EL Game 11 : Partizan - Panathinaikos

Συντονιστής: Captains

Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 01, 2023 10:48 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 10:42 am
Phys87 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 10:27 am
Προσωπικά είμαι ήδη περήφανος για αυτήν την ομάδα! Παίξαμε με τον θρύλο Ζελικο στην έδρα του, και χάσαμε το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό. Ο Ζελικο βρίσκεται εκεί ήδη 3 χρόνια ενώ εμείς είμαστε ομάδα λίγων μηνών. Οι παίχτες είναι όλοι καινούργιοι με εξαίρεση τον Γκριγκονις και τον Μαντζούκα, έχουμε δυο πολύ σημαντικές απουσίες. Δεν ξέρω τι περίμεναν οι περισσότεροι. Ο Αταμαν είναι πιστεύω ο καλύτερος προπονητής μετά τον δάσκαλο Ζελικο, και πρέπει να είμαστε χαρούμενοι που τον έχουμε. Ο Σλούκας είναι στρατηγός μέσα στο γήπεδο σε άμυνα και επίθεση, και ας είναι άστοχος μέχρι τώρα. Η ομάδα λογικά κατά τον Φεβρουάριο θα δειξει τις δυνατότητες της. Χρειάζεται υπομονή.
εχεις απολυτο δικιο να εισαι χαρουμενος για την ομαδα σου φιλε μου και εχεις απολυτο δικιο να χαιρεσαι που εχεις τον Αταμαν στον παγκο σου αλλα , οχι δεν ειναι ο καλυτερος προπονητης μετα το ζελικο ο αταμαν ...
Και όμως είναι !!!

2
2 Εικόνα
panpav

 junior
Reactions: 82
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 9:45 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LARRY BIRD
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένη ομάδα: BOSTON CELTICS
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 01, 2023 10:59 am

Phys87 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 10:48 am
fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 10:42 am


εχεις απολυτο δικιο να εισαι χαρουμενος για την ομαδα σου φιλε μου και εχεις απολυτο δικιο να χαιρεσαι που εχεις τον Αταμαν στον παγκο σου αλλα , οχι δεν ειναι ο καλυτερος προπονητης μετα το ζελικο ο αταμαν ...
Και όμως είναι !!!
Δεν μου αρέσει να χάνω δικό μου παιχνίδι, από αβλεψίες, θέλω να το βελτιώσει αυτό και να ανοίξει το rotation.

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 01, 2023 11:31 am

panpav έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 10:59 am
Phys87 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 10:48 am

Και όμως είναι !!!
Δεν μου αρέσει να χάνω δικό μου παιχνίδι, από αβλεψίες, θέλω να το βελτιώσει αυτό και να ανοίξει το rotation.
Ξέρεις παίζουν και οι άλλοι, και είχε τον δάσκαλο απέναντι.οι Ομάδες και πι παίχτες έτσι ψήνονται!!

0
panpav

 junior
Reactions: 82
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 9:45 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LARRY BIRD
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένη ομάδα: BOSTON CELTICS
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 01, 2023 12:27 pm

Phys87 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 11:31 am
panpav έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 10:59 am


Δεν μου αρέσει να χάνω δικό μου παιχνίδι, από αβλεψίες, θέλω να το βελτιώσει αυτό και να ανοίξει το rotation.
Ξέρεις παίζουν και οι άλλοι, και είχε τον δάσκαλο απέναντι.οι Ομάδες και πι παίχτες έτσι ψήνονται!!
O δάσκαλος έκανε rotation δώδεκα παικτών, να τον μελετήσει !

