2022-2023-Παναθηναικός - Αγωνιστικά (Α1 ΕΣΑΚΕ, Κύπελλο, Φιλικά)

Συντονιστής: Captains

tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:33 pm

Fitz έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:16 pm
BillyPao έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:02 pm


Όλοι οι φίλαθλοι θέλουν το καλύτερο για την ομάδα τους, κανένας φίλαθλος δεν εύχεται να αποτύχει η ομάδα του, όπως κάνεις εσύ. Όσο για το δίπολο, θα συνεχίσει να υφίσταται, μια κακή δική μας χρονιά και μια καλή του Περιστερίου δεν μπορεί να το αλλάξει αυτό. Τουλάχιστον πες ότι θέλεις η ομάδα να χάνει για να μπορείς να την κράζεις, πιο τίμιο είναι.
Θα είναι το τελευταίο σχόλιο που θα κάνω, γιατί δε μου αρέσει να μπαίνω σε τέτοιες κουβέντες, παρόλο που τέτοιες υπάρχουν (δυστυχώς) αρκετές στο φόρουμ τον τελευταίο καιρό.

Θα σε συμβούλευα να μην τσουβαλιάζεις τον κόσμο που δε γνωρίζεις, δεν ξέρεις αν θέλω να χάνει η ομαδα για να κράζω ή αν θέλω να νικάμε ο,τι κι αν συμβεί και σίγουρα τέτοιο συμπέρασμα δε μπορείς να βγάλεις - από τα δικά μου τουλάχιστον- γραφόμενα εδώ μέσα. Αν θεωρείς πως όλοι όσοι λενε κάτι αρνητικό για τον Παναθηναϊκο, αυτομάτως μπαίνουν στην κατηγορία που περιγράφεις, καλύτερα να ξανασκεφτείς αν είναι λογικο η όχι. Τελείως καλοπροαίρετα. Δεν είναι όλα άσπρο η μαύρο. Υπάρχει και το ροζ :D

Στα του θέματος, προσωπική μου άποψη είμαι ότι απο κάπου πρέπει να γίνει η αρχή για να έχουμε πιο ανταγωνιστικές ομάδες. Με αυτό το δεδομένο, ναι μια και χρόνια του Περιστεριού ΜΠΟΡΕΙ δυνητικά να αποτελέσω αρχή για κάτι καλό. Έτσι κι ο Προμηθέας σιγά σιγά ανέβαινε εδώ και 7-8 χρόνια που τον παρακολουθώ και διατηρείται σε ένα καλό επίπεδο, ακόμα κι αν δε μπορεί να κοντράρει ακόμα.
Η σειρά είναι 2-2, που σημαίνει ότι και οι δυο ομάδες είναι σχεδόν ισάξιες και αξίζουν να περάσουν. Και αν με ρωτάς, επειδή τυχαίνει να είμαι προπονητής, το μπασκετ που παίζει το Περιστέρι είναι πολύ πιο θελκτικό απο αυτό του ΠΑΟ. Και ως φίλος του μπασκετ κυρίως, περισσότερο θα μου άρεσε να τείνουμε μια δεύτερη ACB, παρά να εχουμε περισσότερα πρωταθλήματα από τον Ολυμπιακό και να παίζουμε κάθε χρόνο μεταξύ μας.
Έχεις δίκιο. Στο τέλος είναι και βαρετό να βλέπουμε 10 παιχνίδια των αιωνίων μέσα στη χρονιά

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:36 pm

Fitz έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:16 pm
BillyPao έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:02 pm


Όλοι οι φίλαθλοι θέλουν το καλύτερο για την ομάδα τους, κανένας φίλαθλος δεν εύχεται να αποτύχει η ομάδα του, όπως κάνεις εσύ. Όσο για το δίπολο, θα συνεχίσει να υφίσταται, μια κακή δική μας χρονιά και μια καλή του Περιστερίου δεν μπορεί να το αλλάξει αυτό. Τουλάχιστον πες ότι θέλεις η ομάδα να χάνει για να μπορείς να την κράζεις, πιο τίμιο είναι.
Θα είναι το τελευταίο σχόλιο που θα κάνω, γιατί δε μου αρέσει να μπαίνω σε τέτοιες κουβέντες, παρόλο που τέτοιες υπάρχουν (δυστυχώς) αρκετές στο φόρουμ τον τελευταίο καιρό.

