2022-2023-Παναθηναικός - Αγωνιστικά (Α1 ΕΣΑΚΕ, Κύπελλο, Φιλικά)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11171
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 15, 2023 11:42 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Φεβ 15, 2023 11:07 am
Είναι μια επιλογή να μείνει έξω ο Πονιτκα, ο οποίος σπάνια παίζει κάτω από 18 λεπτά και να παίζει ο Μπέικον 3αρι με ολίγον από Έλληνες, εξίσου κακή λύση βέβαια.
O Πονιτκα δεν γινεται να βγει,ειναι ο μονος που παιζει σοβαρη και σταθερη αμυνα εκτος του Λι, συν την ενεργεια που βγαζει,και την πληθωρικη του συνεισφορα,και ας αφηνει την μπαλα σαν να πεταει καρπουζια.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 15, 2023 11:45 am

BillyPao έγραψε:
Τετ Φεβ 15, 2023 11:06 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Φεβ 15, 2023 10:55 am


Ουολτερς-Λι-Γκριγκονις-Τομας-Μπεικον-Πονιτκα-Όυιλιαμς-Γκουνταιτις.
Ενας εξω ο Γκριγκονις, αλλα απο τους 7 στην 12αδα μπορεις να εχεις 6 ξενους.
Με το θεμα στους ψηλους δεν νομιζω να μεινει εκτος ο Ουιλιαμς,και γιατι ειναι απο τους καλυτερους παικτες στο επιθετικο κομματι φετος,και γιατι ο Μπεικον δεν μπορει να καλυψει το 4 με επιτυχια.
Η ο Τομας θα μεινει εκτος 12αδας η ο Ουολτερς. Κατσε μην δεις κανα Ουολτερς εξω και τραβαμε τα μαλλια μας
Ξέρω ότι 6 επιτρέπονται σε κάθε αγώνα, απλά αναφέρθηκα στο ποιοι θα είναι στην 7άδα που έχουμε το δικαίωμα να έχουμε δηλωμένους στον ΕΣΑΚΕ. Όπως τα λες είναι πάντως, όποια επιλογή και να γίνει κάτι κερδίζουμε και κάτι χάνουμε. Ξέρεις πόσες αλλαγές δικαιούμαστε ακόμα, γιατί έχω μπερδευτεί;
Εγώ λέω μια, το gazzetta χτες είχε γράψει 2 αλλά δεν έχει και σημασία νομίζω από την άποψη ότι ο Γουόλτερς δεδομένα θα μπει στην 7αδα των ξένων αντι του Άντριους, άλλο ξένο απίθανο να πάρουμε και ο Γκριγκόνις πιο πιθανό είναι να φύγει εντελώς από την ομάδα παρά να πάρει την θέση κάποιου άλλου στην 7αδα.
Στο ποιούς 6 από τους δηλωμένους 7 χρησιμοποιούμε δεν υπάρχει περιορισμός αλλαγών.

Εκεί που υπάρχει περιορισμός είναι ότι πριν ξεκινήσουν τα πλέι οφ δηλώνεις ποιους 6 θες και είσαι υποχρεωμένος να πας με αυτούς ως το τέλος, χωρίς κανένα δικαίωμα αλλαγής τους ως το τέλος.

Εκεί λοιπόν θα τεθεί το δίλημμα ποιος μένει εκτός, τώρα στο κύπελλο πρακτικά για 1 παιχνίδι είναι η συζήτηση.
Για εμένα όταν μιλάμε για το κύπελλο μπορείς ίσως να αφήσεις εκτός τον Γουόλτερς αν και η λογική λέει ξεκάθαρα Τόμας.

Αν πας στα πλέι οφ έτσι είναι έγκλημα, θα πρέπει να παίξεις 2 σειρές(μίνιμουμ 5 παιχνίδια) μέχρι να φτάσεις στους τελικούς και εκεί μίνιμουμ 3 παιχνίδια ακόμα δηλαδή κατ'ελάχιστο 8 παιχνίδια με 1 άσσο.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1288
Δημοσιεύσεις: 2104
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Φεβ 15, 2023 1:26 pm

pan24 έγραψε:
Τετ Φεβ 15, 2023 11:45 am
BillyPao έγραψε:
Τετ Φεβ 15, 2023 11:06 am