1
1 Εικόνα
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Δεκ 01, 2023 1:48 pm

Εντάξει τώρα που βλέπω πιο χαλαρά τα στιγμιότυπα και την όλη φάση απο μη οπαδικη ματια και ψύχραιμα και καθαρα και όχι παθιασμένα......μια χαρά ομάδα φτιάχνουμε παίδες!!!!Μόλις επιστρέψουν οι τραυματίες και δέσει το γλυκό,συν άνοδο Ναν και θα μπορούμε να κοντράρουμε άνετα όλες τις ομάδες μεσα και εξω !!!!Ανεβήκαμε επίπεδο και γκρινιάζουμε γιατί χάνουμε 3ο ματς δικό μας στην πιο καυτη εδρα της Ευρωπης,απο ομαδα του Ζελικο που αν δεν ξεκιναγε τα τριποντα "και οπου μας παει" θα ειμασταν καθαροι νικητες!!!!Μιλάμε για μια εντελώς νέα ομάδα με ποιοτικοτατους παίχτες πρώτης γραμμής.

2-3 ακόμα δείγματα γραφής σε εκτός έδρας δύσκολα ματς χρειάζομαι για να δω αν έχουμε σταθερότητα σε αυτό το κομμάτι.Εχουμε ανέβει κατακορυφα μετά την νίκη στο Φάληρο.

Νεα ομαδα με 13 νέους παιχτες και νεο προπονητη,2 τραυματισμους σημαντικων παιχτων του ροστερ ,με 6 νικες καθαρες και 3 χαμενες παρατασεις σε παιχνιδια που δικαιουμασταν νικες ξεκαθαρα..Θα μασταν 2-3οι ξεκαθαρα με 9-2 !!!!(7-4 εντος-εκτος παιχνίδια φυσικα )Αυτο τα λέει όλα!!!!!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 739
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Δεκ 01, 2023 2:17 pm

EXASFAIROS13 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 1:48 pm
Εντάξει τώρα που βλέπω πιο χαλαρά τα στιγμιότυπα και την όλη φάση απο μη οπαδικη ματια και ψύχραιμα και καθαρα και όχι παθιασμένα......μια χαρά ομάδα φτιάχνουμε παίδες!!!!Μόλις επιστρέψουν οι τραυματίες και δέσει το γλυκό,συν άνοδο Ναν και θα μπορούμε να κοντράρουμε άνετα όλες τις ομάδες μεσα και εξω !!!!Ανεβήκαμε επίπεδο και γκρινιάζουμε γιατί χάνουμε 3ο ματς δικό μας στην πιο καυτη εδρα της Ευρωπης,απο ομαδα του Ζελικο που αν δεν ξεκιναγε τα τριποντα "και οπου μας παει" θα ειμασταν καθαροι νικητες!!!!Μιλάμε για μια εντελώς νέα ομάδα με ποιοτικοτατους παίχτες πρώτης γραμμής.

2-3 ακόμα δείγματα γραφής σε εκτός έδρας δύσκολα ματς χρειάζομαι για να δω αν έχουμε σταθερότητα σε αυτό το κομμάτι.Εχουμε ανέβει κατακορυφα μετά την νίκη στο Φάληρο.

Νεα ομαδα με 13 νέους παιχτες και νεο προπονητη,2 τραυματισμους σημαντικων παιχτων του ροστερ ,με 6 νικες καθαρες και 3 χαμενες παρατασεις σε παιχνιδια που δικαιουμασταν νικες ξεκαθαρα..Θα μασταν 2-3οι ξεκαθαρα με 9-2 !!!!(7-4 εντος-εκτος παιχνίδια φυσικα )Αυτο τα λέει όλα!!!!!
Πες τα ρε αδερφε!...Εδω και μια 5ετια λεμε με ποσους ποντους θα χασουμε τιμητικα και αν θα γλιτωσουμε τη 15η...και τωρα θελουμε την ομαδα του 2009 ΤΩΡΑ...ΥΓ: Αυτο το διαρκες 10ετες "faiytale" εχω τον Παναθηναικο στην καρδια μου...Ελπιζω να το πει κι οταν στον αλλο γυρω στο ΟΑΚΑ θα του αλλαξουμε τα φωτα...Γιατι οταν χανει το ξεχναει και φταινε και γι αυτον οι σφυριχτρες...