Θα σε συμβούλευα να μην τσουβαλιάζεις τον κόσμο που δε γνωρίζεις, δεν ξέρεις αν θέλω να χάνει η ομαδα για να κράζω ή αν θέλω να νικάμε ο,τι κι αν συμβεί και σίγουρα τέτοιο συμπέρασμα δε μπορείς να βγάλεις - από τα δικά μου τουλάχιστον- γραφόμενα εδώ μέσα. Αν θεωρείς πως όλοι όσοι λενε κάτι αρνητικό για τον Παναθηναϊκο, αυτομάτως μπαίνουν στην κατηγορία που περιγράφεις, καλύτερα να ξανασκεφτείς αν είναι λογικο η όχι. Τελείως καλοπροαίρετα. Δεν είναι όλα άσπρο η μαύρο. Υπάρχει και το ροζ :D

Στα του θέματος, προσωπική μου άποψη είμαι ότι απο κάπου πρέπει να γίνει η αρχή για να έχουμε πιο ανταγωνιστικές ομάδες. Με αυτό το δεδομένο, ναι μια και χρόνια του Περιστεριού ΜΠΟΡΕΙ δυνητικά να αποτελέσω αρχή για κάτι καλό. Έτσι κι ο Προμηθέας σιγά σιγά ανέβαινε εδώ και 7-8 χρόνια που τον παρακολουθώ και διατηρείται σε ένα καλό επίπεδο, ακόμα κι αν δε μπορεί να κοντράρει ακόμα.
Η σειρά είναι 2-2, που σημαίνει ότι και οι δυο ομάδες είναι σχεδόν ισάξιες και αξίζουν να περάσουν. Και αν με ρωτάς, επειδή τυχαίνει να είμαι προπονητής, το μπασκετ που παίζει το Περιστέρι είναι πολύ πιο θελκτικό απο αυτό του ΠΑΟ. Και ως φίλος του μπασκετ κυρίως, περισσότερο θα μου άρεσε να τείνουμε μια δεύτερη ACB, παρά να εχουμε περισσότερα πρωταθλήματα από τον Ολυμπιακό και να παίζουμε κάθε χρόνο μεταξύ μας.
Άστοχο είναι εντελώς αυτό που λες. Όταν ο Οσφπ έπεσε κατηγορία και παίξαμε τελικούς με άλλες ομάδες, δεν ειδα κάνα ξεπέταγμα από κάποιον. Μόλις επέστρεψε ο Οσφπ πάλι ήρθε το δίπολο. Φέτος λοιπόν είναι ανταγωνιστικό το περιστέρι γιατί ο Παναθηναϊκός έχει το χαλί του. Όταν ο Παναθηναϊκός ξαναγίνει Παναθηναϊκός τότε το περιστέρι θα σταματήσει να είναι ανταγωνιστικό. Αν θέλει το Περιστέρι και το κάθε περιστέρι να είναι ανταγωνιστικό, ας βρεθεί κάποιος να βάλει χρήματα, να πάρει παίχτες, να φτιάξει κάνα Δήμος και κάνα κλειστό σύγχρονο και το ξανασυζητάμε. Η ανυπαρξία του Παναθηναϊκού οδήγησε τη σειρά σε 2-2.

0
nikkal

 a1greece
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:40 pm

Να ρωτήσω τον φίλο Billy...
Το μπάσκετ που παίζει φέτος η ομάδα μας σου είναι ελκυστικό;
Ευχαριστιέσαι τα παιχνίδια που παρακολουθείς;
Περιμένεις με ανυπομονησία το κάθε παιχνίδι;
Πιστεύεις ότι αξίζει να περάσει στον τελικό;
Θεωρείς ότι θα σε ικανοποιήσει η εμφάνιση της ομάδας στους τελικούς;
Εάν απαντήσεις ναι σε όλα, τότε είσαι ευτυχισμένος, αλλά σίγουρα έχεις στρεβλή εικόνα για την ομάδα.
Και λέω εγώ φιλοσοφικά... Άντε και περάσαμε το Περιστέρι; Τι ακριβώς προσδοκούμε μετά;...

