Basket League, Παναθηναϊκός vs Ολυμπιακός 15η Αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 562
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 22, 2024 11:11 pm

Επιμένω πάντως οτι το παιχνιδι έχει πολύ…..προπονητικό ψωμί.Και για τις δυο ομάδες.Ειδικα στο….μεταξυ τους Μπραντεφερ !!!!Ο ΠΑΟ δε νομίζω οτι μπορει ν αλλάξει πολλά πέρα απο την ενεργοποίηση περισσότερο παικτών ίσως.Εχει βρει μια πετυχημένη συνταγή μ αυτή θα πάει.Ο Γκος φαίνεται ποσο σημαντικός ειναι αλλα δεν έχει βοήθεια στην περιφέρεια απέναντι στην πίεση και στις παγίδες του ΠΑΟ .ενας λόγος ειναι πχ οτι ο Γουοκαπ δεν έχει την ταχύτητα να προβληματίσει τον αντίπαλο του κ ειναι πιο στατικός.Αυτο μεγενθυνεται οταν έχεις αυτά τα τριάρια (εστω με Μακισικ θα δημιουργούσες λόγω έκρηξης περισσότερα προβλήματα κ μεγαλύτερα κενά στην αντίπαλη αμυνα)Με Πετρουσεφ στο 5 έχεις ψηλό που βάζει την μπάλα κάτω και δεν μπορει να τον ακολουθήσει ο αντίπαλος κ αντιστρέφεις το πρόβλημα.Ο Ναν στο β ξαφνικά ήταν άστοχος με μοναδικό πόντο απο βολή(χρειάζεται διαχείριση ?).Νομίζω οτι τα τεχνικά επιτελεία θα πάρουν φωτιά.
Ο Ολυμπιακός πρέπει να παρει ψηλό εστω για ενα μήνα ,ακόμα κ να βγει το Πετρουσεφ Σικμα κ Παπ Πίτερς στο 4 με Σακ Μπραζ στο τρία ,ρισκάρεις πολύ.Παρτον κ ας μην παιξει αν σου βγει.

0
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 562
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 22, 2024 11:15 pm

Sharp Shooter έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 10:43 pm
Αν εξαιρέσουμε τους τραυματισμούς Σλουκα - Μιλου το αποψινό μπορεί να αφήσει ευχαριστημένους και τους δυο.

- Ο μεν ΠΑΟ ότι πετυχαίνει μετά από καμία 30αριά αγώνες δεύτερη σερί νίκη επι του ΟΣΦΠ παίζοντας κατά διαστήματα και ωραίο μπάσκετ στην επίθεση.

- Ο δε ΟΣΦΠ πως ακόμα κι όταν η διαφορά ξεφεύγει δεν μπορείς να τον ξεγράψεις. Σε προηγούμενα χρόνια με τη διαφορά στο -15 θα είχε υπάρξει ολική κατάρρευση.

Δυστυχώς οι τραυματισμοί αυτοί αφήνουν πικρή γεύση, ειδικά στον Ολυμπιακό που θα πάει σε κρίσιμους αγώνες χωρίς ψηλούς. Κι ο Μιλου έδειχνε να έπαιρνε μπρος…

Υ.Γ. Αν πρέπει να κρατήσουμε και κάτι θετικο; ΠΕΤΡΟΥΣΕΦ. Και οι τυφλοί είδαν απόψε ότι με λίγη ενδυνάμωση το καλοκαίρι, με προσοχή να μη χάσει την πλαστικότητά του, πως είναι το επόμενο ΤΟΠ 5άρι στην Ευρωλίγκα.