1
1 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 01, 2023 2:29 pm

panpav έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 12:27 pm
Phys87 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 11:31 am

Ξέρεις παίζουν και οι άλλοι, και είχε τον δάσκαλο απέναντι.οι Ομάδες και πι παίχτες έτσι ψήνονται!!
O δάσκαλος έκανε rotation δώδεκα παικτών, να τον μελετήσει !
Ο μαθητής χτίζει τον Ναν, και ας χάσει! Και πολύ καλά κάνει. Έτσι γίνονται οι μεγάλοι παίχτες. Οι άλλοι είναι έτοιμοι με εξαίρεση τον Μπαλτσεροφσκι.

1
1 Εικόνα
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 01, 2023 2:30 pm

manj13 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 2:17 pm
EXASFAIROS13 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 1:48 pm
Εντάξει τώρα που βλέπω πιο χαλαρά τα στιγμιότυπα και την όλη φάση απο μη οπαδικη ματια και ψύχραιμα και καθαρα και όχι παθιασμένα......μια χαρά ομάδα φτιάχνουμε παίδες!!!!Μόλις επιστρέψουν οι τραυματίες και δέσει το γλυκό,συν άνοδο Ναν και θα μπορούμε να κοντράρουμε άνετα όλες τις ομάδες μεσα και εξω !!!!Ανεβήκαμε επίπεδο και γκρινιάζουμε γιατί χάνουμε 3ο ματς δικό μας στην πιο καυτη εδρα της Ευρωπης,απο ομαδα του Ζελικο που αν δεν ξεκιναγε τα τριποντα "και οπου μας παει" θα ειμασταν καθαροι νικητες!!!!Μιλάμε για μια εντελώς νέα ομάδα με ποιοτικοτατους παίχτες πρώτης γραμμής.

2-3 ακόμα δείγματα γραφής σε εκτός έδρας δύσκολα ματς χρειάζομαι για να δω αν έχουμε σταθερότητα σε αυτό το κομμάτι.Εχουμε ανέβει κατακορυφα μετά την νίκη στο Φάληρο.

Νεα ομαδα με 13 νέους παιχτες και νεο προπονητη,2 τραυματισμους σημαντικων παιχτων του ροστερ ,με 6 νικες καθαρες και 3 χαμενες παρατασεις σε παιχνιδια που δικαιουμασταν νικες ξεκαθαρα..Θα μασταν 2-3οι ξεκαθαρα με 9-2 !!!!(7-4 εντος-εκτος παιχνίδια φυσικα )Αυτο τα λέει όλα!!!!!
Πες τα ρε αδερφε!...Εδω και μια 5ετια λεμε με ποσους ποντους θα χασουμε τιμητικα και αν θα γλιτωσουμε τη 15η...και τωρα θελουμε την ομαδα του 2009 ΤΩΡΑ...ΥΓ: Αυτο το διαρκες 10ετες "faiytale" εχω τον Παναθηναικο στην καρδια μου...Ελπιζω να το πει κι οταν στον αλλο γυρω στο ΟΑΚΑ θα του αλλαξουμε τα φωτα...Γιατι οταν χανει το ξεχναει και φταινε και γι αυτον οι σφυριχτρες...
Ο Ζελικο μια μέρα θα γυρίσει απο άλλο πόστο. Τα φώτα δεν τα αλλάζουμε στον Ζελικο.

1
1 Εικόνα
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Δεκ 01, 2023 2:40 pm

Ακούω πολλούς φίλους μου εκτός basketforum να λένε μακάρι να χάναμε με 20 πόντους παρά στην παράταση.Μα θα θέλαμε μεγάλη βελτίωση αν χάναμε με 20 πόντους για να πλησιάσουμε ομάδες τοπ8 και μάλιστα ομάδα του Ζελικο.

