην ηταν κ παλι καλα εκανε.
τα φαινομενα λενε το αντιθετο απ αυτο που λες.στο τελος της 3ης θητειας του ο Πεδουλακης ειχε κλεισει ασφυκτικα το ροτεισον και εδειχνε να μην εμπιστευεται καθολου παικτες τους οποιους ο ιδιος επελεξε !ακομα χειροτερα δηλαδη.αποκορυφωμα το ματς με Αλμπα οπου ματς 45λεπτων επιχειρησε να το παρει με 6 παικτες (και βασικουρα τον Παππα..)
ειχε χασει τελειως την μπαλα ο Αναργυρος. ο Γουαιλι ηταν μια εξαιρεση.απιστευτο αλλα ο Πιτινο εμπιστευοταν μονο επιλογες Πεδουλακη ενω ο Πεδουλακης μονο επιλογες Πιτινο και τουμπαλιν!
Μπραουν&Μπεντιλ που αναφερεις ηταν τελειωμενοι με Πεδουλακη και αντιθετως ο Πιτινο ζητησε χρονο για να τους αξιολογησει. μεχρι και ο Μπεντιλ με το ενα ποδι προς την εξοδο :!: :!: σκεψου οτι στο ματς με Αλμπα τον ειχε αφησει εκτος δωδεκαδας..
Δεν τα ξέρω όσο εσύ και δεν θα επιμείνω φίλε μου.

Νομίζω ότι η όλη ιστορία με τον Πιτίνο από την αρχή έδειχνε για το που πάει. Αυτά με τα "από μηχανής θεός" (Δ.Γ) σα έφαγαν....
Έχω την εντύπωση ότι ο Πεδουλάκης έπεσε θύμα που έλεγε και το αντιστασιακό άσμα.

Τον αφήσαν εκτεθειμένο ως αποδιοπομπαίο τράγο και οι παίκτες το πήραν γραμμή και κάναν τα δικά τους.
Η εικόνα αυτή που περιγράφεις ήταν (δεν την ξέρω και πολύ καλά, ομολογώ) αλλά το θέμα είναι πως δημιουργήθηκε όλο αυτό.
Ο Πιτίνο στην ουσία δεν τον έβαλε τον Μπράουν ποτέ. Αντίθετα, γρήγορα- γρήγορα, κατέληξε στην ..τρολ κίνηση- του Ρατατούη που λέει κι ο JohnWick. :smile:


Τέλος πάντων, είπα και πριν ότι η εικόνα προφανώς κι ήταν κακή αλλά αν είχε στήριξη από το περιβάλλλον/φίλια ΜΜΕ (όχι την αποθέωση που είχε ο Πιτίνο, απλώς στοιχειώδη στήριξη) τα πράγματα θα ήταν καλύτερα, πιο μπασκετικά, πιο σταθερά.

Σόρρυ για το εκτός θέματος. :sorry:

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 07, 2020 9:03 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιουν 07, 2020 8:51 am


Δεν τα ξέρω όσο εσύ και δεν θα επιμείνω φίλε μου.

Νομίζω ότι η όλη ιστορία με τον Πιτίνο από την αρχή έδειχνε για το που πάει. Αυτά με τα "από μηχανής θεός" (Δ.Γ) σα έφαγαν....
Έχω την εντύπωση ότι ο Πεδουλάκης έπεσε θύμα που έλεγε και το αντιστασιακό άσμα.

ειναι προσφατο παρελθον και το χω απομνημονευσει καλα 8-) σε λιγους μηνες αν η μνημη μου δεν βοηθησει πιθανον να εχω ξεχασει προσωπα και καταστασεις,οπως αυτα που γραφω για Μπραουν-Μπεντιλ πχ.αλλα θα εχει μεινει φυσικα η 2η αποτυχημενη θητεια Πιτινο ,οπως επισης και το φιασκο με την 3η του Πεδουλακη.συμφωνω μαζι σου για Πιτινο ,διαφωνω ομως για Πεδουλακη,τον οποιο εκτιμουσα μεχρι να επιστρεψει για 3η φορα και να δεχθει να τον πεταξουν παλι σαν στημενη λεμονοκουπα.περιμενα περισσοτερο απο τον καλως εννοουμενο εγωισμο.
βλεποντας κανεις τις επιλογες του δειχνει σαν να ηθελε να γινει κατι διαφορετικο απ αυτο που ο ιδιος ηταν και στο τελος επεσε θυμα του ιδιου του εαυτου.
τελος και απο μενα το οφτοπικ.παντα εντος θεματος ειμαστε ομως.οριστε για παικτες που συζητιεται η παραμονη τους η οχι μιλαμε :roll:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”