Είναι τόσο καλή πάστα παίκτη που θα αποδώσει και στο 4. Αλλά στο 5 ξεκλειδώνει στο μέγιστο όλες τις αρετές του.
Για να παίξει στο πέντε στο 4 χρειάζεσαι αθλητικοτητα (οπως στον ερυθρό ).Άλλο ειδικές καταστάσεις για λίγο .Αλλιως χρειάζεται αλχημείες αλλα αυτά δεν αντέχουν στο χρόνο

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 417
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 22, 2024 11:24 pm

Phys87 έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 10:52 pm
BillyPao έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 10:44 pm


Χτύπα ξύλο!
Billy αν χάναμε σήμερα μπορεί να χάναμε ψυχολογία;;; Τώρα που κερδίσαμε απλά, ήρθε μια νίκη! Αν κέρδιζε ο Ολυμπιακός σήμερα, μπορεί να έπαιρνε φουλ ψυχολογία;;; Τώρα που έχασε, έχασε κάτι πέρα απο Μιλουτινοφ που απλά έτυχε ;;;
Σκέψου όμως και όλη την ατμόσφαιρα που επικρατεί.

Ο Παο έχει επιστρέψει για τα καλά μετά απο 3 χρόνια στην αφάνεια με τα 2 τελευταία να έχει ξεχάσει τι σημαίνει νίκη απέναντι στον αιώνιο με αποκορύφωμα τα όσα έγιναν στον 4ο τελικό στο οακα για να μην γραφτεί μια μαύρη σελίδα και σπάσουν στοιχειωμένα ρεκόρ. (για να προλάβω κάποιους , τα ίδια έχουν γίνει κ από την άλλη μεριά)

Έχει λοιπόν ανεβάσει το μπάτζετ κατακόρυφα ,έχει φέρει παιχταράδες και επικοινωνιακά έχει επικρατήσει κατα κράτος με τις προσθήκες Σλούκα, Ναν.

Κατά διαστήματα παίζει αντικειμενικά τρομερό μπάσκετ , είναι φουλ φορμαρισμένος και έχει το καλύτερο momentum.

Περιμένει έναν Ολυμπιακό με προβλήματα, που δεν πείθει και που γενικά μηδέν οξέα μηδέν λιπαρά. Ο πρόεδρος μιλάει για διαφορες 40π και ο κόσμος περιμένει μια νίκη statememt μετά από τόσο καιρό.

Εν τέλει αυτό που γίνεται είναι μια οριακή νίκη με την ψυχή στο στόμα και σε συνθήκες πλήρως ευνοικές αγωνιστικά. Γιατί κακά τα ψέματα μην μου πεις οτι αν ρωτούσαν την πλειοψηφία πριν το παιχνίδι οτι θα τραυματιστεί ο Μίλου και θα αποβληθεί ο Πετρούσεφ ότι δεν θα έλεγε ότι το ματς πάει σβηστά για 15-20π.

Όλα αυτά λοιπόν συντελούν στην κατάσταση που περιέγραψες. Αυτά που θέλω να πω ειναι πως δεν πιστεύω οτι υπάρχει κάποια συνωμοσία για να απαξιώσει τον παο και αντίστοιχα να επαινέσει τον οσφπ.

Η γνώμη μου είναι πως ο παο σήμερα είχε μια μεγάλη ευκαιρία για μια εμφάνιση - νίκη statement και δεν το κατάφερε αλλά μικρή σημασία έχει γιατί τα σημαντικά παιχνίδια είναι αυτά που έρχονται.

Θα έχει κ άλλες τέτοιες ευκαιρίες όπως και ο ολυμπιακός θα έχει ευκαιρίες να αποδείξει ότι ειναι ακόμα ικανός να κρατήσει τα ηνία στην Ελλάδα. Αναμένουμε την συνέχεια με πολύ ενδιαφέρον.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
qspock

 nba
Reactions: 112
Δημοσιεύσεις: 2814
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2005 1:14 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 12:09 am

Ηταν σημαντικη η απουσια Σλουκα αλλα και ΒΙλτοζα στο τελος. Επαιξε μεγαλο ρολο στην μειωση της διαφορας απο πλευρας Ολυμπιακου γιατι οι Ναν και Γκραντ ειχαν ψοφησει απο την κουραση και αυτο φαινοτανε. Δεν μπορουσε να κανει κατι αλλο ο Αταμαν, ελπιζω να προλαβουν να ξεκουραστουν για το ματς με Μακαμπι.