Ειναι ολοφάνερο δείγμα το χθεσινό ότι μπορούμε να κερδίζουμε και εκτός έδρας σοβαρές ομαδες ασχέτως αν η ήττα με τετοιο τρόπο πονάει παραπανω.Αυτες οι ηττες σε κάνουν να βλέπεις το ποτήρι μισό γεμάτο και όχι μισοάδειο!!!!!!Μέσα σε 2 μηνες πάμε σε πολύ καλό δρόμο όχι μόνο με στατιστικά και αριθμούς αλλά με όμορφο μπασκετ με συστήματα.

Φαντάζομαι την ομάδα πόσο καλά μπορεί να αποδώσει με φουλ μηχανές και πλήρης.Ολοενα βελτιωνομαστε σε αμυνα και οργανωση-επιθεση.

Ο Αταμαν βλέπει τα λάθη του και θα διορθώσει πολλά από αυτά.Θα βελτιωθεί στις αλλαγές και στο ροτεισον!!!!!Ξεκούραση όλων των βασικών παιχτων χρειάζεται και χρησιμοποίηση Γκαι,Μαντζουκα,Κωστα,Μπαλτσε,Μωραιτη.
Ο Ναν ξυπναει και βγαίνει ο καλός Ναν....τα πήγε περίφημα στην πιο καυτη εδρα της Ευρωλιγκας !!!!!

Κάθε εβδομάδα τα σαΐτ μιλάνε ότι ο Αταμαν κατσαδιαζει παίχτες.Χθες ήταν η σειρά του Σλουκα😆🤣🤣🤣🤣😜.Τι άλλο θα ακουσουμε;;;;!!!!!!Ερωτήσεις του στυλ "Θα πάρετε παιχτες το καλοκαιρι;;;;;Παίρνουν απάντηση "ναι θα πάρουμε πάλι δυνατά ονοματα" και αμέσως "πωωωω ο Αταμαν αδειάζει τους παίχτες του!!!!!!🫨🫨🫨🫨🫨🤪.Εγώ θα απαντούσα "εννοειται ότι θα πάρουμε και θα το σηκώσουμε!!!!!!!"

Όλα βαίνουν καλώς!!!!!Για μένα το επίμαχο σημείο είναι ξεκαθαρα η άνοδος του Ισπανού που θα ανεβάσει την ομάδα σε διάρκεια στο τερέν.


Αν χάσουμε στην παράταση στην Πόλη με Εφες να τα βάψουμε μαυρα;;;;;;😆🤣🤣🤣😜

0
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Δεκ 01, 2023 2:41 pm

Ερώτηση :σε ήττα σε παιχνίδι που πάει στην παράταση μετράει η ισοπαλία η η τελική διαφορά...σχετικα με ισοβαθμιες ομαδων ;;;;;

0
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 443
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 01, 2023 2:49 pm

Τα επόμενα ματς είναι σημαντικά για τον ΠΑΟ. Αν τα χάσει και τα 2 θα αρχίσει να βγαίνει λίγη γκρίνια! Είναι δύσκολα παιχνίδια.
Το ροτέισον δύσκολα να ανοίξει σε αυτούς τους αγώνες καθώς θα είναι πολύ απαιτητικοί. Οι 2 παίχτες που θα ανοίξουν το ροτέισον είναι οι Παπι και Χουάντσο.. Αυτοί μπορούν να παίξουν με ένταση και να αντέξουν και στο μπασκετικό ξύλο.

