Euroleague Round 19, Valencia vs Panathinaikos

Συντονιστής: Captains

BillyPao

allstar
Reactions: 1472
Δημοσιεύσεις: 3609
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιαν 06, 2024 1:12 pm

Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για τις βολές, όταν είσαι επαγγελματίας και αμείβεται με χρήματα που άλλοι δε θα δουν σε όλη τους τη ζωή. Είναι και θέμα αξιοπρέπειας, αρέσει στον Κώστα και στον κάθε Κώστα να σουτάρει με 50%, είναι εντάξει ο αθλητής με αυτό; Ας σταματήσουμε συνέχεια να δικαιολογούμε τους παίκτες, υπάρχουν ορισμένες αδυναμίες που δε δικαιολογούνται.

0
HackerBaby

 euroleague
Reactions: 472
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιαν 06, 2024 1:17 pm

BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:12 pm
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για τις βολές, όταν είσαι επαγγελματίας και αμείβεται με χρήματα που άλλοι δε θα δουν σε όλη τους τη ζωή. Είναι και θέμα αξιοπρέπειας, αρέσει στον Κώστα και στον κάθε Κώστα να σουτάρει με 50%, είναι εντάξει ο αθλητής με αυτό; Ας σταματήσουμε συνέχεια να δικαιολογούμε τους παίκτες, υπάρχουν ορισμένες αδυναμίες που δε δικαιολογούνται.
Νομίζεις ότι ο Κώστας και ο κάθε Κώστας ή ο Καλάθης δεν κάνουν προπόνηση στις βολές ?

Απλά δεν μπορούν να τις βάλουν ,θέλει και ταλέντο το σουτ/ βολή δεν είναι απλά προπόνηση

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1472
Δημοσιεύσεις: 3609
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιαν 06, 2024 1:24 pm

HackerBaby έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:17 pm
BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:12 pm
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για τις βολές, όταν είσαι επαγγελματίας και αμείβεται με χρήματα που άλλοι δε θα δουν σε όλη τους τη ζωή. Είναι και θέμα αξιοπρέπειας, αρέσει στον Κώστα και στον κάθε Κώστα να σουτάρει με 50%, είναι εντάξει ο αθλητής με αυτό; Ας σταματήσουμε συνέχεια να δικαιολογούμε τους παίκτες, υπάρχουν ορισμένες αδυναμίες που δε δικαιολογούνται.
Νομίζεις ότι ο Κώστας και ο κάθε Κώστας ή ο Καλάθης δεν κάνουν προπόνηση στις βολές ?

Απλά δεν μπορούν να τις βάλουν ,θέλει και ταλέντο το σουτ/ βολή δεν είναι απλά προπόνηση
Δε θέλει κανένα ταλέντο, οι βολές είναι καθαρά θέμα προπόνησης. Αν δεν μπορείς να βάλεις μια μπάλα στο καλάθι από απόσταση 4,5 μέτρων, ακίνητος και χωρίς κανένας να σε πιέζει, δεν είναι θέμα έλλειψης ταλέντου. Είναι σαν να είσαι ποδοσφαιριστής και να αστοχείς σε πέναλτι σε κενή εστία. Εγώ πάω στοίχημα ότι αν σουτάρω 10 βολές, τις 5 θα τις βάλω. Αν προπονηθώ κιόλας, θα βάλω περισσότερες.

0
HackerBaby

 euroleague
Reactions: 472
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιαν 06, 2024 1:28 pm

BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:24 pm
HackerBaby έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:17 pm


Νομίζεις ότι ο Κώστας και ο κάθε Κώστας ή ο Καλάθης δεν κάνουν προπόνηση στις βολές ?

Απλά δεν μπορούν να τις βάλουν ,θέλει και ταλέντο το σουτ/ βολή δεν είναι απλά προπόνηση
Δε θέλει κανένα ταλέντο, οι βολές είναι καθαρά θέμα προπόνησης. Αν δεν μπορείς να βάλεις μια μπάλα στο καλάθι από απόσταση 4,5 μέτρων, ακίνητος και χωρίς κανένας να σε πιέζει, δεν είναι θέμα έλλειψης ταλέντου. Είναι σαν να είσαι ποδοσφαιριστής και να αστοχείς σε πέναλτι σε κενή εστία. Εγώ πάω στοίχημα ότι αν σουτάρω 10 βολές, τις 5 θα τις βάλω. Αν προπονηθώ κιόλας, θα βάλω περισσότερες.
Φίλε Μπίλυ είσαι λάθος .