Γενικα το παιχνιδι υπο φυσιολογικες συνθηκες θα εδιχνε πως γερνει σαφως υπερ του ΠΑΟ, ο οποιος εχει ξεπερασει σε επιπεδο τον Ολυμπιακο. Αυτο φαινεται κι απο την βαθμολογια της Ευρωλιγκας, ακομα κι αν υπολογισει τις ηττες που εκανε στην αρχη της σεζον ο ΠΑΟ οι οποιες ηταν πολλες και χαζες λογω μη δεσιματος.

Τα συμπερασματα που βγαζω εγω ειναι πως ο ΠΑΟ ειναι σε σωστο δρομο ενω ο Ολυμπιακος, αν οπως φαινεται απο την σιγουρια που εχει ο προπονητης του δεν παρει ψηλο παιχτη, θα πεσει στα πολυ χαμηλα εως μετρια. Δυστυχως δεν θα φρει χημεια αυτη η ομαδα γιατι εκτος της ελλειψης αθλητικοτητας στους ψηλους, εχει και προβλημα μεγαλο στην περιφερεια οπου ολοι ανεξεραιτως ψαχνουν πρωτα την πασα και οχι την εκτελεση. Κατι που φανηκε σε μια φαση που πηγε για αιφνιδιασμο και ο Γουκαπ τον χαλασε με αυτον τον τροπο.

Αντιθετα συμπερασματα λοιπον για τις 2 ομαδες, θετικα για ΠΑΟ που δειχνει συνεπεια και σταθεροτητα στο παιχνιδι του και αρνητικα για Ολυμπιακο που δεν κερδιζει και θα συνεχισει στο ιδιο μοτιβο...

4
4 Εικόνα
SluckyLuke13

 junior
Reactions: 52
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 08, 2023 12:04 pm
Αγαπημένος παίκτης: Δημήτρης Διαμαντίδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 6:08 am

Το πόσο σημαντική ήταν η νίκη για τον Παναθηναϊκό που είχε μόνο να χάσει από το συγκεκριμένο ματς φαίνεται από την προσπάθεια που έγινε σε άρθρα και σχόλια να δημιουργηθεί εσωστρέφεια και αμφισβήτηση στο πρόσωπο του Αταμάν.

Μπορεί ο τελευταίος να μην είχε τη καλύτερη του βραδιά αφού το κόλλημα με τον Λεσόρ το έχω επισημάνει διαρκώς και στα παιχνίδια της Ευρωλίγκα αλλά αυτό που έχει πετύχει μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα το λες και κατόρθωμα. Πρακτικά το τελευταίο διάστημα έχει χάσει μόνο από Μπασκόνια στο σουτ κι ενώ είχε προηγηθεί με 17 πόντους. Για μια ομάδα που ψαχνόταν στην αρχή κατάφερε να βρει χημεία και να κάνει αυτό το σύνολο να παίξει κατά διαστήματα εξαιρετική άμυνα.

Για μένα καλώς παίρνει προσπάθειες ο απίστευτος Ναν κι ας κάνει λάθη που ορισμένες φορές στοιχίζουν. Θα τον χρειαστούμε όταν τα πράγματα θα είναι πραγματικά στραβά στα σοβαρά ματς και θα πρέπει να ανακατευτεί η τράπουλα.

Επίσης παρά τα όσα έχω σούρει στον Λεσόρ του αξίζουν συγχαρητήρια. Το ξύλο που έχει φάει στο ματς είναι απίστευτο, αν βάλει να δει κανείς τον αγώνα κοιτώντας μόνο το τι γίνεται στη ρακέτα θέλει να πάει να τον αγκαλιάσει από συμπόνια. Έπρεπε ο Αταμάν να βάλει Κώστα και στο 4ο όπου παρά κάποιες λανθασμένες τοποθετήσεις του (λες και ο Λεσόρ υπερτερεί σε αυτό το τομέα) μπορεί να δώσει λύσεις επιθετικά εκεί που δεν το περιμένεις όπως το φόλοου κάρφωμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟ ανεξάρτητα από τα όσα γράφονται κατάφερε να προηγείται με διαφορές διψήφιες όταν πάταγε το γκάζι αποδεικνύοντας ότι είναι πολύ καλύτερη ομάδα από τον φετινό Ολυμπιακό.