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1651
Δημοσιεύσεις: 4140
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:46 pm

nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:40 pm
Να ρωτήσω τον φίλο Billy...
Το μπάσκετ που παίζει φέτος η ομάδα μας σου είναι ελκυστικό;
Ευχαριστιέσαι τα παιχνίδια που παρακολουθείς;
Περιμένεις με ανυπομονησία το κάθε παιχνίδι;
Πιστεύεις ότι αξίζει να περάσει στον τελικό;
Θεωρείς ότι θα σε ικανοποιήσει η εμφάνιση της ομάδας στους τελικούς;
Εάν απαντήσεις ναι σε όλα, τότε είσαι ευτυχισμένος, αλλά σίγουρα έχεις στρεβλή εικόνα για την ομάδα.
Και λέω εγώ φιλοσοφικά... Άντε και περάσαμε το Περιστέρι; Τι ακριβώς προσδοκούμε μετά;...
ο στοχος εχει καθοριστει εδω και καιρο
μια νικη για να σπασει το ντροπιαστικο σερι
το προβλημα οτι ετσι οπως ειναι η ομαδα ακομα και η μια νικη φανταζει πολυ δυσκολη

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:52 pm

nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:40 pm
Να ρωτήσω τον φίλο Billy...
Το μπάσκετ που παίζει φέτος η ομάδα μας σου είναι ελκυστικό;
Ευχαριστιέσαι τα παιχνίδια που παρακολουθείς;
Περιμένεις με ανυπομονησία το κάθε παιχνίδι;
Πιστεύεις ότι αξίζει να περάσει στον τελικό;
Θεωρείς ότι θα σε ικανοποιήσει η εμφάνιση της ομάδας στους τελικούς;
Εάν απαντήσεις ναι σε όλα, τότε είσαι ευτυχισμένος, αλλά σίγουρα έχεις στρεβλή εικόνα για την ομάδα.
Και λέω εγώ φιλοσοφικά... Άντε και περάσαμε το Περιστέρι; Τι ακριβώς προσδοκούμε μετά;...
Δηλαδή επειδή ξεφτιλιζόμαστε ας πούμε από το περιστέρι, ας ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω και ας αποκλειστούμε κιόλας από το περιστέρι. Επειδή θα φάμε σκούπα από τον Οσφπ με πιθανές 30αρες, ας μην κατέβουμε και ας πέσουμε Α2 να ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω. Ωραία λογική. ας μικρύνουμε την ομάδα όσο παραπάνω γίνεται.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1651
Δημοσιεύσεις: 4140
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:55 pm

“Καρφί” του Δημήτρη Γιαννακόπουλου για την εμφάνιση των παικτών του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι με το Περιστέρι.

Ο ιδιοκτήτης της πράσινης ΚΑΕ δεν άφησε ασχολίαστα τα όσα έκαναν ή καλύτερα δεν έκαναν οι πράσινοι στο παιχνίδι με την ομάδα των δυτικών προαστίων.

Με story στο instagram, κι ενώ είχε ολοκληρώσει γυμναστική, ο dpg παρακολουθούσε το παιχνίδι και είπε:

“Εγώ μπορεί να έχω ιδρώσει περισσότερο από αυτούς”.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1651
Δημοσιεύσεις: 4140
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 7:58 pm

Phys87 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:52 pm
nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:40 pm
Να ρωτήσω τον φίλο Billy...
Το μπάσκετ που παίζει φέτος η ομάδα μας σου είναι ελκυστικό;
Ευχαριστιέσαι τα παιχνίδια που παρακολουθείς;
Περιμένεις με ανυπομονησία το κάθε παιχνίδι;
Πιστεύεις ότι αξίζει να περάσει στον τελικό;
Θεωρείς ότι θα σε ικανοποιήσει η εμφάνιση της ομάδας στους τελικούς;
Εάν απαντήσεις ναι σε όλα, τότε είσαι ευτυχισμένος, αλλά σίγουρα έχεις στρεβλή εικόνα για την ομάδα.
Και λέω εγώ φιλοσοφικά... Άντε και περάσαμε το Περιστέρι; Τι ακριβώς προσδοκούμε μετά;...
Δηλαδή επειδή ξεφτιλιζόμαστε ας πούμε από το περιστέρι, ας ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω και ας αποκλειστούμε κιόλας από το περιστέρι. Επειδή θα φάμε σκούπα από τον Οσφπ με πιθανές 30αρες, ας μην κατέβουμε και ας πέσουμε Α2 να ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω. Ωραία λογική. ας μικρύνουμε την ομάδα όσο παραπάνω γίνεται.
αναλογα τι θεωρεις μεγαλυτερη ξεφτιλα
μια ηττα απτο περιστερι η μια σκουπα απτον οσφπ


το παραδειγμα σου με το να μην κατεβουμε ειναι δυσαναλογο αφου δεν τιθεται θεμα τι ειναι χειροτερο τρεις 30αρες η ενας υποβιβασμος στην α2

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 8:02 pm

τουλουμπα έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:58 pm
Phys87 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:52 pm


