El Game 11, Zalgiris Kaunas vs Panathinaikos Athens

Συντονιστής: Captains

Anubis

 euroleague
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 10:04 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 02, 2022 8:01 pm

Kάκιστη εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο, χαρακτηρισικό από τους 16 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο οι 14 είναι του Γουιλιαμς, γενικα η επίθεση θέλει πάρα πολλή δουλειά.
Αμυντικά πρέπει να δολυμε τι θα γίνει με τα μπλοκ άουτ γιατί δίνουμε υπερβολικά πολλές δεύτερες επιθέσεις και υπάρχει και ένα θέμα στις αλλαγές!

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Δεκ 02, 2022 8:02 pm

Σήμερα βρήκα να στοιχηματίσω στη νίκη της Ζάλγκιρις, αλλά χαλάλι τα χρήματα που έχασα. :D Πέρα από την πλάκα, πολύ σημαντική νίκη, που μακάρι να μας βοηθήσει και ψυχολογικά. Η ομάδα θέλει ακόμα δουλειά, αλλά όπως λέμε τα άσχημα, έτσι να λέμε και τα καλά.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 02, 2022 8:35 pm

Ειδα μόνο το 2ο ημίχρονο, δεν θέλω να πω πολλά για το αγωνιστικό μέρος, κλασικά μπροσταρηδες οι Γουολτερς και Γουιλιαμς με τους υπόλοιπους να ακολουθούν, ο καθένας όσο μπορεί. Πολλά μπράβο στο κοουτς, εκει θέλω να σταθώ! Εχει βάλει τα πράγματα στη θέση τους, πήρε τον χρόνο του και η ομαδα ρολαρει για τα καλά! Οκκ στην επίθεση δεν παίζουμε τίποτα σπουδαίο.. βασικά βασιζόμαστε στο ατομικό ταλέντο των παιχτων μας, αλλά αμυντικα ειμαστε σούπερ κι αυτο γενικα νομίζω χαρακτηρίζει μια ομαδα αλά Ραντονιτς. Θελουμε ενα 4/5αρι για να λύσουμε το θέμα των ριμπαουντ αμεσα, από όλους τους ξένους παιχτες της ομαδας αυτός που εκνευρίζει περισσότερο είναι ο Πονιτκα! Προσωπικά θα τον άλλαζα χθες, οκ είναι μαχητικός αλλα κάνει παιδικά λαθη σχεδόν σε κάθε ματς και γενικα χάνει τα αχαστα.

Και πάλι μπράβο στον κοουτς, νομίζω τώρα με Ολυμπιακο θέλουμε μια ήττα με 10 ποντους διαφορα για να μην ξεφύγουν τα μυαλά μας, έτσι ώστε να παμε να πάρουμε το ματσάκι με σοβαρότητα απτην αρμανι την επομενη βδομάδα.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 02, 2022 8:43 pm

Ένα μεγάλο μπράβο στον Παπαγιάννη που ενώ στην επίθεση οι συμπαίκτες του τον αντιμετώπισαν σαν τον Χουγκαζ αυτός έπαιξε άμυνα για όλους και ήταν ο λόγος που δεν έγινε το καμπάκ (που λέει και μια ψυχή) της Ζαλγκιρις

Τα υπόλοιπα αύριο

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 02, 2022 9:02 pm

μακαρι να καναμε κινηση για καμπατσο!αυτο το παιχτη δεν τον αφηνεις!εχει δηλωσει οτι θελει να παιξει οακα!

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 02, 2022 9:26 pm

Για τα επιθετικά ριμπ δώστε και κανένα ελαφρυντικό γιατί η Ζαλγκίρις είναι ικανότατη ομάδα σ αυτό το κομμάτι. Μαγάλο διπλό και άνετο, οκ κάποια στιγμή αντέδρασε η Ζαλγκίρις που λογικό ήταν να το κάνει στο Κάουνας αλλά γενικά η άμυνα του Παναθηναικού δεν έδωσε δικαιώματα. Από τον Παπαγιάννη ξεκινάει αυτό κι όσο κάνει τα βασικά μπορεί να παίξει καλύτερη άμυνα όλη η ομάδα. Πρώτα αμυντικά θα βελτιωθεί ο Παναθηναικός και μετά θα αρχίσει να βάζει πράγματα στην επίθεση.