Τελευταίο αλλά και εξαιρετικά σημαντικό επίτευγμα του Αταμάν είναι το γεγονός ότι έχει φτιάξει μια ομάδα που καταφέρνει να κερδίζει περισσότερα φάουλ από τον αντίπαλο και πάλι να φαίνονται λίγα μπροστά σε αυτά που θα έπρεπε να έχουν σφυριχτεί. Αυτό φαίνεται ιδιαίτερα στην Ευρωλίγκα όπου ο μόνος τρόπος για να αντιμετωπιστεί ο Παναθηναϊκός είναι η αλλαγή κανονισμών ιδίως για τους ψηλούς του. Αυτό και μόνο δείχνει πόσο πνευματικά δυνατή είναι η ομάδα που καταφέρνει να ανταπεξέρχεται. Μέσα σε ένα τετράμηνο με τραυματισμούς.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
panpav

 junior
Reactions: 82
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 9:45 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LARRY BIRD
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένη ομάδα: BOSTON CELTICS
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 6:27 am

AO DAFNIS έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 11:24 pm
Phys87 έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 10:52 pm


Billy αν χάναμε σήμερα μπορεί να χάναμε ψυχολογία;;; Τώρα που κερδίσαμε απλά, ήρθε μια νίκη! Αν κέρδιζε ο Ολυμπιακός σήμερα, μπορεί να έπαιρνε φουλ ψυχολογία;;; Τώρα που έχασε, έχασε κάτι πέρα απο Μιλουτινοφ που απλά έτυχε ;;;
Σκέψου όμως και όλη την ατμόσφαιρα που επικρατεί.

Ο Παο έχει επιστρέψει για τα καλά μετά απο 3 χρόνια στην αφάνεια με τα 2 τελευταία να έχει ξεχάσει τι σημαίνει νίκη απέναντι στον αιώνιο με αποκορύφωμα τα όσα έγιναν στον 4ο τελικό στο οακα για να μην γραφτεί μια μαύρη σελίδα και σπάσουν στοιχειωμένα ρεκόρ. (για να προλάβω κάποιους , τα ίδια έχουν γίνει κ από την άλλη μεριά)

Έχει λοιπόν ανεβάσει το μπάτζετ κατακόρυφα ,έχει φέρει παιχταράδες και επικοινωνιακά έχει επικρατήσει κατα κράτος με τις προσθήκες Σλούκα, Ναν.

Κατά διαστήματα παίζει αντικειμενικά τρομερό μπάσκετ , είναι φουλ φορμαρισμένος και έχει το καλύτερο momentum.

Περιμένει έναν Ολυμπιακό με προβλήματα, που δεν πείθει και που γενικά μηδέν οξέα μηδέν λιπαρά. Ο πρόεδρος μιλάει για διαφορες 40π και ο κόσμος περιμένει μια νίκη statememt μετά από τόσο καιρό.

Εν τέλει αυτό που γίνεται είναι μια οριακή νίκη με την ψυχή στο στόμα και σε συνθήκες πλήρως ευνοικές αγωνιστικά. Γιατί κακά τα ψέματα μην μου πεις οτι αν ρωτούσαν την πλειοψηφία πριν το παιχνίδι οτι θα τραυματιστεί ο Μίλου και θα αποβληθεί ο Πετρούσεφ ότι δεν θα έλεγε ότι το ματς πάει σβηστά για 15-20π.

Όλα αυτά λοιπόν συντελούν στην κατάσταση που περιέγραψες. Αυτά που θέλω να πω ειναι πως δεν πιστεύω οτι υπάρχει κάποια συνωμοσία για να απαξιώσει τον παο και αντίστοιχα να επαινέσει τον οσφπ.