Ξέρω ότι 6 επιτρέπονται σε κάθε αγώνα, απλά αναφέρθηκα στο ποιοι θα είναι στην 7άδα που έχουμε το δικαίωμα να έχουμε δηλωμένους στον ΕΣΑΚΕ. Όπως τα λες είναι πάντως, όποια επιλογή και να γίνει κάτι κερδίζουμε και κάτι χάνουμε. Ξέρεις πόσες αλλαγές δικαιούμαστε ακόμα, γιατί έχω μπερδευτεί;
Εγώ λέω μια, το gazzetta χτες είχε γράψει 2 αλλά δεν έχει και σημασία νομίζω από την άποψη ότι ο Γουόλτερς δεδομένα θα μπει στην 7αδα των ξένων αντι του Άντριους, άλλο ξένο απίθανο να πάρουμε και ο Γκριγκόνις πιο πιθανό είναι να φύγει εντελώς από την ομάδα παρά να πάρει την θέση κάποιου άλλου στην 7αδα.
Στο ποιούς 6 από τους δηλωμένους 7 χρησιμοποιούμε δεν υπάρχει περιορισμός αλλαγών.

Εκεί που υπάρχει περιορισμός είναι ότι πριν ξεκινήσουν τα πλέι οφ δηλώνεις ποιους 6 θες και είσαι υποχρεωμένος να πας με αυτούς ως το τέλος, χωρίς κανένα δικαίωμα αλλαγής τους ως το τέλος.

Εκεί λοιπόν θα τεθεί το δίλημμα ποιος μένει εκτός, τώρα στο κύπελλο πρακτικά για 1 παιχνίδι είναι η συζήτηση.
Για εμένα όταν μιλάμε για το κύπελλο μπορείς ίσως να αφήσεις εκτός τον Γουόλτερς αν και η λογική λέει ξεκάθαρα Τόμας.

Αν πας στα πλέι οφ έτσι είναι έγκλημα, θα πρέπει να παίξεις 2 σειρές(μίνιμουμ 5 παιχνίδια) μέχρι να φτάσεις στους τελικούς και εκεί μίνιμουμ 3 παιχνίδια ακόμα δηλαδή κατ'ελάχιστο 8 παιχνίδια με 1 άσσο.
Εβαλαν στη λιστα τη Δευτερα τον Τομας για να χει ενα παιχνιδι στα ποδια του πριν το κυπελλο.......δεν εχει λογικη να μεινει εξω.....
Για μενα ουτε ο Πονιτκα εχει λογικη.......εξαιρετικος αμυντικος και ριμπαουντερ και πολυ ομαδικος ......
Εγω ξαναλεω θα παιρνα το ρισκο με Ουιλιαμς........στην αμυνα ειναι το απολυτο μηδενικο,στην επιθεση βαζει καποιυς ατομικους ποντους που μπορειτε θεωρω να τους παρετε απο Μπεικον,Τομας,Λι.....η θεση σε θεωρητικο επιπεδο επιπεδο καλυπτεται απο Αγρα-Μαντζουκα........
Ακομα και μεσα να μπει ο Ουιλιαμς εγω θα ξεκιναγα πενταδα τον Αγρα να ριξει δυο ΄΄μπασκετικες΄΄ αναποδες στον Σασα για να δωσει το στιγμα του αγωνα.......

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3525
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Φεβ 16, 2023 11:50 am

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:00 pm

BillyPao έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 11:50 am
https://www.gazzetta.gr/basketball/kype ... ms-i-tomas
Αφού τον πλήρωσαν που τον πλήρωσαν και θα τον πληρώσουν ως το τέλος έκαναν τραγικό λάθος που δεν τα βρήκαν στην αποζημίωση από την αρχή και να είχε βρει και ο παίκτης ομάδα. Τώρα προφανώς και ο Άντριους τους πατάει στην ανάγκη επάνω. Αν η διαφορά είναι στις 30.000 τα βρίσκεις τον αποδεσμεύεις και αποκτάς μια παραπάνω επιλογή.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3525
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:12 pm