Δηλαδή επειδή ξεφτιλιζόμαστε ας πούμε από το περιστέρι, ας ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω και ας αποκλειστούμε κιόλας από το περιστέρι. Επειδή θα φάμε σκούπα από τον Οσφπ με πιθανές 30αρες, ας μην κατέβουμε και ας πέσουμε Α2 να ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω. Ωραία λογική. ας μικρύνουμε την ομάδα όσο παραπάνω γίνεται.
αναλογα τι θεωρεις μεγαλυτερη ξεφτιλα
μια ηττα απτο περιστερι η μια σκουπα απτον οσφπ


το παραδειγμα σου με το να μην κατεβουμε ειναι δυσαναλογο αφου δεν τιθεται θεμα τι ειναι χειροτερο τρεις 30αρες η ενας υποβιβασμος στην α2
Αποκλεισμός από το περιστέρι, ή τρεις ήττες από τον οσφπ.Δεν είναι απλά μια ήττα.Ειναι αποκλεισμος.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1807
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 27, 2023 8:07 pm

Phys87 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:52 pm
nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:40 pm
Να ρωτήσω τον φίλο Billy...
Το μπάσκετ που παίζει φέτος η ομάδα μας σου είναι ελκυστικό;
Ευχαριστιέσαι τα παιχνίδια που παρακολουθείς;
Περιμένεις με ανυπομονησία το κάθε παιχνίδι;
Πιστεύεις ότι αξίζει να περάσει στον τελικό;
Θεωρείς ότι θα σε ικανοποιήσει η εμφάνιση της ομάδας στους τελικούς;
Εάν απαντήσεις ναι σε όλα, τότε είσαι ευτυχισμένος, αλλά σίγουρα έχεις στρεβλή εικόνα για την ομάδα.
Και λέω εγώ φιλοσοφικά... Άντε και περάσαμε το Περιστέρι; Τι ακριβώς προσδοκούμε μετά;...
Δηλαδή επειδή ξεφτιλιζόμαστε ας πούμε από το περιστέρι, ας ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω και ας αποκλειστούμε κιόλας από το περιστέρι. Επειδή θα φάμε σκούπα από τον Οσφπ με πιθανές 30αρες, ας μην κατέβουμε και ας πέσουμε Α2 να ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω. Ωραία λογική. ας μικρύνουμε την ομάδα όσο παραπάνω γίνεται.
Για να φτάσει ένας φίλος μιας ομάδας να εύχεται να χάσει η ομάδα του, σημαίνει ότι κάτι πολύ άσχημο έχει αυτή η ομάδα. Κάτι που δεν παίρνει φτιασιδώματα, παρά μόνο ριζικά μέτρα. Γκρέμισμα και χτίσιμο από την αρχή σε υγιείς βάσεις.
Καταλαβαίνω απόλυτα τους φίλους του ΠΑΟ που σκέφτονται έτσι. Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουνα κι εγώ για τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό στα πέτρινα χρόνια του 80. Σε κάθε παιχνίδι ευχόμουνα, όχι απλώς να χάσουμε, αλλά να διασυρθούμε πλήρως. Όπως ακριβώς κάποιος που έχει πάθει γάγγραινα στο πόδι, προτιμά να τον ακρωτηριάσουνε και να χάσει το πόδι του, προκειμένου να ξεφορτωθεί τη σαπίλα και να γλυτώσει.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1651
Δημοσιεύσεις: 4140
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 8:17 pm

Το τριφύλλι έφτασε τις 33 ήττες σε όλες τις διοργανώσεις και κινδυνεύει να κλείσει την σεζόν με αρνητικό συντελεστή!
Το χειρότερο που μπορεί να σου κάνει η ήττα είναι να σου γίνει συνήθεια. Να φεύγεις από το παρκέ και να μην σε… τσούζει μία ήττα. Να αποτελεί άλλη μία συνηθισμένη μέρα στην δουλειά. Να αποτελεί μία από τα ίδια.

Αν καθίσει και αθροίσει κανείς τις φετινές ήττες του Παναθηναϊκού σε όλες τις διοργανώσεις, θα χάσει το μέτρημα. Στις τις ένδοξες εποχές του τριφυλλιού, τόσες έκανε σε 4-5 σεζόν μαζεμένες!

Η ήττα στο Περιστέρι (τρίτη φετινή στο ίδιο γήπεδο) ήταν η 8η στο φετινό πρωτάθλημα για τον Παναθηναϊκό που είχε άλλες 6 στην κανονική διάρκεια και δύο ακόμα στην σειρά με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη.