Ο Γουόλτερς είναι υπερπολίτιμος και ο Γουίλιαμς σε τρομερή κατάσταση. Βάζει κι ο Μπέικον όσα του αναλογούν και βγαίνουν τα κουκιά για την ώρα. Με πολλά iso μεν, βγαίνουν δε. Είναι σημαντικά τα αποτελέσματα για την ψυχολογία αυτή την περίοδο.

3-0 και με την Αρμάνι που σέρνεται τελευταία στο ΟΑΚΑ για την 4η σερι. Not bad

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 02, 2022 9:57 pm

Ας ρωτήσουν τον Ραντονιτς, ακόμα θεωρεί "κακή" ιδέα την προσθήκη του Μπέηκον;; (μεταφέρω "πληροφορίες" των πράσινων δημοσιογράφων).

Ο Παναθηναικός, παρά τα όσα του καταλογίζουν οι φίλοι του, φαίνεται οτι δουλεύει και οτι παιχνίδι με το παιχνίδι βάζει πράγματα στην λειτουργία του.

Θα μπει οχτάδα; Θα κερδίσει στο ΣΕΦ; Θα πάρει το πρωτάθλημα; Δεν ξέρω, αμφιβάλλω και για τα τρία, αλλά πάντως γίνεται μια καλή ομάδα σιγά σιγά και ισως διαψεύσει πολλούς απο εμάς στο τέλος. Μπράβο στον Ράντονιτς απο μένα πάντως.

Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Δεκ 02, 2022 10:18 pm

Μπετον το επαιξε στο στοιχημα!! :banana: ...παει τωρα για ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ για προκαταβολη μηνος...ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ!!! :D :hoho:



''Λιθουανός δημοσιογράφος μίλησε με απαξιωτικά λόγια για τον Παναθηναϊκό, ενόψει του ματς με την Ζαλγκίρις!

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την Παρασκευή την Ζαλγκίρις και ο Ρίτις Βισνιάουσκας σχολίασε την εικόνα του «Τριφυλλιού» στο «Urbonus Podcast», υποστηρίζοντας πως κακώς μιλάνε όλοι σαν να αναγεννήθηκαν οι «πράσινοι» με τις δύο νίκες τους.

Χαρακτήρισε μάλιστα κακή ομάδα τον «Εξάστερο» κι εξέφρασε την άποψή του πως θα επιστρέψει στις ήττες στο Κάουνας!

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε:
«Αυτή την εβδομάδα παίζουν με την Ζαλγκίρις και είμαι σίγουρος ότι θα χάσουν. Η Ζαλγκίρις έχει ρεκόρ 6-4, ο Παναθηναϊκός έχει 4-6 και μιλάμε γι’ αυτόν σαν να αναγεννήθηκε. Όλοι ξέρουμε ότι ο Ντέρικ Γουίλιαμς σε κάποια ματς θα βάζει τα πάντα, ή θα έχουμε τα show του Μπέικον, αλλά μακροπρόθεσμα δεν βλέπω να πετυχαίνει αυτός ο τρόπος με τον οποίο προσπαθεί να νικήσει ο Παναθηναϊκός.

Δεν άλλαξε η γνώμη μου για το πού θα τερματίσει ο Παναθηναϊκός μετά τις δύο νίκες που έκανε στο ΟΑΚΑ, απέναντι σε ομάδες που αναμενόταν να κερδίσει. Ειδικά την Βιλερμπάν, αλλά και την Βίρτους. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην περίμενε κάποιος νίκες του Παναθηναϊκού σε αυτά τα ματς.
Συνεχίζει να μην είναι μια καλή επιθετικά ομάδα. Και δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνει μια καλή επιθετικά ομάδα με αυτό το ρόστερ. Δεν θα στοιχημάτιζα ότι θα κάνουν μεγάλο σερί νικών».

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 02, 2022 10:41 pm

Ούτε εμένα μου αρέσουν τα iso, αλλά εκεί πάει (και) το ευρωπαϊκό μπάσκετ. Ακόμη και σε ομάδες προπονητών τύπου Ιτούδη και Ομπράντοβιτς πλέον βλέπουμε φάσεις που προ πενταετίας θα ήταν αιτία να πάει ο παίκτης στον πάγκο.