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:00 pm
BillyPao έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 11:50 am
https://www.gazzetta.gr/basketball/kype ... ms-i-tomas
Αφού τον πλήρωσαν που τον πλήρωσαν και θα τον πληρώσουν ως το τέλος έκαναν τραγικό λάθος που δεν τα βρήκαν στην αποζημίωση από την αρχή και να είχε βρει και ο παίκτης ομάδα. Τώρα προφανώς και ο Άντριους τους πατάει στην ανάγκη επάνω. Αν η διαφορά είναι στις 30.000 τα βρίσκεις τον αποδεσμεύεις και αποκτάς μια παραπάνω επιλογή.
Του δίνεις τα 30.000 ευρώ που ζητάει, και τελειώνει εδώ η ιστορία. Εκτός και αν θέλουν να μας πείσουν ότι έχουμε 200.000 να του δώσουμε, αλλά τσιγκουνευόμαστε να δώσουμε ακόμα 30.000 ευρώ. Τέλος πάντων, έχουμε ακόμη ένα μικρό χρονικό περιθώριο, οπότε ελπίζω να βρεθεί λύση.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 910
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:14 pm

Φτανει πια ρε φίλε, φτάνει. Πλήρωσε τον όσο θέλει και ας τον να πάει στην ευχή.

Τον βγάζουν εκτός ομάδα μετά από 10 παιχνιδια επειδή εφεραν μπέικον και δεν χωράει, ενώ του είχαν κλείσει 2ετες λίγους μήνες πριν. Κάτι που δείχνει εντελώς ασοβαρη ομάδα. Και αντί να τον πληρώσουν και να το θάψουν εκεί το θέμα, το τραβάνε μέχρι την παραμονή του κυπέλλου για να γλιτώσουν τις 400χιλ που η ζημιά στα αποδυτήρια, στο εσωτερικό, και στο όνομα της ομάδας στην αγορά αξίζουν πολλά παραπάνω από τόσα.

Δεν έχει σημασία ποιος είναι ο κακός στην υπόθεση πλέον. Σημάσια έχει ότι κάθεται ολόκληρη ομάδα ευρώλιγκας και τσακώνεται με παίκτες και μάνατζερ για τα συμβόλαιο. Δεν το καταλαβαίνουν πόσο κακό κάνει αυτό; έλεος. Και στο τέλος θα του τα πληρώσουν και όλα. Μέχρι κι εγώ αγανάκτησα μ αυτό το σηριαλ που δεν υποστηρίζω καν τον παναθηναϊκο.....

2
2 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3525
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:18 pm

Quincy έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:14 pm
Φτανει πια ρε φίλε, φτάνει. Πλήρωσε τον όσο θέλει και ας τον να πάει στην ευχή.

Τον βγάζουν εκτός ομάδα μετά από 10 παιχνιδια επειδή εφεραν μπέικον και δεν χωράει, ενώ του είχαν κλείσει 2ετες λίγους μήνες πριν. Κάτι που δείχνει εντελώς ασοβαρη ομάδα. Και αντί να τον πληρώσουν και να το θάψουν εκεί το θέμα, το τραβάνε μέχρι την παραμονή του κυπέλλου για να γλιτώσουν τις 400χιλ που η ζημιά στα αποδυτήρια, στο εσωτερικό, και στο όνομα της ομάδας στην αγορά αξίζουν πολλά παραπάνω από τόσα.

Δεν έχει σημασία ποιος είναι ο κακός στην υπόθεση πλέον. Σημάσια έχει ότι κάθεται ολόκληρη ομάδα ευρώλιγκας και τσακώνεται με παίκτες και μάνατζερ για τα συμβόλαιο. Δεν το καταλαβαίνουν πόσο κακό κάνει αυτό; έλεος. Και στο τέλος θα του τα πληρώσουν και όλα. Μέχρι κι εγώ αγανάκτησα μ αυτό το σηριαλ που δεν υποστηρίζω καν τον παναθηναϊκο.....
Τι πιστεύεις ότι θα γίνει; Εγώ έχω αρχίζει να εκνευρίζομαι με αυτή την ιστορία, και καλό είναι να βρεθεί άμεσα λύση.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 910
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:25 pm

BillyPao έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:18 pm
Quincy έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:14 pm
Φτανει πια ρε φίλε, φτάνει. Πλήρωσε τον όσο θέλει και ας τον να πάει στην ευχή.

Τον βγάζουν εκτός ομάδα μετά από 10 παιχνιδια επειδή εφεραν μπέικον και δεν χωράει, ενώ του είχαν κλείσει 2ετες λίγους μήνες πριν. Κάτι που δείχνει εντελώς ασοβαρη ομάδα. Και αντί να τον πληρώσουν και να το θάψουν εκεί το θέμα, το τραβάνε μέχρι την παραμονή του κυπέλλου για να γλιτώσουν τις 400χιλ που η ζημιά στα αποδυτήρια, στο εσωτερικό, και στο όνομα της ομάδας στην αγορά αξίζουν πολλά παραπάνω από τόσα.

