EL Game 5, Maccabi Playtika Tel Aviv - Panathinaikos Athens

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 26, 2022 6:15 am

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου


Ο Παναθηναϊκός δεν έχει ξεκινήσει καλά στην Ευρωλίγκα, υπάρχει μια σχετική γκρίνια για το ρόστερ, όμως πήραν ένα πολύ ποιοτικό παίκτη τον Μπέικον, που δεν θα είναι όμως διαθέσιμος για το παιχνίδι.
Η Μακάμπι δεν τρομάζει όπως παλιά, όμως ένα παιχνίδι στην έδρα της πάντα είναι δύσκολο, ο Παναθηναϊκός έχει χάσει με 3 από Μονακό και Ρεάλ, θα παίξει δυνατά, δεν θα τ τα παρατήσει και αν έχει σε καλή μέρα τον Γκριγκόνις που χωρίς να εντυπωσιάζει έχει διψήφιο μέσο όρο πόντων και τον Παπαγιάννη θα διεκδικήσει ως τέλους την νίκη.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 26, 2022 8:17 am

...και στο τελος θα χασει... :lol:
Δεν ειμαι αισιοδοξος,και βλεπω ηττα, ευκολη η δυσκολη δεν εχει σημασια, οπως βλεπω ηττα σε καθε εκτος εδρας παιχνιδι,μεχρι να δουμε την ομαδα να παιζει μπασκετ.Εχει καλο υλικο η Μακαμπι,πολυ καλα γκαρντ,κακο αυτο για τον Παναθηναικο, και δυνατη εδρα,επομενως βλεπω ζορικο βραδυ. Ευτυχως που ειναι off o παικταρας Χιλιαρντ.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 26, 2022 8:35 am

Εγω παντως σημερα δεν βλεπω ηττα. Ή τουλαχιστον θα ναι ντερμπι εως τελους. Θα κανουμε καλη εμφανιση ή εστω θα ειμαστε κοντα στο σκορ.

Για την Μακαμπι δεν τρελενομαι, δεν μου αρεσει η δομηση στο ροστερ της και φυσικα ουτε ο προπονητης της. Ηταν αρκετα τυχερη ως τωρα με ευκολο προγραμμα και με νικες πολυ δυσκολες, σε αντιθεση με εμας που με πιο δυσκολο προγραμμα καναμε δυο ηττες στο οριο.

Εχει πολυ αθλητικοτητα και ταλεντο και αν τους αφησουμε να τρεξουμε και να βρουν ρυθμο θα ξεφυγει, αλλα αν καταφερουμε το αντιθετο και περιορισουμε Μπολντουιν και τα ριμπαουντ, τοτε θα φυγουμε με την νικη ή εστω θα ειναι ντερμπι ως τελος.

50-50 το δινω αντε λογο εδρας 45-55.

ΥΓ Πολυ σημαντικο ο Παπαγιαννης να παιξει εστω λιγο απο αυτο που ξερει και εδειξε και περσι.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Οκτ 26, 2022 8:43 am

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Οκτ 26, 2022 8:35 am
Εγω παντως σημερα δεν βλεπω ηττα. Ή τουλαχιστον θα ναι ντερμπι εως τελους. Θα κανουμε καλη εμφανιση ή εστω θα ειμαστε κοντα στο σκορ.

Για την Μακαμπι δεν τρελενομαι, δεν μου αρεσει η δομηση στο ροστερ της και φυσικα ουτε ο προπονητης της. Ηταν αρκετα τυχερη ως τωρα με ευκολο προγραμμα και με νικες πολυ δυσκολες, σε αντιθεση με εμας που με πιο δυσκολο προγραμμα καναμε δυο ηττες στο οριο.

Εχει πολυ αθλητικοτητα και ταλεντο και αν τους αφησουμε να τρεξουμε και να βρουν ρυθμο θα ξεφυγει, αλλα αν καταφερουμε το αντιθετο και περιορισουμε Μπολντουιν και τα ριμπαουντ, τοτε θα φυγουμε με την νικη ή εστω θα ειναι ντερμπι ως τελος.

50-50 το δινω αντε λογο εδρας 45-55.