0
EXASFAIROS13

 a1greece
Reactions: 171
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 3:23 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Δεκ 01, 2023 2:56 pm

Τους παραπάνω παίχτες που ανέφερα μόνο για Μπαλτσε για Ευρωλιγκα ,ισως και Κωστα ενα 3 λεπτο για ξεκουραση Λεσσορτ.Οι υπόλοιποι εννοειται για ματς Σαβ/Κυρ στην Α1.Ερχεται διαβολοβδομαδα.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1663
Δημοσιεύσεις: 4179
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Δεκ 01, 2023 3:39 pm

EXASFAIROS13 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 2:41 pm
Ερώτηση :σε ήττα σε παιχνίδι που πάει στην παράταση μετράει η ισοπαλία η η τελική διαφορά...σχετικα με ισοβαθμιες ομαδων ;;;;;
σαν ισοπαλια μετραει
με νικη με 1 ποντο στο οακα ειμαστε πανω απτην παρτιζαν σε ισοβαθμια

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 739
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Δεκ 06, 2023 9:21 pm

Phys87 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 2:30 pm
manj13 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 2:17 pm


Πες τα ρε αδερφε!...Εδω και μια 5ετια λεμε με ποσους ποντους θα χασουμε τιμητικα και αν θα γλιτωσουμε τη 15η...και τωρα θελουμε την ομαδα του 2009 ΤΩΡΑ...ΥΓ: Αυτο το διαρκες 10ετες "faiytale" εχω τον Παναθηναικο στην καρδια μου...Ελπιζω να το πει κι οταν στον αλλο γυρω στο ΟΑΚΑ θα του αλλαξουμε τα φωτα...Γιατι οταν χανει το ξεχναει και φταινε και γι αυτον οι σφυριχτρες...
Ο Ζελικο μια μέρα θα γυρίσει απο άλλο πόστο. Τα φώτα δεν τα αλλάζουμε στον Ζελικο.
Ησουν στο Καραβελ με τις ''υποσχεσεις''???...Ακουσες μετα το παρανομα ηχογραφημενο με την ΑΛΗΘΕΙΑ ή οχι επειδη ηταν ''παρανομο''???...Οι καλυτεροι φιλαθλοι ειναι της Φενερμπαξε ή του Παναθηναικου τελικα???...Και εν τελει εγω ειμαι Παναθηναικος και οχι Ομπραντοβιτσιακος....Οποτε πολυ θα ηθελα και της Παρτιζαν και του Ζοτς στο ΟΑΚΑ να τους αλλαξω τα φωτα με οσο μεγαλυτερη διαφορα μπορω....Ο Παναθηναικος κερδισε απο τον Ζοτς ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΖΟΤΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Δεκ 06, 2023 9:31 pm

manj13 έγραψε:
Τετ Δεκ 06, 2023 9:21 pm
Phys87 έγραψε:
Παρ Δεκ 01, 2023 2:30 pm


Ο Ζελικο μια μέρα θα γυρίσει απο άλλο πόστο. Τα φώτα δεν τα αλλάζουμε στον Ζελικο.
Ησουν στο Καραβελ με τις ''υποσχεσεις''???...Ακουσες μετα το παρανομα ηχογραφημενο με την ΑΛΗΘΕΙΑ ή οχι επειδη ηταν ''παρανομο''???...Οι καλυτεροι φιλαθλοι ειναι της Φενερμπαξε ή του Παναθηναικου τελικα???...Και εν τελει εγω ειμαι Παναθηναικος και οχι Ομπραντοβιτσιακος....Οποτε πολυ θα ηθελα και της Παρτιζαν και του Ζοτς στο ΟΑΚΑ να τους αλλαξω τα φωτα με οσο μεγαλυτερη διαφορα μπορω....Ο Παναθηναικος κερδισε απο τον Ζοτς ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΖΟΤΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ....
Είμαι Παναθηναϊκός βαριά! Και ακριβώς επειδή είμαι Παναθηναϊκός βαριά, σέβομαι και τον Ζελικο όσο κανέναν άλλον στο άθλημα αυτό, (δεν αναφέρομαι σε διοίκησεις, )και προσωπικά δεν με πειράζει αν χάσω απο τον Ζελικο. Θέλω να κερδίζει ο Παναθηναϊκός, αλλά απο τον Ζελικο δεν με ενοχλεί. Είναι η ζωντανή μας ιστορία. Είναι ο μύθος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”