Αν προσθέσει κανείς το θλιβερό 11-23 στην φετινή Euroleague (στην επίσημη βαθμολογία ως ρεκόρ αναφέρεται το 9-23 αφού στο τέλος αφαιρέθηκαν δύο νίκες για παλιές οικονομικές εκκρεμότητες), αλλά και τις δύο ήττες από τον Ολυμπιακό στον τελικό του Σούπερ Καπ και τον ημιτελικό Κυπέλλου, τότε προκύπτει ότι ο Παναθηναϊκός έχει φτάσει φέτος αισίως τις 33 ήττες σε όλες τις διοργανώσεις, νούμερο που δεδομένα θα αυξηθεί μέχρι το τέλος της σεζόν!

Πόσες νίκες έχουν κάνει οι πράσινοι φέτος μέχρι στιγμής; Ακριβώς τις ίδιες! Πολύ σωστά διαβάζετε, ο Παναθηναϊκός φέτος ακριβώς τόσες νίκες, όσες και ήττες, έχει ρεκόρ 33-33 και είναι αρκετά πιθανό να κλείσει την σεζόν με αρνητικό συντελεστή, αφού ακόμα κι αν περάσει το Περιστέρι, οι τελικοί με τον Ολυμπιακό δείχνουν πιθανή ακόμα και μία «σκούπα» με 3-0!

Για την ιστορία, το τριφύλλι έχει φέτος ρεκόρ στο πρωτάθλημα 20-8 (16-6 στην κανονική διάρκεια και 4-2 στα πλέι-οφ), στην Euroleague τερμάτισε με 11-23, έχει 1-1 στο Σούπερ Καπ και 1-1 στο Κύπελλο.

Μία ντροπιαστική σεζόν, που όλα δείχνουν ότι θα καταλήξει δίχως κάποιο τίτλο και με ένα αρνητικό ρεκόρ σε ήττες που προκαλεί σοκ...

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 8:22 pm

τουλουμπα έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 8:17 pm
Το τριφύλλι έφτασε τις 33 ήττες σε όλες τις διοργανώσεις και κινδυνεύει να κλείσει την σεζόν με αρνητικό συντελεστή!
Το χειρότερο που μπορεί να σου κάνει η ήττα είναι να σου γίνει συνήθεια. Να φεύγεις από το παρκέ και να μην σε… τσούζει μία ήττα. Να αποτελεί άλλη μία συνηθισμένη μέρα στην δουλειά. Να αποτελεί μία από τα ίδια.

Αν καθίσει και αθροίσει κανείς τις φετινές ήττες του Παναθηναϊκού σε όλες τις διοργανώσεις, θα χάσει το μέτρημα. Στις τις ένδοξες εποχές του τριφυλλιού, τόσες έκανε σε 4-5 σεζόν μαζεμένες!

Η ήττα στο Περιστέρι (τρίτη φετινή στο ίδιο γήπεδο) ήταν η 8η στο φετινό πρωτάθλημα για τον Παναθηναϊκό που είχε άλλες 6 στην κανονική διάρκεια και δύο ακόμα στην σειρά με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη.

Αν προσθέσει κανείς το θλιβερό 11-23 στην φετινή Euroleague (στην επίσημη βαθμολογία ως ρεκόρ αναφέρεται το 9-23 αφού στο τέλος αφαιρέθηκαν δύο νίκες για παλιές οικονομικές εκκρεμότητες), αλλά και τις δύο ήττες από τον Ολυμπιακό στον τελικό του Σούπερ Καπ και τον ημιτελικό Κυπέλλου, τότε προκύπτει ότι ο Παναθηναϊκός έχει φτάσει φέτος αισίως τις 33 ήττες σε όλες τις διοργανώσεις, νούμερο που δεδομένα θα αυξηθεί μέχρι το τέλος της σεζόν!

Πόσες νίκες έχουν κάνει οι πράσινοι φέτος μέχρι στιγμής; Ακριβώς τις ίδιες! Πολύ σωστά διαβάζετε, ο Παναθηναϊκός φέτος ακριβώς τόσες νίκες, όσες και ήττες, έχει ρεκόρ 33-33 και είναι αρκετά πιθανό να κλείσει την σεζόν με αρνητικό συντελεστή, αφού ακόμα κι αν περάσει το Περιστέρι, οι τελικοί με τον Ολυμπιακό δείχνουν πιθανή ακόμα και μία «σκούπα» με 3-0!