ΥΓ Πολυ σημαντικο ο Παπαγιαννης να παιξει εστω λιγο απο αυτο που ξερει και εδειξε και περσι.
Αύριο είναι το παιχνίδι. Αν παίζαμε εντός έδρας, θα έλεγα ότι μπορεί να είμαστε ανταγωνιστικοί και να διεκδικήσουμε τη νίκη, αλλά εκτός έδρας νομίζω ότι τα πράγματα είναι πιο δύσκολα.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Οκτ 26, 2022 8:52 am

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Οκτ 26, 2022 8:35 am
Εγω παντως σημερα δεν βλεπω ηττα. Ή τουλαχιστον θα ναι ντερμπι εως τελους. Θα κανουμε καλη εμφανιση ή εστω θα ειμαστε κοντα στο σκορ.

Για την Μακαμπι δεν τρελενομαι, δεν μου αρεσει η δομηση στο ροστερ της και φυσικα ουτε ο προπονητης της. Ηταν αρκετα τυχερη ως τωρα με ευκολο προγραμμα και με νικες πολυ δυσκολες, σε αντιθεση με εμας που με πιο δυσκολο προγραμμα καναμε δυο ηττες στο οριο.

Εχει πολυ αθλητικοτητα και ταλεντο και αν τους αφησουμε να τρεξουμε και να βρουν ρυθμο θα ξεφυγει, αλλα αν καταφερουμε το αντιθετο και περιορισουμε Μπολντουιν και τα ριμπαουντ, τοτε θα φυγουμε με την νικη ή εστω θα ειναι ντερμπι ως τελος.

50-50 το δινω αντε λογο εδρας 45-55.

ΥΓ Πολυ σημαντικο ο Παπαγιαννης να παιξει εστω λιγο απο αυτο που ξερει και εδειξε και περσι.
Τυχερή? Να θυμήσω ότι γύρισε με τη Μονακό από το -19 σε ένα ματς που για τους Μονεγάσκους γενάγανε και τα κοκόρια. Έχει παικταράδες η Μακάμπι, παίζει γρήγορο, τρελό και σύγχρονο μπάσκετ. Δεν νομίζω ότι ο ΠΑΟ είναι σε θέση να διεκδικήσει κάτι απ αυτό το ματς, τουλάχιστον για την ώρα.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 26, 2022 8:55 am

BillyPao έγραψε:
Τετ Οκτ 26, 2022 8:43 am
Tracy Mac έγραψε:
Τετ Οκτ 26, 2022 8:35 am
Εγω παντως σημερα δεν βλεπω ηττα. Ή τουλαχιστον θα ναι ντερμπι εως τελους. Θα κανουμε καλη εμφανιση ή εστω θα ειμαστε κοντα στο σκορ.

Για την Μακαμπι δεν τρελενομαι, δεν μου αρεσει η δομηση στο ροστερ της και φυσικα ουτε ο προπονητης της. Ηταν αρκετα τυχερη ως τωρα με ευκολο προγραμμα και με νικες πολυ δυσκολες, σε αντιθεση με εμας που με πιο δυσκολο προγραμμα καναμε δυο ηττες στο οριο.

Εχει πολυ αθλητικοτητα και ταλεντο και αν τους αφησουμε να τρεξουμε και να βρουν ρυθμο θα ξεφυγει, αλλα αν καταφερουμε το αντιθετο και περιορισουμε Μπολντουιν και τα ριμπαουντ, τοτε θα φυγουμε με την νικη ή εστω θα ειναι ντερμπι ως τελος.

50-50 το δινω αντε λογο εδρας 45-55.

ΥΓ Πολυ σημαντικο ο Παπαγιαννης να παιξει εστω λιγο απο αυτο που ξερει και εδειξε και περσι.
Αύριο είναι το παιχνίδι. Αν παίζαμε εντός έδρας, θα έλεγα ότι μπορεί να είμαστε ανταγωνιστικοί και να διεκδικήσουμε τη νίκη, αλλά εκτός έδρας νομίζω ότι τα πράγματα είναι πιο δύσκολα.
Ναι αυριο μπερδευτηκα.

Παντως εκτος εδρας εχουμε κανει την μοναδικη μας νικη ως τωρα, εστω και σε πιο αδυναμο αντιπαλο. Ανταγωνιστικοί θα ειμαστε σιγουρα πιστευω. Γενικα μας ταιριαζουν ομαδες που δεν παιζουν με υψηλη αντιληψη και εχουν κυριως το 1vs1 ως κυριο προσον τους. Αντιθετα ομαδες με πολυ γρηγορη κυκλοφορια, σουτ και δημιουργια, ευκολα μας διαλυουν.