Η γνώμη μου είναι πως ο παο σήμερα είχε μια μεγάλη ευκαιρία για μια εμφάνιση - νίκη statement και δεν το κατάφερε αλλά μικρή σημασία έχει γιατί τα σημαντικά παιχνίδια είναι αυτά που έρχονται.

Θα έχει κ άλλες τέτοιες ευκαιρίες όπως και ο ολυμπιακός θα έχει ευκαιρίες να αποδείξει ότι ειναι ακόμα ικανός να κρατήσει τα ηνία στην Ελλάδα. Αναμένουμε την συνέχεια με πολύ ενδιαφέρον.
Βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι χάσαμε τις διαφορές που παίρναμε ! Νομίζω ότι υπάρχει διαφορά ταλέντου μεταξύ μας και όπως μου είπε ένας φίλος Ολυμπιακός, σας λείπει πολύ ο Σλούκας !

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 417
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:09 am

panpav έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 6:27 am
AO DAFNIS έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 11:24 pm


Σκέψου όμως και όλη την ατμόσφαιρα που επικρατεί.

Ο Παο έχει επιστρέψει για τα καλά μετά απο 3 χρόνια στην αφάνεια με τα 2 τελευταία να έχει ξεχάσει τι σημαίνει νίκη απέναντι στον αιώνιο με αποκορύφωμα τα όσα έγιναν στον 4ο τελικό στο οακα για να μην γραφτεί μια μαύρη σελίδα και σπάσουν στοιχειωμένα ρεκόρ. (για να προλάβω κάποιους , τα ίδια έχουν γίνει κ από την άλλη μεριά)

Έχει λοιπόν ανεβάσει το μπάτζετ κατακόρυφα ,έχει φέρει παιχταράδες και επικοινωνιακά έχει επικρατήσει κατα κράτος με τις προσθήκες Σλούκα, Ναν.

Κατά διαστήματα παίζει αντικειμενικά τρομερό μπάσκετ , είναι φουλ φορμαρισμένος και έχει το καλύτερο momentum.

Περιμένει έναν Ολυμπιακό με προβλήματα, που δεν πείθει και που γενικά μηδέν οξέα μηδέν λιπαρά. Ο πρόεδρος μιλάει για διαφορες 40π και ο κόσμος περιμένει μια νίκη statememt μετά από τόσο καιρό.

Εν τέλει αυτό που γίνεται είναι μια οριακή νίκη με την ψυχή στο στόμα και σε συνθήκες πλήρως ευνοικές αγωνιστικά. Γιατί κακά τα ψέματα μην μου πεις οτι αν ρωτούσαν την πλειοψηφία πριν το παιχνίδι οτι θα τραυματιστεί ο Μίλου και θα αποβληθεί ο Πετρούσεφ ότι δεν θα έλεγε ότι το ματς πάει σβηστά για 15-20π.

Όλα αυτά λοιπόν συντελούν στην κατάσταση που περιέγραψες. Αυτά που θέλω να πω ειναι πως δεν πιστεύω οτι υπάρχει κάποια συνωμοσία για να απαξιώσει τον παο και αντίστοιχα να επαινέσει τον οσφπ.

Η γνώμη μου είναι πως ο παο σήμερα είχε μια μεγάλη ευκαιρία για μια εμφάνιση - νίκη statement και δεν το κατάφερε αλλά μικρή σημασία έχει γιατί τα σημαντικά παιχνίδια είναι αυτά που έρχονται.

Θα έχει κ άλλες τέτοιες ευκαιρίες όπως και ο ολυμπιακός θα έχει ευκαιρίες να αποδείξει ότι ειναι ακόμα ικανός να κρατήσει τα ηνία στην Ελλάδα. Αναμένουμε την συνέχεια με πολύ ενδιαφέρον.
Βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι χάσαμε τις διαφορές που παίρναμε ! Νομίζω ότι υπάρχει διαφορά ταλέντου μεταξύ μας και όπως μου είπε ένας φίλος Ολυμπιακός, σας λείπει πολύ ο Σλούκας !
Δεν βλέπεις καλά σίγουρα. Δυσαρεστημένοι είμαστε που δεν κερδίσαμε.