Σίγουρα η προπόνηση θα σε βελτιώσει αλλά μέχρι ενός σημείου.Απο κει και πέρα , υποθέτοντας ότι έχεις σωστή μηχανική,που όλοι οι επαγγελματίες παίκτες επιπέδου έχουν , είναι καθαρά θέμα ταλέντου η βολή όπως είναι το τρίποντο και γενικά το σουτ .

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1472
Δημοσιεύσεις: 3609
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιαν 06, 2024 1:32 pm

HackerBaby έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:28 pm
BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:24 pm


Δε θέλει κανένα ταλέντο, οι βολές είναι καθαρά θέμα προπόνησης. Αν δεν μπορείς να βάλεις μια μπάλα στο καλάθι από απόσταση 4,5 μέτρων, ακίνητος και χωρίς κανένας να σε πιέζει, δεν είναι θέμα έλλειψης ταλέντου. Είναι σαν να είσαι ποδοσφαιριστής και να αστοχείς σε πέναλτι σε κενή εστία. Εγώ πάω στοίχημα ότι αν σουτάρω 10 βολές, τις 5 θα τις βάλω. Αν προπονηθώ κιόλας, θα βάλω περισσότερες.
Φίλε Μπίλυ είσαι λάθος .

Σίγουρα η προπόνηση θα σε βελτιώσει αλλά μέχρι ενός σημείου.Απο κει και πέρα , υποθέτοντας ότι έχεις σωστή μηχανική,που όλοι οι επαγγελματίες παίκτες επιπέδου έχουν , είναι καθαρά θέμα ταλέντου η βολή όπως είναι το τρίποντο και γενικά το σουτ .
Εγώ θα κρίνω αυστηρά ανθρώπους που αμείβονται με τόσα χρήματα και δεν μπορούν να κάνουν κάτι τόσο απλό, δηλαδή να είναι στοιχειωδώς εύστοχοι στις βολές. Εγώ θα ντρεπόμουν να παίρνω π.χ. 40.000 ευρώ το μήνα και να σουτάρω με 50%.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 06, 2024 2:18 pm

BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:32 pm
HackerBaby έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:28 pm


Φίλε Μπίλυ είσαι λάθος .

Σίγουρα η προπόνηση θα σε βελτιώσει αλλά μέχρι ενός σημείου.Απο κει και πέρα , υποθέτοντας ότι έχεις σωστή μηχανική,που όλοι οι επαγγελματίες παίκτες επιπέδου έχουν , είναι καθαρά θέμα ταλέντου η βολή όπως είναι το τρίποντο και γενικά το σουτ .
Εγώ θα κρίνω αυστηρά ανθρώπους που αμείβονται με τόσα χρήματα και δεν μπορούν να κάνουν κάτι τόσο απλό, δηλαδή να είναι στοιχειωδώς εύστοχοι στις βολές. Εγώ θα ντρεπόμουν να παίρνω π.χ. 40.000 ευρώ το μήνα και να σουτάρω με 50%.
Εγώ πάλι δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μου δίνουν 40.000 τον μήνα για να σουτάρω 40-50% από τις βολές, καμιά ντροπή.
Θα με έβαζαν να κάνω ένα σωρό άλλα πράγματα βέβαια που δεν μπορώ να κάνω ούτε λίγο, οπότε δεν θα μου τα δώσουν τα 40.000. :roll:

Νομίζω ότι η ύπαρξη του Γιάννη είναι η ζωντανή απόδειξη ότι εδώ είσαι λάθος. Ο άνθρωπος έχει δουλέψει άπειρα και φαίνεται αλλά όταν σουτάρει βολές νομίζεις ότι σουτάρει ένας ραντομ περαστικός που βρήκανε. Και εμένα μου φαίνεται απλό το να βάλεις βολές, ειδικά σε σχέση με τόσα άλλα που κάνουμε αυτοί οι άνθρωποι, αλλά εκ του αποτελέσματος δεν πρέπει να είναι τόσο και για κάποιους ανθρώπους δεν είναι εύκολο.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5273
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 06, 2024 2:37 pm

BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:24 pm
Εγώ πάω στοίχημα ότι αν σουτάρω 10 βολές, τις 5 θα τις βάλω. Αν προπονηθώ κιόλας, θα βάλω περισσότερες.
Και ο Κώστας ή ο αδελφός του αν κάτσουν να σουτάρουν 10 βολές μπορεί να βάλουν τις 10, εδώ τις έβαζα εγώ που είμαι αισχρός σουτέρ, το ζήτημα είναι σε συνθήκες αγώνα να βάλεις την μία ή δύο που θα σουτάρεις, κάτι που είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.

2
2 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1472
Δημοσιεύσεις: 3609
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιαν 06, 2024 2:50 pm

Conan1982 έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 2:37 pm
BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 1:24 pm
Εγώ πάω στοίχημα ότι αν σουτάρω 10 βολές, τις 5 θα τις βάλω. Αν προπονηθώ κιόλας, θα βάλω περισσότερες.
Και ο Κώστας ή ο αδελφός του αν κάτσουν να σουτάρουν 10 βολές μπορεί να βάλουν τις 10, εδώ τις έβαζα εγώ που είμαι αισχρός σουτέρ, το ζήτημα είναι σε συνθήκες αγώνα να βάλεις την μία ή δύο που θα σουτάρεις, κάτι που είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.
Ισχύει, αλλά νομίζω ότι και στην προπόνηση πρέπει να γίνονται εκτελέσεις βολών σε συνθήκες αγώνα.

0
GreenLantern

senior
Reactions: 65
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2016 9:10 am
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιαν 06, 2024 2:55 pm

Τα χρονια μου που επαιζα στην Εσκα, ημουν ενας πολυ μετριος σουτερ αλλα φουλ μπουκαδορος και κερδιζα και πολλες βολες. Για αυτο το λογο καθομουν στην προπονηση και σουταρα καθε φορα πολλες βολες ακομα και στο break που ειχαμε για τα νερα, σε καθε ευκαιρια. Τα τελευταια χρονια δυσκολα εχανα βολη και ημουν αυτος που σουταρε αυτες των τεχνικων ως ο πιο ευστοχος. Το τριποντο δε το εφτιαξα ποτε, αφου αυτο ειναι θεμα ταλεντου και επρεπε να το ειχα δουλεξει απο μικρος. Αλλλ πιστευω οτι οι βολες ειναι καθαρα θεμα δουλειας. Ακομα και η τεχνικη σου να ειναι λαθος, αν σουταρεις απειρες στη προπονηση , θα τις βαζεις και με τον ανορθοδοξο τροπο που σουταρεις.

0
Άβαταρ μέλους
brandon_roy

 junior
Reactions: 146
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Δευ Ιαν 09, 2023 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιαν 06, 2024 3:25 pm

BillyPao έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 2:50 pm
Conan1982 έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 2:37 pm


Και ο Κώστας ή ο αδελφός του αν κάτσουν να σουτάρουν 10 βολές μπορεί να βάλουν τις 10, εδώ τις έβαζα εγώ που είμαι αισχρός σουτέρ, το ζήτημα είναι σε συνθήκες αγώνα να βάλεις την μία ή δύο που θα σουτάρεις, κάτι που είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.
Ισχύει, αλλά νομίζω ότι και στην προπόνηση πρέπει να γίνονται εκτελέσεις βολών σε συνθήκες αγώνα.
Πρώτο βήμα είναι να φέρουμε 2-3 χιλιάδες σε κάθε προπόνηση να κάθονται πίσω από τις μπασκέτες με λέιζερ, να γιουχάρουν και να κουνάν τα τεράστια δάκτυλα. Για να δημιουργήσουμε και συνθήκες άγχους, για κάθε χαμένη βολή θα αυξάνονται τα χιλιόμετρα με πούλμαν που θα πρέπει να διανύσει ο παίκτης μέσα στη χρονιά.