Ο Παπαγιάννης άκουσε πάρα πολλά στο ξεκίνημα της σεζόν που ήταν χωρίς προετοιμασία και τραυματίας. Στην επόμενη φορά που θα παίζει κουτσός το ίδιο θα γίνει, είναι η κατάρα του να παίζεις σε ομάδα της χώρας σου. Ο Γουόλτερς είναι καταλυτικός και μερικοί ξεχνάνε ότι παίξαμε ματς χωρίς αυτόν, άρα πάλι χωρίς άσο (ο Λι είναι χρήσιμος, αλλά για άλλα πράγματα). Αν στο ξεκίνημα της χρονιάς βάζαμε στοιχιεωδώς τις βολές θα είχαμε και δυο ήττες λιγότερες, αλλά με τα αν δε γίνεται δουλειά. Με τόσο φτωχό βάθος πάγκου που έχουμε κανένας δεν περισσεύει, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως η λάθος επιλογή ξένου ήταν ο Γκουντάιτις, δηλαδή στα λεφτά του κυκλοφορούσαν πολλά και πολύ καλύτερα πεντάρια που θα μας έδιναν αυτά που χρειαζόμαστε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 466
Δημοσιεύσεις: 975
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Δεκ 03, 2022 9:10 am

Για τον Gudaitis θεωρώ πως θα ήταν ιδανικός σε μια ομάδα με καλό μπάτζετ να παίζει το ρόλο του Βουγιούκα που είχαμε παλιότερα . Τρίτος σέντερ να παίζει καλά με πλάτη και να ρίχνει λίγο ξύλο.

Είναι τόσο κακός και αργος στην άμυνα που για δεύτερος δεν κάνει σε μας.

Επίσης ένα θέμα είναι ο Γκριγκονις λίγα ματς δεν έπαιξε και τα πήραμε και τα 3 . Δεν ξέρω τι να πω γι'αυτό πλέον . Τον θέλουμε ?
Επειδή είναι πολύ καλός παίκτης θα μπορούσαμε να ψαχτουμε να τον ανταλλάξουμε ίσως

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Δεκ 03, 2022 9:49 am

HackerBaby έγραψε:
Σάβ Δεκ 03, 2022 9:10 am
Για τον Gudaitis θεωρώ πως θα ήταν ιδανικός σε μια ομάδα με καλό μπάτζετ να παίζει το ρόλο του Βουγιούκα που είχαμε παλιότερα . Τρίτος σέντερ να παίζει καλά με πλάτη και να ρίχνει λίγο ξύλο.

Είναι τόσο κακός και αργος στην άμυνα που για δεύτερος δεν κάνει σε μας.

Επίσης ένα θέμα είναι ο Γκριγκονις λίγα ματς δεν έπαιξε και τα πήραμε και τα 3 . Δεν ξέρω τι να πω γι'αυτό πλέον . Τον θέλουμε ?
Επειδή είναι πολύ καλός παίκτης θα μπορούσαμε να ψαχτουμε να τον ανταλλάξουμε ίσως
Ελπίζω να τρολάρεις. Επειδή κερδίσαμε τα τελευταία παιχνίδια στα οποία δεν έπαιξε, σημαίνει ότι δεν κάνει και πρέπει να τον ανταλλάξουμε; Εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω για τον Γκριγκόνις, πραγματικά.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Δεκ 03, 2022 10:26 am

ο γκριγκονις πρεπει να μεινει χρονια ειναι παιχταρας!τα βλεπουμε στην ευρωλιγκα τι εχει κανει τα ειδαμε στο ευρωμπασκετ κ πιστευω θα τα δουμε κ στην ομαδα μας!

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 03, 2022 11:18 am

yorgos έγραψε:
Παρ Δεκ 02, 2022 10:41 pm
Ούτε εμένα μου αρέσουν τα iso, αλλά εκεί πάει (και) το ευρωπαϊκό μπάσκετ. Ακόμη και σε ομάδες προπονητών τύπου Ιτούδη και Ομπράντοβιτς πλέον βλέπουμε φάσεις που προ πενταετίας θα ήταν αιτία να πάει ο παίκτης στον πάγκο.
Μπορει το προβλημα να ειναι δικο μου επειδη ταυτιστηκα μπασκετικα με το μπασκετ που επαιζε ο Παναθηναικος του Ομπραντοβιτς και δεν μπορω να συνηθισω με τιποτα τα συγχρονα καουμπολικια. Το μπασκετ σιγουρα παει σε περισσοτερες 1vs1 καταστασεις αλλα ακομα και σε αυτο πρεπει να υπαρχει μια λογικη.