0
panpav

 junior
Reactions: 82
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 9:45 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LARRY BIRD
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένη ομάδα: BOSTON CELTICS
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:22 am

AO DAFNIS έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:09 am
panpav έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 6:27 am


Βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι χάσαμε τις διαφορές που παίρναμε ! Νομίζω ότι υπάρχει διαφορά ταλέντου μεταξύ μας και όπως μου είπε ένας φίλος Ολυμπιακός, σας λείπει πολύ ο Σλούκας !
Δεν βλέπεις καλά σίγουρα. Δυσαρεστημένοι είμαστε που δεν κερδίσαμε.
Επίσης το small ball που κοίμισε τον Αταμάν και μπέρδεψε τον Παναθηναϊκό δεν ήταν επιλογή του Μπαρτζώκα, έριξε μπόλικα καντήλια στον Πετρούσεφ όταν βγήκε με πέμπτο φάουλ ! Απλά δεν είχε άλλο ψηλό.

0
Άβαταρ μέλους
chainsaw

senior
Reactions: 155
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2019 10:57 am
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιαν 23, 2024 7:25 am

panpav έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 6:27 am
AO DAFNIS έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 11:24 pm


Σκέψου όμως και όλη την ατμόσφαιρα που επικρατεί.

Ο Παο έχει επιστρέψει για τα καλά μετά απο 3 χρόνια στην αφάνεια με τα 2 τελευταία να έχει ξεχάσει τι σημαίνει νίκη απέναντι στον αιώνιο με αποκορύφωμα τα όσα έγιναν στον 4ο τελικό στο οακα για να μην γραφτεί μια μαύρη σελίδα και σπάσουν στοιχειωμένα ρεκόρ. (για να προλάβω κάποιους , τα ίδια έχουν γίνει κ από την άλλη μεριά)

Έχει λοιπόν ανεβάσει το μπάτζετ κατακόρυφα ,έχει φέρει παιχταράδες και επικοινωνιακά έχει επικρατήσει κατα κράτος με τις προσθήκες Σλούκα, Ναν.

Κατά διαστήματα παίζει αντικειμενικά τρομερό μπάσκετ , είναι φουλ φορμαρισμένος και έχει το καλύτερο momentum.

Περιμένει έναν Ολυμπιακό με προβλήματα, που δεν πείθει και που γενικά μηδέν οξέα μηδέν λιπαρά. Ο πρόεδρος μιλάει για διαφορες 40π και ο κόσμος περιμένει μια νίκη statememt μετά από τόσο καιρό.

Εν τέλει αυτό που γίνεται είναι μια οριακή νίκη με την ψυχή στο στόμα και σε συνθήκες πλήρως ευνοικές αγωνιστικά. Γιατί κακά τα ψέματα μην μου πεις οτι αν ρωτούσαν την πλειοψηφία πριν το παιχνίδι οτι θα τραυματιστεί ο Μίλου και θα αποβληθεί ο Πετρούσεφ ότι δεν θα έλεγε ότι το ματς πάει σβηστά για 15-20π.

Όλα αυτά λοιπόν συντελούν στην κατάσταση που περιέγραψες. Αυτά που θέλω να πω ειναι πως δεν πιστεύω οτι υπάρχει κάποια συνωμοσία για να απαξιώσει τον παο και αντίστοιχα να επαινέσει τον οσφπ.

Η γνώμη μου είναι πως ο παο σήμερα είχε μια μεγάλη ευκαιρία για μια εμφάνιση - νίκη statement και δεν το κατάφερε αλλά μικρή σημασία έχει γιατί τα σημαντικά παιχνίδια είναι αυτά που έρχονται.

Θα έχει κ άλλες τέτοιες ευκαιρίες όπως και ο ολυμπιακός θα έχει ευκαιρίες να αποδείξει ότι ειναι ακόμα ικανός να κρατήσει τα ηνία στην Ελλάδα. Αναμένουμε την συνέχεια με πολύ ενδιαφέρον.
Βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι χάσαμε τις διαφορές που παίρναμε ! Νομίζω ότι υπάρχει διαφορά ταλέντου μεταξύ μας και όπως μου είπε ένας φίλος Ολυμπιακός, σας λείπει πολύ ο Σλούκας !
Λειπει και σ'εσας βεβαια. 3 μεσα, μια εξω!