3
3 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 2150
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Ιαν 06, 2024 3:37 pm

O πιο καταλληλος να σας απαντησει περι βολων ειναι ο πρωην προπονητης σας ο Αργυρης ο Πεδουλακης......σαν παιχτης ειχε δοκιμασει 1000 +1 τροπους για να τη βαλει τη ρημαδα μεσα......με ταμπλο-χωρις ταμπλο,απ την ακρη της γραμμης σαν τον Εντγκαρ Τζοουνς-απ τη μεση της γραμμης-απ την αλλη ακρη,με δεξι χερι-με αριστερο χερι,με κουταλα-με αραουτ.......τα παντα ολα ειχε δοκιμασει.....κι εβλεπε ο καψερος τον Κυριακο το Βιδα να βαζει 9,5 στις 10 με μαγιο,παντοφλα,γυαλι ηλιου,ενα ουισκι στο ενα χει και τσιγαρο στο στομα.......

Για μενα οι βολες ειναι συνδυασμος τριων παραγοντων α)40% ψυχολογια.....εισαι μονος σου απεναντι ΄΄στις ευθυνες΄΄ σου,δυσκολη συνθηκη β)30% επαναληψη-προπονηση.......οσες περισσοτερες σουταρεις στην προπονηση τοσο καλυτερα θα τα πας γ)μηχανικη-ταλεντο......κατι που δουλευεται κυριως σε νεαρη ηλικια......για παραδειγμα μου ειναι ακατανοητο να χανουν βολες ο Σλουκας ή ο Κααναν και αντιθετα πως γινεται μ αυτην τη μηχανικη να βαζει εστω αυτες που βαζει ο Νικ ο Καλαθης.......σ αυτα τα παραδειγματα ειναι που παιρνουν μεγαλυτερη αξια οι παραγοντες α και β......

Μην πηροβολειτε τον Κωστα.......ηδη σε εξι μηνες εχει βελτιωσει πολλα στο παιχνιδι του.....δε γινεται να γινει Χακιμ απ τη μια μερα στην αλλη......αν συνεχισει να δουλευει θα βλεπουμε βελτιωση και σε αλλους τομεις του παιχνιδιου του......σιγα-σιγα....

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1663
Δημοσιεύσεις: 4179
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Ιαν 06, 2024 5:08 pm

στο θεμα βολων δεν υπαρχει θεμα μηχανικης σουτ
ακομα και στυλ χυνω τα νερα να εχεις αν το προπονεις χρονια θα τις βαλεις
ειναι θεμα προπονησης και ψυχολογιας μονο
προπονηση σιγουρα κανουν οσοι δεν τις βαζουν δεν υπαρχει περιπτωση επαγγελματιας παιχτης να μην κανει προπονηση στις βολες
αρα ειναι θεμα ψυχολογιας και εκει ξεχωριζουν οι μεγαλοι παιχτες απτους μετριους
δεν νοειται σε τετοιο επιπεδο κοντος παιχτης να εχει λιγοτερο απο 80% και ψηλος λιγοτερο απο 70% στις βολες

0
drmunich

 
Reactions: 3
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 06, 2024 4:43 pm
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένος παίκτης: Διαμαντίδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένη ομάδα: Παναθηναϊκος
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 06, 2024 5:14 pm

Καλησπέρα από Μόναχο. Παρακολουθώ το forum εδώ και χρόνια, αλλά δεν είχα την ευκαιρία/χρόνο να post-άρω.

Ένα καλό παράδειγμα για την επίδραση της ψυχολογίας στις βολές είναι η περίπτωση του Ζάρκο Πάσπαλι.
Ένας από τους καλύτερους σουτερ βολών εκείνης της περιόδου εξελίχθηκε στον χειρότερο σουτερ μετά τις χαμένες βολές στον τελικό του ΤελΑβιβ το 1994.
Χρειάστηκε να αλλάξει τελείως το στυλ και τη μηχανική των βολών του και να κάνει άπειρες ώρες προπόνηση για να καταφέρει να σουτάρει πάλι με αξιοπρεπή ποσοστά. Ποτέ δεν έφτασε όμως στα επίπεδα του παρελθόντος.
Η κερκίδα (τόσο του Παναθηναϊκού, όσο ήταν παίκτης του Ολυμπιακού, όσο και αντίστροφα) έπαιζε με την ψυχολογία του στις κρίσιμες βολές.. Οι 40άρηδες, 50άρηδες του forum θα θυμούνται σίγουρα την περίπτωση του..