Για την ιστορία, το τριφύλλι έχει φέτος ρεκόρ στο πρωτάθλημα 20-8 (16-6 στην κανονική διάρκεια και 4-2 στα πλέι-οφ), στην Euroleague τερμάτισε με 11-23, έχει 1-1 στο Σούπερ Καπ και 1-1 στο Κύπελλο.

Μία ντροπιαστική σεζόν, που όλα δείχνουν ότι θα καταλήξει δίχως κάποιο τίτλο και με ένα αρνητικό ρεκόρ σε ήττες που προκαλεί σοκ...
Επιστροφή στην κανονικότητα μας έλεγε ο Παπαθεοδωρου! Αυτή είναι η κανονικότητα κύριε διευθυντά ? Πολύ θα ήθελα να του κάνω αυτή την ερώτηση.

0
nikkal

 a1greece
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 8:25 pm

Phys87 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:52 pm
nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:40 pm
Να ρωτήσω τον φίλο Billy...
Το μπάσκετ που παίζει φέτος η ομάδα μας σου είναι ελκυστικό;
Ευχαριστιέσαι τα παιχνίδια που παρακολουθείς;
Περιμένεις με ανυπομονησία το κάθε παιχνίδι;
Πιστεύεις ότι αξίζει να περάσει στον τελικό;
Θεωρείς ότι θα σε ικανοποιήσει η εμφάνιση της ομάδας στους τελικούς;
Εάν απαντήσεις ναι σε όλα, τότε είσαι ευτυχισμένος, αλλά σίγουρα έχεις στρεβλή εικόνα για την ομάδα.
Και λέω εγώ φιλοσοφικά... Άντε και περάσαμε το Περιστέρι; Τι ακριβώς προσδοκούμε μετά;...
Δηλαδή επειδή ξεφτιλιζόμαστε ας πούμε από το περιστέρι, ας ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω και ας αποκλειστούμε κιόλας από το περιστέρι. Επειδή θα φάμε σκούπα από τον Οσφπ με πιθανές 30αρες, ας μην κατέβουμε και ας πέσουμε Α2 να ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω. Ωραία λογική. ας μικρύνουμε την ομάδα όσο παραπάνω γίνεται.
Ενώ αν περάσουμε και πέσουν τρεις φαπες η ομάδα δεν θα μικρύνει.
Εάν σας αρέσει να βλέπετε την ομάδα να συνεχίζει να ξεφτιλιζεται τότε απολαύστε το.

1
1 Εικόνα
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 8:28 pm

nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 8:25 pm
Phys87 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 7:52 pm


Δηλαδή επειδή ξεφτιλιζόμαστε ας πούμε από το περιστέρι, ας ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω και ας αποκλειστούμε κιόλας από το περιστέρι. Επειδή θα φάμε σκούπα από τον Οσφπ με πιθανές 30αρες, ας μην κατέβουμε και ας πέσουμε Α2 να ξεφτιλιστούμε ακόμα παραπάνω. Ωραία λογική. ας μικρύνουμε την ομάδα όσο παραπάνω γίνεται.
Ενώ αν περάσουμε και πέσουν τρεις φαπες η ομάδα δεν θα μικρύνει.
Εάν σας αρέσει να βλέπετε την ομάδα να συνεχίζει να ξεφτιλιζεται τότε απολαύστε το.
Ο αποκλεισμός από το περιστέρι θεωρώ ότι είναι χειρότερος.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1651
Δημοσιεύσεις: 4140
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 8:48 pm

Phys87 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 8:28 pm
nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 8:25 pm


Ενώ αν περάσουμε και πέσουν τρεις φαπες η ομάδα δεν θα μικρύνει.
Εάν σας αρέσει να βλέπετε την ομάδα να συνεχίζει να ξεφτιλιζεται τότε απολαύστε το.
Ο αποκλεισμός από το περιστέρι θεωρώ ότι είναι χειρότερος.
εγω θελω να αποκλειστει ο παο οχι γιατι εχω βαλει ξεφτιλομετρο για το πιο ειναι χειροτερο
η ολη χρονια ειναι ξεφτιλα που θυμιζει εποχες μεσα δεκαετιας 80
αλλα επειδη δεν αντεχω να βλεπω την εικονα της ομαδας

Εικόνα

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1651
Δημοσιεύσεις: 4140
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 9:14 pm

παιχτης που ζηταει 1.5+ εκατ το χρονο στην χειροτερη χρονια της ομαδα τα τελευταια 30 χρονια

Εικόνα

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”