Δεν έχει σημασία ποιος είναι ο κακός στην υπόθεση πλέον. Σημάσια έχει ότι κάθεται ολόκληρη ομάδα ευρώλιγκας και τσακώνεται με παίκτες και μάνατζερ για τα συμβόλαιο. Δεν το καταλαβαίνουν πόσο κακό κάνει αυτό; έλεος. Και στο τέλος θα του τα πληρώσουν και όλα. Μέχρι κι εγώ αγανάκτησα μ αυτό το σηριαλ που δεν υποστηρίζω καν τον παναθηναϊκο.....
Τι πιστεύεις ότι θα γίνει; Εγώ έχω αρχίζει να εκνευρίζομαι με αυτή την ιστορία, και καλό είναι να βρεθεί άμεσα λύση.
Πιστεύω ότι ο Αντριους θα πάρει ακριβώς ότι λέει το συμβόλαιο του. Δεν ξέρω τι όρους έχει, αλλά φαίνεται να έχει το πάνω χέρι.

Επίσης πιστεύω ότι (και) αυτή η ιστορία ανεβάζει το κασε σοβαρών προπονητων και παικτών που θα θέλει ο παο το καλοκαίρι, και ξενερώνει όσους είναι ήδη στην ομάδα.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:26 pm

δε χρειάζεται να παίρνουμε τα non paper των ΚΑΕ ως γεγονότα, συνήθως όταν μιλάνε οι παίκτες η εκδοχή τους είναι εντελώς διαφορετική. τα έχουμε ζήσει κι εμείς με κάτι παλιοχαρακτήρες Τουπάν κτλ.

χωρίς φυσικά να γνωρίζω λεπτομέρειες της υπόθεσης προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτικός στο σενάριο ότι η καλή ΚΑΕ δίνει στον Άντριους ό,τι ζητάει και αυτός αρνείται να το πάρει επειδή είναι εκδικητικός τύπος.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:28 pm

BillyPao έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:18 pm
Quincy έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:14 pm
Φτανει πια ρε φίλε, φτάνει. Πλήρωσε τον όσο θέλει και ας τον να πάει στην ευχή.

Τον βγάζουν εκτός ομάδα μετά από 10 παιχνιδια επειδή εφεραν μπέικον και δεν χωράει, ενώ του είχαν κλείσει 2ετες λίγους μήνες πριν. Κάτι που δείχνει εντελώς ασοβαρη ομάδα. Και αντί να τον πληρώσουν και να το θάψουν εκεί το θέμα, το τραβάνε μέχρι την παραμονή του κυπέλλου για να γλιτώσουν τις 400χιλ που η ζημιά στα αποδυτήρια, στο εσωτερικό, και στο όνομα της ομάδας στην αγορά αξίζουν πολλά παραπάνω από τόσα.

Δεν έχει σημασία ποιος είναι ο κακός στην υπόθεση πλέον. Σημάσια έχει ότι κάθεται ολόκληρη ομάδα ευρώλιγκας και τσακώνεται με παίκτες και μάνατζερ για τα συμβόλαιο. Δεν το καταλαβαίνουν πόσο κακό κάνει αυτό; έλεος. Και στο τέλος θα του τα πληρώσουν και όλα. Μέχρι κι εγώ αγανάκτησα μ αυτό το σηριαλ που δεν υποστηρίζω καν τον παναθηναϊκο.....
Τι πιστεύεις ότι θα γίνει; Εγώ έχω αρχίζει να εκνευρίζομαι με αυτή την ιστορία, και καλό είναι να βρεθεί άμεσα λύση.
Θα τον πληρώσουν αργά ή γρήγορα και θα φύγει, αυτό που θα μπορούσαν να είχαν κάνει τόσο καιρό.
Πάντως ότι εξαιτίας του θα μείνει εκτός κυπέλλου ο Τόμας ή ο Γουίλιαμς επειδή ο Γουόλτερς είναι σίγουρος είναι επικοινωνιακό.
6 έχουν δικαίωμα να παίξουν, έτσι κι αλλιώς ο ένας από τους 7 δεν θα παίξει με τον Ολυμπιακό είτε τα βρουν με τον Άντριους είτε όχι.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:33 pm