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 417
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:27 am

panpav έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:22 am
AO DAFNIS έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:09 am


Δεν βλέπεις καλά σίγουρα. Δυσαρεστημένοι είμαστε που δεν κερδίσαμε.
Επίσης το small ball που κοίμισε τον Αταμάν και μπέρδεψε τον Παναθηναϊκό δεν ήταν επιλογή του Μπαρτζώκα, έριξε μπόλικα καντήλια στον Πετρούσεφ όταν βγήκε με πέμπτο φάουλ ! Απλά δεν είχε άλλο ψηλό.
Είναι δυνατόν να είχε επιλογή να τραυματιστεί το ένα πεντάρι και το άλλο να βγει με πέντε φάουλ; Τι λες;

0
Άβαταρ μέλους
Sharp Shooter

senior
Reactions: 415
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:37 am

Στηβ Κερ έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 11:15 pm
Sharp Shooter έγραψε:
Δευ Ιαν 22, 2024 10:43 pm
Αν εξαιρέσουμε τους τραυματισμούς Σλουκα - Μιλου το αποψινό μπορεί να αφήσει ευχαριστημένους και τους δυο.

- Ο μεν ΠΑΟ ότι πετυχαίνει μετά από καμία 30αριά αγώνες δεύτερη σερί νίκη επι του ΟΣΦΠ παίζοντας κατά διαστήματα και ωραίο μπάσκετ στην επίθεση.

- Ο δε ΟΣΦΠ πως ακόμα κι όταν η διαφορά ξεφεύγει δεν μπορείς να τον ξεγράψεις. Σε προηγούμενα χρόνια με τη διαφορά στο -15 θα είχε υπάρξει ολική κατάρρευση.

Δυστυχώς οι τραυματισμοί αυτοί αφήνουν πικρή γεύση, ειδικά στον Ολυμπιακό που θα πάει σε κρίσιμους αγώνες χωρίς ψηλούς. Κι ο Μιλου έδειχνε να έπαιρνε μπρος…

Υ.Γ. Αν πρέπει να κρατήσουμε και κάτι θετικο; ΠΕΤΡΟΥΣΕΦ. Και οι τυφλοί είδαν απόψε ότι με λίγη ενδυνάμωση το καλοκαίρι, με προσοχή να μη χάσει την πλαστικότητά του, πως είναι το επόμενο ΤΟΠ 5άρι στην Ευρωλίγκα.

Είναι τόσο καλή πάστα παίκτη που θα αποδώσει και στο 4. Αλλά στο 5 ξεκλειδώνει στο μέγιστο όλες τις αρετές του.
Για να παίξει στο πέντε στο 4 χρειάζεσαι αθλητικοτητα (οπως στον ερυθρό ).Άλλο ειδικές καταστάσεις για λίγο .Αλλιως χρειάζεται αλχημείες αλλα αυτά δεν αντέχουν στο χρόνο
Για μόνιμη εγκατάσταση στη θέση σεντερ λίγη ενδυνάμωση χρειάζεται όπως έγραψα και ειδικά να ασχοληθεί με τον κορμό του για να μην τρώει bullying στο ποστ. Πόδια μια χαρά έχει.

Αν δεν υπήρχαν οι Φαλ και Μιλου στο ρόστερ δεν θα υπήρχε καν το ζήτημα σε ποια θέση έχει μεγαλύτερο potential. Ένα απ’τα θετικά της λειψανδρίας στο 5 είναι πως τώρα θα το δούμε.