Θελω να πω οτι μπορουμε να την εγκλωβισουμε την Μακαμπι, αν τις περιορισουμε τον Μπολντουιν και τον γρηγορο ρυθμο της.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 26, 2022 9:38 am

Η Μακάμπι είναι αρκετά αφελής ομάδα, αν μπούμε σκληρά έχουμε πιθανότητες.
Και πάλι όμως για να τους κερδίσουμε εκτός έδρας θα πρέπει να έχουμε πολλούς σε πολύ καλή μέρα.

0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 26, 2022 12:28 pm

Περιμενω κατι αντιστοιχο με Μονακο. Στο πρωτο μισο να κοιταξουμε να φορτωσουμε με φαουλ εναν - δυο πιο επιρρεπεις παιχτες. Το περιφερειακο τους σουτ δε τρομαζει οπως αλλες χρονιες γιατι ειμαστε πιο αξιοπρεπεις φετος στη περιφερεια (αμυντικα μιλωντας). Πιο πολυ ερωτημα παραμενει αν θα μας επηρεασει η εδρα.

Παντως πολλα γραφονταν για "αναβαθμιση" και "επενδυση" και το περσινο ροστερ της Μακαμπι μου αρεσε πιο πολυ.

assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2101
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Οκτ 26, 2022 2:50 pm

Φαβορι βασει ροστερ και εδρας ειναι σιγουρα οι Μακαμπι.Αλλα ΑΝ ο Ουολτερς ειναι καλα,οργανωσει οπως ξερει την ομαδα και πισω ειστε διαβασμενοι αλα Ραντονιτς θα εχετε μεγαλη τυχη.Ενδιαφερον και πονηρος αγωνας,αν στο ημιχρονο ειστε κοντα μαλλον θα σας δω 2ο ημιχρονο αν και τη Μακαμπι γενικα την αποφευγω......

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Οκτ 26, 2022 7:44 pm

Η Μακάμπι έχει ένα ρόστερ με παίχτες που τόσα χρόνια διάβαζα ότι θέλουν οι φίλοι του Παναθηναϊκου. Δεν την εχω δει καθόλου φέτος, ο Κάτας σαν προπονητής μου φαίνεται μικρός για το μέγεθος της Μακάμπι, αλλά θα δούμε.

Αν έπαιζε ο Μπέικον θα έλεγα για πολλές πιθανότητες, τώρα λέω για μοιρασμένες με περισσότερες η Μακάμπι λόγω έδρας. Αν ο Γουόλτερς είναι σε κανονική κατάσταση πιστεύω μπορούμε να διεκδικήσουμε τη νίκη επι ίσοις οροις, αν δεν είναι σε καλή κατάσταση, το βλέπω δύσκολο.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 27, 2022 6:51 pm

Πολύ καλό ότι το παλεύουμε και ότι ο Παπαγιάννης δείχνει ζωή.

Καλό και ότι ο Μαντζούκας πήρε χρόνο χωρίς να είναι κακός και το πρώτο πεντάλεπτο του Π. Καλαιτζάκη.

Κακο ότι Γκριγκόνις ακόμα στα χαμένα.

Τα 12 λεπτά του Μποχωρίδη χωρίς να κάνει κάτι τρομερό σε συνδυασμό με το dnp του Άντριους ίσως δείχνουν το μέλλον του.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 27, 2022 6:56 pm

Μόλις το άνοιξα έσταξε ένα τριποντάκι ο Παπαγιάννης. Φαίνεται να το χει, κι αν το δουλέψει θα απειλεί σταθερά με πρόσωπο

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Οκτ 27, 2022 7:11 pm

Τι άμυνα είναι αυτή; Μηδέν πάθος, μηδέν ενέργεια. Ήττα έρχεται

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 27, 2022 7:15 pm

Για άλλο ένα ματς σκέτη απογοήτευση ο Παναθηναϊκός.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 27, 2022 7:27 pm

Με τόσο κακό Λι και Γκριγκόνις δεν κερδίζεις με τίποτα, γιατί τόσο πολύ Μποχωριδη και καθόλου Άντριους?

Με Καλαιτζάκη και Μποχω στην Ευρώπη δεν πας πουθενά

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”