pan24 έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:28 pm
Πάντως ότι εξαιτίας του θα μείνει εκτός κυπέλλου ο Τόμας ή ο Γουίλιαμς επειδή ο Γουόλτερς είναι σίγουρος είναι επικοινωνιακό.
6 έχουν δικαίωμα να παίξουν, έτσι κι αλλιώς ο ένας από τους 7 δεν θα παίξει με τον Ολυμπιακό είτε τα βρουν με τον Άντριους είτε όχι.
χωρίς να είμαι σίγουρος ότι ισχύει αυτό που θα γράψω δε νομίζω ότι είναι μόνο επικοινωνιακό, από την άποψη ότι εμείς θα έχουμε 7 ξένους δηλωμένους και θα μπορούμε να αφήνουμε εκτός όποιον θέλουμε σε κάθε αγώνα.

εσείς αναγκαστικά λόγω Άντριους θα παίξετε και τους 3 αγώνες με τους ίδιους 6 ξένους.

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3525
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:34 pm

pan24 έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:28 pm
BillyPao έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 12:18 pm


Τι πιστεύεις ότι θα γίνει; Εγώ έχω αρχίζει να εκνευρίζομαι με αυτή την ιστορία, και καλό είναι να βρεθεί άμεσα λύση.
Θα τον πληρώσουν αργά ή γρήγορα και θα φύγει, αυτό που θα μπορούσαν να είχαν κάνει τόσο καιρό.
Πάντως ότι εξαιτίας του θα μείνει εκτός κυπέλλου ο Τόμας ή ο Γουίλιαμς επειδή ο Γουόλτερς είναι σίγουρος είναι επικοινωνιακό.
6 έχουν δικαίωμα να παίξουν, έτσι κι αλλιώς ο ένας από τους 7 δεν θα παίξει με τον Ολυμπιακό είτε τα βρουν με τον Άντριους είτε όχι.
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Αν κάποιος από τους 6 τραυματιστεί, μένουμε με 5 ξένους, ενώ αν είχαμε 7 διαθέσιμους, ακόμα και με τραυματισμό κάποιου από αυτούς θα μπορούσαμε να έχουμε τους υπόλοιπους 6 διαθέσιμους. Δες την Καρδίτσα για παράδειγμα, έπαθε ρήξη χιαστών ο Πίτερς και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν. Ωστόσο δε θα αναγκαστεί να παίξει τους υπόλοιπους αγώνες της με 5 ξένους, επειδή έχει ακόμα τον Χάντερ δηλωμένο ως 7ο ξένο.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 12:51 pm

Ισχύουν αυτά που λέτε(αν στο final 8 μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τους 7,δεν ξέρω τι ισχύει) αλλά μίλησα για το κυπέλλο που είναι 3 παιχνίδια και κατά 90% με τον Ολυμπιακό θα κριθεί.

Στο παιχνίδι με τον Κολοσσό μπορούμε να κάνουμε ροτέισον, δε νομίζω ότι θα χρειαστεί να παίξουν οι ξένοι πάνω από 20 αντε 25 λεπτά για να κερδίσουμε.

Για το πρωτάθλημα έχει σημασία αλλά όχι και τόσο μεγάλη, από την άποψη ότι έχουν μείνει 6 αγωνιστικές ακόμα.
Αν πεις ότι χτυπάει κάποιος έχουμε δικαίωμα αλλαγής για να βάλουμε κάποιον από τους εκτός 7αδας.
Στα πλέι οφ πρέπει να δηλώσουμε 6αδα πριν αρχίσουν, αν κάποιος από τους 6 πάθει χιαστό στο πρώτο παιχνίδι των πλει οφ με 5 πάμε αναγκαστικά ως το τέλος είτε τα έχουμε βρει με τον Άντριους είτε όχι.

Ουσιαστική διαφορά θα έχει μόνο αν στο παιχνίδι με τον Κολοσσό χτυπήσει κάποιος. Αν είμαστε τόσο άτυχοι...

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3525
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Φεβ 16, 2023 8:22 pm

Συγγνώμη, αλλά εγώ θα το πάω και παραπέρα. Αν ο Άντριους θέλει να "κάτσει" στο συμβόλαιο του και μετά το καλοκαίρι, αυτό σημαίνει ότι θα δεσμεύει μια θέση ξένου από τις 7 που δικαιούμαστε για τις εγχώριες διοργανώσεις και του χρόνου;

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”