0
“Maybe now you could say I didn't play a second, but in five years, you guys are going to forget. In ten years I'll still be a champion. In 20 years I'll tell my kids I probably started, and in 30 years I'll probably tell them I got the MVP.”
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:39 am

Επειδή βλέπω να λέγεται γενικά (δεν είδα κάτι εδώ αλλά ίσως και να μου ξέφυγε), έχει σχέση ο χτεσινός τραυματισμός του Μιλου με το ποσό καλά προπονημένος είναι;

Ειλικρινά ρωτάω, δεν μου φαίνεται λογικό να έχει άλλα ίσως κάτι δεν ξέρω.

0
Άβαταρ μέλους
Sharp Shooter

senior
Reactions: 415
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:43 am

AlexD έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:39 am
Επειδή βλέπω να λέγεται γενικά (δεν είδα κάτι εδώ αλλά ίσως και να μου ξέφυγε), έχει σχέση ο χτεσινός τραυματισμός του Μιλου με το ποσό καλά προπονημένος είναι;

Ειλικρινά ρωτάω, δεν μου φαίνεται λογικό να έχει άλλα ίσως κάτι δεν ξέρω.
2.12-2.13 με ψηλό κεντρο βάρους και 110+ κιλα. Προφανώς αν διυλίσουμε τον κώνωπα υπάρχουν ασκήσεις για ελαστικότητα αστραγάλων αλλά αυτός ο τραυματισμός δεν είναι θέμα προπόνησης αλλά ατυχίας.

3
3 Εικόνα
“Maybe now you could say I didn't play a second, but in five years, you guys are going to forget. In ten years I'll still be a champion. In 20 years I'll tell my kids I probably started, and in 30 years I'll probably tell them I got the MVP.”
reignman

allstar
Reactions: 1150
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:46 am

AlexD έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:39 am
Επειδή βλέπω να λέγεται γενικά (δεν είδα κάτι εδώ αλλά ίσως και να μου ξέφυγε), έχει σχέση ο χτεσινός τραυματισμός του Μιλου με το ποσό καλά προπονημένος είναι;

Ειλικρινά ρωτάω, δεν μου φαίνεται λογικό να έχει άλλα ίσως κάτι δεν ξέρω.

η προπονηση δεν βλεπω να εχει πολυ δουλεια στον συγκεκριμενο τραυματισμο. συνδεσμοι ειναι εκει.
αποφασισε ο σταχαμενανικολαου να κοψει μπροστα απο τον μιλου χωρις λογο και αιτια και του προκαλεσε τραυματισμο, βρηκε stop η κινηση του ποδιου του μιλουτινοφ στο παπουτσι του παπ και γυρισε ο αστραγαλος.

Επειδη ειχα και εχω θεμα με τον αριστερο αστραγαλο τον εχω κατασακαταψει, το μονο που παιζει ρολο ειναι τα κιλα για το ποσο γρηγορα μπορεις να επαναφερεις το ποδι σου πριν παθει βαρια ζημια, σε φαση παρομοια με του μιλου, οπου τρεχεις ή τζογκαρεις και βρισκεις καποιο εμποδιο που μπορει να στον γυρισει.
μονο αν εισαι στον αερα και προσγειωθεις πανω στο ποδι αλλου δεν παιζει τιποτα ρολο, εκει τον ηπιες no matter what.

η αρχηγαρα εχει αρχισει σερι , πριν καμια βδομαδα εκατσε ενα ωραιο αγκωνιδι, σε ανυποπτη φαση, στα μουτσουνια του πητερς τον ξεδοντιασε :Ρ

2
2 Εικόνα
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Ιαν 23, 2024 8:24 am

Τον έχουμε τον παο και φέτος. Αυτό το συμπέρασμα βγαίνει από το χθεσινό μάτς. Χωρίς σέντερ παίζαμε και με τον κάναν σε πολύ κακή μέρα και το μάτς το χάσαμε από κάτι επιπόλαια λάθη.

Ο Μπαρτζώκας έδεσε κόμπο τον Αταμάν και επειδή δοκίμασε και αλλού τύπου άμυνα λόγω συνθηκών και του βγήκε ίσως δούμε παραλλαγές και σε άλλα μάτς.

Για διαιτησία δεν θα μιλήσω γιατί δεν επιτρέπεται στο φόρουμ. Είχε γέλιο πάντως.

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”