Ουτε ειναι τυχαιο οτι ο Γκριγκονις κουτουλαει με τους συμπαικτες του να κανουν οτι θελουν

Προσωπικα αυτο που παιζει ο Μπεικον μου ειναι εντελως ξενο, οχι γιατι παιρνει πολλες προσπαθειες που μπορει να τυχει στον ρολο ενος παικτη, αλλα γιατι επιδιωκει απο μονος του να τις παιρνει αδιαφορωντας για την λειτουργια της ομαδας. Γενικα θελω να βλεπω παικτες που παιζουν πρωτα για την ομαδα και κυριως για τον εαυτο τους καθως ετσι πετυχαινεις μακρυπροθεσμους στοχους. Θα μου πεις ποιους στοχους απο την στιγμη που η ομαδα ειναι παρατημενη στην τυχη της

Απο την αλλη, περσι ειχαμε τον Ιωαννη να κανει τα ιδια με το ιδιο συμβολαιο και πονουσαν τα ματια μας, τουλαχιστον αυτος τα βαζει.

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 466
Δημοσιεύσεις: 975
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Δεκ 03, 2022 11:33 am

BillyPao έγραψε:
Σάβ Δεκ 03, 2022 9:49 am
HackerBaby έγραψε:
Σάβ Δεκ 03, 2022 9:10 am
Για τον Gudaitis θεωρώ πως θα ήταν ιδανικός σε μια ομάδα με καλό μπάτζετ να παίζει το ρόλο του Βουγιούκα που είχαμε παλιότερα . Τρίτος σέντερ να παίζει καλά με πλάτη και να ρίχνει λίγο ξύλο.

Είναι τόσο κακός και αργος στην άμυνα που για δεύτερος δεν κάνει σε μας.

Επίσης ένα θέμα είναι ο Γκριγκονις λίγα ματς δεν έπαιξε και τα πήραμε και τα 3 . Δεν ξέρω τι να πω γι'αυτό πλέον . Τον θέλουμε ?
Επειδή είναι πολύ καλός παίκτης θα μπορούσαμε να ψαχτουμε να τον ανταλλάξουμε ίσως
Ελπίζω να τρολάρεις. Επειδή κερδίσαμε τα τελευταία παιχνίδια στα οποία δεν έπαιξε, σημαίνει ότι δεν κάνει και πρέπει να τον ανταλλάξουμε; Εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω για τον Γκριγκόνις, πραγματικά.
Παικταρας είναι ο Γκριγκονις δεν διαφωνώ αλλά δεν έχει σημασία πάντα. Δεν ταιριάζουν όλοι οι παίκτες με την χημεία της εκάστοτε ομάδας . Θα μπορούσε να φύγει ο Γκριγκονις και να έρθει ένας ισοδύναμης ή και μικρότερης αξίας παίκτης και να βοηθούσε πολύ περισσότερο.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Δεκ 03, 2022 12:15 pm

HackerBaby έγραψε:
Σάβ Δεκ 03, 2022 11:33 am
BillyPao έγραψε:
Σάβ Δεκ 03, 2022 9:49 am


Ελπίζω να τρολάρεις. Επειδή κερδίσαμε τα τελευταία παιχνίδια στα οποία δεν έπαιξε, σημαίνει ότι δεν κάνει και πρέπει να τον ανταλλάξουμε; Εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω για τον Γκριγκόνις, πραγματικά.
Παικταρας είναι ο Γκριγκονις δεν διαφωνώ αλλά δεν έχει σημασία πάντα. Δεν ταιριάζουν όλοι οι παίκτες με την χημεία της εκάστοτε ομάδας . Θα μπορούσε να φύγει ο Γκριγκονις και να έρθει ένας ισοδύναμης ή και μικρότερης αξίας παίκτης και να βοηθούσε πολύ περισσότερο.
Όχι και να φύγει, δε νομίζω ότι αυτή είναι η λύση. Θα πρέπει να πάρει και άλλες ευκαιρίες, νομίζω ότι αυτό είναι και το λογικό.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”