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1663
Δημοσιεύσεις: 4179
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Ιαν 06, 2024 5:18 pm

drmunich έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 5:14 pm
Καλησπέρα από Μόναχο. Παρακολουθώ το forum εδώ και χρόνια, αλλά δεν είχα την ευκαιρία/χρόνο να post-άρω.

Ένα καλό παράδειγμα για την επίδραση της ψυχολογίας στις βολές είναι η περίπτωση του Ζάρκο Πάσπαλι.
Ένας από τους καλύτερους σουτερ βολών εκείνης της περιόδου εξελίχθηκε στον χειρότερο σουτερ μετά τις χαμένες βολές στον τελικό του ΤελΑβιβ το 1994.
Χρειάστηκε να αλλάξει τελείως το στυλ και τη μηχανική των βολών του και να κάνει άπειρες ώρες προπόνηση για να καταφέρει να σουτάρει πάλι με αξιοπρεπή ποσοστά. Ποτέ δεν έφτασε όμως στα επίπεδα του παρελθόντος.
Η κερκίδα (τόσο του Παναθηναϊκού, όσο ήταν παίκτης του Ολυμπιακού, όσο και αντίστροφα) έπαιζε με την ψυχολογία του στις κρίσιμες βολές.. Οι 40άρηδες, 50άρηδες του forum θα θυμούνται σίγουρα την περίπτωση του..
μετα το τελ αβιβ πρεπει να επεσε τουλαχιστον 20% το ποσοστο του στις βολες
παιδια αν καρφωθει μια ιδεα στο μυαλο καποιου για οποιοδηποτε θεμα της ζωη και να ειναι δυσκολα μπορει να το αποβαλλει

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 06, 2024 5:26 pm

τουλουμπα έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 5:18 pm
drmunich έγραψε:
Σάβ Ιαν 06, 2024 5:14 pm
Καλησπέρα από Μόναχο. Παρακολουθώ το forum εδώ και χρόνια, αλλά δεν είχα την ευκαιρία/χρόνο να post-άρω.

Ένα καλό παράδειγμα για την επίδραση της ψυχολογίας στις βολές είναι η περίπτωση του Ζάρκο Πάσπαλι.
Ένας από τους καλύτερους σουτερ βολών εκείνης της περιόδου εξελίχθηκε στον χειρότερο σουτερ μετά τις χαμένες βολές στον τελικό του ΤελΑβιβ το 1994.
Χρειάστηκε να αλλάξει τελείως το στυλ και τη μηχανική των βολών του και να κάνει άπειρες ώρες προπόνηση για να καταφέρει να σουτάρει πάλι με αξιοπρεπή ποσοστά. Ποτέ δεν έφτασε όμως στα επίπεδα του παρελθόντος.
Η κερκίδα (τόσο του Παναθηναϊκού, όσο ήταν παίκτης του Ολυμπιακού, όσο και αντίστροφα) έπαιζε με την ψυχολογία του στις κρίσιμες βολές.. Οι 40άρηδες, 50άρηδες του forum θα θυμούνται σίγουρα την περίπτωση του..
μετα το τελ αβιβ πρεπει να επεσε τουλαχιστον 20% το ποσοστο του στις βολες
παιδια αν καρφωθει μια ιδεα στο μυαλο καποιου για οποιοδηποτε θεμα της ζωη και να ειναι δυσκολα μπορει να το αποβαλλει
Aυτό ισχύει και συμβαίνει και σε λίγοτερο σημαντικά παιχνίδια.Παράδειγμα σεζόν 2017-2018 ο Στρελνιεκς σουτάρει με 100% στις βολές , μέχρι που στο παιχνίδι Ολυμπιακός-Τσσκα ο Σφαιρόπουλος του ζητάει να χάσει τη δεύτερη επίτηδες , ε από τα επόμενα παιχνίδια και μετά έχανε βολές. :Amen:
Είναι πολλοί παράγοντες στο κομμάτι των βολών και η έλλειψη επαρκούς προπόνησης δε νομίζω οτι ισχύει , απλά είναι άλλη συνθήκη μέσα στον αγώνα.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”